عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 
(1399 بهمن 16، 0:34)ماجراجو نوشته است:
نقل قول: نقل قول:سلام برادر
ممنونم بابت این پیشنهاد خوبت[تصویر:  1.gif]
ان شاء الله با سایر مدیران در این مورد صحبت خواهیم کرد[تصویر:  128fs318181.gif]
یا علی

سلام شرمنده مزاحم میشم 
خواستم بپرسم نظر مدیران چی بوده 
اگر مثبته کی مدیرش میشه ؟
اگر منم که آمادگیشو داشته باشم 
اگه هم نظرشون منفیه هیچ مشکلی نیست فکرای جدیدتری هم دارم 4
خلاصه ببخشید صادقین جان که اینقدر عجولم 
ممنون از زحمات بی کرانتون 302

سلام
خواهش می کنم1
جزئیات روندی که برای فعالیت این تاپیک در نظر داری به چه صورت هست؟
خودت می تونی سرپرستی رو بر عهده داشته باشی و کارها رو پیش ببری؟
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
(1399 بهمن 17، 1:02)صادقین نوشته است:
(1399 بهمن 16، 0:34)ماجراجو نوشته است:
نقل قول: نقل قول:سلام برادر
ممنونم بابت این پیشنهاد خوبت[تصویر:  1.gif]
ان شاء الله با سایر مدیران در این مورد صحبت خواهیم کرد[تصویر:  128fs318181.gif]
یا علی

سلام شرمنده مزاحم میشم 
خواستم بپرسم نظر مدیران چی بوده 
اگر مثبته کی مدیرش میشه ؟
اگر منم که آمادگیشو داشته باشم 
اگه هم نظرشون منفیه هیچ مشکلی نیست فکرای جدیدتری هم دارم 4
خلاصه ببخشید صادقین جان که اینقدر عجولم 
ممنون از زحمات بی کرانتون 302

سلام
خواهش می کنم1
جزئیات روندی که برای فعالیت این تاپیک در نظر داری به چه صورت هست؟
خودت می تونی سرپرستی رو بر عهده داشته باشی و کارها رو پیش ببری؟
یا علی

سلام برادر صادقین 
روی جزئیاتش فردا کار میکنم و سرپرستیشم نمیدونم احتمال قوی خودم بر عهده بگیرم   128fs318181
فردا خبرتون میکنم 
ممنون از پیگیریتون 303
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
سلام مجدد  303

برادر صادقین 
الان خوب نشستم فکر کردم خودم نمیتونم برعهده بگیرم 
مخصوصا این ایام 
فردا من میخام شهرستان برم معلوم نیس تا بعد عید شاید روستا باشم 
اونجا هم که الاماشالله نت وجود نداره 
حالا بعد اونو نمیدونم ولی این ایام نمیتونم  Hanghead
ممنون از پیگیریتون برادر ببخشید واقعا نمیدونستم یه دفعه اینجوری میشه یه دفعه سفر برام پیش اومد 
شاید بعدا بتونیم این بحثو ادامه بدیم 
در پناه حق
یاعلی
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
 سپاس شده توسط
(1399 بهمن 17، 14:48)ماجراجو نوشته است: سلام مجدد  303

برادر صادقین 
الان خوب نشستم فکر کردم خودم نمیتونم برعهده بگیرم 
مخصوصا این ایام 
فردا من میخام شهرستان برم معلوم نیس تا بعد عید شاید روستا باشم 
اونجا هم که الاماشالله نت وجود نداره 
حالا بعد اونو نمیدونم ولی این ایام نمیتونم  Hanghead
ممنون از پیگیریتون برادر ببخشید واقعا نمیدونستم یه دفعه اینجوری میشه یه دفعه سفر برام پیش اومد 
شاید بعدا بتونیم این بحثو ادامه بدیم 
در پناه حق
یاعلی

سلام داداشم
خواهش می کنم1

منتظریم که هر موقع اومدی ان شاء الله این مورد رو پیگیری کنیم128fs318181
سفرت به سلامت و بی خطر باشهKhansariha (18)
موفق باشی.
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
سپاسگزارم برادر صادقین  302
ممنونم 
علی یارت
 سپاس شده توسط
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به همه
سلام و خدا قوت به مدیران عزیز

چند مورد رو میخواستم عرض کنم: (که یا پیشنهادن یا انتقاد منجر به پیشنهاد)

۱. تقسیم شدن برادران کانون به سه گروه، باعث میشه ما گروه عمومی پسرانه‌ای که توش بشه با همه برادران گپ و گفت عمومی داشته باشیم وجود نداشته باشه؛ پیشنهاد میکنم همچین گروهی تاسیس بشه.

۲. هر چند ایده برگزاری گردهمایی‌ها در پیام‌رسان‌ها در جای خودش ارزشمنده و حتما فکر و طراحی پشتش بوده؛ اما احتراما چند اشکال بهش وارده از نظر بنده؛
الف) ممکنه بین باطن و جلوه بیرونی فعالیتهای کانونی فاصله بندازه؛ فرض کنید عضو جدیدی میاد و این حس بهش دست بده که اینجا سوت و کوره که! در حالیکه خبر نداره چه خبره توی پیام‌رسان‌ها و چه فعالیتهایی و ...؛ و خب همه میدونیم که اون اولین بازخوردهایی که آدمها از سایت میگیرن چقدر در جذبشون موثره.
ب) هر چقدر میزان فعالیت در سایت بالاتر باشه، رتبه سایت هم در جستجوگرها و ... بالاتر میاد و به دیده شدن سایت کمک میکنه؛ با فعالیت در پیام‌رسان‌ها بخشی از این پتانسیل رو بهره‌اش رو نمی‌بریم از این جنبه.
ج) گفتگو‌های چت-محور، حالت آنی و شاید هم هیجانی داره .. باید دقت بشه وابستگی هیجانی ایجاد نکنه برای افراد (شاید با همون بحث دوپامینی که من البته توش سررشته ای ندارم مرتبط باشه)
د) احتراما فکر میکنم اصل مقوله گردهمایی چیز لازمی نباشه و شاید برای این قالب فعالیت مجازی (یعنی فروم)، که مبنای کار ما هست، غیر هم‌افزا هم باشه؛ شاید ذهن‌ها رو اینطوری شرطی کنه که اصل مشارکت‌های متقابل و چند جانبه و هر دوست به هر دوستی، اصل قضیه‌اش برای همون بازه یکی دو ساعته گردهمایی هست و در طول هفته همین که یه شرح وضعیت بدی کافیه؛ مشارکت رو پستها رو همون حامی و سرپرست‌ها محبت میکنن انجام میدن. من فکر میکنم ایده قابل احترام گردهمایی برای همون دوران گذار از شکل قبلی فعالیتهای پاکی به شکل فعلی خوب بود و باعث جا افتادن این قالب شد و ادامه دادنش لزومی نداشته باشه. بهتره بچه‌ها تشویق بشن که متناسب با همین قالب فروم (که تعصبی روش نیست، اما دقت بشه زمین فعالیت ما همین فرم و همین قالبه) فعالیت کنن؛ با تعادلی بین سرعت و تامل، پست‌های هم رو در یک جریان ملایم و مطبوعی از مشارکت پاسخ بدن و مشارکتها و حرفهای خودشون رو هم مطرح کنن.

۳. نمیدونم این فکر مشترک از کجا به ذهن ماها رسیده؛ اما به نظر میرسه هر کسی،‌قبل از اینکه با فضای مجازی ترک آشنا هم بشه، وقتی تلاشهاش برای پاکی رو شروع کرده این کار رو با روزشماری آغاز کرده؛ ثبت کرده که آخرین لغزش کی بوده و چند روزه که پاکه؛ به صورت مبنایی نمیدونم این فکر مشترک (که فکر کنم بالای دست کم ۹۰ درصد خودشون این رو آزمودن) از کجا نشات میگیره؛ شاید مثلا از سنت چله نگه داشتن بیاد .. اما پیشنهاد میکنم روی این مساله واقعا فکر کنیم که بیان آخرین شکست آیا لزومی داره؟ آیا حقیقتا کمک‌کننده و لازمه برای پاکی؟ .. یه الگوهایی در ذهن ما شکل گرفته که خب حتی تبدیل به اصول هم شاید شده باشه (مثلا آشنا نیستم .. اما ممکنه در SA سنت باشه که درباره لغزشها حرف بزنی .. نمیدونم البته واقعا) .. اما این الگوها نباید مانع بشن که اگر دیدیم اینها اصیل نیستن،‌ به سمت تغییر دادنشون نریم .. من دچار شبهه شدم که ممکنه این مدل اعلام شکست کردن و حس سبکی و به جا اوردن رسم صداقت، با اون مدل «به گناهانت پیش پدر روحانی اعتراف کن و سبک شو»یی که مال دین و مذهب اسلام نیست همبسته باشه؛‌ اگر اینطور باشه،‌ ممکنه کسی که نخواد به این عمل کنه، در کانون دچار یه حس دوگانه‌ای بشه، از یه طرف نمیدونه چه جوری اعلام وضعیت کنه (چون اگر بگه چند روزه پاکم، تاریخ آخرین لغزشش رو هم تلویحا گفته) و اگر نگه هم یه جوری شاید احساس کنه با بقیه روراست نیست و و یا هر چیز دیگه ...
البته بنده راهکار نهایی و شسته رفته‌ای الان براش ندارم؛ با این حال،‌ فکر میکنم اون تاپیک اعلام وضعیت روزانه پاکی، یکی از بهترین تاپیک‌ها بود که به شکل ساده و هوشمندانه‌ای، طور دیگه‌ای به مقوله پاکی نگاه میکرد.
یه نکته دیگه رو هم اضافه کنم؛ ظاهرا این مشاهده به صورت نسبتا متداول و گهگاهی صورت گرفته که دو سه تا اعلام لغزش توسط بچه‌ها، خصوصا اگر پاکی بالا باشن، ممکنه منجر به نزدیک شدن دیگران هم به شکست بشه (چیزی بوده که از پست بچه‌ها خونده‌ام) .. این مشاهده، توجه به این مساله رو مهم‌تر هم میکنه.

۴. کانون حتما هزینه‌هایی داره؛ کیه که این رو ندونه؟ بین بچه‌هایی که تو کانونن الان و یا از کانون فارغ التحصیل میشن، هستن کسایی که هم وسع اقتصادی خوبی دارن و هم مشتاقن که با تمام میل و رغبتشون کمک کنن؛ من پیشنهاد میکنم کانون از سیستم اهداء یا همون Donation استفاده کنه؛‌ البته میشه این کار حالت نیمه خصوصی داشته باشه و اعلام عمومی نشه که یه کاربر در بدو ثبت نام یه وقت نگه نکنه دکانی باز شده .. بنا به درخواست افراد و بعد از اینکه فعالیت و سابقه خوبی به جا گذاشتن این امکان براشون باز بشه که بتونن کمک کنن؛ ضمنا میشه در کنارش، پروژه‌های خیریه هم داشت؛ مثلا هر سه ماه یه بار، یه گوسفند قربونی بشه و تقدیم اهلش بشه و ...؛ البته شاید مشکل شناسایی اسم و اینها باشه که به نظر میرسه بشه حساب حقوقی باز کرد.

۵. اگر پیشنهاد بالا اجرا بشه و دست کانون از نظر اقتصادی باز بشه، میشه به جلسات زنده مجازی فکر کرد که متخصصین مورد اطمینان در حوزه‌های مختلف مثل روانشناسی، ازدواج، تغذیه، امور عبادی و روحی و ... بیان و برای بچه‌ها صحبت کنن؛ این میتونه به غنای محتوایی کانون و جدیت فعالیت‌ها کمک کنه؛ یا میشه جلسات گروه‌درمانی زیر نظر یه مشاور مطمئن داشت؛ البته طبعا میشه متخصصین محترمی رو هم پیدا کرد که حاضر بشن داوطلبانه و بدون دریافت مالی همچین دوره‌هایی رو برگزار کنن.

۶. پیشنهاد آخرم هم اینه که این روزا که بسترهای جلسات مجازی خوبی وجود داره که میشه ناشناختگی رو هم درش حفظ کرد،‌ پیشنهاد میدم کانون هیات هفتگی یا ماهانه داشته باشه؛ لازم هم نیست مداح یا سخنران از بیرون بیاریم؛ بچه‌ها میتونن با خلاقیت خودشون در طول ماه، هنر و وقت و خلاقیتشون رو نذر اهل بیت کنن و کلیپ بسازن، تصویرگری کنن، محتوا آماده کنن و ..؛ حتی میتونیم از بین خودمون مداح و قاری قرآن هم داشته باشیم؛ چون میتونه اجباری نباشه که با اسم خودمون بیایم؛‌ شاید همین جلسات باعث شکوفایی استعداد بعضی بچه‌ها بشه و راه زیبایی رو در پیش بگیرن. 

خداوند ما رو هدایت و حفظ کنه
Hanghead
سلام.
امیدوارم حالتون خوب باشه.
بسی زیاد خسته نباشید و خدا قوت
یک عدد پیشنهاد داشتم. خیلی وقت بود تو ذهنمه . ترسیدم یادم بره گفتم بگم. 4chsmu1

میشه کاری کرد تو پروفایل هر کسی یه نمودار میله ای داشته باشیم. که تعداد روزهای پاکش را نشون بده Hanghead
مثلا اگر بار اول تا 10 روز رفته یه میله داره میگه تا 10 اومدی
اگر دفعه بعد تا 25 میره یه میله باشه بگه تا 25 اومدی و ...
اینجوری میزان پیشرفتش را میبینه
Hanghead با اجازه من یه ذره سرچ کردم ولی هیچی پیدا نکردم. کلا نمودار و اینا برای پروفایل شخصی وجود نداشت . برای پروفایل ادمین فقط وجود داشت. Hanghead

گفتم بگم شاید بشه. به نظرم چیز خوبیه
آدم نمودار پیشرفت یا پسرفتش را داشته باشه

بسی ممنون
53
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
سلام، من یه پیشنهاد داشتم به نظرتون میشه یه مدال هم برای چله پاکی طراحی کرد یعنی هر کی به ۴۰ روز پاکی رسید یه مدال بهش بدن. Khansariha (46) Khansariha (46) Khansariha (46)
(1399 اسفند 4، 17:50)مرد مجاهد نوشته است: بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به همه
سلام و خدا قوت به مدیران عزیز

چند مورد رو میخواستم عرض کنم: (که یا پیشنهادن یا انتقاد منجر به پیشنهاد)

سلام مجاهد جان
عذرخواهی می‌کنم بابت تاخیر در پاسخگویی.
ان‌شاءالله که سلامت باشی.

ممنونم از محبتت و این‌که لطف کردی پیشنهاداتت رو با ما در میون گذاشتی.

نقل قول: ۱. تقسیم شدن برادران کانون به سه گروه، باعث میشه ما گروه عمومی پسرانه‌ای که توش بشه با همه برادران گپ و گفت عمومی داشته باشیم وجود نداشته باشه؛ پیشنهاد میکنم همچین گروهی تاسیس بشه.

مجاهد جان این چیزی که میگم واسه الان نیست. واسه چند سال پیشه.
پیشنهاداتی داشتیم که کانون به اصطلاح دوستان کانونی چاقه.
اعضا می‌گفتن از یه طرف به من میگید بیا تو گروه پست بزن. از یه طرف میگی بیا تو مسابقات مشارکت کن. از یه طرف میگی بیا تاپیک اعلام وضعیت روزانه. یه نفر مگه چند جا می‌تونه باشه؟
و
راست هم می‌گفتن. یکی این تاپیک می‌رفت. یکی اون تاپیک می‌رفت. پست‌ها بین 3 تاپیک پخش می‌شد. در صورتی که توجیه آن‌چنانی نداشت.
و از طرفی هیچ سمتی هم به‌اندازه‌ کافی حمایت نمیشد و هم‌صحبتی درخور پیدا نمی‌کرد. 

ما این ۳ تا تاپیک رو یکی کردیم و به اصطلاح دوستان لاغر کردیم که فعالیت‌ها در یک مجرای مشخص شکل بگیره.

زدن تاپیکی مشابه اون‌چه که گفتی، در حال حاضر بیشتر از این‌که کمک کنه، باز ما رو به وضعیت قبل برمی‌گردونه. یعنی معایبش بیشترش از مزایاش هست.
الان اگه کسی کمکی در خصوص پاکی می‌خواد یا نیاز به هم‌صحبت در خصوص پاکی داره، هم‌گروهی‌هاش بهترین اشخاص هستن. (هم‌گروهی‌هایی که ماه‌هاست کنارش هستن و از خیلی چیزهای روند پاکی اون شخص اطلاع دارن و کمک بهتری می‌تونن کنن)
و
اگه نیاز به مشاوره داشته باشه یا یه سوال مشخص داشته باشه و بخواد نظر جمع بزرگ‌تری رو بدونه تاپیک مشاوره بهترین جا هست.
و
اگه صحبتی جز پاکی داشته باشه، تاپیک شبانه‌روزی مناسب هست.
و
پیام پروفایل هم که همیشه بوده و هست برای برقرای ارتباط.

نقل قول: ۲. هر چند ایده برگزاری گردهمایی‌ها در پیام‌رسان‌ها در جای خودش ارزشمنده و حتما فکر و طراحی پشتش بوده؛ اما احتراما چند اشکال بهش وارده از نظر بنده؛
الف) ممکنه بین باطن و جلوه بیرونی فعالیتهای کانونی فاصله بندازه؛ فرض کنید عضو جدیدی میاد و این حس بهش دست بده که اینجا سوت و کوره که! در حالیکه خبر نداره چه خبره توی پیام‌رسان‌ها و چه فعالیتهایی و ...؛ و خب همه میدونیم که اون اولین بازخوردهایی که آدمها از سایت میگیرن چقدر در جذبشون موثره.
ب) هر چقدر میزان فعالیت در سایت بالاتر باشه، رتبه سایت هم در جستجوگرها و ... بالاتر میاد و به دیده شدن سایت کمک میکنه؛ با فعالیت در پیام‌رسان‌ها بخشی از این پتانسیل رو بهره‌اش رو نمی‌بریم از این جنبه.
ج) گفتگو‌های چت-محور، حالت آنی و شاید هم هیجانی داره .. باید دقت بشه وابستگی هیجانی ایجاد نکنه برای افراد (شاید با همون بحث دوپامینی که من البته توش سررشته ای ندارم مرتبط باشه)
د) احتراما فکر میکنم اصل مقوله گردهمایی چیز لازمی نباشه و شاید برای این قالب فعالیت مجازی (یعنی فروم)، که مبنای کار ما هست، غیر هم‌افزا هم باشه؛ شاید ذهن‌ها رو اینطوری شرطی کنه که اصل مشارکت‌های متقابل و چند جانبه و هر دوست به هر دوستی، اصل قضیه‌اش برای همون بازه یکی دو ساعته گردهمایی هست و در طول هفته همین که یه شرح وضعیت بدی کافیه؛ مشارکت رو پستها رو همون حامی و سرپرست‌ها محبت میکنن انجام میدن. من فکر میکنم ایده قابل احترام گردهمایی برای همون دوران گذار از شکل قبلی فعالیتهای پاکی به شکل فعلی خوب بود و باعث جا افتادن این قالب شد و ادامه دادنش لزومی نداشته باشه. بهتره بچه‌ها تشویق بشن که متناسب با همین قالب فروم (که تعصبی روش نیست، اما دقت بشه زمین فعالیت ما همین فرم و همین قالبه) فعالیت کنن؛ با تعادلی بین سرعت و تامل، پست‌های هم رو در یک جریان ملایم و مطبوعی از مشارکت پاسخ بدن و مشارکتها و حرفهای خودشون رو هم مطرح کنن.

الف) من تو گروه‌هایی که خودم حمایت‌شون رو برعهده دارم، پیام‌رسان‌ها موجب سوت و کور شدن گروه‌ها نشد و بلکه موجب رشد گروه هم شدن.
این‌که چه قالب فعالیتی در پیام‌رسان‌ها انجام میشه به‌نظرم خیلی مهم هست که چه تاثیری روی فعالیت تاپیک‌ها داشته باشه.

ب) خوشبختانه یا متاسفانه میزان فعالیت سایت، تاثیری در بالا اومدن سایت در جستجوگرها نداره. پست‌هایی که ما تو کانون میذاریم از نظر گوگل و سایر موتورهای جستجو اسپم به حساب میان و هر چی بیشتر باشن، در واقع‌ به حجم اسپم‌ها اضافه میشه. تو پست‌های ما نه کلماتی مثل «خودارضایی» وجود داره (چون به شکل عموما خ.ا می‌نویسیم) و نه سایر کلماتی که موتورهای جستجو اون‌ها رو دوست دارن تا سایت بالا بیاد.
البته قبل از این‌که این کلمات کمک‌کننده باشن، «نام سایت» و «نام تاپیک‌ها» باید اصلاح بشه که هیچ کدوم از اون‌ها رو به‌خاطر امنیت کاربران نمی‌‌تونیم تغییر بدیم.
با این همه باید بگم در حال حاضر ما سیاستی مبنی بر افزایش کاربران نداریم. ماهانه حدود 15 عضو جدید گروه‌های ترک داریم که واقعا همین تعداد رو هم نمی‌دونیم باید چی کار کنیم. از نظر نیروهای حمایتی و سرپرستی دست تنها هستیم. اخیرا دوستانی هم لطف داشتن و زحمت کشیدن سایت رو تبلیغ کردن و تعداد کاربران رو به افزایش بود. ازشون خواستیم دست نگه دارن. چون کانون فعلی پتانسیلی بیش از این تعدادی که در حال حاضر هستیم رو نداره.

ج) خدا رو شکر فعالیت‌ها هم وابستگی هیجانی به‌دنبال نداشت.

اما مجاهد جان چالش‌هایی که این پیام‌رسان‌ها به‌دنبال داره، این هست که یه تایم مختص به خودش رو می‌خواد. از یه طرف  کانون شلوغ‌تر میشه و از یه طرف پیام‌رسان هم فعالیت‌های خودش رو داره. و مگه عوامل اجرایی در روز چقدر وقت دارن که هم این سمت رو نظارت کنن و هم اون سمت رو؟ هم این سمت پاسخگو باشن و هم اون سمت؟
به همین خاطر، وجود چنین پیام‌رسان‌هایی در شرایط فعلی کانون در پاره‌ای از ابهام قرار می‌گیره.

د) گردهمایی این خوبی رو داره که اعضا می‌تونن در یک تایم مشخص چندین و چند پیام با هم رد و بدل کنن.
این یه هم‌بستگی بین اعضا ایجاد می‌کنه که واقعا ارزشمنده.
از طرفی این امکان رو فراهم می‌کنه که راجع به یک موضوع مشخص صحبت بشه و نتیجه حاصل بشه. وقتی شخص یه سوال بپرسه، من یه روز بعد جواب بدم. بعد اون تا بیاد و ببینه و دو روز بعد جواب بده و بازم من دو روز بعد جوابش رو بدم، صحبت از دست میره. اما تو گردهمایی تو یه تایم یک ساعته، پیام‌های زیادی رد و بدل میشه و به نتیجه می‌رسه.
وقتی می‌خوایم در مورد فعالیت‌های گروهی صحبت کنیم، تو یه تایم یک ساعته پیام‌های زیادی زده میشه و به نتیجه می‌رسه. در حالی که همین بحث اگه در قالب پست‌های کانونی معمول باشه تو یک هفته هم شاید جمع نشه.

تا به حال، کمتر دیده شده که کسی به خاطر گردهمایی بیاد و دیگه گروه نیاد. اتفاقا برعکس و عموما این طور بوده که به بهانه گردهمایی فرد حاضر میشده و دل‌گرم میشده و بعد در گروه هم در طول هفته حاضر می‌شده.

اما گردهمایی این مشکل رو داره که همه‌ی اعضا حاضر نمیشن. تعداد زیادی از دوستان این پیشنهاد رو داشتن که گردهمایی برگزار بشه اما موقعی که زمانش می‌رسه، اکثر اون‌ها حاضر نمیشن. و باتوجه به وقتی که برگزارکنندگان گردهمایی برای اون باید بذارن، این ابهام باز به وجود میاد که آیا باید چنین رویدادی باشه یا خیر؟ به نسبت تلاش انجام‌شده، خروجی داره یا خیر؟

با این همه، مدیریت هیچ اصرای به برگزاری اون نداره. فقط به پیشنهاد دوستان که علاقه‌مند بودن، مدیریت زمینه‌ی اون رو فراهم کرده.
الان هم که برگزار نمیشه، باز دوستان پیشنهاد دارن که انجام بشه. باز هم در ادامه میگن که خیلی خوب میشه اگه بهش عمل کنید.
من تا یه جایی مقاومت می‌کنم، اما وقتی باز دوستان این خواسته رو تکرار کنن، این مقاومت کم‌کم شکسته میشه.
همیشه این طور فکر می‌کنم که اگه این کار من یه اپسیلون به بچه‌ها کمک می‌کنه یا تو حال خوب اون‌ها موثر هست، پس چرا انجامش ندم؟ آیا خطری داره برای کانون؟ آیا چیزی رو به‌هم می‌زنه؟ اگه نه، پس چرا انجامش ندم؟
اما می‌دونی مشکل کجاست مجاهد جان؟
یهو به خودم میام و می‌بینم به صد نفر قول صد اپسیلون کار مختلف دادم که دیگه از پس هیچ‌‌کدوم‌شون برنمیام. من تا چند اپسیلون کشش دارم که کمرم خم نشه؟  53258zu2qvp1d9v

نقل قول: ۳. نمیدونم این فکر مشترک از کجا به ذهن ماها رسیده؛ اما به نظر میرسه هر کسی،‌قبل از اینکه با فضای مجازی ترک آشنا هم بشه، وقتی تلاشهاش برای پاکی رو شروع کرده این کار رو با روزشماری آغاز کرده؛ ثبت کرده که آخرین لغزش کی بوده و چند روزه که پاکه؛ به صورت مبنایی نمیدونم این فکر مشترک (که فکر کنم بالای دست کم ۹۰ درصد خودشون این رو آزمودن) از کجا نشات میگیره؛ شاید مثلا از سنت چله نگه داشتن بیاد .. اما پیشنهاد میکنم روی این مساله واقعا فکر کنیم که بیان آخرین شکست آیا لزومی داره؟ آیا حقیقتا کمک‌کننده و لازمه برای پاکی؟ .. یه الگوهایی در ذهن ما شکل گرفته که خب حتی تبدیل به اصول هم شاید شده باشه (مثلا آشنا نیستم .. اما ممکنه در SA سنت باشه که درباره لغزشها حرف بزنی .. نمیدونم البته واقعا) .. اما این الگوها نباید مانع بشن که اگر دیدیم اینها اصیل نیستن،‌ به سمت تغییر دادنشون نریم .. من دچار شبهه شدم که ممکنه این مدل اعلام شکست کردن و حس سبکی و به جا اوردن رسم صداقت، با اون مدل «به گناهانت پیش پدر روحانی اعتراف کن و سبک شو»یی که مال دین و مذهب اسلام نیست همبسته باشه؛‌ اگر اینطور باشه،‌ ممکنه کسی که نخواد به این عمل کنه، در کانون دچار یه حس دوگانه‌ای بشه، از یه طرف نمیدونه چه جوری اعلام وضعیت کنه (چون اگر بگه چند روزه پاکم، تاریخ آخرین لغزشش رو هم تلویحا گفته) و اگر نگه هم یه جوری شاید احساس کنه با بقیه روراست نیست و و یا هر چیز دیگه ...
البته بنده راهکار نهایی و شسته رفته‌ای الان براش ندارم؛ با این حال،‌ فکر میکنم اون تاپیک اعلام وضعیت روزانه پاکی، یکی از بهترین تاپیک‌ها بود که به شکل ساده و هوشمندانه‌ای، طور دیگه‌ای به مقوله پاکی نگاه میکرد.
یه نکته دیگه رو هم اضافه کنم؛ ظاهرا این مشاهده به صورت نسبتا متداول و گهگاهی صورت گرفته که دو سه تا اعلام لغزش توسط بچه‌ها، خصوصا اگر پاکی بالا باشن، ممکنه منجر به نزدیک شدن دیگران هم به شکست بشه (چیزی بوده که از پست بچه‌ها خونده‌ام) .. این مشاهده، توجه به این مساله رو مهم‌تر هم میکنه.

بله درسته. هر چیزی که قبلا رایج یا حتی اصل بوده، الزاما درست نیست و هر موقع متوجه شدیم چیزی اشتباهه و قابل جایگزین هست، میشه تغییرش داد.
در خصوص بخش اول صحبت‌هات، اگر به نتیجه‌ای رسیدی، ممنون میشم به ما اطلاع بدی.

فقط این نکته رو بگم که اعلام وضعیت در کانون با تعداد روز خوب و بد ذکر میشه. یعنی اگه کسی بگه روز بد داشته، مشخص نیست که کنترل چشم نداشته یا دست‌ورزی یا خ.ا .
شاید بگی خیلی از بچه‌ها این رو رعایت نمی‌کنن که درست هم میگی. در این صورت باید دید چه‌طور فرهنگ‌سازی بشه. 
یا شاید بگی هر کدوم از این‌ها هم که باشه بازم فرقی نداره. اقرار به هر کدوم از این‌ها هم خوب نیست. که خب باید دید راه حل جایگزین چیه. کسی که نیاز به کمک داره و روزهاش صفر شده، چطور کمک بگیره؟ تو انجمنی مثل SA اعضا صرفا برای تخلیه روانی حاضر میشن. حتی تو جلسه هم کسی حق نداره در مورد صحبت‌های شخص دیگه‌ای نظر بده. اما این‌جا فرق داره و حتما دیدی، وقتی کسی میگه لغزش داشتم ما سریع ازش می‌پرسیم علتش چی بود؟‌ ریشه‌یابی کردی؟ شخص می‌نویسه کجا مشکل داشته و باز ما متناسب با اون مشکل راهنماییش می‌کنیم. اگه سازوکاری به نظرت اومد تا سیستم رو تغییر بدیم که از طرفی هم اقرار توش نباشه و هم شخص بتونه کمک لازم رو دریافت کنه، ممنون میشم بهمون بگی.

و
همون طور که تو پست آخر تاپیک اعلام وضعیت روزانه اومده، قرار نبوده که این تاپیک بسته بشه و چنین اعلام وضعیت‌ها و تعامل‌هایی دیگه انجام نشه، بلکه تصمیم بر این بوده که به جهت پخش نشدن بی‌دلیل پست‌ها در تاپیک‌های مختلف، این امر در تاپیک‌های دیگه انجام بشه.
و چنین اعلام وضعیت‌هایی رو هم بچه‌ها تو گروه‌ها داشتن. 
مثل پست‌های داداش عزیزمون ارادتمند شهدا که مدت زیادی هر روز صبح‌ها شروع روز پاکیش رو تو گروه قرار می‌داد.
یا خودم حتما بارها و بارها دیدی که تو گروه نوشتم «آرمین یک روز پاک دیگه رو هم گذروند» اما هیچ موقع عددی رو عنوان نکردم.
یعنی می‌خوام بگم اگه مشکل این بوده که حضور ارزشمندت رو از گروه دریغ کردی، اصلا اشکال نداره که عددی رو عنوان نکنی. 
و
به‌عنوان نکته پایانی هم بگم این شمارش خصوصا تو روزهای اول پاکی به شخص دل‌گرمی میده که داره از وضعیت گذشته جدا میشه. الان دو روز پاک بوده. فردا سه روز. همین که روزها بالا میره به خودش تلقین مثبت می‌کنه که من یه آدم دیگه شدم و مثلا الان 15 روز هست که ترک کردم. یا الان چله پاکی رو گذروندم. می‌خوام بگم که همین عدد یه دل‌گرمیه. مثل همین مدال‌های سایت. مثل همین اعتبارها. برای روزهایی که شهوت داره غلبه می‌کنه بر عقل. همون روزهایی که هر لحظه ممکنه مورد فریب شیطان واقع بشیم و ما می‌خوایم سرمون رو به طریق دیگه‌ای گرم کنیم. تا کم کم عقل به قدرت برسه. و اون روز دیگه این اعداد و ارقام بازی هست.

و البته نظر شخصی من. هیچ کس تا به حال با اولین دفعه‌ای که تصمیم به ترک خودارضایی گرفته، نتونسته موفق بشه این عادت رو ترک کنه (فقط در همین حد بگم که اون‌هایی که تو سایت ثبت نام می‌کنن خودشون بارها و بارها تلاش کردن و نتونستن و بعد در سایت ثبت نام کردن). و می‌دونیم کمتر عادتی رو یه شبه میشه ترک کرد. ما بارها و بارها شکست می‌خوریم تا موفق میشیم. چطور عادت‌های دیگه رو ما روزانه ارزیابی می‌کنیم؟ هر جا که شکست می‌خوریم یادداشت می‌کنیم که چرا شکست خوردیم؟ تو زمینه ترک خ.ا هم ما واقعا باید چنین چیزی رو داشته باشیم. من باید بدونم هر لغزشم به چه خاطر بود؟ این ماه وضعیت بهتری نسبت به ماه قبل داشتم یا نه؟‌ اگه نه، علتش چی بوده؟ برگردم و ارزیابی‌های روزانه‌ام رو دقیق شم. این فصل چطور؟ این سال چطور؟ اگه نه ارزیابی می‌کنم و نه علت‌یابی می‌کنم، چطور می‌خوام با خود واقعیم روبه‌رو بشم؟ وقتی من از خودم خبر ندارم، چطور می‌‌خوام این خود رو تغییر بدم؟
یعنی می‌خوام بگم اگه قرار باشه عددی کمک‌کننده ما در مسیر ترک خودارضایی باشه، صرفا این عددی نیست که در حال حاضر تو سایت داریم باهاش جلو میریم. به عددهای دیگه‌ای نیاز داریم. و در ادامه، انتظار نداشته باشیم صرفاً با یک عدد مشکل ما حل بشه. به چیزهای دیگه هم نیاز هست. حالا اینکه تو سایت ثبت بشه یا ثبت نشه بحثش جدا هست.

نقل قول: ۴. کانون حتما هزینه‌هایی داره؛ کیه که این رو ندونه؟ بین بچه‌هایی که تو کانونن الان و یا از کانون فارغ التحصیل میشن، هستن کسایی که هم وسع اقتصادی خوبی دارن و هم مشتاقن که با تمام میل و رغبتشون کمک کنن؛ من پیشنهاد میکنم کانون از سیستم اهداء یا همون Donation استفاده کنه؛‌ البته میشه این کار حالت نیمه خصوصی داشته باشه و اعلام عمومی نشه که یه کاربر در بدو ثبت نام یه وقت نگه نکنه دکانی باز شده .. بنا به درخواست افراد و بعد از اینکه فعالیت و سابقه خوبی به جا گذاشتن این امکان براشون باز بشه که بتونن کمک کنن؛ ضمنا میشه در کنارش، پروژه‌های خیریه هم داشت؛ مثلا هر سه ماه یه بار، یه گوسفند قربونی بشه و تقدیم اهلش بشه و ...؛ البته شاید مشکل شناسایی اسم و اینها باشه که به نظر میرسه بشه حساب حقوقی باز کرد.

ممنونم از این پیشنهاد ارزشمند. اتفاقا دوستان دیگه‌ای هم این مورد رو به من گفتن.
اما موضوع این هست که چنین کاری سطح توقعات و انتظارات رو بالا می‌بره. و مشکلات و چالش‌هایی که باهاش مواجه هستیم رو وارد مرحله پیچیده‌تری می‌کنه.

نقل قول: ۵. اگر پیشنهاد بالا اجرا بشه و دست کانون از نظر اقتصادی باز بشه، میشه به جلسات زنده مجازی فکر کرد که متخصصین مورد اطمینان در حوزه‌های مختلف مثل روانشناسی، ازدواج، تغذیه، امور عبادی و روحی و ... بیان و برای بچه‌ها صحبت کنن؛ این میتونه به غنای محتوایی کانون و جدیت فعالیت‌ها کمک کنه؛ یا میشه جلسات گروه‌درمانی زیر نظر یه مشاور مطمئن داشت؛ البته طبعا میشه متخصصین محترمی رو هم پیدا کرد که حاضر بشن داوطلبانه و بدون دریافت مالی همچین دوره‌هایی رو برگزار کنن.

با توجه به منتفی شدن مورد چهار، بخشی از این پیشنهاد منتفی میشه.
اما اگر شخص مطمئنی پیدا کردی که تمایل داشت بدون دریافت مالی به ما کمک کنه، لطفا به ما اطلاع بده تا بتونیم ازشون بهره‌مند بشیم.
تو همین تاپیک‌های کانون هم مثل تاپیک مشاوره می‌تونن پاسخگوی بچه‌ها باشن. یا تاپیک اختصاصی زده بشه و مطالب‌شون رو اون‌جا بذارن. این‌ها تو تالار می‌مونه و سال‌های سال ازشون استفاده میشه و حتما ارزشمنده.

نقل قول: ۶. پیشنهاد آخرم هم اینه که این روزا که بسترهای جلسات مجازی خوبی وجود داره که میشه ناشناختگی رو هم درش حفظ کرد،‌ پیشنهاد میدم کانون هیات هفتگی یا ماهانه داشته باشه؛ لازم هم نیست مداح یا سخنران از بیرون بیاریم؛ بچه‌ها میتونن با خلاقیت خودشون در طول ماه، هنر و وقت و خلاقیتشون رو نذر اهل بیت کنن و کلیپ بسازن، تصویرگری کنن، محتوا آماده کنن و ..؛ حتی میتونیم از بین خودمون مداح و قاری قرآن هم داشته باشیم؛ چون میتونه اجباری نباشه که با اسم خودمون بیایم؛‌ شاید همین جلسات باعث شکوفایی استعداد بعضی بچه‌ها بشه و راه زیبایی رو در پیش بگیرن. 

اتفاقا تو گردهمایی‌های هفتگی گروه صراط مستقیم که تو پیام‌رسان انجام میشد چنین کارهایی انجام میشد.
و خیلی هم خوب هست.

اما این‌که بخوایم به عنوان یه برنامه جداگانه خارج از محیط تالار براش وقت و انرژی بذاریم، در حال حاضر خیلی توجیهی نداره.
واقعیتش همین الان هم بخش‌های زیادی از تالارها و انجمن‌ها نیاز به رسیدگی و فعالیت داره. اون چیزی نیست که باید باشه. و به شدت کمبود نیرو هم داریم.
ان‌شاءالله یه روزی که این سمت به یه حد مطلوب رسید، چنین فعالیت‌هایی رو در سمت دیگه داشته باشیم.

نقل قول: خداوند ما رو هدایت و حفظ کنه

ان‌شاءالله.

مجاهد جان باز هم ممنون از پیشنهادات ارزشمندت.
هر صحبتی در ادامه بود حتما بفرما. حتما شنونده و پاسخگو خواهم بود.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1399 اسفند 23، 0:50)_رعنا_ نوشته است: Hanghead
سلام.
امیدوارم حالتون خوب باشه.
بسی زیاد خسته نباشید و خدا قوت
یک عدد پیشنهاد داشتم. خیلی وقت بود تو ذهنمه . ترسیدم یادم بره گفتم بگم. 4chsmu1

میشه کاری کرد تو پروفایل هر کسی یه نمودار میله ای داشته باشیم. که تعداد روزهای پاکش را نشون بده Hanghead
مثلا اگر بار اول تا 10 روز رفته یه میله داره میگه تا 10 اومدی
اگر دفعه بعد تا 25 میره یه میله باشه بگه تا 25 اومدی و ...
اینجوری میزان پیشرفتش را میبینه
Hanghead با اجازه من یه ذره سرچ کردم ولی هیچی پیدا نکردم. کلا نمودار و اینا برای پروفایل شخصی وجود نداشت . برای پروفایل ادمین فقط وجود داشت. Hanghead

گفتم بگم شاید بشه. به نظرم چیز خوبیه
آدم نمودار پیشرفت یا پسرفتش را داشته باشه

بسی ممنون
53

سلام
ممنون از لطف شما
و
ممنون که محبت کردید و پیشنهادتون رو با ما در میون گذاشتید.

حقیقتش من جستجو نکردم. و احتمالا هم به‌سادگی قابل انجام نباشه.
اما همون‌طور که تو پیشنهاد قبلی هم برادر بزرگوار مرد مجاهد گفتن (که اشاره به‌جایی هم داشتن) باید دید چقدر لازمه تمرکز بشه رو این اعداد؟
همون‌طور که گفتم تو روزهای آغازین این اعداد می‌تونه دل‌گرم‌کننده باشه، اما در ادامه چی؟ شاید یک جاهایی ما رو از مسیر اصلی هم دور کنه. یادمون بره روی چی باید کار کنیم و تلاش در چه جهتی باید باشه.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1399 اسفند 24، 14:15)محمّدرضا نوشته است:
سلام، من یه پیشنهاد داشتم به نظرتون میشه یه مدال هم برای چله پاکی طراحی کرد یعنی هر کی به ۴۰ روز پاکی رسید یه مدال بهش بدن. Khansariha (46) Khansariha (46) Khansariha (46)

سلام
بله حتما میشه. و به نظر شخصی من هم پیشنهاد خوبی هست.

فقط ما هیچ گزارشی از افرادی که تا به حال به چله پاکی رسیدن نداریم و اگه داشته باشیم هم به سادگی از نظر فنی نمی‌تونیم این مدال رو بهشون اعطا کنیم.
فقط به اعضای جدید می‌تونیم بدیم که شاید این جوری خیلی جالب نباشه.  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

با عرض سلام و احترام و البته خسته نباشید به تیم مدیریت

یه پیشنهاد کوچیک داشتم 

میخواستم بگم که اگه یه تاپیک داشته باشیم با عنوان " آنالیز شکست"  و هر عزیزی در هر گروهی لغزش پیدا میکنه به صورت اجباری بره اونجا و به یه سری سوال از قبل مشخص شده پاسخ بده و طی این سوالا دلایل لغزشش از گام اول تا آخر مشخص بشه و همچنین قول هایی بده که مثلا دیگه برخی اشتباهاتو نکنه و یا اقداماتی که برای قوی تر شدنش انجام میده را بنویسه ...میتونه خیلی موثر باشه به نظرم.

خیلی از اشتباهات بچه ها مشابه همه
ما باید از اشتباهات هم درس بگیریم تا سریع تر پیشرفت کنیم.و حفره ها رو سریعتر و هوشمندانه تر ببندیم.

هر روز میبینم که دوستان لغزش دارند ولی هیچ گزارش دقیقی از اینکه چی شد لغزش به وجود اومد و طی این روزای پر فشار چه اقداماتی انجام شدنمیدهند و دوباره همونها لغزش میکنند

به نظرم وجود چنین تاپیکی و نیز جدیت مدیریت در اجباری کردن آن خیلی میتونه به ترک کل بچه ها کمک کنه....در حال حاضر سرپرست ها پیگیری میکنند ولی به اون صورت کامل و جدی نیست.
به نظرم باید 20 تا 30 سوال از پیش تعیین شده آماده کنیم و هر شکستی رو دقیق آنالیز کنیم...اگر وقت میشد یه نمونه پرسشنامه برایتان تهیه میکردم و خودتان کاملترش میکردید.

فعلا پیشنهاد کلی را دادم ببینم نظر تیم مدیریتی محترم چیه.
ببخشید اگه قبلا این پیشنهاد داده شده بود ...چون من پیام های قبلی را ندیدم و تازه اومدم کانون.
کارتون حرف نداره Thankyou ///کانون فوق العادست 317 ///و هر روز داره بهتر و بهتر میشه 2uge4p4 // خدا قوت 53
----------------------------
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
Khansariha (69) میتوانیییییی Khansariha (69)
----------------------------
حالا بشین با خودت فکر کن ببین
 فکر میکنی ؟ 
---------------------------------
سلام، خسته نباشید
پیشنهاد میکنم گزینه‌ی "حذف یا غیرفعال کردن" حساب کاربری در اختیار کاربران قرار بگیره.
تقریبا همه‌ی اکانت‌های فضای مجازی (چه فروم، چه سایت، چه پیام رسان و ...) این امکان رو فراهم کردن. 
منطقی اش هم همینه که همون طور که ثبت نام و ورود به این فضا به خواست و اراده ی فرد بوده، رفتن و پاک کردن سوابق هم به اراده ی خودش فراهم بشه. 
در غیر اینصورت به نظرم چالش های بیشتری فراهم میشه، مثلا کسی که میخواد اکانتش هرجور شده پاک بشه مجبوره کاری خلاف قوانین کانون، مثلا توهین به کسی انجام بده تا برسه به هدفش. در صورتی که خیلی مصالحت آمیز میتونه بره اگه میخواد.

اگر هم نگران رفتار های هیجانی و تصمیمات احساسی هستید، میتونید بازه ی زمانی قبل از حذف اکانت در نظر بگیرید (مثل توییتر)
به این صورت که اکانت شما غیرفعال شد، اگه تا 6 ماهِ دیگه مراجعه نکنید دائمی حذف میشه.
داستان من
(1400 فروردين 5، 11:56)شارمین نوشته است: سلام، خسته نباشید
پیشنهاد میکنم گزینه‌ی "حذف یا غیرفعال کردن" حساب کاربری در اختیار کاربران قرار بگیره.
تقریبا همه‌ی اکانت‌های فضای مجازی (چه فروم، چه سایت، چه پیام رسان و ...) این امکان رو فراهم کردن. 
منطقی اش هم همینه که همون طور که ثبت نام و ورود به این فضا به خواست و اراده ی فرد بوده، رفتن و پاک کردن سوابق هم به اراده ی خودش فراهم بشه. 

سلام

این گزینه وجود نداره اما هر موقع که موردی پیش اومده و عضوی دچار مشکل بوده ما برای کمک کردن به اون شخص این کار رو انجام دادیم.

بالای 95 درصد اشخاصی که تصمیم به حذف اکانت می‌گیرن، احساسی چنین تصمیمی گرفتن.
و همون 5 درصد هم 4 درصدشون دوباره بعد از حذف اکانت برمی‌گردن.
و
ما این رو هم می‌دونیم که عموم این افراد جدای از مشکل خودارضایی، مشکلات روحی و روانی مختلفی ممکنه داشته باشن. یا اصلا مشکلات اقتصادی، خانوادگی و ... دلیل اصلی ناتوانی‌شون باشه. به همین خاطر هست که کمک‌شون می‌کنیم تو سایت بمونن و تصمیم دیگه‌ای بگیرن.
حذف کردن یه اکانت به اندازه یه کلیک برای ما کار داره اما این چیزی نیست که ما رو خوشحال کنه.
خوشحالی ما کمک کردن به اون شخص هست. موفق شدن اون شخص در ترک خودارضایی و سایر جنبه‌های مختلف زندگیش.

نقل قول: در غیر اینصورت به نظرم چالش های بیشتری فراهم میشه، مثلا کسی که میخواد اکانتش هرجور شده پاک بشه مجبوره کاری خلاف قوانین کانون، مثلا توهین به کسی انجام بده تا برسه به هدفش. در صورتی که خیلی مصالحت آمیز میتونه بره اگه میخواد.

این مورد رو من تو این همه سال که اینجا بودم شاهد نبودم.
یعنی کسی نبوده که به خاطر بن شدن مجبور بشه توهین کنه تا بن بشه.
توهیناتش به این خاطر بوده که واقعا می‌خواسته توهین کنه!
(حالا اگه یه نفر هم بوده ذهن من یاری نمی‌کنه)

نقل قول: اگر هم نگران رفتار های هیجانی و تصمیمات احساسی هستید، میتونید بازه ی زمانی قبل از حذف اکانت در نظر بگیرید (مثل توییتر)

به این صورت که اکانت شما غیرفعال شد، اگه تا 6 ماهِ دیگه مراجعه نکنید دائمی حذف میشه.

چون mybb امکانی که گفتی رو برامون مهیا نکرده،
دقیقا این کاریه که ما به صورت دستی انجام میدیم.
مثلا به فرد میگیم دو ماه به اکانتت سر نزن. اگر سر نزدی، اکانت رو حذف می‌‌کنیم.

پ.ن مهم: برای یک فضای مجازی چون اینستاگرام مهم نیست که آرمین چند تا اکانت داشته باشه. ۳۰ بار اکانتش رو حذف کنه و ۳۰ بار دیگه با نام‌های دیگه تو اینستاگرام شروع به فعالیت کنه.
برای محیطی مثل کانون مهمه. امنیت اعضای کانون فوق‌العاده برای ما مهمه و ذره‌ای بابت این امنیت کوتاه نمیایم. اعضای کانون به ما اعتماد کردن و خصوصی‌ترین مشکل زندگی‌شون رو با ما در میون گذاشتن. ما نباید نسبت به این اعتماد، بی‌تفاوت باشیم.

ما اعضایی رو داریم که هم تو گروه‌های آقایون عضو میشن و هم تو گروه‌های خانم‌ها.
اگه این سوابق نباشه نمی‌تونیم ردشون رو بزنیم.

ما اعضایی رو داریم که در طی 10 سال فعالیت کانون 4 بار تو کانون با 4 نام کاربری مختلف ثبت نام کردن و خودشون رو جای 4 شخص متفاوت جا زدن. این سوابق هست که به ما کمک می‌کنه این افراد رو شناسایی کنیم.

ما تو این سال‌ها جلوی فعالیت‌ خیلی‌ها رو گرفتیم که نیت خوب نداشتن. هیچ موقع هم اعضا متوجه نشدن. چون ما بهشون نگفتیم. حفظ آرامش اعضا در کنار امنیت‌شون برامون مهم هست.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1400 فروردين 5، 0:35)Powerful نوشته است: با عرض سلام و احترام و البته خسته نباشید به تیم مدیریت

یه پیشنهاد کوچیک داشتم 

میخواستم بگم که اگه یه تاپیک داشته باشیم با عنوان " آنالیز شکست"  و هر عزیزی در هر گروهی لغزش پیدا میکنه به صورت اجباری بره اونجا و به یه سری سوال از قبل مشخص شده پاسخ بده و طی این سوالا دلایل لغزشش از گام اول تا آخر مشخص بشه و همچنین قول هایی بده که مثلا دیگه برخی اشتباهاتو نکنه و یا اقداماتی که برای قوی تر شدنش انجام میده را بنویسه ...میتونه خیلی موثر باشه به نظرم.

خیلی از اشتباهات بچه ها مشابه همه
ما باید از اشتباهات هم درس بگیریم تا سریع تر پیشرفت کنیم.و حفره ها رو سریعتر و هوشمندانه تر ببندیم.

هر روز میبینم که دوستان لغزش دارند ولی هیچ گزارش دقیقی از اینکه چی شد لغزش به وجود اومد و طی این روزای پر فشار چه اقداماتی انجام شدنمیدهند و دوباره همونها لغزش میکنند

به نظرم وجود چنین تاپیکی و نیز جدیت مدیریت در اجباری کردن آن خیلی میتونه به ترک کل بچه ها کمک کنه....در حال حاضر سرپرست ها پیگیری میکنند ولی به اون صورت کامل و جدی نیست.
به نظرم باید 20 تا 30 سوال از پیش تعیین شده آماده کنیم و هر شکستی رو دقیق آنالیز کنیم...اگر وقت میشد یه نمونه پرسشنامه برایتان تهیه میکردم و خودتان کاملترش میکردید.

فعلا پیشنهاد کلی را دادم ببینم نظر تیم مدیریتی محترم چیه.
ببخشید اگه قبلا این پیشنهاد داده شده بود ...چون من پیام های قبلی را ندیدم و تازه اومدم کانون.
کارتون حرف نداره Thankyou ///کانون فوق العادست 317 ///و هر روز داره بهتر و بهتر میشه 2uge4p4 // خدا قوت 53

سلام پاورفول جان
ممنون از پیشنهادی که محبت کردی مطرح کردی.

آنالیز لغزش همون برگ برنده‌ای هست که هر کس اگه خودش رو متعهد کنه بهش، دیر یا زود راه پاکیش رو پیدا می‌کنه.
و دقیق و گام به گام بودن این آنالیز هست که مهمه و به ما نشون میده مشکل اصلی کجاست. 
مشخص می‌کنه از کجا شروع میشه و چطور پیش میره تا به نتیجه‌ی نامطلوب می‌رسه.

لطفا پرسشنامه‌ای که مدنظرت هست رو برامون قرار بده تا روی اون بررسی انجام بدیم.

پر کردن این پرسشنامه رو نمی‌تونیم اجباری کنیم. و مثل سایر فعالیت‌ها فقط می‌تونیم مشوق باشیم.

فقط باید به دو نکته توجه داشته باشیم:
1) روندی که برادر مرد مجاهد اشاره کردن بهش نداشه باشه و با دید اصلاحی باشه. نه این‌که شخص صرفا اقرار به خطا و اشتباهاتش کنه.
2) محتویات پاسخ‌هایی که اعضا میذارن تحریک‌کننده‌ی یک شخص دیگه نباشه. یه سری چیزها سربسته باید گفته بشه تا ذهن یک فرد دیگه رو درگیر نکنه. و طبیعتا این موضوع نظارت هم لازم داره.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان