امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۳ آقایان: سرو (حامی: مهدوی - سرپرست: )

سلاااااااااااااااااااام 317 
صبح یَکشنبه‌تون بخیییییر Confetti  4chsmu1

[تصویر:  IMG_20231113_144711_998.jpg]

نقل قول: یکشنبه‌ها روز هنر هست. گذاشتن شعر، متن ادبی، نقاشی، خوشنویسی، فیلم و سینما، بافتنی و ... . هر کس چیزی در مورد هنر با خودش بیاره. یا از خودش ارائه بده. یا در موردش صحبت کنه.

بیایید امروز به هنر بپردازیم 2uge4p4
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
 سپاس شده توسط
سلام 
عضویت آقای یاماه بنی هاشم  به حالت فعال درآمده و به گروه سرو پیوستند.
با آرزوی موفقیت و پاکی برای ایشان و همه دوستان 53 

با تشکر 303
مدیریت گروه‌های ترک
 سپاس شده توسط
سلام مجدد 4chsmu1

پشتکار جان همونطور که آرمین عزیز گفت، به نظرم تغییرات رو از همین امروز شروع کن.
واقعیتش من هیچوقت توی تفکر مثل خودت نبودم؛ اینکه تا این حد میتونی با این کار روی پاکیت اثر کنی واقعاً باشکوهه 49-2 
برای وقتی که سر کار هستی، گفتی که مشغول فضای مجازی میشی؛ پس به احتمال زیاد اخبار روزانه رو هم توی فضای مجازی چک میکنی 39 
نظرت چیه اخبار رو به جای فضای مجازی، از طریق روزنامه مطالعه کنی؟
روزنامه باحاله؛ هم از گوشی دورت میکنه هم اخبار دست اول و معتبر ارائه میده و هم میتونه سرگرمی هایی مثل جدول داشته باشه 4chsmu1 
چندتا روزنامه معتبری که مورد علاقه ات هستن رو انتخاب کن و با کانال های خبری جایگزینشون کن.
همچنین مطالعه کتاب، قرائت قرآن، ارسال پیام احوال پرسی یا ابراز محبت حداقل برای یک نفر، انجام کار هنری مثل نقاشی یا خوشنویسی، تمرین زبان(در صورت علاقه داشتن Vamonde ) و... هم هستن.
برای ورزش هم، بدنسازی خوبه ولی از مواردی که گفتی رو هم درک میکنم. لامصب بعضیاشون یَک آهنگایی میذارن که هیچ روحیه ای واسه آدم نمیذاره.
یا صداش چنان بلنده که کسی نمیتونه تمرکز کنه.
با ورزش های دیگه مثل ورزش های رزمی چطوری؟ 4
والیبال، بسکتبال، دو و میدانی، فوتبال، فوتسال، اسکواش، پینگ پنگ و...
یه نکته مهم
لطفاً از تنظیم ساعت خوابت غافل نشو.
اینکه بتونی صبح ها زود بیدار بشی و شب ها زودتر بخوابی، توی حفظ پاکی یه گام مهم به حساب میاد Khansariha (69) 
منم مجموعه کتاب های آبنبات و کتاب آخرین نشان مردی رو پیشنهاد میدم، قراره بخندوننت 4chsmu1

آرمین جان ایول به این ثبات در اجرای فعالیت ها 49-2 
بابت نکته پاکی خیلی متشکرم؛ اینکه حتی با تعداد روز بالا هم باید هر از گاهی درباره نتایج پاکی و گناه فکر کنیم برام الهام بخش بود 302 

داداشا تاج و امید هم که گل کاشتن 49-2 

یا ماه بنی هاشم عزیز به گروه خوش برگشتی Khansariha (2)
حالت چطوره؟ از خودت برامون بگو cheshmak
 سپاس شده توسط
سلام مجددتر Smiley-face-biggrin 

توی سه هفته گذشته چنان درگیر اهمال کاری بودم که حال نداشتم کوچکترین کارها رو انجام بدم 22 
ولی این هفته دوباره میخوام بازدهی رو بالا ببرم، روتین ها رو منظم انجام بدم و فعالیت هامو با شور و اشتیاق بیشتری اجرا کنم Khansariha (69) 

تا اینجای امروزم هم قرآن خوندم، هم کتاب خوندم، هم حرکات ورزشیمو اجرا کردم و توی گروه مشارکت داشتم 4chsmu1 

از دیروز سه تا حرکت ورزشی جدید به سه تا حرکت قبلی اضافه کردم، با حال بودن 4chsmu1

دیشب تجربه عجیبی داشتم. یه چیزی تو مایه های فیلمای کریستوفر نولان Khansariha (56) 
نزدیک صبح بود و داشتم به یه مسأله بی اهمیت فکر میکردم؛ بعد گفتم تا آفتاب طلوع نکرده بذار نماز بخونم. وقتی بلند شدم یه نگاه به ساعت گوشی انداختم دیدم ساعت 3:14 دقیقه صبحه و بیشتر از دو ساعت تا اذان مونده 29 
بعد یادم اومد که اصلاً یادم نمیاد خوابیده باشم چون افکار چند دقیقه قبلم ادامه افکار قبل از خوابم بوده و انگار یه سره بیدار بودم! 29 
برای فرار از این سردرگمی تصمیم گرفتم برگردم بخوابم که یه هویی خودمو وسط یه رویای عجیب دیدم.
واقعاً چرا باید خواب ببینم که با چندین ژنرال و وزیر و مقام عالی رتبه، دور یه میز نشستم و دارم درباره فشار آوردن به دولت های اسپانیا و انگلیس و فرانسه و اهمیت تسلط بر کانال مانش و تنگه دوور و تنگه جبل الطارق سخنرانی میکنم؟! 22
در کل شب عجیب و غریبی بود Khansariha (56)
بعد صدای آلارم اومد و رفتم سراغ نماز صبح و جبراً بیخیال دستیابی به موقعیت های استراتژیک شدم 65 

قرآن: 154 روز خوب
کتاب: 27 روز خوب

عادت ورزش:

10 آذر: 1/ 11 آذر: 1/ 12 آذر: 1/ 13 آذر: 1/ 14 آذر: 1/ 15 آذر: 1/ 16 آذر: 1/ 17 آذر: 1/ 18 آذر: 1/ 19 آذر: 1/ 20 آذر: 1/ 21 آذر: 1/ 22 آذر: 1/ 23 آذر: 1/ 24 آذر: 1/ 25 آذر: 1/ 26 آذر: 1/ 27 آذر: 1/ 28 آذر: 1/ 29 آذر: 1/ 30 آذر: 1/ 1 دی: 1/ 2 دی: 1/ 3 دی: 1/ 4 دی: 1/ 5 دی: 1/ 6 دی: 1/ 7 دی: 1/ 8 دی: 1/ 9 دی: 1/ 10 دی: 1/ 11 دی: / 12 دی: / 13 دی: / 14 دی: / 15 دی: / 16 دی: / 17 دی: / 18 دی: / 19 دی:

مجموع: 25 روز خوب

فردا دهه دوم ماه شروع میشه و من هنوز عادت جدیدی پیدا نکردم که براش برنامه چله ترتیب بدم Khansariha (60)
 سپاس شده توسط
سلام

براتون یک شعر از حسن فرازمند آوردم:

نقل قول: نان
نه به آوازِ خروس سحری
نه به زنگِ ساعت
نه به گلبانگ اذان
اتوماتیک، غم نان
می‌کند بیدارم  4chsmu1

اعلام وضعیت:
کتاب: 555 روز
ورزش: 547 روز
قرآن: 411 روز

پشتکار جان ان‌شاءالله موفق باشی.  49-2
یا ماه بنی هاشم جان خوش برگشتی.  Confetti
مهدوی جان به امید خدا که این هفته یه هفته پربازده و فوق‌العاده پیش رو داری. به موقعیت‌های استراتژیک دلخواه هم می‌رسی.  4chsmu1
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
(1402 دي 10، 12:47)مهدوی نوشته است: سلام مجدد 4chsmu1

یا ماه بنی هاشم عزیز به گروه خوش برگشتی Khansariha (2)
حالت چطوره؟ از خودت برامون بگو cheshmak

سلام مهدوی جان  302
مرسی ممنون  Thankyou 

خوبم خدارو شکر  63

(1402 دي 10، 19:24)آرمین نوشته است: سلام
یا ماه بنی هاشم جان خوش برگشتی.  Confetti

سلام آرمین جان  302
مرسی سلامت باشین  Thankyou 

سلام به همه دوستان سروی  Khansariha (8)
----------------------------
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
Khansariha (69) میتوانیییییی Khansariha (69)
----------------------------
حالا بشین با خودت فکر کن ببین
 فکر میکنی ؟ 
---------------------------------
 سپاس شده توسط
سلام 

متاسفانه دیشب دوباره دچار لغزش شدم. ۸ روز پاکی داشتم که برای منی که اوضاعم خیطه و بیشتر ۲ روز دووم نمیاوردم رکورد بود  4chsmu1
روشی هم که مهدوی پیشنهاد داده بود جواب داد، اینکه توی گام های مختلف پاکی به خودمون پاداش بدیم حالا از هر نوعی. 
یکی از مشکلاتی که دارم اینه که درگیر یک سری سایت های ناجور شدم. هر چی فکرش رو نمیکنم یه جوری میان تو ذهنم و گرفتارشون میشم. اگه میشد کلا فیلترشکن رو بذارم کنار که خیلی خوب بود ولی متاسفانه به خاطر کارم بهش نیاز دارم.
باید یک راهی پیدا کنم تا این سایت ها رو روی گوشی و کامپیوترم بلاک کنم جوری که خودم هم نتونم از بلاک درشون بیارم. کسی از دوستان پیشنهادی نداره؟؟

یه سوال دیگه، زمانی که ذهنم به شدت درگیر میشه و سمت این چیزا میره باید چکار کنم؟

اعلام وضعیت
پاکی | ۱ روز
  7
ارادتمند شما 303
سجاد
Cowboypistol 
(1402 دي 7، 21:30)یا باب الحوائج نوشته است: سلام شبتون بخیر  49-2
رفقا حتما هدف داشته باشید تو زندگی
هدف شاخصه خیلی مهمیه عزیزان  49-2
موفقیت دنبالمون نمیاد ما بیاد بریم دنبالش

دقیقا، این خیلی مهمه Smiley-face-thumb

اما همزمان یادمون باشه که اونقدر زیاد روی هدف تمرکز نکنیم که مسیر رو یادمون بره و باعث بشه از زندگی و زمان حال لذت نبریم  chase
سلاااااااااااااااااااام 317 
صبح بخیییییر Confetti 
قبل از هر کاری بیایید چند لقمه صبحانه بخورید 4chsmu1 

[تصویر:  IMG_20231113_142938_697.jpg]

نقل قول: دوشنبه‌‌ها روز کتاب هست. هر کس حداقل یه جمله از کتابی که طی هفته گذشته خونده و به نظرش جالب اومده رو بذاره. اگه کسی کتابی نخونده، یه جمله از سخن بزرگان که دوست داره بذاره.

من اصلاً یادم رفته بود مشارکت دیروزم برای فعالیت روزانه رو قرار بدم 42

مشارکت هنری من اینه:

این عکس ها برای خونه ملاباشی(معتمدی) اصفهان هست. بچه های اصفهان یا کسایی که اصفهان میرن حتماً یه سر به این خونه زیبا بزنن Khansariha (69)

[تصویر:  mollabashi-house-isfahan-01.jpg]

[تصویر:  isfahan-mollabashi-house.jpg]
 سپاس شده توسط
در وضعیت حیلی بدی هستم
منظورم وسوسه الان نیست.
کلی می گم.هیچ کاری واسه نجاتم نمی تونم بکنم

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
سلام

این کتاب معراج السعاده نوین عجب کتاب خوبیه. 
1000 صفحه کتابه و من هر شب ذوق‌زده‌ام که بقیه‌اش رو بخونم.

یک جمله از این کتاب:

نقل قول: شناخت خود باعث اشتیاق به کسب کمالات، پاکسازی اخلاقی و نیز باعث از بین رفتن رذیله‌ها (اخلاقیات زشت) می‌گردد.  

اعلام وضعیت:
کتاب: 556 روز
ورزش: 548 روز
قرآن: 411 روز

(1402 دي 10، 21:51)sajjad13 نوشته است: یه سوال دیگه، زمانی که ذهنم به شدت درگیر میشه و سمت این چیزا میره باید چکار کنم؟

سجاد جان اول اینکه نباید بذاری کار به اون‌جا کشیده بشه. وسوسه‌ها اول کوچیکن و راحت میشه ازشون عبور کرد. اما بعد مدام سخت‌ و سخت‌تر میشه.
در هر حال، در شرایطی که از لحاظ ذهنی خیلی تحت تاثیر قرار گرفتی، باید جوری شرایط رو عوض کنی که اون موضوع از مرکز توجهت خارج بشه.
یکی هست میره سراغ بازی کامپیوتری، یکی به دوستش زنگ می‌زنه. یکی یه فیلم خوب می‌بینه. یکی میره کنار خانواده. یکی پامیشه میره باشگاه. یکی میره بیرون قدم می‌زنه. یکی مدیتیشن می‌کنه. یکی کتاب می‌خونه. یکی صوت قرآن گوش می‌کنه. یکی هم هست میاد کانون نیم ساعت یک ساعتی پست‌های کانون رو می‌خونه.
امتحان کن ببین چی بیشتر بهت جواب میده. همون بهترین راه حله.  Khansariha (18)

(1402 دي 11، 8:39)مهدوی نوشته است: این عکس ها برای خونه ملاباشی(معتمدی) اصفهان هست. بچه های اصفهان یا کسایی که اصفهان میرن حتماً یه سر به این خونه زیبا بزنن Khansariha (69)

واقعا زیبا بود.  2uge4p4  من که یادداشتش کردم تا تو سفر بعدیم به اصفهان ترتیب اثر بدمش.  Smiley-face-biggrin  
مهدوی بیا با هم یه سر بریم اصفهان و برگردیم.  4chsmu1

(1402 دي 11، 15:29)پشتکار نوشته است: در وضعیت حیلی بدی هستم
منظورم وسوسه الان نیست.
کلی می گم.هیچ کاری واسه نجاتم نمی تونم بکنم

پشتکار جان یه دوره‌ای مثل همین دوره‌ای که الان هستی شرایط خیلی سخت و نفس‌گیر میشه. احساس می‌کنی هر چی تلاش می‌کنی، نمیشه. یا هر چی بیشتر تلاش می‌کنی، اصلا برعکس میشه.
ناامید نشو داداش جان. ادامه بده. بالاخره درست میشه.
اون مواردی که باهم صحبت کردیم کدوم‌هاش رو انجام ندادی؟ تو برنامه‌ات بیار و تا می‌تونی خودت رو مشغول کن. توکل به خدا که راه نجات نزدیکه.  Khansariha (18)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
(1402 دي 9، 20:53)پشتکار نوشته است: منم دوست دارم اهل کتاب خوندن و ورزش بشم.کتابی که حال آدم رو خوب کنه و بهم امید و انگیزه بده,سراغ ندارین بهم معرفی کنین؟

سلام پشتکار جان 
پیشنهاد میدم کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی رو حتما بخونی. به نظرم توی برنامه ریزی برای رسیدن به اهدافت بهت کمک میکنه  Khansariha (56)

[تصویر:  7_%D8%A7%D8%AB%D8%B1_%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%A8.jpg]
ارادتمند شما 303
سجاد
Cowboypistol 
 سپاس شده توسط
(1402 دي 10، 15:55)مهدوی نوشته است: واقعاً چرا باید خواب ببینم که با چندین ژنرال و وزیر و مقام عالی رتبه، دور یه میز نشستم و دارم درباره فشار آوردن به دولت های اسپانیا و انگلیس و فرانسه و اهمیت تسلط بر کانال مانش و تنگه دوور و تنگه جبل الطارق سخنرانی میکنم؟! 22

این خیلی باحال بود. عججججب خوابی  Khansariha (13)
واقعا چرا  Gigglesmile

نقل قول: فردا دهه دوم ماه شروع میشه و من هنوز عادت جدیدی پیدا نکردم که براش برنامه چله ترتیب بدم Khansariha (60)

مهدوی جان سلام

به نظرم کتاب باشگاه ۵ صبحی ها رو بخون. یه عادت داخلش هست به اسم ۲۰-۲۰-۲۰ باید صبح زود بلند بشی و انجامش بدی. من خودم به شخصه هر روزی این عادت رو انجام میدم کل روز رو کامل شارژم. البته هنوز نتونستم تبدیل به یک عادت دائمی روزانه بکنمش و دارم سعیم رو میکنم. پیشنهاد میکنم حتما کتاب رو بگیری و بخونی  Khansariha (56)

[تصویر:  8_%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87_%...%D8%A7.jpg]
ارادتمند شما 303
سجاد
Cowboypistol 
 سپاس شده توسط
(1402 دي 11، 16:12)آرمین نوشته است: سجاد جان اول اینکه نباید بذاری کار به اون‌جا کشیده بشه. وسوسه‌ها اول کوچیکن و راحت میشه ازشون عبور کرد. اما بعد مدام سخت‌ و سخت‌تر میشه.
در هر حال، در شرایطی که از لحاظ ذهنی خیلی تحت تاثیر قرار گرفتی، باید جوری شرایط رو عوض کنی که اون موضوع از مرکز توجهت خارج بشه.
یکی هست میره سراغ بازی کامپیوتری، یکی به دوستش زنگ می‌زنه. یکی یه فیلم خوب می‌بینه. یکی میره کنار خانواده. یکی پامیشه میره باشگاه. یکی میره بیرون قدم می‌زنه. یکی مدیتیشن می‌کنه. یکی کتاب می‌خونه. یکی صوت قرآن گوش می‌کنه. یکی هم هست میاد کانون نیم ساعت یک ساعتی پست‌های کانون رو می‌خونه.
امتحان کن ببین چی بیشتر بهت جواب میده. همون بهترین راه حله.  Khansariha (18)

سلام آرمین جان

ممنون ازت بابت راهنماییت  Thankyou

به نظرم فعلا بهترین کار واسم اینه که توی این شرایط بیام کانون  Khansariha (69)
ارادتمند شما 303
سجاد
Cowboypistol 
 سپاس شده توسط
خوب دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه. Confetti
امروز روز کتابه و دو تا از کتابایی که خوندم رو بالاتر معرفی کردم. حتما بخونین، از کتابایی هستن که خوندنشون پشیمونتون نمیکنه.  Khansariha (56)

و اما یه کتاب دیگه رو هم میخوام معرفی کنم. کتاب «پدر پولدار پدر بی‌پول» اثر «رابرت کیوساکی»  Greenstars
نمی‌دانم!! شاید با دیدن عنوانش ازش خوشتون نیاد یا شاید فکر کنین این نویسنده هم مثل این پکیج فروش‌ها هست. ولی به شخصه معتقدم هر کسی باید این کتاب رو بخونه. بهتون دید درستی در مورد پول میده. مخصوصا توی کشور ما که همیشه تورم داشته، درک صحیح از پول خیلی مهمه. این کتاب در مورد آموزش مالی هست. پول چیه؟ درآمد چیه؟ شغل چیه؟ تجارت چیه؟ بیزینس چیه؟ چطور میتونیم ارزش پولمون رو علاوه بر حفظ، افزایش هم بدیم؟
به نظرم حتما این کتاب رو بخونین چون توی سیستم آموزشیمون هیچ کتاب درست‌درمونی در مورد امور مالی و پول درآوردن نداریم، و این یکی از موضوعات مهم توی زندگی هست. 45

و اما چند پاراگراف از کتاب. یه مقدار طولانی میشه ولی بخونین. شاید همین چند پاراگرافی که از کتاب میارم کنجکاوتون کنه تا برید کتاب رو بخرید و بخونین  Khansariha (66)

ص ۱۴: امروز خطرناک‌ترین توصیه‌ای که می‌توانید به فرزندتان داشته باشید این است که برو مدرسه نمرات خوب بگیر و دنبال کاری امن و مطمئن بگرد.
ص ۱۵: احمقانه است که کسی فکر کند تعلیماتی که بچه‌ها در مدرسه و دانشگاه‌ها می‌بینند آنها را آماده می‌کند تا بعد از فارغ‌التحصیلی وارد چرخه‌ی زندگی اجتماعی شوند.
ص۱۵: یک سری قواعد داریم که پولدارها با آن بازی می‌کنند و یک سری قواعد هم هستند که ۹۵ درصد دیگر افراد جامعه از آن تبعیت می‌کنند. ۹۵ درصد، آن دسته از قوانین را در مدرسه و خانه یاد می‌گیرند. به همین دلیل است که اگر به کودکان گفته شود که حسابی درس بخوان و دنبال کار بگرد، کار خطرناکی است. امروزه بچه‌ها به تعلیمات پیچیده‌تری نیاز دارند و سیستم کنونی آموزشی هم فعلا این تعلیمات را ارائه نمی‌دهد.
ص۱۷: آموزش، پایه و اساس موفقیت است. همانطور که مهارت‌های مالی و ارتباط جمعی هم بسیار ارزشمند هستند.
ص ۲۰: یادتان باشد که هوش مالی یک روند ذهنی است که طی آن ما می‌توانیم مشکلات مالی‌مان را حل کنیم.
ص ۲۲: یکی از دلایلی که ثروتمندان ثروتمند‌تر می‌شوند و فقرا فقیر‌تر و طبقه‌ی متوسط هم در قرض دست و پا می‌زنند این است که ثروتمندان آموزش در مورد امور مالی و پول به فرزندان را از خانه شروع می‌کنند (و نه در نظام آموزشی و مدارس)
نکته این صفحه در مورد تغییر دادن خودمون خیلی به جاست ص۴۶:‌ تو بهتر است دیدت را عوض کنی. از اینکه من را سرزنش و فکر کنی من عامل مشکلاتت هستم دست بردار. اگر فکر می‌کنی من عامل مشکلاتت هستم آن وقت باید من را عوض کنی. اگر بفهمی که دلیل مشکلاتت خودت هستی آن وقت باید خودت را عوض کنی، آن موقع هست که چیز یاد می‌گیری و عاقل‌تر می‌شوی. خیلی از مردم انتظار دارند همه‌ی آدم‌های دنیا به غیر از خودشان عوض شوند. اما بگذار بهت بگویم که تغییر دادن خودت از بقیه آسان‌تر است.
ص ۱۱۳: توصیه من به بزرگسالان این است که هزینه‌های زندگی‌شان را پایین نگه دارند از بدهی‌ها کم کنند و با سعی و پشتکار برای خودشان فونداسیون مالی‌ای با استفاده از دارایی‌های غیرمنقول بسازند.
ص ؟ : دارایی آن چیز است که پول به جیبتان وارد می‌کند و بدهی چیزی است که پول از جیبتان خارج می‌کند.
ص ۱۱۳:‌ در نظر من دارایی واقعی چند چیز را شامل می‌شود:
1.  کسب‌وکارهایی که در آنها احتیاجی به حضور فیزیکی خود فرد نباشد. یعنی من صاحبشان باشم اما افراد دیگری آنرا برای من مدیریت یا اداره کنند. اگر قرار باشد که من شخصا سر کار بروم که اسم آن کسب‌وکار نمی‌شود بلکه اسم آن شغل است.
2.  سهام
3.  اوراق قرضه
4.  شرکت‌های سرمایه‌گذاری
5.  املاک مولد درآمد (ایجا منظورش همون اجاره هست)
6.  سفته
7.  فواید مرتبط بر دارایی‌های معنوی مانند حق‌التالیف موسیقی، نمایشنامه، مجوز تولید یا استفاده از اثر کتاب
8.  هر چیز دیگری که ارزش داشته باشد یا تولید درآمد کند یا ارزش آن بالا برود و تقاضا برای آن در بازار وجود داشته باشد.

[تصویر:  9_%D9%BE%D8%AF%D8%B1_%D9%BE%D9%88%D9%84%...%D9%84.jpg]

موفق باشید. شب همگی بخیر  37
ارادتمند شما 303
سجاد
Cowboypistol 
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 7 مهمان