امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۳ آقایان: سرو (حامی: مهدوی - سرپرست: )

نقل قول: 1- چگونه خودمو دوست داشته باشم و حس ارزشمندی کنم و عزت نفس داشته باشم؟ 

2-وقتی حس کمبود اعتماد به نفس اومد سراغم چکار کنم که خود ارضایی نکنم؟

در مورد حس ارزشمندی به نظر من باید کاری انجام بدیم که همراستا باشه 1- با هدف اصلی ما در زندگی 2- هدف ابدی انسان
هر کاری که منطبق بر اینا باشه به ما حس ارزشمندی میده اگر نباشه فقط مسکن هست

وقتی حس کمبود اعتماد به نفس سراغمون اومد باید بریم روی بحث انگیزشی مثل کتاب انگیزشی ، سخنرانی انگیزشی و ...

در هر شرایطی اینو بدونید که خ ا هیچ دردی رو از شما درمان نمیکنه بلکه فقط شما رو متوقف میکنه و اجازه حرکت نمیده
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
 سپاس شده توسط
سلام
داداش زندگی آزاد 303
خودارضایی و شهوترانی باعث این میشه خیلی حس بد به خودمون داشته باشیم. 

به نظرت اولین قدم در کشف ارزشمندی چیه؟
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
سلام همساده جان  49-2

اولین قدم در هر مسئله ای در پلتفورم این دنیایی اینه که انسان خودشو بشناسه یعنی بدونه مسیرش چی هست قبلا کجا بوده ؟ الان در چه جایگاهی هست ؟ بعدا به کجا خواهد رفت ؟

اگر اینا رو متوجه بشیم میتونیم بهترین مسیر رو در جهت رشد و تعالی در هر موضوعی رو کسب کنیم که میشه همون هدفمون

وقتی هدف مشخص شد مثل یه نقاشی میمونیم که شمای کلی نقاشی رو به دست آورده و یه کلیتی رو داره 

حالا کارش اینه که بیاد به کارش شاخ و برگ بده و در آخر رنگش کنه

انسان هم همینه اگر هدف داشته باشه میدونه باید چی کار کنه و چطور به هدف برسه 

یه استادی داشتم میگفت هدف اصلی انسان روی کره زمین اینه که شبیه خدا بشه 

یعنی بتونه صفات خدایی رو داشته باشه 

بقیه اهداف مثل زندگی خوب، همسر خوب، فرزند خوب، کار خوب و غیره میشه زیر اهداف ما 

کار اصلی ما اینه عادت های بد ترک عادت های خوب کسب تلاش برای شبیه شدن به صفات خدایی
 سپاس شده توسط
چقدر قشنگ گفتی 302

ولی خب یه جاهایی آدم اینقدر خراب میکنه و گند میزنه که خجالت میکشه بگه میخام خدایی بشم Khansariha (60)
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
سلام رهگذر جان خوش اومدی Khansariha (8)

سوالی که از زندگی آزاد پرسیدم از شما هم دارم توبه که هی میشکنی و باز پشیمون ولی یه هفته نشده باز خودارضایی کنه طرف  Khansariha (60) فایده ش چی؟
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
رهگذر جان سلام خیلی خوش اومدی و با حرفات کاملا موافقم اولویت اول پاک شدن هست و بعد موضوعات دیگر زندگی 

همساده جان اون موقع که کار خراب میکنی و فکر میکنیم که خجالت میکشیم اینو باید بدونیم که اگر فرصت کردیم یک بار دیگه وضو بگیریم و نماز بخونیم یعنی خدا هنوز از ما ناامید نشده و به اصلاح ما امیدواره وگرنه فرصت بهمون نمیداد.
 سپاس شده توسط
(1399 آذر 14، 20:58)زندگی آزاد نوشته است: رهگذر جان سلام خیلی خوش اومدی و با حرفات کاملا موافقم اولویت اول پاک شدن هست و بعد موضوعات دیگر زندگی 

همساده جان اون موقع که کار خراب میکنی و فکر میکنیم که خجالت میکشیم اینو باید بدونیم که اگر فرصت کردیم یک بار دیگه وضو بگیریم و نماز بخونیم یعنی خدا هنوز از ما ناامید نشده و به اصلاح ما امیدواره وگرنه فرصت بهمون نمیداد.

موافقم 302

دقیقا خیلی مواقع ما از خودمون ناامید میشیم میچسبونیمش به خدا Smiley-face-thumb
ما هممون از شر این مساله راحت میشیم مطمئنم Khansariha (46)
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
رهگذر و زندگی آزاد عزیر ممنونم از حضورتون Confetti

ممنونم از اینکه تجربیاتشون رو به ما گفتید.
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
دقیقا باهات موافقم رهگذر جان Muscular
حرفهای داداشای مثه تو آرامش بخشه همیشه برام Khansariha (96)

پایان گردهمایی امشب
 خدایا همه ما رو پاک کن و پاک نگهدار 63
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
همساده جان خیلی ممنون بابت میزبانی گردهمایی این هفته 302

انشالله خدا خیرت بده  53
 سپاس شده توسط
هومان/7 اذر/7 روز توپ
     در همه احوال
خداراشکر!!!!

[تصویر:  73z3_tenor_(6).gif]
سلام
مثل این که دیر رسیدم 4chsmu1
اشکال نداره
و اما بعد 4chsmu1
چرا کانون این روزا اینقد خلوت شده؟
اتفاقی افتاده؟فصل امتحاناته؟
و اما بعد
دیگه چه خبر؟
چیزی هم به ذهنمون نمیرسه راجبش حرف بزنیم.
کسی نظری نداره راجب یه چیزی صحبت کنیم؟

پشتکار/۱۱ آذر/۴ روز خوب

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
(1399 آذر 13، 18:24)زندگی آزاد نوشته است:
(1399 آذر 13، 1:57)هومان نوشته است: هومان/۷ اذر/۵ روز پاک

ماشالله هومان جان Confetti
5 روز توپ رو داری  317

(1399 آذر 13، 16:21)Mr Degaresh نوشته است: سلام به همگی

Mr Degaresh ا/ 29 آبان  99 /14 روز خوب

بچه ها سلام

این هفته چند روز اولش خیلی خوب بود...ولی الان دو روزه غرق افکار منفی ام. کارم جوریه که با شرایط قرنطینه کلا دورکارم و تایم ازادم هم بیشتر شده و این خودش مشکل زاست. یه دوست دارم که همش بهم میگه برای ازدواج اقدام کن و دیر شده و.....با خنده شوخی رد میکنم و تو ضمیر ناخوداگاهم پتکی شروع میکنه به فعالیت....اولش اینجوری که تو شایسته یه زندگی خوب هستی و اقدام کن و دیر میشه...بعد سنت داره میره بالا و ازدواج سخت تر میشه و فاصله سنی با بچه ات زیاد میشه و تهش اینکه تو آدم مریضی هستی که برای ازدواج اقدام نکردی و....شدت این پتک به حدی میرسه که به بی عملی میرسم و دوست دارم یا بخوابم یا فیلم ببینم یا با سازم تمرین کنم تا این صدای لعنتی رو نشنوم

و کم کم این مبارزه میرسه سمت اون لعنتی و افزایش حس شهوت و ترغیب به این کار
ولی با خودم عهد کردم اگه اخلاقم وحشتناک هم بشه از شدت نیاز به این کار ، زمین رو از خشم گاز هم بزنم!!! این کار نمیکنم.....سراغ سایت های مستهجن نمیریم....نمیرم نمیرم نمیرم.......نمیخوام بذارم از من سوء استفاده بشه و بشم گوشه ای از افزایش دهنده بازدید این سایتها و افزایش گردش مالی صاحبان این سایتها.....

بچه ها برام دعا کنین

دگرش جان اول خیلی تبریک میگم برای 2 هفته پاکی که داری 49-2

مسئله بعدی ببین داداش منم سنم بالا رفته و به زودی 29 رو تموم میکنم ظاهرا شما 33 باید باشید ولی مشکلی نیست من به این نتیجه رسیدم که حرف دیگران رو اصلا نباید اهمیت بدیم به چند دلیل اول اینکه شرایط زندگی اون طرف از اول با ما فرق داشته دوم خانواده و فرهنگ اونا کلا با ما فرق داره سوم آدم از دل کسی خبر نداره شاید زندگی اونم خرابه جلو ما فیلم بازی میکنه و خیلی شرایط دیگر

به نظرم شما تمام تمرکز رو بزار رو پاکی اولویت اول این باشه اول یک مشکل رو حل کن بعد برو سراغ بعدی ، پاکی که یکی دو سالی به دست اومد بهت قول میدم خودت اقدام میکنی و انشالله بهترین ها برات اتفاق می افته البته اینا نظر شخصی من هست بازم ببین دوستانی که تجربه بیشتری دارن چی میگن بعد تصمیم بگیر

موضوع دوم پـــ ورن هست که بهت پیشنهاد میکنم این پست من رو حتما بخون 

در آخر اینو بدون که ما همه برات دعا میکنیم که حال دلت خوب باشه  302

سلام به مردان جنگجو و هم سنگری های عزیزم
راجب سن من یه نظری دارم نمیدونم چقدر درسته یا غلط به نظرم ما هممون سنمون یک روزه همین روزی که بیدار شدیم و تا شبش فعالیت داریم
سن شناسنامه ای طول زمانی از تولده تا تا الان و با خودش تجربیات تلخ و شیرین زیاد داشته و آینده چشم اندازیه برای امیدوار بودن و برنامه ریزی
اما به نطرم اصل زندگی تو زمان حاله و الان یک فرد 15 ساله - یک فرد 35 ساله و یک فرد 65 ساله میزان کمی برداشت زمانشون از عمر امروزشون 24 ساعته پس ما هممون یک روزمونه 
پ ن :البته برداشت کیفی شون از زمان میتونه متفاوت باشه
 سپاس شده توسط
به نام خداوند مهربان و بخشنده
سلام به جنگ جویان راه حقیقت
رضا رهجو هستم / 2 آذر /13 روز خوب

راجب خودم باید بگم که این روزا بیش تر دارم خودمو می بخشم با خودم مهربون ترم کمتر خودمو دعوا میکنم کمتر واسه خوذم عصبی میشم توقعم رو کمتر کردم ملاک پیشرفتم رو خودم گذاشتم برنامه ریزی و مدیریت بیشتری میکنم رو زمانم که کمتر احساس بیهودگی و مفید نبودن بیاد سراغم
با خدا یکمی رابطم داره بهتر میشه داریم آشتی میکنیم و بیشتر حرف همو میفهمیم و قول داده هوامو داشته باشه البته شرط و شروطم گذاشته که منم چونمو میزنم همچنان و گاهی  هم لایی میرم اما خیلی لوطی و بزرگی میکنه به روم نمیاره و رو قولش مونده .

ترجیحا نمیذارم پیش بیاد وسوسه و پیشگیری روبهتر از درمان میدونم
اگرم یک درصد پیش بیاد نمیترسم ازش بلکه به جای تسلیم شدن باهاش مواجه میشم فکر نکنه خیلی قویه و من ضعیفم 
 تا همین ثانیه هم به خودم افتخار میکنم کنار شما پاکی رو تجربه میکنم
هومان/7اذر/8روز خوب
     در همه احوال
خداراشکر!!!!

[تصویر:  73z3_tenor_(6).gif]

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان