امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۳ آقایان: سرو (حامی: مهدوی - سرپرست: )

سلام 303

عضو جدید، آقای ارشک به گروه سرو پیوستند.
با آرزوی موفقیت و پاکی برای ایشان و همه دوستان 53

با تشکر
مدیریت گروه های ترک
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
سلام
امروز روز معتدلی بود
نه فوق العاده و نه بد.
اما اتفاق قشنگی برام افتاد و همچنین نامه ۳۱ نهج البلاغه رو کامل خوندم و حس فوق العاده ای رو دارم(اگه نهج البلاغه داری حتما بخون ، امام با ما صحبت میکنه و در مورد رنج ها و روش های زندگی میگه، آخرشم برامون دعای خیر میکنه و چه دعایی بهتر از دعای امیرالمومنین؟)
خداروشاکرم که لحظات پاکی رو پشت سر میزارم. Sham
سلام
آبی / 17 آبان / 9 روز خوب
سلااااااااااااام  49-2
خوبین ،سلامتین؟ 302

از الان ینی روز پنجشنبه، وارد روز ۱۷ پاکی میشم، 317
تا حالا اینقدر پاک نبودم Confetti
و اینگه دوس دارم بیشتر باهاتون آشنا بشم 303
سلام 
من یک سال پاکم اما چند وقت پیش دستم لرزید خواستم انجام بدم که خدارو شکر پشیمان شدم برا همان در سایت شما همین امروز ۲۷/۱۴۰۰ ثبت نام کردم برای همان ، الان اعلان پاکی من چجور یعنی از روزی ک ثبت نام کردم یا از روی که در اصل هست؟؟؟

(1400 آبان 26، 23:52)سفیر بهشت نوشته است: سلام
امروز روز معتدلی بود
نه فوق العاده و نه بد.
اما اتفاق قشنگی برام افتاد و همچنین نامه ۳۱ نهج البلاغه رو کامل خوندم و حس فوق العاده ای رو دارم(اگه نهج البلاغه داری حتما بخون ، امام با ما صحبت میکنه و در مورد رنج ها و روش های زندگی میگه، آخرشم برامون دعای خیر میکنه و چه دعایی بهتر از دعای امیرالمومنین؟)
خداروشاکرم که لحظات پاکی رو پشت سر میزارم. Sham

درود بر تو و اینکه خوشا بهت که از خودت راضی هستی و احساس پاکی وسبکی میکنی و چه حسی از این بهتر. موفق باشی
(1400 آبان 27، 2:55)ارشک نوشته است: سلام 
من یک سال پاکم اما چند وقت پیش دستم لرزید خواستم انجام بدم که خدارو شکر پشیمان شدم برا همان در سایت شما همین امروز ۲۷/۱۴۰۰ ثبت نام کردم برای همان ، الان اعلان پاکی من چجور یعنی از روزی ک ثبت نام کردم یا از روی که در اصل هست؟؟؟

سلام شبت بخیر خوش آمدی به کانون ماشاالله دست پر هم آمدی دمت گرم 41
به نظر من مهم این که مسیر درست پیدا کردی حالا خودت هم که میگی از کارت هم که منصرف شدی پس داداش غمی نیست  کارت درسته  49-2
(1400 آبان 27، 2:55)ارشک نوشته است: سلام 

سلام داداش
واقعا کارت درسته
باعث افتخاری اسطوره Khansariha (18) 
اعلام پاکیت از روزی که در اصل هست باشه
این همه زحمت کشیدی لازم نیست از اول 128fs318181
(1400 آبان 27، 0:08)آبـی نوشته است: سلام
آبی / 17 آبان / 9 روز خوب

سلام بهترین 53
ماشاءالله.
تا لحظه آخر به خدا ایمان داشته باشیم ،
خواهیم دید که اون لحظه اصلا اتفاق نمیوفته 128fs318181
(1400 آبان 27، 0:12)Amin_tavab نوشته است: سلااااااااااااام  49-2
خوبین ،سلامتین؟ 302

از الان ینی روز پنجشنبه، وارد روز ۱۷ پاکی میشم، 317
تا حالا اینقدر پاک نبودم Confetti
و اینگه دوس دارم بیشتر باهاتون آشنا بشم 303

سلام داداش امین جان 53
قربونت.
ایولا ، به معنای واقعی کلمه فوق العاده ای Khansariha (18)
چقد دوست جدید و هزار و چارصدی داریم 1744337bve7cd1t81
همتون محفوظ درگاه حق باشید ان شاءالله و در سایه حضرتش تا ابد 128fs318181
ما هم دوست داریم بیشتر باهات آشنا بشیم 128fs318181
من علیرضا هستم ۱۹ ساله ، دانشجوی روانشناسی ، کوچیک شما Khansariha (8)
منم امروز رفتم مسجد و اذان رو گفتم و این طور که فکر میکنم اولین باری هست که نماز صبح رو به جماعت خوندم 1
الحمدلله رب العالمین Sham
(1400 آبان 26، 9:38)Nimra نوشته است: واقعا در این حد تاثیر داره؟  Khansariha (56)
بعد کار خاصی کردید برای خواب؟ مثلا وعده غذایی رو تنظیم کردید، ورزش و ... 
یا نه ، هر روز صبح به هر زوری بود ساعپت 7 پاشدید و بقیه با خواب تنظیم شدن؟

برداشت اشتباه نشه. این طوری نیست که اگه این حل بشه یهو معجزه میشه. معجزه‌ای در کار نیست. ولی نظم میده به کل زندگی و این چیزایی که گفتم، بدون نظم امکان پذیر نیست. این میشه بستری برای بقیه تغییرات. البته برخی تاثیراتش هم قابل توجه. مثلا ثابت شده تاثیر خواب منظم و کافی از خیلی از داروهایی که برای کنترل افسردگی استفاده میشه بیشتره. (من این جا توصیه پزشکی نمی‌کنم. اگه کسی دارو مصرف می‌کنه بدون مشورت پزشکش حرکتی نزنه!)

خب من ریز ریز درستش کردم. اول زود بیدار شدن بود.
بعد اوایلش واقعا باید تو طول روز مقاومت کنی و عصر طولانی نخوابی.
یه بتری آب کنار تختم هست که قبل خواب و بعد از بیدار شدن یکم ازش بخورم. نمی‌دونم چقدر تاثیر داره، این رو قبل تر از یه اپلیکیشن یاد گرفتم و بهش عادت کردم. حذفش نکردم که تاثیرش رو روی خوابم بسنجم.
بعدش ساعت مشخص گذاشتم برای خواب شب. اول ۱۲ شب بود. قبل از اون ممکن بود تا ۱ و ۲ فیلم ببینم یا به کار دیگه‌ای مشغول باشم. خب این کارا خیلی حال میداد. سخت بود وسطش بی‌خیال بشم و برم بخوابم.
اون هدفی که عاشق زندگی گفت خیلی مهمه. باید یه هدفی باشه که صبح تو رو از تخت بکشه بیرون.
بعد کم کم ساعت خواب و بیداری رو کشیدم جلو.
تو این مرحله تجربه‌هایی کردم و شبایی بود که بدخواب می‌شدم. کم کم فهمیدم چه چیزایی تاثیر داره. مثلا به بعضی غذاها حساسم و اگه شب اونا رو بخورم خوابم نمی‌بره. یا دیر شام خوردن، بعد از ظهر قهوه خوردن، فعالیت سنگین داشتن تو شب (مثل فوتبال). الان بیشتر پرهیز می‌کنم. مثلا اگه شب شام دیر بشه، یا نمی‌خورم یا کم می‌خورم. البته هنوزم هست شبایی که نمی‌تونم جلو خودم رو بگیرم و آخر شب غلت زنان تو تخت به خودم فحش میدم!
بعد یه سری کار دیگه کردم برای خواب بهتر. مثلا ۱ ساعت قبل خواب دیگه آفلاین میشم. یا سر لپ‌تاپ نمیرم. البته سخته و همیشه نمی‌تونم بهش عمل کنم.
جدیدا یه سری روتین برای قبل از خوابم گذاشتم. مثل مسواک و مطالعه و محاسبه و این جور چیزا. یه سری هم برای اول صبح. اصلی ترینش ورزش و دوشه. بعد مرور کردن برنامه روز و صبحونه و چیزای دیگه. هنوز این روتینا کامل تثبیت نشدن.
غیر از اینا چون الان صبح زود بیدار میشم، عصر دیگه خوابم میگیره. بعد از ظهر یه چرت ۱۵ دقیق‌ای می‌زنم.

سختی کار، تو کنار اومدن با بقیه‌س. یه شب خانواده دیر می‌خواد شام بخوره یا بیرونیم، یا مهمون داریم و ...
در عین پایبندی به برنامه‌مون، اگه مشکلی پیش اومد نباید بدقلقی کنیم. همه این کارا برای اینه که زندگی بهتری رو تجربه کنیم نه این که یه بشه دلیل جدید برای بحث و اختلاف با نزدیکانمون.
فقط این نیست. من شبا دیگه فوتبال نمیرم. بعضی از دوستام رو فقط آخر شبا می‌دیدم. به خاطر ساعت کار و تفاوت تو برنامه‌مون. رابطه‌م با اونا خیلی کمتر شده.
سخته، باید یه چیزایی رو فدا کرد. ولی بسته به هدفت، می‌تونه ارزشش رو داشته باشه.
من بیشتر لغزشام تو زمان کم خوابیه. انگار کنترل کمتری روی خودم دارم تو اون حالت. هر چی بیشتر به برنامه خوابم پایبند باشم، کمتر این حالت رو تجربه می‌کنم.

اینایی که گفتم تقریبا توی ۴ ۵ ماه انجام شدن. باید آهسته و پیوسته پیش رفت. سبک زندگی یه روزه تو ما ایجاد نشده که بخوایم یه روزه تغییرش بدیم. یه عمر به یه شیوه‌ای زندگی کردیم، تغییرش زمان می‌بره. کسی که برنامه می‌ریزه هر هفته یه تغییری ایجاد کنه احتمالا داره تند میره. شاید بعضیا بتونن سریع تغییر کنن، ولی من که نتونستم. هر بار تند رفتم، خسته شدم و ول کردم. بعضی وقتا چند ماه طول می‌کشه یه تغییر تثبیت بشه. ممکنه هم نشه! باید حوصله به خرج داد. یه کوچولو بهتر شدن بعد از ۱ سال بهتر از در جا زدنه.
از ماه دوم ورزش روزانه و دوش بعدش کمک می‌کرد صبح رو سر حال شروع کنم.
تمرین مدیتیشن کمک می‌کرد تو ۱۵ دقیقه بتونم وسط روز یه چرت بزنم و خودم رو به شب برسونم. همچنین شبایی که فکر و خیال زیاد بود، کمک می‌کرد بتونم ذهنم رو آروم کنم. این مدیتیشن رو قبل از اینا شروع کرده بودم. شاید ۱ سالی از شروعش گذشته باشه. البته همیشه خیلی بهش پایبند نبودم.

ولی جدا حس می‌کنم این مدیریت خواب یه نقطه عطفی بوده تو زندگیم. امیدوارم حسم درست بوده باشه و این مسیر ادامه پیدا کنه.

حالا اینا تجربه شخصی منه. لزوما برای همه قرار نیست جواب بده. اگه دیدی تو جور دیگه‌ای راحتی، متناسب با خودت راه رو تعیین کن. فکر نکنی اگه برای تو کار نکرد، مشکل از توعه.
ولی حس می‌کنم اینا توش ضروریه:

۱. داشتن هدف و انگیزه کافی
۲. داشتن برنامه بلند مدت
۳. آروم پیش رفتن
۴. گذشتن از بعضی لذت‌ها و عادت‌های فعلی
۵. ممارست

این چیزا رو این طوری نبوده که همه‌ش رو خودم ابداع کرده باشم! قطعا از منابع مختلفی تو این مدت کمک گرفتم. خیلی چیزا هم دیدم که به دردم نخورده. بعضی از منابعی که یادم بود:

ادعایی که در مورد تاثیر خواب روی افسردگی کردم از کتاب روابط از دست رفته بود که خلاصه‌ش رو از اینجا می‌تونی گوش کنی. بیشتر درمورد افسردگیه و به خواب ربطی نداره. منم فقط خلاصه‌ش رو گوش کردم.
کتاب کِی: ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی هم تو مفید بود. البته همون اوایلش. اواخرش دیگه نه. خلاصه اینم هست.
کتاب عادت‌های اتمی یا خرده عادت‌ها که باهاش آشنا هستی توی شکل دادن روتین‌ها و دیدن تغییرات ریز در طی کمک کرد.
این [...] رو هم قبلا معرفی کردم این جا. به من کمک کرد تا چیزایی که تو کتاب خرده عادت‌ها خونده بودم رو بتونم به کار بگیرم.
یه سری سرچ هم کرده بودم و تو پست‌ها و ویدیوهای مختلفی در مورد این موضوع دیده بودم. ولی لینکاشون دم دستم نیست.
(1400 آبان 26، 22:56)New fighter نوشته است: امروز متوجه یه مکانیسم در مورد خ.ا توی بدن خودم شدم و وقتی فهمیدم در عین اینکه خیلی جالب بود برام باعث شد بیشتر خودم را درک بکنم که چرا موقع وسوسه اینطوری میشم 
طبق متن کتاب پیوند دوباره با جوهره وجود خویشتن  بیشتر از 80 درصد از مردم دنیا قادر به درک احساساتشون نیستن  و این کتاب به این باوره که اگه انسان ها احساساتشون را به درستی درک کنن 
.
.
.

چقدر من لذت میبرم از موضوعات و مطالب روانشناسی
دم شما گرم
بازم بنویس برامون 302

(1400 آبان 27، 10:47)earfun نوشته است:
(1400 آبان 26، 9:38)Nimra نوشته است: واقعا در این حد تاثیر داره؟  Khansariha (56)
بعد کار خاصی کردید برای خواب؟ مثلا وعده غذایی رو تنظیم کردید، ورزش و ... 
یا نه ، هر روز صبح به هر زوری بود ساعپت 7 پاشدید و بقیه با خواب تنظیم شدن؟

برداشت اشتباه نشه. این طوری نیست که اگه این حل بشه یهو معجزه میشه. معجزه‌ای در کار نیست. ولی نظم میده به کل زندگی و این چیزایی که گفتم، بدون نظم امکان پذیر نیست. این میشه بستری برای بقیه تغییرات. البته برخی تاثیراتش هم قابل توجه. مثلا ثابت شده تاثیر خواب منظم و کافی از خیلی از داروهایی که برای کنترل افسردگی استفاده میشه بیشتره. (من این جا توصیه پزشکی نمی‌کنم. اگه کسی دارو مصرف می‌کنه بدون مشورت پزشکش حرکتی نزنه!)

.
.
.

خیییییللللیی عالی و اموزنده  53 53
ممنونم
مرسی عرفان جان...

خیلی کامل توضیح دادی ...

بخش مربوط به خوراکیاش به نظر من خیلی تاثیر بیشتر ازونی داره که فکرشو کنیم....

همونطور که خود عرفان نوشت زمان میبره برای اثر کردن و معجزه ایی در کار نیست...

همیشه میگم : همونقدر که زمان برده تا خراب بشه برای درست شدنش هم باید زمان گذاشت....

53

-------------

این روزا خیلی یاد صحبتای همساده میوفتم و اونارو توی زندگی حس میکنم...

یه اصطلاح خاصی استفاده میکرد به اسم "هوشیاری"

چیزی که من ازین هوشیاری توی زندگیم متوجه شدم اینه که ظاهرا ضریب هوشی و منطق و استدلال در طول روز تغییر میکنه.

اونم به خاطر عوامل مختلف...

برای مثال کسی که خیلی هویت سنگین و مودبی داره ممکنه این سطح "هوشیاریش" جوری افت کنه که کاملا ریسک پذیر بشه جوری که ممکنه

کل اون ادب و پاکیش بره زیر سوال!

دست به حرکاتی بزنه که کاملا آبروش رو به خطر بندازه!

انگار که از یه ادم موفق تبدیل میشه به یک انسان هوس باز بی فکر!

تمایل جنسی و خیال پردازی به شدت روی این هوشیاری تاثیر میذاره...

تا به حال خیلی شنیدم که شخص میگه : "دست خودم نیست!" 

متوجه شدم که در زمان های گذشته منم درگیر این کاهش سطح هوشیاری بودم و الان هم اگه مقداری غفلت کنم دوباره از دستش میدم....

همونطوری که هنگام ایستادن روی دو پا تعادلمون رو حفظ میکنیم ، نیاز داریم تا تعادل روان رو هم هر لحظه هر روز حفظ کنیم....

---------------------

افرا /16 شهریور 99 / 438 روز 53
سلام به همگی دوستان
متاسفانه شکستم.....باز هم شکستم....خدایا تا کی....خسته شدم
غرور و ترس و استرس افکار منفی.....اینا دارن نابودم میکنن

Mr Degareshا/27 آبان 1400 /  1 روز
(1400 آبان 27، 12:57)Mr Degaresh نوشته است: سلام به همگی دوستان

سلام

تا وقتی داری ادامه میدی نشکستی. صرفا لغزیدی و خوردی زمین.
پاشو داداش. پاشو.
(1400 آبان 27، 12:57)Mr Degaresh نوشته است: سلام به همگی دوستان

نمیخوام حس بدی بهت بدم پس لطفا این دو خطی که می نویسم را به دید مثبت بخون من خودم از این روش نتیجه گرفتم 
از هر چیزی می ترسی برو انجامش بده از نتیجه نترس نترس که شکست بخوری اگه میدونی باید اون کارو انجام بدی شروع کن 
از حالی که الان داری فیلم بگیر از خودت و نگه دار یا این حالت را به یاد داشته باش دفعه بعدی که وسوسه شدی امروز را مرور کن مطمن باش اگه از ته قلبت از این کار پشیمون شده باشی دفعه بعدی توی پاکی بیشتر تلاش میکنی
سلام به همگی

یا امیرالمؤمنین / 17 آبان / 10 روز خوب  Confetti

به ایستگاه اول وارد شدم  128fs318181

این 10 روز نمیشه گفت آسون بود ولی خوب بود و به خیلی از کار هام تونستم برسم و یکم بار خودمو سبک کنم.
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
سلام امیدوارم خوب و رو جلو باشید 
ارشک/ ۲۶ ابان / ۱ روز خوب

یه سوال از اونجایی انرژی جنسی زیادی داریم خب نمیشه سرکوب کرد چون یه جایی خوندم میگه سرکوب کردن هم به اندازه خ.ا ضرر داره برا همین یه تاپیکی چیزی معرفی کنید لطفا که توضیح داده باشه چجور اون انرژی رو تخلیه یا کنترل کنیم خیلی ممنون

و یچیز دیگه تازگیا خیلی تنها میمانم تو اتاق بنظرم این کار دردسر نشه برام، یه تاپیکی هم بگید راجب این موضوع

(1400 آبان 27، 15:49)یا امیرالمؤمنین نوشته است: سلام به همگی

یا امیرالمؤمنین / 17 آبان / 10 روز خوب  Confetti

به ایستگاه اول وارد شدم  128fs318181

این 10 روز نمیشه گفت آسون بود ولی خوب بود و به خیلی از کار هام تونستم برسم و یکم بار خودمو سبک کنم.

بنظرم کار سختش همین ۱۰ روز اولشه ، بعدش اسانتر میشه ب امید خدا

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان