امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۶ آقایان: استوا (غیر فعال) (حامی: مهدوی - سرپرست: محسنین)

سلام به همگروهی ها 49-2

تا این لحظه پاک هستم و انشالله ادامه داشته باشه
تاج/۶۰ روز  پاک و کنترل ذهن

کل تجربه ام از این مدت اینه که فقط بیکار نباشید ، مشغول یکاری باشید که فرصت و وقت توجه به وسوسه نداشته باشید.

موقع وسوسه هم  تنها نباشید و  سعی کنید و اون لحظه مغز درگیر یه موضوع دیگه کنید.

مبادا پاک شدن و ترک براتون  بی اهمیت بشه  49-2
(1402 ارديبهشت 27، 16:52)مرد مقاومت نوشته است: سلام به همه شروعی دوباره ...
امروز انشاالله می‌خوام یک دوره ی ۴۰ روزه پاکی رو پیش ببرم .
سلام داداش مرد مقاومت  303
خشت اول محکم بزار افرین Khansariha (69)
هدف اول این چهله  چند روزه ؟
نقل قول: بنظر من درمورد گفت‌وگو های درونی قبل از لغزش صحبت کنیم .
چی میشه (چی میگیم که متقاعد و راضی میشیم به انجام خ.ا و تسلیم شدن ؟ )

هر کسی در مورداین موضوع  نظری داره حتما بنویسه 49-2

داداش محسنین نظر خودت درباره موضوعی که گفتی چیه؟
وقتی درگیر این گفت وگو ها میشدی چطور حل میکردی؟
سلام

عضویت آقای Abolfazl.KhA  به حالت فعال درآمده و به گروه استوا پیوستند.
با آرزوی موفقیت و پاکی برای ایشان و همه عزیزان 53 

با تشکر
مدیریت گروه‌های ترک
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
سلام و شب بخیر خدمت استوا  49-2

محسنین / 14 اردیبهشت 1402 / 14 روز خوب . الحمدلله. 

روز 14 از 42 
212 امتیاز کسب شده .

داااش تاج عزیز . من هم فردا اول وقت میام درموردش صحبت میکنم و نظر خودم رو میگم  balloons
سلام 303

خوب هستید ؟
راستش دیروز لغزش داشتم ، خب از چند هفته پیاپی پاکی  سه روزه و هفت روزه رسیدم به تقریبا ۱۰ روز پاکی .

از دوستانی که کلی راهنماییم کردن ممنونم. آقا آرمین حالتون چطوره ، سعی میکنم پیام ها و توصیه هاتون رو بخونم و جواب بدم ، این روزا بخاطر امتحانا خیلی سرم شلوغه ، ببخشید کم سر میزنم و دیر جواب پیام ها رو میدم .

بعداً باهاتون بیشتر صحبت میکنم ، شاید بعداً روزی یه پست بزارم .
!Let's Not LOsE Without fIGHting
شروع   روز  پانزدهم    پاکی   

الهی        به    امید    تو    53

خب درمورد گفت‌وگو های درونی  53258zu2qvp1d9v

میدونید ، یه اصطلاحی هست به اسم : 
 نظم شخصی (نظم درونی) = personal Discipline

میدونید منظور از این نظم چیه ؟ 
اینه که داخل دوراهی هایی که برامون پیش میاد قید لذت های آنی رو بزنیم و به دور از تصمیم احساسی یا غیر منطقی ، اون کاری که باید انجام بدیم رو انجام بدیم. 

مثلا داخل دانشگاه ، اکثر بچه ها داخل دوراهی جزوه خوندن یا مراجعه به کتاب منبع ( reference) ، 
جزوه خوندن رو انتخاب میکنن چون راحت تر و سریع تره . ولی این درست نیست !
 همه مون می‌دونیم که تصمیم منطقی تو این شرایط یعنی مراجعه به کتاب اصلی و منبع . چون اگه الان سختی و طولانی بودن منبع اصلی خوندن رو تحمل کنه در آینده قطعا بیشتر از تمام جزوه‌خوان ها علم ، سواد و آگاهی تخصصی داره و می‌تونه درآمد و موقعیت شغلی خیلی عالی تری برای خودش رقم بزنه . چطور ؟ فقط بین این انتخاب که راحت باشه و یه جزوه ساده و سطحی رو حفظ کنه یا انتخاب منطقی انجام بده و کتاب منبع رو عمیق و مفهومی بخونه ، راه حل آینده نگر تر  رو انتخاب کنه .

یه مقدار مثال بی ربط شد ، ولی مفهوم رسوند بنظرم  Khansariha (56)

ما اگه بتونیم همیشه( تقریبا غیرممکنه، پس اگه بتونم بیشتر اوقات ) این تفکر رو داشته باشیم که بتونیم لذت آنی رو قربانی و فدای لذت های طولانی تر کنیم به مرور دل کندن و فراموش کردن لذت کوتاه مدت آسون میشه و همینکه مدام راه سخت تر رو انتخاب کنیم روحیه ی شاد و بهتری خواهیم داشت در کنار موفقیت هایی که بدست میاریم .

از دکتر آذرخش مکری(روانپزشک و استاد دانشگاه تهران) یه پادکست گوش میدادم که میگفتن طبق تحقیقات افرادی که تو دوراهی های زندگی ، راه سخت تر یعنی لذت طولانی رو جایگزین لذت کوتاه مدت کردن ، کمتر افسردگی ، نا امیدی و میل به خودکشی بینشون دیده شده چون همیشه شرایط سخت(Hard condition) رو آگاهانه و از روی اختیار انتخاب کردن ، با سخت شدن اوضاع و شرایط عادی نا امید یا رنجور نمیشن ، بلکه همیشه دنبال این چالش هستن تا سختی ها رو بپذیرن و مواجه بشن .

بنظر من ترک خ.ا و محتوای مستهجن  بهترین تمرین برای رسیدن به نظم شخصی هست .
چون هرجایی هر زمانی امکان و شرایط انجامش تقریبا وجود داره و دوپامین زیادی هم ترشح میکنه .
و همیشه این گفت‌وگوی درونی در جریانه برای انجام یا عدم انجامش .

اوایل پاکی چون هنوز زیاد تمرین نکردیم ، آمادگی کافی نداریم ، با اولین گفت‌وگوی درونی که پیش میاد با هزار تا بهونه که اون لحظه برای خودمون منطقی جلوه میدیم تسلیم میشیم . ولی وقتي به مرور قوی تر میشیم و بیشتر تمرین میکنیم  این مکانیزم رو ، تسلیم نشدن و هربار دفع وسوسه برامون لذت بخش میشه ! 
لذتی که سعدی می‌فرماید:

اگر لذت ترک لذت بدانی

دگر شهوت نفس، لذت نخوانی

امیداورم همه مون گفت‌وگو های درونیمون برای هر دوراهی و چند راهی زندگی ، انتخاب های خداپسندانه، مفید و منطقی باشه .
امیدوارم شهوت تمام ابعاد زندگیمون رو به تباهی نکشونه و افسار زندگی هامون دست شهوت نباشه بلکه با عقل و اندیشه بتونیم استدلال کنیم و تصمیم بگیریم. 

تا درودی دیگر بدرود  2uge4p4
سلام داداشای گل  49-2

امیداورم حالتون خوب باشه  302

داداشای عزیز ، من دوهفته غیبتم بنا به دلایلی  . 
قول میدم وقتی برگشتم با دست پر بیام  . هم امتحانات عالی به سرانجام برسونم ، هم پاکی .

اگه یادتون باشه چند شب پیش گفتم ؛ دیگه تا وقتی مطمئن نباشم هیچ جا به کسی قول نمیدم ، پس الان که قول دادم بدونید کلی بهش فکر کردم و براش برنامه چیدم . 
دوست دارم و امیدوارم  وقتی برگشتم همه استوایی ها در بهترین حالت و نسخه از خودشون تبدیل شده باشن  317
مراقب خودتون و روزهای پاکتون باشید داداشای گل  balloons
سلام و درود
داداش محسنین ما منتظرت هستیم. ان شاءالله در امتحانات موفق بشی و پاکیت هم پایدار باشه Confetti

Amirali.d ا/ 1402/02/26 / 2 روز خوب Khansariha (69)
منتظر روز های بیشتر باشید
 سپاس شده توسط
بسم الله الرحمن الرحیم
دوستان عزیزم سلام وقتتون بخیر.امیدوارم حال دلتون خوب و خوش باشه. تنتون سلامت و موفقیت توی زندگی تون موج بزنه. 
ابوالفضل هستم.17 سالمه.کلاس دهم هستم رشته تجربی. شاید بعضی ها یادشون بیاد. شایدم نیاد.یه خلاصه ای بگم:
 حدودا یک سال پیش اواخر فروردین بود که با کانون آشنا شدم و تصمیم به ترک گرفتم.کا تابستونو تلاش کردم. هر بار که شکست میخوردم دوباره بلند میشدم و از نو شروع میکردم. تابستون تموم شد و من برای اولین بار تونستم 10 روز پاک داشته باشم.به ظاهر تابستون موفقی باید میبود اما... 

بعد از تابستون بود که همه چی بهم خورد.همه چی هااااا!!! 
زندگیم اصلا طرز عجیبی شده بود.چند شکست متوالی و دردناک تو مهر ماه و برخی اتفاقات که خارج از کنترل من بود،منو دیگه از راهم گمراه کردند. دیگه نه برام ترک مهم بود و نه درس و مشق و هیچی... چون با خودم فکر میکردم که هرگز نمیتونم ترک کنم و باید بهش عادت کنم.
یه آدم عجیبی شده بودم.با همه بحثم میشد، همش بی حوصله بودم... توی درسم جلو افتادم ولی موفقیت های تحصیلی برام جذاب نداشت. دیگه انگیزه ای برا درس خوندم و ترک کردن نداشتم.کلا گذاشته بودم کنار همه چی رو... 

خلاصه سال قبل تموم شد و ماه رمضون اومد.ماه رمضون کمک خیلی بزرگی بود.چون باعث شد تا کم کم بتونم اون اراده و تصمیم رو بدست بیارم. حالا که فکر میکنم میبینم جلسات جزء خوانی، نماز های جماعت و شب های قدر بی تاثیر نبودند.بعد از ماه رمضون باز احساس میکردم تصمیمی برای ترک کردن ندارم. محتوای های مستهجن و تلگرام و فیلتر شکن ها شده بودند بلای جونم... 

تا اینکه یه هفته پیش به خودم اومدم و گفتم: ابوالفضل! بسه دیگه. تاکی میخوای ادامه بدی! جوونیت رو داری تباه میکنی هاااا. بیا عزمت رو دوباره جمع کن. یاعلی بگو و دست به کار شو.دیگه چند روز پیش تصمیم گرفتم دوباره برگردم به کانون و از نو شروع کنم.باید خشت به خشت دوباره خودم رو از زیر بنا بسازم.برای این کار به کمک شما رفقای گلم خیلی نیاز دارم.چون نمیدونم دقیقا باید چجوری این کار رو بکنم...باید از صفر شروع کنم...
جوری که از پایه و زیر بنا محکم باشم...
سرتون رو درد آوردم.ببخشید دیگه باید این حرفا رو میزدم.
راستی اینو یادم رفته بود:
Abolfazl.Khا/ 1402/02/27 / 1 روز خوب

تا سلامی دیگر خدا نگهدار.
با عرض سلام و خدا قوت 49-2
به عضو جدید گروه آقای 
Seyyed_Alireza
خوش امد میگوییم Confetti
 با ارزوی موفقیت برای همه اعضای گروه Khansariha (46)
باتشکر مدریت گروه های ترک 49-2
 سپاس شده توسط
(1402 ارديبهشت 29، 15:46)Abolfazl. Kh نوشته است: .
.
.
تا اینکه یه هفته پیش به خودم اومدم و گفتم: ابوالفضل! بسه دیگه. تاکی میخوای ادامه بدی! جوونیت رو داری تباه میکنی هاااا. بیا عزمت رو دوباره جمع کن. یاعلی بگو و دست به کار شو.دیگه چند روز پیش تصمیم گرفتم دوباره برگردم به کانون و از نو شروع کنم.باید خشت به خشت دوباره خودم رو از زیر بنا بسازم.برای این کار به کمک شما رفقای گلم خیلی نیاز دارم.چون نمیدونم دقیقا باید چجوری این کار رو بکنم...باید از صفر شروع کنم...
جوری که از پایه و زیر بنا محکم باشم...
سرتون رو درد آوردم.ببخشید دیگه باید این حرفا رو میزدم.
راستی اینو یادم رفته بود:
Abolfazl.Khا/ 1402/02/27 / 1 روز خوب

سلام داداش ابوالفضل عزیز
خیلی خوش برگشتی به کانون.  Welcome (1)

خدا رو شکر که به خودت اومدی و راه درست رو در پیش گرفتی.
آدم یه وقتا حواسش نیست. می‌زنه جاده خاکی و معلوم نیست دیگه سر از کجا در بیاره.
اما یه جا باید بالاخره توقف کنیم. مسیر اشتباه رو دور بزنیم و برگردیم به مسیری که درسته. مسیری که خیر و برکت وارد زندگی‌مون می‌کنه. مسیری که زندگی‌مون رو نورانی می‌کنه. مسیری که ما رو از نفسانیت و شیطان دور می‌کنه و به خدا نزدیک.  128fs318181

پیشنهاد می‌کنم برای پاکی اصولی و محکم ترک قدم به قدم رو شروع کنی و طبق اون جلو بری.  Khansariha (69)

اینجا هم هر روز اعلام وضعیت داشته باشی تا فراموشت نشه تعهدت به پاکی.  Khansariha (18)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1402 ارديبهشت 30، 22:04)یا باب الحوائج نوشته است: با عرض سلام و خدا قوت 49-2
به عضو جدید گروه آقای 
Seyyed_Alireza
خوش امد میگوییم Confetti
 با ارزوی موفقیت برای همه اعضای گروه Khansariha (46)
باتشکر مدریت گروه های ترک 49-2

سید علیرضا خوش اومدی به گروه.  Welcome (1)

بیا شما هم برامون اندکی صحبت کن تا باهات آشنا بشیم.  Khansariha (18)

و
تشکر از داداش عزیز یا باب‌الحوائج که یار پاکی برامون آورد.  302
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
خب فکر کنم الان ایام امتحانات هست و همه داداش‌های عزیز هم مشغول امتحانات.
انشاءالله این روزها با کمترین حواس‌پرتی بیشترین تمرکزتون رو درس‌هاتون بذارید تا نتایج خوب بگیرید.
همراه با درس‌ها مراقب پاکی‌تون هم باشید البته.  49-2

محسنین از الان روزشماری می‌کنیم تا دو هفته تموم بشه و برگردی. مطمئنم با دست پرمیای. صحبت‌هات هم عالی و درجه یک بود. ممنون.  302

امیرعلی روزهای پاکیت حسابی خوشحال‌مون می‌کنه. پس تا می‌تونی مراقب خودت باش و برامون از اعلام وضعیت‌های سبزت بنویس.  Khansariha (69)

تاگون ممنون که جویای احوالمی. سلامت باشی. موفق باشی تو امتحانات. مراقب خودت باش.  Khansariha (18)

تاج ماشاءالله به 2 ماه فوق‌العاده‌ پاکیت. گل کاشتی.  Confetti بله موقع ورود وسوسه‌های شیطانی باید فکر رو مشغول کار دیگه کرد تا اون وسوسه‌ها خنثی بشن.  cheshmak

مرد مقاومت بیا برامون از چله پاکیت بگو که داری چه کارها می‌کنی. خیلی جدی و مصمم و البته بابرنامه روزهای پاکیت رو پیش ببر.  Khansariha (69)

(1402 ارديبهشت 28، 14:53)تاج نوشته است:
نقل قول: بنظر من درمورد گفت‌وگو های درونی قبل از لغزش صحبت کنیم .
چی میشه (چی میگیم که متقاعد و راضی میشیم به انجام خ.ا و تسلیم شدن ؟ )

هر کسی در مورداین موضوع  نظری داره حتما بنویسه 49-2

نفس ما و همین‌طور شیطان به هر بهانه‌ای که شده ما رو ترغیب به کار زشت می‌خواد بکنه.
اما ما حرف‌هاش رو نباید جدی بگیریم. این‌‌که فقط همین یه باره دیگه بعدش ترک می‌کنم. این‌که خیلیا انجام میدن منم روش. این‌که بابا اون‌قدرا ضرر نداره و چیزی نمیشه. این‌که الان نیاز دارم و اگه انجام ندم دیگه نمی‌تونم درس بخونم.

اینا فریبه برای اینکه به کار نادرست بپردازیم.

برعکس این حرف‌ها اگه یادآوری کنیم صحبت‌های خدا رو، پادزهرش رو گیر آوردیم.
این‌که با کاری پوچ، وجود خودتون رو بی‌ارزش نکنید. این‌که تقوا پیشه کنید تا رستگار شوید. این‌که به من توکل کنید تا خودم علاج و چاره‌ساز مشکلات شما بشم. این‌که از قدم‌های شیطان پیروی نکنید که ذره‌ذره شما رو به هلاکت و نابودی می‌رسونه. این‌که عاقبت‌اندیش باشید و به آخرش فکر کنید. این‌که به توبه‌تون پایدار باشید تا اجرش رو به شما بدم.

هر چقدر در طول روز بیشتر به یاد خدا باشیم، هنگام وسوسه‌ها هم دیرتر فریب نفس و شیطان رو می‌خوریم.
هر چقدر در طول روز بیشتر صحبت‌های خدا رو شنیده باشیم، صحبت‌های نفس و شیطان ضعیف‌تر و ضعیف‌تر میشه.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
یا الله صاحب خونه مهمون نمیخواهی 65
ماشاءالله استوایی های پرتلاش با حضور حامی و سرپرستای گل و مهربون شده یه گلستان Confetti
گفتم یه تجربه پاکی بزارم برم که بدونیم پاک بودن چقدر لذت داره 2uge4p4
(1393 تير 24، 23:24)Mojтaba ρiloт نوشته است: اون لذتی که وقتی صبح از خواب پا میشی و از خودت راضی ای که دیروزت خوب گذشت ، خیلی زیباست ...
ارزشش رو داره دوستان ، اگرچه حتی کم ...
دقت کردید وقتی ادم خواب میبینه که خ.ا کرده چقدر ناراحت میشه از شکست؟
ولی وقتی ادم بیدار میشع و میفهمه خواب دیده چقدر کیف میکنه Khansariha (48)
(1395 فروردين 28، 22:05)گلبرگ نوشته است:
یه جور احساس شعف و پیروزی
شایدم تازه فهمیدم که انسان بودن یعنی چی..
و خدا چرا ما رو خلیفه خودش در زمین قرار داده
53258zu2qvp1d9v چون ما انسانیم و می تونیم تغییر کنیم و تغییر بدیم! 53258zu2qvp1d9v
همش با خودم می گم من یه روز به خدا خواهم گفت که من فقط و فقط به خاطر تو کنار گذاشتمش تو هم از کرده هایم بگذر
چقدر به تغییر خودتون امیدوارید؟
راستی از بحث هایی که داخل گروه میشه غافل نشید 49-2
 سپاس شده توسط
Amirali.d ا/ 1402/02/26 / 4 روز خوب Khansariha (69)

بفرما داداش آرمین اینم یه اعلام وضعیت خوب دیگه Khansariha (69)
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان