عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

نظرسنجی: با توجه به غیرفعال شدن گروه طوفان، کدام یک از گروه‌ها را برای ادامه فعالیت انتخاب می‌کنید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
گروه سرو
44.44%
4
44.44%
گروه صراط مستقیم
22.22%
2
22.22%
گروه استوا
33.33%
3
33.33%
در کل
9 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۴ آقایان: طوفان (غیر فعال) (حامی: آرمین - سرپرست: هادی، SR71، مهدوی)

(1399 آبان 22، 10:53)مهدوی نوشته است: سلام به همه پاکان 302

آرمین جان واقعاً ممنونم بابت این برنامه مفصلی که چیدی؛ انشاءالله که مفید خواهد بود، مطمئنم

ولی راستش من یه مشکلی که دارم اینه که انگار بی خیال شدم و پاکی دیگه یه چیز عادی شده که اهمیت آنچنانی مثل اوایل نداره و این واقعاً نگرانم میکنه 117

سلام برادر عزیز
خواهش می‌کنم. به امید خدا که برای همه‌مون مفیده و کلی برکت داره.  49-2

مهدوی اهداف پاکیت رو حتما فراموش کردی. وگرنه چطور ممکنه اهمیتی نداشته باشه؟ 

یادته ماه پیش که لغزش داشتی چقدر حالت بد بود؟ یادته چقدر اذیت بودی؟

تمام اون حا‌ل‌های بد میشن اهداف تو.

مثلا تو میگی من آرامشم رو از دست داده بودم.
الان به آرامش رسیدم و هدفم اینه که آرامشم رو دیگه از دست ندم و خودم رو زیر بار خ.ا خرد نکنم. 
این برای تو اهمیتی نداره؟  17

این‌که میگی پاکی عادی شده و دیگه برام اهمیت آن‌چنانی نداره، اتفاقا ما هم می‌خوایم عادی نشه و یه سری کار انجام بدیم که این اهمیت پررنگ بشه. برا همین داریم این کارها رو انجام میدیم.  128fs318181

نقل قول: در واقع من میدونم این راه درسته و اون راه اشتباه، میدونم که این راه برام سود داره اون زیان ولی بحث من بحث فهم این نیست؛ بحث درک و حس کردن این قضیه ست
اتفاقا مورد خوبی گفتی.
جایی که داریم هدف‌های پاکی‌مون رو می‌نویسیم، داریم بیشتر دلایل عقلی میاریم برای رسیدن به پاکی.
اما جایی که داریم باورهای پاکی‌مون رو می‌نویسیم (اهرم‌های رنج و لذت) داریم دلایل عقلی رو آغشته به احساسات می‌کنیم. اصلا تو تاپیکش که بری نوشته که احساسات‌تون رو بنویسید یا حتی از بقیه کپی کنید وقتی می‌بینید اون‌ها تشبیه جالبی استفاده کردن.
مثلا خودارضایی مثل آب شور می‌مونه که آدم رو تشنه‌تر می‌کنه. مثل طناب داری می‌مونه که دور گردن آدم روز به روز تنگ‌تر میشه. مثل مردابی می‌مونه که انسان رو در خودش فرو می‌بره.

اگه در تو این احساسات وجود ندارن هم اشکال نداره.
از روی بقیه بنویس و سعی کن اون‌ها رو به وجود بیاری و بعدا هم با مرور هر روزه اون‌ها، اون‌ها رو تقویت کنی.

من هم خیلی‌هاش رو از روی بقیه نوشتم. فکر کردی همه‌اش رو خودم نوشتم؟  Smiley-face-biggrin  اصلا اشکال نداره از روی من بنویسی.

حالا ممکنه بگی من این پاکی مثلا یک ماهه رو که دارم اصلا دلچسبم نیست. حس خوبی به خودم ندارم.
این موضوعش فرق داره و باید جدا بررسی بشه.

اگر موافق باشی فعلا استارت کار رو بزن بعد روی نوشته‌هات با هم بیشتر صحبت می‌کنیم. باشه؟  Khansariha (18)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
(1399 آبان 22، 22:01)mohammad201563 نوشته است: سلام آرمین جان.. ی سوال این اعتبار برای چی استفاده میشه ؟؟ و این گزارش روزانه من هم باید انجام بدم؟؟ ممنون

سلام محمد جان داداش عزیز
هر چی بیشتر باشه یعنی آدم معتبرتری تو کانون هستی.  4chsmu1 در همین حد.  Smiley-face-biggrin
و گزارش روزانه رو برای این می‌نویسیم که هم خودمون در طی روز بیشتر مراقب خودمون باشیم و بعد آخر شب گزارشش رو بدیم. هم اینکه از وضعیت‌مون به همدیگه خبر بدیم و همراه همدیگه بشیم.  Khansariha (18)
آره حتما گزارش بنویس. حتی شده در حد ۲ تا جمله از روزی که گذروندی + اعلام وضعیت پاکی.  49-2

(1399 آبان 22، 22:01)شارمین نوشته است: شارمین 
4 ا مین روز خوب به سخخختی گذشت 
همه ی عوامل شکست با هم بودن 
تنهایی, استرس, اعصاب خورد ناشی از بحث با یکی و غیره
چندین بار تا مرز شکست رفتم ولی یه موردی نجاتم داد, 
اینکه با تغییر توی فایل هاست, ادرس همه ی سایت های ناجور مسدود شده بود و روش هم پسورد گذاشته بودم. 
همین چندلحظه تاخیر باعث شد به خودم بیام و مقاومت کنم. 
بعدشم زنگ زدم با دوستام رفتم بیرون و قشنگ حال و هوام عوض شد. 
الان خیلی خوشحالم که به خیر گذشت واقعا
این موارد هفتگانه رو تو دفتر نوشتم برای خودم, 
فردا ایشالا تایپ میکنم اینجا .. 
ممنون از همه

ماشالله به تو شارمین جان.
درسته. گاهی فقط به چند لحظه تاخیر نیاز داریم تا ذهن‌مون به مسیر درست برگرده و حواس‌مون جمع بشه که داریم چه کار اشتباهی می‌کنیم.  128fs318181

بعدش هم که زنگ زدی دوستت و ادامه ماجرا خیلی عالی بود. اگر اون حرکت رو نمی‌زدی معلوم نبود بعدش چی بشه. تو این جور مواقع ما به تغییر نیاز داریم. چه بهتر این تغییر یک تغییر محیطی باشه.  Khansariha (69)

ما هم مثل تو خیلی خوشحالیم.  Confetti

به شدت منتظریم که فعالیت‌هات رو برامون بنویسی.  49-2
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
(1399 آبان 23، 20:52)ماجراجو نوشته است: گزارش امروز 
دومین  روز پاک گذشت
یه عهد خیلی مهم با خدا بستم و ازش دوتا چیز درخواست کردم
بنظرم میشه اسمشو گذاشت معامله 
این کار گناه نیست؟ اگه هست بهم بگید
.
.
.
سعید بهت تبریک میگم دومین روز پاکت رو.  2uge4p4

به نظرم مهمه که چه عهدی با خدا بستی.
از نظر اسلام می‌خوای بدونی یه نگاهی به این لینک بنداز.

امیدوارم خبر سلامتی مادربزرگت رو بهون بدی هر چه زودتر. 
همین طور خبر خوب از زانوهات برامون بیاری. 

من نوجوان که بودم که یه سری کتاب بود با نام «به من بگو چرا؟» سه چهار جلد بود و مطالبش اون موقع برام جلب بود.
یه کتاب دیگه هم داشتم کتاب گینس بود. همه رکوردها توش گفته شده بود. مثلا بلندترین ناخن متعلق به کیه. با عکس. چقدر هم مشمئز‌کننده بود.  Smiley-face-biggrin الان نمی‌دونم چه کتاب‌هایی تو بازار هست. در کل بهتره بری کتاب‌فروشی از نزدیک ببینی از چی خوشت میاد. در مورد دریا هم متاسفانه من کتابی نمی‌شناسم.  53258zu2qvp1d9v

آفرین که امروز با آهنگ‌ها سرت رو گرم کردی.
کلاس زبان هم فکر خوبیه.
موفق باشی.  Confetti
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
گزارش امروز:

نمازها کامل خونده شد - دعای عهد و نماز شب خونده شد - مدیتیشن صبح داشتم (اما ذهنم خیلی پرش داشت)
یک صفحه قرآن خوندم - یک صفحه نهج البلاغه.
تمرینات گردن و شانه هم انجام شد.

صبح با مادرم رفتیم پارک و یه چرخی زدیم. هوا واقعا عالی بود. حیف که با ماسک بودیم و نمیشد درست نفس کشید.  53258zu2qvp1d9v
امروز نشستم و هفته گذشته‌ام رو یه بررسی کردم و برنامه‌ریزی‌هام بیشتر فکر کردم. 

با خانواده یک فیلم دیدیم. 
باقیش رو هم که کانون بودم.

آرمین یک روز پاک دیگه رو گذروند.  2uge4p4
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
سلااااام  haha

خب بالأخره تونستم برنامه ام رو بنویسم Khansariha (66)

البته این نکته رو خاطر نشان کنم که با اجازه شما یه سری از اهداف، موانع و... رو از برنامه های شما عزیزان الگو برداری کردم(حالا اگه در حد کپی هم بودن مؤاخذه نکنید 42 )

برنامه به شرح زیر است...

هدف‌هامون از رسیدن به پاکی رو بنویسیم.

1. همونطور که آرمین جان ذکر کرد خ.ا، پ.و.ر.ن رو هم به همراه خودش داره و این واقعاً وحشتناکه
آخه بدتر از خود ارضایی، فیلم های مستهجنه که زمان خیلی خیلی زیادی میخوان تا از ذهن بیرون بیان

2. مشاهده فیلم های مستهجن و به تبع اون ها خ.ا، وقت خیلی زیادی میگیره در صورتی که این وقت میتونه برای کار های خیلی مفید صرف بشه؛ گاهی وقتا این فرآیند ساعت های طولانی(پنج شیش ساعت قبل از خواب و چند ساعت بعد از بیدار شدن!) 

3. انجام این کار برای مدت طولانی باعث آسیب های شدید جسمی و روانی میشه و این میتونه حتی رو طول عمر آدم هم تأثیر بذار
حس سر افکندگی، بی ارزشی، پوچی، حقارت، افسردگی و بدبینی+درد مفاصل به خصوص زانوها، جوش صورت، کسی و بی حالی برای مدت طولانی و چند روز، کمر درد و کاهش قدرت بینایی... این ها از جمله تأثیرات منفی هستش که روی زندگی ما میذاره

4. من یک انسان با استعدادی هستم(امیدوارم حمل بر خود ستایی نباشه) ولی خ.ا بدجور این استعدادها رو کشته و مجال ظهور بهشون نمیده؛ استعداد های زیاد دیگه ای هم در وجود هر کدوممون نهفته ست و باید کشف بشن و این، در قدم اول لازمه اش ترک خ.ا هستش

5. من سال هاست که آدم منزوی و افسرده ای هستم، یک بار سعی کردم خودکشی کنم، تا چند سال از نظر دینی به یک آدم بی دین و عقیده تبدیل شده بودم و پا روی اصول و قواعد میذاشتم و این یکی از مهمترین دلایلش خ.ا بوده و میخوام که برگردم به اون انسان خوب قبل از خ.ا 

6. من میخوام با کمک گرفتن از ترک، یه تغییراتی در زندگیم ایجاد کنم که اوضاعم بهتر بشه، از جمله ورزش و مطالعه و ...

باورهامون نسبت به ترک خودارضایی رو بنویسیم.

اهرم روانی رنج:

1) چرا از خودارضایی متنفرم؟ چرا حالم از خودارضایی به‌هم می‌خورد؟
چون بدجور رو مخ و اعصابمه! 17
همش دارم درجا میزنم، همه فکر و ذکرم اینه که کی شب میشه، کی تنها میشم، کی فرصت میکنم برم خ.ا کنم؟! و این فکر همه روز رو نابود میکنه، نه تمرکز دارم نه حال خوشی دارم؛ همش کسلم، همش اعصابم خرده، همه زندگیمو تباه کرده
عین بختک افتاده به جونم Swear1

2) اگر کسی خودارضایی کند، چه احساسات منفی برایش به ارمغان می‌آورد؟
حقارت، بی ارزشی، پوچی، بی دینی، بیهوده بودن خلقتم(که این کفر رو به دنبال داره) و بی آبرویی جلوی بزرگانی که بهشون اعتقاد دارم(خدا و اهل بیت(ع))

3) خودارضایی چه رنج‌هایی را برای فرد به ارمغان می‌آورد؟ و تکرار آن برایش چقدر عذاب‌آور است؟
تحمل تمام احساسات منفی که حاصل خودِ خ.ا هستش که البته به خ.ا هم منجر میشه(میبینید چرخه رو)؛ نرسیدن به اهداف و درجا زدن؛ تباه شدن عمل؛ افسردگی شدید؛ از دست دادن فرصت ها

4) کسی که خودارضایی می‌کند، با انجام خودارضایی چه چیزهایی را از دست می‌دهد؟
عزت نفس و اعتماد به نفس فرد از بین میرود؛ زمان و فرصت ها و احساس مفید بودن

5) کسی که خودارضایی می‌کند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می‌آورد؟
فرار از اجتماع و در نتیجه انزوا و لطمه به استعداد ها و فرصت ها و روابطش با اطرافیان

6) خودارضایی چطور روابط فرد را در خانواده بد کرده و تأثیرات اجتماعی منفی می‌گذارد؟
تندخویی و بد خلقی و عصبانیت و اضطراب همیشگی و سایر مشکلات روانی باعث تیره شدن روابط با خانواده میشه و من سال هاست این مشکل رو دارم؛ بدجور منزوی و دورم و به هیچ کدوم از اطرافیانم اعتماد ندارم

اهرم روانی لذت:

1) چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟ چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟
به سادگی چون وجودمو صیقل میده 4chsmu1
سرشار از انرژی مثبت میشم
اهدافم رو واضح تر میبینم و باعث میشه به خدا نزدیک بشم
خدا رو که داشته باشی به هیچ چیز و هیچ کس دیگه ای نیاز نخواهی داشت و این حس فوق‌العاده ای داره 317

2) پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می‌آورد؟
میتونم خودمو یک انسان هدفمند ببینم و بیهودگی های زندگی رو کم کنم
این خود هدفمند بینی خیلی میتونه منو تو مسیر زندگی قوی تر کنه

3) پاکی و تقوا چه لذت‌هایی را برایم به ارمغان می‌آورد؟ و ادامه و حفظ این پاکی، چقدر لذت‌بخش است؟
من قبلاً توی یه دوره 65 روزه این لذت رو چشیدم و واقعاً غیر قابل وصفه Khansariha (63)
آرزومه دوباره به اون لذت برسم 53258zu2qvp1d9v

4) در صورت ترک خودارضایی، حفظ پاکی و تقوا چه چیزهایی به دست می‌آورم؟
ترک خودارضایی یه دروازه برای رسیدن به همه چیزای خوبه؛ اما اولش باید از این دروازه گذشت، قطعاً ترک به تنهایی نمیتونه ما رو به اهدافمون برسونه ولی برای رسیدن به اهداف، ترک کردن لازمه(رسیدن به اهداف شرط کافیه ولی قبلش رسیدن به پاکی شرط لازم!)

5) در صورت ترک خودارضایی، چه شرایط خوب و مثبتی برایم به وجود می‌آید؟
همیشه میگن سخت ترین قدم همون قدم اوله که خ.ا همون قدمه که باید اونو برداشت؛ بعد از اون قصه ما قصه "ما رأیتُ ألا جميلا" خواهد بود! 4chsmu1

6) ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به‌همراه دارد؟ 
وقتی به اون همه انرژی مثبت دست پیدا میکنیم و نگرشمون نسبت به زندگی بهتر میشه قطعاً روابطمون با خونواده بهتر میشه

موانع پاکی‌مون رو بنویسیم و محدودیت‌ها و اقدامات لازم متناسب با اون‌ها رو مشخص کنیم.

1. دیر خوابیدن یا خواب نامنظم
سعی میکنم در طول روز خودمو خسته کنم و ساعت 11 برم بخوابم ولی مهمترین نکته اینه که صبح زود بیدار شم 4chsmu1 

2. حس بی ارزشی و بی فایده بودن 2
سعی میکنم سطح اطلاعات و سواد خودمو ببرم بالا، مطالعه کنم، بحث کنم، سخنرانی گوش بدم و حرفه های مختلفی یاد بگیرم 4chsmu1

3. بی برنامگی و اهمال کاری
نمیتونم به راحتی اینو درستش کنم و واقعاً مطمئن نیستم ولی سعی میکنم برنامه ریزی داشته باشم؛ البته اگه بتونم اینترنت و خواب رو کنترل کنم خوب میشه 4chsmu1

4. استرس، اضطراب، نگرانی و احساس منفی و افسردگی
باید سعی کنم راهش رو پیدا کنم، سخنرانی و فیلم آموزشی و کتاب شاید بتونن بهم انرژی مثبت بدن ولی احتمالاً برنامه ریزی و بر اساس برنامه پیش رفتن بتونه این مشکل رو حل کنه Shy

5. تنهایی
این یکی واقعاً خیلی بهم ضربه زده
باید با خونواده بشینم، برنامه ام رو پیش ببرم و اگه هم تنها شدم، شرایط رو کنترل کنم

6. دوری از خدا
نمیدونم چیکارش کنم؛ بعضی وقتا خیلی حس میکنم دوست دارم به خدا نزدیک شم و توی این بازه زمانی همه نماز هام سر وقت و اعمال دینی و مذهبیم رواله ولی یه مدت بعد برام عادی میشه و انگار نه انگار بنده خدایی هستم vayy

7. شبکه های اجتماعی و اینترنت
احتمالاً باید اولش مدیریت و کنترل بشن(مثل نصب برنامه هایی برای محدود کردن اونها(اگه کسی برنامه ای سراغ داره لطفاً معرفی کنه)) بعدش جایگزین کردن اونها

برنامه‌های شرایط اورژانسی‌‌مون رو بنویسیم.

من وقتی تنها یا حال روحی خوبی ندارم دچار خ.ا میشم؛ گاهی وقتا هم همین طور و بی دلیل یه هویی میرم سراغش ولی باید سعی کنم بیشتر بیام کانون
جامو عوض کنم، اگه سرم تو گوشیه رهاش کنم...

هدیه‌ی پاکی‌مون رو معین کنیم.

راستش من الآن رژیمم و نمیتونم چیزایی رو که دوست دارم رو بخورم 809197ps94ijjhwg
آخه من هر چیزی رو که دوست دارم از نظر علم تغذیه و همچنین ادبیات سوخت و ساز بدن باعث چاقی میشه [تصویر:  uBdedh.gif] 

اگه کسی میتونه کمک کنه Hanghead

لیستی از تفریحات مورد علاقه‌مون رو بنویسیم.

.مطالعه
.گوش دادن به موسیقی
.تمرین زبان
.رویا پردازی
.گردش و قدم زدن
.تنهایی رانندگی کردن

یک عادت جایگزین برای عادت خودارضایی معین کنیم.

مطالعه و مقاله خوانی و ورزش 317
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
 سپاس شده توسط
گزارش امروز...

صبح ساعت 9 بیدار شدم و ساعت 10 و نیم امتحان داشتم که این شد Vamonde

(1399 آبان 23، 14:45)مهدوی نوشته است: امروز امتحان دادم Hanghead

امتحان قرار بود تستی باشه ولی تقریباً نصف سوالات جای خالی بودن
تا اینجای قضیه همه چیز اوکیه
ولی مشکل اینجا بود که هرچی میخواستیم گزینه مورد نظر رو بزنیم نمیشد 
یعنی چندتا جای خالی داشت بعد گزینه ها رو پایین زده
نه کشیده میشدن سمت جای خالی نه تایپ میشدن نه وقتی تپ میکردیم منتقل میشدن، خلاصه به هیچ صراطی مستقیم نبودن

بعد امتحان اومدم تو گروه کلاسی دیدم اکثراً این مشکل رو داشتن
به نماینده گفتیم بره ببینه چه خبره چرا همه چیز اینجوری شده و یه عده کمی مشکل نداشتن ولی بقیه نتونستن 
کاشف به عمل اومد که این سوالات رو فقط با لپ تاپ و کامپیوتر میشه جواب داد
ما 46 نفریم که حدود 34 نفرمون با گوشی امتحان دادیم 22 

وقتی هم به استاد اطلاع دادیم میدونید چی گفت؟

گفت من تعجب میکنم توی این دوره زمونه دانشجو لپ تاپ نداشته باشه 22
یعنی چی که لپ تاپ ندارید؟!
من روال امتحان گرفتنم ای شکلیه میخواستید برید کافی نت Khansariha (60)

آخه یکی نیست بهش بگه استاد فهیم به نظرت صبح روز جمعه کافی نت وجود داره اصلاً؟! Swear1 

الآن فقط دنبال اینم که شماره اش رو پیدا کنم تا روزگارشو سیاه کنم 45
آخه آدم اینقدر با پز و افاده حرف میزنه؟
مدیر گروه درست و حسابی هم که نداریم
این خودش از همه اساتید بدتره Swear1
ولی شده میرم معاونت آموزشی و شکایت میکنم ازش

یک لپ تاپی نشونش بدم من، که تا عمر داره فوبیای لپ تاپ داشته باشه Vamonde

بعد از ناهار نشستم با چندتا از دوستام چت کردم و یه کم زبان تمرین کردم
عصر هم دوش گرفتم و بعد از شام دوره شروع شد

کلاً امروز خیلی بد بود Hanghead

ممنون از آرمین و ماجراجو و هادی که اینجوری هوای ما رو دارن و میان به گروه سر میزنن هر روز

دلم برا چندتا از بچه‌های طوفان تنگ شده 53258zu2qvp1d9v کم پیدا ان Hanghead

شب همگی بخیر 302
 سپاس شده توسط
(1399 آبان 23، 21:35)آرمین نوشته است:
(1399 آبان 23، 20:52)ماجراجو نوشته است: گزارش امروز 
دومین  روز پاک گذشت
یه عهد خیلی مهم با خدا بستم و ازش دوتا چیز درخواست کردم
بنظرم میشه اسمشو گذاشت معامله 
این کار گناه نیست؟ اگه هست بهم بگید
.
.
.
سعید بهت تبریک میگم دومین روز پاکت رو.  2uge4p4

به نظرم مهمه که چه عهدی با خدا بستی.
از نظر اسلام می‌خوای بدونی یه نگاهی به این لینک بنداز.

امیدوارم خبر سلامتی مادربزرگت رو بهون بدی هر چه زودتر. 
همین طور خبر خوب از زانوهات برامون بیاری. 

من نوجوان که بودم که یه سری کتاب بود با نام «به من بگو چرا؟» سه چهار جلد بود و مطالبش اون موقع برام جلب بود.
یه کتاب دیگه هم داشتم کتاب گینس بود. همه رکوردها توش گفته شده بود. مثلا بلندترین ناخن متعلق به کیه. با عکس. چقدر هم مشمئز‌کننده بود.  Smiley-face-biggrin الان نمی‌دونم چه کتاب‌هایی تو بازار هست. در کل بهتره بری کتاب‌فروشی از نزدیک ببینی از چی خوشت میاد. در مورد دریا هم متاسفانه من کتابی نمی‌شناسم.  53258zu2qvp1d9v

آفرین که امروز با آهنگ‌ها سرت رو گرم کردی.
کلاس زبان هم فکر خوبیه.
موفق باشی.  Confetti

متشکرم امیدوارم همین روند تبریک ادامه داشته باشه 4chsmu1

اها من به این نتیجه رسیدم که معامله کار اشتباهیه من همون کارهای خوب رو انجام میدم ولی دیگه نمیگم چیزی به من بده خودش میدونه چه زمانی وچه چیزی بده 
ممنونم ارمین جان
اها کتابای خوبین ولی من دنبال چیزای دیگم
گینس هم خوبه 
اره همون بهتره برم کتابفروشی
اشکال نداره خودم تحقیق میکنم پیدا میکنم فقط گفتم شاید کسی بلد باشه 
اهنگ بخشی از زندگیم شده عاشقشم
بله کلاس زبان رو من شش ماه رفتم ولی کرونا شروع شد و دیگه نرفتم
گفتم بزار کرونا تموم شه ولی اینطور که معلومه دوسال دیگه هم تموم نمیشه
پس دوباره به فکرش  افتادم
مرسی ارمین جان 
شبت خوش
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
 سپاس شده توسط
1.هدف از پاکی
با هر بار خودارضایی، من سطح زیادی از لذت، ناشی از ترشح دوپامین رو تجربه می کنم. این سطح از لذت تقریبا توی هیچ کدوم از کارهایی که مستقیما آینده من رو میسازن وجود نداره!
ورزش، معاشرت، درس خوندن، کار کردن، فکر کردن، کتاب خوندن، تمرین کردن و غیره هیچ کدوم به اون اندازه لذت بخش نیست. همین جایگزین پذیر نبودن، باعث اعتیاد به خودارضایی میشه. اینکه بارها و بارها تکرار بشه بدون اینکه منِ آرمین میلیمتری در جهت اهداف و آرزوهام حرکت کنم. دقیقا مثل اعتیاد به مواد مخدر!
پس هدف من اینه که مهم ترین مانع موفقیت خودم رو حذف کنم تا به جاهایی که لایقش هستم برسم.

2.اهرم های رنج:
از خودارضایی متنفرم چون از اعتیاد متنفرم، از خودارضایی بابت انسانی که از من میسازه متنفرم.
بیکار، بی هدف، نا امید، افسرده، بیمار، بی پول و ضعیف
به شدت روی روابط خوانوادگی من تاثیر میذاره، چون معمولا آستانه ی تحملم میاد پایین و با کوچکترین حرفی به هم میریزم. ضمن اینکه عوارض خ.ا باعث میشه بهونه های مختلفی برای شروع مشاجره موجود باشه.
اهرم های پاداش:
چون من لیاقت بیشتر و بهتری از اینا دارم. میخوام جای خودم توی این دنیا پیدا کنم. میخوام مسیر خودم رو پیدا کنم و تلاش کنم به اهدافم برسم.
با ترک خ.ا اعتماد به نفس خیلی بیشتری میگیرم. چون کسی که اعتیاد به این سختی رو تونسته پشت سر بذاره، مطمئنا هر کاری ازش بر میاد.
روابطم با خانواده خیلی بهتر میشه. خوش اخلاق تر میشم.

3.موانع پاکی:
استرس
تنهایی
نا امیدی و بدبینی به زندگی
شبکه های اجتماعی
دعوا و مشاجره با اطرافیان

4. برنامه ی شرایط اورژانسی:
لباس بپوشم و برم بیرون،
آشپزی کنم،
فیلم ببینم،
با کسی تلفنی حرف بزنم،
فیلم های انگیزشی ببینم.
5. هدیه پاکی
هر روز     :  1 بستنی
هر 3 روز  :  خرید تنقلات/ خزیدن کنج اتاق/ یه فیلم خفن
هر 7 روز  :  3 ساعت گیم
هر 15روز :  1 پیتزا
هر ماه     :  یک کادو برای خودم ( برای 8 ماه به ترتیب: لوازم التحریر، کتاب روانشناسی اعتراض، پیرهن، پلیور، کتونی، کیف پول، کت شلوار، خط تلفن

6. لیست تفریحات مورد علاقه
الف) خوراکی: برترین لذت سالم برای من، که اونم در مواردی خیلی سالم نیست!
ب) وقت گذروندن با دوستام
ج) گیم
د) فیلم و سریال (فرندز)
ه) شبکه های اجتماعی، یوتیوب و اینستاگرام

7. عادت جایگزین برای خ.ا
خیلی پیچیده بود این فعالیت! چون ردیابی عادت ها خودش خیلی پیچیده است.
بعدا کامل ترش میکنم چون باید یه سری مطلب یاد بگیرم درباره ی جایگزین کردن عادات اشتباه،
ولی برای الان،
عادت به ساعت خواب معین، برنامه ریزی و ورزش رو پیشنهاد می کنم.

داستان من
با عرض شرمندگی از هم گروهی های محترم،  Hanghead
شارمین / هفته ی اول / قرمز 

میدونم ممکنه از دستم ناراحت باشید، ولی کلی کلنجار رفتم با خودم که حقیقت و بگم، 
بچه ها من وضعیت پاکی ام خیلی داغون بود، در حد هفته ای 3 یا 4 بار شکست، 
و الان تغییر رو میبینم در خودم
میبینم که توانایی این و پیدا کردم که جلوی خودم رو بگیرم، 
میبینم که اراده مند تر شدم، 
امکان نداشت من خونه تنها باشم و لغزش نداشته باشم ولی الان میبینم میتونم مقاومت کنم. 

میدونم ممکنه کار شما ها رو خراب کرده باشم، اصلا به همین خاطر خیلی دو دل بودم که گروهی شرکت کنم یا نه ، 
ولی ممنون میشم اگه درکم کنید و بهم وقت بدید که بتونم جبران کنم.

شرمندم خلاصه .. 
دم همتون گرم به خصوص آقا آرمین ( خودمو نمیگم  4chsmu1)
داستان من
 سپاس شده توسط
سلام 
بچه ها حالتون چطوره
GOOD MORNING
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
 سپاس شده توسط
(1399 آبان 24، 1:22)شارمین نوشته است: با عرض شرمندگی از هم گروهی های محترم،  Hanghead

امکان نداشت من خونه تنها باشم و لغزش نداشته باشم ولی الان میبینم میتونم مقاومت کنم. 

میدونم ممکنه کار شما ها رو خراب کرده باشم، اصلا به همین خاطر خیلی دو دل بودم که گروهی شرکت کنم یا نه ، 

شرمندم خلاصه .. 

سلام آرمین جان
خب عزیز دل به نظرت الآن وقت چیه؟
باید ریشه یابی کنی و ببینی چرا این اتفاق افتاد؟

بابت مسابقه هم مشکلی نیست چون اساساً هدف مسابقه کمک به ترک در قالب رقابته 

امیدوارم با این برنامه ای که چیدی بتونی به پاکی برسی 302

ولی من گفته بودم اگه همه هفته هاتون سبز نشد طوفان رو به خاک و خون میکشم Swear1 

الآن باید جلوی سریالی شدنش رو بگیری
منتظر شروع دوباره و سریع توئیم 302
حق با مهدویه نزار سریالی شه دوست عزیزم
تو باید شروع کنی ولی یه شروع تازه مثل دفعه های قبل نباشه
 سپاس شده توسط
(1399 آبان 24، 1:22)شارمین نوشته است: با عرض شرمندگی از هم گروهی های محترم،  Hanghead

شرمندم خلاصه .. 

سلام

حالت خوبه برادرجان؟

امیدوارم که حال بد بعد خ.ا رو تونسته باشی با خودت حل کنی

شرمنده هم دشمنت  Khansariha (18)

همین که با خودت صادق هستی و روراستی با خودت یعنی میخوای پاک باشی ولی یه سری چیزا نمیذاره باید ببینی اونا چیا هستن؟یعنی موانعتو باید پیدا کنی و براشون راه حل ایجاد کنی

همین که الان تغییر رو خودت احساس میکنی و از هفته سه چهار بار کاهش دادی به یه بار همین خودش کلی پیشرفته باید به خودت افتخار کنی که تا این مرحله پیش رفتی این عاااااالیه Khansariha (69)

این مقاومت یواش یواش در وجودت نهادینه میشه باید به خودت فرصت بدی یه شبه نمیشه باید در طول زمان تلاش کنی تا به استقامت پاکی برسی

کار ماهم اینجا اینه که دست به دست هم عادت های بدمون رو ترک کنیم. هدف ما اینجا دورهم بودنمون برای پاکی و ترک خ.ا هست و این مسابقه های گروهی هم برای همینه که تلاش کنیم باهم دیگه بهترین نسخه خودمونو 

بسازیم و مطمئنا همه این فرایند یک شبه اتفاق نمی افته همونطور که عادت های ما مثل خ.ا یک شبه اینقدر در وجود ما ریشه ننداخته

باید فرصت بدیم به خودمون اما سستی نکنیم تلاش کنیم در طول زمان

تنها رقابت ما باید با خودمون باشه که روز به روز بهتر و بهتر از دیروز بشیم

امتیاز برامون مهم نیست مهم اینه که همسفرمون در قالب همین مسابقه متعهد بود به پاکی تا حد نهایت توانش تلاش کرده تونسته از چندین بار خ.ا به یه بار برسه یعنی یه پله پیشرفت کرده و این یعنی قهرمانی ما همین کافیه  اصلا ذات مسابقات همینه برادرم

Khansariha (46) 317

بعد تو مسابقه بعدی هم دوستمون تلاش میکنه اون یه روز رو هم یواش یواش حذف کنه برسونه حداکثر به یه بار در ماه بعد اون یواش یواش مسیر براش راحت تر میشه و ما اینطوری شاهد این میشیم که یه روز اسم شارمین هم جز

افتخارات کانون ثبت شده است bliss

منتظرتیم که با قدرت تمام دوباره اعلام وضعیت کنی
ماشاالله پسر 49-2
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
اصل 19

پشتکار را تمرین کنید.

هرگز دست از امید ها و آرزو های خود برندارید

قرار نیست کارها همیشه آسان باشد...

قرص و محکم بایستید

یادتان نرود
همیشه برای تسلیم شدن خیلی زود است!

[تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
 سپاس شده توسط
(1399 آبان 24، 11:06)هادی نوشته است:
اصل 19

پشتکار را تمرین کنید.

هرگز دست از امید ها و آرزو های خود برندارید

قرار نیست کارها همیشه آسان باشد...

قرص و محکم بایستید

یادتان نرود
همیشه برای تسلیم شدن خیلی زود است!

عالی عالی 
خیلی ممنونم این اصل ها فوق العادست
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان