عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

نظرسنجی: با توجه به غیرفعال شدن گروه طوفان، کدام یک از گروه‌ها را برای ادامه فعالیت انتخاب می‌کنید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
گروه سرو
44.44%
4
44.44%
گروه صراط مستقیم
22.22%
2
22.22%
گروه استوا
33.33%
3
33.33%
در کل
9 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۴ آقایان: طوفان (غیر فعال) (حامی: آرمین - سرپرست: هادی، SR71، مهدوی)

مهدوی جان آفرین که این قدر خوب وقت گذاشتی.  Khansariha (69)

(1399 آبان 23، 22:35)مهدوی نوشته است: هدف‌هامون از رسیدن به پاکی رو بنویسیم.

1. همونطور که آرمین جان ذکر کرد خ.ا، پ.و.ر.ن رو هم به همراه خودش داره و این واقعاً وحشتناکه
آخه بدتر از خود ارضایی، فیلم های مستهجنه که زمان خیلی خیلی زیادی میخوان تا از ذهن بیرون بیان

2. مشاهده فیلم های مستهجن و به تبع اون ها خ.ا، وقت خیلی زیادی میگیره در صورتی که این وقت میتونه برای کار های خیلی مفید صرف بشه؛ گاهی وقتا این فرآیند ساعت های طولانی(پنج شیش ساعت قبل از خواب و چند ساعت بعد از بیدار شدن!) 

3. انجام این کار برای مدت طولانی باعث آسیب های شدید جسمی و روانی میشه و این میتونه حتی رو طول عمر آدم هم تأثیر بذار
حس سر افکندگی، بی ارزشی، پوچی، حقارت، افسردگی و بدبینی+درد مفاصل به خصوص زانوها، جوش صورت، کسی و بی حالی برای مدت طولانی و چند روز، کمر درد و کاهش قدرت بینایی... این ها از جمله تأثیرات منفی هستش که روی زندگی ما میذاره

4. من یک انسان با استعدادی هستم(امیدوارم حمل بر خود ستایی نباشه) ولی خ.ا بدجور این استعدادها رو کشته و مجال ظهور بهشون نمیده؛ استعداد های زیاد دیگه ای هم در وجود هر کدوممون نهفته ست و باید کشف بشن و این، در قدم اول لازمه اش ترک خ.ا هستش

5. من سال هاست که آدم منزوی و افسرده ای هستم، یک بار سعی کردم خودکشی کنم، تا چند سال از نظر دینی به یک آدم بی دین و عقیده تبدیل شده بودم و پا روی اصول و قواعد میذاشتم و این یکی از مهمترین دلایلش خ.ا بوده و میخوام که برگردم به اون انسان خوب قبل از خ.ا 

6. من میخوام با کمک گرفتن از ترک، یه تغییراتی در زندگیم ایجاد کنم که اوضاعم بهتر بشه، از جمله ورزش و مطالعه و ...

ماشالله به این همه هدف خوب.  49-2

به این‌ها چیز دیگه نمیشه اضافه کرد؟
مثلا به صورت واضح نمی‌خوای اشاره کنی که خ.ا گناه هست و می‌‌خوام رضایت خدا رو جلب کنم؟
یا مثلا تو مورد یک به صورت واضح اشاره کنی که خواهان یک روان سالم و پویا و مثبت هستی. خواهان یک فکر خلاق هستی. در حالی که با وجود خ.ا و پورن یه روان بیمار و منفی نصیبت میشه. 

نقل قول: باورهامون نسبت به ترک خودارضایی رو بنویسیم.

اهرم روانی رنج:

1) چرا از خودارضایی متنفرم؟ چرا حالم از خودارضایی به‌هم می‌خورد؟
چون بدجور رو مخ و اعصابمه! 17 
همش دارم درجا میزنم، همه فکر و ذکرم اینه که کی شب میشه، کی تنها میشم، کی فرصت میکنم برم خ.ا کنم؟! و این فکر همه روز رو نابود میکنه، نه تمرکز دارم نه حال خوشی دارم؛ همش کسلم، همش اعصابم خرده، همه زندگیمو تباه کرده
عین بختک افتاده به جونم Swear1 

2) اگر کسی خودارضایی کند، چه احساسات منفی برایش به ارمغان می‌آورد؟
حقارت، بی ارزشی، پوچی، بی دینی، بیهوده بودن خلقتم(که این کفر رو به دنبال داره) و بی آبرویی جلوی بزرگانی که بهشون اعتقاد دارم(خدا و اهل بیت(ع))

3) خودارضایی چه رنج‌هایی را برای فرد به ارمغان می‌آورد؟ و تکرار آن برایش چقدر عذاب‌آور است؟
تحمل تمام احساسات منفی که حاصل خودِ خ.ا هستش که البته به خ.ا هم منجر میشه(میبینید چرخه رو)؛ نرسیدن به اهداف و درجا زدن؛ تباه شدن عمل؛ افسردگی شدید؛ از دست دادن فرصت ها

4) کسی که خودارضایی می‌کند، با انجام خودارضایی چه چیزهایی را از دست می‌دهد؟
عزت نفس و اعتماد به نفس فرد از بین میرود؛ زمان و فرصت ها و احساس مفید بودن

5) کسی که خودارضایی می‌کند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می‌آورد؟
فرار از اجتماع و در نتیجه انزوا و لطمه به استعداد ها و فرصت ها و روابطش با اطرافیان

6) خودارضایی چطور روابط فرد را در خانواده بد کرده و تأثیرات اجتماعی منفی می‌گذارد؟
تندخویی و بد خلقی و عصبانیت و اضطراب همیشگی و سایر مشکلات روانی باعث تیره شدن روابط با خانواده میشه و من سال هاست این مشکل رو دارم؛ بدجور منزوی و دورم و به هیچ کدوم از اطرافیانم اعتماد ندارم

اهرم روانی لذت:

1) چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟ چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟
به سادگی چون وجودمو صیقل میده 4chsmu1 
سرشار از انرژی مثبت میشم
اهدافم رو واضح تر میبینم و باعث میشه به خدا نزدیک بشم
خدا رو که داشته باشی به هیچ چیز و هیچ کس دیگه ای نیاز نخواهی داشت و این حس فوق‌العاده ای داره 317 

2) پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می‌آورد؟
میتونم خودمو یک انسان هدفمند ببینم و بیهودگی های زندگی رو کم کنم
این خود هدفمند بینی خیلی میتونه منو تو مسیر زندگی قوی تر کنه

3) پاکی و تقوا چه لذت‌هایی را برایم به ارمغان می‌آورد؟ و ادامه و حفظ این پاکی، چقدر لذت‌بخش است؟
من قبلاً توی یه دوره 65 روزه این لذت رو چشیدم و واقعاً غیر قابل وصفه Khansariha (63) 
آرزومه دوباره به اون لذت برسم 53258zu2qvp1d9v 

4) در صورت ترک خودارضایی، حفظ پاکی و تقوا چه چیزهایی به دست می‌آورم؟
ترک خودارضایی یه دروازه برای رسیدن به همه چیزای خوبه؛ اما اولش باید از این دروازه گذشت، قطعاً ترک به تنهایی نمیتونه ما رو به اهدافمون برسونه ولی برای رسیدن به اهداف، ترک کردن لازمه(رسیدن به اهداف شرط کافیه ولی قبلش رسیدن به پاکی شرط لازم!)

5) در صورت ترک خودارضایی، چه شرایط خوب و مثبتی برایم به وجود می‌آید؟
همیشه میگن سخت ترین قدم همون قدم اوله که خ.ا همون قدمه که باید اونو برداشت؛ بعد از اون قصه ما قصه "ما رأیتُ ألا جميلا" خواهد بود! 4chsmu1 

6) ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به‌همراه دارد؟ 
وقتی به اون همه انرژی مثبت دست پیدا میکنیم و نگرشمون نسبت به زندگی بهتر میشه قطعاً روابطمون با خونواده بهتر میشه

چقدر عالی مهدوی. چقدر چیزهای خوب نوشتی. 49-2
اما خب میشه قوی‌ترش هم کرد.

مثلا مورد دو اهرم لذت حتما کلی حس دیگه هست که بتونی بنویسی. تو مثلا حس آرامش نداری وقتی پاک هستی؟ حس رضایت بیشتری نداری از خودت؟ حس شادمانی بیشتری نداری؟
یا
مثلا مورد سه اهرم لذت بنویسی «لذت پاکی غیرقابل وصفه. انگار من یه آدم دیگه شدم. دنیا یه دنیای دیگه است. همه چیزهای معمولی برام درخشش دارن و همه کارهای معمولی برام لذت‌بخشن. حتی یه آب خوردن معمولی»

می‌دونی چی میگم؟
می‌خوام که یه ذره آب و تابش بدی.

اگه پاکی بهت حس آرامش نمیده من مجبورت نمی‌کنم بنویسی. اما اگه هست خب بنویسش.
مگه نمیگی لذت پاکی غیرقابل وصفه؟ خب یه چند تا جمله در ادامه‌اش بنویس. 

و
در کل در مورد اهداف و باورهات که خیلی چیزها نوشته بودی.  128fs318181 
الان برام بنویس که دقیقا منظورت چی بود که پاکی دیگه برات اهمیت نداره تا بهتر در موردش صحبت کنیم.  Khansariha (18)

نقل قول: موانع پاکی‌مون رو بنویسیم و محدودیت‌ها و اقدامات لازم متناسب با اون‌ها رو مشخص کنیم.

1. دیر خوابیدن یا خواب نامنظم
سعی میکنم در طول روز خودمو خسته کنم و ساعت 11 برم بخوابم ولی مهمترین نکته اینه که صبح زود بیدار شم 4chsmu1 

2. حس بی ارزشی و بی فایده بودن 2 
سعی میکنم سطح اطلاعات و سواد خودمو ببرم بالا، مطالعه کنم، بحث کنم، سخنرانی گوش بدم و حرفه های مختلفی یاد بگیرم 4chsmu1 

3. بی برنامگی و اهمال کاری
نمیتونم به راحتی اینو درستش کنم و واقعاً مطمئن نیستم ولی سعی میکنم برنامه ریزی داشته باشم؛ البته اگه بتونم اینترنت و خواب رو کنترل کنم خوب میشه 4chsmu1 

4. استرس، اضطراب، نگرانی و احساس منفی و افسردگی
باید سعی کنم راهش رو پیدا کنم، سخنرانی و فیلم آموزشی و کتاب شاید بتونن بهم انرژی مثبت بدن ولی احتمالاً برنامه ریزی و بر اساس برنامه پیش رفتن بتونه این مشکل رو حل کنه Shy 

5. تنهایی
این یکی واقعاً خیلی بهم ضربه زده
باید با خونواده بشینم، برنامه ام رو پیش ببرم و اگه هم تنها شدم، شرایط رو کنترل کنم

6. دوری از خدا
نمیدونم چیکارش کنم؛ بعضی وقتا خیلی حس میکنم دوست دارم به خدا نزدیک شم و توی این بازه زمانی همه نماز هام سر وقت و اعمال دینی و مذهبیم رواله ولی یه مدت بعد برام عادی میشه و انگار نه انگار بنده خدایی هستم vayy 

7. شبکه های اجتماعی و اینترنت
احتمالاً باید اولش مدیریت و کنترل بشن(مثل نصب برنامه هایی برای محدود کردن اونها(اگه کسی برنامه ای سراغ داره لطفاً معرفی کنه)) بعدش جایگزین کردن اونها

ماشالله به تو.  49-2

مهدوی برای تک تک این‌ها باید زمان بذاری و هر هفته جلو بری ها. اینا خیلی مهمن.  daghighan
خودت در موردشون فکر کن که هر کدوم قدم اولیه‌اش چیه و چه کار می‌تونی انجام بدی.
بعد هم باید دونه دونه‌شون رو با همدیگه هم‌فکری کنیم.
باشه؟

نقل قول: برنامه‌های شرایط اورژانسی‌‌مون رو بنویسیم.

من وقتی تنها یا حال روحی خوبی ندارم دچار خ.ا میشم؛ گاهی وقتا هم همین طور و بی دلیل یه هویی میرم سراغش ولی باید سعی کنم بیشتر بیام کانون
جامو عوض کنم، اگه سرم تو گوشیه رهاش کنم...

با این ۳ راهکار فکر می‌کنی از پس وسوسه‌ها برمیای؟
یادت می‌مونن در موقع لازم ازشون استفاده کنی؟

نقل قول: هدیه‌ی پاکی‌مون رو معین کنیم.

راستش من الآن رژیمم و نمیتونم چیزایی رو که دوست دارم رو بخورم 809197ps94ijjhwg 
آخه من هر چیزی رو که دوست دارم از نظر علم تغذیه و همچنین ادبیات سوخت و ساز بدن باعث چاقی میشه [تصویر:  uBdedh.gif] 

اگه کسی میتونه کمک کنه Hanghead 

مطلبی که در مورد هدیه روزانه در ابتدا نوشتم رو حتما بخون.  Khansariha (18)

نقل قول: لیستی از تفریحات مورد علاقه‌مون رو بنویسیم.

.مطالعه
.گوش دادن به موسیقی
.تمرین زبان
.رویا پردازی
.گردش و قدم زدن
.تنهایی رانندگی کردن

عالی.  49-2

نقل قول: یک عادت جایگزین برای عادت خودارضایی معین کنیم.

مطالعه و مقاله خوانی و ورزش 317 

هر ۳ عادت رو می‌تونی هر روز انجام بدی؟
اگه نه لطفا فعلا فقط یکی رو به ما اعلام کن و خودت رو متعهد کن هر روز اون رو انجام بدی.

منظورت از مطالعه، مطالعه غیردرسی هست؟
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
شارمین جان خیلی خوشحال شدم که تو هم فعالیت‌هات رو نوشتی.
بهت تبریک میگم و آفرین به تو.  Khansariha (69)

(1399 آبان 24، 1:07)شارمین نوشته است: 1.هدف از پاکی
با هر بار خودارضایی، من سطح زیادی از لذت، ناشی از ترشح دوپامین رو تجربه می کنم. این سطح از لذت تقریبا توی هیچ کدوم از کارهایی که مستقیما آینده من رو میسازن وجود نداره!
ورزش، معاشرت، درس خوندن، کار کردن، فکر کردن، کتاب خوندن، تمرین کردن و غیره هیچ کدوم به اون اندازه لذت بخش نیست. همین جایگزین پذیر نبودن، باعث اعتیاد به خودارضایی میشه. اینکه بارها و بارها تکرار بشه بدون اینکه منِ آرمین میلیمتری در جهت اهداف و آرزوهام حرکت کنم. دقیقا مثل اعتیاد به مواد مخدر! 
پس هدف من اینه که مهم ترین مانع موفقیت خودم رو حذف کنم تا به جاهایی که لایقش هستم برسم.

ماشاءالله به تو.  49-2

نقل قول: 2.اهرم های رنج:
از خودارضایی متنفرم چون از اعتیاد متنفرم، از خودارضایی بابت انسانی که از من میسازه متنفرم. 
بیکار، بی هدف، نا امید، افسرده، بیمار، بی پول و ضعیف
به شدت روی روابط خوانوادگی من تاثیر میذاره، چون معمولا آستانه ی تحملم میاد پایین و با کوچکترین حرفی به هم میریزم. ضمن اینکه عوارض خ.ا باعث میشه بهونه های مختلفی برای شروع مشاجره موجود باشه.
اهرم های پاداش:
چون من لیاقت بیشتر و بهتری از اینا دارم. میخوام جای خودم توی این دنیا پیدا کنم. میخوام مسیر خودم رو پیدا کنم و تلاش کنم به اهدافم برسم. 
با ترک خ.ا اعتماد به نفس خیلی بیشتری میگیرم. چون کسی که اعتیاد به این سختی رو تونسته پشت سر بذاره، مطمئنا هر کاری ازش بر میاد. 
روابطم با خانواده خیلی بهتر میشه. خوش اخلاق تر میشم. 

تا اینجا عالیه.  49-2
مطلبی که در ابتدا در مورد باورها و اهرم‌های رنج و لذت نوشتم رو لطفا بخون و بعد نسخه اصلاح‌شده رو برامون بنویس.  Khansariha (18)

نقل قول: 3.موانع پاکی:
استرس
تنهایی
نا امیدی و بدبینی به زندگی
شبکه های اجتماعی
دعوا و مشاجره با اطرافیان

موانع رو شناسایی کردی. آفرین.
حالا اقدامات و محدودیت‌هات چی میشه؟

مثلا برای تنهایی اقدامت این می‌تونه باشه که هفته‌ای ۳ بار با دوستت قرار بذاری که تنهایی‌های کمتری رو تجربه کنی؟
یا اقدامت این هست که شب ‌ها نیم ساعت بیرون قدم بزنی و از تایم تنهاییت کم کنی؟
یا اقدامت این هست که برای تایم‌های تنهاییت یه لیست برنامه داشته باشی که وقت نکنی به چیزهای دیگه فکر کنی؟

می‌‌خوام ازت که این لیست رو با اقدام‌ها و محدودیت‌هات کامل کنی.  Khansariha (18)

نقل قول: 4. برنامه ی شرایط اورژانسی:
لباس بپوشم و برم بیرون، 
آشپزی کنم، 
فیلم ببینم، 
با کسی تلفنی حرف بزنم، 
فیلم های انگیزشی ببینم.

عالی.  49-2
جایی یادداشت‌تون کردی که دم دستت باشن و بتونی به موقع ازشون استفاده کنی؟  

نقل قول: 5. هدیه پاکی
هر روز     :  1 بستنی 
هر 3 روز  :  خرید تنقلات/ خزیدن کنج اتاق/ یه فیلم خفن
هر 7 روز  :  3 ساعت گیم
هر 15روز :  1 پیتزا
هر ماه     :  یک کادو برای خودم ( برای 8 ماه به ترتیب: لوازم التحریر، کتاب روانشناسی اعتراض، پیرهن، پلیور، کتونی، کیف پول، کت شلوار، خط تلفن

دیگه از این کامل‌تر نمیشد.
چقدر هم خوراکی داره.  Smiley-face-biggrin  من هم خوراکی‌ها خیلی تاثیر خوبی روم میذارن.  4chsmu1

نقل قول: 6. لیست تفریحات مورد علاقه
الف) خوراکی: برترین لذت سالم برای من، که اونم در مواردی خیلی سالم نیست!
ب) وقت گذروندن با دوستام
ج) گیم 
د) فیلم و سریال (فرندز)
ه) شبکه های اجتماعی، یوتیوب و اینستاگرام

حرف نداره.  49-2
فقط اون بخش شبکه‌های اجتماعی و .... خودش جزء مانع‌هات هست. باید خیلی مراقبش باشی.  Khansariha (18)

نقل قول: 7. عادت جایگزین برای خ.ا 
خیلی پیچیده بود این فعالیت! چون ردیابی عادت ها خودش خیلی پیچیده است. 
بعدا کامل ترش میکنم چون باید یه سری مطلب یاد بگیرم درباره ی جایگزین کردن عادات اشتباه، 
ولی برای الان، 
عادت به ساعت خواب معین، برنامه ریزی و ورزش رو پیشنهاد می کنم. 

شارمین قرار نیست به کمال‌طلبی روی بیاریم ها.  Swear1  برم یه سری مطلب در مورد جایگزین کردن عادات اشتباه بخونم چیه؟ 
کلی کار واجب‌تر داری که باید انجام بدی.   Khansariha (18)

ببین ساده بهت میگم باید یه کاری که برات مفید و ارزشمند هست رو جایگزین کار اشتباه قبلی کنی.

مثلا تو موانعت شناسایی کردی که استرس داری. از قضا یه سری پادکست صوتی هست در مورد استرس. روزی نیم ساعت به اون‌ها گوش میدی (هم در راستای مانعت کاری انجام دادی هم یه عادت مثبت گوش دادن به پادکست مفید رو جایگزین عادت بد قبلیت کردی)

مثلا تو موانعت شناسایی کردی ناامیدی و بدبینی داری. یه مجموعه مطلب آنلاین یا یه کتاب خوب در این مورد می‌گیری و روزانه یه تایم معین واسش وقت میذاری.

یا همین ورزش که خودت اشاره کردی. روزی پانزده دقیقه فلان ورزش.  128fs318181

ساعت خواب معین و برنامه‌ریزی اینجا نمی‌تونه جزء عاداتی باشه که ما دنبالش هستیم.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
سلام به همه عزیزان  ehteram

ممنونم آرمين جان
نکات خیلی خوبی نوشتی چون واقعاً نیاز به کمک داشتم
مثلاً برای مواقع اورژانسی مشکلم اینه که هوش و حواس درستی ندارم و ممکنه اصلاً چیزی یادم نیاد

هدیه پاکی رو هم سعی میکنم بگنجونم 

این برنامه ای که نوشتم نسبتاً ناقصه یا خوب بسط نشده و باید ویرایش یا تکمیل بشه

ممنون از کمکت و اون توصیه ها و پیشنهاد هایی که دادی 302
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
 سپاس شده توسط
گزارش امروز...

صبح ساعت پنج و نیم بیدار شدم و نماز خوندم و یه صفحه قرآن قرائت کردم
بعد دوباره خوابیدم تا ساعت 9 
بیدار شدم، اومدم کانون و چند جای مجازی دیگه
نماز ظهر رو خوندم، ناهار خوردم و نشستم یه فیلم دیدم

از عصر تا یه ساعت پیش بازار بودم
الآنم خونه ام

باید زودتر بخوابم که فردا بتونم زودتر بیدار شم 4chsmu1

مهدوی/20مهر/35 روز خوب 317
 سپاس شده توسط
گزارش امروز
سومین روز پاک به لطف خدا تموم شد
امروز صبح  انلاین بودم ساعت ۸ بیدار بودم ولی میخام از فردا ساعت ۶ بیدار شم بچه ها ساعت 6
چطوره بنظرم خیلی تاثیر داره که زود بیدار شی 
امروز رفتم پیش دکتر عزیزم گفت اگه رعایت کنی ۳ ۴ ماه اینده دیگه کارت تموم میشه و میتونی ورزشتم شروع کنی 2uge4p4
خداروشکر 
من فکر میکردم که خوب نمیشم ۳ ۴ ماه هیچی نیست گفت اگه خیلی رعایت کنی تو یک ماه هم خوب میشی chase
خوشحالم 
بعدش امروز یه سوزن ویتامین بود که زدم بخاطر زانوم توقویت شه 
هنوزم درد داره من اصلا از سوزن نمیترسم اصلا 
شما چطور ؟
ولی از دردش بدم میاد دردشم بعد از زدنش شروع میشه ولی میرزه دردش 
بعد امروز اصلا تکلیف انجام ندادم هیچی نخوندم الان میخام شروع کنم درس خوندن فردا امتحان انلاین دینی داریم و منم سوالاشو یادداشت نکردم
الان فقط باید سوالاتش رو یادداشت کنم و بخوابم چون امتحان انلاین نیاز به خوندن نداره 4fvfcja
مخصوصا دینی که اصلا دوسش ندارم
ولی ریاضی منطق اینا رو میخونم چون دوسشون دارم
[...]

بعدش امروز یه موج شدید وسوسه داشتم کسی هم کانون نبود 
خودم خودمو به طرز عجیبی نجات دادم 
اهنگ گوش دادم و بعدش زدم بیرون دوباره برگشتم اهنگ و بعدش رفتم بساط کباب رو برپا کردم و دیگه وسوسه یادم رفت
[...]
من دیگه برم درس دارم 

شب خوش 
به امیددیدار
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
 سپاس شده توسط
نقل قول: جای هیچ حرفی برای گفتن نیست.  [تصویر:  2uge4p4.gif] 

من هم ازشون الهام گرفتم و حتما تو بازنویسی متن جدید این موارد رو در نظر دارم.  [تصویر:  128fs318181.gif]  ازت ممنونم.  [تصویر:  5.gif] 
سلام داداش جان

شبتون بخیر
امیدوارم حال شما و حال همه دوستان خوب و سلامت باشه

ممنونم که وقت گذاشتین و دقیق همه مطالب رو تحلیل کردین و نکات لازم رو بهشون اضافه کردین
شما یه رفیق خوب یه برادر بزرگتر هستین برامون که دلسوزانه راهنماییمون می کنین Khansariha (18)

نقل قول: تو بی‌نظیری هادی. عالی.  [تصویر:  317.gif] 

فقط مورد 3 اهرم لذت، بهتر این هست که از کلمه لذت چندین و چند بار در متنت استفاده کنی.
مثلا:

• لذت سپری کردن از وقت روزانه‌ام همون جوری که خودم دوست دارم

• لذت قوی بودن و بااراده‌ بودن

• لذت عشق ورزیدن صادقانه و پاک به دیگران

• لذت داشتن یک وجدان راحت

می‌خوایم به مغزمون بگیم: پاکی لذت‌بخشه.  [تصویر:  128fs318181.gif]  تا پاکی رو هم‌طراز لذت در نظر بگیره.  [تصویر:  128fs318181.gif]

چقدر انرژی میگیرم از حرفاتون
چشم الان انجام میدم
ببینین چطور شد؟ Khansariha (2)
نقل قول: وقتی پاکم احساس میکنم یک روز زندگیم به همون شکلی که دلخواهم هست سپری شده / لذت می برم از اینکه روز هامو با آرامش اعصاب همونطوری که دلم می میخواد سر میکنم و آخر شب کیف میکنم که به همه کارهام رسیدم
وقتی پاکم احساس قوی بودن میکنم یه حس قوی بهم میده که هنوز هم باید تلاش کنم و ادامه بدم/ لذت می برم ازقدرتی که پاکی بهم میده انرژی و یه حال خوبی که باعث میشه به سخت ترین چیزها لبخند بزنم بگم هادی بیدی نیست که با این باد ها بلرزه 
وقتی پاکم احساس میکنم اطرافیانم منو دوست دارن/ لذت می برم از احساس دوست داشتنی که دیگران بهم میدن یه حس خیلی باحالی داره ابراز احساسات دیگران بهت
وقتی پاکم میتونم صادقانه و پاک و بدون آلایش عشق بورزم / لذت می برم وقتی پاکم و آغوشم مهربانانه بازه برای عزیزانم صادقانه عشق ورزیدن مزه ی دیگه ای داره
وقتی پاکم وجدانم راحته که خیانت نمیکنم و تلاش میکنم که بهتر و بهتر بشم / چه لذتی بالاتر از اینکه در مقابل خودم شریک زندگیم هم شرمنده نیستم دروغ نمیگم وجدانم راحته و میتونم با افتخار سرمو بالا بگیرم بگم من خواستم و انجامش دادم

نقل قول: چه عالی هم عوامل رو نوشتی و هم زنجیره لغزش رو برای خودت مشخص کردی.  [تصویر:  49-2.gif]

می‌تونی هر عامل رو جدا بنویسی و محدودیت‌ها و اقدامات رو هم نظیر به نظیر مشخص کنی؟

وقتی ساعات زیادی تو تخت خوابم میمونم

محدودیت و اقدام:

شب وقتی میرم رخت خواب که خوابم بیاد سرمو به بالش نذاشته خوابم ببره جوری که نصف شب هم بیدار نشم 
صبح ها بازه روتین های من از 6 تا 8 صبح هست من باید تو این دو ساعت اون فعالیت های اولیه رو انجام بدم وگرنه برنامه ریزی روزانم دچار اختلال میشه و نمیرسم تا آخر شب تموم کنم کارهامو و همین تموم نکردن حس بدی بهم میده که نمیخوامش
همین مقید کردن خودم به روتین باعث میشه که تو رخت خوابم نمونم تازه اونقدر میزان خوابم کم شده که صبح ها گاهی سختی میکشم بیدار بشم ساعت 6 ولی باید بیدار بشم طول روز هم خواب میاد ولی نمیخوابم که شبا بتونم سروقت بخوابم 
با این روش جلوی وقت تلف کنی و وسوسه حین خواب رو تونستم بگیرم

وقتی که زمان زیادی تو حموم میمونم 

محدودیت و اقدام:

من دوش آب گرم رو خیلی دوست دارم 
ولی همیشه عداب وجدان میگیرم که همینطوری آب رو باز بذارم بره کلا من تو هر چیزی مخالف اسرافم 
زمان حمومم 10 دقیقس زود تند سریع همین ده دقیقه رو داغ داغ میکنم تا یه جایزه ای به خودم داده باشم
دیگه وقت تلف نمی کنم تو حموم و همچنین تو هر لحظه اش مراقب فکرم هستم و لذت بردن از آب داغ رو جایگزین فکر های بد کردم
واینطوری جلوی اینم گرفته شده

وقتی که تنهام و فعالیت هامو متوقف میکنم تا کار نادرست انجام بدم

محدودیت و اقدام:

این مورد اساسی ترین بود برای من

خیلی وقت ها پیش میومد بدون وسوسه خارجی خودم خودمو وسوسه میکردم که سمت این عمل برم و هی شکست میخوردم ازش یه جورایی تفریح شده بود وب گردی و عمل بد
حالا به لطف برنامه ای که برای خودم ریختم و فورسی که روی خودم گذاشتم باعث میشه که به راحتی تنها بمونم و دیگه هیچ مشکلی باهاش نداشته باشم چون الان میتونم که فکرمو کنترل کنم و انتخاب کردم که پاک باشم
هر روزی که از دست میدم چبران کردن برنامه اون روز برام یه هفته طول میکشه و همین باعث میشه که نذارم کار امروزم به فردا بکشه

وقتی تو یه جمع تحریک کننده هستم شاید اونجا جلومو بگیرم ولی تا مدت ها ذهنم درگیرش میشه

محدودیت و اقدام:

جمعی که منظورم بود عمدا کارش و حرف هاش اینجور چیزا نبود
گاهی مهمونی هایی بود که پوشش ها اذیتم میکرد شاید برای یه عده عادی بود ولی برای من وسوسه به جونم می انداخت که الحمدالله دیگه نمیرم از همه چی فاصله گرفتم و همچنین من متعهد شدم که پاک بمونم که با این کار تونستم جلوی این مورد رو هم بگیرم

حالا همه این مطالب به کنار، اینا همشون فرعیاتن اصل کاری خودمم که بخوام پاک باشم من نخوام دیگه هیچکدوم اینا فایده نداره که

نقل قول: چه عالی و دقیق هر کدوم رو مشخص کردی.  [تصویر:  khansariha%20(69).gif] 

ممکنه بگی اون قدر پاکی من تثبیت شده که نیاز به هدیه روزانه ندارم و من هم می‌پذیرم. اما اگر دوست داشتی می‌تونی یک هدیه روزانه کوچیک هم برای خودت در نظر بگیری.  [تصویر:  5.gif]
دقیقا همینو میخواستم بگم
غرور نباشه ولی الان راحت تر میتونم که یک روز پاک باشم
از طرفی جایزه ای برای هر روز پیدا نکردم چون همه اون چیزایی که میتونم درقالب جایزه بدم بخشی از فعالیت های روزانمه که عملا جایزه حساب نمیشه کتاب ورزش فیلم موسیقی همشون جز فعالیت هامه 
دوما تنقلات برام ضرر میکنه نمیتونم زیاد بخورم همین چیپس و پاپ کورن رو دودلم براش تو ذهنمه که جایزه های بهتر و سالم تری پیدا کنم
خودمم دوست ندارم چیزای صنعتی بخورم دوست دارم خودم درستش کنم ولی وقت نمیشه هر روز انجامش بدم
به نظرتون باید چیکار کنم؟چیا میتونم انتخاب کنم؟

نقل قول: خیلی هم عالی. به زودی هر طوفانی باید این روتین‌ها رو برای خودش داشته باشه.  [تصویر:  khansariha%20(69).gif]

می‌تونی یک یا دو مولفه‌ از این مجموعه کار‌ها رو به ما هم اعلام کنی؟
مثلا بگی عادت دارم روزانه ۱۰ کتاب می‌خونم و ۱۰ دقیقه ورزش می‌کنم. این جوری بهتر همراه ما میشی.  [تصویر:  5.gif]

با کمال میل حتما
قبلش یه چیزی بگم
خیلی قبل تر ها خانوم گلبرگ یه آجیلی گذاشته بودن که میگفت میخوای موفق باشی خودتو شبیه آدمای موفق کن اینطوری توهم یکی از اونا میشی
بعد ها هم خودم اینو از یکی از افراد ثروتمند جهان شنیدم یادم نیست کی بود
من این مجموعه روتین رو از افراد معروف موفق گرفتم و شخصی سازی کردم برای خودم که هروز انجامش بدم تا در من تبدیل به یه عادت بشه مطمئنم که یه روزی اثر میکنه اینا
منتظر بودم که فعالیت هامونو شروع کنیم اونجا تو گزارش روزانه ام بنویسم
ولی خب هرمقع خواستین میگم اینجا 302
فعلا همینا
تا گفتگویی دیگر در پناه حق دوستان 302
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
 سپاس شده توسط
هدف های من از پاکی:

اولین ومهمترین هدف من از پاکی اینه که میخوام به خودم ثابت کنم که میتونم , میتونم و ارادشو دارم که از این اعتیاد خلاص بشم,,دیگه خسته شدم از هر بار تکرار اینکه که دیگه این کار رو نمیکنم و چندروز بعد خودمو توی منجلاب میبینم ,, خسته شدم از این بی ارادگی که بایک عکس یا یک کلیپ نتونم خودمو کنترل کنم,, دیگه نمیخوام همچین آدمی  باشم,, مییخوام تغییر کنم و باید بتونم,, میخوام که از این اعتیاد خطرناک خلاص بشم
از این عصبانیت من از خودم ,که به اطرافیانم هم لطمه وارد میکنم بعد متوجه میشم من خشممو کنترل نکردم  و گند زدم ,, از کار های بی عقلانه من که چند روز بعد نمیفهممشون که بخاطر نداشتن تمرکز و ناامیدی بوده ,, میخوام بتونم خودمو دوست داشته باشم ,, بعد از این به هدف های زندگیم برسم 
چی رو از دست دادم که میخوام پسش بگیرم؟؟
آرامشم اعصابم تمرکزم اعتماد بنفسم انرژیمو دوست داشتن خودم هدف های زندگیم همه چی رو ,
 تمام هدف و کارهای رها شده که میدونستم برای موفقیتم لازمه,به خاطر این لعنتی بود .

باور ها نسبت به ترک خودارضایی و رسیدن به پاکی:

ما خودارضایی رو چطور می‌بینیم؟

من خود ارضایی رو یک اعتیاد شدید و بیماری ذهنی میدونم که باید درمان بشه .
خودارضایی افکارما, زندگی ما , روح ما روان ما هدف ها و ارزوهای مارو نابود میکنه .

پاکی رو چطور می‌بینیم؟

پاکی رو راهی برای رسیدن به آرامش شادی و نشاط و حس خوب و عزیز خدا بودن میبینم

باور ما نسبت به ترک خودارضایی چیه؟

پاکی و درمان رو با اراده و تلاش امکان پذیر میبینم تا از این رنج روحی و روانی جسمی 
رهایی بیابم , به خدا نزدیک تر شوم  آرامش و خوشحالی را پیدا کنم 

اهرم روانی رنج :

1) چرا از خودارضایی متنفرم؟ چرا حالم از خودارضایی به‌هم می‌خورد؟

از خود ارضایی متنفرم چون: تمام مشکلاتی که تاالان برای خودم درست کردم به خاطر این بوده 
,,هدف هایی که تا الان بهشون باید میرسیدم ولی نرسیدم ,, 
ناامیدی حس پوچی ضف جسمی نداشتن اعتماد بنفسی که برام درست کرده که نمیتونم دنبال ارزو ها و هدف هام برم 
 متنفرم از اینکه دیگه معتاد باشم کسی که یک هوس لحظه ای رو به همه چیز ترجیح میده

2) اگر کسی خودارضایی کند، چه احساسات منفی برایش به ارمغان می‌آورد؟

احساس ناامیدی ,حس پوچی , بی حوصلگی, تنبلی , عصبانیت و خشم بیجا , تنفراز خود

3) خودارضایی چه رنج‌هایی را برای فرد به ارمغان می‌آورد؟ و تکرار آن برایش چقدر عذاب‌آور است؟ 

ضعف جسمی و روانی , بی هدفی بی حوصلگی  خشم و عصبانیت نامیدی و احساسات منفی به بجود میآورد

4) کسی که خودارضایی می‌کند، با انجام خودارضایی چه چیزهایی را از دست می‌دهد؟

به بدن خود آسیب های جدی میزند زنگی اش تلخ و بیمعنا میشود حس تنفر از خود و احساسات شدید منفی بوجود میآورد.

5) کسی که خودارضایی می‌کند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می‌آورد؟

شرایطی بدون پیشرفت  فقط حس ناامیدی بی هدف بودن و گوشه گیر شدن بیحوصله بودن و عدم اعتماد به نفس را به وجود میاورد.

6) خودارضایی چطور روابط فرد را در خانواده بد کرده و تأثیرات اجتماعی منفی می‌گذارد؟

گوشه گیر شدن , خشم و عصبانیت ب به روابط خانوادگی لطمه وارد میکند . 
نداشتن تمرکز اعتماد به نفس و بودن احساسات منفی و ناامیدی باعث میشود  در اجتماع پیشرفتی نکند

.......................................

اهرم روانی لذت :

1) چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟ چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟

اگه خود ارضایی رو رها کنم از این حس پوچی و ناامیدی رها میشم تمام چیز های از دست رفتمو برمیگردونم و خدا توی اهدافم کمک میکنه مطمعنم.. 
باور دارم که اگه بتونم به این بیماری غلبه کنم به بقیه مشکلات دیگر زندگیم میتونم غلبه کنم ,خودمو میتونم دوست داشته باشم وبعد خوانوادمو و اطرافیانمو,,
 روی هدفها و آیندم میتونم با اعتماد به خودم تمرکز کنم و پیشترفت کنم وادم موفقی بشم .

2) پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می‌آورد؟

پاک بودن و تقوا داشتن برایم حس امید و اعتماد به نفس بوجود میآره .اینکه میدونم خدا منو تنها نگذاشته و منو دوست داره و توی اهدافم کمک میکنه

3) پاکی و تقوا چه لذت‌هایی را برایم به ارمغان می‌آورد؟ و ادامه و حفظ این پاکی، چقدر لذت‌بخش است؟

لذت قوی بودن و بااراده بودن , لذت داشتن یک وجدان راحت
آرامش حس امید و سرزندگی و اعتماد به نفس
لذت هدفمند شدن لذت شاد بودن دور از احساسات منفی  با حفظ پاکی هرروز بیشتر میشود .

4) در صورت ترک خودارضایی، حفظ پاکی و تقوا چه چیزهایی به دست می‌آورم؟

از این این حس گناه و بیماری رها میشوم وحس ارامش  و باخدا بودن  بدست میاورم
آرامش  شادیو نشاط تمرکز انرژی امید وسرزندگی  بدست میآورم
میتوانم با اعتماد به نفس روی اهدافم کار کنم و پیشرفت کنم

5) در صورت ترک خودارضایی، چه شرایط خوب و مثبتی برایم به وجود می‌آید؟

شرایط پیشرفت کردن خیلی بهتر میشود .. قدرت تمرکز روی اهدافم  با اعتماد به خودم بیشتر میشود

6) ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به‌همراه دارد؟

باحوصله تر میشم گوشه گیری نمیکنم خوانواده و اطرافیانم رو بیشتر دوست دارم بهشون احترام میزارم
دراجتماع با اعتماد به نفس و عزت نفس بیشتر روابط بهتر داشته باشم .. 

موانع پاکی و اقدامات لازم :

1-بیشتر از ساعت 1 شب بیدار بودن
یا شب خسته نباشم و توی رخت خواب باشم

اقدام : به بدن سازی علاقه دارم هروز ورزش کنم شب خسته باشم که بیدار نمونم

محدودیت : ظهر نخوابم که شب خسته باشم 
گوشی و لبتاپ ساعت 11 به بعد به هیچ عموان
خاموش شود و دور از رخت خواب

2-پورخوری و غذای های حجیم شب 

اقدامشب زود شام بخورم و سبک باشه
محدودیت : مواد انرژی زا نباشه یا حتما اول شب باشه

3- وب گردی و اینستا موقع استراحت و بیکاری و شب توی رخت خواب 

محدودیت : گوشیمو ساعت یازده به هیچ عنوان کاری ندارم باهاش پس خاموشش میکنم 
و یک جای دور از جای خواب میزارم که اصلا حوصلم نیاد برم سمتش

4- تنها  بودن و بیکار بودن فکر زیاد میاد توی سرم باعث اینکار میشه

اقدامهمش بخاط نداشتن تمرکزه ,, برم سراغ لیست کارهای روزانه 
یا برم بیرون پیاده روی و موزیک گوش بدم که علاقه دارم

5- توی کار خودم شکست میخورم عصبانی میشم و باید راهت شم

محدودیتبیشتر از ساعت مشخص شده کار نکنم تا تمرکزم حفظ بشه

اقدام : از سرکار بلند شم , کارم سنگیه استراحت کنم یا قدم بزنم و یه چیزی بخورم 
با آبجیم حرف بزنم خوش بگزرونیم یا فیلم ببینم که ی مدتی بگزره

6- ماهواره شبکه های موزیک ویدیو

اقدام : بجاش موزیک گوش کنم 
یا فیلم خوب ببینم اگه بیکارم

محدودیت : به هیچ عنوان تنها نگاه نکنم
فقط با خوانواده سریال های مورد علاقه

7- دست ورزی و  تجسم 

اقدام : به موقع برم سرویس تخلیه ادرار که دست ورزی نکنم
مکانم رو عوض کنم یا یکم قدم بزنم با نفس عمیق 

موارد اورژانسی خیلی شدید:

گوشی و لبتابو  رو از خودم  سریع دورش کنم 
فکرمو گسترش ندم سریع اون مکان رو ترک کنم و قدم بزنم
با اون یکی گوشیم که اینترنت نداره زنگ به خونواده بزنم
برم یکم سر بهشون بزنم از سرم میره
برم بیرون  یکم قدم بزنم و موزیک گوش بدم
بیام توی گروه کانون اورژانس  از سرم بره
حالم عوض شد 50 شنا برم تا فردا ایمن بشم

هدیه پاکی :

20 روز پیتزا با سیب زمینی 
40 روز : تیشرت و اسلش
60 روز : یک چاقو جیبی حرفه ای
و..

تفریحات مورد علاقه :

شنا دریا 
ماهیگیری
فیلم ترسناک و سریال با پفک و دلستر و تخمه 
سریال ترکی و هندی مسخره با آبجیم و شوهرش برا خنده

عادت جایگزین:

خوندن 30 دقیقه زبان 
15 دقیقه فیلم انگیزشی های سیو شده

سلام آرمین جان همونطور که گفتی ویرایش کردم 7 تا فعالیتم رو ..ممنون
 سپاس شده توسط
Hi

Guys
How are you
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
 سپاس شده توسط
فک کنم امروز همه  خوابیدن  Esteghfar
 سپاس شده توسط
سلام 1276746pa51mbeg8j

امروز لغزش کردم  2
بین خواب و بیداری این اتفاق افتاد 46
اول صبح برای نماز صبح بیدار شدم و بعدش یه صفحه قرآن خوندم و دوباره خوابیدم
حوالی ساعت 9 بیدار شدم ولی هوش و حواس درست و حسابی نداشتم
با اینکه دیشب ساعت 12 خوابیدم و دیگه به خواب نیازی نداشتم ولی باز هم کسل بودم و کشید به لغزش
بازهم کلی روز از دست دادم، ازصبح تا الآن هم حال خوبی نداشتم و الآن فقط میخوام جلوشو بگیرم سریالی نشه 1276746pa51mbeg8j

این همه تصمیم گرفته بودم این مسابقه رو هر سه هفته سبز باشم ولی نشد Hanghead  به خاطر یه اتفاق بد همه چیز خراب شد
بازم یه هفته زرد شد
امیدوارم قرمز نشه

شرمنده ام به خاطر مسابقه و اعتمادی که بهم داشتین Khansariha (116)
 سپاس شده توسط
(1399 آبان 25، 13:27)مهدوی نوشته است: سلام 1276746pa51mbeg8j

امروز لغزش کردم  2
بین خواب و بیداری این اتفاق افتاد 46
اول صبح برای نماز صبح بیدار شدم و بعدش یه صفحه قرآن خوندم و دوباره خوابیدم
حوالی ساعت 9 بیدار شدم ولی هوش و حواس درست و حسابی نداشتم
با اینکه دیشب ساعت 12 خوابیدم و دیگه به خواب نیازی نداشتم ولی باز هم کسل بودم و کشید به لغزش
بازهم کلی روز از دست دادم، ازصبح تا الآن هم حال خوبی نداشتم و الآن فقط میخوام جلوشو بگیرم سریالی نشه 1276746pa51mbeg8j

این همه تصمیم گرفته بودم این مسابقه رو هر سه هفته سبز باشم ولی نشد Hanghead
بازم یه هفته زرد شد
امیدوارم قرمز نشه

شرمنده ام به خاطر مسابقه و اعتمادی که بهم داشتین Khansariha (116)

تو تا یکماه بیشترم رفتی مهدوی

تو خیلی قوی هستی

هیچ اشکالی نداره الان بهترین کار ممکن اینه که بری غسل کنی
و دوباره به مسیر پاکیت ادامه بدی
هرکاری کردی رو فراموش کن دیگه غصه خوردن فایده ای نداره
فقط بدترش میکنه 
درضمن اگه عکس فیلم یا چیزای دیگه دانلود کردی سریع حذفشون کن 
و برو سابقه گوگلتم پاک کن اگه سرچ کردی
خودتم میدونی هیچ راهی جز برگشت نداری پس فراموش کن مقدمات و دوباره شروع کن

شاید باورت نشه منم هر وقت که بیدار میشم بعد یکی دوساعت بیدار میشم چنان وسوسه ای دارم که نگو 
از صبح که بیدار شدم اورژانسی ام خیلی بده 
اصلا ناراحت نباش
چون قراره رکورد بزنی
اینبار باید دو ماه برسونی چون تو میتونی تازه شاید وقتی که به دوماه رسیدی نظرت عوض شد وپاکیتو ادامه دادی
ما هنوزم بهت اطمینان داریم 
اعتمادمون از بین نمیره تویکی از بهترینای کانونی
به دوران اوجت برگرد و در اوج بمون
نه فقط در حرف بلکه در عمل
مهم اینه عمل کنیم وگرنه حرف زدن هیچ فایده ای نداره
یه جمله هست میگه
دنیا در برابر اونچه که میدونی بهت پاداش نمیده

دربرابرکاری که انجام میدی پاداشتو میده
موفق باشی رفیق
 سپاس شده توسط
ممنونم سعید جان
همون موقع غسل کردم ولی بحث اینه که الآن آرامش ندارم

من فیلم و عکس ندیدم و این اتفاق موقع خواب و بیداری افتاد 2

کاش این اتفاق نمی افتاد چون اصلاً دست خودم نبود
الآن باید بشینم توصیه های آرمین رو با برنامه ام تطبیق بدم و سعی کنم از امروز عملیش کنم

ولی خودخوری آخرش منو میکشه Khansariha (60)
 سپاس شده توسط
سلام به همه بر و بچ ! 
خوبید؟ ردیفید؟
آقا من دو روزه دارم زور میزنم بیام تو، پشت در کانون گیر کرده بودم.. 
به آرمین گفتن نام کاربری ام مشکل داره، گفت بزن "شارمین" دیگه 
بعد من میزدم "Sharmin" ارور میداد، تو مخیله ام نمیگنجید نام کاربری فارسی باشه  Khansariha (13) 
الان حل شد خدا رو شکر  
------------------------------------------------------------------------
شارمین/ 23 آبان / 2 روز خوب / 8 روز مانده
------------------------------------------------------------------------
حاج آرمین عزیز (خودمو نمیگم)، 
دمت واقعا گرمه گرم که نشستی خوندی اینا رو  53

نقل قول: آرمین

می‌‌خوام ازت که این لیست رو با اقدام‌ها و محدودیت‌هات کامل کنی.  Khansariha (18)

حله دیگه، قرار شد به مرور کامل تر شه دیگه  Smiley-face-biggrin
منم روزی یه فعالیت رو تکمیل/اصلاح میکنم نظرتونو بگید.
بعدم میخواستم تقلب کنم از بقیه بچه ها ببینم اونا چی نوشتن  19

نقل قول: چقدر هم خوراکی داره.  Smiley-face-biggrin  من هم خوراکی‌ها خیلی تاثیر خوبی روم میذارن.  4chsmu1

خداییش خودمم خندم گرفت، بعد از کانون باید برم یه کانون دیگه برای کاهش وزن !  Gigglesmile

نقل قول: فقط اون بخش شبکه‌های اجتماعی و .... خودش جزء مانع‌هات هست. باید خیلی مراقبش باشی.  Khansariha (18)

دقیقا، هم وقت زیاد میگیره، هم محرک هست..
فیلم و سریال هم همینطوره ، باید یه مواردی باشه که بی ناموسی نباشه توش  Gigglesmile
این دو تا حذف شد فعلا، تا ببینیم چی جاش میاد

نقل قول:
(1399 آبان 24، 19:55)آرمین نوشته است: شارمین قرار نیست به کمال‌طلبی روی بیاریم ها.  Swear1  برم یه سری مطلب در مورد جایگزین کردن عادات اشتباه بخونم چیه؟ 

ببین ساده بهت میگم باید یه کاری که برات مفید و ارزشمند هست رو جایگزین کار اشتباه قبلی کنی.

مثلا تو موانعت شناسایی کردی که استرس داری. از قضا یه سری پادکست صوتی هست در مورد استرس. روزی نیم ساعت به اون‌ها گوش میدی (هم در راستای مانعت کاری انجام دادی هم یه عادت مثبت گوش دادن به پادکست مفید رو جایگزین عادت بد قبلیت کردی)

مثلا تو موانعت شناسایی کردی ناامیدی و بدبینی داری. یه مجموعه مطلب آنلاین یا یه کتاب خوب در این مورد می‌گیری و روزانه یه تایم معین واسش وقت میذاری.

یا همین ورزش که خودت اشاره کردی. روزی پانزده دقیقه فلان ورزش.  128fs318181

ساعت خواب معین و برنامه‌ریزی اینجا نمی‌تونه جزء عاداتی باشه که ما دنبالش هستیم.

کمال طلبی رو خوب اومدی  Khansariha (13) 
حله آقا اینم اصلاح میکنم، چشم

----------------------------------------------------------------------------

تا میکروفون رو نگرفتید ازم، 
یه تشکر کنم از ماجراجوی عزیز، 
دوستم تا حس کرد من یه ذره حالم خوب نیست، اومد کلی برام پیام گذاشت، انصافا مرام و معرفت رو دارید؟!  9
ولی چون من با گوشی میومدم ندیدم پیام هاشو و کلی شرمنده شدم.. 
خواستم تشکر کنم ازش که مهم بود براش، وقت گذاشت برام تایپ کرد کلی ..  302
دمت گرم خلاصه رفیق
داستان من
 سپاس شده توسط
سلام  به بچه های توی خونه 49-2
حالتون چطوره؟ 
من امروز یه وسوسه متوسطو رد کردمو حالم خیلی خوبه
البته،فعلا چون تا آخر شب معلوم نیست چی بشه
ولی حس خوبی نسبت بهش دارم
و دیگه هیچی  106
فقط اومده بودم یه سلامی عرض کنم  303
پس فعلا خدافظ
شاید آخرشبم بتونم دوباره بیام
واقعا خیلی ناراحتم که به خاطر درسام خیلی کمتر میام
ولی زندگی همینه دیگه
محمد/۵۶ روز پاک
 سپاس شده توسط
3. موانع پاکی (محرک های لغزش)
3.1 تنهایی------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این عادت رو از خیلی قدیم دارم. اینکه وقتی تنها میشم، یه کاری انجام بدم که در حضور بقیه نمیتونم؛ که معمولا هم کار ممنوعی هست. فضولی کردن، گشتن دنبال چیزهایی که ازم قایم کردن، گیم بازی کردن، فیلم دیدن، یواشکی خوراکی خریدن و خوردن  4chsmu1
مهم و ممنوع تر و یواشکی تر از همه، خودارضایی!
به نظر میرسه بیشتر دنبال اون هیجان (از اینکه کسی نیاد) هستم و این تنها شدن (مخصوصا اینکه از قبل خبر داشته باشم) ماشه‌ی شروع فعالیت هایی رو میکشه که تهش منجر میشه به خ.ا راهکارها:
1. تا جای ممکن تنها نشوید! 
اگه خبردارم که قراره تو خونه تنها باشم، توی اون ساعت برم سرکار، یا با دوستام قرار بذارم. (پس همیشه آماده ی بیرون رفتن باش)، برم گیم نت، پیاده روی، دور دور و غیره
2. تنها در خانه! 
خودم رو مشغول کنم (ترجیحا بدون اینترنت)، تمیز کردن اتاق، شستن لباس ها، پایان نامه، ویدیو آموزشی و غیره
اگه وسوسه حس شد : ارجاع شود به پروتکل اورژانسی
3.2 استرس------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
تقریبا همه‌ی استرس من به خاطر یه کاری هست که باید انجام میدادم و ندادم. همون اهمال کاری. و جالبه که مثل دور باطل میمونه، خ.ا باعث اهمال کاری میشه و اهمال کاری باعث خ.ا 
برای اهمال کاری، ارجاع شود به : اهمال کاری
راهکارها برای کاهش استرس:
1. صحبت با کسی درمورد مورد استرس
2. مدیتیت کردن
3. گل گاو زبون (گرونه ولی!)
4. بستنی
5. تلقین مثبت: انجام میشه، از پسش بر میام، کاری نداره که و غیره
6. نوشتن
7. دعا کردن
3.3 خواب---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
طبق تحقیقات دانشمندان، اکثریت موارد لغزش توی رخت خواب رخ داده، اوقاتی که خوابم نمیبره و فک میکنم خ.ا کمکی میکنه، یا از خواب می پرم و خودارضایی میکنم. رویاپردازی های قبل خواب هم خیییلللیی موثره.
اولا اگه خ.ا یه بار باعث شده فشارت بیفته و خوابت ببره، هزار دفعه باعث شده به خاطر حموم نرفتن و اون حس بی خود، تا یه ساعت خوابت نبره و تو تشک کشتی بگیری (آرایه ادبی داشت  4chsmu1) یا یه ساعت وبگردی کنی. پس معکوس جواب داده. 
دوما حتی اگه کمکی هم بکنه و خوابت ببره، حس مزخرفی که فردا صبح داری رو چیکار میکنی؟
سوما فکر کردن و رویا پردازی باعث خواب زدگی میشه، ایده آل ترین حالت اینه که مغز از هر فکری خالی باشه
راهکارها:
1. عمل به برنامه ی خواب
2. عادت به یک ساعت خواب مشخص 
3. خسته شدن در طول روز 
4. پادکست گوش دادن
5. شیر گرم خوردن
6. نوشتن
7. ارجاع به قسمت 3.3 استرس
3.4 احساسات منفی ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
وقتی که با کسی دعوام شده، یا ناراحتم، یا نگرانم، نا امیدم، بی انگیزه ام، افسرده ام و غیره مقاومتم نسبت به خ.ا خیلی کم میشه. 
مثلا میگم من که ترکیدم اینم روش، یا مثلا به خاطر انتقام از پدر مادر ( vayy

اولا تو 1000 بار هم خ.ا کنی، هیچ کسی آسیب نمیبینه مگر خودت. این تویی که مسئول کارهات هستی و در آینده هیچ کس گردن نمیگیره ! حتی مادر پدر
دوما  هیچ چیز تو این دنیا حل نشدنی نیست. هر چیزی یه راهی داره و بالاخره پیدا میشه. پول درآوردن، شغل، ازدواج و غیره همشون راه دارن. ولی خ.ا باعث میشه تنبل شی و دنبال راهشون نری و این مشکل هم چنان پا برجا بمونه. درست میشه بالاخره مطمئن باش.
سوما به قول آرمین، خ.ا حل میکنه موضوع رو مگه؟ جز اینکه 30 ثانیه لذت داره، بعدش یه مشکل هم اضافه میشه به مشکلاتت! احساس ناراحتی و افسردگی ات بیشتر میشه و همش خودت رو ملامت میکنی که چرا توی این سالها نتونستی ترک کنی و عجب آدم بیخود و سست ماسی هستی ( 4chsmu1 )
چهارما به قول اون ویدیوعه، کم نبودن آدمایی که بعد از لیپوساکشن ظرف یه ماه برگشتن به همون وزنی که بودن، چون سبک زندگی شون تغییر نکرده بود. باید سبک زندگی ات رو تغییر بدی. 
5 فشار جنسی----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کاریش هم نمیشه کرد. 
ورزش کن، سرگرم باش، غذای محرک نخور، دور شبکه های مجازی رو خط بکش، با دوستای سالم بگرد. 
داستان من
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان