کانون

نسخه‌ی کامل: میزگرد و مباحث پیرامون ورزش
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام

توی این تاپیک به دور حاشیه و نزاع به بحث و تبادل نظر در مورد تمام رشته های ورزشی میپردازیم

با تشکر
خب پوریا جون من موافقم فقط درباره چه چیزایی صحبت کنیم مثلا میگیم منچستریونایتد خیلی سر تر از بارسا و رئاله 317
فوتبالللللل داره شروع میشه. هر کی رفت استادیوم ما رو هم دعا کنههههههههه (البته تا حالا دیگه حتما رفته 4fvfcja

خدا کنه ببریم 53258zu2qvp1d9v
اگرچه امیدی به این تیم نیست4fvfcja13
اونور در حال بحث بوديم هادي جان 4fvfcja

ورزشگاه پر شد همين الان
چه استرسی وارد می کنن!! یایا خیلی خوب ضربه ایستگاهی می زنه کره! 13131313
317317317317317317317317
واییییییییییییییییییییییییییییییی
بردیممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

شانسی بود ولی بردییییییییییییییییییییییییممممممممممممممممممممم

دلم درد گرفت از بس جیغ زدمممممممممممممممممممم

این همسایه پاینیمون فکر کنم یه هویی ترسید از بس جیغ بلندی بود haha
چه تالار خشک و بی روحی
مگه شماها فوتبالی نیستید؟؟؟
بیایید بحث کنیم
امشب من یونایتد ـ استون ویلا
ساعت ۲۱
شبکه ورزش پخش خواهد کرد
اولین پست تخصصی من

""چرا لیگ برتر انگلیس بهترین لیگ جهان است؟""

بدون شک لیگ های معدودی هستند که قابل مقایسه با لیگ برتر انگلستان باشند برای مثال لیگ های پرتغال ، فرانسه ، هلند و ... لیگ های خوبی هستند اما بدون شک کسی مدعی نیست که این لیگ ها از لیگ جزیره بهترند.
به عقیده من چهار لیگ برتر اروپا عبارتند از : پرمیر لیگ ، لالیگا ، سری آ و بوندسلیگا

اگر به تعداد قهرمانی های تیم های هر لیگ در چمپیونزلیگ نگاه کنیم :

1- اسپانیا 13 قهرمانی
2- انگلستان 12 قهرمانی
3- ایتالیا 12 قهرمانی
4- آلمان 6 قهرمانی

در می یابیم که لیگ آلمان کمی ضعیف تر از 3 لیگ دیگر است اما ایتالیا ، اسپانیا و انگلیس بسیار به هم نزدیکند. پس بررسی دقیق تر را روی این سه لیگ شروع می کنیم :

عوامل خوب بودن یک لیگ :

1- چند قطبی بودن : اجازه دهید نگاه کنیم که از هر لیگ چند تیم موفق به کسب جام قهرمانی چمپیونز لیگ شده اند.

انگلستان : 5 تیم : چلسی ، منچستریونایتد ، لیورپول ، استون ویلا و ناتینگهام فارست

ایتالیا : 3 تیم : اینتر میلان ، آث میلان و یوونتوس

اسپانیا : 2 تیم : بارسلونا و رئال مادرید

پس نتیجه می گیریم در طول تاریخ نیز لیگ جزیره تیم های بسیار قوی بیشتری داشته است.

در ضمن در حال حاضر تیم هایی همانند آرسنال ، منچستر سیتی ، تاتنهام ، نیوکاسل و حتی اورتون اگر در برابر رئال مادرید یا بارسا بازی کنند ؛ می توانند بیشتر از تیم هایی مثل اتلتیکو مادرید ، بیلبائو ، لوانته و ... برای این دو تیم دردسرساز شوند (حداقل 5-0 نمی بازند!)

2- عدم حضور بازیکنان همان کشور در لیگ های دیگر :

اگر بازیکنان تیم ملی اسپانیا ، به لیگ انگلیس می روند ؛ چه دلیلی دارد؟

بدون شک اگر لیگ کشور خود بازیکن ، لیگ بهتری باشد ؛ بازیکن همان لیگ را انتخاب می کند زیرا می تواند در کنار خانواده خود باشد ؛ در کشور خود بازی کند و ...

اگر به تیم ملی اسپانیا در یورو 2012 نگاه کنید ؛ بسیاری از بازیکنان آن از جمله تورس ، ماتا ، داوید سیلوا و ... در لیگ جزیره توپ می زنند و بازیکنانی همانند فابرگاس ، آلونسو و پیکه سابقه بازی در جزیره را دارند اما تمام بازیکنان تیم ملی انگلیس ، بدون استثنا در لیگ کشور خود شاغل هستند و حتی در سال های اخیر به خاطر ندارم که بازیکن فوق العاده مطرح انگلیسی در خارج از لیگ جزیره بازی کرده باشد.

پس تمام بازیکنان انگلیسی ، لیگ خود را برترین لیگ دنیا می دانند اما برخی اسپانیایی ها لیگ جزیره را ترجیح می دهند.

3- در سال های اخیر :

فینال های لیگ قهرمانان از سال 2005 :

2005 : لیورپول - میلان
2006 : آرسنال - بارسونا
2007 : لیورپول - میلان
2008 : چلسی - منچستریونایتد
2009 : بارسلونا - منچستریونایتد
2010 : بایرن مونیخ - اینتر
2011 : بارسلونا - منچستر یونایتد
2012 : چلسی - بایرن مونیخ

تعداد حضور انگلیسی ها : 8
تعداد حضور ایتالیایی ها : 3
تعداد حضور اسپانیایی ها : 3
تعداد حضور آلمانی ها : 2
تعداد تیم های انگلیسی که در چند سال اخیر به فینال رفته اند : 4
تعداد تیم های ایتالیایی که در چند سال اخیر به فینال رفته اند : 2
تعداد تیم های اسپانیایی که در چند سال اخیر به فینال رفته اند : 1
تعداد تیم های آلمانی که در چند سال اخیر به فینال رفته اند : 1

پس لیگ جزیره هم از نظر تعداد تیم های قوی و هم قدرت تیم های قوی از 3 لیگ دیگر سرتر است.

4- میزان خطرساز شدن تیم های قعر جدولی :

قطعا اگر تیم های قعر جدول بازی های زیبایی را در برابر تیم های قوی انجام دهند ؛ سبب جذابیت لیگ خواهد شد. در لیگ اسپانیا ، تیم قعر جدولی مثل خیخون ، سوسیداد و ... هیچ گاه تنوانسته با رئال و بارسا خوب بازی کند و همیشه 5-0 یا 4-0 باخته است. اما همه دیدند که پارسال سیتی با چه دردسری در زمین خود QPR ده نفره را شکست داد. همه دیدند که اولین باخت فصل 2011 منچستریونایتد در برابر ولوز رده بیستمی رقم خورد و همه دیدند که تنها تساوی خانگی سیتی در فصل قبل برابر ساندرلند بود (آن هم بازی 3-1 باخته را 3-3 کردند!)

پس لیگ انگلیس از این لحاظ هم قوی تر است
(1391 آبان 20، 18:06)Mi6united نوشته است: [ -> ]چه تالار خشک و بی روحی
مگه شماها فوتبالی نیستید؟؟؟
بیایید بحث کنیم
اینجا یه زمانی دست آقا پوریا بود42
الان ایشون نیستن که چراغ تالار ورزشی رو روشن نگه دارن53258zu2qvp1d9v

-----------------------
بحث کنیم. موضوع بده . پایه امSmiley-face-thumbKhansariha (18)
این همه ورزش داخل این دنیا هست؟
شما فقط از نتیجه فوتبال حرف میزنید
خیلی عجیبه چرا از تجربه های ورزشی خود تون چیزی نگفتید
من بیشتر ورزش های رزمی دوست دارم

من تکواندو اول

بعد کنگفو

و در آخر اسکیت و شنا هم خیلی خوشم میاد
ولی اسکیت دیگه به سنم نمیخوره
شنا هم گرونه
سلام
این پست فقط جهت مطلع شدن بچه هاس.....
این alex(بالا پست گذاشته)
با اونAlex خودمون فرق داره
alex تازه نفسه با اون Alex اشتباه نشه حواستون جمع باشه.
داریم نزدیک میشیم به دربی 4fvfcja4fvfcja4fvfcja ببینم امسال چند تا می خورین 4fvfcja4fvfcja
پرسپولیس میترکونهKhansariha (48)
اقا شرطبندی اگه پیروزی برد ما به شما اعتبار میدیم اگه استقلال برد شما به ما4chsmu1
دلم براتون میسوزه که پیشاپیش باید اعتیارا رو رد کنید بیاد4chsmu1
(1391 دي 30، 17:15)tnxGOD نوشته است: [ -> ]اقا شرطبندی اگه پیروزی برد ما به شما اعتبار میدیم اگه استقلال برد شما به ما4chsmu1
دلم براتون میسوزه که پیشاپیش باید اعتیارا رو رد کنید بیاد4chsmu1
4fvfcja4fvfcja4fvfcja4fvfcja4fvfcja

هیچی، اعتباره رو از دست دادی 4fvfcja
اعتبار منو پیشاپیش بده 4fvfcja
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30