امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۶ آقایان: استوا (غیر فعال) (حامی: مهدوی - سرپرست: محسنین)

سلاااااااام 317

اعضای جدید داریم چه اعضاییی 317

خیلی خوش اومدید
قراره بترکونیم و پاکی رو از آن خودمون کنیم 317

نقل قول: فکر کنم ناخن هم خون نداشته باشه
ولی مطمئن نیستم  [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

ناخن هم مثل مو از زوائد بدن حساب میشه(شاید اصطلاح بهتری وجود داشته باشه)
یعنی خونرسانی بهش میشه اما بعد از اینکه بلند شد دیگه نه، خونی در کار نیست و با رشد لایه های پایینی و جدیدتر ناخن و مو، اونها هم به جلو رشد میکنن 4chsmu1
از کیتین و کراتین تشکیل شدن

در مورد چشم همه، به طور معمول میگن قرنیه
اما علاوه بر قرنیه، زلالیه و مردمک هم رگ خونی ندارن 4chsmu1
عدسی چشم هم نیازی به خونرسانی نداره چون یه اندام تابع ماهيچه های صاف اطرافشه که اونو حرکت میدن 4chsmu1

حالا زرنگا جواب بدن

کوچکترین استخوان های بدن کدوما هستن؟ 4chsmu1

بدون سرچ کردن لطفاً Khansariha (18)
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
 سپاس شده توسط
(1399 اسفند 22، 22:14)مهدوی نوشته است: سلاااااااام 317

خیلی خوش اومدید

یعنی خونرسانی بهش میشه اما بعد از اینکه بلند شد دیگه نه، خونی در کار نیست و با رشد لایه های پایینی و جدیدتر ناخن و مو، اونها هم به جلو رشد میکنن 4chsmu1

عدسی چشم هم نیازی به خونرسانی نداره چون یه اندام تابع ماهيچه های صاف اطرافشه که اونو حرکت میدن 4chsmu1

حالا زرنگا جواب بدن

چکشی سنگدانی رکابی...
وااای چقدر سخت بود خخخ...
حٰاجْ عَلیرِضاٰ  ??  303
 سپاس شده توسط
نقل قول: چکشی سنگدانی رکابی...
وااای چقدر سخت بود خخخ...

چکشی، سندانی، رکابی 4chsmu1
اینقدر کوچیکن که بهشون نمیگن استخوان
میگن استخوانچه 4chsmu1

اینا به هم و به پرده گوش متصلن؛ وقتی امواج صوتی با پرده گوش برخورد میکنن، لرزش های ناشی از اون به این استخوانچه ها منتقل میشه و با حرکتشون به بخش حلزونی و داخلی گوش ضربه میزنن (حالا نه ضربه با اون مفهوم سخت و دردناکش) و این باعث میشه مایع درون گوش حرکت کنه و ما صدا ها رو بشنویم 4chsmu1
 سپاس شده توسط
یه سوال حرفه ای از ریاضی...
در یک روستا ۵ تا خونه داریم ، ک حداقل روی هر ۳ تا خونه، ۲ تا آنتن وجود داره ... و روی هر آنتن ۵ تا کلاغ هست ...
در این روستا حداقل چند تا کلاغ هست؟

با هوشا بسم اللّٰه 49-2
حٰاجْ عَلیرِضاٰ  ??  303
 سپاس شده توسط
یعنی چقدر میتونه باشه؟ Hanghead

ممکنه 100 منهای 4 تقسیم بر 16 ضرب در 5 باشه؟ 39

نمیدونم 106
 سپاس شده توسط
میریم سراغ انگیزشی و مقاله امشب 6 

[تصویر:  ff2.gif]
هر آدمی هر روز در حال گسترش دادن مرزهاشه...
يكی مرزهای تنبلی و بی تحركی رو گسترش ميده!
يكی مرزهای تلاش و موفقيت رو ،
يكي مرزهاي انسانيت رو گسترش ميده ،
يكی مرزهای علم و دانش رو ، يكی هم مرزهای غيرممكن ها رو!

در مورد تو چطوريه؟
[تصویر:  ff2.gif]
[تصویر:  141414.JPG]
آیا تلاش کردن ما را به هدف می رساند؟ 

آیا تلاش کردن ما را به هدف می رساند؟  من عاشق این داستان از آنتونی رابینز هستم که می‌گوید: وقتی اولین بار با مایکل جردن صحبت کردم به او گفتم: مایکل، تو همیشه در کارت جزو بهترین‌ها بوده‌ای، اما می‌خواهم بدانم کی و چه وقت به بالاترین حد خودت رسیدی؟
او گفت اگر بخواهم راستش را بگویم: چیزی که بیشترین و بزرگ‌ترین انگیزه‌ها را به من داده، درد و رنج بوده است.  وقتی سه بار متوالی در مسابقات قهرمانی شکست خوردم، چنان احساس بدی داشتم که روی زمین نشستم و گریه کردم. گویی تمام افتخار و غرورم لگدمال شده بود. هیچ‌کس به اندازه‌ی من تلاش نکرده و زحمت نکشیده بود. خيلي احساس بدی داشتم، اما می دانید بعدش چه اتفاقی افتاد؟ چیزی در من تکان خورد و زنده شد. دیگر از اینکه چنین احساسی داشته باشم، خسته شده بودم. تصميم گرفتم از همان فردا تمریناتم را شروع کنم و وزنه بزنم تا حتی قوی‌تر از گذشته بشوم و به خودم گفتم این درد و رنج را حذف خواهم کرد. هرگز دوباره خود را گرفتار آن نمی‌کنم. می‌خواهم برنده باشم، هر اتفاقی که بیفتید باید برنده بشوم. 

[تصویر:  2013924657253105723120511951281639510916.jpg?w=1200]
اولین زمین خوردن ها 

پس شاید بهتر باشد با اولین زمین خوردن‌ها ناراحت و ناامید نشویم و با اولین تلاش‌ها فکر نکنیم باید جواب بگیریم.جمله‌ی  معروف مأمور ویژه هیتلر و خطرناک‌ترین مرد اروپا اتواسکورتسنی می‌گوید دانش من از درد، با تیغ حاصل شد؛ یاد گرفتم که هرگز نترسم. و هر زمان درگیر دوئلی می‌شوم تمام حواسم روی گونه‌ی حریفم باشد؛ همان‌طور که در جنگ این‌گونه است. تو نمی‌توانی وقت باارزشت را صرف غصه خوردن برای خودت کنی. باید هدفت را قاطعانه انتخاب کنی و به همان‌جا ضربه بزنی. 

[تصویر:  photo_2019-11-09_11-34-37.jpg]
راه اشتباه در تلاش کردن 

یک واقعیت تلخ را باید قبول کرد و آن اشتباه تلاش کردن است. خیلی از افراد در تمام مدت عمرشان مسیر اشتباه را انتخاب میکنند . بگذارید مثالی بزنم، فرض کنید می‌خواهید کمک کنید و جنگل‌های شمال را از وجود زباله‌های زیاد پاک‌سازی کنید، شما  با ماشین به سمت یکی از شرقی‌ترین شهرهای شمال یا شاید غربی‌ترین شهرهای منطقه شمال کشور حرکت می‌کنید. به‌محض رسیدن طبق برنامه‌ریزی که انجام داده‌اید شروع به جمع‌آوری زباله به مدت دوازده ساعت در روز می‌کنید! و ابن کار را به مدت یک هفته ادامه می‌دهید وقتی به مناطقی که جمع‌آوری زباله را آغاز کردید برمی‌گردید تا از مناظر زیبا  لذت ببرید، در کمال ناباوری می‌بینید دوباره آنجا تبدیل به یک زباله‌دانی شده است. در اینجا شما تلاش زیادی انجام داده‌اید ولی مسیر اشتباهی رفته‌اید. زیرا شما جلوی ریختن زباله را نگرفته‌اید و فقط زباله‌ها جمع آوری شده است.  

لازم شد از شما بپرسم چقدر خواسته ی که دارید  اهمیت دارد ؟ 

اگر واقعاً خواسته شما اهمیت بالایی دارد، لازم نیست حتی تعداد تلاش‌های که انجام می‌دهید شمارش کنید. وقتی در مسیر روی زمین افتاده‌اید دست‌ها را  روی دو زانوهای خود بگذارید و بلند شوید. شاید نیاز باشد هرروز به خودت یادآوری کنید و بگویید به هر قیمتی شده باید  خواسته‌های قلبی‌تان دست پیدا کنید. همان‌طور که اگر برای نجات جان‌عزیزتان بدون هیچ خجالت هرقدر که بتوانید تلاش می‌کنید به همان میزان انرژی و تلاش برای سایر خواسته‌های که در مسیر درست باشد، شمارا قطعاً به هدف می‌رساند. پس در جواب سؤال واقعاً تلاش کردن جواب می‌دهد؟ باید گفت بله یقیناً تلاش کردن جواب می‌دهد.
(1399 اسفند 22، 23:34)NASA نوشته است:
(1399 اسفند 22، 22:39)hajalireza نوشته است: یه سوال حرفه ای از ریاضی...
در یک روستا ۵ تا خونه داریم ، ک حداقل روی هر ۳ تا خونه، ۲ تا آنتن وجود داره ... و روی هر آنتن ۵ تا کلاغ هست ...
در این روستا حداقل چند تا کلاغ هست؟

با هوشا بسم اللّٰه 49-2

30نا
اشتباهه داداش
حٰاجْ عَلیرِضاٰ  ??  303
 سپاس شده توسط
(1399 اسفند 22، 22:14)مهدوی نوشته است: سلاااااااام 317

خیلی خوش اومدید

حالا زرنگا جواب بدن

خب کوچکتریم استخئان های بدن در گوش اند
سندانی و رکابی و چکشی
بزرگترین و محکم ترین هم فکر کنم استخوان ران باشه 4chsmu1
 سپاس شده توسط
سلام و صبح بخیر . 317 

خب خب من یه سوال از زیست هشتم ، میپرسم. 

در انسان سالم ، بالا بودن مقدار........ در خون ، مقدار هورمون ........را کاهش میدهد .*

1) قند-انسولین      2) پتاسیم-آلدوسترون   3) آب-ضدادراری  4)کلسیم-کلسی تونین 

Smiley-face-whistle-1 

* منبع : کتاب کاهه هشتم (متوسطه اول ) تیزهوشان .
 سپاس شده توسط
(1399 اسفند 23، 9:05)مولانا نوشته است: سلام و صبح بخیر . 317 

در انسان سالم ، بالا بودن مقدار........ در خون ، مقدار هورمون ........را کاهش میدهد .*

Smiley-face-whistle-1 

سلاااااااااام   317

ببین گزینه 1 که نمیشه چون وقتی قند خون زیاد باشه هوزمون انسولین هم زیاد میشه تا اون رو به حالت طبیعی برسونه
گزینه 4 هم نمیشه چون کلسی تونین یون کلسیم رو در خون کم میکنه بنابراین وقتی کلسیم زیاد باشه اون هم باید زیاد بشه
گزینه 3 هم نمیشه چون وقتی اب زیاد باشه هورمون ضد ادراری هم زیاد میشه تا جلوی ادرار رو بگیره
4chsmu1 پس گزینه 2 میمونه
حالا نمیدونم درسته یا
 نه 49-2

سپاس شده توسط
دوستان سلام سلام    49-2

بنده قصد دارم که از امروز به بعد هر دو سه روز یکبار یک سوال مذهبی/قرآنی بپرسم 4chsmu1      317

آماده اید؟؟؟؟؟
 سپاس شده توسط
(1399 اسفند 23، 9:56)ahfe نوشته است:
(1399 اسفند 23، 9:05)مولانا نوشته است: سلام و صبح بخیر . 317 

Smiley-face-whistle-1 

سلاااااااااام   317

ببین گزینه 1 که نمیشه چون وقتی قند خون زیاد باشه هوزمون انسولین هم زیاد میشه تا اون رو به حالت طبیعی برسونه
گزینه 4 هم نمیشه چون کلسی تونین یون کلسیم رو در خون کم میکنه بنابراین وقتی کلسیم زیاد باشه اون هم باید زیاد بشه
گزینه 3 هم نمیشه چون وقتی اب زیاد باشه هورمون ضد ادراری هم زیاد میشه تا جلوی ادرار رو بگیره
4chsmu1 پس گزینه 2 میمونه
حالا نمیدونم درسته یا
 نه 49-2

سلام . 

نه داداش ، بیشتر دقت کن  cheshmak
 سپاس شده توسط
سوال اول    49-2

اخرین سوره ای که بر پیامبر (ص) نازل شد. سوره ......... بود. این سوره در....... نازل شد.

گزینه اول) ناس - مدینه

گزینه دوم) ناس - مکه

گزینه سوم) نصر - مدینه

گزینه چهارم) اخلاص - مکه

گزینه پنجم) اخلاص - مدینه

باهوشاااااااا بیان بگید جواب درست رو 317 Khansariha (46)

سپاس شده توسط
(1399 اسفند 23، 10:12)ahfe نوشته است:
دوستان سلام سلام    49-2

بنده قصد دارم که از امروز به بعد هر دو سه روز یکبار یک سوال مذهبی/قرآنی بپرسم 4chsmu1      317

آماده اید؟؟؟؟؟

صد در صد  Khansariha (69)
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان