عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گفت و شنود شغلی

خب کد رشته بالایی و پایینی چه فرقی دارن که جلو یکیش نوشته ویژه جلو یکیش ننوشته؟
اگر منظور شرایط عمومی بود که بعضیا رو به طور خاص جلوشون این عبارت رو درج نمی کرد
لطفا بقیه هم اگر نظری دارن بگن

ممنون آقوی همساده
حتما سری به سایتش می زنم

[تصویر:  nasimhayat.png]
واااای
انگار معنیش اینه که همه می تونن شرکت کنن !
الان فهمیم چی گفتید آقوی همساده

سپاس شده توسط
سلام دوستان

اگر فکر می کنید توانایی خوبی برای تدریس خصوصی دارید می تونید
توی سایت استاد بانک به عنوان استاد ثبت نام کنید.

استاد بانک

توی این سایت، دانش آموز ها می تونن شما رو
به عنوان استاد پیدا کنن و براتون این جوری کلاس خصوصی جور می شه.

کسی تجربه داره از این سایت؟؟؟؟
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

(1395 آذر 9، 17:01)vojdan bidar نوشته است: با سلام ، دوستانی که پس اندازی دارن بهشون توصیه می کنم در اسرع وقت تشریف ببرند سکه بخرند ، ان شالله سود بالایی نصیبشان خواهد شد.

چقدر زود گذشت!! 
یادی کنیم از نصایح وجدان بیدار!! 

البته الان دیگه خریدنش ریسکش پای خودتونه، اوضاع انقدر ملتهبه معلوم نیست بالا میره یا میاد پایین.
 سپاس شده توسط
سلام کارجویان و کارداران گرامی 

ازمون تامین اجتماعی رو دیدین؟
رشته گرایش من مقطع ارشدمو میخواد
ولی من هنوز ارشدمو نگرفتم
در واقع واحدامو فقط پاس کردم پروپوزالم هم شاید این روزا تصویب شه

به نظرتون شرکت کنم؟
ممکنه اگر قبول شم ردم کنن؟
نظر بدین لطفا

امروز به یه سایت برخوردم گفتم اینجا هم به اشتراک بزارم
همونطور که میدونید دسترسی به بعضی سایت ها مثل پی پال و ای بی و توسعه دهندگان اندروید و وان سیگنال و گوگل پلی کنسول و گوگل آنالیتیکس و انواتو یا حتی کتابخونه های اندروید استدیو و ...... خیلیییی سایتای دیگه از توی ایران امکان پذیر نیست ( بخاطر اینکه تحریمیم  Hanghead از اونطرف )
و اولین راه حل هم نصب شیل...تر فک....ن هست که ممکنه برای بعضی ها مشکلاتی رو ایجاد کنه....
این سایت بدون نیاز به نرم افزار خاصی و .... کارتونو راه میندازه و به زبان ساده دسترسی شما رو به سایتایی که بالا گفتم امکان پذیر میکنه.
این هم لینکش + تمام توضیحات هم تو خود سایتشون موجوده....
امیدوارم مفید واقع بشه....
53
[تصویر:  1.png] 
 سپاس شده توسط
سلام

(1397 مرداد 30، 22:17)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: سلام دوستان

اگر فکر می کنید توانایی خوبی برای تدریس خصوصی دارید می تونید 
توی سایت استاد بانک به عنوان استاد ثبت نام کنید.

استاد بانک

توی این سایت، دانش آموز ها می تونن شما رو 
به عنوان استاد پیدا کنن و براتون این جوری کلاس خصوصی جور می شه.

کسی تجربه داره از این سایت؟؟؟؟

چقدر جالب بود این سایت. ممنون.
آدم وسوسه میشه بره تدریس.
نکه خیلی بلدم همه چی.  4chsmu1 

(1397 شهريور 9، 14:58)می توانم نوشته است: سلام کارجویان و کارداران گرامی 

ازمون تامین اجتماعی رو دیدین؟
رشته گرایش من مقطع ارشدمو میخواد
ولی من هنوز ارشدمو نگرفتم
در واقع واحدامو فقط پاس کردم پروپوزالم هم شاید این روزا تصویب شه

به نظرتون شرکت کنم؟
ممکنه اگر قبول شم ردم کنن؟
نظر بدین لطفا

به نظر من تو هر آزمونی که پیدا می کنید شرکت کنید.
حداقلش اینه که تجربه کسب می کنید.  128fs318181 

(1397 آذر 22، 20:20)aliunknown نوشته است: امروز به یه سایت برخوردم گفتم اینجا هم به اشتراک بزارم
همونطور که میدونید دسترسی به بعضی سایت ها مثل پی پال و ای بی و توسعه دهندگان اندروید و وان سیگنال و گوگل پلی کنسول و گوگل آنالیتیکس و انواتو یا حتی کتابخونه های اندروید استدیو و ...... خیلیییی سایتای دیگه از توی ایران امکان پذیر نیست ( بخاطر اینکه تحریمیم  Hanghead از اونطرف )
و اولین راه حل هم نصب شیل...تر فک....ن هست که ممکنه برای بعضی ها مشکلاتی رو ایجاد کنه....
این سایت بدون نیاز به نرم افزار خاصی و .... کارتونو راه میندازه و به زبان ساده دسترسی شما رو به سایتایی که بالا گفتم امکان پذیر میکنه.
این هم لینکش + تمام توضیحات هم تو خود سایتشون موجوده....
امیدوارم مفید واقع بشه....
53

باید جالب باشه. تا حالا ندیده بودم یه همچین چیزی.
دست گلت درد نکنه.  53
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
بک آپ داشته؟

سپاس شده توسط
(1398 ارديبهشت 19، 11:42)ناشناس! نوشته است: راستی رفقا ، یه شیر پاک خورده نیست بیاد در مورد برنامه نویسی و زبان های برنامه نویسی به من صفر کیلومتر راهنمایی و ارشاد اسلامی برسونه!؟....

به یاری سبز و بنفش و رنگی منگیتان نیازمندیم!! 53

من برنامه نویس نیستم اما کمی آشنایی دارم.

قبل از اینکه من یا دیگر دوستان راهنمایی کنن
اول بگو که رشته ات چیه
و هدفت از یادگیری برنامه نویسی چیه
و اینکه نیاز به چه راهنمایی در این خصوص داری؟
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
من برنامه نویس نیستم اما کمی آشنایی دارم.

قبل از اینکه من یا دیگر دوستان راهنمایی کنن
اول بگو که رشته ات چیه
و هدفت از یادگیری برنامه نویسی چیه
و اینکه نیاز به چه راهنمایی در این خصوص داری؟
...................................................................................

اول اینکه حقیقتا تا چشم وا کردم درگیر کار شدم و زمانی برای فکر کردن به کارای دیگه نداشتم...مثل تحصیل!...اما کلا از مطالعه دور نبودم!....ولو خیلی نزدیک هم بودم!

هدف  و دلیل من از برنامه نویسی  در درجه ی اول بازار کارشه که برنامه نویسی رو شغل اصلیم بکنم!(البته فعلا مطمین نیستم که چقدر درآمد دارن!) و در درجه دوم یک کار هنریه به نوعی و در درجه ی سوم چه در ایران و چه در خارج از کشور جا برای پیشرفت داره و یک رشته ی استاتیک نیست و اون داینامیکی رو میشه تووش دید برعکس کارهایی که خلاقیت یا توشون نیست یا اینکه بعد از مدتی کم رنگ میشه!.

راهنمایی هم خلاصه میشه توی جند تا سوال!

اول:در آمدشون حدود چقدره!؟....حدودی میخوام نه خیلی خیلی دقیق...بعضی سایت ها میگن که از ماهی پونصد هزار تومان تا ماهی بیست میلیون!...بعضی شرکت ها هم که با داشتن سابقه کار حدود دو الی سه تومن میگن!.....ولو شایدم بعضی هاشون کمتر!..................برای من فعلا فرقی نمیکنه دو میلیون یا پنج میلیون مهم اینه بدونم !...دونستنش برام مهمه .....................با اینکه اینارو تحقیق کردم اما هنوز سردرگمم که من یکی دو سال از عمرمو صرف این کار میکنم اما خیلی بهتره که کسی توی این کار باشه و بهم بگه که چقدر!.....البته گیر من رووی چقدرش نیست اونقدرا ، اما خب یکی از اولویت های اصلی هر شغلی برای انجامش درک طرف از میزان درآمدشه!

دوم : اگر به فرض من فهمیدم که کارش رو میخوام به عنوان شغل اصلیم انتخاب کنم ، اونوقت نقطه ی شروعش از کجاست؟!........یعنی من باید با چه پلتفرمی کار کنم؟ ( ویندوز یا وب یا اندروید و آی ا اس!؟)....ویندوز و گوشی که هیچی، اما مثلا وب ، من سمت فرانت اند برم یا بک اند!؟؟ ...یا هر دوش!؟؟.........با کدومش میتونم بازار کار بهتری داشته باشم!؟.

سوم اینکه با فرض اینکه من انتخاب کردم که توی چه پلتفرمی کار کنم( الان میل و علاقه م سمت وب هستش تا ویندوز و گوشی ، مگر اینکه دلیل دیگه ای دوستان بهم بدن!!) اونوقت از چه زبان هایی باید استفاده کنم و این زبان ها چه پیش نیازی لازم دارن که من بلد نیستم!؟ و اینکه چه نرم افزار هایی برای انجام برنامه نویسی اون زبان نیازه که من تهیه کنم !؟ و حتی اینکه چه سایت ها و چه منابع آموزشی ای رو میشناسن که به من معرفی کنن!؟

کسی بتونه کمکم کنه دعا میکنم به حق پنج تن توی زندگیش چنان رشدی بکنه که بیای و ببینی! Khansariha (96)
...................................................................................................................................
 سپاس شده توسط
نقل قول: هدف  و دلیل من از برنامه نویسی  در درجه ی اول بازار کارشه که برنامه نویسی رو شغل اصلیم بکنم!(البته فعلا مطمین نیستم که چقدر درآمد دارن!) و در درجه دوم یک کار هنریه به نوعی و در درجه ی سوم چه در ایران و چه در خارج از کشور جا برای پیشرفت داره و یک رشته ی استاتیک نیست و اون داینامیکی رو میشه تووش دید برعکس کارهایی که خلاقیت یا توشون نیست یا اینکه بعد از مدتی کم رنگ میشه!.

بازار کار خوبی داره.
از این لحاظ که تقریبا با روند موجود، ممکنه هر شغلی یه روزی دیگه نباشه
اما برنامه نویسی تقریبا میشه گفت غیرممکنه و برعکس روز به روز نیازمندی به اون بیشتر هم میشه.

کار هنری درسته. زیبایی های خاص خودش رو داره. با خلاقیت کارهای قشنگی میشه انجام داد.
خارج از کشور هم می تونی حرف برای گفتن داشته باشی.

اما خب سختی های خاص خودش رو هم داره.
تو همیشه باید آپدیت باشی. سی سال هم تجربه داشته باشی، بازم باید بخونی و بیاموزی و خودت رو به روز نگه داری.
کمتر شغلی این قدر تغییرات وسیع و سریع داره.
اگه پنج سال از فضای برنامه نویسی دور باشی، اون قدر همه چی عوض شده که تقریباً باید از صفر شروع کنی.
اینکه آدم تا آخر عمر مدام در حال آموزش باشه، کار ساده ای نیست. برای بیست سالگی و سی سالگی خوبه اما برای چهل و پنجاه نه.

البته کسی که درست پیش بره، تو سن های بالا در نقش مدیر پروژه ظاهر میشه که چند تا برنامه نویس جوون زیر دستش داره
و خودش قرار نیست کدنویسی کنه.
صرفاً لیدر هست و قرارداد امضا می کنه.  4chsmu1

برنامه نویسی جزء مشاغلی هست که نیاز به دقت و روحیه کاوشگری و جستجوگری داره.
باید قدرت ذهنی خوبی داشته باشی. تماماً کار فکری هست.

نقل قول: اول:در آمدشون حدود چقدره!؟....حدودی میخوام نه خیلی خیلی دقیق...بعضی سایت ها میگن که از ماهی پونصد هزار تومان تا ماهی بیست میلیون!...بعضی شرکت ها هم که با داشتن سابقه کار حدود دو الی سه تومن میگن!.....ولو شایدم بعضی هاشون کمتر!..................برای من فعلا فرقی نمیکنه دو میلیون یا پنج میلیون مهم اینه بدونم !...دونستنش برام مهمه .....................با اینکه اینارو تحقیق کردم اما هنوز سردرگمم که من یکی دو سال از عمرمو صرف این کار میکنم اما خیلی بهتره که کسی توی این کار باشه و بهم بگه که چقدر!.....البته گیر من رووی چقدرش نیست اونقدرا ، اما خب یکی از اولویت های اصلی هر شغلی برای انجامش درک طرف از میزان درآمدشه!

چیزی که تو سایت ها خوندی درسته.
درآمد برنامه نویسی بازه ی وسیعی داره. ربطی به این نداره که چه مدارکی داری، به این ربط داره که چند مرده حلاجی.

من سه سال پیش جایی که برای کارآموزی بودم، تقریبا ماهی یه تومن میشد.
برنامه نویس وب و اندروید هر کدوم با سابقه 2-3 سال، حقوقشون دو و نیم بود.

طبیعتاً الان این مبالغ تغییر کرده
و طبیعتاً کسی که پنج سال سابقه خوب داشته باشه رقم متفاوتی رو دریافت می کنه.

هر چقدر کارایی داشته باشی، درآمد بهتری داری
و این درآمد بهتر سقف نداره!

همون موقع یکی اومده بود شرکت مون.
مدیرمون بهش گفت با چه مبلغی حاضری پنجشنبه ها 3 ساعت از وقتت رو به ما بدی؟
گفت به فلان دلیل و فلان دلیل نمی تونم. باور کن همین الان از فلان جا سیزده تومن بهم پیشنهاد شده اما همین جایی هستم با نه تومن موندم. ملاک من برای کار کردن پول نیست. به اندازه کافی دارم!

نقل قول: دوم : اگر به فرض من فهمیدم که کارش رو میخوام به عنوان شغل اصلیم انتخاب کنم ، اونوقت نقطه ی شروعش از کجاست؟!........یعنی من باید با چه پلتفرمی کار کنم؟ ( ویندوز یا وب یا اندروید و آی ا اس!؟)....ویندوز و گوشی که هیچی، اما مثلا وب ، من سمت فرانت اند برم یا بک اند!؟؟ ...یا هر دوش!؟؟.........با کدومش میتونم بازار کار بهتری داشته باشم!؟.

ویندوز که خدا بیامرزدش. دیگه نیست!
اینکه می بینی فیدیبو یا سروش، نسخه ویندوزی دارن یه استثنا تو حوزه برنامه نویسی به حساب میان.
چون بیس نرم افزاریشون بر مبنای موبایل بوده و برای اینکه بتونن شبیه سازی خوبی روی کامپیوتر انجام بدن، نرم افزار ویندوزی شون رو بیرون دادن.

وب و اندروید و آی او اس همه شون خوبن.
بازار کار همه شون هم هست.
چیزی که مهمه اینه که روند درستی رو پیش بگیری و به عنوان یه متخصص تو هر کدوم از این زمینه ها فعالیت کنی.
هر کدومش رو که حرفه ای باشی، رو دست می برنت!

اگه می خوای وب کار کنی، در هر حال باید مقداری اطلاعات هم از فرانت اند داشتی باشی و هم بک اند.
بک اند کار خوب کمتر پیدا میشه.
اما در هر حال این سوال وقتش الان نیست. یک سال که کار کردی و جلو رفتی، اون موقع باید ببینی چه مسیری رو ادامه بدی.

نقل قول: سوم اینکه با فرض اینکه من انتخاب کردم که توی چه پلتفرمی کار کنم( الان میل و علاقه م سمت وب هستش تا ویندوز و گوشی ، مگر اینکه دلیل دیگه ای دوستان بهم بدن!!) اونوقت از چه زبان هایی باید استفاده کنم و این زبان ها چه پیش نیازی لازم دارن که من بلد نیستم!؟ و اینکه چه نرم افزار هایی برای انجام برنامه نویسی اون زبان نیازه که من تهیه کنم !؟ و حتی اینکه چه سایت ها و چه منابع آموزشی ای رو میشناسن که به من معرفی کنن!؟

اول اینکه اگه به کلی از فضای برنامه نویسی دور هستی، به نظرم اول از همه یه کلاس ثبت نام کن تا با کلاس های هفتگی حضوری، بهتر تو جو و فضای برنامه نویسی قرار بگیری.
بعد در همین حین، خودت تو خونه چند ماهی کار کن و به دانشت اضافه کن.
بعد هم در اسرع وقت حتی شده کارآموز و بدون حقوق مشغول به کار شو. هر جایی که بشه.
این به نظرم بهترین روال آموزش هست.

برای وب اول از همه باید html و css یاد بگیری.
چیز سخت و وحشتناکی ندارن. پیش زمینه خاصی هم ندارن.
یه سری تگ کد هست که کم کم باید آموزش ببینی از هر کدوم چه موقع و به چه منظوری استفاده کنی.

در مورد ابزار، محیط برنامه نویسی زیادی هست. همه شون هم کمابیش مثل هم هستن.
به عنوان نمونه NetBeans.

اگه زبانت خوبه، از آموزش های ویدئویی لیندا می تونی استفاده کنی.
اگه نه هم آموزش های فارسی کم نیست و با کمی سرچ بهشون می رسی.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
هنوز نخوندم!. برم بخونم.....اما باید بگم کف بر شدم!(البته اگه اصطلاحش بد تعبیر نشه!).....فکر میکردم فقط خودم متن طولانی مینویسم!.... Khansariha (13)

پیشاپیش تشکر 53

ویرایش بعد از خوندن: آرمین جان ممنونم که با صبر و حوصله نشستی دونه دونه مطلبارو باز کردی... Khansariha (18)

به نظرم پیشنهادی که دادی معقول ترین حالت ممکن بود!....

.البته از اچ تی ام ال کمی سر در میارم اما سی اس اس رو نمیدونم چیه!....و حتی نمیدونم برای وب کار کنم یا یا موبایلی!......اما یه سری سوال دارم که کمک میکنه که راحت تر انتخاب کنم !

سوال اول: اگهتوی وب ، فرانت اند کار کنم ، باید به جز html , css ، دیگه چه چیز هایی کار کنم!؟

سوال دوم: اگه توی وب ، بک اند کار کنم به ترتیب چه زبانی یا زبان هایی باید یاد بگیرم!؟

سوال سوم:اگه اندروید بخوام کار کنم به چه زبان یا زبانی هایی به ترتیب باید آشنا باشم ؟

سوال چهارم: اگه آی او اس بخوام کار کنم به چه زبان یا زبان هایی به ترتیب باید آشنا باشم!؟

پ ن : حس میکنم سوال هام شاید خیلی درست نباشن و یا حتی جواب هر چهار سوال یکی باشه! ، اما اینم میشه به پای بی اطلاعاتی من گذاشت ! (با عرض خجالت! 4chsmu1 )
 سپاس شده توسط
خواهش می کنم ناشناس جان.
امیدوارم که مفید باشه.  53258zu2qvp1d9v

نقل قول: سوال اول: اگهتوی وب ، فرانت اند کار کنم ، باید به جز html , css  ، دیگه چه چیز هایی کار کنم!؟

JavaScript و jQuery

نقل قول: سوال دوم: اگه توی وب ، بک اند کار کنم به ترتیب  چه زبانی یا زبان هایی باید یاد بگیرم!؟

باید یه زبان مثل PHP یا #C بلد باشی.
همراه با اطلاعات کافی از پایگاه داده مثل MySQL یا SQL Server برای نگهداری داده ها و ارتباط با اون ها

نقل قول: سوال سوم:اگه اندروید بخوام کار کنم  به چه زبان یا زبانی هایی به ترتیب باید آشنا باشم ؟

باید اول اصول پایه و اولیه زبان Java رو بلد باشی و بعد آموزش برنامه نویسی اندروید رو شروع کنی
و همین طور باید آشنایی کافی برای استفاده از SQL جهت ارتباط با پایگاه داده پیدا کنی

* مدتی هست که به جز جاوا، از زبان های دیگه هم میشه استفاده کرد اما اصولی ترین و پایه ای ترینش همون جاوا هست.

نقل قول: سوال چهارم: اگه آی او اس بخوام کار کنم به چه زبان یا زبان هایی به ترتیب باید آشنا باشم!؟

این رو نمی دونم.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
آقا فرق بک اند و فرانت اند چیه دوستان؟
بگید ما هم یاد بگیریم. 7
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1398 ارديبهشت 20، 13:48)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: آقا فرق بک اند و فرانت اند چیه دوستان؟
بگید ما هم یاد بگیریم. 7

front end یعنی جلوی کار: چیزهایی که به صورت مستقیم مخاطب می بینه. مثلاً طرح یه صفحه چه شکلی باشه. با چه رنگی. با چه اندازه هایی. رابط کاربری کاربر.
back end یعنی پشت کار: چیزهایی که به صورت مستقیم دیده نمیشه. شامل محاسبات و اجرای الگوریتم ها میشه. همین طور دریافت داده از پایگاه داده و قرار دادن داده در پایگاه داده. 

مثلا اینکه «اعتبار عاشق فاطمه زهرا»، 893 باشه توسط یه سری کد مربوط به back end حاصل شده. کدهای php و mysql.
اما تو فقط عدد 893 رو در قالب front end می بینی که با رنگ سبز در فاصله ی دو پیکسلی عبارت «اعتبار» نمایش داده شده. کدهای html و css.

تو شرکت های بزرگ، این دو بخش رو تیم های نرم افزاری جداگانه کار می کنن و در نهایت کارشون رو به هم پیوند می زنن.

اگه نامفهوم بود، بگو تا مثال های بیشتری بزنم.  4chsmu1
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان