عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

نقل قول: انجام کارهایی که کمبودهای گذشته‌مون رو جبران کنه + انجام کارهایی که آینده‌ی خوبی برامون رقم بزنه.
گذشته رو که فکر نکنم بشه کاریش کرد فقط آینده مونده که اونم با این وضع کار زیادی نمیشه کرد 65

نقل قول: اگه بگی که تو گذشته‌ات بابت چه چیزهایی ناراحت هستی و چه کمبودهایی احساس می‌کنی

Hanghead
آینده هم که کنکوره  استرسذهمین کنکور هم یا نمیزاره کار هایی که تو مورد دوم گفتید رو بکنم یا نمیزاره ازشون لذت ببرم
[تصویر:  uVwrXF.png]
سلام این نظریه درست نیست.. اینم یکی از ترفندای شیطانه
درسته وسوسه ممکنه ادامه دار بشه ولی بازم اونقدری نیست که هیچجوره نتونیم کنترل کنیم و اگه چیزی بود واسه همه بود نه واسه یه نفر..
مثلا حضرت یوسف اگه اینجوری میشد خب میگفت من هرچی جلو خودمو میگیرم بازم ادامه داره پس میرم گناه میکنم تا فروکش کنه..
اینجوری نیست طبیعیه من و شما گاهی گیر چنین قضایایی میوفتیم که به نظرم ترفندای شیطانه..
موضوع دیگه که باید اشاره بکنم احتلامه که اگه خودمونو کنترل کنیم بلاخره رخ میده و تخلیه صورت میگیره
اما منتظر این موندنم ضایعات خودشو داره.. 
هرروز فکرتو مشغول میکنه پیشنهاد میکنم کلا بیخیال باشی و بزنی به اونور بهتره
سلام

(1399 ارديبهشت 8، 4:40)karma نوشته است:
نقل قول: انجام کارهایی که کمبودهای گذشته‌مون رو جبران کنه + انجام کارهایی که آینده‌ی خوبی برامون رقم بزنه.
گذشته رو که فکر نکنم بشه کاریش کرد فقط آینده مونده که اونم با این وضع کار زیادی نمیشه کرد 65 

گذشته رو نمیشه کاری کرد. اما اثرات باقی مونده از گذشته که حال ما رو تحت تاثیر قرار داده و حال ما رو بد کرده رو باید براش کاری کرد.  53258zu2qvp1d9v 

به جای اینکه حرف‌های ناامیدکننده بزنی می‌تونی بگی که وضعیت فعلی چه وضعیتی هست که نمیشه براش کاری کرد؟
الان دقیقا چه مشکلی وجود داره؟ چه چیزی اذیتت می‌کنه؟  Khansariha (18)

(1399 ارديبهشت 8، 4:40)karma نوشته است:
نقل قول: اگه بگی که تو گذشته‌ات بابت چه چیزهایی ناراحت هستی و چه کمبودهایی احساس می‌کنی

Hanghead
آینده هم که کنکوره  استرسذهمین کنکور هم یا نمیزاره کار هایی که تو مورد دوم گفتید رو بکنم یا نمیزاره ازشون لذت ببرم

برادر جانم
ما ورزش می‌کنیم که استرس رو از بین بره. نه اینکه بگیم چون استرس دارم ورزش نمی‌کنم.
ما عبادت می‌کنیم که شارژ بشیم و نگرانی ما از بین بره. نه اینکه بگیم چون نگرانم عبادت نمی‌کنم.

وگرنه میشه همین وضعتی که الان داری.
تو یه چرخه باطل می‌افتی که روز به روز بدتر میشی.

الان ترجیح میدی روز به روز بدتر بشی یا یه جا بالاخره می‌خوای این چرخه باطل رو از بین ببری؟  53258zu2qvp1d9v 

و
اینکه استرس داری، باید ببینی دلیلش چیه.
تا یه حدیش که قطعا طبیعی هست. همه اون‌هایی که کنکور دارن استرس دارن. (اکثرا هم فکر می‌کنن که خیلی مرحله مهمیه و زندگی‌شون به این کنکور بسته هست و اگه فلان رشته و فلان دانشگاه قبول نشن بدبخت میشن  4chsmu1 بعد که سن بالاتر میره آدم متوجه میشه چه شوخی بامزه‌ای بوده  4chsmu1
اما یه بخشش هم شاید ناشی از کمال‌گرایی باشه. شاید ناشی از فشار والدین باشه. شاید ناشی از برنامه‌ریزی خوب نداشتن باشه.

من می‌تونم الان هزار تا جمله قشنگ و مثبت برات بنویسم. ولی وقتی نمی‌دونم مشکل دقیقا چیه هیچ کدوم اون‌ها به‌دردت نمی‌خوره.  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1399 ارديبهشت 8، 16:01)رهگذر1 نوشته است: من یه مشکلی تو بحث خودارضایی دارم

و اون اینکه،، بارها شده شهوت در من بوجود بیاد ولی من مقاوت کردم مثلا اون روزو خودارضایی نکردم منصرف شدم

ولی متاسفانه روز بعدش گناه کردم یا روزهای آینده
.
.
.

داداش رهگذر
علاوه بر صحبت خوب رضا خان مبنی بر وسوسه‌ شیطان،
این موضوع احتمالا تبدیل شده به یه «الگوی‌ تکرارشونده ذهنی».

ما وقتی چند بار از طریقی دچار لغزش بدیم، اون الگو تو ذهن‌مون نقش می‌بنده و هر بار که شرایطی مشابه اون پیش بیاد، باز هم گرفتارش میشیم.

مثلا شما چند بار این اتقافی که گفتی برات افتاده. حالا دیگه هر بار که وسوسه‌ای برات رخ بده و پیروز بشی، ناخودآگاه تو ذهنت هی داری میگی که «حالا الان رو می‌گذرونم. آخرش چی؟ من که فردا لغزش می‌کنم. دفعات پیشم همین جور بود.»
حالا فردا می‌رسه: «دیروز وسوسه رو گذروندم. اما این بارم قطعا مثل دفعه‌های پیش خراب میشه. من همیشه تو این موقعیت باختم. امروز هم می‌بازم»

ما پیش پیش تو فکرمون بازی رو می‌بازیم و بعد در واقعیت هم واقعا می‌بازیم.  53258zu2qvp1d9v 

این الگو رو باید از بین ببریم.
چطور؟
با رفتارهایی متفاوت با گذشته.

این دفعه که چنین الگویی برات پیش اومد، مدام بیا کانون اعلام وضعیت پاکی کن. مدام بیا پست‌های مختلف بزن. بقیه رو ترغیب به پاکی کن. حتی بیا اینجا اقرار کن که «آقایون یادتونه گفتم من یه چنین الگوی لغزشی دارم؟ الان دقیقا همون نقطه هستم و اومدم بگم که این بار این الگو رو دور می‌زنم و شکستش میدم Khansariha (69) ».

دفعه بعدی که چنین شرایطی پیش اومد، حسابی برای خودت برنامه‌های خوب بچین. تایم‌های هم‌نشینی با خدا رو زیاد کن. فیلم کمدی نگاه کن. ذهنت رو مشغول چیزهایی که دوست داری کن.

این الگو دو سه بار تکرار شده و دیگه تثبیت شده و گرفتارش شدی.
حالا کافیه دو سه بار شکستش بدی تا پیروزیت تثبیت بشه و رها بشی.  cheshmak
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
(1399 ارديبهشت 8، 22:23)رهگذر1 نوشته است: ممنون ارمین جان

البته بیشترش بخاطر وسواس فکری هست که در من بوجود اومد سر این موضوع، و به گول شما شرطی شده و باعث میشه امیدمو از دست بدم و دست از تلاش بکشم و سریع تر جذب گناه شم و فک کنم راهی وجود نداره.

سلام
آره رهگذر جان.
ما فکر می‌کنیم راهی وجود نداره. تو ذهن‌مون شکست می‌خوریم و بعد هم در واقعیت شکست می‌خوریم. 

واقعیت جدید رو باید به ذهن‌مون بقبولونیم.
با خودمون تکرار کنیم که می‌تونیم پاک بمونیم.
این عادت هر چقدر هم تکرار شده باشه اما میشه تغییر کرد.
میشه. میشه. میشه.  Khansariha (69)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

البته بیشترش بخاطر وسواس فکری هست که در من بوجود اومد سر این موضوع، و به گول شما شرطی شده و باعث میشه امیدمو از دست بدم و دست از تلاش بکشم و سریع تر جذب گناه شم و فک کنم راهی وجود نداره.

یجورایی این روند برام خسته کننده شده چون چن ساله درگیرشم... و برام عادی و تکراری شده متاسفانه

اما باید سعیمو بکنم یه بار برای همیشه اینکارو بزارم کنار...

ماه رمضانم خداروشکر شروع خوبیه.

برای وسواس فکری هیچ چیز بهتر از بی اهمیتی و شکستن کد های قدیمی ذهن با کارای عجیب و غریب (مثلا وقتی شروع به فکرای وسواسی کردی یهو داد بزن گاوووو ) نیست , مغزت سعی میکنه این کارو عجیب نشون بده تو تو رو به کار همیشگی بکشونه.اگه اون روند و cycle رو به هم بزنی همچی حله
     در همه احوال
خداراشکر!!!!

[تصویر:  73z3_tenor_(6).gif]
 سپاس شده توسط
(1399 ارديبهشت 18، 16:43)هومان نوشته است:

یجورایی این روند برام خسته کننده شده چون چن ساله درگیرشم... و برام عادی و تکراری شده متاسفانه

برای وسواس فکری هیچ چیز بهتر از بی اهمیتی و شکستن کد های قدیمی ذهن با کارای عجیب و غریب (مثلا وقتی شروع به فکرای وسواسی کردی یهو داد بزن گاوووو ) نیست , مغزت سعی میکنه این کارو عجیب نشون بده تو تو رو به کار همیشگی بکشونه.اگه اون روند و cycle رو به هم بزنی همچی حله

4chsmu1 اقا من قبلا این کارو کردم 
اما به شدت احساس کردم اطرفیانم حس دیونه بودن دارن بهم Khansariha (13)
 سپاس شده توسط
Wink 
(1399 ارديبهشت 18، 17:30)majid78 نوشته است:
(1399 ارديبهشت 18، 16:43)هومان نوشته است:

4chsmu1 اقا من قبلا این کارو کردم 
اما به شدت احساس کردم اطرفیانم حس دیونه بودن دارن بهم Khansariha (13)
میدونی گاهی اوقات واقعا بقیه دارن راهو غلط میرن و تو تنها کسی هستی که درسته.
به نظر خیلی از افراد کسی که با خودش میخنده دیوانس ولی به نظر من و خیلی افراد بزرگ (من جمله انتونی رابینز) این یه استعداده که شما توانایی این رو داشته باشید با خودتون و حتی به خودتون بخندید 
خلاصه اینکه ما برای خودمون زندگی میکنیم و نه دیگران. انتقادات رو میپذیریم و میریم به مراحل بالا ولی نمی گذاریم کسی مانع راحمون بشه 
هر چی ام که بگن اخرش راه درستو باید انتخاب کرد و نه راه عام پسند رو.
     در همه احوال
خداراشکر!!!!

سپاس شده توسط
سلام
عرض ارادت به دوستان رهروانی به ویژه دوست تازه واردمون داداش هومان49-2

خیلی خوش آمدی303
تعریف کن داداش اوضاع پاکی چطوره؟ چه کارایی برای پاکی انجام دادی؟Khansariha (18)
موفق و پیروز باشی53
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
(1399 ارديبهشت 20، 22:14)صادقین نوشته است: سلام
عرض ارادت به دوستان رهروانی به ویژه دوست تازه واردمون داداش هومان49-2

خیلی خوش آمدی303
تعریف کن داداش اوضاع پاکی چطوره؟ چه کارایی برای پاکی انجام دادی؟Khansariha (18)
موفق و پیروز باشی53
یا علی

هیچ وقت دوس نداشتم و ندارم  شانسامو تو زندگی بسوزونم برا همین این فرصتو خیلی خاص بش نگاه میکنم. 
راستشو بخوای خیلی وقته درگیر بیرون اومدنم تا به حال کلی روش رو که چه تو مقالات خارجی چه تو سایت ها و اینور و اونور بوده امتحان کردم ولی این بار کاملا متفاوته
این بار خودم راهو طی نمیکنم بلکه یه سری افراد مشتی همراهمن که هم روحیه رو ردیف میکنن و هم وقتای بیکاریمو بجای گوشی تو اینجا میگذرونم.
 خیلی حس خوبی نسبت به این دفعه دارم ولی میخوام از کل تجربیات قبلیم هم اسفاده کنم که یه نتیجه توپ از توش در بیاد.
خلاصه این که پر انرژی میریم جلو عین بولدوزر مانع هارو خراب میکنیم!!!!
اونقدر هم تا حالا زمین خوردم پا شدم که مطمعا باشم این دفعه دیگه همچی حله!!!!
مرحله 0 نداریم!!

فقط عین لوکومتیو رو به جلو!!!!
     در همه احوال
خداراشکر!!!!

سپاس شده توسط
بیاید تو راه هدفمون

استراحت کردنو یاد بگیریم

کنار کشیدن رو نه !!!

ما لوکومتیویم.
عقب نمیریم!!!!
     در همه احوال
خداراشکر!!!!

سلام به داداش پر امید و انگیزه ام هومان عزیز53

خدا رو شکر این قدر با روحیه هستی1
چه تعبیر جالبی گفتی لوکوموتیو فقط به جلو حرکت می کنه.
یعنی ما هم نباید توی مسیر پاکی عقب گرد داشته باشیم Khansariha (69)
آفرین داداش49-2

توی کانون می تونی ضمن این که در کنار دوستانت روحیه بگیری، با راه کارها و تجربیات هم مسیرهات آشنا بشی128fs318181
ان شاء الله این جا بودن هم برای خودت و هم کانون پر خیر و برکت باشه1

موفق و پاک باشیGol
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
سلام اگر مسابقه گروهی بود یکی بی زحمت توی شخصی به من اعلام کنه چون دوست دارم گروهی هم مسابقه بدیم  Khansariha (69)
ممنون و تشکر 53
 سپاس شده توسط
سلام پسرا خوبین، مواظب خوبیاتون باشین 53
[تصویر:  %D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8...7-6-62.gif]
ورزش دشمن خـ . ا

« اگر لذتِ تَرک لذتِ را بدانی/ دگر لذتِ نفس را، لذت نخوانی»
این بار وسوسه ها نه از روی شهوته نه استرس از اول ماه رمضان و حتی قبلش درس هام رو هوان بیشترش به خاطر این که جلو وسوسه ها رو بگیرم حالا خیلی کششی ندارم سمت خودارضایی ولی میگم اگه اجباری هم هست انجامش بده  دوباره برگردی به حالت اول که بودی بتونی درس بخونی

لطفا یکی قانعم کنه نمیخوام بشکنم Khansariha (60)
[تصویر:  uVwrXF.png]
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان