امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۳ آقایان: سرو (حامی: مهدوی - سرپرست: )

پاور فول جان
به نظر من تعیین هدفی به این بزرگی به شرطی خوب هست که در طول مسیر و در هر زمان از موقعیتت راضی باشی نه اینکه بگی من تا به 1000 نرسم از خودم راضی نیستم. هدف داشتن خوبه ولی همیشه سعی کن از لحظه حال خودت بیشترین استفاده و لذت رو ببری

نیو بُرن عزیز
بابت 67 روز خوب و عالی تبریک میگم  Confetti
میخ پا مثال خوبی بود، کسی که میخ تو پاش هست نمیتونه بدوه ولی کسی هم که میخی در پا نداره معنیش این نیست که قهرمان المپیکه ! 
پس تلاش خودمون هم شرطه  128fs318181
آرزوی بهترین ها رو برات دارم Khansariha (46)
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
[تصویر:  %D8%AC%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA_%D8%A7%D9...%8C_01.jpg]

عاشق اینم که یک مسیر رو خودم شروع کنم
تو پیچ و خم هاش استقامت کنم
در هر لحظه با مشکلاتش روبرو بشم و حلش کنم
اینقدر برم تا به مقصد برسم
خدایا شکر میکنم بابت همه نعمت هایت
شکر بابت اینکه زنده ام و میتونم گذشته رو جبران کنم

یا امیرالمؤمنین / 29 تیر / 25 روز خوب  53
به نام خدا

السلام عليك يا ابا عبدالله الحسين عليه السلام
---------------------
Powerful  ا/  19 مرداد  1400 /  4 روز خوب
-------------------------------------------------------
----------------------------------------------------
Powerful / خ.ا /  19 مرداد  1400  / 4 روز عالی
Powerful /  پ  /   19 مرداد  1400 / 4  روز عالی
Powerful /دست/   19 مرداد  1400  /  4  روز عالی

-----------------------------------------------------------
Powerful / کوچکترین نگاه به جنس مخالف بیش از 2 ثانیه /   23 مرداد  1400 / 0 روز عالی
Powerful / فکر جنسي  بیش از 2 ثانیه  /   19 مرداد  1400   / 4 روز عالی

Powerful / فکر جنسي بیش از 5 ثانیه  /   19 مرداد  1400   / 4 روز عالی
Powerful /کلیک اولیه برای رسیدن به محتوای تحریک آمیز از روی عمد/   19 مرداد  1400 /  4 روز عالی
Powerful /هر نوع د س ت ورزی غیر متعارف غیر از نظافت /   19 مرداد  1400  /  4 روز عالی
Powerful / افتادن چشم به تصاویر نیمه برهنه زیر 0.001 ثانیه /   23 مرداد  1400  / 0  روز عالی

Powerful / ديدن عكس يا گيف يا فيلم پورن بيش از 2 ثانيه /   19 مرداد  1400  / 4 روز عالی
Powerful / احساس کوچکترین فشار درونی و حس کوچکترین نیاز به خ.ا /   19 مرداد  1400  / 4 روز عالی
Powerful / روحیه ی شاد نداشتن،ناامیدی،اعصاب خوردي، خستگی /   19 مرداد  1400  / 4 روز عالی

--------------------------------------------------------------

گزارش روزانه
امروز هم خداروشكر همه چيز عالي بود فقط يه چند ثانيه اي وارد يه كانال تلگرام تبليغاتي شدم كه تصاوير بدي داشت ولي سريع اومدم بيرون .
------------------------------------------------
خدایا شکرت بابت همه چیز

----------------------------
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
Khansariha (69) میتوانیییییی Khansariha (69)
حالا بشین با خودت فکر کن ببین
 فکر میکنی ؟ 
---------------------------------
نقل قول: افرا جان
پیشاپیش مبارک باشه افرا جان، ان شاءالله پیت هاوس روزی تو بشه [تصویر:  4chsmu1.gif]
ولله من که یه خونه قدیمی با حوض وسط حیاط و ارسی رنگی و باغچه داشته باشم خیلی راضیم [تصویر:  4chsmu1.gif]
تعهد خدمت داری تو کرج؟ [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
یعنی سوای از دوران تحصیل باید 21 سال بمونی؟ [تصویر:  khansariha%20(56).gif]
سخته واقعاً [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
واسه کتاب هم آره متأسفانه با قحطی کتاب رو به رو میشیم گاهی؛ حالا اون میگیم خارجکیه هرچند که ناشرش ایرانیه ولی خو کتاب بیوشیمی دکتر محمدی هم یافت نشد [تصویر:  22.gif]
سایتهای کتاب فروشی هم همه زدن ناموجود [تصویر:  22.gif]
شیطون میگه برم خود دکتر محمدی رو بدزدم مجبور کنم برام کتاب بنویسه! [تصویر:  22.gif]
ولله [تصویر:  106.gif]

اونایی که گفتی یکم گرون تموم میشن 4chsmu1

نه خداروشکر تعهد به هیچ جایی ندارم...

کشوری که جهل توش ریشه داشته باشه طبعیه که یه کتاب توش سخت گیر بیاد...

-----------
دوتا پست پشت سر هم 17 

سلام سلام بریم یه روز نکبتی عه ببخشید یه روز خوب دیگه رو شروع کنیم Gigglesmile

الان ساعت 8 و نیمه و فرض میکنیم رفتیم سر شیفت...

همونقدر که سر کار متعهدیم که کارمونو سر وقت تحویل بدیم رو توی خونه پیاده میکنیم و واقعا هم نتیجه میده.

درامدش هم عملا بیشتره...

من اینکارو زمان کنکور میکردم...

مثلا میگفتم اقا قبول شدن فلان جا برات چقد ارزش داره؟!

مثلا 200 میلیون! خب پس الان هر روزت حدود 700 هزار تومن ارزش داره!

کدوم کاری اینقد توش پول میدن!

قوانین کار هم مثلا ایناست که پاک بمونی و فلان قدر درس بخونی و ورزش کنی و تموم 53258zu2qvp1d9v 

این دسته کمی از یه شیفت کاری نداره که...

یه شیفت کاری ساعت 2 تمومه و وسطش صبونه و مسخره بازی هم داره!

پس قدر کارایی که میکنیم رو بدونیم حتی اگه توی خونه گیر کردیم

بریم شروع کنیم...

53
[تصویر:  7C1C989F_FE68_443F_8F24_FD5D686E1401.jpeg]
به نام خدا

---------------------
Powerful  ا/  19 مرداد  1400 /  5 روز خوب
----------------------------------------------------
Powerful / خ.ا /  19 مرداد  1400  / 5 روز عالی
Powerful /  پ  /   19 مرداد  1400 / 5  روز عالی
Powerful /دست/   19 مرداد  1400  /  5  روز عالی

Powerful / کوچکترین نگاه به جنس مخالف بیش از 2 ثانیه /   24 مرداد  1400 / 0 روز عالی
Powerful / فکر جنسي  بیش از 2 ثانیه  /   19 مرداد  1400   / 5 روز عالی

Powerful / فکر جنسي بیش از 5 ثانیه  /   19 مرداد  1400   / 5 روز عالی
Powerful /کلیک اولیه برای رسیدن به محتوای تحریک آمیز از روی عمد/   19 مرداد  1400 /  5 روز عالی
Powerful /هر نوع د س ت ورزی غیر متعارف غیر از نظافت /   19 مرداد  1400  /  5 روز عالی
Powerful / افتادن چشم به تصاویر نیمه برهنه زیر 0.001 ثانیه /   24 مرداد  1400  / 0  روز عالی

Powerful / ديدن عكس يا گيف يا فيلم پورن بيش از 2 ثانيه /   19 مرداد  1400  / 5 روز عالی
Powerful / احساس کوچکترین فشار درونی و حس کوچکترین نیاز به خ.ا /   19 مرداد  1400  / 5 روز عالی
Powerful / روحیه ی شاد نداشتن،ناامیدی،اعصاب خوردي، خستگی /   19 مرداد  1400  / 5 روز عالی

گزارش روزانه
امروز هم خداروشكر همه چيز عالي بود / در مورد يه موضوع داشتم با فيلتر سرچ ميكردم كه باعث شد چششممون به تصاوير نيمه برهنه بخوره ولي روشون تمركز نكردم و روي كار اصليم تمركز كردم .
اين 5 روزراحت و بدون وسوسه و فشار گذشت .
خدایا شکرت بابت همه چیز

5/1000

اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
 فکر میکنی ؟ 
نقل قول: بحث من این بود که خود خ.ا خیلی موضوعیت نداره.

اون رو ابزار برای چی میدیدی؟
نقل قول: آدم باید مسیرش مشخص باشه. باید هدفش معلوم باشه. بعد با توجه به اون ببینه واقعا خ.ا یه ابزاره و به مسیر کمک می‌کنه یا در بلند مدت یه مانعه.

خب همون دیگه.. اگه بحث معنویش رو فاکتور بگیریم 
میتونه ابزار باشه  65

ابزاری که فکرت رو یه کم راحت میکنه...   Khansariha (56)
نقل قول: نیو بُرن عزیز
بابت 67 روز خوب و عالی تبریک میگم  [تصویر:  confetti.gif]
میخ پا مثال خوبی بود، کسی که میخ تو پاش هست نمیتونه بدوه ولی کسی هم که میخی در پا نداره معنیش این نیست که قهرمان المپیکه ! 
پس تلاش خودمون هم شرطه  [تصویر:  128fs318181.gif]
آرزوی بهترین ها رو برات دارم [تصویر:  khansariha%20(46).gif]

فدای تو بشممم یا امیر المومنین جان

سلامت باشی همیشه عزیز ... موفقیت هاتو ببینیم و ما هم انگیزه بگیریم clapping
اگر جاده ای را پیدا کردید که هیچ مانعی در آن نبود، به احتمال زیاد آن جاده به جایی نمی رسد. 
سلام به سروستانی های عزیز 49-2
حالتون چطوره؟ 317

آقا یعنی چشم آدم روشن میشه با دیدن پاکی دوستاش varzesh

پاورفول جان
عالیه قهرمان 317
خیلی خوب بود تلاشت 49-2
اون یک موردی که اعلام کردی هم باید حواست باشه؛ اون تصویر هر چی که بود بهش اهمیت نده و هیچ بهش فکر نکن Khansariha (69)
مراقب باش؛ نمیدونم اگه واقعاً لازمه از ف.ی.ل.ت.ر شکن استفاده کنی یا نه. اگه نه که کلاً حدفش کن و راحت باش، اگه هم آره که حواستو خیلی جمع کن 128fs318181
واسه تلگرام هم لطفاً اگه کار خیلی مهمی داری، وارد شو و مطالعه ات رو که تموم کردی بیا بیرون، همین کانالای تبلیغاتی تلگرام پاکی خیلیا رو به خطر انداخته 53258zu2qvp1d9v
تا پنج رو پاک اومدی و گفتی که راحت بود؛ این عالیه Confetti
همینجا کات کن!
این بازه تمام شد و تو باید وارد بازه دوم بشی Khansariha (69)
این بهت انرژی میده که یک مرحله رو پشت سر گذاشتی Khansariha (69)
باید ببینی چه چیزی خیلی بهت انگیزه میده و در عین حال خیلی از گناه دورت میکنه؟
مطالعه؟ مداحی؟ سخنرانی؟ قرائت قرآن؟ قرائت ادعیه؟ کمک به دیگران؟
اونو پیدا کن و امشب یا فردا حتماً انجامش بده تا یه جور سم زدایی باشه 4chsmu1
وقتی که تو بازه ات رو اینجوری شروع میکنی و دور از گناهی، بهت کمک میکنه بهتر پیش بری و مثل ریکاوری ذهنی میمونه 4chsmu1
لیست جدید چه قشنگه 4chsmu1
فقط داداش جون یه جایی برات یه پست نوشتم امیدوارم چک کنی 4chsmu1

یا امیرالمؤمنین جان
مرسی بابت حدیث مفید حضرت علی و نکاتی که روزانه مطرح میکنی Khansariha (18)
25 روز پاکی درخشان مبارککککککک 317
چه حس و حال خوبی داره دیدن پاکی دوست 2uge4p4
ممنون که هوای هم مسیرهاتو داری 49-2

افرا جان
چطوری حساب کتاب میکنی؟ 17
جداً من تا حالا از این زاویه بهش نگاه نکرده بودم 4chsmu1
درسته باید قدر دونست؛ چون کارها و برنامه های امروز نتیجه اش زندگی فردامونه 128fs318181

نیوبورن جان
67 روز پاک مبارک Confetti
اخ چه حس و حالی داره این پاکی Khansariha (57)
نگرشت خیلی جالب و واقعیه نسبت به پاکی Khansariha (121)
پاکی کافی نیست اما لازمه 128fs318181
اون دوران تاریک دیگه تموم شده و باید حواسمون باشه به اون برگردیم و همزمان از روشنایی امروزمون لذت ببریم Khansariha (121)
راستی روشنایی دارید یا هنوزم برق نیست؟ 4chsmu1
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
عرفان جان
پسر خوب تو کجا بودی این همه مدت؟! Smiley-face-biggrin
خیلی وقت پیش باید میومدی 4chsmu1
حرفات خیلی عالی بودن؛ اینکه موضوعیت و دلیل وجود خ.ا رو باید بدونیم؛ آیا واقعاً خ.ا میتونه کمکمون کنه؟ اگه آره چطوری؟ اگه نه خب پس چرا باید توی زندگیمون باشه؟ Khansariha (56) 
خیلی دقیق گفتی که پاکی هدف نیست بلکه مسیره. بله میتونه هم هدف باشه اما هدفیه که منجر به هدف بالاتری میشه 128fs318181
در عوض هم خ.ا مانعه و مانع بزرگیه. شک نکن که توانایی گذر از این مانع رو داری و همه داریم؛ فقط کافیه باور داشته باشیم و تلاشمونو بکنیم Khansariha (69)
راستی از پاکی چه خبر؟ چند روزه که پاکی عرفان جان؟ Khansariha (18)
ماشاءالله به تو Confetti

کارما جان
ممنون بابت پاسخ 53
خب یه کم فکر اینکه داری از بحث در میری رو میذارم کنار! 65
به بحثمون میپردازم Khansariha (18)
گفتی که آرامش میخوایی Khansariha (121)
خب کارما جان طبق این خواسته ات تو آرامش رو معلول ترک میدونی Khansariha (2)
اما یه سؤال؛ تا حالا چند مورد رو دیدی که به خاطر اینکه آرامش ندارن پاکیشونو از دست میدن؟ 1
خود تو چند دفعه تا حالا پیش اومده که به خاطر نداشتن آرامش و بیقراری دچار لغزش شدی؟
بنابراین متوجه شدیم که آرامش نتیجه حتمی پاکی نیست چون طرف پاک بود ولی آرامش نداشت و حتی پاکیش به خطر افتاد.

خب پس آیا پاکی معلول آرامشه؟
بازم نه!
میتونیم بگیم اینها لازم و ملزوم هم هستن 128fs318181
وقتی که پاکی به خطر میفته آرامش هم مخدوش میشه و برعکس.
پس برای حفظ پاکی باید آرامش رو(به عنوان یک فاکتور مهم) هم حفظ کرد و متقابلاً برای حفظ آرامش باید پاکی رو که بازم یک فاکتور خیلی مهمه رو محفوظ داشت Khansariha (18)

نقل قول: نه من نمیخوام کنترلش کنم  اصلا همچین قصدی ندارم میخوام از شرش خلاص شم.. 
شما خ. ا رو مانع میدید ولی من نه... متنفرم از این که اینو بگم ولی من اونو یه ابزار میبینم که گاهی از سر ناچاری سراغش میرم

کارما جان امیدوارم بابت حرفای اون شب که گفتم ممکنه اعتیاد پیدا کردی و شده مسکن برای تو ناراحت نشده باشی Khansariha (18)
اما منظور من همین نوشته ای هست که نوشتی 53
اینکه ناچاراً بری سراغش پس یعنی ازش متنفری و وقتی ازش متنفری یعنی لذتی ازش نمیبری حتی اگه باشه هم لحظه ای هست و بعدش متنفری؛ اما چیه که باعث میشه بری سراغش؟ جبر یا اختیار؟
اگه اختیار هست که تو در موردش صحبت کردی و گفتی اونو خیلی بد نمیبینی که درباره اش صحبت شد و نتیجه این شد که نه، از سر اجبار؛ ولی از سر همون اجبار داری میگی اختیاره؛ چی گفتم؟ 7
خودمم گیج شدم Gigglesmile
منظور من اینه که وقتی که تو داری میگی از سر ناچاری میرم یعنی اجباره؛ این اجبار هم نتیجه اینه که تو پناهگاه خودتو خ.ا میبینی؛ فراتر از اون هم اینه که نسبت به خ.ا اعتیاد داری هرچند از نوع پنهان!
نوع پنهان یعنی اینکه آدم اعتیاد داره اما ممکنه علایم واضحی نداشته باشه که از طریق مشاهده رفتار میشه کشفش کرد. خب آیا چیز عجیبیه؟!
نه! هر کدوممون کم و بیش نسبت به چندین مورد اعتیاد پنهان داریم. خودمونیش میشه اینکه اون مورد شده روتین زندگی ما؛ شده جزء رسمی زندگی ما.
خب راه حل؟

راه حلش اینه که اولاً، سعی کنی مشکلات رو حل کنی؛ مشکلاتی که روی کل زندگیت سایه انداختن.
دوم هم اینکه دیدگاهت رو تغییر بدی. خیلی ارادی به این فکر کن که خ.ا چی بهت داده؟ خیر یا شر؟ خوبی یا بدی؟ استدلال که کردی به مرحله نتیجه گیری میرسی که این خ.ا لعنتی گور به گور شده خیلی بده 4chsmu1

نقل قول: به طرف پیام دادم.. اونم ایگنور  کرد..  منم دیگه پا پیچش نمیشم 

بیخیالش! 4chsmu1
تو تا حدود یک ماه دیگه باید بری یونی(همون دانشگاه خودمونه ولی به زبان کارکنان وزارت خارجه4chsmu1)
پس عملاً وقت چندانی برای کار نداری؛ در عوض بچسب به تفریحاتت و تابستونت رو بترکون 317

نقل قول: ابزاری که فکرت رو یه کم راحت میکنه...   [تصویر:  khansariha%20(56).gif]

Vamonde 
من خسته ام میشه یکی لطف کنه تبرمو بده بهم لازمش دارم 45
کارما جون فکر کن به هرویین معتادی!(دور از جون)
و در نبودش آرامشت به هم خورده و بیقراری؛ آیا هروئین اینجا حکم ابزاری برای راحتی تو نخواهد بود؟ Khansariha (56)
چرا راحت میشی ولی در اصل این ابزار یک آلت قتاله ست 22
خب از خودم بگم 4chsmu1

خدا رو شکر پاکی بهم خیلی کمک کرده که صبورتر باشم و یه ته مونده آرامشی داشته باشم 4chsmu1
اینکه میگم صبورتر باشم نه که صبر بهم تزریق کنه 4chsmu1
نه، ولی دلم به پاکیم خوشه دیگه؛ وگرنه دنیا که همش خوب نیست که 4chsmu1

تونستم روابطم رو بهبود ببخشم و ارتباط بهتری با دنیای اطرافم به وجود بیارم، سخته ولی پیش میره. به هر حال شکستن حصارها سخته دیگه 4chsmu1

گاهی حس میکنم مغزم خالی میشه از ایده و فکر خوب و عملاً منی که نصف حیاتم به ذهنم وابسته ست! این مورد برام خیلی بده چون توی همچین مواقعی هست که خطر خودشو نمایان میکنه Khansariha (121)

این روزا کنترل نگاه و ذهنم رو دارم اما برام سخته این نگه داشتن کنترل؛ ولی یه تجربه تلخ بهم یاد داد که اگه بیخیال بشم خیلی بهتره.
ماه ها قبل توی دهه 80 پاکیم، کنترل ذهن و به تبع اون و به فاصله 20 روز بعد از اون کنترل نگاه رو از دست دادم؛ تمام این اتفاقات نتیجه اش شد لغزش در روز 111!

به این نتیجه رسیدم که اگه اشتباهی مرتکب شدم و اوضاع رو کنترل نکردم ممکنه همون روز نتیجه اش ظاهر نشه اما قطعاً یه روزی زهرشو میریزه!
خلاصه که مراقب رفتارهای امروزم باید باشم تا فردا و پس فردا ضربه اش رو نخورم53258zu2qvp1d9v
این شد که با وجود همه فشارها همچنان پامو روی فک وسوسه گذاشتم و اگه بخواد دست از پا خطا کنه گردنشو میشکنم Khansariha (69)

دوست داشتم تابستونم خیلی بهتر از این حرفا باشه ولی خب، همه چی که دست آدم نیست 4chsmu1

چند روزیه که به خاطر شرایط کرونا تو خونه حبسیم و به فرمان آقا والد حق خروج از منزل رو نداریم Khansariha (49)
ولی خب عملاً پوسیدم تو خونه Vamonde
یکی پاشه بیاد نجاتم بده، دلم میخواد برم بیرون Khansariha (60)
این تو خونه موندن هم خب اثراتی هم داره، مثلاً آدم سر و کارش همش با یخچال مبارک میشه و منی که باید به دکتر جواب پس بدم بعداً Unsure
یا مثلاً درگیری ذهنی و احتمال سبز شدن وسوسه(خروس بی محل)  Khansariha (56)
ولی خب، ما همچنان بیخیالیم نسبت به وسوسه Khansariha (56)
اینقدر بیخیالش میشم و بهش فکر نمیکنم تا به زبون خودش بگه گود بای فور اور و بره پی کارش 4

مهدوی/ 26 اردیبهشت/ 91 روز خوب 317
داداش مهدوی عزیز
منم با این روش خیلی موافقم، هر چی بهش فکر کنی همون اتفاق می افته هر چقدر سعی کنی با وسوسه مبارزه کنی بیشتر خودت خسته میشی آخرش هم ناک اوتت میکنه  4chsmu1
خیلی ممنون که تجربیاتت رو باهامون به اشتراک میزاری من یکی که خیلی استفاده میکنم.  128fs318181
سه ماه خوب و عالی هم مبارکه  2uge4p4
به نام خدا
---------------------
Powerful  ا/  19 مرداد  1400 /  6 روز خوب
Powerful / خ.ا /  19 مرداد  1400  / 6 روز عالی
Powerful /  پ  /   19 مرداد  1400 / 6  روز عالی
Powerful /دست/   19 مرداد  1400  /  6  روز عالی

Powerful / کوچکترین نگاه به جنس مخالف بیش از 2 ثانیه /   24 مرداد  1400 / 1 روز عالی
Powerful / فکر جنسي  بیش از 2 ثانیه  /   25 مرداد  1400   / 0 روز عالی

Powerful / فکر جنسي بیش از 5 ثانیه  /   19 مرداد  1400   / 6 روز عالی
Powerful /کلیک اولیه برای رسیدن به محتوای تحریک آمیز از روی عمد/   19 مرداد  1400 /  6 روز عالی
Powerful /هر نوع د س ت ورزی غیر متعارف غیر از نظافت /   19 مرداد  1400  /  6 روز عالی
Powerful / افتادن چشم به تصاویر نیمه برهنه زیر 0.001 ثانیه /   24 مرداد  1400  / 1  روز عالی

Powerful / ديدن عكس يا گيف يا فيلم پورن بيش از 2 ثانيه /   19 مرداد  1400  / 6 روز عالی
Powerful / احساس کوچکترین فشار درونی و حس کوچکترین نیاز به خ.ا / 25 مرداد  1400  / 0 روز عالی
Powerful / روحیه ی شاد نداشتن،ناامیدی،اعصاب خوردي، خستگی /   2 مرداد  1400  / 6  روز عالی

گزارش روزانه
امروز يكم فشار دروني رو حس كردم البته زياد نبود و بعد حمام خيلي كمتر هم شد. مورد حمله ي  فكرهاي جنسي هم قرار گرفتم كه جلوشونو گرفتم .

خدایا شکرت بابت همه چیز

6/1000

اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
 فکر میکنی ؟ 
سلام فرید/یک فروردین/ ۱۴۹ روز
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان