نظرسنجی: با توجه به غیرفعال شدن گروه طوفان، کدام یک از گروه‌ها را برای ادامه فعالیت انتخاب می‌کنید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
گروه سرو
44.44%
4
44.44%
گروه صراط مستقیم
22.22%
2
22.22%
گروه استوا
33.33%
3
33.33%
در کل
9 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۴ آقایان: طوفان (غیر فعال) (حامی: آرمین - سرپرست: هادی، SR71، مهدوی)

(1399 آبان 27، 20:23)شارمین نوشته است:
(1399 آبان 27، 20:14)mohammadrg نوشته است: بچه ها کسی سایتی سراغ نداره که سوالای تستی داشه
یعنی مثلا درس به درس،و به صورت پی دی اف، و همه ی تستام جواب و توضیح داشته باشن
اگر پولی و خریدنی ام باشه خیلی مهم نیست(البته خیلی گرون نباشه) 
اگه کسی میشناسه لطفا یه راهنمایی برسونه

سلام و صد سلام داش محمد، 
برای چه رشته ای ؟

انسانی
 سپاس شده توسط
اقاااااااا 
داش سعید کجا, نرو اقا , کجا بهتر از اینجا ! 
بمون کارت داریم بابا 

ولی جدا اگه میتونی کلا ول نکن کانون رو.. اگه حواستو پرت میکنه بیا , ولی کم بیا در حد یه اعلام وضعیت
این باعث میشه همیشه اجتناب از خود ارضایی توی الویت ها و ناخودآگاهت بمونه

اگرم فکراتو کردی, که با چشمانی اشک بار تو را بدرود خواهم گفت 
ایشالا زود زود برمیگردی و با یه عدد پاکی تپل خوشحالمون میکنی  302
داستان من
 سپاس شده توسط
(1399 آبان 28، 0:38)شارمین نوشته است: اقاااااااا 
داش سعید کجا, نرو اقا , کجا بهتر از اینجا ! 
بمون کارت داریم بابا 

ولی جدا اگه میتونی کلا ول نکن کانون رو.. اگه حواستو پرت میکنه بیا , ولی کم بیا در حد یه اعلام وضعیت
این باعث میشه همیشه اجتناب از خود ارضایی توی الویت ها و ناخودآگاهت بمونه

اگرم فکراتو کردی, که با چشمانی اشک بار تو را بدرود خواهم گفت 
ایشالا زود زود برمیگردی و با یه عدد پاکی تپل خوشحالمون میکنی  302

حرف دلمونو زدی آرمین 2
خیلی دلم براش تنگ میشه

مرد مجاهد رفت، سعید هم داره میره، آبی هم کم پیداست 1276746pa51mbeg8j

کاش همه برگردن و دور هم بتونیم به پاکی برسیم Hanghead
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
 سپاس شده توسط
سلام به همه 
گزارش امروز:
صبح ساعت ۹بیدار شدم تاساعت ۱۲درس خوندم بعد ناهار خوردم تا ساعت ۳استراحت کردم ساعت ۳تا ۵هم کلاس مجازی داشتم بعد اون تا ساعت ۷درس نوشتم بعدش تا ساعت ۹ دوباره درس خوندم بعد شام خوردم بعدش رفتم باخانواده دوتا سریال دیدم تا ساعت ۱۱ بعدش تا ساعت ۱۲ یه مروری از درسایی که خونده بودم کردم 
خداروشکر همش سرگرمم و مشغول درس خوندن تا وقتی سرگرم باشم هیچگونه فکر منفی به سرم نمیزنه ولی وقتی بیکار میشم همش این فکر میاد به سرم که برم گوگل یه فیلم نگاه کنم یابرم‌ خ.ا کنم ولی سریع میرم وضو میگیرم یه صفحه قرآن میخونم بعدش آروم میشم.
مهدی اف /۲۸آبان/۱۰روز پاک
 سپاس شده توسط
سلام و عرض ادب

آقایان

اعضای غیرفعال گروه هستند و از لیست اول گروه حذف شدند.
و کن اللهم بعزتک لی فی کل الاحوال رئوفا
خدایا به عزتت سوگند با من در همه حال مهربان باش

53 دعای کمیل 53
 سپاس شده توسط
آقا یه سؤال تخصصی!

این همه میگید مدیتیشن میکنید یعنی چی؟! Shy
البته من دیدم بعضيا رو که چهار زانو میشینن و کمرشونو صاف میکنن و با انگشت های اشاره و شستشون حلقه درست میکنن ولی هیچوقت نمیفهمیدم دارن چیکار میکنن
پرسیدم میگن مدیتیشن میکنن
ولی نمیدونم مدیتیشن چیه 65
در واقع میدونم برای آرامش درونی و تمرکز و دوری از اضطرابه ولی اینکه چطور میشه انجامش داد رو نمیدونم
دیدم چندتا از بچه‌ها میگفتن مدیتیشن میکنن گفتم بپرسم ببینم فوایدش چیه و برای چیه و مهمتر اینکه چطور انجامش میدن Gig

نگم براتون که من وقتی ده دوازده سالم بود یکیو دیدم تو یه اتاق نسبتاً تاریک با یه شمع میدیتیشن میکرد فکر کردم جادوگره؛ داشتم دیوونه میشدم  17
فقط میدویدم که گرفتارش نشم vayy

خدا منو ببخشه
کل محل از صدای داد زدنم بیدار شدن 42 
خود طرف گرخیده بود فکر میکرد جنی شدم 4fvfcja
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
 سپاس شده توسط
سلام به طوفانی‌های عزیز داداش‌های گلم

(1399 آبان 28، 14:37)مهدوی نوشته است: آقا یه سؤال تخصصی!

این همه میگید مدیتیشن میکنید یعنی چی؟! Shy
البته من دیدم بعضيا رو که چهار زانو میشینن و کمرشونو صاف میکنن و با انگشت های اشاره و شستشون حلقه درست میکنن ولی هیچوقت نمیفهمیدم دارن چیکار میکنن
پرسیدم میگن مدیتیشن میکنن
ولی نمیدونم مدیتیشن چیه 65
در واقع میدونم برای آرامش درونی و تمرکز و دوری از اضطرابه ولی اینکه چطور میشه انجامش داد رو نمیدونم
دیدم چندتا از بچه‌ها میگفتن مدیتیشن میکنن گفتم بپرسم ببینم فوایدش چیه و برای چیه و مهمتر اینکه چطور انجامش میدن Gig

نگم براتون که من وقتی ده دوازده سالم بود یکیو دیدم تو یه اتاق نسبتاً تاریک با یه شمع میدیتیشن میکرد فکر کردم جادوگره؛ داشتم دیوونه میشدم  17

مهدوی جان
چقدر خوشحالم که برگشتی به خونه خودت. ۲ روز نبودی انگار ۲ سال نبودی.  4chsmu1 با هم کلی روزهای خوب می‌سازیم.  Confetti اصلا غمت نباشه.  Khansariha (18)

این ماجرایی که تعریف کردی چه بامزه بود.  Khansariha (13)

مدیتیشن یعنی اینکه ریلکس کنی. فارغ از هیاهوها و در آرامش کامل. بعضی‌ها نشسته انجام میدن بعضی‌ها خوابیده. عموما با چشم بسته انجام میشه.

یک نوعش این هست که کلا ذهنت رو رها کنی و به هیچ چیز فکر نکنی. هر فکری اومد سراغت رهاش کنی تا بره.
یک نوع دیگه‌اش هم این هست که یه فضای ذهنی پر از آرامش تو ذهنت تصور کنی و از حضور در اون آرامش بگیری. مثلا توی دشت و دمن و کنار آب و کنار انسان‌هایی که دوست داری و از این چیزا.  Smiley-face-biggrin
آّهنگش خیلی مهمه فقط مهدوی. باید تو گوشت یه موزیک ملایم آرامش‌بخش باشه که قشنگ بتونی مدیتیشن کنی.
برای افزایش تمرکز هم یوگا که می‌رفتم یکی از تمرین‌هامون این بود که چراغ‌ها رو خاموش می‌کردن و یه شمع میذاشتن و باید یک ربع روش تمرکز می‌کردیم بدون اینکه سانتی‌متری بدن‌مون جابه‌‌جا بشه.  4chsmu1 نخند این یکی از روش‌های افزایش تمرکزه.  Smiley-face-biggrin

حالا بقیه دوستان مدیتیشن‌کار هم میان میگن.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
Mehdi_f خوشحالم که حسابی مشغول درس‌هات هستی و با این اشتغال، فکر بد به سرت نمی‌زنه. بازم برامون گزارش بنویس از خودت. چه بهتر هر روز باشه.  Khansariha (18)
نظرت چیه تو تاپیک درسیجات اعلام وضعیت درسی داشته باشی به صورت مرتب؟ فکر کنم بهت کمک کنه.  Khansariha (69)

mohammadrg تو تاپیک درسیجات بچه‌ها راهنمایی لازم رو بهت می‌کنن. چی شده که می‌خوای بری سراغ سایت‌ها برای تست؟ به خاطر قیمت کتاب‌ها؟  53258zu2qvp1d9v

ماجراجو حسابی جات خالی می‌مونه. مراقب خودت باش و زود برگرد پیش‌مون.  Khansariha (18)

شارمین خوشحال شدم که دیدم حالت بهتر شده و پرانرژی‌تر شدی.  2uge4p4

(1399 آبان 27، 19:16)شارمین نوشته است: وقتی لغزش دارم, تا دو روز ییییییسسس پنچرِ پنچرم. 
افسردم, همه اش یاد شکست ها و بدبختی هام میفتم, از خودم بدم میاد, حال ندارم پاشم تا اون وره اتاق برم .. 

بعد این دو روز یواش یواش سرحال میشم, ثل این فیلما دیدید مثلا یه سکانس سیاه سفیده, بعد مثلا یه اتفاقی میفته همه جا رنگی میشه؟  Gigglesmile 

قشنگ همون جوری, پا میشم کار میکنم ظرف میشورم, خسته ی خسته ام ولی باز دلم میخواد ادامه بدم, همش میگم کمه, میخوام بیشتر فعالیت کنم.

چقدر دوست‌داشتنی بود این‌ها.  317 
این‌ها رو با این شدت و غلظت تو اهداف پاکیت نوشتی؟ اگه نه حتما باید داشته باشیشون.  49-2 

آبی جات خالیه اساسی. ممنون که با یه پست مهمون‌مون‌ کردی به سفره‌ی دلت.  Khansariha (18) بی‌اندازه منتظر حضورت هستیم. هرچند که می‌دونم آدم گاهی به خلوت نیاز داره و هر شلوغی فقط حالش رو بدتر می‌کنه. اما شاید شلوغی ما با بقیه جاها فرق کنه. 

SR71 آرزوی ما خوب پیش رفتن تو درس‌هات هست.  49-2  برای مدیریت وسوسه‌هات به مشکلی که نخوردی؟ همه چی تحت کنترله؟  49-2 در حد یه سر زدن کوچیک لطفا بهمون سر بزن و از خودت بنویس.  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
بچه ها امروز و دیروز یه کمی فشار روم بود،خیلی مقاومت کردم،خیلی مشکلی نیست ولی وقتی که درس میخونم هم حواسم پرت میشه هم فشار روم میاد،
این فکرم تو ذهنم میاد که« تا این شصت روز که اومدم دیگه بسه، و خودمو خالی کنم و دوباره از اول شروع کنم، چون قبل از این شصت روز من تمام تلاشمو که میکردم فوقش پنج شیش روز پاک بودم ولی از اون موقع به بعد خیلی یهویی و با قدرت زیاد تا اینجا اومدم،» 
واسه همین دارم وسوسه میشم ولی این همیشه تنها وسوسه ای بوده که باعث شکستم شده، این که خودمو تخلیه کنم و از اول راحت شروع کنم، ولی خب همیشه ام دروغ بوده و هفت ماه منو تو حدود هفت هشت ده روز نگه داشته بود
 سپاس شده توسط
(1399 آبان 28، 18:13)mohammadrg نوشته است: بچه ها امروز و دیروز یه کمی فشار روم بود،خیلی مقاومت کردم،خیلی مشکلی نیست ولی وقتی که درس میخونم هم حواسم پرت میشه هم فشار روم میاد،
این فکرم تو ذهنم میاد که« تا این شصت روز که اومدم دیگه بسه، و خودمو خالی کنم و دوباره از اول شروع کنم، چون قبل از این شصت روز من تمام تلاشمو که میکردم فوقش پنج شیش روز پاک بودم ولی از اون موقع به بعد خیلی یهویی و با قدرت زیاد تا اینجا اومدم،» 
واسه همین دارم وسوسه میشم ولی این همیشه تنها وسوسه ای بوده که باعث شکستم شده، این که خودمو تخلیه کنم و از اول راحت شروع کنم، ولی خب همیشه ام دروغ بوده و هفت ماه منو تو حدود هفت هشت ده روز نگه داشته بود

محمد جان یه چیزی که می‌دونی دروغ بوده چرا باید بهش بها بدی؟  128fs318181
مگه قبلا امتحانش نکردی؟ فایده‌ای داشته؟ غیر از این بوده که زندگیت رو به هم ریخته و اسیرش شدی؟

خیلی قاطع به خودت یادآوری کن که این‌ها وسوسه هستن و نه فکر عاقلانه.

خودت رو خالی کنی چه سودی داره؟ خب باز هم همین آش هست و همین کاسه. چیزی مگه تغییر می‌کنه؟
بازم می‌خوای ترک خ.ا رو شروع کنی.

وسوسه‌ای که داری صرفا ذهنی هست؟ یا اینکه از نظر جسمی هم تحت فشار هستی؟
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
(1399 آبان 28، 18:13)mohammadrg نوشته است: بچه ها امروز و دیروز یه کمی فشار روم بود،خیلی مقاومت کردم،خیلی مشکلی نیست ولی وقتی که درس میخونم هم حواسم پرت میشه هم فشار روم میاد،

ُسلام داش محمد، خوبی؟
آقا اگه فکر میکنی این تفکر زیاد میاد سراغت و شده نقطه ضعفت، باید حتما یه فکری به حالش بکنی..
به قول آرمین بشین پیش خودت حساب کن (به نظرم حتما نتیجه رو بنویس که مکتوب باشه) ببین چرا این فکر اشتباهِ 
مثلا من اگه بودم مینوشتم،
 اولا کدوم راحتی؟ الان که این عادت رو ترک کردم راحتم اون موقع تازه ناراحت میشم .. (از منی که تازه 4 روز پاک دارم بپرس)
دوما الان که 60 روز میگذره و تونستم پاک بمونم، یعنی ترک کردم و بدنم مثل قدیم وابسته به این عمل نیست، پس بدون این هم میتونم زندگی کنم
سوما این که بگم فقط یه دفعه اشتباهِ ، چون یه دفعه است، بعد دو دفعه ، بعد 100 دفعه ! و خبر بد اینه که اعتیاد دوباره برگشته و دوباره باید کلی زور زد تا شرش کم شه .. 
چهارما فک کن یه معتاد به موادمخدر که کلی سال معتاد بوده، با همت و تلاش و پشتکار و مراقبه شدید، تونسته 2 ماه پاک باشه، حاله میگه میخوام از اول شروع کنم، چی بهش میگی؟ همونا رو به خودت بگو
داستان من
 سپاس شده توسط
سلامی دوباره به داداش‌های بی‌نظیر طوفانی
امیدوارم عالی باشید.  317

خب ۷ تا فعالیت داشتیم که ۷ تا شاگرد زرنگ طوفانی (که من هم جزءشون هستم  Smiley-face-biggrin ) اون‌ها رو انجام دادن.
و
قرار بود دوستان یه سری تغییرات لحاظ کنن.

هادی
محمد
شارمین
این کار رو انجام دادن.
ماشالله به شما برادران عزیز و ثابت قدم.  Confetti

اما
ماجراجو (که به غیبت رفت)
مهدوی (که مشکلی براش پیش اومد و نتونست)
SR71 (که حسابی درس‌هاش سنگین شدن)
این کار رو انجام ندادن.

من پاسخ ۳ دوستی که این کار رو انجام دادن می‌نویسم.
و
از دوستان دیگه هم درخواست می‌کنم که زودتر انجامش بدن که با هم بتونیم به مرحله بعد بریم.  Khansariha (69)
کلی کار داریم و نباید وقت رو به هدر بدیم.   6
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
(1399 آبان 24، 22:57)هادی نوشته است: سلام داداش جان

شبتون بخیر
امیدوارم حال شما و حال همه دوستان خوب و سلامت باشه

ممنونم که وقت گذاشتین و دقیق همه مطالب رو تحلیل کردین و نکات لازم رو بهشون اضافه کردین
شما یه رفیق خوب یه برادر بزرگتر هستین برامون که دلسوزانه راهنماییمون می کنین Khansariha (18)

سلام هادی جان

ممنون عزیز دل. شما محبت داری.
من خیلی خوشحالم که دوستان و برادرانی این قدر دوست‌داشتنی کنارم دارم. هم ازشون می‌آموزم و هم اگه چیزی بلد باشم می‌تونم انتقال بدم. وجود شما باعث افتخاره هادی جان.   Khansariha (18)

نقل قول: چقدر انرژی میگیرم از حرفاتون
چشم الان انجام میدم
ببینین چطور شد؟ Khansariha (2)
نقل قول: وقتی پاکم احساس میکنم یک روز زندگیم به همون شکلی که دلخواهم هست سپری شده / لذت می برم از اینکه روز هامو با آرامش اعصاب همونطوری که دلم می میخواد سر میکنم و آخر شب کیف میکنم که به همه کارهام رسیدم
وقتی پاکم احساس قوی بودن میکنم یه حس قوی بهم میده که هنوز هم باید تلاش کنم و ادامه بدم/ لذت می برم ازقدرتی که پاکی بهم میده انرژی و یه حال خوبی که باعث میشه به سخت ترین چیزها لبخند بزنم بگم هادی بیدی نیست که با این باد ها بلرزه 
وقتی پاکم احساس میکنم اطرافیانم منو دوست دارن/ لذت می برم از احساس دوست داشتنی که دیگران بهم میدن یه حس خیلی باحالی داره ابراز احساسات دیگران بهت
وقتی پاکم میتونم صادقانه و پاک و بدون آلایش عشق بورزم / لذت می برم وقتی پاکم و آغوشم مهربانانه بازه برای عزیزانم صادقانه عشق ورزیدن مزه ی دیگه ای داره
وقتی پاکم وجدانم راحته که خیانت نمیکنم و تلاش میکنم که بهتر و بهتر بشم / چه لذتی بالاتر از اینکه در مقابل خودم شریک زندگیم هم شرمنده نیستم دروغ نمیگم وجدانم راحته و میتونم با افتخار سرمو بالا بگیرم بگم من خواستم و انجامش دادم

عالی شد.  317

نقل قول:
نقل قول: چه عالی هم عوامل رو نوشتی و هم زنجیره لغزش رو برای خودت مشخص کردی.  [تصویر:  49-2.gif]

می‌تونی هر عامل رو جدا بنویسی و محدودیت‌ها و اقدامات رو هم نظیر به نظیر مشخص کنی؟

وقتی ساعات زیادی تو تخت خوابم میمونم

محدودیت و اقدام:

شب وقتی میرم رخت خواب که خوابم بیاد سرمو به بالش نذاشته خوابم ببره جوری که نصف شب هم بیدار نشم 
صبح ها بازه روتین های من از 6 تا 8 صبح هست من باید تو این دو ساعت اون فعالیت های اولیه رو انجام بدم وگرنه برنامه ریزی روزانم دچار اختلال میشه و نمیرسم تا آخر شب تموم کنم کارهامو و همین تموم نکردن حس بدی بهم میده که نمیخوامش
همین مقید کردن خودم به روتین باعث میشه که تو رخت خوابم نمونم تازه اونقدر میزان خوابم کم شده که صبح ها گاهی سختی میکشم بیدار بشم ساعت 6 ولی باید بیدار بشم طول روز هم خواب میاد ولی نمیخوابم که شبا بتونم سروقت بخوابم 
با این روش جلوی وقت تلف کنی و وسوسه حین خواب رو تونستم بگیرم

وقتی که زمان زیادی تو حموم میمونم 

محدودیت و اقدام:

من دوش آب گرم رو خیلی دوست دارم 
ولی همیشه عداب وجدان میگیرم که همینطوری آب رو باز بذارم بره کلا من تو هر چیزی مخالف اسرافم 
زمان حمومم 10 دقیقس زود تند سریع همین ده دقیقه رو داغ داغ میکنم تا یه جایزه ای به خودم داده باشم
دیگه وقت تلف نمی کنم تو حموم و همچنین تو هر لحظه اش مراقب فکرم هستم و لذت بردن از آب داغ رو جایگزین فکر های بد کردم
واینطوری جلوی اینم گرفته شده

وقتی که تنهام و فعالیت هامو متوقف میکنم تا کار نادرست انجام بدم

محدودیت و اقدام:

این مورد اساسی ترین بود برای من

خیلی وقت ها پیش میومد بدون وسوسه خارجی خودم خودمو وسوسه میکردم که سمت این عمل برم و هی شکست میخوردم ازش یه جورایی تفریح شده بود وب گردی و عمل بد
حالا به لطف برنامه ای که برای خودم ریختم و فورسی که روی خودم گذاشتم باعث میشه که به راحتی تنها بمونم و دیگه هیچ مشکلی باهاش نداشته باشم چون الان میتونم که فکرمو کنترل کنم و انتخاب کردم که پاک باشم
هر روزی که از دست میدم چبران کردن برنامه اون روز برام یه هفته طول میکشه و همین باعث میشه که نذارم کار امروزم به فردا بکشه

وقتی تو یه جمع تحریک کننده هستم شاید اونجا جلومو بگیرم ولی تا مدت ها ذهنم درگیرش میشه

محدودیت و اقدام:

جمعی که منظورم بود عمدا کارش و حرف هاش اینجور چیزا نبود
گاهی مهمونی هایی بود که پوشش ها اذیتم میکرد شاید برای یه عده عادی بود ولی برای من وسوسه به جونم می انداخت که الحمدالله دیگه نمیرم از همه چی فاصله گرفتم و همچنین من متعهد شدم که پاک بمونم که با این کار تونستم جلوی این مورد رو هم بگیرم

حالا همه این مطالب به کنار، اینا همشون فرعیاتن اصل کاری خودمم که بخوام پاک باشم من نخوام دیگه هیچکدوم اینا فایده نداره که

چه عالی وقت گذاشتی و نوشتی هادی. آفرین به تو.  Confetti 

هادی جان یه سری مورد هم نوشته بودی در مورد فیلترشکن، شبکه‌های اجتماعی و ...
این موارد به نظرت دیگه کاملا حل شده است و نیاز نیست بهشون توجه داشته باشی؟
مثلا فیلترشکن رو بنویسی هرگز نصبش نکنم. یا اینکه فقط در صورت ضرورت نصب بشه. یا اگه همیشه نصب هست پس همیشه یادم باشه به اندازه‌ای که لازمه بازش کنم و هدفمند ازش استفاده کنم و ببندمش و به محض اینکه ذهنم خواست جای دیگه بره از خیرش می‌گذرمش و کلا کامپیوتر یا گوشیم رو کنار می‌ذارم.

اگه فکر می‌کنی حل شده است و نیاز به توجه نداره پس هیچی.  128fs318181

نقل قول:
نقل قول: چه عالی و دقیق هر کدوم رو مشخص کردی.  [تصویر:  khansariha%20(69).gif] 

ممکنه بگی اون قدر پاکی من تثبیت شده که نیاز به هدیه روزانه ندارم و من هم می‌پذیرم. اما اگر دوست داشتی می‌تونی یک هدیه روزانه کوچیک هم برای خودت در نظر بگیری.  [تصویر:  5.gif]
دقیقا همینو میخواستم بگم
غرور نباشه ولی الان راحت تر میتونم که یک روز پاک باشم
از طرفی جایزه ای برای هر روز پیدا نکردم چون همه اون چیزایی که میتونم درقالب جایزه بدم بخشی از فعالیت های روزانمه که عملا جایزه حساب نمیشه کتاب ورزش فیلم موسیقی همشون جز فعالیت هامه 
دوما تنقلات برام ضرر میکنه نمیتونم زیاد بخورم همین چیپس و پاپ کورن رو دودلم براش تو ذهنمه که جایزه های بهتر و سالم تری پیدا کنم
خودمم دوست ندارم چیزای صنعتی بخورم دوست دارم خودم درستش کنم ولی وقت نمیشه هر روز انجامش بدم
به نظرتون باید چیکار کنم؟چیا میتونم انتخاب کنم؟

هادی اینکه بتونی راحت‌تر پاک بتونی کاملا طبیعیه. اگه آدم روزهای پاکیش زیاد بشه و از اون طرف سخت‌تر بشه کارش که خیلی غیرنرماله.
بهت تبریک میگم.
اما به نظرم الان جای غرور نیست و هنوز به یک ذهن شفاف و فعال در این زمینه نیاز داریم.

مواردی که برای هدیه روزانه گفتم همه رو خوندی؟
مثل مستربین - گیم - متمم ؟
بالاخره حتما یه فعالیتی تو عالم هست که دوستش داشته باشی و جزء برنامه روزانه‌ات نباشه. نیست؟  4chsmu1
و
منم با چیپس و پاپ کرن و این‌ها موافق نیستم.
مثلا بادام زمینی دوست داری؟ بادام درختی؟ بادام هندی چطور؟  4chsmu1 پسته؟ توت خشک؟ آلو خشک؟  Smiley-face-biggrin حالا اگه گرونن هم روزی یه دونه. اقتصادی عمل کن.  Smiley-face-biggrin  این‌ نوع خوراکی‌ها و مغزیجات که ضرر نداره.  Khansariha (18) من خودم چی پف رو انتخاب کردم. بادام زمینی هست که دورش کاکائویه. روزی یه دونه تقدیم خودم می‌‌کنم.  128fs318181

نقل قول:

نقل قول: خیلی هم عالی. به زودی هر طوفانی باید این روتین‌ها رو برای خودش داشته باشه.  [تصویر:  khansariha%20(69).gif]

می‌تونی یک یا دو مولفه‌ از این مجموعه کار‌ها رو به ما هم اعلام کنی؟
مثلا بگی عادت دارم روزانه ۱۰ کتاب می‌خونم و ۱۰ دقیقه ورزش می‌کنم. این جوری بهتر همراه ما میشی.  [تصویر:  5.gif]

با کمال میل حتما
قبلش یه چیزی بگم
خیلی قبل تر ها خانوم گلبرگ یه آجیلی گذاشته بودن که میگفت میخوای موفق باشی خودتو شبیه آدمای موفق کن اینطوری توهم یکی از اونا میشی
بعد ها هم خودم اینو از یکی از افراد ثروتمند جهان شنیدم یادم نیست کی بود
من این مجموعه روتین رو از افراد معروف موفق گرفتم و شخصی سازی کردم برای خودم که هروز انجامش بدم تا در من تبدیل به یه عادت بشه مطمئنم که یه روزی اثر میکنه اینا
منتظر بودم که فعالیت هامونو شروع کنیم اونجا تو گزارش روزانه ام بنویسم
ولی خب هرمقع خواستین میگم اینجا 302 

چقدر زیبا گفتی.  49-2 شک نکن که این موارد همین الانش هم روی زندگیت اثر گذاشتن. بدون شک.  128fs318181
داداش جان فعلا هر کس داره یه دونه عادت جایگزینش رو میگه. لطفا تو هم یه دونه یا چند تا از عادت‌هات رو بگو. از عادت‌هایی که تایم ازت می‌بره. مثلا پانزده دقیقه صرف انجامش میشه. 
بعدا تو بخش‌ برنامه‌ریزی میگی بهمون که این عادت‌ها رو چطور تو برنامه روزانه‌ات گنجوندی. الان فقط اسم می‌بریم.  Khansariha (18)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
(1399 آبان 25، 1:32)mohammad201563 نوشته است: سلام آرمین جان همونطور که گفتی ویرایش کردم 7 تا فعالیتم رو ..ممنون

سلام به تو محمد عزیز
ماشالله به تو. کلی وقت گذاشتی و آفرین به تو.  317 

نقل قول: باور ها نسبت به ترک خودارضایی و رسیدن به پاکی:

ما خودارضایی رو چطور می‌بینیم؟

من خود ارضایی رو یک اعتیاد شدید و بیماری ذهنی میدونم که باید درمان بشه .
خودارضایی افکارما, زندگی ما , روح ما روان ما هدف ها و ارزوهای مارو نابود میکنه .

پاکی رو چطور می‌بینیم؟

پاکی رو راهی برای رسیدن به آرامش شادی و نشاط و حس خوب و عزیز خدا بودن میبینم

باور ما نسبت به ترک خودارضایی چیه؟

پاکی و درمان رو با اراده و تلاش امکان پذیر میبینم تا از این رنج روحی و روانی جسمی 
رهایی بیابم , به خدا نزدیک تر شوم  آرامش و خوشحالی را پیدا کنم 

اهرم روانی رنج :

1) چرا از خودارضایی متنفرم؟ چرا حالم از خودارضایی به‌هم می‌خورد؟

از خود ارضایی متنفرم چون: تمام مشکلاتی که تاالان برای خودم درست کردم به خاطر این بوده 
,,هدف هایی که تا الان بهشون باید میرسیدم ولی نرسیدم ,, 
ناامیدی حس پوچی ضف جسمی نداشتن اعتماد بنفسی که برام درست کرده که نمیتونم دنبال ارزو ها و هدف هام برم 
 متنفرم از اینکه دیگه معتاد باشم کسی که یک هوس لحظه ای رو به همه چیز ترجیح میده

2) اگر کسی خودارضایی کند، چه احساسات منفی برایش به ارمغان می‌آورد؟

احساس ناامیدی ,حس پوچی , بی حوصلگی, تنبلی , عصبانیت و خشم بیجا , تنفراز خود

3) خودارضایی چه رنج‌هایی را برای فرد به ارمغان می‌آورد؟ و تکرار آن برایش چقدر عذاب‌آور است؟ 

ضعف جسمی و روانی , بی هدفی بی حوصلگی  خشم و عصبانیت نامیدی و احساسات منفی به بجود میآورد

4) کسی که خودارضایی می‌کند، با انجام خودارضایی چه چیزهایی را از دست می‌دهد؟

به بدن خود آسیب های جدی میزند زنگی اش تلخ و بیمعنا میشود حس تنفر از خود و احساسات شدید منفی بوجود میآورد.

5) کسی که خودارضایی می‌کند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می‌آورد؟

شرایطی بدون پیشرفت  فقط حس ناامیدی بی هدف بودن و گوشه گیر شدن بیحوصله بودن و عدم اعتماد به نفس را به وجود میاورد.

6) خودارضایی چطور روابط فرد را در خانواده بد کرده و تأثیرات اجتماعی منفی می‌گذارد؟

گوشه گیر شدن , خشم و عصبانیت ب به روابط خانوادگی لطمه وارد میکند . 
نداشتن تمرکز اعتماد به نفس و بودن احساسات منفی و ناامیدی باعث میشود  در اجتماع پیشرفتی نکند . 

.......................................

اهرم روانی لذت :

1) چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟ چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟

اگه خود ارضایی رو رها کنم از این حس پوچی و ناامیدی رها میشم تمام چیز های از دست رفتمو برمیگردونم و خدا توی اهدافم کمک میکنه مطمعنم.. 
باور دارم که اگه بتونم به این بیماری غلبه کنم به بقیه مشکلات دیگر زندگیم میتونم غلبه کنم ,خودمو میتونم دوست داشته باشم وبعد خوانوادمو و اطرافیانمو,,
 روی هدفها و آیندم میتونم با اعتماد به خودم تمرکز کنم و پیشترفت کنم وادم موفقی بشم .

2) پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می‌آورد؟

پاک بودن و تقوا داشتن برایم حس امید و اعتماد به نفس بوجود میآره .اینکه میدونم خدا منو تنها نگذاشته و منو دوست داره و توی اهدافم کمک میکنه

3) پاکی و تقوا چه لذت‌هایی را برایم به ارمغان می‌آورد؟ و ادامه و حفظ این پاکی، چقدر لذت‌بخش است؟

لذت قوی بودن و بااراده بودن , لذت داشتن یک وجدان راحت
آرامش حس امید و سرزندگی و اعتماد به نفس , 
لذت هدفمند شدن لذت شاد بودن دور از احساسات منفی  با حفظ پاکی هرروز بیشتر میشود .

4) در صورت ترک خودارضایی، حفظ پاکی و تقوا چه چیزهایی به دست می‌آورم؟

از این این حس گناه و بیماری رها میشوم وحس ارامش  و باخدا بودن  بدست میاورم
آرامش  شادیو نشاط تمرکز انرژی امید وسرزندگی  بدست میآورم
میتوانم با اعتماد به نفس روی اهدافم کار کنم و پیشرفت کنم

5) در صورت ترک خودارضایی، چه شرایط خوب و مثبتی برایم به وجود می‌آید؟

شرایط پیشرفت کردن خیلی بهتر میشود .. قدرت تمرکز روی اهدافم  با اعتماد به خودم بیشتر میشود

6) ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به‌همراه دارد؟

باحوصله تر میشم گوشه گیری نمیکنم خوانواده و اطرافیانم رو بیشتر دوست دارم بهشون احترام میزارم
دراجتماع با اعتماد به نفس و عزت نفس بیشتر روابط بهتر داشته باشم .. 

الان این‌ها شدن باورهای قوی برای ترک خودارضایی.
یه پکیج قوی و قدرتمند برای ترک خودارضایی.
عالی.  317

نقل قول: موانع پاکی و اقدامات لازم :

1-بیشتر از ساعت 1 شب بیدار بودن
یا شب خسته نباشم و توی رخت خواب باشم

اقدام : به بدن سازی علاقه دارم هروز ورزش کنم شب خسته باشم که بیدار نمونم

محدودیت : ظهر نخوابم که شب خسته باشم 
گوشی و لبتاپ ساعت 11 به بعد به هیچ عموان
خاموش شود و دور از رخت خواب

2-پورخوری و غذای های حجیم شب 

اقدام : شب زود شام بخورم و سبک باشه
محدودیت : مواد انرژی زا نباشه یا حتما اول شب باشه

3- وب گردی و اینستا موقع استراحت و بیکاری و شب توی رخت خواب 

محدودیت : گوشیمو ساعت یازده به هیچ عنوان کاری ندارم باهاش پس خاموشش میکنم 
و یک جای دور از جای خواب میزارم که اصلا حوصلم نیاد برم سمتش

4- تنها  بودن و بیکار بودن فکر زیاد میاد توی سرم باعث اینکار میشه

اقدام : همش بخاط نداشتن تمرکزه ,, برم سراغ لیست کارهای روزانه 
یا برم بیرون پیاده روی و موزیک گوش بدم که علاقه دارم

5- توی کار خودم شکست میخورم عصبانی میشم و باید راهت شم

محدودیت : بیشتر از ساعت مشخص شده کار نکنم تا تمرکزم حفظ بشه

اقدام : از سرکار بلند شم , کارم سنگیه استراحت کنم یا قدم بزنم و یه چیزی بخورم 
با آبجیم حرف بزنم خوش بگزرونیم یا فیلم ببینم که ی مدتی بگزره

6- ماهواره شبکه های موزیک ویدیو

اقدام : بجاش موزیک گوش کنم 
یا فیلم خوب ببینم اگه بیکارم

محدودیت : به هیچ عنوان تنها نگاه نکنم
فقط با خوانواده سریال های مورد علاقه

7- دست ورزی و  تجسم 

اقدام : به موقع برم سرویس تخلیه ادرار که دست ورزی نکنم
مکانم رو عوض کنم یا یکم قدم بزنم با نفس عمیق 

چه خوشگل شدن این‌ها. تمیز و مرتب. اقدام و محدودیت هم مشخص.  6
پس فردا که می‌خوایم بریم تو برنامه‌ریزی و ارزیابی دیگه می‌دونی چه کارها باید انجام بدی و چه جور باید از خودت حساب پس بکشی.
ماشالله به تو. 

نقل قول: هدیه پاکی :

20 روز پیتزا با سیب زمینی 
40 روز : تیشرت و اسلش
60 روز : یک چاقو جیبی حرفه ای
و..

عالی. این‌ها شدن هدیه‌های مشخص در روزهای مشخص.  49-2
فقط برای هدیه روزانه چیزی در نظر نگرفتی؟
بخش هدیه این پست رو خوندی؟

برات آرزوی موفقیت دارم.  Khansariha (18)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
(1399 آبان 25، 16:27)شارمین نوشته است: حاج آرمین عزیز (خودمو نمیگم)، 
دمت واقعا گرمه گرم که نشستی خوندی اینا رو  53

فدای تو حاج آرمین عزیز (خودتو میگم. خودمو نمیگم.  4chsmu1 )

با افتخار صحبت‌های زیبات رو می‌خونم داداشم.  Khansariha (18) 

نقل قول: حله دیگه، قرار شد به مرور کامل تر شه دیگه  Smiley-face-biggrin
منم روزی یه فعالیت رو تکمیل/اصلاح میکنم نظرتونو بگید.
بعدم میخواستم تقلب کنم از بقیه بچه ها ببینم اونا چی نوشتن  19

این هم یه روشه. خیلی هم عالی.
آهسته و پیوسته.  Khansariha (69)
تقلب تو این جور موارد اصلا چیز بدی نیست. و من توصیه می‌کنم.  4chsmu1

نقل قول:
نقل قول: چقدر هم خوراکی داره.  Smiley-face-biggrin  من هم خوراکی‌ها خیلی تاثیر خوبی روم میذارن.  4chsmu1

خداییش خودمم خندم گرفت، بعد از کانون باید برم یه کانون دیگه برای کاهش وزن !  Gigglesmile

اینم حرفیه.  Khansariha (13)
وزن رو همیشه میشه کم کرد. فعلا بچسبیم به ترک خودارضایی.  4chsmu1 

نقل قول:
نقل قول: فقط اون بخش شبکه‌های اجتماعی و .... خودش جزء مانع‌هات هست. باید خیلی مراقبش باشی.  Khansariha (18)

دقیقا، هم وقت زیاد میگیره، هم محرک هست..
فیلم و سریال هم همینطوره ، باید یه مواردی باشه که بی ناموسی نباشه توش  Gigglesmile 
این دو تا حذف شد فعلا، تا ببینیم چی جاش میاد

خوشحالم بابت این تغییر. امیدوارم جدی بگیریش یه مدت و بهش عمل کنی تا نتیجه‌اش رو ببینی.  49-2

(1399 آبان 25، 17:39)شارمین نوشته است: 3. موانع پاکی (محرک های لغزش)
3.1 تنهایی------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این عادت رو از خیلی قدیم دارم. اینکه وقتی تنها میشم، یه کاری انجام بدم که در حضور بقیه نمیتونم؛ که معمولا هم کار ممنوعی هست. فضولی کردن، گشتن دنبال چیزهایی که ازم قایم کردن، گیم بازی کردن، فیلم دیدن، یواشکی خوراکی خریدن و خوردن  4chsmu1 
مهم و ممنوع تر و یواشکی تر از همه، خودارضایی!
به نظر میرسه بیشتر دنبال اون هیجان (از اینکه کسی نیاد) هستم و این تنها شدن (مخصوصا اینکه از قبل خبر داشته باشم) ماشه‌ی شروع فعالیت هایی رو میکشه که تهش منجر میشه به خ.ا راهکارها:
1. تا جای ممکن تنها نشوید! 
اگه خبردارم که قراره تو خونه تنها باشم، توی اون ساعت برم سرکار، یا با دوستام قرار بذارم. (پس همیشه آماده ی بیرون رفتن باش)، برم گیم نت، پیاده روی، دور دور و غیره
2. تنها در خانه! 
خودم رو مشغول کنم (ترجیحا بدون اینترنت)، تمیز کردن اتاق، شستن لباس ها، پایان نامه، ویدیو آموزشی و غیره
اگه وسوسه حس شد : ارجاع شود به پروتکل اورژانسی
3.2 استرس------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
تقریبا همه‌ی استرس من به خاطر یه کاری هست که باید انجام میدادم و ندادم. همون اهمال کاری. و جالبه که مثل دور باطل میمونه، خ.ا باعث اهمال کاری میشه و اهمال کاری باعث خ.ا 
برای اهمال کاری، ارجاع شود به : اهمال کاری
راهکارها برای کاهش استرس:
1. صحبت با کسی درمورد مورد استرس
2. مدیتیت کردن
3. گل گاو زبون (گرونه ولی!)
4. بستنی
5. تلقین مثبت: انجام میشه، از پسش بر میام، کاری نداره که و غیره
6. نوشتن
7. دعا کردن
3.3 خواب---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
طبق تحقیقات دانشمندان، اکثریت موارد لغزش توی رخت خواب رخ داده، اوقاتی که خوابم نمیبره و فک میکنم خ.ا کمکی میکنه، یا از خواب می پرم و خودارضایی میکنم. رویاپردازی های قبل خواب هم خیییلللیی موثره.
اولا اگه خ.ا یه بار باعث شده فشارت بیفته و خوابت ببره، هزار دفعه باعث شده به خاطر حموم نرفتن و اون حس بی خود، تا یه ساعت خوابت نبره و تو تشک کشتی بگیری (آرایه ادبی داشت  4chsmu1) یا یه ساعت وبگردی کنی. پس معکوس جواب داده. 
دوما حتی اگه کمکی هم بکنه و خوابت ببره، حس مزخرفی که فردا صبح داری رو چیکار میکنی؟
سوما فکر کردن و رویا پردازی باعث خواب زدگی میشه، ایده آل ترین حالت اینه که مغز از هر فکری خالی باشه
راهکارها:
1. عمل به برنامه ی خواب
2. عادت به یک ساعت خواب مشخص 
3. خسته شدن در طول روز 
4. پادکست گوش دادن
5. شیر گرم خوردن
6. نوشتن
7. ارجاع به قسمت 3.3 استرس
3.4 احساسات منفی ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
وقتی که با کسی دعوام شده، یا ناراحتم، یا نگرانم، نا امیدم، بی انگیزه ام، افسرده ام و غیره مقاومتم نسبت به خ.ا خیلی کم میشه. 
مثلا میگم من که ترکیدم اینم روش، یا مثلا به خاطر انتقام از پدر مادر ( vayy

اولا تو 1000 بار هم خ.ا کنی، هیچ کسی آسیب نمیبینه مگر خودت. این تویی که مسئول کارهات هستی و در آینده هیچ کس گردن نمیگیره ! حتی مادر پدر
دوما  هیچ چیز تو این دنیا حل نشدنی نیست. هر چیزی یه راهی داره و بالاخره پیدا میشه. پول درآوردن، شغل، ازدواج و غیره همشون راه دارن. ولی خ.ا باعث میشه تنبل شی و دنبال راهشون نری و این مشکل هم چنان پا برجا بمونه. درست میشه بالاخره مطمئن باش.
سوما به قول آرمین، خ.ا حل میکنه موضوع رو مگه؟ جز اینکه 30 ثانیه لذت داره، بعدش یه مشکل هم اضافه میشه به مشکلاتت! احساس ناراحتی و افسردگی ات بیشتر میشه و همش خودت رو ملامت میکنی که چرا توی این سالها نتونستی ترک کنی و عجب آدم بیخود و سست ماسی هستی ( 4chsmu1 )
چهارما به قول اون ویدیوعه، کم نبودن آدمایی که بعد از لیپوساکشن ظرف یه ماه برگشتن به همون وزنی که بودن، چون سبک زندگی شون تغییر نکرده بود. باید سبک زندگی ات رو تغییر بدی. 
5 فشار جنسی----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کاریش هم نمیشه کرد. 
ورزش کن، سرگرم باش، غذای محرک نخور، دور شبکه های مجازی رو خط بکش، با دوستای سالم بگرد. 

شارمین نمیدونی چقدر لذت بردم از خوندن این بخش.
مشخصه حسابی نشستی فکر کردی و نوشتی. نه با یه دید سرسری. چقدر دقیق و حساب‌شده. بهت تبریک میگم.  49-2
ماشالله به تو.  Khansariha (48)

فقط این قسمت رو هر چی گشتم پیدا نکردم:  39 

نقل قول: برای اهمال کاری، ارجاع شود به : اهمال کاری

ببین اگه کل موانعت حل بشه و این اهمال‌کاری حل نشه، به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسی.
همین اهمال‌کاری هم احساسات منفی برات میاره. هم رضایت رو ازت می‌گیره و خوابت رو به هم می‌ریزه. هم استرس میاره. هم تنهایی‌ رو برات تبدیل به یه غول می‌کنه.  Hanghead  در حالی که اگه بدون اهمال‌کاری برنامه‌هات رو پیش برده باشی کلی حس خوب داری و کلی آرامش و رضایت به دنبالش. نیازی هم به خ.ا نداری.

ضمنا فشار جنسی شماره‌اش میشه 3.5 .  4chsmu1

(1399 آبان 25، 20:06)شارمین نوشته است: پروتکل اورژانسی:
خوب به جایی رسیدیم که نباید میرسیدی، فرقی نمیکنه تنهایی یا قراره تنها شی.
زود تند سریع این کارها رو به ترتیب کن.

--------------------------پروتکل شماره ی 1: طول روز -----------------------------------
1. 4 لیوان آب بخور.
2. تایمر بذار برای 15 دقیقه، تا تموم شده حق نداری بری دستشویی   Gigglesmile
3. مودم خاموش کن، آداپتورشو قایم کن.
4. لباس شویی رو روشن کن. 
5. آهنگ با صدای بلند.
6. اتاق و تمیز کن.
7. 10 بار از سرمشق ها بنویس/تایپ کن.
8.بلند از روی لیست امید بخون.
9. هله هوله بخر.
10. با گوشی برو اورژانس کانون.
11. دوباره از اول لیست.
--------------------------پروتکل شماره ی 2: شب ----------------------------------------
فرض شده موارد جرم بیرون هست، اگه نیست بذار بیرون.

1. مودم، گوشی و سه راهی رو خاموش کن. 
2.چراغ رو روشن کن.
3. برو بیرون اتاق، آب بخور، دستشویی و غیره
4. 10 بار از سرمشق ها بنویس/تایپ کن.
5. لیست امید رو بخون.
6. یه کتاب بردار بخون (نام آوران مثلا)
7. هر موقع حالت بهتر شد در اتاق رو باز بذار و بخواب.

بخش اورژانس که کلا متحول شد. ای ولا.  317

فقط یه کامپیوتری می‌تونه این جوری برنامه اورژانسی بریزه. الگوریتم‌ها به وضوح درش دیده میشه.  4chsmu1

ایده‌ی سرمشق‌ها و لیست امیدت هم که فوق‌العاده بود.  Confetti  این‌ها رو از کجا یاد گرفتی؟
به ما هم سرنخ بده یاد بگیریم. زکات علم سرنخ دادن و یاد دادنش به دیگران می‌باشد.  4chsmu1

راستی شارمین
عادت جایگزین رو هم داری روش فکر می‌کنی؟  128fs318181
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان