امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۳ آقایان: سرو (حامی: مهدوی - سرپرست: )

(1399 خرداد 30، 19:44)حامدحامد نوشته است: یعنی باید همه جانبه کنترل داشته باشیم. کنترل نگاه، فکر، توکل به خدا، نگاه نکردن حتی به تصویر تلویزیون اگر تحت تاثیر قرار می‌گیریم و ...

دقیقا.
همون چیزهایی که هر کدوم از ما خودمون می‌دونیم.

مثلا من می‌دونم مشکلم کنترل نکردن چشمم تو خیابونه.
هی تو خیابون دید می‌زنم بعد هی میگم نمی‌دونم چرا شهوت بهم غلبه کرده. 22
نمی‌دونم چرا عقلم زورش به شهوت نمی رسه. 22

و
کنترل کردن‌ها یه چیزه.
استفاده کردن از ابزارهای کمکی هم جای خودش.
من وقتی ورزش می‌کنم پر از انرژی میشم و دیگه وسوسه بهم راه نداره.
وقتی کتاب خوب بخونم.
وقتی قرآن می‌خونم.

(1399 خرداد 30، 19:45)حامدحامد نوشته است: آرمین فکر کنم الآن اذان شهر شما رو گفتن. پاشو برو نماز.

من نمازم طولانیه. 42
اول به وعده‌ای که دادم عمل می‌کنم بعد میرم.  Khansariha (18)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1399 خرداد 30، 19:50)فرید نوشته است:
(1399 خرداد 30، 19:47)حامدحامد نوشته است: راست می‌گی فرید جان. عَرضه زیاده ولی نمی‌دونم باید 
چکار کرد. فقط می‌دونم که خ.ا راهش نیست.

بحث همینه حامد عزیز که میدونیم راهش نیست اما در حال حاضر تنها راه موجوده و هرچقدر هم که میخوام نیفتم تو این راه ولی....

اما آیا برای کسی که تا‌حالا حتی یک بار هم خ.ا انجام نداده و شاید اصلاً ندونه خ.ا چیه، بازم اینکار تنها راه موجوده؟

(1399 خرداد 30، 19:50)آرمین نوشته است: من نمازم طولانیه. 42
اول به وعده‌ای که دادم عمل می‌کنم بعد میرم.  Khansariha (18)

به به. التماس دعا داریم حاجی.
 سپاس شده توسط
(1399 خرداد 30، 19:54)حامدحامد نوشته است:
(1399 خرداد 30، 19:47)حامدحامد نوشته است: راست می‌گی فرید جان. عَرضه زیاده ولی نمی‌دونم باید 

بحث همینه حامد عزیز که میدونیم راهش نیست اما در حال حاضر تنها راه موجوده و هرچقدر هم که میخوام نیفتم تو این راه ولی....

اما آیا برای کسی که تا‌حالا حتی یک بار هم خ.ا انجام نداده و شاید اصلاً ندونه خ.ا چیه، بازم اینکار تنها راه موجوده؟

همین سوالی که مطرح کردی نشون میده که این تنها راه نیست.
راه دیگه‌اش هم هست و اون تقوا پیشه کردنه.

(1399 خرداد 30، 19:45)فرید نوشته است: چطور هوس غالب نشه وقتی از همه طرف داره تغذیه میشه؟
کافی یه دوری تو شهر بزنی و چندتا جای شلوغ بری
کافیه یه چرخی تو اینترنت بزنی یا چه میدونم چارتا فیلم نگاه کنی
وقتی از در و دیوار داره محرک رو سرمون میباره و هیچ راه تخلیه ای هم به جز این مورد برامون وجود نداره باید چیکار کرد؟

فرید جان
باید قبلش خودمون رو این قدر قوی کرده باشیم که این‌ها رومون اثر نذاره.

مثلا من در هفته یک جلسه ۲ الی ۳ ساعته میرم.
این جلسه کاری با من می‌کنه و روحیه‌ای به من میده که تا چند روز چیز دیگه‌ای نمی‌بینم.

یا یک مثال دیگه.
وقتی هر روز وقتم رو تو کانون می‌گذرونم و مدام دارم به این فکر می‌کنم که چی کار کنم که انسان بهتری بشم،
دیگه تو خیابون که برم فکرم جای دیگه است. اون چیزهایی که همه می‌بینن رو من نمی‌بینم. اصلا وقت ندارم بهشون فکر کنم.

بعد هم کنترل چشم باید داشت دیگه.
یک بار دو بار آدم چشمش رو می‌گیره و سخت هم هست.
بعد ساده میشه. بعد ناخودآگاه میشه.  Khansariha (69)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
خب البته همانطور که فرید گفت این کار سخته مخصوصاً برای ما که متاسفانه با خ.ا آشنا هستیم ولی باید یکی مثل آبتین یا یوسف یا عاشق فاطمه زهرا یا آرمین یا ... رو به عنوان الگو قرار بدیم. اگر اونا تونستن، من هم لابد می‌تونم.

من یه سوال از بعضی دوستان که پاکی طولانی مدت دارن، دارم ولی نمی‌دونم چطور بپرسم. شاید سوالم خوب نباشه.
 سپاس شده توسط
(1399 خرداد 30، 19:54)حامدحامد نوشته است: اما آیا برای کسی که تا‌حالا حتی یک بار هم خ.ا انجام نداده و شاید اصلاً ندونه خ.ا چیه، بازم اینکار تنها راه موجوده؟

اون کسی که ۲۰ سال رو رد کرده و نمیدونه خ.ا چی هست واقعا خوش به حالش با این وجود چنین فردی اگر هم باشه کاملا قضیه اش متفاوته با ماست مثلا تا حالا لب به سیگار نزدم در نتیجه وقتی توی هوای سرد بعد چایی تو یه جمعی همه سیگار بکشن هم هیچ حسی بهم دست نمیده ولی برای کسی که سیگاریه تقریبا غیر ممکنه که سیگار نکشه

(1399 خرداد 30، 19:55)آرمین نوشته است:
(1399 خرداد 30، 19:45)فرید نوشته است: چطور هوس غالب نشه وقتی از همه طرف داره تغذیه میشه؟
وقتی از در و دیوار داره محرک رو سرمون میباره و هیچ راه تخلیه ای هم به جز این مورد برامون وجود نداره باید چیکار کرد؟

فرید جان

این جلسه کاری با من می‌کنه و روحیه‌ای به من میده که تا چند روز چیز دیگه‌ای نمی‌بینم.

یا یک مثال دیگه.
وقتی هر روز وقتم رو تو کانون می‌گذرونم و مدام دارم به این فکر می‌کنم که چی کار کنم که انسان بهتری بشم،
دیگه تو خیابون که برم فکرم جای دیگه است. اون چیزهایی که همه می‌بینن رو من نمی‌بینم. اصلا وقت ندارم بهشون فکر کنم.

نمیدونم چه جلسه‌ای میری که این حس رو بهت میده و ولیخوش به حالت
ولی کنترل چشم چطور ممکنه وقتی از بیلبوردای سطح شهر تا مسافرا و همکارا و عابرا و ... من محل کارم نزدیک تئاتر شهره و اگه رفته باشی انقدر راحت در مورد کنترل چشم صحبت نمیکنی و واقعا بحث یکبار و دوبار نیست یا باید چشم بند بزنم و روز رو شب کنم یا ناگزیرم به نگاه کردن 

(1399 خرداد 30، 19:57)آرمین نوشته است:

سمت شعار نرو آرمین جان اصلا میشه تقوا رو برام توضیح بدی؟

(1399 خرداد 30، 20:00)حامدحامد نوشته است: خب البته همانطور که فرید گفت این کار سخته مخصوصاً برای ما که متاسفانه با خ.ا آشنا هستیم ولی باید یکی مثل آبتین یا یوسف یا عاشق فاطمه زهرا یا آرمین یا ... رو به عنوان الگو قرار بدیم. اگر اونا تونستن، من هم لابد می‌تونم.

من هم به خاطر کور سوی امیدی که دارم اومدم تو این سایت  و الا خودم رو اذیت نمیکردم
اون دوستانی هم که گفتی یا متأهلن یا راهب و رهبانن یا واقعا اونقدر سیمشون به خدا وصل هست که تونستن از این لجن در بیان...
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
 سپاس شده توسط
(1399 خرداد 30، 20:00)حامدحامد نوشته است: خب البته همانطور که فرید گفت این کار سخته مخصوصاً برای ما که متاسفانه با خ.ا آشنا هستیم 

(1399 خرداد 30، 20:00)فرید نوشته است: اون کسی که ۲۰ سال رو رد کرده و نمیدونه خ.ا چی هست واقعا خوش به حالش با این وجود چنین فردی اگر هم باشه کاملا قضیه اش متفاوته با ماست مثلا تا حالا لب به سیگار نزدم در نتیجه وقتی توی هوای سرد بعد چایی تو یه جمعی همه سیگار بکشن هم هیچ حسی بهم دست نمیده ولی برای کسی که سیگاریه تقریبا غیر ممکنه که سیگار نکشه

در این خصوص که سخته جای هیچ شکی نیست.
سخته. خیلی هم سخته.
ولی
شدنیه. 
باید این طور بگیم: وقتی بقیه تونستن و شده، پس من هم می‌تونم.  Khansariha (69)

(1399 خرداد 30، 20:04)حامدحامد نوشته است: من یه سوال از بعضی دوستان که پاکی طولانی مدت دارن، دارم ولی نمی‌دونم چطور بپرسم. شاید سوالم خوب نباشه.

اینجا فرید رو داریم که سابقه بیش از یک سال پاکی رو هم داره.  Khansariha (69)
سوالت رو راحت باهاش مطرح کن.  4chsmu1
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
من از دوستانی که پاکی طولانی مدت دارن می‌خوام بپرسم آیا شما مجرد هستید یا متاهل؟ اگر مجردید طی این مدت طولانی پاکی، آیا پرهیز مطلق داشتین؟ (امیدوارم منظورمو رسونده باشم. ببخشید که نتونستم واضح تر بنویسم.)
(1399 خرداد 30، 20:10)حامدحامد نوشته است: من از دوستانی که پاکی طولانی مدت دارن می‌خوام بپرسم آیا شما مجرد هستید یا متاهل؟ اگر مجردید طی این مدت طولانی پاکی، آیا پرهیز مطلق داشتین؟ (امیدوارم منظورمو رسونده باشم. ببخشید که نتونستم واضح تر بنویسم.)

من اگه یه آمار بخوام بدم بهت ۹۵ درصد افراد بله. پرهیز مطلق.  128fs318181

(1399 خرداد 30، 20:00)فرید نوشته است: نمیدونم چه جلسه‌ای میری که این حس رو بهت میده و ولیخوش به حالت
ولی کنترل چشم چطور ممکنه وقتی از بیلبوردای سطح شهر تا مسافرا و همکارا و عابرا و ... من محل کارم نزدیک تئاتر شهره و اگه رفته باشی انقدر راحت در مورد کنترل چشم صحبت نمیکنی و واقعا بحث یکبار و دوبار نیست یا باید چشم بند بزنم و روز رو شب کنم یا ناگزیرم به نگاه کردن

این جلسه واقعا جلسه خوبی هست و خدا خیلی بهم لطف داشته که من رو لایق دونسته و راهی کرده.  Shy
و
بالاخره همه‌ی ما تو اجتماع زندگی می‌کنیم. یکی بیشتر یکی کمتر.
من هم هر روز با تاکسی میرم محل کار و برمی‌گردم.
میز سمت چپ و سمت راست و رو‌به‌رو و ... هم خانم هستن. 22

وقتی فکر ما جای دیگه باشه، فکرمون جای بد نمیره. همین‌طور چشم‌مون.  128fs318181
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1399 خرداد 30، 20:06)آرمین نوشته است:
(1399 خرداد 30، 20:04)حامدحامد نوشته است: من یه سوال از بعضی دوستان که پاکی طولانی مدت دارن، دارم ولی نمی‌دونم چطور بپرسم. شاید سوالم خوب نباشه.

اینجا فرید رو داریم که سابقه بیش از یک سال پاکی رو هم داره.  Khansariha (69)
سوالت رو راحت باهاش مطرح کن.  4chsmu1

42

(1399 خرداد 30، 20:12)آرمین نوشته است:
(1399 خرداد 30، 20:10)حامدحامد نوشته است: من از دوستانی که پاکی طولانی مدت دارن می‌خوام بپرسم آیا شما مجرد هستید یا متاهل؟ اگر مجردید طی این مدت طولانی پاکی، آیا پرهیز مطلق داشتین؟ (امیدوارم منظورمو رسونده باشم. ببخشید که نتونستم واضح تر بنویسم.)

من اگه یه آمار بخوام بدم بهت ۹۵ درصد افراد بله. پرهیز مطلق.  128fs318181

پرهیز مطلق؟ 39

(1399 خرداد 30، 19:48)حامدحامد نوشته است:
(1399 خرداد 30، 19:46)فرید نوشته است:
(1399 خرداد 30، 19:42)حامدحامد نوشته است: فکر کنم اون مراحل ۹ گانه ترک خ.ا جواد زارع خیلی به کار میاد برای ترک.

جواد زارع؟

آره. مدیر وبسایت و کانال 《مس به طلا》

سایت مس به طلا به نظر سایت جالبی بیاد حتما سروقت میرم سراغش مممنون از معرفی حامد عزیز 302
 سپاس شده توسط
تایم تموم شد فکر کنم. من باید برم. خدا نگهدار.
 سپاس شده توسط
(1399 خرداد 30، 20:20)حامدحامد نوشته است: تایم تموم شد فکر کنم.

بله درسته یه مقدار زیاد از حد هم صحبت کردم 4chsmu1
ممنون 53
 سپاس شده توسط
نقل قول: سمت شعار نرو آرمین جان اصلا میشه تقوا رو برام توضیح بدی؟

تقوا ساده ساده‌اش یعنی:
دور شدن از هر چیزی که برای ما بد هست.
نزدیک شدن به هر چیزی که برای ما خوب هست. (چیز خوب هم ما رو از چیز بد دور می‌کنه)

این‌ها خیلی کلیه.
و حالا شما باید جزء جزءش کنی.
تقوا شامل جزئی‌ترین موارد هم میشه.

کسی که:
تو طول روز دقایقی به این فکر می‌کنه که انسان ضعیفی هست.
 دقایقی به این فکر می‌کنه که از رحمت خدا به دوره. دقایقی به شخص دیگه‌ای حسادت می‌کنه.
از بقیه انتظار زیادی داره.
با دوست بد معاشرت می‌کنه.
سیگار میکشه.
وقتش رو تلف می‌کنه.
با بدخلقی با مردم صحبت می‌کنه.
از راه حرام پول درمیاره.
.
.
.
انسان کم‌تقوایی هست. چون افکاری داره و کارهایی انجام میده که برای جسم و روح و روانش بده. بهش آسیب می‌رسونه. هر چیزی که آسیب برسونه دور از تقوا هست. 

در طرف مقابل کسی که:
تایم مطالعاتی در طول روز داره. تایم ورزش داره. تایم قرآن داره. تایم تفریح داره. تایم خواب داره.
به پدر و مادرش نیکی می‌کنه.
عیادت بیمار میره.
خوش اخلاق هست.
امیدوار هست.
به دیگران حس ظن داره.
از راه حلال پول درمیاره.
.
.
.
انسان باتقواتری هست. چون افکاری داره و کارهایی انجام میده که برای جسم و روح و روانش مفیده. موجب منفعته. هر چیزی که نفع برسونه انسان رو باتقواتر می‌کنه.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

ممنون از همه دوستان از حضورشون

Confetti Confetti Confetti

ان‌شاءالله هفته‌های بعد باز هم این جمع برقرار باشه و بلکه بیشتر.

2uge4p4 2uge4p4 2uge4p4

رضا خان غایب بزرگ امروز بود.  53258zu2qvp1d9v

همیشه عالی باشید.

317
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
(1399 خرداد 30، 20:11)فرید نوشته است:
(1399 خرداد 30، 19:55)آرمین نوشته است:

فرید جان

یا یک مثال دیگه.

نمیدونم چه جلسه‌ای میری که این حس رو بهت میده و ولیخوش به حالت

(1399 خرداد 30، 19:57)آرمین نوشته است:

سمت شعار نرو آرمین جان اصلا میشه تقوا رو برام توضیح بدی؟

(1399 خرداد 30، 20:00)حامدحامد نوشته است: خب البته همانطور که فرید گفت این کار سخته مخصوصاً برای ما که متاسفانه با خ.ا آشنا هستیم ولی باید یکی مثل آبتین یا یوسف یا عاشق فاطمه زهرا یا آرمین یا ... رو به عنوان الگو قرار بدیم. اگر اونا تونستن، من هم لابد می‌تونم.

من هم به خاطر کور سوی امیدی که دارم اومدم تو این سایت  و الا خودم رو اذیت نمیکردم
اون دوستانی هم که گفتی یا متأهلن یا راهب و رهبانن یا واقعا اونقدر سیمشون به خدا وصل هست که تونستن از این لجن در بیان...

اینجا چون اسمم اومد لازم دونستم یه چیزی بگم
من نه متاهلم نه راهبم , با خدا و ادیانشم کار ندارم
گفتم که یه موقعی فک نکنید هر کی پاکی بالا داره حتما امامزاده ای چیزیه
گرچه خیلی قانع نشدم Hanghead ولی این هم صحبتی تجربه خوبی بود برام 128fs318181
ممنون از وقتی که گذاشتین 302

یوسف جان میشه بگین چطور شد که این مدت پاک موندید؟
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان