عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یاد مرگ خواهش های نفس را میمیراند 53258zu2qvp1d9v [تصویر:  p_yad_marg.jpg]
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
 سپاس شده توسط
پدرم الان یه خوابو تعریف کرد خیلی امیدوار شدم گفتم بگم براتون

خدمتتون عرض کنم پدرم گفت که چند وقت پیش خواب دیدم که 
خواهر زادم ( خواهر زاده پدرم جوون ۲۰ ساله که خودکشی کرد)
به خوابم اومده 
و خلاصه کلی همو بغل کردن 
حالا پدرم ازش میپرسه : 
راستی جای تو خوبه فلانی 
فلانی هم تیپ خوشگل سرتاپا سیاه کرده و میگفت که جای من خوبه حالا بیا یه چیزو نشونت بدم دایی
پدرم میگفت منو برده مثل یه تپه بود ازش بالا رفتیم
و مثل یک فرش ۱۲ متری که کاملا از جنس سنگ بوده 
چندین نفر رو دراز کش دست و پاها زنجیر کردن و چند تا نگهبان بالای سرشون چرخیده 
حالا پدرم ازش میپرسه اینا چیه چرا اینطورین
فلانی میگه اینا ادمایین که تو دنیا گناه کردن و باید تقاصشو پس بدن 
پدرم میگه پس مگه نمیگفتن جهنم آتیشه 
اونم گفته نه اونطوریم نیست ولی خیلی اونجا داغه ماها نمیتونیم بریم اونجا 
پدرممیپرسه تاکی عذاب میشن
میگه خیلی زمان طولانیه خیلیی...

من عین جملات پدرمو گفتم حالا دیگه بستگی به شما داره اصن باور کنین یا نه 
مقصود من از این حرف این بود که یاد مرگ باشید 
و برای مرگ زندگی کنید 
یاعلی
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
 سپاس شده توسط
نقل قول: امام صادق از پيامبر اکرم نقل مي کنند که فرمودند:

« در معراج صدايي را شنيدم که مرا ترساند ، جبرئيل به من گفت: اي محمد! آيا مي شنوي؟ گفتم: آري. گفت: اين سنگي بود که 70 سال پيش از لبه جهنم پرتاب شده بود هم اکنون رسيد به قعر جهنم.پيامبر اکرم ديگر نخنديد تا از دنيا رحلت کرد.

یا خدا پناه بر تو 
واقعا لرزه به تنم افتاد 
حتی پیامبر خدا دیگه نخندیده ما باید چیکار کنیم 
خدایا به بزرگی و بخشش بی کرانت این بنده حقیر و گناهکار خود را ببخش 
و روز مرگ را بر او آسان نما 
الهی آمین
رستگار شدن به این میگن 
بخشندگی خدا به این میگن 

به خاطر اینه که خدا میگه لحظه ای ناامید نباش 
این مرد رستگار شد
 سپاس شده توسط
چرا هیچوقت حتی فکرشم نمیکنید 
که اینجوری بمیرید
 سپاس شده توسط
نقل قول: استيون هاوکينگ، می گويد اعتقاد به وجود بهشت و يا نوعی از حيات پس از مرگ در حقيقت « افسانه ای » است برای مردمانی که از مرگ می هراسند. او با صراحت می گويد که پس از آخرين فعاليت مغز انسان ديگر حياتی برای وی وجود ندارد. اعلام اين نظر نشانی از مخالفت صريح وی با توجيحات دينی در اين زمينه است.

استيون هاوکينگ، از سن ۲۱ سالگی به بيماری شديد فلج اعصاب مبتلا شد. وی برای دوره ای تحت تاثير اين بيماری به شدت بد بين بود ولی در نهايت به اين نتيجه رسيد که با وجود همه ترديدها و بی اطمينانی از ادامه زندگی بايد از تمام لحظات زندگی لذت ببرد.

وی می گويد:« در ۴۹ سال گذشته من همواره با احتمال وقوع يک مرگ زودرس زندگی کرده ام. من از مرگ نمی ترسم ولی عجله ای هم برای مردن ندارم. از نظر من مغز مثل کامپيوتری است که با از کار افتادن قطعات آن از حرکت باز خواهد ايستاد. چيزی به عنوان بهشت و يا حيات پس از مرگ وجود ندارد. اين يک داستان افسانه ای برای کسانی است که از تاريکی مرگ می هراسند.»

روزنامه گاردين می افزايد که اظهار نظرهای استيون هاوکينگ، از آنچه که در کتاب خود در سال گذشته نوشته بود فراتر می رود. وی در کتاب آخر خود به نام « طرح عظيم » اعلام کرد که برای توضيح عالم هستی نيازی به وجود يک آفريدگار مطلق نيست.

اين کتاب واکنش گروهی از پيشوايان دينی را برانگيخت که هاوکينگ، را به « کفر گويی» متهم کردند. برخی از دانشوران نيز ديدگاههای وی را تفسيری شخصی از علوم تجربی دانسته و اعلام کردند که هاوکينگ به عنوان يک دانشمند نمی تواند وجود يا عدم وجود خدا را ثابت کند.

واقعا متاسفم 
من فکر میکردم این دانشمند بزرگ خدا رو قبول داره 
میبینید ؟
یعنی دقیقا بهمون میگه ما تو آخرالزمانیم 
یه مغز متفکر و بزرگ مثل این انسان
اینطوری میگه خدا وجود نداره 
خدایا پناه میبرم به تو از شر فتنه های آخرالزمان
 سپاس شده توسط
امام محمد باقر که درود و رحمت خداوند بر او باد 
میفرمایند : 
لَقَنوا موتاکُم عِندَ الموت شهاده ان لا الله الا الله و
الولایه.
مردگان خودرا در وقت احتضار،شهادت لا الله الا الله و ولایت اهل بیت علیه سلام را به آن ها تلقین کنید.( وسائل ، ج ۲ ،ص ۶۶۵) 
نقل قول: پ ن : دوستان درباره ی این خیلی شنیدم و تحقیق کردم خیلی مهمه اگه روتون نمیشه که به فامیلاتون بگید اگر خدایی نکرده کسی توی بستر حالش خراب شد خودتون برید نزدیک بهش بگید هم مرگ اون رو آسون میکنه 
هم برای خودتون ثواب نوشتید .
 سپاس شده توسط
از پیامبران شنیده شده : 

مرگ برای مومن شیرین ترین بخش زندگیست 
و حضرت عزرائیل هنگام مرگ او را به آسانترین شکل ممکن قبض روح میکند 

اما وای بر کافران و گناهکاران که دیدن حضرت عزرائیل ( قبل از جهنم) عذابیست بزرگ 
وای بر شما پس وای بر شما 

پ ن : میگن حضرت عزرائیل به هر شکلی که بخاد در میاد 
حالا فکر کنید کافران با این صحنه رو به رو شن 
( تصویر فانتزی است)

نقل قول: [تصویر:  %DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B1%DB%B0%DB%B1%DB%...%DB%B0.png]

یا خود خدا من از این تصویرم میترسم 
البته زبانم لال من قصد نشون دادن چهره حضرت عزرائیل رو نداشتما فقط طبق احادیث به هر شکلی در میاد 
حالا فکر کنید برای یک مومن به چه صورته 
( تصویر فانتزی است) 
[تصویر:  31163213771802277158838418712018927470.jpg]
 سپاس شده توسط
امام جعفر صادق علیه السلام : 
من کان معه فی بیته لم یکتب من الغافلین وکان
ماجورا کلما نظر الیه .
کسی که کفنش در منزل به همراه خود دارد 
نام او در زمره ( غافلان) نوشته نمیشود و هربار که به آن نظر میکند برایش اجر و حسنه ثبت 
میگردد.  ( المحجهالبیضاء ، ج ۸، ص ۲۴۲) 
( ما کفن نمیخریم ، پس حداقل به یاد مرگ باشیم ، در دل شب و اول صبح )
 سپاس شده توسط
[تصویر:  Screenshot_2021_01_27_01_26_42.png]
بسم الله الرحمن الرحیم
~~~~~~~~~~^^^^^~~~~~~~~~~
وَ أَنْ لَیْسَ لِْلإِنْسانِ إِلاّ ما سَعی وَ أَنَّ سَعْیَهُ سَوْفَ یُری. (النّجم: 39 و 40)

رسول الله (صلّی الله علیه و آله و سلم‏)‏:
هرگاه نماز می‌گزاری آن‌گونه باش که گویی آخرین نماز توست.

حضرت علی(ع):
«ریشه قوت قلب، توکّل بر خدا است».
فردی از امام رضا(ع) می پرسد حد و مرز توکل چیست؟
حضرت می فرمایند: «توکل آن است که با اتکای به خدا از هیچ کس نترسی...»

امام سجاد (ع):
«بار الها!مرا به سوی تو حاجتی است که برای
رسیدن به آن طاقتم طاق شده و رشته ی چاره جویی هایم در برابر آن گسسته است، ...
بار الها بر محمد و الش رحمت فرست و دعای مرا پذیرنده، و به ندایم التفات کننده، و به زاریم رحم آورنده و صوتم را نیوشنده باش، و رشته ی امیدم را از خود مگسل، و پیوند توسلم را از خویش قطع منمای، و مرا در این حاجت و حاجات دیگرم به غیر خود حواله مکن... .»
یک قدم تا مرگ 

صحنه هایی که باید دید و تامل کرد ...
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
 سپاس شده توسط
مراحلی از قیامت 

آماده ای واسش ؟

سپاس شده توسط
(1399 بهمن 8، 6:23)*شهریار‌* نوشته است: مراحلی از قیامت 

آماده ای واسش ؟

ممنون از شهریار عزیز بابت فیلم های زیبا Khansariha (8)
 سپاس شده توسط
                   آمادگی برای قیامت
پیامبر اکرم صلّى الله علیه و آله فرمودند:
عَن اَنَسِ بنِ مالِک: سَمِعتُ رَسولَ اللهِ صلّی الله علیه و آله یقولُ: یا مَعشَرَ المُسلِمینَ شَمِّرُوا فَإنَّ الاَمرَ جِدٌّ وَ تَأَهَّبوا فَإنَّ الرَّحیلَ قَریبٌ وَ تَزَوَّدُوا فَإنَّ السَّفَرَ بَعیدٌ وَ خَفِفُّوا اَثقالَکُم فَإنَّ وَرَاءَکُم عَقَبَةً کَؤُوداً وَ لَایقطَعُها اِلَّا المُخِفُّونَ. اَیها النّاسُ اِنَّ بَینَ یدَی السّاعَةِ اُموراً شِداداً وَ اَهوالاً عِظاماً وَ زَماناً صَعباً یتَمَلَّکُ فیهِ الظَّلَمَةُ وَ یتَصَدَّرُ فیهِ الفَسَفَةُ وَ یضامُ فیهِ الآمِرونَ بِالمَعروفِ وَ یضطَهَدُ فیهِ النّاهونَ عَن المُنکَرِ فَاَعِدُّوا لِذَلِکَ الایمانَ وَ عَضُّوا عَلَیهِ بَالنَّواجِذِ وَ الجَأُوا اِلَی العَمَلِ الصّالِحِ وَ اَکرِهوا عَلَیهِ النُّفُوسَ تُفضُوا اِلَی النَّعیمِ الدّائِمِ.

از انس بن مالک روایت شده است که گفت: شنیدم پیامبر صلّی الله علیه و آله می‌فرماید: ای مسلمانان، خودتان را آماده کنید (و آستین‌ها را بالا بزنید) که امر قیامت جدّی است و آماده‌ی مرگ شوید، چرا که کوچ کردن نزدیک است و توشه بردارید که سفر طولانی است و بارهای خود را سبک گردانید که در پیش روی شما گردنه‌های صعب‌العبوری است که جز سبکباران کسی نمی‌تواند از آن بگذرد.
(ای مردم،) نزدیک قیامت و آخر دنیا، امور سخت و هول‌ها و وحشت‌های بزرگ و روزگار سختی است که در آن حکمرانان جهان، ظالمانند و فاسقان در مصدر امور قرار می‌گیرند و امر به معروف کنندگان مظلومند و نهی از منکرکنندگان در فشار. پس (در این موقع) با ایمان، آماده و مهیای آن روز شوید و بر دندان‌ها بفشرید (و عزم را جزم کنید) و به دامن عمل صالح پناه ببرید و نفس را بر انجام دادن کارهای نیک (باوجود ناخشنودی نفس) وادارید تا به بهشت جاودان نایل شوید.
بحارالانوار، ج 77، ص 186
نقل قول: آیا خودتونو آماده کردید ؟
هنوزم دیر نیستا بجنبید که اون روزها 
روز به روز به همه ی ما نزدیک تر میشن.
 سپاس شده توسط
مرگ در نزدیکی ماست ... تنها یک قدم 

لینک۱

لینک۲

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان