عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

نظرسنجی: نظر سنجی غیرفعال
این نظرسنجی بسته شده است.
گزینه یک
0%
0
0%
گزینه دو
0%
0
0%
در کل
0 رأی
0%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۵ آقایان:صراط مستقیم(غیرفعال)(حامی:صادقین-سرپرست:عاشق فاطمه زهرا،یا باب الحوائج)

کارما/28 تیر /46 روز خوب
امروز وسوسه ها زیاد بودن مخصوصا اول صبح و کلا روز سختی بود و نبرد و کشمکش سهمگینی بین پهلوان کارما و شیاطین در گرفت  Khansariha (58)
اینم صحنه نبرد 
[تصویر:  GVDsPx.jpg]

صبح گفتم وسوسه ها زیاد بود رفتم یه جا زیارت عاشورا حدودا ساعت هفت صبح بود رفتم توی حیاط  یکی از خونه های تاریخی این جا زیارت عاشورا میخونن یه خونه قدیمی با حیاط بزرگ و باذصفا یه حوض وسطش و باغچه بعدم چون صبح تقریبا زود بود هوای خنک و... 
به به نگم براتون خیلی چسبید جاتون خالی
امروز گرد همایی نبود؟
چرا ولی بازی  داریما
(1399 شهريور 13، 17:12)karma نوشته است: کارما/28 تیر /46 روز خوب
امروز وسوسه ها زیاد بودن مخصوصا اول صبح و کلا روز سختی بود و نبرد و کشمکش سهمگینی بین پهلوان کارما و شیاطین در گرفت  Khansariha (58)
اینم صحنه نبرد 
[تصویر:  GVDsPx.jpg]

صبح گفتم وسوسه ها زیاد بود رفتم یه جا زیارت عاشورا حدودا ساعت هفت صبح بود رفتم توی حیاط  یکی از خونه های تاریخی این جا زیارت عاشورا میخونن یه خونه قدیمی با حیاط بزرگ و باذصفا یه حوض وسطش و باغچه بعدم چون صبح تقریبا زود بود هوای خنک و... 
به به نگم براتون خیلی چسبید جاتون خالی

جون میده آدم اونجا نماز بخونه
اهورا / ۲۵ روز خوب 

اگه ۵ روز خوب دیگه رو طی کنم ، بعد از ۶ ماه کش و قوس فراوان ، دوباره میتونم بیام تاپیک جشن ... 53258zu2qvp1d9v
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
سلام به همه رفقا

شرمنده امروز گردهمایی نرسیدم.
سردرد داشتم و خلاصه اگر دیر آمدم مجروح بودم. Khobam 

خب یه سر بریم ببینیم گروه چه خبره؟
همین ابتدا اهورا رو مشاهده می کنیم که ۲۵ روز خوب آورده.
داداش دمت گرم واقعا. قطعا به سی روز می رسی. رد خور نداره. Khansariha (69) 

یه قدمی بعدش کارماست که اون هم پر قدرت داره جلو می ره. شمشیر به دست در حال درو کردن وسوسه هاشه.
داداش التماس دعا دارم. خوش به حالت دلمان خواست. 4chsmu1 

اما چند قدم عقب تر اعلام وضعیت تواب که همچنان در سکوت Shy 
داداش امیدوارم که حالت بهتر شه و برات دعا می کنم.

به به مهمون داریم. عجب مهمونی.
سوشیانس پر قدرت که به گردن همه ما حق داره و داداش بزرگتر همه ماست. 2uge4p4
داداش خوش اومدی به گروه خودت. وقت اینه که خود رو برای تمام اعضای گروه معرفی کنی.

اما بعد مهدی منتظر با ۱۵ روز خوب.
داداش تو کجا بودی تا حالا. خیلی خوب داری جلو می ری. Confetti 

در آخر هم می رسیم به اعلام وضعیت حامدحامد که برای همه ما امیدوار کننده هست و یک شمع توی این دنیای تاریک

خبری هم از بیدل و دیوار و دانش‌آموز نیست. امیدوارم هر جا که هستن سالم باشن و پاک 302 

کارما جان، ما منتظر اون داستان ها هستیم ها. Confetti 
البته مطمئن نیستم بچه ها همراهی کنن. ولی هر چند تا که همراهی کنن بازم خوبه.

چند جمله از پاکی بگم.
بچه ها شما اکثرتون خوب دارید جلو می رید.
یه تعدادی هم هستن که انگاری گیر کردن.

ترک خ.ا بدون پناه بردن به نیروی برتر میسر نیست.
نمیشه بدون ایمان ترک کرد.
همه ما خدایی داریم. باید بهش ایمان بیاریم و ازش کمک بخوایم.
صادقانه بهش پناه ببریم و گناهانمون رو بهش عرضه کنیم و ازش بخوایم که دست ما رو بگیره.

باید مطیع و بنده محض خدا بشیم،‌ اون وقت هست که می بینیم مسیر ترک هم برای ما هموار می شه.
این به معنای تلاش نکردن نیست.

مثال بزنم.
خلبانی که داره هواپیما رو می رونه، باید تمام دقت خودش رو به خرج بده که درست برونه.
یه جاهایی نیاز زیادی به تلاش و دقت نیست و هواپیما اتوپایلوت حرکت می کنه.
اما یه وقتایی نه، وقتی شرایط خطرناک میشه، وقتی هواپیما می خواد فرود بیاد، یا وقتی که می‌خواد اوج بگیره.

وقتی که حادثه ای پیش می‌آید و هواپیما داره سقوط می کنه،
این خلبانه که باید فرمون رو دستش بگیره.

اون لحظه پر استرس و التهاب،
این چیزی که خلبان رو محکم می کنه، ایمانش به سازنده هواپیماست که گفته اگر فلان اتفاق افتاد، این دکمه رو بزن یا اون کار رو بکن.

تا وقتی خلبان به سازنده ایمان داره، امید به پیروزی هست.
اما همون زمان که دل خلبان رو شک و تردید پر کرد، ترس وارد میشه، ناامیدی وارد میشه. دستای خلبان می لرزه
و سقوط سر انجام بی ایمانیه.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

حامد/ از ۹ شهریور/ ۴ روز خوب

کمی فکرهای باطل وقتی که دیشب بی‌خوابی زده بود به سرم و کمی تعقیب عکس‌های بازیگران در اینترنت، وضعیت امروزم را به غیر قابل قبول تغییر داد.
(1399 شهريور 13، 21:40)حامدحامد نوشته است: حامد/ از ۹ شهریور/ ۴ روز خوب

کمی فکرهای باطل وقتی که دیشب بی‌خوابی زده بود به سرم و کمی تعقیب عکس‌های بازیگران در اینترنت، وضعیت امروزم را به غیر قابل قبول تغییر داد.

سلام حامدجان

برای وقت هایی که بی خوابی زده باید برنامه داشت.
نمیشه اصرار به خوابیدن کرد وقتی خوابت نیست.
وقت برای خوابیدن پیدا می شه بعدش.

حامد جان همین الان وقتشه که فکر کنی.
وقت هایی که بی خوابی می زنه چه کارهایی می تونی انجام بدی؟ لیستش رو تهیه کن.
می تونی برای ما هم اینجا بنویسی که حتما به دردمون می خوره.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام.
مهدی منتظر/۲۷مرداد/۱۶ روز خوب
فقط ۴ روز مونده تا ۲۰ روز 63
راستیتش من هر موقع خوابم نمیبره به برنامه فردا روزم فکر می کنم.
این که ساعت چند بیدار میشم و چه کار هایی رو طول روز انجام می دم.
اینطوری علاوه بر اینکه فکرم به جاهای بد نمیره و هم اینکه زود خوابم میبره.البته حل کردن جدول موقع خواب هم میتونه مفید واقع شه.
نقل قول: خبری هم از بیدل و دیوار و دانش‌آموز نیست. امیدوارم هر جا که هستن سالم باشن و پاک [تصویر:  302.gif] 

هستم عاشق جان.
مرسی   302
آقا چرا زمان گردهمایی رو روز جمعه نمی کنیم که افرادی که مشغله دارن و شاغلن بتونن تو یه روز تعطیل مثل جمعه همگی بیان گردهمایی
کارما/28 تیر /47 روز خوب

بازم وسوسه های اول صبح خیلی اذیت کردن نمیدونم چرا (البته یه حدسی میزنم) ولی ضعیفه حدسم

[تصویر:  xmzk_img_20200904_080118.jpg]این جا رفته بودم زیارت عاشورا  53258zu2qvp1d9v
با سلام و احترام ، آقای hoseini238 عضو جدید گروه هستند. 303 53

با آرزوی موفقیت و آرامش برای ایشان
مدیریت گروه های ترک
سلام به همه دوستان حالتون چطوره 303
اگه دقت کنید همه ما حداقل 3یا 4 ساله که درگیر این عادت هستیم و توی این مدت بار ها و بار ها تلاش کردیم برای رهایی ولی هر بار بعد از یه مدت طولانی یا کوتاه شکست خوردیم ولی خب چرا؟  39 
 چون انگیزه کافی نداشتیم یا انگیزه داشتیم و یه مدت که گذشته اون انگیزه کم تر شده خب پس ما باید کاری کنیم که بتونیم اون انگیزه رو در طول زمان حفظ کنیم. 

یکی از بهترین راه ها برای تقویت انگیزه استفاده از اهرم رنج و لذته 
براتون یه مثال میزنم 

وقتی ما تشنه می شویم,به ذهنمان این دستوررا می دهیم که نوشیدن آب درحال حاضر لذت بخش و  ننوشیدن آن رنج آور است.

در این حالت مغز تلاش خودش را می کند که ما آب را بنوشیم و تلاش رسیدن به آب کار سختی نیست.

حتی اگر آب چند صد متر از ما فاصله داشته باشد ,یا نوشیدن آب هزینه داشته باشد .ما برای رسیدن به آب تلاش می کنیم و سختی را متوجه نمی شویم.

چرا که درآن لحظه لذت نوشیدن آب برای ما مهم ترازهرچیز دیگر است.

یعنی دراین مثال لذت رسیدن به آب یا رنج نرسیدن به آب برای ما بزرگتر و باارزش تر از سختی رسیدن به آب (راه رفتن و یا هزینه دادن) است.
و خیلی راحت میتونیم این مثال رو برای خود ارضایی هم بزنیم اگه لذت رو توی ذهنمون پاکی و رنج رو خودارضایی تعریف کنیم خیلی راحت میتونیم از شر این عادت خلاص بشیم و از خود ارضایی به سمت پاکی بریم 
اولین قدم برای استفاده از این اهرم ها شناخت اون هاست اونها مثل یه باور هستن و با تکرار به اعتقاد ، و یه عادت فکری تبدیل میشن ، و آثارش رو توی عملکرد ما با تکرار میذارن 
برای شناخت اون ها استفاده از سوالات خیلی عالیه

اول با سوالات مربوط به اهرم رنج شروع میکنیم 6 تا سوالن که توی دو هفته باید بهشون پاسخ بدید (هر هفته 3 تا) 
دوستان فقط دقت کنید که توی این مرحله به سوالات تا جایی که میشه به صورت موردی پاسخ بدید نه یک متن(متن کامل با استفاده از این سوال ها در مراحل بعدی نوشته میشه) ولی خب بعضی ها مثل سوال 3 رو نمیشه موردی پاسخ داد اون جا میتونید یه متن کوتاه بنویسید  

1.اگر تغییر نکنم ، چه ضررهای ، جسمی ، روحی ، خانوادگی و ... برای من خواهد داشت ؟
.2.اگر این تغییر را به وجود نیاورم ، چه چیز هایی در زندگی از دست می دهم ؟
.3.تکرار اینکار چقدر برایم عذاب آور است

مثال: 
سوال 1: 
اگر تغییر نکنم ، چه ضررهای ، جسمی ، روحی ، خانوادگی و ... برای من خواهد داشت ؟
جواب : ریزش مو ها_جوش های پوستی_ خستگی_کمر درد و درد های مفصلی_عدم تمرکز _دید جنسی نسبت به همه مسائل_......
سوال 2:اگر این تغییر را به وجود نیاورم ، چه چیز هایی در زندگی از دست می دهم ؟
لذت پاک و دائمی_ عملکرد سریع ذهنی_ از دست رفتن فرصت های خوب در زندگی_ عزت نفس..... 
سوال 3: تکرار اینکار چقدر برایم عذاب آور است
خود ارضایی مثل مردابیه که هرچی توش دست و پا میزنم بیشتر داخلش فرو میرم به خاطر درد هام میرم سمت خود ارضایی ولی با این کار درد هام رو بیشتر میکنم 

دقت کنید برای پاسخ به سوال ها میتونید از پست های قدم به قدم یعنی اینجا  یا حتی متن هایی که در مورد ضرر های خود ارضایی هستن استفاده کنید ولی اینطور نباشه که فقط از روی اون ها نگاه کنید و بنویسید اگه یه مورد رو دیدید یه کم فکر کنید و اون رو با زندگیتون تطبیق بدید و به یاد بیاریدش بعد بنویسید. 
مثلا شما توی سایتی میبینید که از عوارض خود ارضایی عدم تمرکزه همون لحظه اون رو یادداشت نکنید سعی کنید یک خاطره مربوط به اون رو به یاد بیارید که مثلا یه روز من به خاطر خ. ا نتونستم روی کار هام تمرکز کنم و نمره پایینی گرفتم یا چیز های مشابه 

یه نکته دیگه هم هست این که دوره کردن و تکرار کردن متنی که قراره با استفاده از سوال ها نوشته بشه خیلی خیلی مهم تر از پاسخگویی به سوال هاست چون خود ارضایی یک عادت ریشه دار درون ماست و باید برای ریشه کن شدنش وقت بذاریم برای همین ازتون میخوام حالا که متن نداریم جواب این سوال ها رو با خودتون مرور کنید اگه هر روز باشه که چه بهتر و وقتی متن نوشته شد هم همین طور چون به وجود اومدن یه باور یا تغییر اون فرایند زمان بری هستش و نیاز به تداوم داره 

دوستان لطف کنید جواب ها رو تا شنبه آینده توی گروه ارسال کنید تا بتونیم ادامه بدیم این دوره رو 

به امید موفقیت و پاکی همه 302
سلام

خوش آمد می گم به داداش سعید و داداش حسین، ان شاء الله حضورشون در این جمع زمینه ای برای پاکی و ترک عادت های بد و خوب شدن حالشون بشه1

کارما جان، قبول باشه برادر. ممنونم ازت که این نکات رو مطرح کردی53
اگه بیشتر فکر کنیم و وضعیتمون رو مورد بررسی قرار بدیم، می بینیم این سوالات پایه و اساس ترک خ ا هستند.

(1399 شهريور 15، 10:59)karma نوشته است: 1.اگر تغییر نکنم ، چه ضررهای ، جسمی ، روحی ، خانوادگی و ... برای من خواهد داشت ؟

اگه پاک نباشم، همچنان مسیر آلودگی رو ادامه می دم و چیزی جز هدر رفتن جوونی، ناراحتی روحی و پشیمونی برام نداره.

(1399 شهريور 15، 10:59)karma نوشته است: .2.اگر این تغییر را به وجود نیاورم ، چه چیز هایی در زندگی از دست می دهم ؟

وقت و نیروی جوونی و شادابی مهم تر از همه‌ی اینا حس شیرین پاک بودن روح.

(1399 شهريور 15، 10:59)karma نوشته است: .3.تکرار اینکار چقدر برایم عذاب آور است

حس یه آدم پوچ و بی ارزش که توی عمرش هیچ کار مفیدی انجام نمی ده، رو پیدا می کنم.
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان