امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۳ آقایان: سرو (حامی: مهدوی - سرپرست: )

هیچ راه حل جادویی و شگفت انگیزی برای لحظه وقوع ندارم متأسفانه، تو نمیتونی بری وسط آتیش وایسی بعد بگی حالا چیکار کنم که نسوزم نه این اشتباهه 53258zu2qvp1d9v
همه ما از یه جایی به بعد خودمون میفهمیم که راهی که داریم میریم چند دقیقه بعدش به شکست میرسه اما اون رو ادامه میدیم و انتظار داریم که اتفاقی نیفته در حالی که راه حل تو ادامه ندادن مسیره  و اینجاست که روشهای دوری از وسوسه به کار میاد نه تو اون لحظه آخر128fs318181
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
شهریار / ۱ روز پاک  53
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
سلام خدمت رفقا 53
رعد و برق/18 مرداد / 5 روز خوب
53 یا رب دل مارا     تو به رحمت جان ده
درد همه را        به صابری درمان ده
این بنده نداند     که چه می باید خواست
داننده تویی       هر انچه خواهی ده  53
(1401 مرداد 22، 9:57)یا باب الحوائج نوشته است: سامان جان
فدات عزیز دلم حلال کن من هنوز که هنوزه فکر میکنم اسمت سبحانه vayy
شکر خدا که خوبی داداش جان ان شاءالله بلا به دور باشه عزیز دلم 302
مراقب خودت باش داداش جان
داداش یه نکته مهم سعی کن یه کار هایی را تو برنامت داشته باشی برای وقت هایی که بیکار میشی
چون ممکنه ادم بیکار بشه و ندونه چکار کنه
پس یه برنامه از پیش تعیین شده داشته باش فدات
ماشاءالله که علت یابی کردی داداش جان
ماشاءالله به روز های خوبت عزیز دلم
خیلی عالی داری پیش میری Khansariha (69)
داداش به نظرت چجوری روز های پاکیمون را زیاد تر کنیم؟ 49-2
داداش جان فداسرت این چه حرفیه اصلا شما هرچی دوست داری مارو صدا کن  Khansariha (69)
عزیز دلی خداروشکر به خوبی شما همچنین  53
درسته به نظر من ادم باید واسه هر دیقیش یه برنامه داشته باشه  بیکاری=وسوسه
عزیز دلی کمک شما و دوستان نبود ما تا همین جاشم نمیرسیدیم  302

والله به نظر من درباره اینکه چجوری میتونیم روز های پاکی رو زیاد کنیم یکیش همین برنامه ریزی هست برای بیکار نبودن
و اینکه مشکلمون رو قبول کنیم و سرکوب نکنیم چون این یه احساسیه که همه دارن و ما بیشتر باید خودمون رو از محرک 
ها دور کنیم  Khansariha (69)
(1401 مرداد 23، 17:27)فرید نوشته است: هیچ راه حل جادویی و شگفت انگیزی برای لحظه وقوع ندارم متأسفانه، تو نمیتونی بری وسط آتیش وایسی بعد بگی حالا چیکار کنم که نسوزم نه این اشتباهه 53258zu2qvp1d9v
همه ما از یه جایی به بعد خودمون میفهمیم که راهی که داریم میریم چند دقیقه بعدش به شکست میرسه اما اون رو ادامه میدیم و انتظار داریم که اتفاقی نیفته در حالی که راه حل تو ادامه ندادن مسیره  و اینجاست که روشهای دوری از وسوسه به کار میاد نه تو اون لحظه آخر128fs318181

میشه چند تا از روش های دوری از وسوسه که به خودت کمک کرد رو بگی؟
به نظر من هیچ وقت نمیشه وسوسه ها را کامل از بین برد شاید با یه سری کارها مثل برنامه ریزی و مشغول شدن به کارهای روزانه بتونی تا حد زیادی اونا را کم کنی ولی نمیتونی صفرشون کنی به نظر من قبل از هر چیزی باید اینو بپذیریم که وسوسه هست کاریش نمیشه کرد فقط نباید جلوی وسوسه ها کم بیاری
(1401 مرداد 24، 11:04)New fighter نوشته است: به نظر من هیچ وقت نمیشه وسوسه ها را کامل از بین برد شاید با یه سری کارها مثل برنامه ریزی و مشغول شدن به کارهای روزانه بتونی تا حد زیادی اونا را کم کنی ولی نمیتونی صفرشون کنی به نظر من قبل از هر چیزی باید اینو بپذیریم که وسوسه هست کاریش نمیشه کرد فقط نباید جلوی وسوسه ها کم بیاری

ویرایش شد
یه کلمه اشتباه نوشته شده بود عذر میخوام  4chsmu1
سلام دوستان یه سوالی داشتم 

من الان ۲۰ سال دارم و ترم ۵ اقتصاد بروجرد هستم رشتم تجربی بود و یه بار کنکور دادم متاسفانه رتبه خوبی نیاوردم و نمی دونم چرا انتخاب رشته کردم. 

بنظرتون از الان بخونم برا کنکور ۱۴۰۲ یا همین اقتصاد رو ادامه بدم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

برا این که دوره شهوت نرم می‌خوام برم پیش یکی از دوستام که خادم مسجد هست و اونم درس خون هست باهاش درس بخونم.
(1401 مرداد 24، 14:11)سینا۲۰۰۲ نوشته است: سلام دوستان یه سوالی داشتم 

من الان ۲۰ سال دارم و ترم ۵ اقتصاد بروجرد هستم رشتم تجربی بود و یه بار کنکور دادم متاسفانه رتبه خوبی نیاوردم و نمی دونم چرا انتخاب رشته کردم. 

بنظرتون از الان بخونم برا کنکور ۱۴۰۲ یا همین اقتصاد رو ادامه بدم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

برا این که دوره شهوت نرم می‌خوام برم پیش یکی از دوستام که خادم مسجد هست و اونم درس خون هست باهاش درس بخونم.
سلام داداش جان خوش اومدی به کانون
اینجا مشکلت را اگه مطرح کنی بچه ها همه میتونن بهت کمک کنن این گروه سرو فقط جمع خود سروی ها هست 
ولی خب به نظر من دنبال مهارت باش تا درس خوندن این روزا درس خوندن توی دانشگاه های معروف و تراز اول هم زیاد نمیشه بهشون امید داشت مگر اینکه بخوای مهاجرت کنی که بازم اون جای بحث داره ولی خب اگه قصد مهاجرت نداری به نظر من همین رشته ای که خوندی را ادامه بده تمومش کن در هر صورت تو نزدیک به ۳سال هست داری این رشته را می‌خونی حیفه که وسط کار ولش کنی
سلام
به عضو فعال شده آقای karma خوش آمد میگوییم.

با آرزوی موفقیت
مدیریت گروه های ترک
[تصویر:  53.gif]
سلام
به عضو فعال شده آقای بازگشت به خاک خوش آمد میگوییم.

با آرزوی موفقیت
مدیریت گروه های ترک
53
(1401 مرداد 24، 10:58)ali_ab نوشته است: میشه چند تا از روش های دوری از وسوسه که به خودت کمک کرد رو بگی؟
تنها نمون اگه کسی خونه نیست تو هم تا جایی که ممکنه بزن بیرون 
وقتی داری وسوسه میشی بلند شو راه برو به لیوان آب بخور، برو تو محیط باز یا با کسی حرف بزن
اگه آدم مذهبی هستی با خدا بیشتر حرف بزن
برای خودت تنبیه و تشویق در نظر بگیر 
هیچوقت بیکار نمون و سعی کن همیشه برنامه ات پر بباشه
و...
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
سلام به همگی
امیدوارم حال همتون خوب باشه
منم هر ۳ ماه یکبار میام یه سلامی عرض میکنم 303

وضعیت پاکی من مثل همیشه افتضاح
ولی اوضاع روحی روانیم خدارو صد هزار مرتبه شکر خوبه
پارسال از تیر تا آذر برای شرکتی کار میکردم
از آذر بیکار شدم و خیلی افسرده و ناراحت بودم تا اینکه خرداد یک کار جدید پیدا کردم و دوباره روحیه ام خوب شد

برای همتون آرزوی موفقیت دارم هم تو پاکی هم تو زندگی در همه ابعاد زندگی

این حرفا خیلی به دلم من نشست

...ادامه داد: بخش دیگر، این است که مادران باید بدانند که پسرهای عفیف تربیت کنند. این باور غلط که در جامعه ما هست و آن اینکه پسر هر کاری بکند عیبی ندارد، نگرش غلطی است. این باعث می‌شود که در یک جاهایی به تربیت عفیفانه پسر فراموش می‌شود .

وی افزود: اگر من به این نتیجه می‌رسم که حفظ حریم‌های دختر از سوی پسرها لازم است، باید اول پسرم را عفیف تربیت کنم تا نگاه پسرها، نگاه عفیفانه به دختر باشد ....
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

(1401 مرداد 24، 21:47)بازگشت به خاک نوشته است: سلام به همگی
امیدوارم حال همتون خوب باشه
منم هر ۳ ماه یکبار میام یه سلامی عرض میکنم 303

وضعیت پاکی من مثل همیشه افتضاح
ولی اوضاع روحی روانیم خدارو صد هزار مرتبه شکر خوبه
پارسال از تیر تا آذر برای شرکتی کار میکردم
از آذر بیکار شدم و خیلی افسرده و ناراحت بودم تا اینکه خرداد یک کار جدید پیدا کردم و دوباره روحیه ام خوب شد

برای همتون آرزوی موفقیت دارم هم تو پاکی هم تو زندگی در همه ابعاد زندگی

این حرفا خیلی به دلم من نشست

...ادامه داد: بخش دیگر، این است که مادران باید بدانند که پسرهای عفیف تربیت کنند. این باور غلط که در جامعه ما هست و آن اینکه پسر هر کاری بکند عیبی ندارد، نگرش غلطی است. این باعث می‌شود که در یک جاهایی به تربیت عفیفانه پسر فراموش می‌شود .

وی افزود: اگر من به این نتیجه می‌رسم که حفظ حریم‌های دختر از سوی پسرها لازم است، باید اول پسرم را عفیف تربیت کنم تا نگاه پسرها، نگاه عفیفانه به دختر باشد ....

سلام
خیلی خوش برگشتی 53
.....
دوستان اشاره کردن که باید تا جایی که ممکنه وسوسه ها رو کم کنیم.
منم موافقم.پس ما اتفاق نظر داریم روی این مساله که باید تا جایی که ممکنه از شرایط خطیر دوری کنیم.
ایجاد حس تنفر از گناه،ایجاد آگاهی درونی(نه آگاهی ظاهری،بلکه آگاهی قلبی) تاثیر بسیار زیادی داره که ما از وسوسه دور بمونیم.حتی با این کار می تونیم در خلوت هم تا حد زیادی ایمنی بدست بیاریم.شایدم کامل بدست بیاریم.
دور بودن از محرک ها لازمه ی ترک هست،شما هر تلاشی هم که بکنی،اگه در معرض محرک ها مثل فیلم های بدون سانسور باشی یا نگاه و هر چیزی،بازم کارت به جاهای باریک می کشه.
پس احتیاط یکی از شروط اصلی و واجبه واسه ترک.
برای ترک واقعا باید قید یه سری چیزا رو زد.نمیشه همون کارای همیشگی رو انجام داد و انتظار نتیجه ی دیگه ای رو داشت

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
امیرمحمد یک هفته پاک  23
اللهم عجل لولیک الفرج  302

بر آن عهد که بستم هستم 27 /04 / 1401
عید غدیر خم ‌18 /12 /1443

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان