عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

نظرسنجی: نظر سنجی غیرفعال
این نظرسنجی بسته شده است.
گزینه یک
0%
0
0%
گزینه دو
0%
0
0%
در کل
0 رأی
0%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۵ آقایان:صراط مستقیم(غیرفعال)(حامی:صادقین-سرپرست:عاشق فاطمه زهرا،یا باب الحوائج)

لینک کتاب
بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِيمِ

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾
«بسم الله الرحمن الرحیم»

[تصویر:  34_epd9.jpg]

اعلام وضعیت‌ها

لیست به‌روز شده  1400/06/31
53  53  53  53  53

صادقین / 9 خرداد 1399 / 480 روز خوب ............................................... در حال جهاد

عاشق فاطمه زهرا / 12 دی 1399 / 262 روز خوب  .................................... در حال جهاد

53  53  53  53  53

new Aseman ا / 1 مرداد 1399 / 30 روز خوب .......................... در انتظار ستاره نوزدهم

53  53  53  53  53

تـــواب / 23 شهریور 1400 / شروع روزهای خوب ........................ در انتظار ستاره پانزدهم

سفیر بهشت / 31 تیر 1400 / 3 روز خوب ................................. در انتظار ستاره یازدهم

53  53  53  53  53

mehdirad ا / 4 مهر 1399 / 251 روز خوب ............................... در انتظار ستاره هشتم

حامدحامد / 19 مرداد 1400 / شروع روزهای خوب  ...................... در انتظار ستاره هفتم

53  53  53  53  53

محب صادق / 31 خرداد 1400 / 63 روز خوب  ............................ در انتظار ستاره چهارم

SoldierOfAllah ا / ؟ مرداد 1400 / 5 روز خوب ............................. در انتظار ستاره دوم

53  53  53  53  53

دیوار / 15 شهریور 1400 / شروع روزهای خوب ........................... در انتظار 30 روز خوب

Mahdi1382 ا / ؟ شهریور 1400 / شروع روزهای خوب .................. در انتظار 10 روز خوب
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
سلام و درود

يَا أَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّكُمْ وَاخْشَوْا يَوْمًا لَا يَجْزِي وَالِدٌ عَنْ وَلَدِهِ وَلَا مَوْلُودٌ هُوَ جَازٍ عَنْ وَالِدِهِ شَيْئًا ۚ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ ۖ فَلَا تَغُرَّنَّكُمُ الْحَيَاةُ الدُّنْيَا وَلَا يَغُرَّنَّكُمْ بِاللَّهِ الْغَرُورُ ﴿٣٣﴾

ای مردم! از پروردگارتان پروا کنید، و بترسید از روزی که هیچ پدری چیزی [از عذاب دوزخ را] از فرزندش دفع نمی کند، و نه هیچ فرزندی دفع کننده چیزی از [عذاب] پدر خویش است. بی تردید وعده خدا حق است، پس زندگی دنیا شما را نفریبد، و مبادا شیطان شما را به [کرم و رحمت] خدا مغرور کند. (۳۳)

گفته شده که شيطان در بعضى اوقات، حتّى در مقدّس‌ترين امور براى فريب افراد استفاده مى‌كند. یعنی مثلا آدم وسط راه ترک بعد از یه مدت، میگه خب حالا رحمت خدا هست بعدش توبه می کنم برم دست به کار شم. اما خدا دستور داده که مبادا شیطان ما رو نسبت به خدا مغرور کنه و با خود بگیم خوب بعدش توبه می کنیم میبخشه. اومدیم و دیگه فرصت توبه نداد و بر دلمان مهر نهاد. اونوقت دیگه هیچ راهی نخواهد بود. یکی دیگر از معجزات قرآن را کشف کردم. زمانی که وسوسه میشه، وقتی قرآن بخوانیم حس می کنیم شیطان از وجودمون میره بیرون. پس وقتی وسوسه با قرآن خاموش میشه پس شیطان میره بیرون پس قرآن کلام خداست. چون با هیچ کتاب دیگه همچین حسی نداشتم. مثلا مطالبی راجع به ضرر های خ.ا و ... هیچ کدوم تاثیر قرآن برای خاموش کردن وسوسه رو ندارن. این رو آزمایش کردم و متوجه شدم فقط قرآن هست که چون کلام خداست خاموش کننده وسوسه هاست.
پس بیاییم هر شب قرآن بخوانیم . بسیار زیباست این کلام. زیباترین کتابی هست که بشر به خودش دیده.

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾
عن الصادق علیه السلام قال : من ملك نفسه اذا رغب و اذا رھب و اذا اشتھى و اذا -
غضب و اذا رضى حرم لله جسده على النار.
ترجمه:
8از امام صادق علیه السلام روايت است كه فرمود: كسى كه در ھنگام فريفته شدن به -
چیزى و ھنگام ترس و زمانى كه میل به چیزى پیدا مى كند و يا خشمگین و يا خوشنود مى
گردد مالك نفس خويش باشد (خو را نگاه دارد) خداوند بدن او را بر آتش حرام مى گرداند.

سلام
از سکوت گروه استفاده می کنم تا مطالبی بگویم. امروز میخواهم راجع به روان شناسی انکار صحبت کنم و در نهایت به جملاتی حکمت آموز برسیم.
مکانیسم دفاعی انکار به واکنشی گفته می‌شود که طی آن فرد به طریقی از پذیرفتن یک واقعیت دردناک یا رویدادی آزاردهنده سر باز می‌زند. به عبارت دیگر فرد در این موقعیت حوادث ناخوشایند را از ذهن خود بیرون نگه می‌دارد و تلاش می‌کند تا از مواجهه با آن‌ها اجتناب کند. برای مثال این واکنش در فردی که عزیزی را از دست داده بیش از سایر موقعیت‌ها مشاهده می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت انکار زمانی اتفاق می‌افتد که توان رویارویی با حقیقت در فرد وجود ندارد. در نتیجه او از طریق این واکنش تلاش می‌کند تا از تجربه احساسات شدید غم، اندوه، خشم، اضطراب و احساس گناه دوری کند.
از دیدگاه روانکاوانی نظیر آنا فروید (دختر زیگموند فروید) مکانیسم دفاعی انکار می‌تواند به 4 روش خود را بروز دهد. در روش اول فرد به انکار واقعیت دست می‌زند یعنی آنچه در واقعیت رخ داده را انکار می‌کند و به گونه‌ای رفتار می‌نماید که انگار اصلا آن‌ها را ندیده است. در روش دوم فرد برای فرار از آنچه در دنیای واقعی وجود دارد به دنیای خیال روی می‌آورد و با خیال پردازی سعی می‌کند حقایق دلخواه خود را بیافریند. در روش بعدی فرد به جای توجه به رویدادها تنها به کلمات توجه می‌کند.
 در روش آخر که به آن انکار در عمل می‌گویند فرد می‌کوشد با انجام اعمالی متضاد، واقعیت موجود را نادیده گرفته و به هر نحوی آن را تغییر دهد حتی اگر هیچ راهی برای تغییر آن وجود نداشته باشد.

• روش اول در افرادیست که می گویند قرآن دروغ است و روی بر میگردانند. علت آن یک مکانیسم دفاعی است که طرف می داند (در ناخود آگاه) که چقدر گناه کرده و نمی تواند بزرگی عذاب آن ها را بپذیرد. برای این دسته افراد چنین آیه ای است: وَإِذَا تُتْلَىٰ عَلَيْهِ آيَاتُنَا وَلَّىٰ مُسْتَكْبِرًا كَأَنْ لَمْ يَسْمَعْهَا كَأَنَّ فِي أُذُنَيْهِ وَقْرًا ۖ فَبَشِّرْهُ بِعَذَابٍ أَلِيمٍ. و هر گاه بر او تلاوت آیات ما شود چنان با غرور و تکبّر پشت گرداند که گویی هیچ آن آیات الهی را نشنید، پنداری از هر دو گوش کر است، این کس را به عذاب دردناک بشارت ده.
  • روش دوم: کسانی که قرآن را می پذیرند ولی می گویند رحمت خدا وسیع است و منم با اینکه کلی گناه و حق الناس دارم اما خداوند در نهایت منو میبخشه (خیال بافی) (دقت کنید) این آیه قران موید این گروه است: إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ فَلَا تَغُرَّنَّکُمُ الْحَیَاةُ الدُّنْیَا وَلَا یَغُرَّنَّکُمْ بِاللَّهِ الْغَرُورُ ﴿لقمان/۳۳) بی تردید وعده خدا حق است، پس زندگی دنیا شما را نفریبد، و مبادا شیطان شما را به [کرم و رحمت] خدا مغرور کند.
  • روش سوم: دشمنان اسلام با بازی با کلمات و ادبیات قرآن، سعی در انکار آن دارند. مثلا نمیتوانند عظمت قرآن را بپذیرند کلمات و برخی آیه های کوتاه (بدون توجه به قبل و بعد و شان نزول) را می آورند و نقد می کنند (الله اکبر)
  • روش چهارم: ناخواسته به جنگ با خدا اقدام می کند نه اینکه بگوید من با خدا می جنگم. بلکه در عمل کار های خلاف شرع می کند
حکمت آن چیست؟ کسی که به خدا و قرآن ایمان آورد (و به رسول خدا)، آنگاه مسئولیت خیلی سنگین تری دارد. زیرا باید در برابر خواسته نفس بایستد تا مشمول دسته چهارم نشود. من قبلا دوست داشتم اون آیه ممنوع کردن خ.ا یه جور دیگه تفسیر شه اما دیدم نمیتونم حقیقت به این واضحی رو کتمان کنم (انکار کنم) بنابراین باید آن را بپذیرم. اگر انکارش کنم و خ.ا کنم، می شوم دسته چهارم.

(1400 شهريور 31، 21:35)SoldierOfAllah نوشته است: سلام و درود

يَا أَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّكُمْ وَاخْشَوْا يَوْمًا لَا يَجْزِي وَالِدٌ عَنْ وَلَدِهِ وَلَا مَوْلُودٌ هُوَ جَازٍ عَنْ وَالِدِهِ شَيْئًا ۚ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ ۖ فَلَا تَغُرَّنَّكُمُ الْحَيَاةُ الدُّنْيَا وَلَا يَغُرَّنَّكُمْ بِاللَّهِ الْغَرُورُ ﴿٣٣﴾

ای مردم! از پروردگارتان پروا کنید، و بترسید از روزی که هیچ پدری چیزی [از عذاب دوزخ را] از فرزندش دفع نمی کند، و نه هیچ فرزندی دفع کننده چیزی از [عذاب] پدر خویش است. بی تردید وعده خدا حق است، پس زندگی دنیا شما را نفریبد، و مبادا شیطان شما را به [کرم و رحمت] خدا مغرور کند. (۳۳)

گفته شده که شيطان در بعضى اوقات، حتّى در مقدّس‌ترين امور براى فريب افراد استفاده مى‌كند. یعنی مثلا آدم وسط راه ترک بعد از یه مدت، میگه خب حالا رحمت خدا هست بعدش توبه می کنم برم دست به کار شم. اما خدا دستور داده که مبادا شیطان ما رو نسبت به خدا مغرور کنه و با خود بگیم خوب بعدش توبه می کنیم میبخشه. اومدیم و دیگه فرصت توبه نداد و بر دلمان مهر نهاد. اونوقت دیگه هیچ راهی نخواهد بود. یکی دیگر از معجزات قرآن را کشف کردم. زمانی که وسوسه میشه، وقتی قرآن بخوانیم حس می کنیم شیطان از وجودمون میره بیرون. پس وقتی وسوسه با قرآن خاموش میشه پس شیطان میره بیرون پس قرآن کلام خداست. چون با هیچ کتاب دیگه همچین حسی نداشتم. مثلا مطالبی راجع به ضرر های خ.ا و ... هیچ کدوم تاثیر قرآن برای خاموش کردن وسوسه رو ندارن. این رو آزمایش کردم و متوجه شدم فقط قرآن هست که چون کلام خداست خاموش کننده وسوسه هاست.
پس بیاییم هر شب قرآن بخوانیم . بسیار زیباست این کلام. زیباترین کتابی هست که بشر به خودش دیده.
سلام و درود عزیز دل برادر
چه زیبا توصیف کردید قران را دقیقا همین طور هست قران کتابیست برای هدایت 49-2
ان شاءالله بهره مند بشیم از این کلام الله 302

- امام صادق از پدرانش عليهم السّلام روايت ميكند كه امير المؤمنين عليه السّلام فرمود:

در شگفت هستم از فرزند آدم كه اول او نطفه و آخرش هم مردار است و در وسط هم ظرفى است پر از كثافت و با همه اينها تكبر ميكند 34- ابن فضال در يك حديث از امام باقر عليه السّلام روايت ميكند كه رسول خدا صلى اللَّه عليه و آله فرمودند شيطان‏ يك سرمه و يك چرب زبانى، و يك انفيه دارد، سرمه‏اش خواب، و چرب زبانى او دروغ و انفيه‏اش فخر و مباهات ميباشد

(1400 مهر 1، 11:19)SoldierOfAllah نوشته است: عن الصادق علیه السلام قال : من ملك نفسه اذا رغب و اذا رھب و اذا اشتھى و اذا -
غضب و اذا رضى حرم لله جسده على النار.
ترجمه:
8از امام صادق علیه السلام روايت است كه فرمود: كسى كه در ھنگام فريفته شدن به -
چیزى و ھنگام ترس و زمانى كه میل به چیزى پیدا مى كند و يا خشمگین و يا خوشنود مى
گردد مالك نفس خويش باشد (خو را نگاه دارد) خداوند بدن او را بر آتش حرام مى گرداند.
على بن مهزيار گويد: مردى بحضرت جواد عليه السّلام نوشت و از وسوسه‏ هائى كه بخاطرش آيد شكايت كرد، حضرت در ضمن پاسخ نامه‏اش باو چنين نوشت: همانا خداى عز و جل اگر بخواهد تو را ثابت و پا برجا كند و از براى شيطان بر تو راهى قرار ندهد، و مردمى هم به پيغمبر (ص) شكايت بردند از خاطره‏هائى كه در دل آنها افتد كه اگر باد آنها را بجاى دورى اندازد و يا قطعه قطعه شوند دوستر دارند از اينكه آن خاطره‏ها را بزبان آرند؟ پس رسول خدا (ص) فرمود: اين را دريافتيد؟ (كه اين خاطره‏ها بر شما بسيار گران است؟) عرضكردند: آرى، فرمود: سوگند بآن كه جانم بدست اوست اين صريح ايمانست، پس هر گاه آن را يافتيد (و احساس كرديد كه اين خاطره‏ها بسراغتان آمده) بگوئيد:

«آمنا باللَّه و رسوله و لا حول و لا قوة الا باللَّه»
به به برادر جان چه احادیثی خدا قوت عزیز دل برادر 49-2
چقدر زیبا برادر جان توضیح دادید واقعا لذت بردم 41 302
خداوند شما را حفظ کند برادر جان Thankyou

و آن حضرت فرمود: شما را به پنج برنامه وصيت مى‏كنم كه اگر براى يافتنش مشقت سفرى سخت را عهده‏دار شويد هر آينه سزاوار است: احدى از شما جز به پروردگارش اميد نبندد، و جز از گناهش وحشت نكند، و از اعلام «نمى‏دانم» به وقت پرسش شدن از چيزى كه نمى‏داند حيا نكند، و از آموختن علمى كه دارا نيست شرم ننمايد. و بر شما باد به شكيبايى، چه اينكه شكيبايى نسبت به ايمان به منزله سر نسبت به بدن است؛ در بدنى كه سر نيست، و در ايمانى كه شكيبايى نباشد خيرى نيست.
دوستان عزیز صراطی اگر مایل هستید کتابی جالب که پرده از اسرار چگونگی خلقت و هفت آسمان و پایان جهان بر میدارد (با تکیه بر قرآن و اهل بیت) به بنده اطلاع دهید تا pdf آن را برایتان بفرستم. من در زمینه کیهان شناسی تحقیقاتی کردم (این رو برای خودنمایی نمیگم صرفا میگم که بدانید کورکورانه چیزی را نشر نمیدم و فکر میکنم جالب و تفکر بر انگیز هست دوست دارم بقیه مومنان هم آگاه شوند) به این نتیجه رسیدم که با منطق جور در میاد سخنان چنین کتابی که فقط برپایه قرآن و اهل بیت سخن گفته.  راز هایی را گفته که اخیرا دانشمندان فیزیک (از جمله هاوکینگ) بهش رسیدن. البته هاوکینگ در نهایت از ادعای خداناباوریش دست کشید و گفت خدا وجود دارد اما مکشوفاتش و مقایسه آن با قرآن و اهل بیت، همه تداعی کننده یک چیز مشترک هست که در قرآن آمده.
برای اینکه چنین دانش هایی نیاز به تفکر و وقت گذاشتن دارن، من اینجا در معرض نمایش عموم نمیذارم که باعث ایجاد شبهه نشود. چون فضای اینترنت مسموم هست و دیدم سایت هایی اومدن مطالب اسلامی را میدزدند و به اعتقادات ما میخندند و ما را به سخره می گیرند (در صورتی که خودشان مسخره هستند!) فقط کسانی که ایمان قطعی دارند و میخواهند بدانند قرآن از مبدا و مقصد چگونه سخن گفته و بفهمند. البته نویسنده این کتاب، آیت الله مرتضی رضوی هستن که کتاب هایی تامل برانگیز نوشتن و منتشر کردن.

سخنان این کتاب رو بخونید اما علم امروز (جدا از اسلام و قرآن) چنین می گوید:

"Big Crunch"

کرنگ به معنی در هم شکسته است. Crunch نیز دقیقا به همین معنی است. "Big Crunch" را تخریب بزرگ و انقباض بزرگ نیز معنی کرده‌اند، در واقع Big Crunch همان نظریه انیشتین در مورد بسته شدن مجدد جهان است؛ به نظر بعضی از دانشمندان پس از Big Crunch مجددا یک بیگ بنگ (یا مهبانگ) رخ خواهد داد. و دوباره آغازی دیگر. بسیاری از دانشمندان می‌پرسند که اگر ما به این دوره انفجار و خرد شدگی معتقد باشیم مهبانگی را که ما از آن مطلعیم چندمین مهبانگ است؟ و آیا اصولا چنین سوالی می‌تواند صحیح باشد وقتی که مبدا زمانی ما از شروع مهبانگ است؟

[تصویر:  future_universe.jpg]

این کتاب نیومده قرآن رو با علم اثبات کنه. اشتباهی که خیلیا مرتکب میشن. اومده بگه راز چیست و فقط بر قرآن و اهل بیت تکیه کرده و کتابش هم خیلی قدیمی هست. اما امروزه فیزیک کیهان به چیزهایی پی برده و البته ناقص هست. بنابراین درصورتی که مطمئنید ایمانتان به قرآن 100 درصد هست، بفرمایید تا pdf آن را براتون بذارم.

[تصویر:  17.png]

سلام و عرض ادب خدمت اعضای صراط
خدا قوت میگم به داداش صادقین عزیز برای زحمتی که برای لیست کشیدن خیلی ممنونم 302
خدا قوت به داداشهای گل اقا محمد و برادر سرباز الله برای حضور موثرشان 302

1- ... امام صادق عليه السّلام فرمود: رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم به اصحاب رو كرده و فرمودند:

سپرهاى خود را برداريد. گفتند: اى رسول خدا! براى دشمنى كه به ما نزديك شده است؟ حضرت فرمود: نه. براى مقابله با آتش. بگوييد:
«سبحان اللَّه و الحمد للَّه و لا اله الّا اللَّه و اللَّه اكبر»[1].

واقعا ما در همه احوال باید مراقب حیله های شیطان باشیم شیطان از راه های گوناگون وارد میشود و ضرباتش را به انسان وارد میکند
به قول یکی از اهل علم و معرفت
شیطان که قسم خورد میخواهد به حضرت ادم و حوا راهنمایی کند گمراهشان کرد؟
برای ما ادم ها که قسم خورده گمراهمون میکنه معلوم نیست چکار میکنه 40
غرور:شیطان
یک جا خواندم که نوشته بود یکی ازترس هایی که شیطان داره اینه که عمرش مشخص نیست و معلوم نیست پرودگار تا چه زمانی به او فرصت میدهد 53258zu2qvp1d9v
[تصویر:  -الله_squk.gif]
[تصویر:  7c2183e5001f789b1b513ae9238e1551_29zf.gif][تصویر:  -و-گیف-متحرک-شب-بخیر-3_xap3.gif]
ان شاءالله حالتون خوب باشد امروز اومدم داستان یک نفر از اعضای کانون را براتون تعریف کنم 9
این دوستمون داستانش با تلخی شروع میشه khodahafez
همیشه صبحا دیر بیدار میشد ساعتش انقدر زنگ میزد ولی صدای زنگ را متوجه نمیشد[تصویر:  l_clock_0a2c.gif]
همیشه یادش میرفت سر پست ها بیدار بمونه [تصویر:  cherna-tower_2_k7sh.gif]

یادش میرفت دشمن همیشه در کمینشه 19
دشمنا راحت اومدن تو قلعه ذهنش vayy
دیگه چاره نداشت نمونده بود واسش راه چاره Hanghead
تا این که رسید به دوست خوبش
Khansariha (18)
دوستش فهمید قضیه چیه
Khansariha (121)
بهش گفت تو باید بری به فضا تا بفهمی اشکال کارتا
[تصویر:  1223c6121142155.60c28b52d5b0a_842r.gif]
این دوستمون رفت به فضا و کلی گذشت تا رسید به کانون 2uge4p4
اومد و ثبت نام کرد و تصمیم گرفت برای رهایی از مشکلاتش خ.ا را ترک کنه 49-2
داشت تو تاپیک های مختلف چرخ میزد تا رسید به تاپیک16
317 کنترل نگاه و ذهن 317
وقتی رسید کلی با خودش حرف زد و گفت این جا ایستگاه اخره باید برم تلاش کنم Muscular
اومد و شد یکی از بهترین ها تو پاکی
دیگه قلعه ها را با خیال راحت میدادن به دستش[تصویر:  cherna-tower_i2vw.gif]
یاد گرفته بود وسوسه ها را با تبر نصف کنه[تصویر:  connie_13_igdm.gif]
اسمش هر هفته جزو برنده ها شد[تصویر:  read_x6v3.gif]
اون دیگه حالا برای خودش شده بود خورشید317
بله خورشید تابان کانون[تصویر:  d_sunny_3iw3.gif]
پس تا دیر نشده زود بیایید تو تاپیک Confetti

هر هفته کلی برنده داریم و کلی جوایز
317
کلی جشن های رنگی رنگی
Greenstars
کلی انرژی مثبت Khansariha (57)
سلام.

دیوار / 2 مهر / صفر روز خوب.

ته زورم 20 تا 25 روز هست.
پاکی مثل نمره های یه دانش آموز در طول سال هست. ده تا درس رو بالا بگیره، دو تا رو رد بشه ، باید شهریور بیاد.
حالا تعداد رد شدن من زیاده. ایده آل بودن هم منظورم نیست، یه سری حداقلی ها منظورمه که اونم موجود نیست. منظورمم از رد شدن، شهوت جنسی هم نیست. نتیجه اش میشه شهوت و ... .
سلام داداش دیوار گل گلاب 302
خیلی خوشحالم پیامت را دیدم داداش جان Khansariha (18)
نه داداش به نظرم این جوری نیست شما خیلی بیشتر از 25 روز میتونی پاک باشی من مطمئنم 128fs318181
داداش خودت را محدود فرض نکن به روز های خیلی زیاد فکر کن عزیز دلم Khansariha (96)
میدونی داداش به نظرم مثال دانش اموز مثال جالبی بود
قبول دارم داداش مثلا وقتی ادم ناراحت میشه وسوسه میاد سراغش
پس باید علت را برسی کرد
اصلا بشینیم یه جا دلیل شکست ها را بنویسیم
اصلا برای چی ناراحت میشیم که تهش بشه شهوت 53258zu2qvp1d9v
داداش جان به نظر بنده بیشتر به کانون سر بزنید عزیز دلم 53
مثلا داداش جان علت دوتا شکست اخری چی بود؟؟
اگر قابل بیان هست بگو عزیز دل در کنار هم مشکل را حل کنیم ان شاءالله
ما همه با هم برادریم Khansariha (18)
اگر هم قابل بیان نیست خودت داداش جان بنویسش و برسیش کن 302
من ایمان دارم داداش جان به روز های خیلی عالی میرسی عزیز دل
اهدافت را از پاکی دوباره بنویس داداش Khansariha (69)
(1400 مهر 2، 22:14)یا باب الحوائج نوشته است: سلام داداش دیوار گل گلاب 302
خیلی خوشحالم پیامت را دیدم داداش جان Khansariha (18)
نه داداش به نظرم این جوری نیست شما خیلی بیشتر از 25 روز میتونی پاک باشی من مطمئنم 128fs318181
داداش خودت را محدود فرض نکن به روز های خیلی زیاد فکر کن عزیز دلم Khansariha (96)
میدونی داداش به نظرم مثال دانش اموز مثال جالبی بود
قبول دارم داداش مثلا وقتی ادم ناراحت میشه وسوسه میاد سراغش
پس باید علت را برسی کرد
اصلا بشینیم یه جا دلیل شکست ها را بنویسیم
اصلا برای چی ناراحت میشیم که تهش بشه شهوت 53258zu2qvp1d9v
داداش جان به نظر بنده بیشتر به کانون سر بزنید عزیز دلم 53
مثلا داداش جان علت دوتا شکست اخری چی بود؟؟
اگر قابل بیان هست بگو عزیز دل در کنار هم مشکل را حل کنیم ان شاءالله
ما همه با هم برادریم Khansariha (18)
اگر هم قابل بیان نیست خودت داداش جان بنویسش و برسیش کن 302
من ایمان دارم داداش جان به روز های خیلی عالی میرسی عزیز دل
اهدافت را از پاکی دوباره بنویس داداش Khansariha (69)

سلام داداش. متشکرم.
سلامت باشی.
نه داداش، خیلی وقته یکی از ماه ها نشده که پاک باشم. حالا اول ماه ، وسط با آخر ماه. رو 20 ، 25 بنزینم تموم شده.
دلیل شکست ها رو نوشتم. یعنی بررسی ها رو انجام میدم. اینطوری هم نیست که کلا بی خیالی بخوام واسه پاکی تلاش کنم. ولی چیزایی نیست که بشه یهو تغییرش داد.
یکی از مشکلات بزرگم نداشتن شغل ثابت هست. پروژه ای کار میکنم و همیشه استرس نخوردن پروژه و نداشتن شغل همراهم هست. بماند که تو همین شغل هم کلی باید واسه نقدینگی و ... ، تلاش کنم. از طرفی هم واسه درس هم تلاش میکنم که اگه شد ، حداقل یه جایی با شعل ثابت برم که یخورده این استرس نخوردن پروژه کم بشه. ... .
حالا فقط اینا نیست. ارتباطالت ضعیف، مهارت های کم و ... ، و چندین و چند چیز دیگه که اینجا قابل بیان نیست ... . مشکلات درونی و ... . همه و همه اینا باعث میشه با کم امیدی و کم انگیزه گی به زندگی ادامه بدم.
یه جا آرمین قشنگ نوشته بود که اگه آدم یه دوست خوب نداشته باشه ، بجاش بیاد هر چقدر هم کتاب بخونه شاید هرگز نتونه جای نداشتن اون دوست رو بگیره.
سبک زندگی سالم یعنی هر چیزی جای خودش باشه. حالا منم منظورم اصلاً ایده آل بودن موارد نیست. حداقل چیزها منظورمه... .
همه و همه و همه اینا ، میندازه منو تو چرخه لعنتی اعتیاد.
تنهای تنها ، با وجود مشکلات سخت و یه اعتیاد لعنتی دست برندار.
از سختی نمیترسم، از کم امیدی و کم انگیزگی واسه ادامه میترسم. علت بیشتر شکست های اخیرم هم کم امیدی نسبت به بهتر شدن شرایط بوده. فقط اینو میدونم که به زور دارم نفس های تلاش واسه پاک بودن رو میکشم. سینه خیز دارم حرکت میکنم و از تهش میترسم... .
سلام عزیز دل برادر 302
قربونت برم گل داداش عزیز دلی 53
داداش جان فدات بشم باید سعی کنیم قبل از این که بنزینمون تموم  بشه خودمون را به پمپ بنزین برسونیم Khansariha (2)
خیلی عالیه داداش جان که دلیل ها را مینویسی 302

میدونم داداش در حال تلاش هستی برای پاکی و صمیمانه دستانت را میبوسم Khansariha (18)
داداش جان در جامعه ای هستیم که شرایط کاری شاید زیاد باب میل نباشه
میدونی داداش به نظرم همین که سر کار هستی عالیه الحمدالله Thankyou

باید نگرانی نصبت به کار های بعدی را از بین ببری روزی های ما توسط خدا تعیین شده عزیز دل برادر مطمئنم که میدونی Gol
داداش جان تلاشی که در جهت دراوردن روزی حلال باشه پیش خدا بدون پاداش نیست عزیز دلم
احسنت که به مطالعه هم پرداختی داداش جان ان شاءالله روز به روز پیشترفت کنی عزیز دلم
میدونی داداش جان برای رفع استرس نداشتن کار همین ایه قران کافیه Khansariha (121)

وَيَرزُقهُ مِن حَيثُ لا يَحتَسِبُ ۚ وَمَن يَتَوَكَّل عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسبُهُ ۚ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمرِهِ ۚ قَد جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيءٍ قَدرًا﴿۳﴾
و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد؛ و هر کس بر خدا توکّل کند، کفایت امرش را می‌کند؛ خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند؛ و خدا برای هر چیزی اندازه‌ای قرار داده است!

این ایه باعث وسعت رزق میشه فکر کنم
داداش این ایه را هر روز ببخون و با توکل به خدا تلاش کن و تقوای الهی پیشه کن قطعا خدا کمک حالت هست Confetti

داداش جان سعی کن روز به روز بر مهارتت اافه کن یه سری دورزه ها هست برای افزایش اعتماد به نفس یا یه روانشناس ماهر خیلی کمک کننده است 302
داداش همیشه امیدت به رحمت خدا باشه مثل همیشه اصلا ناامید نباش و به تلاشت ادامه بده رفیق جان
هر روز جلوی اینه خودت را ستایش کن و از خدا به خاطر نعمت هاش تشکر کن به خودت افتخار کن خودت را دوست داشته باش Khansariha (8) Thankyou
داداش کی گفته تو تنهایی؟؟؟
تو رفیقی داری که از رگ گردن بهت نزدیک تره 49-2

رفیقی که هرگز ترکت نمیکنه و همیشه به یادته Khansariha (121)
میدونم همیشه به یادش و دوسش داری Confetti

تو خدا داری داداش
317
داداش جان تو خودت را داری رفیق Khansariha (69)

خودت خیلی باارزشی داداش 2uge4p4

ما در کنارت هستیم داداش جان تا ابد
Khansariha (96)
داداش جان تهش از من و شما زود تر خدا اون جا هست دعا کن ان شاءالله بهترین ها نصبیت بشه رفیق Khansariha (69)

اصلا ناامید نباش داداش فقط تقوای الهی پیشه کن و به کار کردن ادامه بده عزیز دلم خدا رزاق هست 2uge4p4
چقدر مطالب خوبی توی گروه قرار گرفته.
از بحث های سنگین سرباز الله گرفته، تا حدیث های خوب یا باب الحوائج و
البته اعلام وضعیت و مشارکت دیوار که خاطرش برامون خیلی عزیزه

خدا رو شکر که چراغ گروه روشنه.

من هم اول می خواستم اعلام پاکی کنم.
دوما تشکر کنم از باب الحوائج که انصافا خیلی خوب داره کمک می کنه.
امیدوارم که خدا بهش خیر بده و در مسیر زندگی همیشه موفق باشه.

سوما هم می خواستم به دیوار بگم که برای ما هایی که سنمون بالاست، خ.ا گره خورده به مسائل دیگه ای.
برای همین کار خیلی سخت تر میشه.
یعنی هر چی که آدم سنش بیشتر بشه، ترک خ.ا هم سخت تر میشه.

اگر نظر من رو بخوای، برای پیشرفت توی پاکی، باید بعضی مسائل رو حل کنی.
شغل، ازدواج، درس.
حل کردن نه به این معنی که مدرکت رو بگیری و به شغل ایده آل برسی و با یه دختر خوب ازدواج کنی.
حل کردن به این معنی که داخل ذهنت بدونی به کجا می خوای برسی و چه مسیری رو داری می ری؟

شاید باید تصمیم بگیری. شغل فعلی رو رها کنم و روی درس تمرکز کنم. یا روی شغل دیگه ای تمرکز کنم.
یا درس رو رها کنم و شغل رو بچسبم.
یا این که نه اول به فکر ازدواج باشم.
یا این که فعلا ازدواج رو بی خیال شم تا وقتی به حالت پایداری برسه زندگیم.

یا اصلا همه رو با هم جلو ببرم.
یا نه! همین مسیری که دارم می رم، بهترین مسیره، باید تلاشم رو بیشتر کنم.
یا این که نه! الان خیلی تحت فشار هستم و دوست دارم روی چیزهای دیگه وقت بذارم.

من نمی دونم کدوم یکی از این ها برای تو بهتره. تو خودت و شرایطتت رو بهتر می شناسی.
و قطعا بهترین تصمیم رو خودت می تونی بگیری.

لازمه اش این هست که با یه نفر که امین و دلسوز و عاقله صحبت کنی.
وقتی آدم تنهاست، این مسائل توی ذهن انباشته میشه.
اما اگر با کسی صحبت کنی، مسائل رو حلاجی می کنی و کم کم به نتیجه می رسی.

کسی رو نداری که باهاش صحبت کنی؟
این جا هم می تونی بنویسی.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان