امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۶ آقایان: استوا (غیر فعال) (حامی: مهدوی - سرپرست: محسنین)

(1400 تير 13، 13:24)مهدوی نوشته است:
سلام 53

عضو جدید، آقای کیاست به گروه استوا پیوستند.
با آرزوی موفقیت و پاکی برای ایشان و همه اعضا 303

با تشکر
مدیریت گروه‌های ترک

سلام آقای کیاست گرامی  49-2

به کانون و گروه استوا خیلی خیلی خوش اومدی  303

از شرایط و حال هوای این روزها چه خبر؟  2uge4p4
مثل همیشه 
شکست خوردم 
809197ps94ijjhwg 809197ps94ijjhwg 809197ps94ijjhwg 809197ps94ijjhwg  809197ps94ijjhwg 809197ps94ijjhwg 809197ps94ijjhwg
809197ps94ijjhwg 809197ps94ijjhwg 809197ps94ijjhwg 809197ps94ijjhwg809197ps94ijjhwg

809197ps94ijjhwg 809197ps94ijjhwg 809197ps94ijjhwg 809197ps94ijjhwg 809197ps94ijjhwg 809197ps94ijjhwg 809197ps94ijjhwg
در ارزوی شهادت، برایم دعا کنید.. 53 53
بهترین دعا برای بهترین دوست به قول سردار شهادت است 302 

هرگز از اهدافتون دست نکشید  Khansariha (46)
هرگز در برابر شیطان و دار و دستش کم نیارید   Khansariha (46) 
ارزش اهداف شما بیشتر از تنبلی و کاهلی است   Khansariha (69)  

4 انجمن شبانه روزی 4

گروه استوا  Smiley-face-cool-2  کنترل ذهن و نگاه

خوش امد گویی به تازه وارد ها

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

قرار عاشقی (نماز اول وقت )

سپاس شده توسط
سلام به داداش‌های گل استواییم

چه مصاحبه‌ای داشت داداش مهدی‌مون. خوندید؟ من که واقعا لذت بردم. مرحبا به این داداش عزیز. 41
این‌که درس‌خون هست رو می‌دونستیم. اما قاری بودن و فوتبالیست شماره یک بودن رو نه.  Khansariha (69)
مهدی جان ان‌شاءالله که موفقیت‌هات روزافزون باشه و نه فقط تو پاکی بلکه در تمام جنبه‌های زندگی شاهد درخشش‌هات باشیم.  Khansariha (18)

(1400 تير 13، 11:14)*مهدی* نوشته است:
من یک درسی که از لغزش دیشبم گرفتم این بود که در هر حالی هستم و اگر حتی از شدت وسوسه و تحریک دارم میمیرم صبر داشته باشم و سریع خودم رو مشغول کاری کنم که البته در هنگام خوابیدن و در رختخواب این کار سخته ولی باز با خوندن قرآن و پی دی اف کتاب میشه.

آفرین به تو که آنالیز می‌کنی و به دنبال اون هم سراغ راهکار میری.

صحبت قشنگی کردی. گفتی سخته. آره سخته. قرار نیست همیشه ساده باشه. اما با این وجود، بازم میشه

این شدن رو باید باور کنی. مهم نیست من باورت داشته باشم یا نه. مهم اینه که تو خودت رو باور کنی. باور داشته باشی اراده‌ات قوی‌تر از هر موج طوفانی هست که تو رو بخواد در خودش غرق کنه. باور داشته باشی که تو اشرف مخلوقاتی. فکر داری. عقل داری. اندیشه داری. و اراده‌ای که برخاسته از اندیشه‌ی عمیقت برای پاکی هست.

این باید باور تو باشه که تو سخت‌ترین شرایط هم میشه پاک موند.
ساعت ۲ نیمه شب هست. هیچ‌کی اطرافت نیست و هیچ کدوم از اعضای خانواده هم متوجه نمیشن. تنهای تنها هستی. شهوت هم فوران کرده. آیا میشه پاک موند؟ بله. به شرطی که تو باور داشته باشی که تو سخت‌ترین شرایط هم میشه پاک موند. میشه قرآن خوند. میشه کتاب خوند. میشه به گروه سر زد و اعلام کرد که حالم بده اما اومدم گروه که قول بدم پاک می‌مونم. میشه وضو گرفت نماز خوند. میشه ذکر گفت. میشه سراغ یه بازی موبایل رفت. بالاخره میشه حواس رو به هر سختی هست پرت کرد و بعد هم در نهایت گرفت خوابید.
همه این‌ها به شرطی هست که تو به خودت باور داشته باشی. خودت رو کم نبینی. توان و اراده‌ای که خدا بهت داده رو دست کم نگیری.

اما اگه این باور نباشه، تو تو ذهنت از قبل میدون رو واگذار کردی.
وقتی تو ذهنت یه بازنده باشی، انتظار نداشته باش که تو میدون عمل، برنده باشی.

خودت تو مصاحبه به خوبی اشاره کردی که شاخصه اصلی یک انسان موفق تلاش و پشتکار هست. تو همین الان هم داری تلاش می‌کنی. هیچ شکی نیست. نوشتی که کلی بعدازظهر و شبش مقاومت کردی. همین یعنی تلاش. اما ازت می‌خوام بازم بیشتر تلاش کنی. بازم جدی‌تر باشی. بازم قاطع‌تر باشی.

تلاش باید هوشمندانه باشه.
یه فکر بد که به سراغت میاد باید درجا بی‌خیالش بشی و سریع با چیزی سرت رو گرم کنی. این میشه تلاش هوشمندانه.
تلاش غیرهوشمندانه چیه؟ پنج دقیقه از اون افکار بد لذت ببری، شهوت کل وجودت رو بگیره، بعد حالا سه چهار ساعت بخوای شهوتی که تمام وجودت رو گرفته رو خاموش کنی. تو این حالت هم سه چهار ساعت تلاش می‌کنی اما هوشمندانه نیست. آخرش هم متاسفانه ممکنه لغزش کنی. مگر این‌که یه جایی بالاخره به خودت بیای و قاطعانه بی‌خیالش بشی.

(1400 تير 11، 14:56)*مهدی* نوشته است: 13) مهم‌ترین مشکل پاکیت که هنوز حلش نکردی چی هست؟ (به 10 تا لغزش قبلیت فکر کن و بعد بگو)
تنهایی

هر چقدر که می‌تونی اوقات تنهاییت رو کم کن.
کنار خانواده باشی. کنار دوستات باشی. بیرون از خونه باشی برای قدم زدن، ورزش کردن، تفریح کردن یا هر چی.

برای باقیش چاره‌ای نیست جز این که خودت رو مشغول کنی. این قدر برنامه داشته باشی که وقت سر خاروندن نداشته باشی.

مهدی من دیدم شب‌ها دیر وقت کانون میای. خوابت رو چطور می‌تونی تنظیم کنی که شب‌ها زودتر بخوابی؟
این بیدار موندن شبانه و خلوت شبانه تو لغزش‌های تو اثری نداره؟
مثلا اگه مهدی شب‌ها ساعت 10 و نیم می‌خوابید وضعیت پاکی بهتری نداشت؟
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
(1400 تير 13، 15:33)سرباز ولایت 313 نوشته است: مثل همیشه 
شکست خوردم 

داداش سرباز گل گلاب خیلی خوش برگشتی. جات چقدر خالی بود.  Khansariha (18)

اولا نگو شکست خوردم. تو لغزش کردی. تو ذهن‌مون نباید به خودمون انگ شکست‌خورده بزنیم. اون هم از نوع همیشه‌اش.
به موضوع این جوری نگاه کن که یه عادت بد داری که هنوز به‌صورت کامل یاد نگرفتی چطور این عادت بد رو کنار بذاری. و تو این مسیر به‌دلیل چیزهایی که هنوز یاد نگرفتی، لغزش می‌کنی.
تو فرهنگ لغات‌مون شکست رو باید حذف کنیم.

الان لغزش کردی.
از خودت بپرس هنوز چی رو یاد نگرفتم؟
هنوز به چه چیزی توجه نکردم؟
هنوز خودم رو تو چه شرایطی قرار میدم که می‌دونم محرکه اما تغییرش نمیدم؟
هنوز از چی دل نکندم که بدون دل کندن از اون‌ها رسیدن به پاکی محاله؟
من کدوم نقطه ضعف جدیم رو هنوز پوشش ندادم و انتظار دارم بدون اون پوشش، بازم پاک بمونم؟
من کجای مسیر رو دارم اشتباه میرم که مدام سُر می‌خورم؟ نمیشه هیچ چی اشتباه نباشه و ما در نتیجه با اشتباه مواجه بشیم. هر نتیجه‌ی اشتباهی، در پس‌زمینه‌اش اشتباهاتی داره.

نباید ناامید شد.
باید مشکل رو پیدا کرد و حل کرد.

سرباز جان اهرم‌های رنج و لذتی که نوشتی رو تو تاپیک خودش قرار بده.
و بعد هم فعالیت‌های تابستونیت رو برامون بگو ببینیم می‌خوای چی کار کنی این تابستون رو.  Khansariha (18)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
(1400 تير 12، 13:56)AmirAl نوشته است: سلام به هم گروهی های خوب 303
متاسفم که این دفعه مثل روزای قبل خبر خوب بیارم Shy
دیروز لغزش داشتم Khansariha (60)
دلیل لغزش:نمی دونم چرا همه ی لغزش های من در حمام اتفاق میافتد و اینکه قبلش کلی شهوت میاد سرغم که من رو میخاد دیوونه کنه   Hanghead
با تشکر

سلام امیرعلی جان
اول بهت تبریک میگم بابت روزهای پاکی که سپری کردی. روزهای پاکی که داشتی رو ارزشمند بدون و خدا رو شاکر باش.  Khansariha (18)

اما بعد از اون روزهای پاک به‌خاطر یه مشکل قدیمی لغزش داشتی. 
دوستان راهنمایی‌های عالی کردن. منم دوباره میگم.

اصلا ذهنت رو شرطی نکن از قبل که تو حمام قبلا این اتفاق افتاده و دفعات هم این چنین خواهد بود. اصلا این طور نیست. کافیه چند بار بی‌خیال بری حمام و بیای، بهش فکر نکنی و پاک بمونی، کلا از خاطرت میره. بعد به خودت میگی چه قدر الکی تا الان لغزش داشتم.  128fs318181

بعد هم این‌که تایم حمامت رو به کوتاه‌ترین زمان ممکن برسون. برو جنگی یه دوش بگیر و برگرد. 

تو حمام ذکری که دوست داری رو بگو. ذهنت اگه جای دیگه باشه و اون‌جا جای درستی باشه، هیچ اتفاق بدی نمی‌افته. می‌تونی از همون شعرها که بلدی رو بخونی. یا هر چی دیگه.

متنظر اعلام وضعیت‌های پاکیت هستم.  Khansariha (69)

(1400 تير 11، 20:01)هومان نوشته است: هومان/11 تیر/شروعی زیبا تر از همیشه
راسیاتش شکست خوردم ، ولی همیشه میگن:"یه شکست بزرگ مقدمه یه پیروزی بزرگتره"
الان با شکستم کنار اومدم و میخوام مشتی دوباره بزنم بترکونم
خدام رو شکر میکنم که کمک کرد رکوردمو حدود 50 روز جابه جا کنم و شاید یکی از بهترن هشتاد و اندی روز های این 3 4 سال برای من بود
که بم اثبات شد میتونم.
.
.
.

هومان جان تبریک من رو پذیرا باش بابت جابه‌جایی رکوردت.  49-2
و از اون مهم‌تر بابت در‌س‌های عالی که گرفتی. پستت حرفت نداشت.  Khansariha (69)

جای حرفی نیست. چون همه حرف‌ها رو خودت زدی.

درس‌هات رو از یاد نبر. تا به چیزی که لایقش هستی برسی.

بریم جلو با قدرت.  Khansariha (69) 2uge4p4 6
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
(1400 تير 12، 22:43)کیاست نوشته است: سلام 
کیاست/ 12 تیر 1400/ 0 روز عالی 809197ps94ijjhwg

کیاست جان خوش اومدی به گروه استوا.  317

برامون بگو که کلاس چندم هستی؟
تا به حال چقدر برای پاکی تلاش کردی؟
هدفت از پاکی چیه؟
و هر چیز دیگه دل تنگت می‌خواهد بگو.  Smiley-face-biggrin

----------

ماشاءالله به برادران محسنین، تاج، سپهر.  6
همین‌طور اعضای ساکت‌تر گروه  Smiley-face-biggrin الون هارت و تاگون و ماجراجو.  6
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

بسم تعالی

Khansariha (13) رضا موتوری اومد Khansariha (13)

[تصویر:  .jpeg_p6d4.jpg]

سلام رفقای گُلم، شرمنده که این مدت بهتون کم سر میزدم، گرچه همه تون در کنار هم بودین و به هم تو شرایط سخت کمک میکردین، میخواستم خطاب به خودم و دوستای عزیز تر از جونم بخصوص کسایی که به تازگی لغزش داشتن بگم که شکست خوردن مهم ترین پروسه ی یادگیری در دوران زندگی ماست، پس اولاً بخاطر لغزشهایی که داشتیم نباید ناراحت باشیم چون یه تجربه ی جدید کسب کردیم و همین تجربه ها هستن که درآینده به کمکِ مون میان، ثانیاً بجای فکر کردنِ به گذشته و حسرت خوردن بخاطر لغزشهایی که داشتیم بهتره دنبال یه راهی برای برطرف کردن موانعی باشیم که سر راه پاکیمون قرار دارن، برای همتون از خدا آرزوی موفقیت روز افزون رو دارم، درضمن کنکورم بد نبود، امیدوارم بتونم یه دانشگاه دولتی خوب قبول شم، برام دعا کنید بچه ها... 302

[تصویر:  29.gif]

"أَلَمْ يَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ يَرَىٰ"
"آیه ۱۴ سوره علق"

آیا او (انسان) نمی داند که خداوند او را می بیند و بر تمامی اعمالش آگاه است.
Khansariha (56) آزمون مهدوی شمارهٔ ۳۲ :

طبق تفسیر المیزان علامه طباطبائی، بالاترین درجهٔ کشف و شهود به ترتیب برتری، مربوط به چه زمان‌هایی است؟

الف) رجعت - قیامت - ظهور
ب) قیامت - رجعت - ظهور
ج) ظهور - رجعت - قیامت
د) قیامت - ظهور - رجعت

توجه توجه!!!
دوستانی که تازه واردن خلاصه بگم هرکی درست بگه اعتبار مثبت میگیره 4chsmu1

"آیه ۱۴ سوره علق"

(1400 تير 13، 20:57)محمّدرضا نوشته است:
بسم تعالی

Khansariha (13) رضا موتوری اومد Khansariha (13)

[تصویر:  .jpeg_p6d4.jpg]

سلام رفقای گُلم، شرمنده که این مدت بهتون کم سر میزدم، گرچه همه تون در کنار هم بودین و به هم تو شرایط سخت کمک میکردین، میخواستم خطاب به خودم و دوستای عزیز تر از جونم بخصوص کسایی که به تازگی لغزش داشتن بگم که شکست خوردن مهم ترین پروسه ی یادگیری در دوران زندگی ماست، پس اولاً بخاطر لغزشهایی که داشتیم نباید ناراحت باشیم چون یه تجربه ی جدید کسب کردیم و همین تجربه ها هستن که درآینده به کمکِ مون میان، ثانیاً بجای فکر کردنِ به گذشته و حسرت خوردن بخاطر لغزشهایی که داشتیم بهتره دنبال یه راهی برای برطرف کردن موانعی باشیم که سر راه پاکیمون قرار دارن، برای همتون از خدا آرزوی موفقیت روز افزون رو دارم، درضمن کنکورم بد نبود، امیدوارم بتونم یه دانشگاه دولتی خوب قبول شم، برام دعا کنید بچه ها... 302

داداش محمدرضای گل اونم از نوع رضا موتوری  Smiley-face-biggrin  بازگشت باشکوهت بعد از تلاش دلاورانه برای کنکور رو تبریک میگم.  317

قشنگ این چند ماه رو ریلکس کن عوض همه فشارهایی که این مدت روت بوده.  4chsmu1

اما همه‌اش ریلکس کردن هم که نمیشه. باید برنامه هم داشت. باید مشغول بود.  Khansariha (69)
فعالیت‌های تابستونیت رو برامون بگو چیا هستن.  49-2
پست‌ بقیه بچه‌ها رو هم بخون تا ایده بگیری.  128fs318181

به امید خدا که نتیجه‌ی کنکور هم بیاد و همون چیزی باشه که می‌خوای. یه دانشگاه دولتی تو رشته‌ای که دوست داری.
همیشه برات دعا می‌کنیم.  Khansariha (18)

راستی اوضاع پاکی چطوره؟
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
سلام 303

راستش امروز لغزش داشتم  29

و دلیلشم فقط وسوسه های زیاد هست  22

میخوام انجامش ندم ولی وقتی وسوسه ها زیاد میشه دیگه مقاومت نمی کنم، راستش تقصیر خودمه ، میتونم انجامش ندم ولی انجامش میدم  Hanghead 

شاید چون بعد از تصمیم برای ترک روز به روز اون انگیزه کمتر میشه . یه جایی هم خواندم که انگیزه برای انجام کاری اگه تقویت نشه تو چند ساعت از بین می‌ره ، راستش نمیدونم چطوری میشه انگیزه برای ترک رو هر روز تقویت کرد  65

نظر شما چیه ؟  Khansariha (56)

آنقدر این مسیر رو از اول رفتم خسته شدم ولی باز ادامه میدم تا تموم شه این مشکلات و برسم به چیزای دیگه
!Let's Not LOsE Without fIGHting
 سپاس شده توسط
سلام
24 ساعت پاک سپری شد
بدورد 303
(1400 تير 13، 22:14)Tagon نوشته است: سلام 303

راستش امروز لغزش داشتم  29

و دلیلشم فقط وسوسه های زیاد هست  22

میخوام انجامش ندم ولی وقتی وسوسه ها زیاد میشه دیگه مقاومت نمی کنم، راستش تقصیر خودمه ، میتونم انجامش ندم ولی انجامش میدم  Hanghead 

شاید چون بعد از تصمیم برای ترک روز به روز اون انگیزه کمتر میشه . یه جایی هم خواندم که انگیزه برای انجام کاری اگه تقویت نشه تو چند ساعت از بین می‌ره ، راستش نمیدونم چطوری میشه انگیزه برای ترک رو هر روز تقویت کرد  65

نظر شما چیه ؟  Khansariha (56)

آنقدر این مسیر رو از اول رفتم خسته شدم ولی باز ادامه میدم تا تموم شه این مشکلات و برسم به چیزای دیگه

من عهد کردم با خودم که نظر ندم ولی چون این امروز حس کردم میگم

صبح تا ظهر خوب بود ولی موقع درس خوندن یه لحظه انگار یک اتش سمت قفسه سینه تا پایین میچرخه و عجیب شهوت زیاد  میشه
ولی من باهاش حال میکنم چون اون نشون دهنده انرژی فوق زیاد بدن منه که میتونم باهاش درس بخونم و شهوت فروکش بکنه

ظهر، وسوسه  تا حد شکست داشتم ولی.. 
بالاخره باید این درد تحمل کرد تا رشد کرد 1
انشاالله نشر تجربیات برای بعد از فتح قله ها میزارم 25
[تصویر:  img_20210704_234102_007_ek56.jpg]

"آیه ۱۴ سوره علق"

سلام 
49-2

آجیل داریم ...  2uge4p4

آجیل ... 2uge4p4

سپاس شده توسط
سلام به دوستان  [تصویر:  303.gif]
مهدی /۱۳ / ۴ / ۱۴۰۰ ۱ روز عالی  [تصویر:  2uge4p4.gif]

خدایا شکرت  [تصویر:  Gol.gif]

نقل قول: طبق تفسیر المیزان علامه طباطبائی، بالاترین درجهٔ کشف و شهود به ترتیب برتری، مربوط به چه زمان‌هایی است؟

الف) رجعت - قیامت - ظهور
ب) قیامت - رجعت - ظهور
ج) ظهور - رجعت - قیامت
د) قیامت - ظهور - رجعت
به نظر من گزینه (د) میشه
نمیدونم شاید اشتباه میگم 4chsmu1
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان