عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امام علی علیه السلام‏

أَنَّكَ فِي مَنْزِلِ قُلْعَةٍ وَ دَارِ بُلْغَةٍ وَ طَرِيقٍ إِلَى الْآخِرَةِ وَ أَنَّكَ طَرِيدُ الْمَوْتِ الَّذِي لَا يَنْجُو مِنْهُ هَارِبُهُ وَ لَا يَفُوتُهُ طَالِبُهُ وَ لَا بُدَّ أَنَّهُ مُدْرِكُهُ فَكُنْ مِنْهُ عَلَى حَذَرِ أَنْ يُدْرِكَكَ وَ أَنْتَ عَلَى حَالٍ سَيِّئَةٍ.

و بدان تو در منزلی هستی که از آن رخت خواهی بست، و خانه‌ای که بیش از روزی چند در آن نتوانی نشست و در راهی هستی که پایانش آخرت است، شکار مرگی که گریزنده از آن نرهد، و آن را که جوید بدو رسد و از دست ندهد، و ناچار پنجه بر تو خواهد افکند، پس بترس از آن که مرگت رسد و تو را در حال گناه بیابد.

نهج البلاغه، نامه ۳۱

بسم الله الرحمن الرحیم
~~~~~~~~~~^^^^^~~~~~~~~~~
وَ أَنْ لَیْسَ لِْلإِنْسانِ إِلاّ ما سَعی وَ أَنَّ سَعْیَهُ سَوْفَ یُری. (النّجم: 39 و 40)

رسول الله (صلّی الله علیه و آله و سلم‏)‏:
هرگاه نماز می‌گزاری آن‌گونه باش که گویی آخرین نماز توست.

حضرت علی(ع):
«ریشه قوت قلب، توکّل بر خدا است».
فردی از امام رضا(ع) می پرسد حد و مرز توکل چیست؟
حضرت می فرمایند: «توکل آن است که با اتکای به خدا از هیچ کس نترسی...»

امام سجاد (ع):
«بار الها!مرا به سوی تو حاجتی است که برای
رسیدن به آن طاقتم طاق شده و رشته ی چاره جویی هایم در برابر آن گسسته است، ...
بار الها بر محمد و الش رحمت فرست و دعای مرا پذیرنده، و به ندایم التفات کننده، و به زاریم رحم آورنده و صوتم را نیوشنده باش، و رشته ی امیدم را از خود مگسل، و پیوند توسلم را از خویش قطع منمای، و مرا در این حاجت و حاجات دیگرم به غیر خود حواله مکن... .»
https://www.aparat.com/v/l0S7p/%DA%A9%D9...9%88%D8%AA...

[تصویر:  2251315603075525734?view]
صوت زیبای دعای سحر >>>    دعای سحر

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ بَهاَّئِک بِاَبْهاهُ وَکُلُّ بَهاَّئِکَ بَهِىُّ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِبَهاَّئِکَ کُلِّهِ

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ جَلالِکَ بِاَجَلِّهِ وَکُلُّ جَلالِکَ جَلیلٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِجَلالِکَ کُلِّهِ

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ عَظَمَتِکَ بِاَعْظَمِها وَکُلُّ عَظَمَتِکَ عَظَیمَهٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِعَظَمَتِکَ کُلِّها
----------------------------
هیچ کس از یه دقیقه بعد از خودش خبر نداره

لینک
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
[تصویر:  %DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B1%DB%B0%DB%B3%DB%...%DB%B2.jpg]
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
[تصویر:  IMG15043600.jpg]
به نظرم آدم باید هر لحظه ای که فکر گناه به ذهنش میرسه، فکر مرگ باشه 128fs318181
فکر کنه که
اگر قرار باشه الان این گناه رو انجام بده و بلافاصله بعد از این گناه دور از جون، جانش رو از دست بده، جوری که فرصت توبه نداشته باشه
آیا باز هم این گناه رو انجام میده؟

ای وای که اگر به این فکر نباشیم
هم دنیامون خراب میشه و هم آخرت Hanghead
خواب می دیدم شب #مرگ من است، فصل پاییز گل و برگ من است، #غسل کردند و کفن پوشاندنم، در میان #قبر خود خواباندنم، زیر تل خاک ناپیدا شدم، همرهان رفتند و من #تنها شدم...
 سپاس شده توسط
امام على عليه السلام:

كسى كه توبه را به فردا حواله دهد،از هجوم مرگ در معرض بزرگترين خطراست
مُسَوِّفُ نَفسِهِ بالتَّوبةِ، مِن هُجومِ الأجَلِ على أعظَمِ الخَطَرِ

غررالحکم، حدیث 9876
درود  303

ترس از مرگ، یکی از رایج‌ترین نوع ترس در انسان‌هاست. ترس معقول از مرگ، یک راهکار مناسب است که باعث حفظ امنیت جانی ما می‌شود و ما را از خطرات دور می‌کند. ترس از مرگ یک پاسخ برای حفظ بقا است که باعث می‌شود در هنگام قرارگرفتن در موقعیت‌ها یا انجام کارهای خطرناک، خطر مرگ را احساس کنیم. به‌طور مثال ترس از مرگ باعث می‌شود هنگامی‌که در نزدیکی لبه‌ی صخره‌ها و پرتگاه‌های بلند قرار بگیریم به جلوتر حرکت نکنیم و یا هنگامی‌که دریا طوفانی است در آن شنا نکنیم. اما ترس از مرگ همیشه سودمند نیست. این نوع ترس در چنین مواردی باعث می‌شود که در ذهن افراد به‌صورت وسواس‌گونه رخنه کند و درحالی‌که فرد در هیچ‌گونه خطری نسبت به وقوع مرگ قرار ندارد، اما به‌طور مداوم به آن فکر کند و از آن بترسد.

نقل قول: *خب بچه ها ما تو این تاپیک خیلی در مورد مرگ گفتیم شنیدیم ، فکر کردیم و بیشتر به خاطر ترسمون از مرگ و عذاب زندگی بعدیمون سعی کردیم که گناه نکنیم.
هدف از ایجاد این تاپیک بیشتر به خاطر آگاهی شما بوده 
نه ترس شما !!
آگاهی به خاطر اینکه شما بیشتر آشنا شید بیشتر بهش اهمیت بدید یا در واقع نجات پیدا کنید .
بچه ها ترس بیخودی که بعضی ها از جهنم و... دارن باعث استرس و اضطراب و گاهی اوقات باعث نابودی اعتماد به نفس میشه .
پس بیاید یه بار برای همیشه این ترس رو کنار بزاریم و از دید درست به این موضوع فکر کنیم و دربارش بحث کنیم.

ترس از مرگ، ترس نسبتا پیچیده ای است بسیاری از افراد اگر نگوییم اکثر مردم از مرگ می ترسند با این حال، اگر ترس به قدری باشد که بر زندگی روزمره شما تاثیر گذارد، ممکن است دچار اضطراب شوند.  128fs318181

افرادی که بسیار باهوش و کنجکاو هستند اغلب در معرض خطر بیشتری برای این نوع از ترس ها قرار دارند، همان طور کسانی هستند که عقاید فلسفی و یا مذهبی خود را زیر سوال می برند.  39 

نقل قول: بچه ها در هر حال مرگ یه اتفاقیه که میفته 
نباید ازش ترسید که !
یه تکنیک خیلی خوب که میتونید خودتونو آروم کنید 
تمرین فوق العاده ذهن آگاهی

بچه ها شما در واقع دارید اون استرس و اضطراب و ترس رو از بین میبرید .
مدیتیشن و تمرین های ذهنی فوق العاده هستن .
باید نگاه ما به این مطلب نگاه حقیقی و درست باشه 
اصلا اجازه ندید احساسات بدی در مورد مرگ شما رو فرا بگیره .
اینطوری هم حس خوبی دارید و هم میتونید روی اعمال خوبتون بیشتر تمرکز کنید .
بچه ها اینم اضافه کنم ما نه فقط برای این موضوع بلکه برای تمامی جوانب زندگیمون باید ترس نادرست و نابجا رو از بین ببریم .
اگه به قانون ارتعاش و جذب هم معتقد باشید 
میگه که ذهن شما یا احساسات شما ( که کامل توی کنترل خودتونه ) 
با هر چیزی هم ارتعاش بشه یا در واقع بهش فکر کنه 
اون رو به خودش جذب میکنه 
به همین دلیله که توی قرآن یا کتب دیگه گفته که نترس باشید .
حتی توی انجیل این جمله فوق العاده اومده 

از هر چه میترسیدم به سرم آمد .
این جمله بی نظیر نیست ؟
موفق باشید .
خصوصیات بهشت

آدم وقتی این وعده های خدا رو میبینه از خود بی خود میشه 
این فیلم همیشه من رو نجات میده از شر وسوسه  1
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
 سپاس شده توسط
«أُوصِیکُمْ بِذِکْرِ الْمَوْتِ وَ إِقْلاَلِ الْغَفْلَةِ عَنْهُ، وَ کَیْفَ غَفْلَتُکُمْ عَمَّا لَیْسَ یُغْفِلُکُمْ، طَمَعُکُمْ فِیمَنْ لَیْسَ یُمْهِلُکُمْ! فَکَفَی وَاعِظًا بِمَوْتَی عَایَنْتُمُوهُمْ، حُمِلُوا إِلَی قُبُورِهِمْ غَیْرَ رَاکِبِینَ، وَ أُنْزِلُوا فِیهَا غَیْرَ نَازِلِینَ، فَکَأَنَّهُمْ لَمْ یَکُونُوا لِلدُّنْیَا عُمَّارًا، وَ کَأَنَّ الاْخِرَةَ لَمْ تَزَلْ لَهُمْ دَارًا. أَوْحَشُوا مَا کَانُوا یُوطِنُونَ، وَأَوْطَنُوا مَا کَانُوا یُوحِشُونَ، وَ اشْتَغَلُوا بِمَا فَارَقُوا، وَ أَضَاعُوا مَا إِلَیْهِ انْتَقَلُوا. لاَ عَنْ قَبِیحٍ یَسْتَطِیعُونَ انْتِقَالاً، وَ لاَ فِی حَسَنٍ یَسْتَطِیعُونَ ازْدِیَادًا. أَنِسُوا بِالدُّنْیَا فَغَرَّتْهُمْ، وَ وَثِقُوا بِهَا فَصَرَعَتْهُمْ. فَسَابِقُوا رَحِمَکُمُ اللهُ إِلَی مَنَازِلِکُمُ الَّتِی أُمِرْتُمْ أَنْ تَعْمُرُوهَا، وَ الَّتِی رَغِبْتُمْ فِیهَا، وَ دُعِیتُمْ إِلَیْهَا. وَ اسْتَتِمُّوا نِعَمَ اللهِ عَلَیْکُمْ بِالصَّبْرِ عَلَی طَاعَتِهِ، وَ الْمُجَانَبَةِ لِمَعْصِیَتِهِ، فَإِنَّ غَدًا مِنَ الْیَوْمِ قَرِیبٌ. مَا أَسْرَعَ السَّاعَاتِ فِی الْیَوْمِ، وَ أَسْرَعَ الاَْیَّامَ فِی الشَّهْرِ، وَ أَسْرَعَ الشُّهُورَ فِی السَّنَةِ، وَ أَسْرَعَ السِّنِینَ فِی الْعُمُرِ!» (نهج البلاغه، خطبۀ ۱۸۸)

شما را به یاد کردن مرگ و کاستن بیخبری‌تان از آن سفارش می‌کنم. چگونه از چیزی غافلید که شما را رها نمی‌کند و از شما غافل نیست؟ چگونه از کسی که مهلت نمی‌دهد (ملک الموت) مهلت می‌طلبید؟ برای پند دادن به شما مردگان بسنده‌اند که آنان را دیدید. بر دوش‌ها به گورهایشان بردند، نه خود سوار بودند؛ در گورهایشان فرود آوردند، نه خود فرود آمدند. گویی آنان آباد کننده دنیا نبودند، و گویی همیشه آخرت خانه‌هایشان بود، و پیوسته در آن غنودند. آنچه را وطنِ خود گرفته بودند، از آن رمیدند؛ و در آنجا که از آن می‌رمیدند، آرمیدند. بدانچه از آن جدا شدند، سرگرم گردیدند؛ و جایی را که بدان رفتند، تباه گردانیدند. نه از زشتی، باز گردیدن توانند؛ و نه بر کارِ نیک، افزودن. به دنیا خو گرفتند و آنان را فریفته ساخت؛ و بدان اعتماد کردند و بر خاکشان انداخت. پس بر یکدیگر پیشی گیرید خدایتان بیامرزد! در خانه‌هایتان که شما را آباد کردنِ آن فرموده‌اند، و بدانچه خواهان آنتان ساخته‌اند و بدان خوانده‌اند. و با شکیبایی بر طاعتِ خدا و دوری گزیدن از معصیتِ او، کامل ساختن نعمتهایش را بخواهید، که فردا به امروز نزدیک است، و چه شتابان گذرد ساعتها در روز، و روزها در ماه، و ماه‌ها در سال، و سال‌ها در دورانِ زندگانیِ کوتاه.
 سپاس شده توسط
نقل قول: [تصویر:  unnamed.jpg]

یادمرگ خواهش های نفس را میمیراند.
سوره قیامت صوتی

سوره قیامت تصویری

حتما با هندزفری گوش کنید fly2

خودم شخصا عاشق این سوره هستم و در حال حفظ کردنشم مخصوصا معنی چون خیلی آدم رو تو فکر میبره .

از خواص این سوره و ایمان به این سوره 

رد شدن از پل قیامت و محشور شدن با صورت خوشحال و شاد در قیامت و آسان شدن مرگ .  Smiley-face-thumb
البته به شرط اینکه بهش عمل کنید cheshmak
سلام خداقوت داداش ماجراجو Thankyou
برای رهایی از عذاب قبر چه کنیم؟ 302

بنابر روایات مستند، مداومت بر قرائت برخی ادعیه و یا سوره‌هایی از قرآن، همچون آیه الکرسی، قرائت برخی از ادعیه صحیفه، خواندن سه مرتبه دعای یستشیر، خواندن سوره یاسین، قرائت سوره تکاثر در هنگام خوابیدن، قرائت و مداومت بر زیارت عاشورا، خواندن نماز مخصوص شب جمعه که جزئیات آن در مفاتیح ذکر شده است، از جمله اعمالی است که موجب کاستن فشار قبر بر بدن انسان پس از مرگ خواهد شد.

طولانی کردن سجده به هنگام نماز خواندن، مردم آزار نبودن، بی مبالات نبودن به طهارت و نجاست، خوش اخلاقی با خانواده، صبر کردن زن در برابر بد خلقی و تنگ دستی شوهر، بخشیدن مهریه زن به شوهر و… همگی جزو اعمالی است که انسان را از عذاب قبر پس از مرگ مصون می‌کند.

علما و بزرگانی که اموری را از حضرت ولی عصر (عج) کسب کرده اند، گفته اند که مداومت بر قرائت زیارت عاشورا، تأثیر به سزایی در دفع عذاب قبر دارد، چرا که در فراز آخر زیارت عاشورا می‌خوانیم "اللهم الرزقنی شفاعه الحسین (ع) یوم الورود" و این "یوم الورود" بر طبق روایات، همان روزی است که پیکر انسان وارد قبر می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین کریم مومنی
 سپاس شده توسط
هر بار خبر فوت کسی رو میشنوم 12
جمله یه بنده خدایی میاد تو ذهنم:

یه نفر تو صف رفتیم جلو..‌‌.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان