امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چکیده‌ی مصاحبه‌ها

آقای مرد مجاهد

☆  برای سریالی نشدن : 
 ● رجوع می کردم به تجربیاتم تا ببینم در شرایط مشابه گذشته، چرا سریالی می شد و الان چه کنم ؟
● به جای نا امیدی زود چاره اندیشی کنم.

**نوشتن تجربیاتمون رو هر چند کم هر چند تکراری دست کم نگیریم هیچوقت **
* ادامه مصاحبه با آقای مرد مجاهد *

در موقعی که خطر شدید نیست در دلمون بذر گناه و شکست رو نپاشیم ... چون اگه بذرش تو دلمون باشه ممکنه موقع خطر خودش رو نشون بده ...

بذر گناه یعنی در زندگی روزمره ذهنمون رو تمیز نگه داریم ... فیلمها، خبرها، پیج ها، آدمها، نگاهها و فکرهایی ممکنه در روز برامون تزیین بشه که فکر کنیم اشکالی نداره ... واقعا هم در همون لحظه مشکلی پیش نمیاره ... حتی تا آخر اون روز یا چند روز بعدش ... اما یادم نره که فرمودن نگاه به نامحرم تیری است زهرآلود از ناحیه ی شیطان … به این زهرآلودش دقت کنم ... یعنی شمشیر دولبه نیست بزنه نصفت کنه در جا ... اما این زهر میشینه در قلب و ذهنت و یه جایی خودش رو نشون میده ... کلا نفست رو ناامید کن از پرداختن به زمینه ها

بذر شکست هم یعنی بهش فکر نکن، بزرگش نکن ... از پاکیت لذت ببر و اونو با حضور در جمعهای مثبت هم به اشتراک بذار و هم زیادش کن
بسم الله الرحمن الرحیم

مصاحبه با آقای عاشق فاطمه زهرا

& این نتیجه از قبل واستون قابل پیش بینی بود؟ یه همچین روزی رو تصور می کردی؟
✓ قبل از این که بیام کانون تقریبا نه ، اون روز بخصوص خیلی ناامید بودم ، ولی وقتی تو کانون بچه های رکورد دار رو دیدم ، فهمیدم می شه.

& در حال حاضر برای این که دیگه هیچ وقت گرفتار نشید برنامه ی خاصی دارید؟
✓ بله ، می خوام روی اراده ام کار کنم ، روی وسوسه های نامناسب دیگه ای که دارم مثل تنبلی ، شکم ، حرف های نامناسب زدن و ...
اینا شاید به نظر بی ربط بیاد ، 
اما همشون یه چیز مشترک دارن ، این که ما باید روی خواسته های تنمون پا بذاریم !

& برخوردت در مواقع خطر (اورژانسی) ؟
✓ یه برنامه ای دارم واسه خودم برای لحظات خیلی بحرانی . این که 100 تا صلوات بفرستم با توجه به معنی صلوات ، اگر وسوسه نرفت یک ربع پیاده روی ، اگر نرفت از خونه بیرون رفتم و 1 ساعت قدم زدن و ... . ولی معمولا همون با صلوات ها همه حل می شه. 

& آخرین صحبت شما؟
✓ من قبل تر ها وقتی وسوسه می اومد فکر می کردم چجوری من می تونم تا مثلا 5 سال دیگه که فرصت ازدواج ندارم ، این وسوسه رو تحمل کنم و این باعث شکستم می شد. 

اما الان فهمیدم که این طور نیست. تحمل وسوسه مثل دمبل زدن می مونه. شما الان شاید نتونی دمبل ده کیلویی بزنی ، ولی بعد از یه مدت تمرین ده کیلو که هیچی ، سی کیلویی رو هم می تونی بلند کنی. وسوسه هم ههمین طوره ، شما الان ممکنه با یه وسوسه ساده بشکنی ولی اگر بار اول وسوسه رو به سختی رد کردی ، بار دوم راحت تر اون وسوسه رو رد می کنی و ...

یا اباعبدالله
سلام امروز با خلاصه از مصاحبه جنابata با ۷۵ روز خوب هستیم.
۱.مدت وچگونگی در گیری شما با خود ارضایی؟۱۲ سال از طریق یک دوست
۲.دلیل و حستون برای شکست های سریالی چه بود؟وسوسه شدن و اشتیاق به آن.حس خوب

3‌.چه زمانی به فکر ترک افتادید؟چرا تصمیم به ترک گرفتید وانگیزتون برای ترک چه بود؟بعد از مدتی به دلیل دور شدن از زندگی،خراب شدن روحیه،پرخاشگری،عدم رسیدگی به کارهاو دوری از خدا
4.برای تقویت انگیزه وامید چه کردید و یاس را چگونه تبدیل به امید کردید؟به خدا پناه میبردم،با خودم دعوا میکردم و باخودم حرف میزدم
5.چه روش هایی را برای ترک به کار گرفتی و مؤثر ترین و موفق ترین کدوم بود؟کانون،قرآن خواندن،کنترل ذهن‌و‌نگاه،نمازاول وقت.همه این ها مؤثر بود

6.چطور جلو شکست های سریالی را گرفتی؟خسته شدم،از خودم بدم میومد،با خودم گفتم اگر بازم انجام دادی و دوباره و دوباره،تاکی آخه؟تصمیم قطعی گرفتم جلوش وایسم و سخت هم بود.
7.اشتباهت برای ترک چه بود؟چه باعث شد دفعه های قبل شکست بخوری؟افکار منفی،دل سرد شدن وتحریک به رفتن سایت های...،دوری ازقرآن

8.این دفعه چه فرقی داشت وچه شد عزمت را جمع کردی؟تصمیم قطع و خسته شدن از سبک زندگی
9.برای کنترل ذهن چه کار کردی؟شاوغ کردن ذهن،بعد از چند روز دوری دیگه ذهنم پاک میشد،پس به سایت های‌آلوده نرفتم

10.موقع خطر چکار میکردی،چی باعث بود پاک بمونی،رفتار درست در اون موقعیت چیه وتوصیه ات برای دیگران؟ذکر گفتن با تسبیح،قرآن خواندن،رفتن به جمع خانواده،تلوزیون دیدن، قدم ردن،وضو گرفتن
11.اگر بعد از مدتی پاکی میشکستی چکار میکردی؟نا امید میشدی،سریالی میشدی یا دوباره ادامه میدادی؟اول خیلی ناراحت میشدم ولی روحیه ام را نمیباختم،توبه میکردم و قوی تر ادامه میدادم

12.اگر به غیر عمد با صحنه ای ناجور و تحریک کننده برخورد میکردی چه کار میکردی؟سرم را به طرف دیگر برده و فکرم را منحرف میکردم(منحرف از افکار بد)
13.با دوستانی که اخلاق شایسته نداشتن چه کار میکردی؟اگر صمیمی نباشن قطع رابطه میکردم و اگر صمیمی باشن بحث رو عوض میکنم

14.برای موفقیت در ترک چه تغییری در سبک زندگیت دادی و رفتارت را چطور کردی؟دلیل اصلی من بیکاریه،ولی وقتی حوصله ام سر میره دوست دارم انجام بدم،بهترین تغییر اینه که خودمون رو مشغول کنیم، قرآن خواندن و نماز اول وقت از تغییرات من بود
15.تاثیر این موارد را بگو و آیا انجامشون میدادی؟
ورزش:عدم انجام،زیرا انرژی جای دیگر تخلیه میشد
درس:انجام میدادم و تاثیر زیادی داره،موقع امتحانات اصلا لغزش نداشتم
رفتار اجتماعی:برای من تاثیر نداشته،چون سبک حرفی و تیپ شخصیتیم همین بوده ولی کنترل نگاه تغییر کرده
اعمال مذهبی:در من تاثیر زیاد داشته
تغذیه:روی من تاثیر نداشته،از اول همینطور بودم

17.ترک چه تاثیری در زندگیتون داشته؟نزدیکی به خدا، آرامش،حس سبکی
18.نصیحت برای دوستانمون؟نزدیک شدن به خدا،کنترل نگاه وذهن 
خلاصه ی مصاحبه با خانم تولد دوباره بعد از بیش از 6 ماه پاکی
رفقاااا یادتون باشه اول از همه باید خودمونو ببخشیم consoling2 ، به خاطر خ.ا از خودمون بیزار نباشیم. خ.ا یه تجربه بوده، باید با بخشش خودمون به خودمون اجازه ی دوباره زندگی کردن بدیم 49-2

بعد لازمه فکری که مدتها آلوده شده رو پاکسازی کنیم، چطوری؟ با جایگزین کردن افکار خوب کم کم افکار بد میرن بایگانی. بالا بردن روابط اجتماعی برای جایگزینی افکار یه راهکار مناسبه Smiley-talk040

وقتی فکر و نگاه کنترل بشن ترک از چیزی که اول به نظر میومد خیییلی آسونتر میشه 128fs318181 . دوست من بشین فکر کن، تو خیییلی خوب نقاط آسیب پذیرتو میشناسی، اگه اون مورد آسیب پذیرو درست کنی ادامه دادن پاکی راحت میشه daghighan . کم کم روزای پاکی زیاد میشن و حس میکنیم که آرره، کار نشد  نداره  Khansariha (69)
ادامه دارد...
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سلام 
خلاصه مصاحبه آقای b52 

فرقی نمیکنه یک روز یا یک ماه یا یک سال از پاکی مون گذشته باشه، باید راهی پیدا کرد که حتی فکرش به ذهنمون خطور نکنه 128fs318181

لذت پاکی اینه که  آدم بوی تعفن و دوری از خدارو حس نکنه خیلی خوبه.
مهم اینه که هیچوقت از خدای بزرگ دور نشد... 2uge4p4

طبق حدیث امام علی (ع) وقتی که ما از گناه پشیمون بشیم، یعنی توبه کردیم 128fs318181
خدا هم که عاشق توبه کاراست   49-2

خدا همیشه قول داده که کسانی که توبه میکنن رو میبخشه و دوست داره 53258zu2qvp1d9v
خدای بزرگ همیشه به من نزدیکه اما خب ما آدم ها هستیم که نمک میخوریم و نمکدون میشکنیم و از خدا دور میشیم...

عامل اصلی موفقیت من ازدواج است 49-2

عواملی هستند که موجب دور شدن از گناه رو دارن 
اما دوستان افسانه و فرا واقعی فکر نکنیم 53258zu2qvp1d9v
نیاز جنسی هم مثل همه نیاز های بشری باید برطرف بشه و البته حلال
نمیشه به آدم تشنه گفت فقط توکل کن به خدا به یاد لب تشنه امام حسین آب نخور . بالاخره تا یه زمانی طاقت میاره و بعدش دیگه نمیتونه از حیات خودش بگذره...

ادامه دارد...
Khansariha (84) ادامه ی خلاصه ی مصاحبه با خانم تولد دوباره بعد از بیش از 6 ماه پاکی Khansariha (84)

خیلی از مشکلات ما به خاطر بحث و جدل با خانوادست. خونوادمونو همونطور که هستند بپذیریم. فقط و فقط خودمون رو مسئول زندگی و آینده خودمون بدونیم 128fs318181 با پاک موندن ثابت کنیم مسئولیت پذیریم Khansariha (69)  Khansariha (121)

ما تو جامعه زندگی میکنیم کنار بقیه ی آدما، ممکنه ناخواسته چیزی ببینیم که نباید، تو همچین شرایطی راهکار ترک محیط، ذکر گفتن (تو ذهنمون) خیلی مفیده Esteghfar

با خدا عهد ببندیم از روز اول که نفسمونو قربانی کنیم، از نماااز و ذکر آرامش بگیریم 53258zu2qvp1d9v

ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

Star 
سلام دوستان  ehteram

خلاصه ی مصاحبه ی خانم زینبی  با بیش از چهار سال پاکی 2uge4p4

بیشترین چیزی که در ترک خیلی مهمه  کنترل کردن نگاه هست و بابد سفت و سخت ازش محافظت کنیم daghighan

باید از تمام رسانه هایی که موجب شکست ما میشه تا جای ممکن دوری کنیم اعم از : کانال های بد تلگرام ؛ اینستاگرام ؛ سایت های نامناسب و...

پاکی باعث امیدواری بیشتر من به خودم  و زندگیم شد و همچنین آرامش و اعتماد به نفسم بیشتر شده studsmatta

(بعضی وقت ها وسوسه هایی توی ذهنمون میاد که میگه فقط همین یک بار هسته و بعد از اون ترک میکنم) 19
که ما باید سریع این فکر رو متوقف کنیم Khansariha (51) و بهش بگیم نه همین یک بار هم زیاده و افسردگی و ناراحتی بعدش غیر قابل تحمله و مهم تر از همه ارادمون سست میشه و دوباره باید این همه تلاش و جهاد کنیم تا به اینجا برسیم

ادامه دارد chase
ادامه مصاحبه آقای b52
یاد خدا باعث شد جلوی وسوسه هام رو بگیره...
خدا همیشه جلوی مرتکب شدن به گناه رو میگرفت...
همین نفس کشیدن که داریم کار خداست و خودمون واقعا ضعیفیم [تصویر:  shy.gif]

شیطان همیشه گناه رو آرایش میکنه....
با ازدواج از لذت این گناه گذشتم [تصویر:  9.gif]

برنامه من برای ترک این گناه این بود که سبک زندگی ام رو عوض کنم [تصویر:  49-2.gif]

بهترین درسی که از شکست های متوالی وسپس موفقیت در تغییر و نگه داشتن آن گرفتم این بود که خدا خیلی بخشنده است [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

زمانی که وسوسه میشیم  اینترنت و دو چشمی که باهاش مبینیم ، دستامون و سایت هایی که آدرسشونو تایپ می کنیم باید کنترل  کنیم [تصویر:  128fs318181.gif]

من سعی کردم زیاد نزدیک وسایل کامپیوتری و موبایل و شبکه های اجتماعی نباشم....
عوضش زیاد کتاب میخوندم [تصویر:  khansariha%20(56).gif]
وقت زیادی ندارم و وقتی میام خونه کتاب میخونم و فیلم میبینم و با خانواده حرف میزنم 

نا امید نباشیم خدا از آدمای نا امید و ضعیف بدش میاد سرمون رو بالا بگیریم برای بار هزارم بگیم خدایا ببخشید من پشیمونم. [تصویر:  hanghead.gif]
بسم الله الرحمن الرحیم

مصاحبه با جناب آقای Arman  

&  در حین ترک چه تصویری از خ.ا تو ذهنتون بوده؟این تصویر چطوری ایجاد شده و چطور تونستین از لذت این گناه بگذرین؟

بحثی که مطرحه اینه که شما

تلاش میکنید برای رسیدن به یک هدف 

، یعنی خودارضایی دیگه خیلی مطرح نیست

بلکه رسیدن به پاکیه که مهم میشه.

یعنی همه زورتو میزنی تا پاک بشی.

اونوقته که حاضری از هر چیزی برای دوری از گناه بگذرید

&  چطور انگیزتون رو بالا نگه داشتین و حتی در مواقع وسوسه این انگیزه هارو فراموش نکردین؟

وقتی شما با تمرین از یک مرحله پاکی عبور میکنید،
 دیگه دلتون نمیاد بشکنید یعنی بطور ناخودآگاه ارادتون در مقابل وسوسه قویتر میشه. 
اما نکته مهم اینه که با تمرین روزهای پاکیتون رو بالا ببرید !

&  بهترین تکنیک برای دفع وسوسه ها چیه؟

خیلی ساده: سمتش نباید رفت

&   چی کار کنیم تا پاکی مون همیشگی شه؟

همیشه حواست به خودت باشه

&‌‌‌‌  رابطه ورزش و تاثیرش در پاکی شما ؟

به شدت موثر

به عنوان حرف آخر ، دعوتتون میکنم به خوندن پُست زیر  49-2

[تصویر:  _b3gl.gif]
[تصویر:  unnamedلاتلا_v994.gif]
ehteram درخدمت شما هستیم با چکیده مصاحبه خانوم ترانه با 40 روز خوب ehteram
  Khansariha (8) یکی از تلنگر هایی که باعث ترک میشه خجالت کشیدن به خاطر وابسته بودن به خ.ا Khansariha (8)

53 روش مناسب ترک53
302 کنترل ذهن 302
49-2 و جلوگیری از شکل گرفتن فکر های کوچک 49-2

53دوعامل حفظ پاکی53

1 توکل به خدا1

Gol کنترل ذهنGol

53برای رهایی از ناامیدی53
Khansariha (121) نگاه کردن به اعضای کانون که پاکی بلند مدت دارند و فعل خواستن را صرف کردندKhansariha (121)

128fs318181 موقع وسوسه از خونه بریم بیرون یا به دوستمون زنگ بزنیم128fs318181
Khansariha (8)نگاه کردن به معتاد های مواد مخدری که توانستند مواد مخدر را که خیلی سخت تر از خ.ا هست را ترک کنندKhansariha (8)
[تصویر:  babol-116_xtaa.gif]
 سپاس شده توسط
 [تصویر:  03937235859136914393_jiu2.gif]
[تصویر:  m5w1_salam_gif_dnn4.gif]
303 ادامه چکیده مصاحبه با خانوم ترانه با 40 روز خوب 303
49-2 بعد از شکست استفاده از تجربه های گذشته برای پاکی خیلی موثر هست دست ازتلاش کردن برنداریم و ناامید نشویم 49-2

317 برای کنترل بهتر ذهن به خواندن داستان های مذهبی و دوری ازتنهایی مداومت بورزید 317

Khansariha (56) داستان هایی در باره کسانی که موفق شدند جلوی وسوسه هارا بگیرند Khansariha (56)

128fs318181 از غرور و فکر های نزدیک کننده به شیطان بپرهیزید 128fs318181
daghighan بها ندادن به وسوسه ها daghighan

Esteghfarبها دادن به وسوسه مثل خاموش نکردن اتش کوچک میمونه که به یک باره کل خونه را اتش میزند Esteghfar

53 وسوسه مثل جرقه اتش میموند اگر بهش بها بدیم کار تمام میشودو سخت 53

[تصویر:  -و-گیف-متحرک-شهادت-امام-حسین-2_vv5a.gif]
خلاصه مصاحبه با خانم تولد دوباره Confetti 

متاسفانه بیشتر مشکل ما تو مسیر پاکی از ارتباط نادرست با خانواده نشات میگیره. Hanghead 
اگه روبط سالم و صمیمانه با خانواده داشته باشیم و آنها رو همان جوری که هستن بپذیریم ،
مشکلات  کمتری برامون پیش میاد 53258zu2qvp1d9v 

حین ترک خوبه روابط اجتماعی داشته باشیم ،برای ترک موثره.. Khansariha (69) 

باید این رو درک کنیم که ما خودمون مسئول رفتار و اعمال خودمون هستیم و تا زمانی که  دیگران رو مقصر بدونیم،
حق زندگی کردن سالم رو از خودمون میگیریم 49-2 

وقتی کسی بتونه اعتیادی رو ترک کنه که فقط خودش ازش خبر داره،اعتماد به نفس کولاک میکنه. 317 

با پاکی روح رو  شادبتر و سرزنده تر میشه.افکار جدید به ذهن خطور میکنه ... 128fs318181 

در مقابل صحنه های غیر اخلاقی سعی میکنم نگاه نکنم و اگه بدونم داره افکارم به جاهای بد کشیده میشه یا محیط رو ترک میکنم یا اینکه شروع میکنم به ذکر گفتن(ذهنی اینکار رو انجام میدم) Khansariha (56)

و اگه با شخصی که فیلم یا کلیپ یا عکس مبتذلی رو میخواد نشونم بده،صمیمی باشم.
ازش میخوام نشونم نده و میگم میترسم افکار بد به سراغم بیاد Esteghfar
خیلی ساده ای اگه فکر میکنی خدا یه سختیی که بهت میده توانشو بهت نمیده 53258zu2qvp1d9v..

{♡یوقتایی خودتو مرور کن!!
نکنه زوم کنی رو غمای دلتو،
بارون ِ عشق ِ خدا رو به فراموشی بسپری.؟!
مرور کن خودتو...⚘}♡ 53 

یاد همان جمله افتادم که خوانده بودم:

چه دلیلی بالاتر از لبخند مهدی فاطمه(عج) برای ترک گناهی که دلش را میلرزاند 53258zu2qvp1d9v

نوع دیگر بین جهان دیگر شود...این زمین و آسمان دیگر شود 49-2

خدای یک تریلیون ستاره اسمم رو میدونه و تقدیری فقط برای من داره که روزی ازش سر در میارم(:
سلام 303

خلاصه مصاحبه آقای دریل 

9-وقتی که موجی از وسوسه به طرفتون میاد ، داشتن یک برنامه باعث میشه که ذهنتون از وسوسه خالی بشه.به عبارتی داشتن درب خروج اضطراری.درب اضطرار خروجی شما؟ واسش یه اسم بذار؟

در زمان وسوسه اول ذکر میگم و از خدا کمک می‌خوام .و فکر کردن به پشیمانی بعد از شکست ، همیشه سعی کردم از تنها ماندن دور بمانم . در مواقعی که باید تنها می ماندم و راه دیگه ای نبود ، به فعالیت های مورد علاقه ام می پرداختم و حواسم رو پرت میکردم.چند بار هم قرآن گوش دادم که باعث از بین رفتن وسوسه میشد. زمانی که هیچکدام از اینها جواب نمی‌داد از خانه بیرون میرفتم.
اما راهکار اصلی پرداختن به سرگرمی مورد علاقه هست.

۱۰-بعد از شکست چطور برخورد می کردی؟ اگر بعد از مدتی پاکی می شکستی چی کار می کردی؟ناامید می شدی؟شکست سریالی؟ یا باجدیت بیشتری شروع می کردی؟

در طول بیست روز بعد از هر بار شکست دو یا سه روز ناراحت و نا امید بودم ، البته این ناراحتی جلوی شکست سریالی رو می‌گرفت ، بعد از شکست به کانون می آمدم و انرژی میگرفتم که باعث میشد از نو شروع کنم.

۱۱-اگر تو مدرسه/دانشگاه با صحنه ای تحریک کننده یا ناجور و مخالف شئون جامعه مواجه شدی چه برخوردی کردی؟

سعی میکردم درگیرش نشم و چشمام رو به روش می بستم.

۱۲.در رفتارت با دوستانی که اخلاقی شایسته نداشتن چی کار کردی؟

برخورد من تعیین کننده ی برخورد و رفتار دوستان هستند . و به همین خاطر اکثرا برخورد ها خوبه.

۱۳- برای موفقیت تو ترک تو زندگی شخصی و اجتماعی چه تغییراتی دادی؟ چه چیزی را در شخصیتت کم یا زیاد کردی؟

سعی کردم تا حد امکان خودمو مشغول کنم ،در طول روز ساعات زیادی بیرون از خونه هستم .ورزش رو هم شروع کردم.

۱۴- می تونی تاثیر هر یک از عوامل زیر را بگی؟ قبلا این موارد را انجام می دادی؟

ورزش : هم از لحاظ روحی و هم جسمی تاثیر گذاره و وسوسه رو به شدت کم می‌کنه.

درس : در صورتی که شما را دچار استرس نکنه خوبه در غیر این صورت خودش می‌تونه عاملی برای خ.ا باشه

رفتار اجتماعی شما : اگر افراد حریم و حرمت ها رو حفظ کنند هیچ مشکلی به وجود نمیاد.و به شخصه رفتارم در برابر جنس مخالف همیشه جدی بوده

مذهب و اعمال مذهبی : این مورد بستگی به افراد داره.

تغذیه : الان ، مثل قبل زیاد غذا نمیخورم
!Let's Not LOsE Without fIGHting
[تصویر:  h574_z3kj.gif]
[تصویر:  altavoz_whck.png]  سلام[تصویر:  altavoz_whck.png]
Golچکیده مصاحبه آقای قاصدک با 40 روز خوب Gol
Confetti ترک را به تعویق نیداز گر توبه کردی و پشیمانی باز آی Confetti
49-2 امید داشتن شاهراه موفقیت  و موجب ارامش و دلگریه پس هیچ وقت ناامید نشیم 49-2
ehteram بهترین ابزار ترک خ.ا تقوا و ایمان هست ehteram
Khansariha (121)أَلَمْ يَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ يَرَى Khansariha (121)
302 به معنی این ایه دقت کنید و خدا را همیشه  ناظر اعمالمون حس کنیم 302
Khansariha (2) به تلاشت ادامه بده و بدون وسوسه همیشه هست ولی تو نباید کوتاه بیایKhansariha (2)
Khansariha (69) با ترک کردن به زندگی برمیگردی یادت باشه زندگی را ازنو بسازKhansariha (69)
Khansariha (8) ادامه دار... Khansariha (8)

[تصویر:  emoji_natur-70_hhq6.png]راه گم کردم ولی توبه , که من عبد توام[تصویر:  emoji_natur-70_hhq6.png]
[تصویر:  emoji_natur-68_kxi.png]من دوباره راه خود رد سوی قبله یافتم[تصویر:  emoji_natur-68_kxi.png]
[تصویر:  emoji_natur-70_hhq6.png]شادمانم چون خدایم توبه ام بخشیده است[تصویر:  emoji_natur-70_hhq6.png]
[تصویر:  emoji_natur-68_kxi.png]من دوباره خشت خشت خانه ام را ساختم[تصویر:  emoji_natur-68_kxi.png]
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان