امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۶ آقایان: استوا (غیر فعال) (حامی: مهدوی - سرپرست: محسنین)

(1401 آذر 16، 19:35)یا باب الحوائج نوشته است: سلام رفقا حالتون چطوره
به به ببین چی خبره داداش مهدوی خدا قوت عزیز دل Confetti
ماشاءالله محسنین جان Khansariha (69)
رفقا بقیه هم بیایید

سلام داداش یا باب الحوائج جان 317
خداقوت داداش گل 2uge4p4

منم کلی خوشحالم که بالأخره بعد از مدت ها گردهمایی داریم و قراره با هم گپ بزنیم 49-2

پنج دقیقه تا آغاز گردهمایی مونده و من از الآن حاضرم Khansariha (69)

راستی؛ فرا رسیدن ایام فاطمیه رو خدمت همگی تسلیت عرض میکنم 302
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
سلام به داداش های استوایی Khansariha (18)
ایام شهادت سرور و اسوه بانوان دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها رو تسلیت عرض می کنم.

داداش مهدوی، خیلی ممنونم ازت بابت گردهمایی Khansariha (18)

داداش های های استوایی کجایید؟ clapping
منتظرتون هستم Khansariha (69)
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
و بلللللههههههه 317

بالأخره ساعت 9 شد و میتونیم گردهماییمون رو با نام و یاد خدا آغاز کنیم Confetti

بچه‌ها گویا هنوز نیومدین؛ زودتر بیایید دلم براتون تنگ شده 6
(1401 آذر 16، 21:00)صادقین نوشته است: سلام به داداش های استوایی Khansariha (18)
ایام شهادت سرور و اسوه بانوان دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها رو تسلیت عرض می کنم.

سلام به داداش عزیز دل، آقا صادقین 49-2

منم ایام فاطمیه رو تسلیت میگم 53

قربانت برادر؛ ان شاءالله بچه‌ها میان و گردهمایی رو شروع میکنیم Khansariha (69)

ممنونم بابت حضور و همراهی همیشگیت 302
خیلی ممنون مهدوی جان Khansariha (18)

ظاهراً بچه ها هنوز نیومدن.

تا بچه ها برسند، موضوع مهمی که دوست داری روی اون بحث بشه و دوستان استوایی بهش توجه داشته باشند چیه؟
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
(1401 آذر 16، 21:09)صادقین نوشته است: خیلی ممنون مهدوی جان Khansariha (18)

ظاهراً بچه ها هنوز نیومدن.

تا بچه ها برسند، موضوع مهمی که دوست داری روی اون بحث بشه و دوستان استوایی بهش توجه داشته باشند چیه؟

چه عالی، گپ می‌زنیم و بحث رو آماده میکنیم تا رفقا خودشونو برسونن Khansariha (69)

مسئله سر بحث انگیزه هست؛ عموماً بچه‌ها الآن توی رده سنی هستن که احساسات متفاوتی رو تجربه میکنن و این کاملاً طبیعیه. در واقع گاهی ممکنه احساس افسردگی بهشون دست بده، گاهی ناامیدی، گاهی شادی و...
اگر برآیند همه اینها رو در نظر بگیریم، می‌بینیم که این نوجوون سرشار از استعدادات هست و البته با داشتن روحیات پاک و انرژی زیاد، با یه کنترل روی احساسات میتونه گام های خیلی مهم و بلندی رو برداره و این چالش ها فرصتی برای جهش خودش در زمینه های مختلف میسازه Khansariha (69)

حالا مسئله اینه که چطوری میشه این احساسات رو کنترل کرد و اونها رو در مجرای صحیحی به جریان در بیارن؟ 49-2
حالا منم نظر خودمو مینویسم

ما وقتی دوره نوجوانی رو بررسی می‌کنیم یا اونو برای خودمون یادآوری میکنیم(ما پیرمردها رو میگم که دیگه سنی ازمون گذشته 4chsmu1) میبینیم که علاوه بر احساسات و هیجانات و استعدادهای آماده شکوفایی، فاکتور دیگه ای هم داریم که اهمیت زیادی داره و اون قدرت بالا در یادگیری و نقش پذیری هست.

در واقع توی این رده سنی میشه گفت که شخصیت فرد برای ورود به دوره بزرگسالی آماده میشه و این یکی از دلایل پر اهمیت بودن این دوره ست.
سنگ بنای رفتارها، علایق، گرایشات و مسیری که قراره فرد توی دوره های بعد طی کنه، توی همین دوره گذاشته میشه.

بنابراین توی این دوره از زندگی، رفت و آمدها، رفاقت ها، مشارکت ها و همراهی های نوجوون ها اهمیت زیادی داره.
همونطور که گفتم توی این بازه زمانی، قدرت یادگیری و نقش پذیری فرد خیلی بالاست، پس طبیعیه که اثر دوست و همراه و رفیق خیلی عمیق تر خواهد بود.
(1401 آذر 16، 21:15)مهدوی نوشته است: چه عالی، گپ می‌زنیم و بحث رو آماده میکنیم تا رفقا خودشونو برسونن Khansariha (69)

مسئله سر بحث انگیزه هست؛ عموماً بچه‌ها الآن توی رده سنی هستن که احساسات متفاوتی رو تجربه میکنن و این کاملاً طبیعیه. در واقع گاهی ممکنه احساس افسردگی بهشون دست بده، گاهی ناامیدی، گاهی شادی و...
اگر برآیند همه اینها رو در نظر بگیریم، می‌بینیم که این نوجوون سرشار از استعدادات هست و البته با داشتن روحیات پاک و انرژی زیاد، با یه کنترل روی احساسات میتونه گام های خیلی مهم و بلندی رو برداره و این چالش ها فرصتی برای جهش خودش در زمینه های مختلف میسازه Khansariha (69)

حالا مسئله اینه که چطوری میشه این احساسات رو کنترل کرد و اونها رو در مجرای صحیحی به جریان در بیارن؟ 49-2

موضوع مهمی رو مطرح کردی. خیلی ممنونم ازت Khansariha (69)

دقیقاً دوره نوجوونی سرشار از احساسات متناوب هست.
اما چه طور میشه که این حس ها رو کنترل کرد و به درستی ازش استفاده کرد؟

به نظرم رکن مهم، افزایش دانایی ها و روش های کاربرد دانسته ها هست.
و اینکه یه نوجوون بتونه به سوالات ذهنیش به درستی پاسخ بده.

چون در این دوره انواع و اقسام فکرها به ذهن انسان هجوم میارن.
یه نوجوون باید بتونه که پاسخ بده وگرنه اون قدر توی ذهنش باقی می مونه تا تبدیل به چالش های بزرگ بشه.

البته نیاز نیست به همه سوالات پاسخ داده بشه.
خیلی از سوالات با گذر زمان و کسب تجربه به مرور پاسخ داده میشه.

ولی سوالاتی که حیاتی و مهم هستند و آینده یه نوجوون بستگی به اون ها داره باید پاسخ داده بشه.
(1401 آذر 16، 21:25)مهدوی نوشته است: حالا منم نظر خودمو مینویسم

ما وقتی دوره نوجوانی رو بررسی می‌کنیم یا اونو برای خودمون یادآوری میکنیم(ما پیرمردها رو میگم که دیگه سنی ازمون گذشته 4chsmu1) میبینیم که علاوه بر احساسات و هیجانات و استعدادهای آماده شکوفایی، فاکتور دیگه ای هم داریم که اهمیت زیادی داره و اون قدرت بالا در یادگیری و نقش پذیری هست.

در واقع توی این رده سنی میشه گفت که شخصیت فرد برای ورود به دوره بزرگسالی آماده میشه و این یکی از دلایل پر اهمیت بودن این دوره ست.
سنگ بنای رفتارها، علایق، گرایشات و مسیری که قراره فرد توی دوره های بعد طی کنه، توی همین دوره گذاشته میشه.

بنابراین توی این دوره از زندگی، رفت و آمدها، رفاقت ها، مشارکت ها و همراهی های نوجوون ها اهمیت زیادی داره.
همونطور که گفتم توی این بازه زمانی، قدرت یادگیری و نقش پذیری فرد خیلی بالاست، پس طبیعیه که اثر دوست و همراه و رفیق خیلی عمیق تر خواهد بود.

دقیقاً Khansariha (69)

یه نوجوون از محیط پیرامونش بسیار تاثیر می پذیره. طبیعی هم هست.
نوجوون از سنین کودکی فاصله گرفته و دنبال این هست که راه و روش زندگی بزرگسالی رو یاد بگیره.
و به همین خاطر دنبال الگو هست.

مهم ترین الگوهای هر فرد، خانواده هر فرد هست که بیشترین مدت رو با اون ها زندگی کرده.
بعد از اون هم سن و سال های اون فرد در روابط خویشاوندی و فامیلی و بعد هم در مدرسه.

لذا دنباله روی از الگوی درست یا نادرست، آینده اون نوجوون رو تعیین می کنه.
(1401 آذر 16، 21:31)صادقین نوشته است:
(1401 آذر 16، 21:25)مهدوی نوشته است: حالا منم نظر خودمو مینویسم

دقیقاً Khansariha (69)

یه نوجوون از محیط پیرامونش بسیار تاثیر می پذیره. طبیعی هم هست.
نوجوون از سنین کودکی فاصله گرفته و دنبال این هست که راه و روش زندگی بزرگسالی رو یاد بگیره.
و به همین خاطر دنبال الگو هست.

مهم ترین الگوهای هر فرد، خانواده هر فرد هست که بیشترین مدت رو با اون ها زندگی کرده.
بعد از اون هم سن و سال های اون فرد در روابط خویشاوندی و فامیلی و بعد هم در مدرسه.

لذا دنباله روی از الگوی درست یا نادرست، آینده اون نوجوون رو تعیین می کنه.

اتفاقاً منم دقیقاً میخواستم به این نقطه برسم که:

ما با چه کسانی رفت و آمد میکنیم؟
با چه کسانی دوست میشیم؟
با چه افرادی رابطه دوستانه داریم؟

از قدیم گفتن اگه میخوایی کسی رو بشناسی ببین دوستاش کیا هستن؟
البته این ترفند بیشتر برای ازدواج به کار میره 4chsmu1 اما کاملاً صحیح هست؛ انسان ها عموماً با کسانی رفیق میشن که یه اشتراکاتی با هم دارن و هر چه رفاقت عمیق تر باشه میبینیم که این افراد اشتراکات عمیق تر و بیشتری دارن 128fs318181
سلام عرض ادب امیدوارم حالتون خوب باشه رفقا
خدا قوت به برادر صادقین و مهدوی عزیز ارادت Khansariha (18)
(1401 آذر 16، 21:43)یا باب الحوائج نوشته است: سلام عرض ادب امیدوارم حالتون خوب باشه رفقا

سلام داداش یا باب الحوائج جان 49-2

خیلی خوش اومدی رفیق Khansariha (18)

پ.ن: زیر چشمی محسنین رو دیدم آروم و بی سر و صدا آنلاین شد 65
خب ظاهراً بچه‌ها نمیان 53258zu2qvp1d9v

خیلی دوست داشتم باشن و با هم گپ بزنیم ولی گویا مایل نیستن باهام حرف بزنن Hanghead

من برم یه دور بزنم و بعد هم به درسام برسم Hanghead

از حضور برادران عزیزم صادقین و يا باب الحوائج مرخص میشم 302
ممنونم بابت حضور گرم و دوستانه تون؛ اجرتون با حضرت زهرا Gol

فعلاً شب بخیر 53
نقل قول:   [تصویر:  49-2.gif] همه چیز خوبه الحمدلله ممنون از لطف و توجهت  [تصویر:  302.gif]
ماشاءالله دااداش محسنین گل
ان شاءالله همین جوری پر قدرت بری جلو Confetti
(1401 آذر 16، 20:55)مهدوی نوشته است:
(1401 آذر 16، 19:35)یا باب الحوائج نوشته است: سلام رفقا حالتون چطوره
به به ببین چی خبره داداش مهدوی خدا قوت عزیز دل Confetti
ماشاءالله محسنین جان Khansariha (69)
رفقا بقیه هم بیایید

سلام داداش یا باب الحوائج جان 317
خداقوت داداش گل 2uge4p4

منم کلی خوشحالم که بالأخره بعد از مدت ها گردهمایی داریم و قراره با هم گپ بزنیم 49-2

پنج دقیقه تا آغاز گردهمایی مونده و من از الآن حاضرم Khansariha (69)

راستی؛ فرا رسیدن ایام فاطمیه رو خدمت همگی تسلیت عرض میکنم 302
فدات داداش جان عزیز دلی
ان شاءالله این گردهمایی سراغازی باشه بر رشد مجدد استوا Khansariha (96)
منم به شما و همه اعضای محترم شهادت حضرت زهرا سلام الله علیه را تسلیت عرض میکنم
(1401 آذر 16، 21:00)صادقین نوشته است: سلام به داداش های استوایی Khansariha (18)

سلام داداش جان خیلی خوش امدید
ان شاءالله سلامت باشید
بنده هم شهادت حضرت زهرا سلام الله علیه را تسلیت عرض میکنم خدمت شما و همه اعضای کانون
ان شاءالله با راهنمایی های شما و داداش مهدوی عزیز به راهکار های عمیق و درجه یکی برسیم Khansariha (69)
(1401 آذر 16، 21:45)مهدوی نوشته است:
(1401 آذر 16، 21:43)یا باب الحوائج نوشته است: سلام عرض ادب امیدوارم حالتون خوب باشه رفقا

سلام داداش یا باب الحوائج جان 49-2

خیلی خوش اومدی رفیق Khansariha (18)

پ.ن: زیر چشمی محسنین رو دیدم آروم و بی سر و صدا آنلاین شد 65
سلام داداش جان فدات عزیز دلمی
خوبی ؟
عشقی داداش
موضوع بحثتون را خوندم خیلی موضوع مهمیه
ان شاءالله که به نقطه نظر های مشترک و راه حل های سریع و جامع برسیم Khansariha (69)
داداش یا باب الحوائج خوش اومدی Khansariha (18)

محسنین جان داداش کجایی؟ clapping
بقیه کجان پس؟ clapping

(1401 آذر 16، 21:39)مهدوی نوشته است: اتفاقاً منم دقیقاً میخواستم به این نقطه برسم که:

ما با چه کسانی رفت و آمد میکنیم؟
با چه کسانی دوست میشیم؟
با چه افرادی رابطه دوستانه داریم؟

از قدیم گفتن اگه میخوایی کسی رو بشناسی ببین دوستاش کیا هستن؟
البته این ترفند بیشتر برای ازدواج به کار میره 4chsmu1 اما کاملاً صحیح هست؛ انسان ها عموماً با کسانی رفیق میشن که یه اشتراکاتی با هم دارن و هر چه رفاقت عمیق تر باشه میبینیم که این افراد اشتراکات عمیق تر و بیشتری دارن 128fs318181

خیلی ممنونم از همفکریت 302
دقیقاً همین طوره.

فقط یه نکته مهم:
علاوه بر الگوهایی که در پست قبلی اشاره کردم، ما با یه سری الگوپذیری هایی مواجه هستیم.
که این نوع الگوها با نوجوون ها ارتباط نزدیک ندارند.
یعنی مثل خانواده و دوستان نیستند که باهاش زندگی کرده باشند و روی هم تاثیر بذارند.

بلکه این نوع الگوها، الگوهای جمعی هستند.
یه نمود اون در فضای مجازی هست.

الگوهایی که من گفتم بیشتر مربوط به دوران نوجوونی ماها هست.
و الان یه سری الگوهایی هستند که تاثیر اون الگوها از تاثیر خانواده هم بیشتره.

مثال عرض می کنم.
مثلاً یه نووجونی توی فضای مجازی هست که رفتار خاصی انجام میده و خیلی ها توی همون محیط مجازی اون رو تشویق می کنند و همین طور همه جا پخش میشه.
نووجون های دیگه هم اون رو یاد می گیرند و سعی می کنند مثل اون رفتار کنند.

و به مرور زمان طرز لباس پوشیدن، طرز صحبت کردن و حتی علایق خودشون رو سعی می کنند مثل اون الگو قرار بدن.

اینجاست که مسئله الگوپذیری نمود بیشتری پیدا می کنه 53258zu2qvp1d9v

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان