عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۶ آقایان: استوا (غیر فعال) (حامی: مهدوی - سرپرست: محسنین)

سلام دوستان گل 49-2

Lover  سلام به خودت Confetti داداش کم سر میزنی به گروه
داداش خودتم جواب سوالت دادی دیگه 53258zu2qvp1d9v
هرچی سعی کنی به خدا نزدیک بشی شیطان به شیوه های مختلف بیشتر حمله میکنه  وقتی تو قران ایه هست که ابلیس میگه من دست از سر بنده هات بر نمیدارم. حتما سوالات و شبهاتت با افراد حوزوی در میان بذار خیلی کمک میکنن 53
محسنین  داداش واکسن زدیم ترسی از کووید نیست 4chsmu1  ایشالا که خوب بشی 53

تاگون داداش چقدر خوب که ریشه یابی کردی ۱ اعتبار مثبت Khansariha (69)  طرز فکر ادم باید یه طوری باشه از از عادت متنفر بشه وگرنه  با بهونه های مختلف وا میدیم vayy  مسابقه رمضان شرکت میکنی؟
عقاب علوی سلام داداش خوش برگشتی با اعلام وضعیت پاکیت Confetti افریت ادامه بده ۵ روز تا یک هفته پاکی Khansariha (69)
در مورد سوالت اینکه  باب الحوائج درست گفت سحری خیلی مهمه 
هر غذای که کربوهیدرات داشته باشه شاخص گلیسمی هم داره بهش میگن شاخص قند از ۱ تا ۱۰۰  هرچی بیشتر باشه یعنی قند خون به سرعت میره بالا و در عوض سریع میاد پایین. سرچ بزن و لیست تغذیه ها با gi کمتر توی سحری  مصرف کن  تا قندخون دیرتر افت پیدا بکنه
در مورد معده و فشار خون هم باید بری دکتر تا اون نظر بده روزه مضره هست یا نه. انشاالله سالم سالمی خداهم به ساعت مطالعه با نفس روزه  برکت میده و حتما نتیجه خوبی میگیری 53258zu2qvp1d9v
یا باب الحوائج   داداش گردو زیر خرما هم خیلی خوبه Gigglesmile  یه گونی گردو هم بخر 42  عکس جغد؟گربه اس 106
سورنا  سلام داداش سورنا خیلی وقت نبودی Confetti  افرین به ۵ روز پاکی  ۲روز تا یک هفته پاکی داری مواظب پاکی ها باش Khansariha (69)
سلام علیکم
عقاب علوی/۲۲فروردین/۳روز خوب
یا علی
تا صورت پيوند جهـــــــــــــــان بود علي بود
تا نقش زمين بود و زمــــــــان بود علي بود

آن قلعه گشايي که در قلعـــــــــه ي خيبر
برکند به يک حملــــــــه و بگشود علي بود

آن گُرد سرافراز که انـــــــــــــــدر ره اسلام
تا کـــــــــار نشد راست نياسود، علي بود

آن شيــــر دلاور که براي طمـــــــــــع نفس
بر خوان جهـــــــــــــان پنجه نيالود علي بود

شاهي که ولي بود و وصــــي بود علي بود
سلطان سخــــــــــــــا و کرم و جود علي بود

هم آدم وهم شيث و هم ادريس و هم الياس
هم صالــــــــــح پيغمبــــــــر و داوود علي بود

هم موسي و هم عيسي و هم خضر و هم ايوب
هم يوسف و هم يونس و هم هــود علي بود

مسجـــــود ملايک که شد آدم، ز علي شد
آدم چو يکي قبلـــــــــــه و مسجود علي بود

آن عارف سجّاد ، که خاک درش از قــــــــدر
بر کنگــــــره عرش بيفـــــــــــــــزود علي بود

هم اول و هم آخـــــر و هم ظاهـــــر و باطن
هم عابـــــــد و هم معبد و معبود ، علي بود

آن لحمک لحمـــــي ، بشنو تــــــا که بداني
آن يـــــــــــــار که او نفس نبي بود علي بود

موسي و عصــــا و يــــــــد بيضــــــــا و نبوت
در مصــــــــــر به فرعون که بنمود ، علي بود

عيسي به وجود آمدو في الحال سخن گفت
آن نطق و فصـــــــاحت که در او بود علي بود

خاتم که در انگشت سليمان نبي بود علي بود
آن نور خدايــــي که بر او بــــــــــــود علي بود

آن شاه سرافـــــــراز که اندر شب معــــــراج
با احمــــــــــد مختــــــــــار يکي بود علي بود

آن کاشف قرآن که خــــــــــــدا در همه قرآن
کردش صفت عصمت و بستــــــــود علي بود

آن شيـــــــــر دلاور که ز بهر طمــــــــع نفس
بر خوان جهـــان پنجه نيالـــــــــــود علي بود

چندان که در آفـــــــــــــاق نظر کردم و ديدم
از روي يقين در همه موجــــــــــود ، علي بود

اين کفر نباشد، سخـــــــن کفر نه اين است
تا هست علي باشد و تابــــــــــود علي بود

سرّ دو جهــــــــــــــان جمله ز پيدا و ز پنهان
شمس الحق تبريز که بنمـــــــود، علي بود
سلام شبتون بخیر
هر شب از خوبی های پاکی پست بزاریم چیطوره؟
(1395 فروردين 25، 22:20)گلبرگ نوشته است: اثراتش انقدر زیاد بوده ک روی تمام ابعاد زندگیم کاملآ واضحه. همه جوره خودم را دربرابر گناه و پاکیم مسئول میدونم. نه فقط خ ا بلکه بقیه گناه ها را هم سعی در کم رنگ کردنش دارم. خیلی برام لذت بخشه همجوره پاک بشم و تمام سختیای مبارزه با گناه را ب جون میخرم. اینا را مدئون ترک خ ا میدونم ک شیرین پاکی را بهم داد

از تاثیرش چی بگم ک هیچکس باور نمیکرد من ک درس نخون بودم تو همون ترم ک درحال ترک بودم شاگرد اول شدم!!
انقدر توی همه کارهام انگیزه و امید داشتم ک همه پله های ترقی را رو ب بالا میدویدم ب راحتی،ولی قبلآ نفس کم میوردم
...
ببنید استوایی های گلم نکته اصلی که در این پیام هست اینه که در حین ترک کردن هم انگیزه داشته باشیم و به کارهامون برسیم و امید به ترک ابدی داشته باشیم 49-2
مثلا اگر میخواییم ورزشکار حرفه ای بشیم نگیم اول ترک کنم بعد ورزشکار بشم، نه.
درستش اینه که درحین ترک کردن ورزش هم ادامه بدهیم این درسته Khansariha (69)
سلام  303
راستش اوضاع خوبی ندارم ، افکار شرطی ، خیلی انگیزه ترک ندارم و...

یه سری سوال ذهنم رو درگیر کرده ، ما اگه خ.ا رو کنار بزاریم آسیبی به بدنمون وارد نمیشه ؟ مثلا میگن خ.ا ریسک ابتلا به سرطان پروستات رو کاهش میده ، اگه ما ترکش کنیم احتمالش هست در آینده به این بیماری دچار بشیم ؟

اگر خ.ا رو انجام ندیم نیاز جنسی ما چطور برطرف میشه ؟

به نظرتون میل ج.نسی برای تشکیل خانواده ، بچه دار شدن ، و استحکام بخشیدن به بنیان خانواده تشکیل شده هست یا لذت بردن ؟
!Let's Not LOsE Without fIGHting
لغزش 
بازنده این بازی همیشه منم
تا صورت پيوند جهـــــــــــــــان بود علي بود
تا نقش زمين بود و زمــــــــان بود علي بود

آن قلعه گشايي که در قلعـــــــــه ي خيبر
برکند به يک حملــــــــه و بگشود علي بود

آن گُرد سرافراز که انـــــــــــــــدر ره اسلام
تا کـــــــــار نشد راست نياسود، علي بود

آن شيــــر دلاور که براي طمـــــــــــع نفس
بر خوان جهـــــــــــــان پنجه نيالود علي بود

شاهي که ولي بود و وصــــي بود علي بود
سلطان سخــــــــــــــا و کرم و جود علي بود

هم آدم وهم شيث و هم ادريس و هم الياس
هم صالــــــــــح پيغمبــــــــر و داوود علي بود

هم موسي و هم عيسي و هم خضر و هم ايوب
هم يوسف و هم يونس و هم هــود علي بود

مسجـــــود ملايک که شد آدم، ز علي شد
آدم چو يکي قبلـــــــــــه و مسجود علي بود

آن عارف سجّاد ، که خاک درش از قــــــــدر
بر کنگــــــره عرش بيفـــــــــــــــزود علي بود

هم اول و هم آخـــــر و هم ظاهـــــر و باطن
هم عابـــــــد و هم معبد و معبود ، علي بود

آن لحمک لحمـــــي ، بشنو تــــــا که بداني
آن يـــــــــــــار که او نفس نبي بود علي بود

موسي و عصــــا و يــــــــد بيضــــــــا و نبوت
در مصــــــــــر به فرعون که بنمود ، علي بود

عيسي به وجود آمدو في الحال سخن گفت
آن نطق و فصـــــــاحت که در او بود علي بود

خاتم که در انگشت سليمان نبي بود علي بود
آن نور خدايــــي که بر او بــــــــــــود علي بود

آن شاه سرافـــــــراز که اندر شب معــــــراج
با احمــــــــــد مختــــــــــار يکي بود علي بود

آن کاشف قرآن که خــــــــــــدا در همه قرآن
کردش صفت عصمت و بستــــــــود علي بود

آن شيـــــــــر دلاور که ز بهر طمــــــــع نفس
بر خوان جهـــان پنجه نيالـــــــــــود علي بود

چندان که در آفـــــــــــــاق نظر کردم و ديدم
از روي يقين در همه موجــــــــــود ، علي بود

اين کفر نباشد، سخـــــــن کفر نه اين است
تا هست علي باشد و تابــــــــــود علي بود

سرّ دو جهــــــــــــــان جمله ز پيدا و ز پنهان
شمس الحق تبريز که بنمـــــــود، علي بود
(1401 اسفند 26، 8:41)Tagon نوشته است: سلام  303
راستش اوضاع خوبی ندارم ، افکار شرطی ، خیلی انگیزه ترک ندارم و...

یه سری سوال ذهنم رو درگیر کرده ، ما اگه خ.ا رو کنار بزاریم آسیبی به بدنمون وارد نمیشه ؟ مثلا میگن خ.ا ریسک ابتلا به سرطان پروستات رو کاهش میده ، اگه ما ترکش کنیم احتمالش هست در آینده به این بیماری دچار بشیم ؟

اگر خ.ا رو انجام ندیم نیاز جنسی ما چطور برطرف میشه ؟

به نظرتون میل ج.نسی برای تشکیل خانواده ، بچه دار شدن ، و استحکام بخشیدن به بنیان خانواده تشکیل شده هست یا لذت بردن ؟

سلام داداش تاگون Khansariha (18)
این تاپیک جواب سوالته  حتی خیلی کامل تر

اسیب که وارد نمیشه هیچی بدن کلی انژری ذخیره میکنه چون  خ.ا خیلی انرژی لازم داره
داداش اول اینکه ادم های زیر 50 سال خیلی نادر که سرطان پروستات بگیرن
سرطان ها علت های خیلی زیادی دارن مثلا سیگار کشیدن روی سرطان گرفتن اثر داره
کاهش ریسک سرطان با اصلاح تغذیه خیلی بهتر از خ.ا کرده که کلی ضرر های خودش هم داره
اینکه نیاز جنسی چطور برطرف میشه از کسایی که توی کانون بیش از 200 یا 300 روز پاکی دارن بپرس 53258zu2qvp1d9v

داداش چرا لذت از استحکام بنیان خانواده جدا کردی ؟؟ جفتش با هم
میشه اب خورد سیر شد و لذت برد
اگه حیوانی نگاه کنیم  فقط لذت میشه چون حیوان که بنیان خانواده نمیفهمه

(1401 اسفند 26، 11:28)عقاب علوی نوشته است: لغزش 
بازنده این بازی همیشه منم
داداش بازنده چیه 49-2 
تا وقتی توی مسیر پاکی  یک برنده ای Khansariha (69)
 هدف بعدیت 7 روز پاکی انتخاب کن

دیلی لغزش هات ریشه یابی کن تا راحت از رکورد قبلی رد بشی fly2

نقل قول: هر شب از خوبی های پاکی پست بزاریم چیطوره؟

خیلی خوبه Khansariha (69)

مابقی بچه ها کجایید 49-2

عید شد لااقل یه عید تبریک بگید 4chsmu1
(1401 اسفند 26، 23:16)تاج نوشته است: اینکه نیاز جنسی چطور برطرف میشه از کسایی که توی کانون بیش از 200 یا 300 روز پاکی دارن بپرس 53258zu2qvp1d9v
 سلام  303
ممنون از پاسخت ، راستش قبلا خواستم بپرسم ولی بعضی هاشون حتی جواب سلامم رو هم ندادن Gigglesmile
سلام  303
راستش یکم افکارم بهم ریخته چون یه نفر حرفهای عجیبی میزد میگفت عوارض خ.ا بخاطر اینه که ما به اون به عنوان گناه نگاه میکنیم و هی با خودمون میگیم گناه کاریم ، اگر کنترلش کنیم و ذهنیتمون این باشه که یک نیازه آسیبی نداره. منم می‌دونم این حرفا همش دروغه ، حتی افرادی هم که به این عمل به عنوان یک نیاز نگاه میکنن هم دچار عوارضش میشن اما می‌خوام بدونم استدلال و دلیل شما برای این موضوع چیه ؟
(1401 اسفند 28، 13:03)Tagon نوشته است: سلام  303
راستش یکم افکارم بهم ریخته چون یه نفر حرفهای عجیبی میزد میگفت عوارض خ.ا بخاطر اینه که ما به اون به عنوان گناه نگاه میکنیم و هی با خودمون میگیم گناه کاریم ، اگر کنترلش کنیم و ذهنیتمون این باشه که یک نیازه آسیبی نداره. منم می‌دونم این حرفا همش دروغه ، حتی افرادی هم که به این عمل به عنوان یک نیاز نگاه میکنن هم دچار عوارضش میشن اما می‌خوام بدونم استدلال و دلیل شما برای این موضوع چیه ؟

سلام داداش گل  53
چالش های بین المللی ترک خ.ا و محتوای مستهجن بیس و پایه شون براساس نگاه مذهبی و دینیه؟
اگ فقط بحث اینه که چون گناه فرضش کردیم عوارض داشته باشه پس اونا چی ؟
به علاوه  هممون زمان هایی بوده که گناه بودنش رو برا خودمون بردیم زیر سوال ، من خودم متأسفانه یه زمانی همش سعی می‌کردم خودمو گول بزنم و قانع کنم که هیچ اشکالی نداره و انقد سخته فردا روزی اگ ازم پرسیدن میگم نشد ، نتونستم .
ولی داداش من چ ، بخواییم چه نخواهیم ی عادتیه که دیر و زود عود میکنه  و تمام ابعاد و زوایای وجودیمون رو تحت تخریب کامل قرار میده .

حتی اگ گناه نبود ، چ دلیلی داشت یه عادت خطرناک و ریسکی رو ادامه بدم ؟ عادتی که مجبورم میکنه برم سراغ محتوای مستهجن و به تبع اون تمام زندگیم رو در حاشیه بچینم و نیاز جنسی بشه نقطه هدف و تمرکزم .

خ.ا اصلا کار درست و ملموسی نیست ، به علاوه حتی یکی از روانشناسای فارسی زبان معروفی که حتی بنظرم آتئیست باشه، خودش از بیماری میگفت که انقد از دوره نوجوانی خ.ا انجام داده بود و به تبع اون غرق تخیلات میشد که ، دیگه نمیتونست زندگي عادی داشته باشه و زندگیش به طور کامل و به خصوص با همسرش ازهم پاشیده شده بود .

اگه از نظر دینی ، گناه کبیره باشه عملی ، به خاطر آسیب های جسمانی و روحانی اون عمل هست .

حالا من فرض میکنم خ.ا گناه نیست و هیچ مشکلی نداره . خب اتفاقا باعث میشه راحت تر ، هر وقت هرطور که هوس و میلم کشید انجامش بدم . بدون هیچ عذاب وجدانی .

هی تخیل ، تخیل ، تخیل  تا وقتی که دیگه کلن از هم پاشیده همه چی . و من هم مدام تو طول مسیر باخودم راه میام که اوکیه و مشکل جای دیگه س ، مشکل چیز دیگه س . نهایتا هم چندین مشکل بیمارگونه جنسی (که  اینجا نباید بگمشون )   پیدا کنم و بازم بگم ک نه خ.ا هیچ مشکلی نداشت .

ولی اینم کاملا قبول دارم که بزرگ کردن خ.ا و احساس گناه مداوم باعث میشه که اعتیاد بهش بدتر و شدیدتر بشه .
مهمترین  نکته برای ترک قدرت و اعتماد به نفسه . آدمی که خودش رو گناهکار ترین آدم روی زمین می‌بینه، به مرگ خودش راضی تره بخاطر گناهانی که انجام داده ، نه فقط ترک خ.ا براش محاله بلکه از نظر روانی هزارتا مشکل پیدا میکنه و هیچ وقت یه زندگی معمولی نمی‌تونه داشته باشه .

راه چاره ش هم  بنظر من اینه که ایمان باید واقعی باشه . ایمان واقعی یعتی وقتی که فرصت و امکان توبه و بازگشت داره باید بپذیرش و باور داشته باشه به این هم .

نمیشه که به مجازات شدن  ایمان داشته باشیم ولی به بخشندگی پروردگار، نه Khansariha (56)

این بود نظر من تاگون عزیز 53
تاگون عزیز سلام 53  

چیز هایی در این دنیا هستن که اعتیاد اور هستند و به شدت وابستگی و جذابیت کاذبی رو در ذهن انسان ایجاد می کنه حالا این وابستگی می تونه، هر شب مسواک زدن باشه یا میتونه انجام مداوم یا بیش از حد خ.ا یا هر کار دیگه باشه که در اون زیاده روی صورت بگیره 

وابستگی ها در ما می تونن ایجاد حال خوب کنن و اگر هم از نوع بد باشن حال بد، خ.ا در سنین بلوغ شاید از نظر برخی افراد و بعضی قشر ها طبیعی باشه اما اگر شما رو درگیر و بنده خودش بکنه و درش زیاده روی صورت بگیره باعث ایجاد عوارض روحی و روانی و جسمی باشه و دنیای شما رو محدود میکنه و جدا بر بقیه عوارض ،عوارض روحی و روانی ‌و حس عذاب وجدان و پشیمانی و سرزنش کردن خود و بنظرم باید کمتر بشه بدلیل اینکه باعث‌ ناامید شدن ما میشه

در سنین نوجوانی و جوانی ما قدرت انتخاب بسیار بالا و تاثیر گذاری در زندگی داریم، در این سنین که سبک زندگی انسان شکل می گیره ما باید با استفاده از تجربیات دیگران و افکار خودمون دیدگاه و عادت های درست رو انتخاب کنیم و سعی کنیم عادت های منفی که باعث‌ میشن پیشرفت ما در زندگی کم بشه رو درک و اقدام به کنترل اونا ها بکنیم

امیدوارم مفید بوده باشه 53

عید هنوز نشده چی تبریک بگیم خو
در ارزوی شهادت، برایم دعا کنید.. 53 53
بهترین دعا برای بهترین دوست به قول سردار شهادت است 302 

هرگز از اهدافتون دست نکشید  Khansariha (46)
هرگز در برابر شیطان و دار و دستش کم نیارید   Khansariha (46) 
ارزش اهداف شما بیشتر از تنبلی و کاهلی است   Khansariha (69)  

4 انجمن شبانه روزی 4

گروه استوا  Smiley-face-cool-2  کنترل ذهن و نگاه

خوش امد گویی به تازه وارد ها

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

قرار عاشقی (نماز اول وقت )

سلام

داشتم رد میشدم گفتم کتاب حکمتانه! خودمو باز کنم چندتا پند بگم Gigglesmile

(1401 اسفند 28، 13:03)Tagon نوشته است: سلام  303

یه سؤال خوب و به جا از یه داداش عزیز و دوست داشتنی 53
جواب های بچه‌ها رو دیدم واقعاً لذت بردم؛ چه خوبه که همچین سؤالاتی توی گروه پرسیده میشه و بهش پاسخ داده میشه.
این پرسش و پاسخ ها میتونه بنیان خوبی برای شاکله شخصیتی همه ما در آینده باشه cheshmak

تاگون جان یادت میاد یه بار پرسیده بودی که آیا واقعاً عوارضی مثلاً برای حس بینایی داره یا نه؟
و من گفتم اینکه آسیبی براش کشف نشده دلیل نمیشه که واقعاً وجود نداشته باشه. کما اینکه دلیلی هم برای مفید بودنش کشف نشده 4chsmu1
هر کی هم گفته فوایدش کشف شده بهش یادآوری کنید که مشروب هم کلی فایده داره ولی به خاطر ضررهای جبران ناپذیرش تحریم شده 4chsmu1

و اما جواب

خ.ا یک فعله اما آثار چند جانبه ای داره.
میشه در حوزه روانشناسی اونو به بحث گذاشت.
یا در حوزه فیزیولوژی دستگاه تناسلی.
یا در حوزه جامعه شناسی و رفتار شناسی.
و
و
و

پس میبینی که درسته یک فعل هست اما در حوزه های مختلفی اثر خودشو میذاره و این باعث میشه که اهمیت خیلی زیادی داشته باشه.
منتظر میمونم نظرتو بخونم تا بیشتر صحبت کنیم چون مایلم این گره ها باز بشن Khansariha (69)

اما قبلش میخوام این نکته رو عرض کنم.
تاگون جان بیا اصلاً و اصلاً به بخش گناه بودن و معرفتیش فکر نکنیم.
فکر کن هیچ اهمیتی نداره که گناه باشه و حرام و اصلاً یک نیاز ببینیمش.

حالا با این دیدگاه میخوام ازت سؤال کنم. آیا از زندگیت راضی هستی؟
آیا از انجام این کار راضی هستی و حس خوبی داری؟
این سؤال رو بذار هممون از خودمون بپرسیم؛ آیا اگر گناه بودن این کار رو بذاریم کنار و صرف نظر از خواست خدا و اراده اون برای تلاش ما؛ خودمون مایل هستیم به این کار ادامه بدیم؟

حالا که این سؤال رو پرسیدم میخوام همه جواب بدن.

اول از همه هم خودم پاسخ میدم(بدون توجه به جواب من شما پاسخ هاتونو بدید).

جواب من
واقعیتش
نه!
حاضر نیستم.
من نمیتونم خودمو با انکار فریب بدم. نمیتونم منکر این باشم که یه زمانی مثل برده زندگی میکردم!
بله واقعیت اینه.
تمام روز رو توی مدرسه به فکر این بودم که کی کلاسا تموم بشن و برم خونه برای انجام این کار. کل روزم صرف این عمل میشد و شب هم تا ساعات بامداد بیدار میموندم برای چند دقیقه لذت بیشتر.
فرداش با چشمای ورم کرده میرفتم سر کلاس و باز همون آش و همون کاسه.
عید من موقعی بود که تو خونه تنها بودم و جشن من وقتی بود که چند روز تعطیل باشه تا چند دقیقه بیشتر لذت ببرم.
بیرون رفتن خانواده برام غنیمت بود و سفرشون یه موهبت بزرگ!
و درست وقتی که درگیر میشدم، برای چند دقیقه لذت بیشتر، فشاری به قلب و عروق و مغزم می‌آوردم که از صدها آسیب و شوک دیگه بیشتر بود.
و برای چند دقیقه لذت بیشتر دوباره این کار رو تکرار میکردم.
و دوباره. دوباره. دوباره و...

و در آخر لذتی که میبردم کوتاه بود و حس رضایتی که هیچوقت جلب نمی‌شد.

حالا وقت این بود تا با واقعیت رو به رو میشدم.
درسایی که نخوندم. کتابایی که باز نکردم. تفریحی که نداشتم. سفری که نرفتم. خانواده ای که ازش دور شدم. خدایی که بالکل فراموشش کردم. خنده هایی که بر خودم حرام کردم. روانی که نخراشیدم بلکه خط خطیش کردم و این شما و این طوماری که دستتونو میبوسه واسه کامل کردن فجایعی که خ.ا توی زندگیم به بار آورد.

حالا باید با رنج وجود همه اینها دست و پنجه نرم میکردم.
اما مگه فکر و روان و هنری هم برام مونده که بدونم باید چه کنم؟
و برای آرامش چند دقیقه ای بازم به همون کار روی می‌آوردم و باز تکرار همون چرخه.

اینجا؛ این وسط؛ درست تو دل زندگیم؛ چیا رو از دست دادم؟
کاری ندارم که خدا چی گفته اما مگه من توی این جهان زندگی کردم که حالا بخوام به فکر آخرتم باشم؟
توی این ماجرا من چیا رو به دست آوردم و چیا رو از دست دادم؟

نمیدونم چی به دست آوردم. من هیچ چیزی پیدا نکردم که به دستش آورده باشم که همش خسارت بود و از دست دادن.
و این از دست دادن ها برای تک تک ما اونقدر زیادن که دور هم جمع بشیم نمیتونیم کامل حسابشون کنیم.
و باز دور هم جمع بشیم نمیتونیم یه سود و یه منفعت ازش پیدا کنیم که وارد زندگیمون شده باشه‌.

و حالا سؤال میکنم: این بود زندگی؟
میخندم و به حال خودم گریه میکنم.

.
.
.

تاگون جان تو چطور؟
محسنین؟ تاج؟ علیرضا؟ سورنا؟ مرد مقاومت؟ امیرعلی؟ عقاب؟ نیما و امیر؟
شما چطور؟
چه سودی در خ.ا پیدا کردید و عایدتون شد؟ و چه زیان هایی براتون داشت؟
حاضرید با صرف نظر از اینکه گناهه به این کار ادامه بدید؟

من یه بخش از زندگیمو بیان کردم؛ نه همش، فقط یک بخش.
شما هم مرور کنید.
شما هم بنویسید.
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
(1401 اسفند 28، 18:02)مرد مقاومت نوشته است: عید هنوز نشده چی تبریک بگیم خو
داداش عید نباشه نمیخای بیای گروه Khansariha (89) 
وضع پاکی چطوره ؟
تصمیم اساسی که گرفتی تا کجا پیش بردی؟ cheshmak 

سلام 
صحبت درباره این موضوع ها که قبلا توی گردهمایی ها مطرح میشد  باعث میشد گره های ذهنی خودمون باز کنیم یا لااقل طرز فکر خودمون یا بقیه نسبت به یک موضوع شفاف بشه. 128fs318181

نقل قول: راستش یکم افکارم بهم ریخته چون یه نفر حرفهای عجیبی میزد میگفت عوارض خ.ا بخاطر اینه که ما به اون به عنوان گناه نگاه میکنیم و هی با خودمون میگیم گناه کاریم ، اگر کنترلش کنیم و ذهنیتمون این باشه که یک نیازه آسیبی نداره. منم می‌دونم این حرفا همش دروغه ، حتی افرادی هم که به این عمل به عنوان یک نیاز نگاه میکنن هم دچار عوارضش میشن اما می‌خوام بدونم استدلال و دلیل شما برای این موضوع چیه ؟

گفتنی ها گفتن، منم با بچه ها موافقم 53258zu2qvp1d9v

جدای از بحث دینی ، خ.ا مثل اب شور خوردن ادم بیشتر تشنه میشه برعکس ازدواج.  بخاطر همین اینجا یعنی کانون هستم.

نظر خودت چیه؟

نقل قول: چه سودی در خ.ا پیدا کردید و عایدتون شد؟ و چه زیان هایی براتون داشت؟

حاضرید با صرف نظر از اینکه گناهه به این کار ادامه بدید؟ 

بهتره روی ترک تمرکز کنیم ،  خاطرات خوبی ازش بیرون نمیادHanghead

همش ضرر و زیان بوده ، الان که کنترلش میکنم ضررش کمتر شده و سود های هم داشته

قطعا نه چون میگن هر گناهی راه گناه دیگه باز میکنه 53258zu2qvp1d9v
سلام دوستان عزیز

امیدوارم حالتون خوب باشه.

به دعوت صادقین جان این جا هستم و از من خواستن که در مورد روزه ماه رمضون و درس خوندن کنارش (برای مثلا کنکور) جواب بدم.

من تجربه مشابه داشتم. ماه رمضون بود و بین دو راهی درس و روزه مونده بودم.
خلاصه کلام اینکه روزه رو انتخاب کردم و به درس هم رسیدم و نتیجه ام خیلی بهتر از رفقایی شد که روزه نگرفتن که درس بخونن.

با برنامه ریزی می تونین درس بخونین.

ساعت درس خوندنتون رو یکی دو ساعت (یا بیشتر) کم کنید که روزه بگیرید. اتفاق خاصی نمی افته. باور کنید.

از فرصت بین افطار تا سحر استفاده کنید (حتما دو ساعت در شب بخوابید. من خودم شبها کلا نمی خوابیدم. این درست نیست.)
بعد از سحری و اذان صبح نخوابید و خوب درس بخونید. (تا جایی که راه داره)
قبل از افطار هم درس خوندن بد نیست.

مقدار غذایی که می خورید و چیزی که می خورید هم خیلی تاثیر داره.
به جای قند و چربی، میوه و سبزی فراوان بخورید. افطار رو کم تر بخورید، شام نخورید و سحری مفصل تر بخورید.

ده ها توصیه مثل این ها وجود داره که با سرچ های ساده ای توی نت پیداشون می کنید.

فقط کافیه به چندتاشون عمل کنید و عزمتون رو جزم کنید که روزه رو بگیرید.
به خاطر درس و کنکور روزه رو کنار نذارید. اگر واقعا جسم مریضی دارید روزه نگیرید.

بازم می گم قدر صادقین رو بدونید.  49-2

بدو بدو اومدم و میرم.
خداحافظ
یا علی
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

با سلام

عضویت آقایان NIMA GUYRACER و Amir.m1382

به دلیل عدم اعلام وضعیت و مشارکت در گروه استوا، لغو شد.

با آرزوی موفقیت برای ایشان
مدیریت گروه‌های ترک
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان