عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گفت و شنود شغلی

سلام
کار موشک ساختن و سیب زمینی کاشتن مربوط ب ی نفر نیست..

این ک ی سری ک باید سیب زمینی بکارن ب فکر پر کردن جیب هاشون هستن هیچ ربطی ب اونهایی ک شبانه روز کار میکنن تا ساخت موشک کامل و ب روز باشه نداره..

اعتراض اگر هم هست باید ب جا و متناسب باشه..

303

یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سپاس شده توسط
به یاد اونی که هیشکی واسه آزادیش دنبال وثیقه نرفت
از خر شیطون نمیام پایین
زیر پاهام علف سبز شده، چریده همش
نفسم برید بخیه زدم
بگو نگران نباشن چاقوم تمیزه لبه‌ش
چرخ‌دنده‌های ماشین سرمایه دارن روغنکاری می‌شن با چربی بدن
همه شدن وکیل پلنگ و حساسیت رو اسم خلیجه فقط
تو عمق فاجعه غرق می‌شه نهنگ

پی نوشت»:
الان دقیقا چی بخوریم و کجا بخابیم!! حقوق کارگر ماهی 1.5 ملیون که کفاف اجاره خونه رو هم نمیده چه برسه به خوردن سیب زمینی!! اونم به شرطی که اصلا کاری وجود داشته باشه!!! تو جامعه ای که صحبت از قیمت سیب زمینی هم بجا و متناسب نیست اگه نخایم زندگی کنیم باید کیو رو ببینیم! به چه زبونی بگیم ما از این وضع زندگی ناراضی هستیم ! آقا ما نه کاری به موشک سازی داریم نه کاری به کاشف کاشت سیب زمینی ! فقط میخایم بتونیم یه جا شب ها بکپیم و سیب زمینی بخوریم و مثل یک سیب زمینی ساده زندگی کنیم! تقاضای زیادیه؟! آره زیاده صدات در نیاد وگرنه میکنن تو گونی!
 سپاس شده توسط
حرف سها خانم این بود که اگر ضعفی هست اون رو بر طرف کنیم.
چرا نطقه ی قوت رو بکوبیم.

اگر مشکل اقتصادی وجود داره، که وجود داره، راه حل داره.

این عادت ماست که نقطه ی قوت رو بزنیم، توی خ.ا هم همین جوری هستیم.
مثلا فرض کنیم توی سبک زندگی ما یه فقط ورزش باشه که مفید باشه
بعد وقتی می شکنیم، گیر می دیم به همون ورزش.
«من که ورزش کردم، چرا پس شکستم، پس این که می گن ورزش مفیده همه اش چرت و پرته، پس من دیگه ورزش نمی کنم.»
برادر من، شما اگر شکستی، برو به اون ۱۲ ساعتی فکر کن که کار غیر مفید می کردی.
چرا گیر دادی به اون دو ساعت ورزشت؟

پ ن:
دیروز یکی اومد پکیج ما رو یه دست زد، ۴۰ هزار تومن گرفت.
به معنای واقعی کلمه فقط یه دست زد پکیج رو.
یه ربع هم شاید نشد کارش. به نظر من این فرد ماهیانه حداقل چهار پنج میلیون درآمد داره ماهی.
اون هم توی این شهرستان که کرایه ها نصف تهران هم نیست.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

(1398 تير 4، 13:24)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: دیروز یکی اومد پکیج ما رو یه دست زد، ۴۰ هزار تومن گرفت.
یه ربع هم شاید نشد کارش. به نظر من این فرد ماهیانه حداقل چهار پنج میلیون درآمد داره ماهی.

سلام
پیرو فرمایش حضرت عالی
چند ماه پیش اسکنر اداره ما خراب شده بود. کاغذ رو نمی کشید ارور می داد.
یکی اومد دیدش. گفت هر چند وقت یک بار باید این ها خاک روبی بشن.
گفتیم باشه زحمتش رو بکش.

3 تا فوت کرد. گفت بفرما.  17 
واقعا هم با 3 تا فوت عمیقش درست شد.

فاکتوری که رد کرد فکر می کنی چقدر بود؟ 
70 تومن.  42 

آقا جان برادر جان عزیز جان 
قبول که متخصص اسکنری
ولی فوتی چند؟  4chsmu1 

برای دفترمون 5 تا فلش مموری می خواستیم بخریم.
گشتم تو دیجی کالا ارزون ترین usb3 با حافظه 16 گیگ که از برند معتبری باشه رو با مقداری تحقیق و بررسی پیداکردم. قیمت هر کدوم 50 تومن میشد.

سفارش دادیم.
فلش هاخریداری شد و کارپرداز اداره بهمون تحویل داد.

فاکتور رو که گذاشت جلومون شوک شدیم.
فکر می کنی دونه ای چند خریده بود؟
150 تومان.  17 
150 تومان پول فلش 64 گیگ بود.  42

من رو باش که با چه دقت و وسواسی وقت گذاشته بودم تا به پای اداره ارزون در بیاد. آخرش چی شد.  53258zu2qvp1d9v

تو جامعه ای زندگی می کنیم که هیچ کی به حق خودش قانع نیست. پول هایی همواره هاپولی میشه. گاهی معلومه کجا و گاهی هم نه. هیچ کی به هیچی اعتقاد نداره. هر کی به فکر خودشه. کسی با کسی حاضر نیست هماهنگ بشه و کسی از کسی حرف شنوی نداره. هر کس فکر میکنه زیاد می دونه زیاد می فهمه بقیه هیچی. همه منتظریم بقیه درست بشن اما خودمون هیچی. از ماست که بر ماست.   53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

نقل قول: دیروز یکی اومد پکیج ما رو یه دست زد، ۴۰ هزار تومن گرفت.

نقل قول: آقا جان برادر جان عزیز جان 
قبول که متخصص اسکنری
ولی فوتی چند؟  [تصویر:  4chsmu1.gif]

22
آقا همین که هست 22
اول اینکه اون فوت پشتش چند سال تجربه است 22
دوم اینکه چه اون پکیج چه اون اسکنر اگه همون یه دست کوچیک بهشون نمیخورد تا 100 سال دیگه هم درست نمیشدن 22

همین امروز موردی بود پکیج خاموش شده بود روشن نمیشد ؛ یارو 2 روز بود پکیج نداشت
رفتم دیدم فیوز مربوط به این بخش پریده بود نمیدونستن
فیوز رو زدم بالا پکیج روشن شد
بهش گفتم 30 هزار تومن
با لحنی اعتراضی میگه اقا چه خبره یه دکمه زدی دیگه 22
خب آخه وجدانا دو روز این پکیج خاموش بود خودت میرفتی دکمه رو میزدی خب
بعد اخه 30 هزار تومن فقط هزینه ی رفت و آمد میشه به خدا
شما فقط اون پول آخری که میدین رو میبینین ولی رفت و امد و تجربه ای که ادم برای انجام این کار داره رو نمیبینین

یا دیروز رفتم خونه ی کسی برای تعمیر کولر گازی ؛ خودم میدونستم مداری که سوخته 500 هزار تومن پولشه
نمایندگی هم تعمیر نمیکنه کلا مدار رو عوض میکنه
قطعه ای روی مدار سوخته بود رو عوض کردم و درست شد از طرف 100 هزار تومن گرفتم ؛ چقدر اعتراض داشت که زیاده
خب اون 100 تومن 10 تومن پول قطعه ی الکتریکی بود که سوخته بود فقط 90 تومن میموند از سود اون کار
بهش گفتم زنگ زد نماینگی ایراد کار رو گفت ؛ خانومی که جواب داد گفت بین 500 تا 600 هزار تومن هزینه ی تعویض کل مدار میشه
بعد از زنگ زدن تازه 100 تومن رو با خیال راحت پرداخت کرد . ولی بازم حسی داشت که انگار باهاش گرون حساب کردم 22
ولی اگه من درست نمیکردم این مدار رو مجبور بود کل مدار رو بگه بیان براش عوض کنن
این قطعه ای که سوخته بود رو من وقتی تو هنرستان بودم درسش رو خونده بودم و یادم مونده بود
این اقا اینو نمیبینه که برای تعویض این قطعه چقدر زمان برده تا این موضوع یاد گرفته بشه تنها چیزی که میبینه اینه که میگه کلا 10 دقیقه کار کردی چرا 100 تومن باید بدم .
کلا همیشه همینطور بوده

نقل قول: به نظر من این فرد ماهیانه حداقل چهار پنج میلیون درآمد داره ماهی.

خب این درامد هست ولی بخدا هیچی ازش نمیمونه
دیروز رفتم سیب زمینی بخرم یه پلاستیک برداشتم سیب زمینی پر کردم ببرم خونه
گذاشت رو ترازو گفت 70 هزار تومن
 سیب زمینی چی داره اخه کیلویی 8500 باید باشه
[تصویر:  a7f963e5e050.gif]
‌‌‌‌
تاخودت کاری نکنی چیزی تغییر نمیکنه ..
 سپاس شده توسط
نقل قول: وقتی بالایی های ما به ما رحم نمیکنن ماهم بهمدیگه رحم نمیکنیم...

به فرض که اطرافیان و بالایی ها و پایینی ها همه گرگ باشن.
ما هم باید گرگ باشیم؟

پس ما آدم ها چه فرقی با حیوانات داریم؟  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

این بحث فوت کردن اسکنر و تعمیر پکیج شد
یاد یه خاطره ای افتادم
تو هنرستان که بودیم 10 سال پیش
یه معلمی داشتیم همه کاری میکرد . همه چیز تعمیر میکرد
همیشه میگفت پول باید به اندازه ی هنری که صرف میکنین باشه حتی اگه کاری که کردین یه فوت کردن ساده باشه ..
اینو تعریف میکرد برامون ؛ معلم ما یه دوستی داشت استاد دانشگاه بود ؛ یه کارخونه بزرگی دستگاهش خراب شده بود این استاد دانشگاه رو برده بودن تعمیر کنه
این آقا دستگاه رو نگاه کرد ظاهرا تسمه ش گیر کرده بود ؛ با چکش یه ضربه ای زد به دستگاه ؛ این دستگاه درست شد و شروع به کار کردن کرد
موقع تسویه حساب هزینه ی تعمیر رو گفت 1 میلیون تومن ؛ اونم نه الان . 10 سال پیش
کلی بهش اعتراض کردن که آقا یه چکش زدی دیگه چرا اخه 1 میلیون؟
اخر گفتن یه فاکتور بنویس ما بدیم مدیرعامل و ببینیم میتونیم ازش پول بگیریم
تو فاکتور نوشته بود:
هزینه ی زدن یک ضربه چکش هزار تومن
پیدا کردن محل دقیق برای زدن ضربه 999 هزار تومن
[تصویر:  a7f963e5e050.gif]
‌‌‌‌
تاخودت کاری نکنی چیزی تغییر نمیکنه ..
سلام؛
بله ؛ آدم باید پول تخصصش رو بگیره.
چند سال پیش تعمیرات تلویزیون کار میکردم، طرف یه کار ریز میکرد 70 80 تومن میگرفت.
30 تومن میزد دستمزد، 40 50 تومن هزینه قطعه؛ در حالی که کل هزینه قطعش نهایتا 3 4 هزار میشد. میگفتم هم اگه بزنم هزینه قطعه 4 تومن ، دستمزد 60 کسی حاضر نیست بده.
بعد یه حرف قشنگی هم میزد:
شاید به ظاهر عوض کردن یک فطعه کوچیک باشه، اما اینکه بفهمی مشکل کار از کجاست کار هر کسی نیست 1

حالا بازم این هزینه ها ها رو میشه توجیه کرد که پکیج رو یا کولر رو یه دستی بکشه میزونش کنه و برات کار کنند. ولی هزینه های بعضی دکترها رو نمیشه هیچ جور حساب کرد.

چند وقت پیش رفته بودم رادیولوژی یه عکس از بینی ام گرفت، همه کارشو رو دستگاه کرد 45 تومن هم شد.
یعنی یه بچه ده ساله هم یه هقته آموزش بدی میتونه کار با اون دستگاه رو یاد بگیره؛ خدا پدر مادر اون رو بیامرزه که اون دستگاه رو ساخته 1

حالا این به کنار بعضی دکترها جلسه اول فقط آزمایش و سی تی اسکن و  اینجور چیزا مینویسن پول ویزیت هم میگیرن 1
(1398 تير 4، 18:40)موری نوشته است:
(1398 تير 4، 18:19)دیوار نوشته است: سلام؛
بله ؛ آدم باید پول تخصصش رو بگیره.
چند سال پیش تعمیرات تلویزیون کار میکردم، طرف یه کار ریز میکرد 70 80 تومن میگرفت.
30 تومن میزد دستمزد، 40 50 تومن هزینه قطعه؛ در حالی که کل هزینه قطعش نهایتا 3 4 هزار میشد. میگفتم هم اگه بزنم هزینه قطعه 4 تومن ، دستمزد 60 کسی حاضر نیست بده.
بعد یه حرف قشنگی هم میزد:
شاید به ظاهر عوض کردن یک فطعه کوچیک باشه، اما اینکه بفهمی مشکل کار از کجاست کار هر کسی نیست 1

حالا بازم این هزینه ها ها رو میشه توجیه کرد که پکیج رو یا کولر رو یه دستی بکشه میزونش کنه و برات کار کنند. ولی هزینه های بعضی دکترها رو نمیشه هیچ جور حساب کرد.

چند وقت پیش رفته بودم رادیولوژی یه عکس از بینی ام گرفت، همه کارشو رو دستگاه کرد 45 تومن هم شد.
یعنی یه بچه ده ساله هم یه هقته آموزش بدی میتونه کار با اون دستگاه رو یاد بگیره؛ خدا پدر مادر اون رو بیامرزه که اون دستگاه رو ساخته 1

حالا این به کنار بعضی دکترها جلسه اول فقط آزمایش و سی تی اسکن و  اینجور چیزا مینویسن پول ویزیت هم میگیرن 1

اونام باید کلی درس بخونن بنظرم کلی هزینه کتاب و استرس و ... از تمام تفریحاتشون از اول دوم دبیرستان میزنن حتی دانشگاه البته این برا اوناییه که با پول پدر و کلاس خصوصی و پارتی بالا نیومدن تو دانشگاهم عشق و حالشون دارن بازم
از طرف دیگه اون دستگاه ها خودشون کلی هزینه دارن نگه داریشون بازم همینجوری نیست...

داداش هر جوره حساب کنی اختلاف در آمدشون خیلی خیلی بالا هست. این دلیل نمیشه که اونا فقط زحمت میکشن و بقیه کاری نمیکنن. من با درآمد بالاشون مشکلی ندارم ولی با اختلاف بین در آمد ها مشکل دارم. این اختلاف ها رو هیچ جوره نمیشه توجیه کرد.
--
هزینه نگه داری دستگاه ها رو اطلاعی ندارم ولی شواهد معلومه که رسما یه دستگاه پول سازی از خارج خریدن.
--
کاش هزینه سلامت رو رایگان کنند ؛ یا خیلی کمش کنن.
اونی که داره مشکلی نیست، ولی اونی که واقعا نداره ...
به نظرم یه مثال دیگه هم لازمه

فک من برای دندونای عقلم جا نداشت، پنهان بودن و مجبور بودم عملشون کنم

رفتم پیش یه جراح و دندانپزشک بهم گفت باید دندونات رو تکه تکه کنم و در بیارم هر دندون تو یه جلسه 

بعد رفتم پیش یک متخصص فک و صورت بهم گفت یه جلسه دوتاش رو در میارم یه جلسه اون دوتای دیگه
وقتی بهش گفتم تکه می کنی؟ گفت نه واسه چی؟ و از حرف دکتر اول خیلی بدش اومد

دکتر دوم رو انتخاب کردم
طی کمتر از ده دقیقه هر دو تا دندون رو جراحی کرد و یک سوم هزینه ی درخواستی اون یکی دکتر رو گرفت و خیلی زود جاش خوب شد رفتم سراغ دندونای بعدی

می خوام بگم اینکه دکتر اول کار زیاد و زمانبری انجام می داد به خاطر کم بودن تخصصش بود و من مجبور بودم مدت بیشتری درد تحمل کنم و فشار بیشتری هم به فکم وارد می شد 
هزینه ای که دکتر دوم گرفت یک سوم بود ولی زمان کارش یک ششم بود  _ به عبارتی از لحاظ زمان دو برابر به ازای هر دقیقه پول گرفت _ و البته سختی و زجر من یک دهم بود پس می بینین چقدر می صرفید واسم؟

حالا شما حساب کن تعمیرکار تخصصش کم باشه و مجبور شه برای فهمیدن نقص دستگاه چند روز دستگاه رو بخوابونه یا کلی با همه قطعاتش ور بره و تک تک جداشون کنه تا بلاخره سر در بیاره عیب چیه و اونا لق شن یا صدمه ببینن یا ....

کوتاه سخن اینکه این پولها رو با رضایت و آرامش اعصاب بدید چون حقه

[تصویر:  nasimhayat.png]
اینکه یه پزشک درآمدش خوبه یا یک تکنسین یا متخصص یا تعمیرکار با حقوق های مناسبی در حال ارتزاق هستند خوبه و خوش به سعادتشان .
ولی اینا باعث نمیشه که حقوق یک کارگر برای خوردن سیب زمینی هم کفاف نده! از پارسال با میوه کم کم غریبه شدیم ولی سیب زمینی پیاز رو نمیشه نخرید!

# ما فقط میخایم سیب زمینی بخوریم !!#
 سپاس شده توسط
درود  53
ولی به نظر من  تمام این مشکلات از فقدان و خلا  قانون هست
هر چیزی باید تعرفه  ای داشته باشه
یکی از اصول شهر نشینی یا مدنیت با ریشه ی عبری یا police  با ریشه ی یونانی  ; بودن قانون برای هر ارتباط مدنی هست
که ارتباط اقتصادی هم یکی از این ارتباطات هست
متاسفانه قانون ایرات بر اساس قانون فرانسه civil law  هست که عملا کار امد نیست و ترکیب اون با شریعت شرایط رو بسیار بدتر هم کرده
 سپاس شده توسط
(1398 تير 3، 17:50)سها نوشته است: سلام
کار موشک ساختن و سیب زمینی کاشتن مربوط ب ی نفر نیست..

این ک ی سری ک باید سیب زمینی بکارن ب فکر پر کردن جیب هاشون هستن هیچ ربطی ب اونهایی ک شبانه روز کار میکنن تا ساخت موشک کامل و ب روز باشه نداره..

اعتراض اگر هم هست باید ب جا و متناسب باشه..

303

یاعلی.

بنزین رو کردن 3000 تومن گفتن پولشو میدیم به مردم! ماشین که نداریم ماهی 60 لیتر (90 هزارتومن) از بقیه عقبیم ، یارانه 45هزارتومنی هم که از قبل نمیدادن  ، این بسته کوفتی 110 هزارتومنی هم که میگفتن میدیم به ما ندادن! (یعنی مجموعا 250 هزارتومن نسبت به بقیه حق ما رو خوردن). موقع پول دادن که میشه ما جزو آدم نیستیم 

نفسم برید بخیه زدم / بگو نگران نباشن چاقوم تمیزه لبش

همه شدن وکیل پلنگ و حساسیت رو اسم خلیجه فقط/تو عمق فاجعه غرق می‌شه نهنگ

به یاد اونی که هیشکی واسه آزادیش دنبال وثیقه نرفت

از خر شیطون نمیام پایین/زیر پاهام علف سبز شده، چریده همش
 سپاس شده توسط
درود 
امیدوارم حالتون گود گود باشه  و این روزهای سخت رو  با کمترین خسارت و به اسونی با صبر بگذرونین  53
بچه ها کسی تجربه ای تو فارکس داره ؟

یا با سیستم آلپاری کار کرده؟

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان