نظرسنجی: با توجه به غیرفعال شدن گروه طوفان، کدام یک از گروه‌ها را برای ادامه فعالیت انتخاب می‌کنید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
گروه سرو
44.44%
4
44.44%
گروه صراط مستقیم
22.22%
2
22.22%
گروه استوا
33.33%
3
33.33%
در کل
9 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۴ آقایان: طوفان (غیر فعال) (حامی: آرمین - سرپرست: هادی، SR71، مهدوی)

[تصویر:  u0Lzm1.jpg]

فعالیت پنجم:

هدیه‌ی پاکی‌مون رو معین کنیم.

در طول مسیر پاکی (و خصوصا روزها و هفته‌های ابتدایی) اگر مغز ما بدونه به ازای رسیدن به پاکی، هدیه یا جایزه‌ای در انتظارش هست، تمرکزش رو از خودارضایی برمی‌داره و روی پاکی میذاره.

این هدیه هم باید روزانه باشه و هم مقطعی.

مثلا میگی به ازای هر روزی که پاک باشم، آخر شب فلان خوراکی رو به خودم هدیه میدم.
و زمانی که به ۳۰ روز پاکی پشت سر هم برسم، فلان کتاب رو برای خودم می‌خرم.

مثلا میگی به ازای هر روزی که پاک باشم، یک قسمت از فلان سریال رو می‌بینم.
و زمانی که به 100 روز پاکی پشت سر هم برسم، خودم رو به فلان کنسرت موسیقی دعوت می‌کنم.

هدیه‌‌ی مقطعی باید یه چیز ویژه‌تر نسبت به روزانه باشه.

تو روزها و هفته‌های ابتدایی پاکی شاید روزهای سخت و پرفشاری رو بگذرونیم. شاید لذت پاکی رو متوجه نشیم و باید صبور باشیم تا بهش برسیم.
این یکی از بهترین تکنیک‌ها برای حفظ خودمون در مسیر پاکی هست.

این تکنیک دیگه کجا به کمک‌مون میاد؟
اون جایی که در طول روز وسوسه به سراغ‌مون میاد.
سریع یاد خودمون میندازیم که امروز اگر پاک بمونم، آخر شب فلان هدیه رو دارم.  2uge4p4

توجه:
1- به چیزی که معین کردیم، تعهد داشته باشیم. اگر واقعا به پاکی مدنظر روزانه یا مقطعی رسیدیم، به قول‌مون عمل کنیم و هدیه رو به خودمون بدیم. اگر هم نرسیدیم، حق نداریم اون هدیه رو به خودمون بدیم. غیر از این عمل کنیم این تکنیک هیچ کمکی به ما نمی‌کنه.

2- هدیه‌ای که معین می‌کنیم قابل اجرا باشه. یه چیزی نگیم که بعد بگیم خب شرایطش نبود و نشد. هدیه روزانه یه چیزی باشه که هر روز قابل انجام بشه.

3- موقعی که هدیه رو به خودمون میدیم، یادمون بندازیم که این هدیه به خاطر پاکی هست. همون لحظه خدا رو شکر کنیم بابت پاکی که داریم. با شور و اشتیاق و با حس و حال خوب هدیه رو به خودمون بدیم. بگیم الان که این سیب رو می‌خورم به خاطر پاکی هست و خدایا ممنونتم به خاطر این‌که من رو در راه درست قرار دادی و موفق کردی.

4- هدیه‌ای که معین می‌کنیم دوست‌داشتنی باشه برامون. چیزی باشه که دل‌مون واقعا اون رو می‌خواد. نه یک چیزی که اصلا حسی بهش نداریم.

5- هدیه‌ای که معین می‌کنیم معقول باشه. هدیه برای خودم نذارم که اگر پاک موندم هدیه‌ام خوردن شام هست. 17 شام رو در هر حال باید بخوریم. قرار نیست به بدن‌مون آسیب برسونیم. 

6- هدیه‌ای که معین می‌کنیم اختصاصی باشه. اگه من تا دیروز دو قسمت سریال مورد علاقه‌ام رو می‌دیدم و الان هدیه‌ام رو یک قسمت سریال بذارم، مغز من اصلا متوجه نمیشه که من دارم بهش هدیه میدم. فکر می‌کنه همون برنامه همیشگی هست که حالا تازه یه چیزی هم ازش کم شده. اون اثری که ما می‌خوایم بذاره رو نمیذاره.  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

[تصویر:  u0LXNx.png]

فعالیت ششم:

لیستی از تفریحات مورد علاقه‌مون رو بنویسیم.

از مهم‌ترین علت‌های روی آوردن به خودارضایی، احساس بد هست.
غم و اندوه، اضطراب و استرس،‌ خشم، حسادت، خستگی و ...

ما باید تایم‌های مشخصی رو در طول روز به تفریح اختصاص بدیم تا از طریق این تفریحات خودمون رو از لحاظ روحی شارژ کنیم.

باید لیستی از تفریحات مورد علاقه‌مون داشته باشیم و معین کنیم که مثلا هر روز یک ساعت، سه ساعت یا پنچ ساعت به تفریح اختصاص میدم.
تو این ساعت‌ها، یک یا چند تا از این کارها رو انجام میدم:
1- میرم هواخوری.
2- گیم بازی می‌کنم.
3- فیلم نگاه می‌کنم.
4- موسیقی گوش می‌کنم.
5- شعر می‌خونم.
6- ...

تفریح هر کس با هر کس دیگه فرق می‌کنه.
اون چیزی که نشاط روحی به من میده شاید برای شخص شما هیچ احساس خاصی به دنبال نداشته باشه. یا حتی شما از اون چیز بدتون بیاد. من میگم شعر می‌خونم پرواز می‌کنم. شما بگید من تحمل دو بیت شعر که یه نفر دیگه می‌خونه رو هم ندارم. چه برسه خودم بخوام بشینم کتاب شعر دست بگیرم.

ما اوقاتی که نشاط روحی داشته باشیم به مراتب راحت‌تر می‌تونیم پاک بمونیم. تا زمان‌هایی که تحت فشارهای روحی و روانی هستیم.
تفریحات به ما کمک می‌کنن که روح و روان سالم‌تری داشته باشیم و از خودارضایی دور بشیم.  49-2

این رو هم توجه داشته باشیم که عللی مثل بیکاری، تنهایی و ... هم زمینه‌ساز خودارضایی هستن.
اگر یک لیست از تفریحات‌مون داشته باشیم، لااقل می‌دونیم تو چنین شرایطی چه گزینه‌هایی برای پر کردن تایم‌مون یا نادیده گرفتن تنهایی‌مون داریم.  2uge4p4
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

[تصویر:  u0L8QL.jpg]

فعالیت هفتم:

یک عادت جایگزین برای عادت خودارضایی معین کنیم.

ترک یک عادت زمانی ساده‌تر میشه که یک عادت جدید جایگزین عادت قبلی کنیم.

تا الان من عادت داشتم روزی نیم ساعت صرف خودارضایی کنم.
یا روزی یک ساعت صرف دیدن فیلم‌های بد کنم.
یا روزی پانزده دقیقه افکار بد رو تو ذهنم پروش بدم و ازشون لذت ببرم.

هر کدوم این عادت‌ها که بوده، این عادت رو که می‌خوام کنار بذارم، جاش چی می‌خوام بذارم؟
باید یه چیزی جاش بذارم دیگه.

مثلا:
1- روزی یک ساعت کتاب می‌‌خونم.
2- روزی نیم ساعت فیلم انگیزشی می‌بینم.
3- روزی پانزده دقیقه ورزش می‌کنم.
4- روزی یک ساعت فلان آموزش رو می‌بینم.
5- روزی نیم ساعت صوت قرآن گوش میدم.
6- ...

عادت جایگزین باید چیزی باشه که به شما حس تغییر بده.
شما احساس کنید که دارید آدم متفاوتی میشید.
احساس کنید عادت جایگزین داره شما رو آدم بهتری می‌کنه.
احساس کنید دارید پیشرفت می‌کنید.

به این احساس برسید که نه تنها یه عادت بد از زندگی‌تون حذف شده، یه عادت خوب هم بهتون اضافه شده و دارید با سرعت بیشتری به سمت جلو حرکت می‌‌کنید.  bliss

توجه:
عادتی که جایگزین می‌کنید باید طبق ارزش‌ها و باور شخص شما کار مفید و سودمندی باشه.
غیر از این باشه، این تکنیک جواب نمیده.  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

[تصویر:  u0LHPj.md.jpg]

با همدیگه ۷ فعالیت لازم جهت قوی‌تر کردن خودمون در زمینه پاکی رو مرور کردیم.

اگر این کارها رو انجام بدیم آیا کار تمومه و به پاکی می‌رسیم؟
معلومه که نه. این‌ها کف کاره. تازه شروع کاره.
برمبنای این کارها تازه می‌خوایم سایر فعالیت‌هامون رو شکل بدیم.

این‌ فعالیت‌ها به پاکی ما یه ریشه‌ی قوی میده.
وقتی نهال پاکی ما از ریشه قوی باشه، درست رشد می‌کنه و درخت پاکی‌مون هم شاخ و برگ سرسبز به خودش می‌گیره.

دیگه تندبادهای گاه و بیگاه درخت پاکی‌مون رو از جا در نمیاره.
کم‌آبی‌های مقطعی راحت درخت ما رو خشک نمی‌کنه.
تو سختی‌ها قرص و محکم می‌ایستیم و به دنبال نور خورشید برای رشد بیشتر هستیم.  cheshmak

از دوستانی که تو گروه حاضر هستن انتظار میره این ۷ فعالیت رو انجام بدن.
اگر انجام نمیدن این برداشت رو برای ما به دنبال داره که قصد جدی برای پاکی ندارن. اولویت‌شون پاکی نیست.
و اگر این طور باشه ما هم واقعا کمکی نمی‌تونیم بهشون بکنیم. کسی رو به زور نمیشه ترغیب به پاکی کرد و ما هم مزاحم‌شون نمیشیم.

فقط یادمون باشه این‌که فکر کنیم تو کانون ثبت نام کردیم کار تمومه دیگه پاک شدیم اصلا فکر درستی نیست.
وقتی ما تغییری در خودمون به وجود نیاوردیم چطور انتظار داریم یه نتیجه‌ی متفاوت با گذشته بگیریم؟ قانون علت و معلول رو باور داریم؟  53258zu2qvp1d9v

توی هر کدوم از فعالیت‌ها که مشکل داشتید حتما تو گروه بنویسید تا راهنمایی‌تون کنیم. با هم هم‌فکری کنیم. با هم حلش کنیم.
اینجا برای همین کنار همدیگه هستیم.  Khansariha (18)

به امید موفقیت همه‌ی عزیزانی که قلب‌شون برای پاکی می‌تپه.  2uge4p4
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

بچه‌ها توی ۵ روز آینده می‌خوایم همه‌مون با همدیگه این ۷ تا کار رو انجام بدیم.  clapping

نتایج این ۷ تا کار رو هم تو گروه می‌نویسیم.  Nevisandeh

هفته بعد یکشنبه شب یک سرشماری می‌کنیم ببینیم شاگرد زرنگ‌های طوفان چه کسانی هستن و شاگرد تنبل‌ها چه کسانی هستن.  Smiley-face-biggrin

هر جا به مشکل خوردید مطرح کنید تا با همدیگه مشکل رو حل کنیم.  128fs318181

ببینم چی کار می‌کنید.  Khansariha (69)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1399 آبان 20، 22:32)آرمین نوشته است:
(1399 آبان 20، 22:23)mohammad201563 نوشته است: سلام به همه دوستان عزیز 
محمد هستم عضو جدید گروه
بیشترین روز پاکی 20 روز
خیلی خوشحال شدم این سایتو پیدا کردم داشتم دیوونه میشدم ..تمام سایت های دیگه فقط مضرات اینکار و یسری راه کار گذاشتن , البته اونم با اراده قوی میشه ..
ولی اینجا ادم حس غریبگی نداره و تشویق میشه .. من متاسفانه 7 ساله به اینکار اعتیاد دارم .. از طریق پو-رنو-گرافی ..23 سالمه ولی توی  این 6 ماه دیگه هروز  پشیمونم ودیگه نمیخوام همچین ادمی باشم ,قبلا از اینکار لذت میبردم , ولی دیگه فقط پشیمونی و انزجار هست.. با امروز 6 روزه که پاکم قبل ازاین ورودم تصمیم گرفتم که اینجارو هم پیدا کردم.. ایندفعه و با همدلی شما امیدوارم که بتونم ترک کنم این بیماریو... یعنی باید بتونم اگه بمیرم دیگه نمیخوام ایکارو کنم بدنسازی هم شروع کردم امشبم جنازه برم خونه گوشیمو قبل از خواب یک جای دور میندازم بدون اینترنت و نمیزارم تنها بمونم  ....ممنون

سلام محمد جان
خیلی خوش اومدی به خونه خودت. خوشحالیم که یه دوست جدید به ما اضافه شده.  317 

عاقبت این کار چیزی جز پشیمونی نیست. پس چه بهتر در سریع‌ترین زمان ممکن تا هر جا که پیش رفتیم دکمه استوپ رو بزنیم و مسیر رو عوض کنیم. کاری که تو کردی.  49-2

چه کار خوبی کردی که ورزش رو هم شروع کردی. حتما کمک‌کننده است. varzesh

توجه به نقاط ضعف‌مون هم حائز اهمیت هست. مثل همین تنهایی که گفتی. یا در دسترس بودن گوشی در زمانی که می‌دونی خطرناکه.

به امید خدا که کنار هم روزهای خوبی رو می‌گذرونیم.  Khansariha (18)

راستی
الان دانشجو هستی یا مشغول به کار یا هیچ کدام؟  4chsmu1

اعلام وضعیت هم به این شکل هست مثلا:
محمد201563 / 14 آبان 99 / 6 روز خوب
ممنون از پیام پر مهرت..مشغول به کارم ..درسو خیلی وقته گذاشتم کنار و سربازی رو رفتم
 سپاس شده توسط
شب بخیر طوفانی ها
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
 سپاس شده توسط
(1399 آبان 20، 9:29)ماجراجو نوشته است: سلام محمد 
معلومه که دلمون تنگ شده بود برات خیلی خوش اومدی
این خیلی خوبه که درستو میخونی افرین بهت حتما به یه جای خوب میرسی
اتفاق مسابقه کنترل نگاه وذهن شروع شده توهم زودتر بیا تا دیر نشده
عالیه پسر ۵۱ روز فوق العادس همینطوری ادامه بده 
دیدی مشغول باشی پاکی چقد اسون تره
ِاز خودت برامون بگو چطور پاک موندی وسوسه شدی 
اون روز شمار رو هنوز داری؟
بازم میگم خیلی خوشحال شدم اومدی جات خالی بود
عشق منی داداش،
درست میگی مشغول بودن خیلی مهمه،
چیزی که من تو این بیست روز فهمیدم اینه که بیکاری نصف مسیر خودارضاییه
(1399 آبان 20، 10:13)شارمین نوشته است: سلام داش ممد ، چطوری مشتی ؟
میبینم که کولاک کردی پسر .. 51 روز خییللللییی عالیه، حداقل برای من که خیلی عالی محسوب میشه 
دمت گرم .. 
کنکور داری امسال درسات زیاده؟ 
اتفاقا خیلی خوبه سرت گرم باشه .. تبریک میگم بهت
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
عزیزی داداش،
امسال چون رشته ام تجربیه و دارم واسه کنکور انسانی میخونم در واقع دارم چهار سالو تو یه سال جمع میکنم
شارمین،همون آرمین1 بودی دیگه؟
(1399 آبان 20، 20:53)Mehdi_f نوشته است: سلام به همه
من مهدی اف هستم عضو جدید
به لطف خدا ۲روزه که پاکم
بیشترین پاکیم ۱سال بود که خرابش کردم 
ولی الا باقدرت بیشتری اومدم که شروع کنم
یه سال رکورد خیلی فوق العاده ایه،
حتما از تجربه هات بیشتر بگو،شخصا دوست دارم بشنوم
(1399 آبان 20، 21:48)ماجراجو نوشته است: دلیلش اینه که روزهای اوله.....
تا پونزه بیس روز خیلی سخته
یک نیاز جسمی احمقانه که منو وادار به انجام این کار میکنه
بله تصمیمم همینه که با قدرت پیش برم 
البته کسی  از فردای خودش خبر نداره
خواهش میکنم کتاب سرگرم کننده ایه
درست میگی اولش سخته،آروم آروم بهتر میشه
ولی این قضیه نیاز جسمی رو موافق نیستم،چون تاحالا کسی بدون تخلیه ی جنسی نمرده،این اعتیادم به خاطر بقیه ی اعتیادا بخاطر نیاز مغز به دوپامینه،و بخاطر همینه که مغز میخواد مارو به کاری که نمیخواییم وادار کنه،البته اینارو مهدوی عزیز که رشته اش زیست شناسیه بهتر میتونه توضیح بده
(1399 آبان 20، 22:23)mohammad201563 نوشته است: سلام به همه دوستان عزیز 
محمد هستم عضو جدید گروه

سلام به داش محمد ورزشکار، 
خوش اومدی، 303
همونطور که خودت میگی عاقبتی جز پشیمونی نداره
 سپاس شده توسط
سلام دوستان 303 

به دو عضو جدید طوفان خوش آمد میگم Confetti 
انشاالله به پاکی دائم برسند 2uge4p4 

بچه ها این 7تا کار توی یک روزه انجام ندید
تقسیم کنید بین دو یا سه روز تا راحت تر بتونید تمرکز کنید
خودم هم تا جمعه ارسال میکنم 53258zu2qvp1d9v 

محمد بهت تبریک میگم کم کم نزدیک دو ماه پاکی رسیدی Khansariha (69)  همینطوری برو جلو bliss 

بخشید من این روزا نیستم چون درس هام زیاده و فرصت کمی برای کانون دارم 53
 سپاس شده توسط
سلام دوستان تازه وارد خیلی خوش اومدین به طوفان
دوستان قدیمی حالتون چطوره پاکی ها میبینم خداراشکر رو به راهه 63
 سپاس شده توسط
اصل 17

از بازخورد به نفع خود استفاده کنید.

بازخورد اطلاعاتی به ما می دهد که پشت آن فرصت هایی برای پیشرفت وجود دارد

مهم ترین سوالی که می توانید بپرسید

" از یک تا ده به من چه نمره ای می دهید؟ "

و

" چه چیزی لازم است تا ده بگیرم؟ "
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
 سپاس شده توسط
سلام دوستان
حالتون خوبه؟

خوش آمد میگم به دو دوست جدیدمون آقا محمد و آقا مهدی
انشاالله که روز های خیلی خوبی کنار هم داشته باشیم و دست به دست هم به قله های پاکی و موفقیت برسیم
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
 سپاس شده توسط
سلام به همگی
شب‌تون بخیر  2uge4p4

(1399 آبان 20، 23:31)mohammad201563 نوشته است: ممنون از پیام پر مهرت..مشغول به کارم ..درسو خیلی وقته گذاشتم کنار و سربازی رو رفتم
به سلامتی محمد جان. چقدر خوب.  49-2
از شغلت راضی هستی؟
این روزا دغدغه‌هات چیه؟

(1399 آبان 21، 0:47)mohammadrg نوشته است: امسال چون رشته ام تجربیه و دارم واسه کنکور انسانی میخونم در واقع دارم چهار سالو تو یه سال جمع میکنم
محمد جان رنگ و روت عوض شده از وقتی رفتی سراغ انسانی. قشنگ معلومه ساخته بهت.  Smiley-face-biggrin
معلومه علاقه داری برعکس تجربی. بهت تبریک میگم بابت انتخاب درستت.  317

(1399 آبان 21، 9:00)SR71 نوشته است: بچه ها این 7تا کار توی یک روزه انجام ندید
تقسیم کنید بین دو یا سه روز تا راحت تر بتونید تمرکز کنید
خودم هم تا جمعه ارسال میکنم 53258zu2qvp1d9v 
.
.
.
بخشید من این روزا نیستم چون درس هام زیاده و فرصت کمی برای کانون دارم 53
انجام یک باره همه این‌ها واقعا سخته.
اما تکه تکه میشه انجام‌شون داد.  Khansariha (69)
.
.
.
عرفان الان روزی چند ساعت درس می‌خونی؟  Khansariha (56)

(1399 آبان 21، 14:00)majid78 نوشته است: دوستان قدیمی حالتون چطوره پاکی ها میبینم خداراشکر رو به راهه 63
سلام مجید عزیز دل
منم پاکی‌ها رو می‌بینم حظ می‌کنم. خدا رو شکر.  Confetti
تو در چه حالی؟ این روزا چه می‌کنی؟ درس‌ها خوب پیش میره؟  Khansariha (18)

(1399 آبان 21، 14:44)هادی نوشته است:
سلام دوستان
حالتون خوبه؟

هادی جون ما عالی هستیم.   317  امیدوارم تو هم عالی باشی.  6 
ممنون از اصل‌های زیبات.  302 
از بازخوردها نترسیم. حال‌مون بد نشه. به نفع خودمون در راه فرصت‌ها استفاده کنیم.  128fs318181
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
خب من امروز یه دو ساعت و نیم وقت گذاشتم و ۷ فعالیتم رو انجام دادم.
به این خاطر که یه نمونه داشته باشید و بدونید قراره چه کار کنید.
شما حتما لازم نیست همه‌اش رو با هم بنویسید. کم کم شروع کنید اما به انتها برسونید.  49-2

فعالیت اول: هدف‌های پاکی

(1398 شهريور 14، 18:43)آرمین نوشته است: ۱-
خ.ا خودش به تنهایی یه گرفتاری خیلی بده ولی کاش خودش تنها بود. خ.ا، پ.و.ر.ن رو هم به همراهش میاره.
هر بار به خودم میام و می‌بینم چندین و چند ساعته که در حال تماشای فیلم‌های جنسی‌ام. چطور یه موضوع می‌تونه ۹ ساعت بی وقفه آدم رو میخ‌کوب خودش کنه و گذر زمان رو از یاد آدم ببره؟ فقط یه اعتیاد می‌تونه چنین کاری کنه. کسی که ۹ ساعت بدون پلک زدن صدها فیلم ببینه، آیا می‌تونه آدم نرمالی باشه؟ عجیبه اگه ذهنش بیمار باشه؟ عجیبه اگه جسمش متلاشی باشه؟ عجیبه از نظر روحی داغون باشه؟

2-
من وقتی به خ.ا روی بیارم، با یک بار و دو بار آروم نمیشم. می‌خوام پیاپی و دنباله‌دار انجامش بدم. این وابستگی به خ.ا هست که بیچاره‌ام می‌کنه.
  • جسمم رو فرسوده می‌کنه. همه انرژیم رو می‌گیره. خسته میشم. بی‌حال و بی‌جون.
  • سوهان روحم میشه. کم حوصله میشم. بداخلاق میشم. افسرده. سرد و بی‌تفاوت.
  • روانم رو بیمار می‌کنه. بعد از انجامش، همه چیز رو به شکل جنسی برآورد می‌‌کنم.
3-
اثر خ.ا و پ.و.ر.ن فقط همون لحظه انجام و تماشاشون نیست. تا ساعت‌ها، روزها و بلکه هفته‌ها و ماه‌ها زندگی منو تحت‌الشعاع قرار میده. احساس خستگی و بی‌جونی که تا مدت‌ها باقی می‌مونه و به‌راحتی از بین نمیره. افسردگی که تا چند ماه ادامه‌دار میشه. ذهنی که تا هفته‌ها درگیر چیزهای پوچ و بی‌فایده میشه.

4-
خ.ا موجب بازگشت به عقب میشه. ذهنی که داشت خوب میشد، ذهنی که داشت گذشته‌اش رو فراموش می‌کرد، ذهنی که داشت مسیرهای عصبی قبلی رو رها می‌کرد و مسیرهای عصبی جدید ایجاد می‌کرد، ذهنی که داشت نرمال میشد دوباره به وضعیت قبل و بلکه بدتر از قبل برمی‌گرده. اینکه چشمم مدام رد چیزهایی رو بگیره که نباید بگیره، واقعا سخته.

5-
برای انجام خ.ا باید پنهان بشم. باید استرس داشته باشم که کسی مبادا بفهمه دارم چی کار می‌کنم. گاهی باید دروغ بگم. گاهی باید تظاهرهای احمقانه کنم.

6-
همه صفت‌های انسانی مثل حلقه کنار هم هستن. وقتی تو یه صفت بهتر بشیم، تو بقیه صفت‌ها هم بهتر میشیم و وقتی تو صفتی ضعیف‌تر بشیم، تو بقیه صفت‌ها هم ضعیف تر. بارها تجربه کردم که چطور خ.ا مجموعه این صفت‌ها رو یک‌جا از اوج به قعر میاره.

7-
حال بدی که به واسطه خ.ا وجودم رو فرا می‌گیره چرا نباید با یه حال خوش ناشی از پاکی عوض بشه؟
خُلق بدی که به واسطه خ.ا برام به وجود میاد، چرا نباید به یه خُلق خوش ناشی از پاکی عوض بشه؟

8-
با خ.ا می‌تونم همسر خوبی باشم؟ می‌تونم پدر خوبی باشم؟ مگه من نباید الگوی بچه‌هام باشم؟

9-
خ.ا نمی‌ذاره رو نقاط ضعفم کار کنم. خ.ا نمی‌ذاره رشد لازم تو تمام ابعاد وجودیم رو به‌ دست بیارم. خ.ا نمیذاره تو ابعاد مختلف زندگیم پیشرفت کنم. 

10-
خ.ا زندگیم رو دچار رخوت و رکود و سستی می‌کنه. زندگی که می‌تونه مملوء از انرژی، حرکت و جنب‌وجوش باشه.

11-
خ.ا باعث میشه عمر و وقتم به بیهودگی و بطالت سپری بشه. عمر و وقتی که صرف خیلی چیزهای ارزشمند می‌تونه بشه.

12-
خ.ا منو تو موضع ضعف قرار میده. قدرت وجودیم رو ازم می‌گیره. منی که کلی پتانسیل و استعداد دارم، تبدیل میشم به یه آدم پوچ و به‌دردنخور.

13-
ترک خ.ا خودش به‌تنهایی منو به اهداف زندگیم نمی‌رسونه. اما یه مانع جدی هست برای رسیدن به هر چیزی که دوست دارم و لایقش می‌تونم باشم. خ.ا نمیذاره فعالیت‌های خوب دیگه‌ام در جوانب مختلف به ثمر بشینه و ازشون بهره‌مند بشم. من می‌مونم و کلی تلاش بی‌حاصل. حسرت به دل موندن سخته. اصلاً دوست ندارم پایان زندگیم حسرت بخورم. ترجیح میدم تا پای جان تلاش کنم اما در عوض، ذره‌ای حسرت به دل نداشته باشم.

14-
با ترک خ.ا اعتماد به نفس من خیلی متفاوت با گذشته میشه. عزت نفس من خیلی فرق می‌کنه. با این اعتماد به نفس و عزت‌نفس به خیلی دستاوردهای دیگه می‌تونم برسم.

15-
من نمی‌دونم حد انسان بودنم چه اندازه است. حد اخلاقی بودن. حد مؤمن بودن. نمی‌دونم تا چه حد پتانسیل خوب بودن دارم. اما شک ندارم با وجود خ.ا کیلومترها با این حد فاصله می‌گیرم. حیف من نیست؟ چرا نباید به سقف توانمندی‌هام برسم؟

16-
من خیلی آدم ارزشمندتری می‌تونم باشم. من خیلی آدم باشخصیت‌تر و بزرگ‌تری می‌تونم باشم. حیف این «من» نیست که زیر چیزهای پست و حقیر له بشه و از بین بره؟

17-
خ.ا گناهه. خدایی که من رو آفریده بهتر از من می‌دونه چی برام خوبه و چی برام بد. اگه به خدا نمی‌تونم اعتماد کنم و بر پایه این اعتماد، تلاش لازم رو انجام بدم، پس اصلاً من به چه کسی می‌خوام اعتماد کنم و برای چه چیزی می‌خوام تلاش کنم؟  53258zu2qvp1d9v 

فعالیت دوم: باورهای پاکی

(1398 شهريور 29، 11:08)آرمین نوشته است: اهرم روانی رنج:

1) چرا از خودارضایی متنفرم؟ چرا حالم از خودارضایی به‌هم می خورد؟
متنفرم ازش، چون گناه کبیره است. چون از خدا دورم می‌کنه. چون خلافت فطرتمه.
چون گام برداشتن به سمت نابودی خودمه. برخلاف آدمی که دوست دارم باشم. برخلاف خیلی چیزای خوبی که فقط باید آرزوشونو داشته باشم ولی به خاطر استمنا هیچ وقت نمی‌تونم بهشون برسم. 
متنفرم ازش، چون حالم رو به طرز وحشتناکی خراب می‌کنه و این حال بد همه برنامه‌ریزی‌هام رو بی‌اثر می‌کنه.
حالم ازش به هم می‌خوره، چون خودش هیچ، ته‌دیگش هم هیچی نداره!

2) اگر کسی خودارضایی کند، چه احساسات منفی برایش به ارمغان می آورد؟
احساس غم، اندوه، ناتوانی، ضعیفی، پستی، حقارت، بی‌عرضگی، بی‌ارادگی، خشم، ترس، اضطراب همیشگی، عذاب وجدان، انزجار از خود، بی‌شرمی، نادانی، بیهودگی، بی‌هدفی، بی‌انگیزگی، بی‌حوصلگی، خستگی و درماندگی.

3) خودارضایی چه رنج هایی را برای فرد به ارمغان می آورد؟ و تکرار آن برایش چقدر عذاب‌آور است؟  
رنج دور شدن از خدا. رنج تن دادن به لذت های حیوانی. رنج ارزش قائل نشدن واسه خود. رنج ناتوانی در بودن آدمی که دوست داره باشه اما با وجود استمنا نمی تونه باشه.
رنج انجام یه کار بی‌فایده و بی‌اساس. رنج بیهودگی‌ و تلف کردن وقت. رنج اسیر شدن تو زندانی که هیچ در خروج و پنجره‌ای رو به روشنایی نداره.

استمنا مثل آب شوری میمونه که به اون فرد داده بشه. هر چقدر بیشتر تکرار میشه، روحش بیشتر رو به زوال و نابودی میره. عذابی که روز به روز اضافه میشه.
استمنا مثل حلقه‌ی داری می‌مونه که دور گردنش تنگ و تنگ تر میشه. زندگی براش تیره و سیاه‌تر میشه و در نهایت چیزی واسش نمیمونه جز حسرت و حسرت و حسرت. حسرت‌هایی که مدام تکرار میشن و هیچ گاه تمومی ندارن.

4) با انجام خودارضایی چه چیزهایی را از دست می دهد؟
همه چیزو از دست میده. از تمام زیبایی های جهان هستی گرفته تا رحمت خدا تا قدرت اراده تا آرامش تا شادبی تا خلق و خو تا حوصله تا قدرت فکر. همه چیز.
و البته آینده ای رو که می تونه عالی رقم بزنه، خیلی راحت از دست میده.

کسی که خ.ا می‌کنه خود اصیل و ارزشمندش رو از دست میده. چشم پاکیش رو. دست پاک و پای پاک و گوش پاکش رو. زمانش رو از دست میده. اهداف و ارزش‌هاش رو به باد هوا میده. خنده‌ی از ته دل می‌دونی یعنی چی؟ خنده‌ی از ته دلش رو از دست میده. 

5) کسی که خودارضایی می کند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می آورد؟
شرایط منفور و دوست‌نداشتی از انجام کاری که می‌دونه اشتباهه. تو خ.ا مثل باتلاق فرومیره و با هر دست و پا زدنی هر بار پایین‌تر میره. بدبختی رو با تمام وجودش حس می‌کنه. تو کارهاش سست و کم‌اراده میشه. به خودش و فکر و عملش بی‌اعتماد میشه. انگیزه ی ادامه ی زندگی رو از دست میده.
زندگی رو سخت می کنه واسه خودش. از تمام جهات. خوبی ها رو نمی تونه ببینه. زیبایی ها رو نمیتونه ببینه. منفی‌گرا میشه. از خودش بدش میاد. از محیطش. از اطرافش.

6) خودارضایی چطور روابط فرد را در خانواده بد کرده و تأثیرات اجتماعی منفی می گذارد؟
بی‌حوصلگی و بداخلاقی ناشی از انجام خ.ا رابطه فرد رو با خانواده خراب می‌کنه. سستی و بی‌انرژی بودن باعث میشه اون فرد نتونه وظایفش رو به عنوان عضوی از خانواده تو خونه انجام بده و بی‌تعهد میشه.
از نظر اجتماعی باعث میشه به همه گمان بد پیدا کنه. همه چیز و هر کسی رو به شکل جنسی برآورد کنه. دچار اضطراب اجتماعی میشه. احساس می‌کنه برای ارتباط با آدم‌های دیگه به اندازه لازم، کافی نیست.
گوشه گیر میشه. از جمع فراری میشه. از حرف زدن هراس پیدا می کنه. تنها و افسرده میشه. زودرنج میشه.

و

(1398 مهر 7، 21:51)آرمین نوشته است: اهرم روانی لذت:

1)     چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟ چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟
  • چون انسان سالم‌تری میشم. انسان ارزشمندتری میشم. 
  • چون من رو به خدا نزدیک می‌کنه.
  • بهم حس قدرت میده. قدرت باخدا بودن.
  • پاکی باعث میشه زندگیم یه زندگی دوست‌داشتنی بشه.

2)     پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می آورد؟
  • حس ناب زندگی. حس نفس کشیدن تو هوای پاکی رو فقط کسی می‌فهمه که تجربه‌اش کرده باشه.
  • رضایت. شادی. آرامش.
  • حس عزیز خدا بودن.

3)     پاکی و تقوا چه لذت هایی را برایم به ارمغان می آورد؟ و ادامه و حفظ این پاکی، چقدر لذت بخش است؟
  • لذت با خدا بودن. لذت با خدا قدم زدن و با خدا همراه شدن. لذت فرمانبرداری از خدا.
  • لذت توانمندی و خویشتن‌داری.

4)     در صورت ترک خودارضایی، حفظ پاکی و تقوا چه چیزهایی به دست می آورم؟
  • خدا رو. خود آرمین واقعی رو.
  • عزت نفس. اعتماد به نفس. شادی و نشاط. آرامش.
  • فکر پاک. چشم و گوش و دست و پای پاک.
  • کلی انرژی برای دنبال کردن اهدافم.

5)     در صورت ترک خودارضایی، چه شرایط خوب و مثبتی برایم به وجود می آید؟
  • بهم قوت قلب میده برای رسیدن به هر هدف دیگه. جنگجوتر میشم. خودم رو دست کم نمی‌گیرم و تو سخت‌ترین شرایط هم دل به دریا می‌زنم و جلو میرم.
  • وقتم رو بهتر می‌تونم مدیریت کنم و زندگیم رو روی مدار درستی پیش ببرم.
  • آرامش حاصل از پاکی باعث میشه نقاط ضعفم رو بهتر بتونم ببینم. بهشون رسیدگی کنم. برای تغییرشون وقت بذارم و تا رسیدن به نتیجه استقامت به خرج بدم.

6)  ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به همراه دارد؟
  • خانواده: باحوصله‌تر میشم. به‌راحتی از کوره در نمیرم. مسئولیت‌پذیرتر میشم. با پدر و مادرم با روی خوش صحبت می‌کنم.
  • جامعه: اعتماد‌به‌نفس و عزت‌نفس حاصل‌شده باعث میشه روابط اجتماعی بهتری داشته باشم. خودم رو دست کم نگیرم. از آدم‌ها فراری نباشم. خودم رو بهتر بتونم معرفی کنم. ترس و هراس کمتری برای مواجهه با آدم‌های دیگه داشته باشم. بهتر می‌تونم کار کنم.

فعالیت سوم: موانع پاکی

نقل قول: بدخوابیدن
  • محدودیت‌ها: تلاش کنم  بعد از ساعت ۱۰ با کامپیوتر و موبایل کار نکنم - کارهای کانون رو تا هر کجا رسیدم رها کنم؛ فارغ از فکر کردن به تبعات حاصل از اون - جلوی خودم رو برای پاسخگویی به ایمیل‌ها بعد از ساعت ۱۰ بگیرم - دنبال احساس مفید بودن بعد از ساعت ۱۰ نباشم؛ فارغ از روز بیهوده‌ای که گذروندم و این حس مفید بودن رو در روز آینده جستجو کنم.

بی‌ارزشی
  • اقدامات: فیلم‌های آموزشی تغییر رو دنبال کنم تا زندگیم رو مطابق ارزش‌هایی که دوست دارم شکل بدم - دنبال کردن برنامه‌نویسی اندوید

ازدیاد برنامه‌ها، بی‌برنامگی و سردرگمی
  • اقدامات: به دنبال اولویت‌گذاری اهداف و برنامه‌هام باشم. تمرکزم رو بالا ببرم و رسیدن یکی یکی به اهدافم رو بپذیرم - روتین صبحگاهی و روتین شبانگاهی رو پیگیر باشم که چطور می‌تونم به وجود بیارم

فکرهای منفی و وسواسی
  • اقدامات: بی‌خیالی تعمدی و تاکید بر بی‌اهمیت و بی‌اساس بودن فکرها - مشغول کردن فکر با انجام کاری که در حال انجام اون هستم یا حتی تغییر کار در حال انجام در صورتی که اذیتم می‌کنه

خوردن خوراکی‌های محرک قبل از خواب
  • محدودیت‌ها: نه به صورت کامل اما تا حدی کنترل‌شده خوراکی‌هایی که فکر می‌کنم محرک هست رو استفاده کنم. اگر دیدم واقعا اذیتم نمی‌کنن محدودیت رو در آینده برمی‌دارم

سردرد و حس پوچی
  • محدودیت: در چنین اوقاتی تا جای امکان سراغ کارهای سخت و نیازمند فکر نرم.
  • اقدامات: در چنین اوقاتی خودم رو با تفریحاتی که دوست دارم مشغول کنم.

فعالیت چهارم: برنامه‌‌های شرایط اورژانسی

نقل قول: در طول روز برای هر گونه پیشامدی: اهداف پاکیم رو مرور کنم - توجه به گذرا بودن وضعیت پیش اومده و دستاوردهای ماندگار پاکی
نصف شب که اعصابم حسابی خرد هست: سر زدن به کانون و ترجیح دادن دیرتر خوابیدن و خوب کردن حالم اما حفظ پاکی

فعالیت پنجم: هدیه‌‌های پاکی

نقل قول: هر شب: یک عدد شکلات تخم‌مرغی چی پف (دونه‌ای ۱۰۰ تا تک تومنی برام در میاد اما اثرش خیلی روم زیاده  4chsmu1 )
هر دو هفته پاکی پشت سرهم: یک پرس پنه آلفردو (احتمالا چهارشنبه‌ها)
۱۰۰ روز پاکی پشت سر هم: لوازم‌التحریر دلی (6 بهمن 99)

فعالیت ششم: تفریحات

نقل قول:
  • خوشنویسی
  • پیاده‌روی
  • موسیقی
  • فیلم
  • گیم
  • پیانو
  • کتاب

فعالیت هفتم: عادت جایگزین

نقل قول: نیم ساعت فیلم یا صوت آموزشی تغییر
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
بچه‌ها به حجم نوشتاری من نگاه نکنید که وحشت کنید. من هشت ساله کانونم.  Smiley-face-biggrin 
ره صدساله رو نخواید یه شبه برید. بعد می‌بینید نمی‌تونید بی‌خیال میشید.  53258zu2qvp1d9v

شما در ابتدا در همون حدی که می‌تونید بنویسید.
بعد کم‌کم این‌ها رو قراره بهبود بدیم. در گذر زمان و باکمک همدیگه.  Khansariha (18)

اما خیلی خوبه انجام دادن این فعالیت‌ها.
من با اینکه به این موضوعات فکر کرده بودم قبلا اما این قدر ساختارمندانه بررسی‌شون نکرده بودم.
و نتیجه‌اش همین الان می‌تونم بگم برام فوق‌العاده بود.  317  2uge4p4

می‌دونید چیه؟
آدم تکلیفش با خودش روشن میشه.
تازه می‌فهمه گیر کارش کجاست.  cheshmak

و
البته این پایان ماجرا نیست.
من الان برای خودم یه برنامه اورژانسی نوشتم. فردا که میام این برنامه رو اجرا می‌کنم می‌بینم این برنامه کار نمی‌کنه. اصلا به درد نمی‌خوره. عوضش می‌کنم.
دفعه بعد باز می‌‌بینم این برنامه جدید هم جواب نمیده. عوضش می‌کنم.
چندین و چند بار عوضش می‌کنم تا بالاخره به یه برنامه‌ی اورژانسی مناسب حال خودم می‌رسم که وقتی خطر رو احساس می‌کنم واقعا بهم جواب میده.  Khansariha (69)
باید از یه جا استارت کار رو زد و از یه جا شروع کرد که به اون برنامه خوب آخر سری برسیم.  128fs318181 شاید ۶ ماه دیگه به اون برنامه خوب مدنظر برسیم اما استارتش امروزه.  daghighan

موفق باشیم همگی.  Khansariha (96)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان