امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۶ آقایان: استوا (غیر فعال) (حامی: مهدوی - سرپرست: محسنین)

fly2 عهدنامه هفتگی پاکی اعضای استوا از یک‌شنبه 14 خرداد تا پایان جمعه 19 خرداد fly2

1. صادقین
2.  تاج
3.  53
4.  53
5. 53
.
.
.
[تصویر:  fly2.gif] عهدنامه هفتگی پاکی اعضای استوا از یک‌شنبه 14 خرداد تا پایان جمعه 19 خرداد [تصویر:  fly2.gif]

1. صادقین
2.  تاج
3.  احمد
4.  [تصویر:  53.gif]
                                                                                                           5. [تصویر:  53.gif]
با خدا باش پادشاهی کن بی خدا باش هر چی خواهی کن
fly2 عهدنامه هفتگی پاکی اعضای استوا از یک‌شنبه 14 خرداد تا پایان جمعه 19 خرداد fly2

1. صادقین

2.  تاج

3.  احمد 

4. محسنین

5.   53

6.  53

.

.

.
متاسفانه دیشب لغزش داشتم دلیل : فکر و خیال
در ارزوی شهادت، برایم دعا کنید.. 53 53
بهترین دعا برای بهترین دوست به قول سردار شهادت است 302 

هرگز از اهدافتون دست نکشید  Khansariha (46)
هرگز در برابر شیطان و دار و دستش کم نیارید   Khansariha (46) 
ارزش اهداف شما بیشتر از تنبلی و کاهلی است   Khansariha (69)  

4 انجمن شبانه روزی 4

گروه استوا  Smiley-face-cool-2  کنترل ذهن و نگاه

خوش امد گویی به تازه وارد ها

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

قرار عاشقی (نماز اول وقت )

سپاس شده توسط
سلام بچه ها من الان حدود 9 روز فکر کنم که پاکم
ولی پریشب توی خواب صحنه بد دیدم و جنب شدم ولی قبلش حدود 1 هفته قبل جنب شدم
الان به نظر شما این عادیه یا من دارم تووی خواب  ناخودآگاه خ.ا میکنم
 سپاس شده توسط
(1402 خرداد 16، 14:33)ahmad862 نوشته است: سلام بچه ها من الان حدود 9 روز فکر کنم که پاکم
ولی پریشب توی خواب صحنه بد دیدم و جنب شدم ولی قبلش حدود 1 هفته قبل جنب شدم
الان به نظر شما این عادیه یا من دارم تووی خواب  ناخودآگاه خ.ا میکنم

سلام احمد جان
ماشاءالله به این 9 روز خوبت Khansariha (69)

داداش جان این کاملاً عادیه که در این سن، احتلام داشته باشی.
هر چه قدر که بتونی پاک بمونی، بدنت به این عادت می کنه که از طریق احتلام در خواب، ارضای جنسی صورت بگیره.
کسانی که متاسفانه بدنشون به خودارضایی عادت کرده، احتلام طبیعی براشون اتفاق نمی افته یا خیلی کم اتفاق می افته.
بنابراین نگران نباش داداش جان، خدا رو شکر کن که بدنت روی روال طبیعی خودش قرار داره و هر چه قدر هم که بیشتر پاک بمونی، بدنت بیشتر به مسیر طبیعی برمی‌گرده 128fs318181

(1402 خرداد 15، 10:14)مرد مقاومت نوشته است: متاسفانه دیشب لغزش داشتم دلیل : فکر و خیال

داداش جان، برای رهایی از این فکر و خیال ها و خارج شدن از این چرخه باطل، دنبال راه حل و همین طور عمل به اون راه حل‌ها، هستی؟ 53258zu2qvp1d9v
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
سلام سلام  49-2

آقا الوعده وفا  Khansariha (48)

محسنین / 14 اردیبهشت 1402 / 33 روز خوب . الحمدلله. 

و شروع روز 34 پاکی با نام و یاد خدای بزرگ  317

جدیدا درگیر جا انداختن سبک زندگی جدید هستم  4chsmu1
همیشه دنبال یه رفیق خوب می‌گشتم و پیدا نمیشد .
البته یه دوستی داشتم ۳ سال قبل ، به نحوی مسیرمون جدا شد و فقط تلفنی و دورادور در ارتباط بودیم تا اینکه تو کتابخونه دوباره دیدمش  317 

یه دوست جدید  خیلی خوب هم از کتابخونه پیدا کردم که اونم یازدهمه .

الان یه تیم درجه یک تشکیل دادیم و گروه مطالعاتی-رفاقتی  داریم  317 
باهم درس می‌خونیم؛ برنامه ریزی میکنیم؛ بیرون میریم و تفریح میکنیم و خلاصه ورق جدیدی از دوران نوجوانی شروع شده  4chsmu1
خوبیش اینه خیلی از معیار هایی که برای دوست خوب درنظر داشتم رو دارن . دنبال حاشیه و مسخره بازی نیستن ، درس خونن ( خیلی بیشتر از من !  4chsmu1 ) ، مؤدب و محترم هستن ( بازم بیشتر از من  ) ،، تا حدودی همفکر و هم عقیده هستیم  Khansariha (56) و مهمتر از همه ارزش عمر و زمان رو میدونن ! گاه و بی گاه مزاحم نمیشن و انتظارات بیجا ندارن،،، خلاصه که  خیلی خفنن  Khansariha (69)

مباحثه و مناظره های  عقیدتی هم چهارشنبه عصر ها داریم  Khansariha (56) 
خلاصه که خیلی خوب شده .

داشتم فکر میکردم واقعا اتفاقات کوچیکی هستن که تاثیر گذاریشون باور نکردنیه .
اگه لغزش قبلی نبود ، اگه به خودم نمیومدم و مجبور نمیکردم خودمو هر روز  کتابخونه برم ، هیچ کدوم از اتفاقات الان نیافتاده بود  53258zu2qvp1d9v
اگه چالش ۴۲ روزه شروع نکرده بودم ، تمام این مدت به اندازه ای که سطح و سبک زندگیم رو ارتقا دادم نداده بودم.
هر سختی ، هر اشتباه و هر اتفاقی هزار درس و نکته نهفته داره . مهم اینه که  درک کنیم درس نهفته هرکدوم از این درسا چی هستن ؟ چیکار میشه انجام داد ؟ چه عکس‌العملی  مناسب این شرایط  هست ؟ بهترین کار ممکن چیه ؟ چطور میشه انگیزه رو بازیابی کرد ؟  چطور میشه دوباره راه افتاد ؟ 

بنظرم استقامت در برابر مشکلات و صبور بودن خود به خود آدم رو هدایت میکنن به مسیر درست زندگی . 
یه جا خوندم ، صبر اوج احترام به خواست خداست ؛ 
نمیدونم چقدر درست و منطقیه ؟ ولی اینو میدونم که خیلی وقتا واقعا همینطوره . خیلی از اوقات از دایره درک و فهم ما خارجه که بدونیم یه اتفاق به نفعمون تموم شد یا به ضررمون؟ با صبر و استقامت خواهيم دید که هیچ اتفاقی بی حاصل و الکی نیست . پشت هر اتفاق و حادثه به ظاهر معمولی، هزار اتفاق و آثار جدی پنهان شده  53258zu2qvp1d9v

خلاصه کلام ؛ گاهی وقتا آدم نیاز داره با تمام توان و ظرفیت سقوط کنه . باید برگرده سر پله اول . اون موقع هست که ورای غرور و تعصبش برای اصلاح و توسعه‌ی فردیش گام های محکم و واقعی برمی‌داره. غرور ، چه پنهان و چه آشکارش مانع رشد و تعالیه ! 

اینکه ( دعای توفیق عبادت ) امام سجاد ، درخواست دارن که  عبادت و دعا ؛  بوسیله غرور ،  باطل و تباه نشه همینه واقعا ... غرور مانع میشه که درخواست کنیم از معبود و رزاق خودمون  ... مانع میشه از آروم بودن و اعتماد داشتن به خالق ... غرور مانع میشه که بخواییم بهتر باشیم ، غرور مانع میشه که خودمون رو همونطور که هستیم بپذیریم و برای اصلاح و توسعهٔ خودمون گام برداریم پس درنتیجه ضعف هامون رو هیچ وقت نمی‌پذیریم و به تبع اون هیچ وقت هم اصلاح نمیشن و مثل عقده های قدیمی و کور تو وجودمون می‌مونن. 

آیینه چون نقش تو بنمود راست/خود شکن آیینه شکستن خطاست 
 سپاس شده توسط
(1402 خرداد 17، 9:48)محسنین نوشته است: سلام سلام  49-2

آقا الوعده وفا  Khansariha (48)

محسنین / 14 اردیبهشت 1402 / 33 روز خوب . الحمدلله. 

و شروع روز 34 پاکی با نام و یاد خدای بزرگ  317

جدیدا درگیر جا انداختن سبک زندگی جدید هستم  4chsmu1
همیشه دنبال یه رفیق خوب می‌گشتم و پیدا نمیشد .
البته یه دوستی داشتم ۳ سال قبل ، به نحوی مسیرمون جدا شد و فقط تلفنی و دورادور در ارتباط بودیم تا اینکه تو کتابخونه دوباره دیدمش  317 

یه دوست جدید  خیلی خوب هم از کتابخونه پیدا کردم که اونم یازدهمه .

الان یه تیم درجه یک تشکیل دادیم و گروه مطالعاتی-رفاقتی  داریم  317 
باهم درس می‌خونیم؛ برنامه ریزی میکنیم؛ بیرون میریم و تفریح میکنیم و خلاصه ورق جدیدی از دوران نوجوانی شروع شده  4chsmu1
خوبیش اینه خیلی از معیار هایی که برای دوست خوب درنظر داشتم رو دارن . دنبال حاشیه و مسخره بازی نیستن ، درس خونن ( خیلی بیشتر از من !  4chsmu1 ) ، مؤدب و محترم هستن ( بازم بیشتر از من  ) ،، تا حدودی همفکر و هم عقیده هستیم  Khansariha (56) و مهمتر از همه ارزش عمر و زمان رو میدونن ! گاه و بی گاه مزاحم نمیشن و انتظارات بیجا ندارن،،، خلاصه که  خیلی خفنن  Khansariha (69)

مباحثه و مناظره های  عقیدتی هم چهارشنبه عصر ها داریم  Khansariha (56) 
خلاصه که خیلی خوب شده .

داشتم فکر میکردم واقعا اتفاقات کوچیکی هستن که تاثیر گذاریشون باور نکردنیه .
اگه لغزش قبلی نبود ، اگه به خودم نمیومدم و مجبور نمیکردم خودمو هر روز  کتابخونه برم ، هیچ کدوم از اتفاقات الان نیافتاده بود  53258zu2qvp1d9v
اگه چالش ۴۲ روزه شروع نکرده بودم ، تمام این مدت به اندازه ای که سطح و سبک زندگیم رو ارتقا دادم نداده بودم.
هر سختی ، هر اشتباه و هر اتفاقی هزار درس و نکته نهفته داره . مهم اینه که  درک کنیم درس نهفته هرکدوم از این درسا چی هستن ؟ چیکار میشه انجام داد ؟ چه عکس‌العملی  مناسب این شرایط  هست ؟ بهترین کار ممکن چیه ؟ چطور میشه انگیزه رو بازیابی کرد ؟  چطور میشه دوباره راه افتاد ؟ 

بنظرم استقامت در برابر مشکلات و صبور بودن خود به خود آدم رو هدایت میکنن به مسیر درست زندگی . 
یه جا خوندم ، صبر اوج احترام به خواست خداست ؛ 
نمیدونم چقدر درست و منطقیه ؟ ولی اینو میدونم که خیلی وقتا واقعا همینطوره . خیلی از اوقات از دایره درک و فهم ما خارجه که بدونیم یه اتفاق به نفعمون تموم شد یا به ضررمون؟ با صبر و استقامت خواهيم دید که هیچ اتفاقی بی حاصل و الکی نیست . پشت هر اتفاق و حادثه به ظاهر معمولی، هزار اتفاق و آثار جدی پنهان شده  53258zu2qvp1d9v

خلاصه کلام ؛ گاهی وقتا آدم نیاز داره با تمام توان و ظرفیت سقوط کنه . باید برگرده سر پله اول . اون موقع هست که ورای غرور و تعصبش برای اصلاح و توسعه‌ی فردیش گام های محکم و واقعی برمی‌داره. غرور ، چه پنهان و چه آشکارش مانع رشد و تعالیه ! 

اینکه ( دعای توفیق عبادت ) امام سجاد ، درخواست دارن که  عبادت و دعا ؛  بوسیله غرور ،  باطل و تباه نشه همینه واقعا ... غرور مانع میشه که درخواست کنیم از معبود و رزاق خودمون  ... مانع میشه از آروم بودن و اعتماد داشتن به خالق ... غرور مانع میشه که بخواییم بهتر باشیم ، غرور مانع میشه که خودمون رو همونطور که هستیم بپذیریم و برای اصلاح و توسعهٔ خودمون گام برداریم پس درنتیجه ضعف هامون رو هیچ وقت نمی‌پذیریم و به تبع اون هیچ وقت هم اصلاح نمیشن و مثل عقده های قدیمی و کور تو وجودمون می‌مونن. 

آیینه چون نقش تو بنمود راست/خود شکن آیینه شکستن خطاست 

سلام داداش محسنین چطوری؟ 303
34 روز پاکیت مبارک  Confetti
اییشالله ترکت همیشگی بشه
به نظرت راهکاری برای اینکه غرورت کم بشه بجز نماز و دعا هستش چون من در کنار هر کسی که هستم بهم مییگن که خیلی مغروری

و اینکه من هر وقت خواستم غرورمو کم کنم بیشتر نامید میشم 20
همینطور به نظر من بیشترین مشکل همه افراد در ترک به دلیل غرور هستش
 سپاس شده توسط
(1402 خرداد 17، 14:47)ahmad862 نوشته است: سلام داداش محسنین چطوری؟ 303
34 روز پاکیت مبارک  Confetti
اییشالله ترکت همیشگی بشه
به نظرت راهکاری برای اینکه غرورت کم بشه بجز نماز و دعا هستش چون من در کنار هر کسی که هستم بهم مییگن که خیلی مغروری

و اینکه من هر وقت خواستم غرورمو کم کنم بیشتر نامید میشم 20
همینطور به نظر من بیشترین مشکل همه افراد در ترک به دلیل غرور هستش

سلام بر احمد آقای گل گلاب  6
ارادتمندم داداش جان  302

از شما چه خبرا ؟ پاکی چطور پیش میره ؟ 

درست میگی  53258zu2qvp1d9v غرور آفت بدیه ...
ولی داداش جان به صورت کلی غرور خودش سطح های متفاوتی داره . اینکه اطرافیان به مغرور بودن گله مندن، شاید بخاطر برداشت های اشتباهشون از رفتار و گفته های شما باشه . نه ؟
ولی اگر خودتم میدونی غرور زیادی داری پس باید سعی کنی قدم به قدم این غرور رو کم کنی . 
ممکن  نیست آدم یه باره همه چیز رو تغییر بده ، پس سعی کن رفتار و حرف های خودت رو تحلیل کنی . حتما قبل از انجام کاری یا گفتن چیزی سعی کن بهش خوب فکر کنی . اگر قرار بود شخص دیگه ای اون کار رو انجام بده یا اون حرف  رو بزنه شما دلخور نمیشی ازش ؟ نمیگی چه آدم مغرور و از خود راضی ایه؟
باید اینها رو تمرین کنی و تلاش کنی دل کسی رو نشکنی داداش گلم  53258zu2qvp1d9v
شیشه ی بشکسته را پیوند کردن مشکل است ! 
پس اجازه نده رفتار و گفتارت ناخودآگاه و ناخواسته به اطرافیان آسیبی برسونه داداش خوبم  302

ولی بحث غرور و تکبر درمورد پاکی و مسائل زندگی ، قطعا آینده خودمون رو خراب میکنه  53258zu2qvp1d9v
آدم باید انتقاد پذیر باشه و اگه اطرافیان بهش حرفی میزنن رو الکی و سریع رد نکنه ! اینکه بپذیریم هیچ آدمی کامل نیست و هیچ انتهایی برای فضیلت وجود نداره باعث میشه از غرور و تکبر دور بمونیم .

ولی همونطور که گفتم ، محاسبه ی نفس میطلبه ، و به علاوه تمرین مستمر . که خودم هم با جدیت دارم پیگیری میکنم این تمرین ها و محاسبات رو  Khansariha (56)

عاقبت بخیر باشی داداش احمد گل  Khansariha (69) 302
 سپاس شده توسط
سلام استوا 

۱۷ خرداد / شروع دوباره یک دوره خوب 
# شروع یک دوره خوب 

نماز در قرار عاشقی  

قرآن در روزانه های قرآنی 

ورزش در ز نیرو بود مرد را راستی 

کتاب در مکتبخونه 

سپاس شده توسط
سلام به دوستان 49-2

داداش محسنین خیلی خوبه پر انرژی ادامه میدی  Khansariha (69)

نقل قول: سلام استوا 

۱۷ خرداد / شروع دوباره یک دوره خوب

سلام خوش برگشتی Confetti

انشاالله ایندفعه دست پر اومدی Khansariha (69)

من متاسفانه شکست خوردم و توی این موقعیتی که هستم به قول محسنین باید نفس بیشتر مراقبه کرد

اینکه تونستم کنترلش کنم خوب بود اما چوب یسری از اشتباهاتم خوردم
توکل به خدا از اول با کنترل بهتری روی ذهن و نگاه شروع میکنم 

استوا خیلی خلوته  چرا کسی فعالیتی نداره؟
 سپاس شده توسط
سلام بچه ها من امروز فکر میکنم روز 12 یا 13 ترکم باشه و تا الان انقدر روز نشده که خ.ا نکرده باشم بیشترین رکوردم 10 روز بودش Confetti
ولی الان احساس میکنم که اگر خ.ا نکنم حالم خیلی بد میشه و اصلا انگیزه برای انجام کاری ندارم حتی وقتی با کامپیوتر بازی میکنم باز هم حالم خوب نمیشه
الان به نظرتون چیکار کنم؟
 سپاس شده توسط
سلام به دوستان خوبم Khansariha (18)
امیدوارم حالتون خوب باشه Gol

محسنین جان، ماشاءالله به این همه تلاش و پیگیری و کوشش که برای رسیدن به اهداف بزرگت داری Khansariha (69)
خدا رو شکر که به این حد از درک و توجه و پیشرفت رسیدی و این مسیر رو داری با قدرت ادامه میدی.
امیدوارم مراقب خوبی هات باشی و ان شاء الله چالش ها و موانع مسیر رو بتونی با موفقیت پشت سر بذاری Khansariha (18)
بابت صحبت های عالی و مفیدت خیلی ممنونم ازت 302

داداش تاج عزیز، حتماً بیشتر از گذشته مراقب ورودی های چشم و ذهنت باش و هیچ محرکی رو دست کم نگیر.
خیلی وقت ها، وسوسه ها از جایی شروع میشن که ما فکرش رو نمی کنیم و توی برنامه کنترل ما نبوده.
اینجاست که نیاز به آمادگی و هوشیاری بالا داریم تا بتونیم به این شرایط غلبه کنیم.
ان شاء الله شاهد روزهای پاک و پر از موفقیت‌های شما باشیم Khansariha (18)

معراج جان، خوشحالم که در گروه حضور داری و می خوای دوباره تلاش کنی. منتظر روزهای خوبت هستیم Khansariha (18)

احمد جان، ماشاءالله به این 13 روز خوبت Khansariha (69)
خدا رو شکر که موفق شدی رکورد روزهای پاک رو بهبود ببخشی، از این بابت خیلی خوشحالم Khansariha (18)
در مورد سوالت، چرا انجام ندادن گناه خودارضایی باعث میشه حالت بد بشه؟ میشه بیشتر توضیح بدی؟
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
(1402 خرداد 19، 21:15)صادقین نوشته است: سلام به دوستان خوبم Khansariha (18)
امیدوارم حالتون خوب باشه Gol

محسنین جان، ماشاءالله به این همه تلاش و پیگیری و کوشش که برای رسیدن به اهداف بزرگت داری Khansariha (69)
خدا رو شکر که به این حد از درک و توجه و پیشرفت رسیدی و این مسیر رو داری با قدرت ادامه میدی.
امیدوارم مراقب خوبی هات باشی و ان شاء الله چالش ها و موانع مسیر رو بتونی با موفقیت پشت سر بذاری Khansariha (18)
بابت صحبت های عالی و مفیدت خیلی ممنونم ازت 302

داداش تاج عزیز، حتماً بیشتر از گذشته مراقب ورودی های چشم و ذهنت باش و هیچ محرکی رو دست کم نگیر.
خیلی وقت ها، وسوسه ها از جایی شروع میشن که ما فکرش رو نمی کنیم و توی برنامه کنترل ما نبوده.
اینجاست که نیاز به آمادگی و هوشیاری بالا داریم تا بتونیم به این شرایط غلبه کنیم.
ان شاء الله شاهد روزهای پاک و پر از موفقیت‌های شما باشیم Khansariha (18)

معراج جان، خوشحالم که در گروه حضور داری و می خوای دوباره تلاش کنی. منتظر روزهای خوبت هستیم Khansariha (18)

احمد جان، ماشاءالله به این 13 روز خوبت Khansariha (69)
خدا رو شکر که موفق شدی رکورد روزهای پاک رو بهبود ببخشی، از این بابت خیلی خوشحالم Khansariha (18)
در مورد سوالت، چرا انجام ندادن گناه خودارضایی باعث میشه حالت بد بشه؟ میشه بیشتر توضیح بدی؟

سلام داداش صادقین گل
یعنی انگار انگیزه ای ندارم و خیلی خستم و هیچ کاری منو خوشحال نمیکنه
 سپاس شده توسط
سلام بچه ها
من 0 روز خوب Shy
Khansariha (60)117
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال