عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 4.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۲ خانم‌ها: باران (حامی: شادن - سرپرست: Hanifa ، Roza.r)

سلام،
به عضو جدید گروه ، خانم sarbazazad ، خوش آمد عرض میکنیم.

با آرزوی موفقیت

مدیریت گروه های ترک
303
مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ
يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً
وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ

53  53  53

Growth is painful ... Change is painful
.But nothing is as painful as staying stuck somewhere you don't belong

Raha99
30آبان
5 روز خوب
به لطف خدای مهربون Khansariha (2)
خدایا کمکم کن موفق بشم
سلام دخترا امیدوارم حال همتون عالی باشه  317
دیروزم گذشت با کلی کار وحال خوب الانم کم کم دارم آماده میشم برا اولین بار برم مدرسه  4chsmu1
چقد استرس دارم  4
(1400 آذر 5، 23:18)عطر رهایی نوشته است:
سلام،
به عضو جدید گروه ، خانم sarbazazad ، خوش آمد عرض میکنیم.

با آرزوی موفقیت

مدیریت گروه های ترک
303

خوش اومدی عزیز ان شاءالله موفق باشی  317

چیکا جانم کاملا درست میگی 
ولی من حس میکنم این کار یعنی خ،ا بیشتر به روح و روان من آزار می رسونه  53258zu2qvp1d9v 
تنبیه باعث میشه قوی تر بشم نفسم گنده نشه 
میدونی سختی های زندگی هم برا همینه برا اینه که تو زیاد لذت نبری پررو بشی  Hanghead
به نظرم تنبیه اصلا به آدم آسیب نمیزنه میتونه این باشه که مثلا غذای مورد علاقتو نخوری  4 روزه بگیری نماز قضا بخونی یا مثلا فعالیت ورزشی باشه بشین پاشو طناب و بیشتر منظورم از تنبیه اینا بودن  Gigglesmile

هفته اول من کم و بیش خوب بود به خیلی از کارام رسیدم ولی درسامو زیاد نرسیدم  53258zu2qvp1d9v
اصلا من فعالیت این ماهمو همین میذارم  4chsmu1 نوشتن مشقام در اولین فرصت ممکن شاید باورتون نشه ولی من همه شو از چهارشنبه گذاشته بودم و صبح که بیدار شدم انجام دادم  65
 چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
Khansariha (2)

نقل قول: ولی با تشویق موافقم چون حس ارزشمندی میده 

حرف درستیه. ممنون از دقت نظرت.
بچه ها ما لایق محبت به خودمونیم، ما لایق این هستیم که خودمون رو ببخشیم.‌ اگر شما هم سر این دوراهی روزی ایستادید، از اون صدای مقتدر سرزنشگر بپرسید،
تهش که چی؟ چی به دست میاری با این سرکوفت زدن هات؟
اگر تو صلاح منو می دونستی متوجه تاثیر مخرب کارهات بودی.
من باید حس خوب بودن داشته باشم تا امیدی باشه که روز به روز بیشتر تلاش کنم. 106 
تو اینطوری (تنبیه اینا) فقط روح منو قبل مردنم می کشی. 29

ستاره جان شما این صدا تو ذهنت فعاله؟ 
سرزنشگر درونت میگه باید خودتو تنبیه کنی؟
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
دخترااااا شما منظور منو نگرفتین  vayy فقط یه چیزی میگم
نقل قول:  «انِ اسْتَصْعَبَتْ عَلَیهِ نَفْسُهُ فى ما تَكْرَهُ لَمْ يُعْطِها سُؤْلَها فى ما تُحِبُّ»؛ هرگاه نفس در انجام وظایفى که خوش ندارد، سرکشى کند (و به راه گناه برود) او هم از آن چه دوست دارد محرومش مى ‏سازد (و از این طریق نفس سرکش را مجازات مى‏ کند).
این حدیث از امام علی هست
ما بیشتر شکستامون به خاطر نفسمونه نه حتی شیطان شنیدین مثلا میگن توی ماه رمضون شیطان توی زنجیره و نمیتونه هیچکاری کنه ؟
من شنیدم ماه رمضون میتونیم بفهمیم نفسمون گنده شده یا نه  4chsmu1 چون اون موقع نفس وسوسه ات میکنه برای گناه و باید ببینی چقد میتونی جلوی خودتو بگیری 
همونطور که اینجا هم گفتم تنبیه ها چیزی نیستن که به روح و روانم آسیب بزنن 
نقل قول: مثلا غذای مورد علاقتو نخوری  [تصویر:  4.gif] روزه بگیری نماز قضا بخونی یا مثلا فعالیت ورزشی باشه بشین پاشو طناب و بیشتر منظورم از تنبیه اینا بودن  [تصویر:  gigglesmile.gif]
Khansariha (2)

نقل قول: چیکا جانم کاملا درست میگی 
ولی من حس میکنم این کار یعنی خ،ا بیشتر به روح و روان من آزار می رسونه  [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif] 
تنبیه باعث میشه قوی تر بشم نفسم گنده نشه 
میدونی سختی های زندگی هم برا همینه برا اینه که تو زیاد لذت نبری پررو بشی  [تصویر:  hanghead.gif]
به نظرم تنبیه اصلا به آدم آسیب نمیزنه میتونه این باشه که مثلا غذای مورد علاقتو نخوری  [تصویر:  4.gif] روزه بگیری نماز قضا بخونی یا مثلا فعالیت ورزشی باشه بشین پاشو طناب و بیشتر منظورم از تنبیه اینا بودن  [تصویر:  gigglesmile.gif]

سلام  

فکر میکنم بیشتر منظور ستاره جون از تنبیه ، یه جور تمرین برای غلبه کردنه بر نفس اماره و مبارزه کردن با هوای نفسه . 
میخواد به نفسش سختی بده و  قوی بشه تا راحت تر به خواسته های نفس امارش نه بگه . 
 اگه اینطور باشه میتونه سازنده باشه .
اینطور نیست؟
کاملا درسته سنا جانم  9
Khansariha (2)

از 3 آذر پاک 53

حقیقتا. از آبان پاکم ولی تاریخ رو خاطرم نیست

امیدوارم روزگار بر وفق مراد باشه دوستان عزیز 53
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
این دنیا نیاز مُبرَم به انرژیهای مثبت دارد
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
سلام
هیچ/ 7آذر/ صفر روز خوب Hanghead

حس میکنم دلیل اصلیش اینه ک از معنویات دور شدم...
نمازامو نصف و نیمه میخونم
دیگ حوصله خوندن دعا هم ندارم
نمیدونم چم شده 12
سختی دادن به نفس زمانی خوبه که نفس تحت فشار قرار نگیره اسمش تنبیه نباشه سرزنش نباشه مثلا بگی چون حالا شکستی پسسس من غذای مورد علاقمو نمیخورم این باز میشه شرطی شدگی 
تو زمانی ارزشمندی ک نشکنی

ولی سختی دادن به نفس اینطوری که من اینکارو میکنم که کنترل نفسمو دست بگیرم اکیه درستع 

بچه ها ما کارهامون شاید مشابه هم باشه 
اما احساس پشتشه ک خیلی روانمون رو دچار رشد یا برعکس فشار میکنه 

امیدوارم ک منظورمو درست رسونده باشم  4chsmu1

هیچ عزیز ایرادی نداره ادم گاهی بی انگیزه بی حوصله میشه حالش خوب نیس و خب برای اینکه عادت کرده یکم این حال بدو با شکست جبران کنه ناخوداگاه میره سمتش
اگر درگیر چنین حالی ک گفتم شدب پیشنهاد میدم یه جایگزین برای تجربه این حال خوب با کارای دیگه اب برای خودت طراحی کن قبل ازینکه بری سمت خ ا اول اون کارا رو امتحان کن شاید اون انرژی و حال بد اروم اروم رفع شدن
او که حافظ توست هرگز نخواهد خوابید ...

2uge4p4 Khansariha (69) 2uge4p4
شادی
۹ فروردین
۲۴۴ روز خوب
302
.
.
.
سلام دختراااا   317
حقیقت من قانع نشدم  Hanghead اگه موافق باشید یکم بیشتر درباره اش صحبت کنیم  4chsmu1
خودتون که دیگه کار نفس رو میدونید حریصه فوق العاده بزارین یه مثال بزنم 
یه نفر یه بار نوشابه میخوره خیلی خوشش میاد هی بیشتر میخوره هی بیشتر میخوره هرچی میخوره بیشتر دلش میخواد حریص تر میشه 
آخرش قند میگیره میره پیش دکتر
دکتر بهش میگه دیگه نباید نوشابه بخوری اینم میگه حله کاری نداره که 
بعد میره خونه و چند روز میگذره یهو دلش خیلی نوشابه میخواد اون موقع است که نفس گنده شدش خودشو نشون میده اینقد بهش میگه برو بخور که کلافه میشه و بالاخره میره میخوره چرا ؟ چون یک نفسش گنده شده دو اراده اش ضعیف شده حالا چرا اینطوری میشه ؟ چون به خودش خیلی رو داده چوووون هرچی دلش میخواد رو میخورده هرکاری میخواست رو میکرده  53258zu2qvp1d9v

چیکا جان آره اینکه به نفس رو ندیم بو به نظرم همیشه باید باشه
ولییییی به نظر من باید اسمش تنبیه باشه یه تنبیه خیلی قوی هم باشه 
اینکه گفتی شرطی شدگی گل گفتی فکر کن من وقتی گناه میکنم خودمو تنبیه میکنم ولی وقتی پاکم و کار خوب انجام میدم بهش پاداش میدم خوب بعدش چی ؟ این شرطی میشه میفهمه وقتی کار خوب کنه به نفعشه ولی وقتی خ،ا کنه به ضررشه  128fs318181 
نقل قول: تو زمانی ارزشمندی ک نشکنی

نههههه 
میدونی همین خ،ا چقد به روح و روانمون آسیب میزنه ؟ اصلا همین ارزش آدم رو چقدرررر میاره پایین ؟ من دارم بهش میفهمونم که تو وقتی اینکارو بکنی داری دستی دستی خودتو نابود میکنی داری کاری میکنی دیگه خودتو دوست نداشته باشی 
نقل قول: من اینطوری دارم نشونش میدم تو ارزشمندی ! ارزشت رو با این کار پایین نیار ! 
خ،ا میدونی مثل چیه ؟ مثل اینه که خودزنی کنی ! در یه کلام 
تو وقتی داری خ.ا میکنی یعنی به خودت میگی من لایق اینم من لایق اینم آسیب ببینم و این رابطه خیلی مستقیمی با عزت نفس داره 
نقل قول:  «انِ اسْتَصْعَبَتْ عَلَیهِ نَفْسُهُ فى ما تَكْرَهُ لَمْ يُعْطِها سُؤْلَها فى ما تُحِبُّ»؛ هرگاه نفس در انجام وظایفى که خوش ندارد، سرکشى کند (و به راه گناه برود) او هم از آن چه دوست دارد محرومش مى ‏سازد (و از این طریق نفس سرکش را مجازات مى‏ کند).
نمیدونم این حدیث رو که بالا گذاشتم دیدین یا نه 
امام علی علیه‌السلام هم همینو میگه  128fs318181 
میگه هر وقت سرکشی کرد مجازاتش کن کامل و دقیق

نفس ما شبیه یه اسب وحشیه 
میدونید اسبای وحشی رو چطوری رام میکنن ؟  4chsmu1
می اندازنش توی یه طویله و هر وقت خواست در و دیوار رو گاز بگیره و فضولی کنه میسوزه چون در و دیوارو فلفل میزنن 

این نظر من بود خوشحال میشم شما هم نظرتون رو بگین  4chsmu1 
کوچیکتون ستاره  53

[تصویر:  screenshot_۲۰۲۱۱۱۲۸-۱۴۲۲۵۰_eitaa_ugqe.jpg]
Khansariha (2)

سلام بچها من به جای تنبیه از ثواب اجباری استفاده میکنم و به نظرم بعد اشتباه باید خودمونو یکم به سختی بندازیم ولی سرشار از امید باشیم Khansariha (8)  به بهتر شدن چون نا امیدی شروع همه افسردگی هاست حالا تنبیه برا هر فردی میتونه متفاوت باشه ببینید کودوم ثواب انجام دادنش براتون سخته مثلا یکی که غذا نخوردن براش سخته روزه بگیره با هر بار اشتباه یا کسی که رو خرج کردن حساسه باید پولی کمک کنه به یه نفر که احتیاج داره یا میتونه کمک کردن به خلق باشه اینجوری هم توبه کردید هم عمل صالح انجام دادید بعدش 49-2 که شاید بشه جبران اون لحظه غفلت منم امروز ثواب اجباریم روزه هست   302

حلما جون حرف شمارو هم قبول دارم اگه خودمون به حساب خودمون نرسیم خیلی دیر میشه و هر روز بیشتر نفسمون بر ما مسلط میشه تا زمانی که نعوذبالله بشیم بنده اون
نقل قول: هیچ عزیز ایرادی نداره ادم گاهی بی انگیزه بی حوصله میشه حالش خوب نیس و خب برای اینکه عادت کرده یکم این حال بدو با شکست جبران کنه ناخوداگاه میره سمتش

اگر درگیر چنین حالی ک گفتم شدب پیشنهاد میدم یه جایگزین برای تجربه این حال خوب با کارای دیگه اب برای خودت طراحی کن قبل ازینکه بری سمت خ ا اول اون کارا رو امتحان کن شاید اون انرژی و حال بد اروم اروم رفع شدن

اوهوم درسته...
مرسی از پیشنهادت Thankyou
حتما باید بهش فک کنم و روش وقت بذارم
سلام سلام دوستهای خوبم 53 
دلم براتون تنگ شده بود ؛ امیدوارم همه تون سلامت باشید
الحمدلله منم خوبم. یه کمی سرم شلوغه شکر خدا.
هانا/ ۲۷ شهریور/ الحمدلله رب العالمین ۷۱ روز خوب

دعا میکنم مدیران و بانیان کانون و همه ی شما کانونی های عزیز رو
الهی همیشه باخدا باشین.
دعای غریق
توصیه امام صادق علیه السلام برای نجات شیعیان از شبهات و فتنه های عصر غیبت

يَا اللَّهُ يَا رَحْمَانُ يَا رَحِيمُ يَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِي عَلَى دِينِك‏.
ای خداوند! ای رحمان! ای مهربان! ای دگرگون کننده دل‏ها! دل مرا بر دينت پايدار کن.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان