دوست خوبم به کانون ترک خودارضایی خوش اومدی. اگر این پیغام رو می بینی، به این خاطر هست که هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن تا به ما ملحق شی و از تمام امکانات سایت استفاده ببری.
اگر قبلا ثبت نام کردی، می تونی از اینجا وارد شی.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

*-*خودارضایی زیر ذره بین*-*

Information 
#1
53سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان گلم.
امیدوارم که همتون در سلامتی کامل به سر ببرید و هرروز یک قدم بیشتر به سوی خداوند بردارید.
این تاپیک با اجازه ی مدیر عزیز و گرامی این انجمن افتتاح شد.
در این تاپیک قصد من این است که یک تحقیق جامع و کامل در رابطه با مسئله ی خودارضایی انجام دهم و این مسئله را زیر ذره بین موشکافانه بررسی کنم.
از دوستان خواهشمندم اگر فقط نظرات کوتاهی در رابطه با مطلبی که گذاشته می شود،دارند اینجا ارائه بدهند ولی اگر خواستند در رابطه با آن بحث کنند می توانند از تاپیک "میزگردکانون" استفاده کنند.
مطالب به مرور اینجا آورده می شوند و در آخر یک نتیجه گیری کلی ارائه می شود.
منابع مورد استفاده نیز در آخر فهرست وار ارائه می شود.
به امید موفقیت روزافزون همه ی شما.53

دوستان لطفا قبل از مطالعه ي  هر مطلبي در اين تاپيک اين قسمت را مطالعه کنيد.
مقدمه:

همه ی ما که اینجا جمع شده ایم خودارضایی را تجربه کرده ایم.یا همین چند دقیقه ی پیش یا چندروز پیش یا چند ماه پیش یا چند سال پیش،مهم اینه که آن را تجربه کرده ایم.برای بعضی ها تجربه ی خوبی بوده و برای بعضی ها تجربه ی بدی بوده است.اما بیایید بیشتر روی این مساله متمرکز شویم.
چرا ما به خودارضایی دچارشدیم؟
چرا انجامش می دهیم؟
چرا باید انجامش ندهیم؟
آیا واقعا خودارضایی باید ترک شود؟چرا؟
واقعا ما از خودارضایی چه می دانیم؟
آیا خودارضایی بیماری است یا یک مکانیسم مزمن؟
همه ی این سوالات گاه و بی گاه به ذهن من و شما وارد می شود.پاسخ آنها را چه می دهید؟آیا خودتان به دنبال پاسخ می گردید یا فقط به شنیده ها اکتفا می کنید و دست نگه می دارید.
خداوند در آيه ۳۶ سوره اِسراء ميفرمايد:

"و لا تقف ما لیس لک به علم انّ السّمع و البصر والفواد کلّ اولئک کان عنه مسئولا"
"و هرگز آنچه را بدان علم و اطمینان نداری دنبال مکن که در پیشگاه خدا چشم و گوش و دل مسئولند!"

بیایید این موضوع را بدون اغراق و هر گونه خرافه بررسی کنیم.خرافات بسیاری در رابطه با این موضوع وجود دارد که توسط یک مشت انسان نادان در قدیم ارائه شده و امروزه هم توسط بعضی ها ارائه می شود.خرافاتی که وقتی می شنویم شاخ در می آوریم!!!
بعضی از این خرافه ها عبارتند از :مو در آوردن کف دست،کشیده شدن چشم ها به داخل صورت و نابودی کل چشم،خون بالا آوردن به طور مداوم،دیوانگی،کج شدن صورت،ایجاد یک حفره زیر ناف و .... این خرافه ها را من از بعضی افراد شنیده ام.آیا واقعا این حرفها درست است؟آیا این مطالب صحت علمی دارد؟آیا هنوز هم کسی این چرندیات را باور می کند؟
پس بهتر است خودارضایی را بسیار دقیق و به دور از هر گونه تصمیم گیری احساسی بررسی کنیم.آن عینکی که توسط برخی افراد جاهل روی چشم ما گذاشته شده را به دور بیندازیم و خودمان به دنبال حقیقت برویم.

دوستان عزیز توجه داشته باشید مطالبی که اینجا آورده می شود هم شامل مطالب مثبت و هم منفی راجع به خودارضایی و نظرات افراد مختلف است.پس لطفا زود قضاوت نکنید.خیلی سریع با دیدن یک پست تصمیم گیری نکنید و صبرداشته باشید تا مطالب تکمیل شود.
-------------------------------------------------
فهرست مطالب:

خودارضایی زیر ذره بین علم :

تاریخچه ی خودارضایی: "از دیروز تا به امروز"
نحوه نگرش به خود ارضائی از اوایل قرن بیستم تا بحال
فایل صوتی مصاحبه با "دکتر مریم محبی"
خود ارضایی از نظر "دکتر فرناز عطائی" متخصص روانپزشکی
بخشی از کتاب "دكتر بهنام اوحدي" در ارتباط با خودارضایی
خودارضایی و سرطان پرستات
گزارشی کوتاه از مصاحبه با "آقای دکتر آذرخش مکری" روانپزشک و عضو هيئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران
بخشی از مقاله ای در ارتباط با خودارضایی
"بخشي از کتاب "آموزش جنسي آقايان
مطلبی در خصوص بررسی معایب خودارضایی
خود ارضايي[M*a*s*t*u*r*b*a*t*i*o*n] دركودكان
گوشه ای از مصاحبه با "دکتر افتخار" در مورد خودارضایی
نحوه ی نگرش نسبت به خودارضایی در اوایل دهه ی 20 به روایت تصویر
بخشی از مقاله ای در مورد خودارضایی در زنان
مقاله ای در مورد خواب های جنسی
بخشی از مقاله ای در تحليلي بر مسئله خودارضايي در جوانان
بخشی از مقاله ای در مورد عواقب انحرافات جنسی
"قسمتی از مقاله ای از "دکتر عیوض زاده " در مورد خودارضایی"
بخش اول مقاله ای از خانم "مژگان کاهن" در مورد خودارضایی
بخش دوم مقاله ای از خانم "مژگان کاهن" در مورد خودارضایی
بخش سوم مقاله ای از خانم "مژگان کاهن" در مورد خودارضایی
مطلبی در مورد عوارض خودارضایی از نگاهی دیگر
بخشی از کتاب "ناتوانی های جنسی" در مورد خودارضایی
نارسائی و مرگ مغزی ناشی از خود ارضایی های افراط گونه چیست؟
تعدادی سوال و جواب در رابطه با خودارضایی
نظر "دکترچهرازی" در مورد خودارضایی
(مقاله ای در مورد آثار خودارضايي در دوران نوجواني(بخش اول
(مقاله ای در مورد آثار خودارضايي در دوران نوجواني(بخش دوم
مطلبی با عنوان "استمنا و خطرات آن"
واریکوسل
هیدروسل
از کار افتادن نیروی جنسی و فقدان میل جنسی(بررسی)
بررسی ضعف بینایی و گودی زیر چشم
بررسی بند هشتم "استمنا و خطرات آن"
بررسی دیگر بند های مطلب "استمنا و خطرات آن"
زود انزالی یا انزال زودروس (قسمت اول)
زود انزالی یا انزال زودروس (قسمت دوم)
زود انزالی یا انزال زودروس (قسمت سوم)
زود انزالی یا انزال زودروس (قسمت آخر)
 سپاس شده توسط
#2
تاریخچه ی خودارضایی: "از دیروز تا به امروز"

تاحالا به این موضوع فکر کردید که چی شد اصلا این خودارضایی بوجود آمد؟اولین بار توسط چه کسی انجام شد؟پاسخ به این سوالات کمی سخت است.
با اینکه از تصاویر یافته شده در غارها و دیگر یافته های موجود از دوران ما قبل تاریخ شواهدی دال بر خودارضایی یافت نمیشود با اینحال خودارضایی گونه ای از شامپانزه به نام بونوبو که دارای 98.4% DNA مشترک با انسان است به احتمال خود ارضایی انسان اولیه قوت می بخشد. تصویر خودارضایی مردها در جهان باستان تصویری دور از ذهن و عجیب نیست. برای مثال مصریان خود ارضایی را به عنوان عملی که از طریق آن خدای خورشید, "اتوم" اولین معادل آدم و حوا یعنی "شو" و "تفنوت" را خلق کرد, جشن میگرفتند.سومری ها که اولین زبان نوشتاری غربی را اختراع کردند از خودارضایی خدای خود "انکی" یاد میکنند که از اسپرمش آب روانی در رودخانه تیگریس جاری میشد! محکوم کردن خودارضایی قدمتی به اندازه بارورپرستی بشر دارد و احتمالا ریشه در این حقیقت دارد که انسان اولیه امنیت بیشتر خود را در زندگی بصورت گروهی و قبیله ای دید. هر چه قبیله ای بزرگتر بود شانس بیشتری برای تصاحب قلمرو جدید و گسترش پایه های قدرت خود داشت. از لحاظ تئوری دلیل آنکه هر گونه عمل جنسی که منجر به افزایش جمعیت نمیشود (مثل همجنسگرایی و خودارضایی و ...) از دید عموم غلط و غیر اخلاقی شمرده می شود همین موضوع است. در حالیکه که این تئوری در جهان پر جمعیت امروز منطقی به نظر نمیرسد ولی این ساختار عقیدتی کماکان طرز فکر بسیاری از مردم را تحت عنوان "ارزشهای اخلاقی" تشکیل میدهد.اولین بار در سده های 17 و 18 میلادی بود که این تصور که خودارضایی موجب اختلال های فیزیکی و روانی میشود بوجود آمد. برخی از دانشمندان, پزشکان برجسته, فلاسفه و رهبران مذهبی باور داشتند که خودارضایی باعث جنون, کوری , مشکلات جدی برای سلامتی مانند عقب ماندگی ذهنی, مشکلات شنوایی و صرع میشود. در حقیقت خودارضایی را عامل بروز بالغ بر 60 درصد بیماری های روانی و جسمی میدانستند.در همان سالها حتی قفسهای فلزی ساخته و پشنهاد شد که دور آلت پسران قرار میگرفت و با وجود اینکه امکان نعوظ آلت آنها در این قفسها وجود داشت ولی نمیتوانستند این عضو خود را لمس کنند تا عملا خودارضایی برای آنها ممکن نباشد. در قرن بیستم بود که افرادی از جوامع پزشکی در صحت اینکه خود ارضائی باعث بروز بیماریهایی میشود شک کردند و مطالعه ی خود را در این زمینه گسترش دادند.
 سپاس شده توسط
#3
قسمتی از یکی از برنامه های رادیو فردا که درباره ی خودارضایی و شامل مصاحبه ای کوتاه با یکی از کارشناسان مسائل جنسی مقیم کانادا می باشد.

[تصویر:  46534678.thumbnail.jpg]

حجم : 8.5 مگابایت
مدت زمان : 9:45

لینک دانلود

(باز هم تاکید می کنم زود قضاوت نکنید!)
#4
نحوه نگرش به خود ارضائی از اوایل قرن بیستم تا بحال

خودارضایی حتی تا اوایل قرن بیستم یک نوع انحراف از رابطه‌ی جنسی سالم محسوب می‌شد و این تصور رایج بود‌، که اگر کسی خودارضایی بکند‌، بینایی یا هوش خود را از دست داده و حتی ممکن است به جنون کشیده شود‌. حتی پزشکان به والدین سفارش می‌کردند که به هر ترتیبی شده‌، جلوی خودارضایی بچه‌های‌شان را بگیرند‌، وگرنه فرزند‌شان بعدها دچار کمردرد و در روابط جنسی منفعل خواهد شد و ... برای جلوگیری از خودارضایی وسایلی هم درست کرده بودند‌، مانند وسیله‌ای آهنی که به هنگام خواب آلت تناسلی پسربچه را در آن قرار می‌دادند تا جلوی نعوظ آن را بگیرد‌. در صورتی که پسربچه در خواب تحریک می‌شد‌، دردِ شدید‌، میلِ جنسی را در او سرکوب می‌کرد‌. دستگاه دیگری نیز وجود داشت که به همین شکل بود‌، منتها قسمت جلوی آن‌را چیزی سوزاننده‌، مانند فلفل‌، می‌گذاشتند تا آلت جنسی در صورت تحریک‌، بسوزد و این گونه میل جنسی خود به خود از بین برود‌. و یا در خانواده‌های اشراف رسم بود که مستخدمین را همراه بچه‌ها به حمام بفرستند تا مواظب باشند که دستِ بچه‌ها به آلت تناسلی‌شان نخورد‌. و یا برای جلوگیری از خود‌ارضایی شب‌ها دست بچه را می‌بستند‌.

بعدها با مطالعاتی که در این زمینه شد‌، یک مقدار این "تابو" از بین رفت‌. تحقیقاتِ کنتی نقش مهمی در این میان داشت‌. 95‌درصد زنان و 99‌درصد مردانی که به انستیتو کنتی مراجعه کرده بودند‌، در طول زند‌گی خود دست به خود‌ارضایی زده بودند‌. بعدها تحقیقاتی روی حیوانات انجام دادند و دیدند که همه‌ی حیوانات وقتی جنس مخالف نباشد‌، خود‌ارضایی می‌کنند‌. در این‌جا این سوآل پیش آمد که وقتی تمام حیوانات خود‌ارضایی می‌کنند‌، چرا انسان نکند‌. خود‌ارضایی قبل از بلوغ نیز صورت می‌گیرد‌، اما در دوره‌ی بلوغ به بالاترین حد می‌رسد‌. در دوره‌های بعدی این کم می‌شود‌، ولی در دوران پیری باز اوج می‌گیرد‌.
باورهای نادرست در ارتباط با مسئله ی خودارضایی
بخشی از مطالب گفته شده توسط Cory Silverberg محقق و درمانگر مشکلات جنسی و سلامت جنسی

وقتی به تاریخ نگاه می کنیم مطالب عجیب و غریبی در باره خودارضایی می بینیم که باورش سخت است. کور شدن , دیوانه شدن , رویش موی کف دست از جمله اونها هستند(که قبلا اشاره شد) . می توان گفت در همه جوامع و فرهنگ ها حتی در کشور های غربی هم گاه به گوش میرسد و در تاریخ فرهنگ اونها وجود داشته است.این محقق اظهار کرده است که برای جداسازی حقیقت از خرافات محض مطلب او مفید است.

حقیقت این هست که خودارضایی در همه سن ها انجام می شود. نتایج نظر خواهی ها نشان داده که بین 70 تا 90% بالغین خوداراضایی می کنند.مسلما با بالا رفتن سن این آمار کاهش پیدا می کند ولی نتایج یک تحقیق نشان داده است که 40% بالای 60 ساله ها نیز خودارضایی می کنند.این تحقیق روی 800 فرد بالای 60 سال انجام شده است.مطالعه دیگر نشان داده که حد اقل 20% افراد سالمند خودارضایی می کنند
هفته ای یکبار یا بیشتر. خودارضایی فقط برای نوجوانان و جوانان نیست و اینطور هم نیست که حالت نابالغ شخصیت های جنسی افراد باشد
در حالی که اغلب آمار ها حکایت از این دارد که مردها بیشتر خودارضایی می کنند ولی این به مفهوم این مطلب نیست که طبیعت بدن مردها باعث می شود که خودارضایی کنند.حقیقت این هست که چون جامعه به خودارضایی زنان نگاه مثبتی ندارد در اغلب نظر خواهی ها و مطالعاتی که انجام می شود زنها از ابراز عقایدشان اکراه دارند. هیچ مطالعه ای نشان نداده است که تمایل به انجام خودارضایی ارتباطی به طبیعت فیزیولوژیک و جنس افراد داشته باشد
این محقق همچنین در ادامه اشاره کرده است که بجز موارد بسیار نادر خودارضایی زیاد مشکلی ایجاد نمی کند. اگر شخصی بطور وسواس گونه آنقدر خودارضایی می کند که نمی تواند جلوی خودش را بگیرد و یا حالتی هست که نمی تواند و یا شریک جنسی بگیرد و از نظر روحی خودش را وابسته به انجام مکرر خودارضایی می بیند بهتر است با مشاور روانشناس مشورتی انجام دهد.در غیر اینصورت خودارضایی چه یک بار در ماه انجام شود چه 3 بار در روز بدون اشکال است و دلیلی برای نگرانی در مورد آن وجود ندارد.(البته امروزه تحقیقات دیگری صورت گرفته که بخشی از حرفهای این محقق زیر سوال می رود و در ادامه اشاره می شود)
 سپاس شده توسط
#5
خود ارضایی از نظر "دکتر فرناز عطائی" متخصص روانپزشکی

خودارضایی (Masturbation)
هیچ نوع فعالیت جنسی بیش از خودارضایی مورد بحث قرار نگرفته، صریح تر و آشکارتر محکوم نشده و جهانگیرتر انجام نگرفته است.

شیوع :
تحقیقات آلفرد کنیزی در مورد شیوع خودارضایی حاکی از آن است که تقریباً همه مردان و سه چهارم همه زنان زمانی در عمر خود به آن دست زده اند.
کودک در سن 15 تا 19 ماهگی همان طور که در عمل انگشتان و دهان خود کاوش می کند یاد می گیرد که در مورد دستگاه تناسلی خود نیز چنین کند.

احساس لذتی که از تماس این ناحیه به او دست می دهد به همراه میل عادی برای کاوش بدن سبب علاقه ای طبیعی به لذت خودارضایی در این دوره می شود که توصیه می شود چنین تجاربی با ترس گناه آلود مهار نشود چراکه بعدها در زندگی زناشویی این ترس مانع لذت بردن او از یک ارتباط جنسی سالم می شود.
با نزدیک شدن سن بلوغ و صعود ناگهانی هورمونهای جنسی کنجکاوی جنسی تشدید می شود.

نوجوانان از لحاظ جسمی توانایی نزدیکی و رسیدن به ارگاسم را دارا هستند ولی معمولا با مهارهای اجتماعی کنترل می شوند. تا این که در سنین بزرگسالی این مسئله به طور طبیعی جای خود را به رابطه جنسی و ازدواج می دهد.

عوارض :
تحریم های اخلاقی بر علیه خودارضایی موجب پدید آمدن افسانه هایی مثل پیدایش و ایجاد بیماری روانی یا کاهش توانایی جنسی در نتیجه این عمل شده است. هیچ شواهد اختصاصی به نفع این ادعاها وجود ندارد. باور به این افسانه ها خود موجب نگرانی و اضطراب می شود.

آیا خودارضایی امری طبیعی محسوب می شود یا یک نوع اختلال ؟
خودارضایی هنگامی غیرطبیعی محسوب می شود که تنها شکل فعالیت جنسی در بزرگسالی باشد یا چنان به افراط صورت گیرد که حاکی از وجود یک وسواس عملی یا کژکاری جنسی باشد یا وقتی مستمراً به رابطه جنسی با فردی دیگر ترجیح داده شود.

اعتیاد جنسی چیست ؟
اما اعتیاد جنسی مقوله دیگری است که مطمئناً عوارض جسمی و روانی خاص خود را دارد. این مفهوم برای توصیف کسانی است که به صورت وسواسی در پی تجارب جنسی هستند و اگر نتوانند تکانه های جنسیشان را ارضا کنند رفتارشان مختل می شود. بارها سعی می کنند این رفتار را متوقف کنند ولی قادر به این کار نیستند.

هرچند ممکن است پس از چنین اعمالی شخص دچار پشیمانی و احساس گناه شود ولی چنین احساساتی برای جلوگیری از بروز بعدی این رفتار کافی نیستند. معمولاً در دوره های پر استرس یا هنگام عصبانیت و اضطراب شدیدتر می شود. که هم می تواند به شکل خودارضایی و هم نزدیکی های مکرر باشد. و این موجب تخریب عملکرد شخص در زندگی زناشویی، اجتماعی و گاهی حرفه ای می شود.
باید در این افراد انگیزش کافی برای کنترل رفتار ایجاد کرد. جهت درمان معمولاً از روان درمانی استفاده می شود.

برگرفته از کتاب خلاصه روانپزشکی
#6
مطالبی پیرامون خود ارضایی و تمایلات جنسی " تمایلات و رفتار های جنسی طبیعی و غیر طبیعی "

مقدمه دکتر بهنام واحدی: لازم به توضیح می دانم ، از انجا که در علوم پزشکی و از جمله روانپزشکی ، اکثریت قریب به اتفاق منابع اصلی ، غربی ( و اکثرا امریکایی ) هستند، در این کتاب نیز مانند سایر کتاب های علمی تالیف شده در کشورهای غیر مولف و پیرو ، ناگزیر به تکیه بر این منابع علمی – به طور مستقیم و غیر مستقیم- بوده ام. بنابراین ، برخی از مطالب عنوان شده در این کتاب ، ممکن است با عرف و اعتقادات حاکم بر جامعه ما همخوانی نداشته باشد. هر چند ، این اختلاف و ناهمانگی ، تنها در مورد برخی از مطالب جزئی کتاب ، صادق است و نباید این توضیح را سو تدبیر نمود و به کل مطالب علمی ثابت شده کتاب ، تعمیم داد.

1.تفاوت در نگرش به سکس

بر اساس فرهنگ ها و دیدگاه های مختلف، مفهوم غریزه ی جنسی، متفاوت ارزیابی شده است. در قرن های گذشته، بشر اطلاعات خود را درباره رفتار جنسی از دین و ادبیات به دست آورده و بر اساس چنین آگاهی هایی از تمایلات جنسی خود بهره مند شده است.
یونانیان باستان در افسانه های خود چنین ابراز داشته اند که انسان ها دارای خلقت دوگانه هستند؛ بعضی از انسان ها مؤنث دوگانه و برخی مذکر دوگانه اند؛ بنابراین علاقه به جنس مخالف ظاهراً ناشی از شکاف نیمی مذکر و نیمی مؤنث و تمایل به هم جنس ناشی از شکاف (مذکر مؤنث) دوگانه است
نگرش دین یهود به مقوله فوق، بیشتر به منظور تولید مثل و داشتن وارث و جانشین بوده است. این دین، پسران را در سن 13 تا 18 سالگی و دختران را در سن 12 سالگی به ازدواج توصیه می کند در دین یهود، از یک سو، اعمال جنسی زن، گناه آلود و ناپاک معرفی شده و از سوی دیگر توصیه شده است که در پرتو ازدواج، ارضای تمایلات جنسی به درون خانواده منتقل شود و زن در خانواده مورد حمایت قرار گیرد. بر اساس چنین اعتقادی، دیدگاه یهود، نگرشی دوگانه و متضاد را در این زمینه ارائه می دهد
در مسیحیت نیز، نسبت به زن نگرش یکسانی وجود ندارد؛ با وجود اینکه زنان را به رهبانیت دعوت می کند، آنان را به واسطه ی امکان برقراری روابط جنسی با مردان، دلفریب دانسته و در این صورت، سرکوب شهوت جنسی را به مردان سفارش نموده و خواسته است تا در این جهت به کلیسا روی آورند
با ظهور اسلام ، دیدگاه مبتنی بر وحی اسمانی ، نسبت به تمایلات جنسی انسان به طور کلی دگرگون شد. در نظام خانواده و جهار چوب ازدواج ، ارضا غریزه فطری و الهی جنسی ، نه تنها مجاز ، بلکه مستحب و گاه ، واجب شمرده شد و به زن و مرد هر دو، اجازه و امکان تمتع و تفرح از این غریزه فطری والهی و ارضای این نیاز عینی و واقعی داده شده است، که به بهترین نحو ، انسان را از تعارضات اساسی و عقده های پایدار زمینه ساز بیماری ها و اختلالات روانی ، ایمن و مصون نگاه داشته ، سلامت فرد و جامعه را تضمین می کند.
به طور کلی سکس و تمایلات جنسی انسان ، مفهومی وابسته به فرهنگ و وابسته به زمان است. در مورد خود ارضایی نیز در فرهنگ های مختلف ، برداشت های متفاوتی وجود دارد. در بعضی جوامع ، این عمل را طبیعی ، نرمال و فیزیولوژیک می دانند ، اما در برخی از جوامع ، این عمل را ، حتی در دوران مجردی ، جوانی و بلوغ ، محکوم می کنند. تقریبا اکثر جوامع بشری ، این عمل را پس از ازدواج و زندگی در کنار همسر و در سنین بزرگسالی ، ناپسند تلقی می نمایند.


2.معیار غیر عادی بودن رفتار جنسی

روش های مختلفی در بررسی معیارها و تعریف «انحراف» یا «غیرعادی بودن» رفتار جنسی وجود دارد
روش آماری:
بر اساس این معیار، رفتاری را که اکثریت جامعه انجام می دهند و مورد قبول آن ها است، رفتار عادی تلقی می شود و هر رفتار جنسی که کمیاب و نادر تحقق می پذیرد، انحراف جنسی محسوب می شود، روشن است که این معیار از انحراف نمی تواند صحیح و درست باشد؛ زیرا از یک طرف، برخی رفتارهای جنسی سالم در میان افراد به ندرت انجام می گیرد و نمی توان به آن انحراف گفت؛ از طرف دیگر چه بسا جامعه ای به یک انحراف جنسی مبتلا شود و همه گیر بودن آن رفتار، نمی تواند معیار سلامت باشد. متأسفانه این معیار، درباره ی کنش های روانی و اجتماعی انحراف های جنسی اشخاص، هیچ گونه اطلاعی را به انسان ارائه نمی دهد

روش جامعه شناختی:
در این روش، مشکل وابستگی فرهنگی آشکارا روشن است یک جامعه شناس، انحراف جنسی را شکستن قوانین اجتماعی می داند. بر اساس این معیار، تفاوت های فرهنگی باعث می شود که در هر جامعه ای نوع خاصی از رفتارهای جنسی انحراف شمرده شود که دست کم مخصوص همان جامعه است. چه بسا در جامعه یا فرهنگ خاصی، یک رفتار جنسی انحراف شمرده شود، ولی همان رفتار در جامعه ی دیگر عادی و طبیعی باشد

روش روان شناختی جدید:
بر اساس این روش، یکسری معیارهای کلی وجود دارد که بر اساس آن ها می توان انحراف جنسی را تشخیص داد. آرنولد باس در کتاب آسیب شناسی روانی خود سه معیار برای تشخیص انحراف جنسی ارائه کرده است
1.فرد از انجام آن ناراحت و در رنج است
2. عدم کفایت
3. عجیب و غریب بودن
وی معیار سوم را چنین توضیح می دهد که عجیب و غریب بودن یک رفتار جنسی در فرهنگ های مختلف، متفاوت است؛ اما دو معیار دیگر به طور تقریبی در هر فرهنگی می تواند مطرح باشد. آرنولد باس معیار چهارمی را اضافه نموده و آن آسیب بدنی یا روانی به خود شخص یا دیگران است. رفتارهای جنسی که موجب صدمه ی بدنی یا روانی به خود فرد یا آزار دادن دیگری باشد، نیز انحراف و غیر طبیعی خوانده می شوند.
کاپلانو سادوک معتقدند که با توجه به پیچیده بودن رفتارهای جنسی بشر نمی توان دقیقاً رفتار جنسی طبیعی را ترسیم کرد. آن ها عقیده دارند که حتی در برخی شرایط که مورد قبول دیگران نیست، رفتار جنسی می تواند طبیعی باشد؛ از جمله این که: «روابط جنسی فرد با همسر خود به تنهایی صورت نگیرد، یا روش های تحریک جنسی به اعضای جنسی اولیه منحصر نباشد یا حتی رفتار جنسی به اوج لذت متقابل رضایت بخشی منجر نگردد؛ در چنین شرایطی باز هم رفتار جنسی طبیعی و بهنجار است.»
کاپلان و سادوک معیارهای رفتار جنسی غیرطبیعی را چنین تبیین می کنند
: «در شرایط فوق و معیارهای محدود بالا، اگر رفتارها وسواس گونه، انحصاری، مخرب یا همراه با اضطراب و احساس گناه شدید باشند، می توان آن ها را انحراف نامید»

عطش جنسی
هورنای (روانشناس) : کیفیت روابط جنسی بسیار مهم است. کسانی که رابطه جنسی رضایت بخشی ندارند و نمی توانند از امیزش جنسی لذت کافی ببرند، بیشتر حریص می شوند و احتمال اینکه ارضا احتیاجات روانی خود را در امور جنسی جستجو کنند، افزایش می یابد. او می گوید: بسیاری از افراد عصبی ، تمام روابط را تنها از دریچه امور جنسی می نگرند و میل و نیاز به ارضا شهوت و غریزه جنسی با کیفیتی اجباری و اضطراری بر کلیه روابط ان ها حاکم است. در حالی که بعضی افراد عصبی دیگر ، تمایلات جنسی متعادل و متعارف دارند.
گروهی از افراد عصبی ، افرادی هستند که در امور جنسی و اصولا هر گونه تماس با انسان ها ، ترمزهای روحی روانی قوی دارند ، بی اختیار و به طور اجباری به خود ارضایی متوسل می شوند. این افراد از دفع شهوت به وسیله ی خود راضایی بیشتر لذت می برند تا از طریق رابطه جنسی عادی و طبیعی.
غریزه جنسی در هر انسانی وجود دارد، ولی در مورد فرد عصبی ، این غریزه تبدیل به عطش فوق العاده شدید می شود ، زیرا دفع شهوت برای وی به منزله دفع اضطراب است. شخص عصبی از طریق دفع شهوت ، هم یک غریزه بیولوژیک را ارضا می نماید و هم یک مسئله عصبی را حل می کند و همین امر ، علت ولع شهوانی وی می شود. چنین رفتاری در واقع راه و روشی است برای کاستن و یا ازمیان برداشتن احساس ناامنی و نقص ایمنی.


3. خود ارضایی

خودارضايي, معمولاً يک پيشرو طبيعي رفتار جنسي مربوط به ابژه است. هيچ نوع فعاليت جنسي, بيشتر از خود رضايي مورد بحث قرارنگرفته, صريح تر و آشکارتر محکوم نگشته است و در عين حال, جهانگيرتر انجام نشده است تحقيقات آلفرد کينزي, در مورد شيوع خود ارضايي, حاکي از آن است که تقريباً همة (%100) مردان و سه چهارم (%75) زنان, زماني در طول عمر خويش, خود ارضايي کرده اند

خود ارضایی از کودکی تا بلوغ
مطالعات طولی رشد نشان می دهد که خود انگیزی جنسی در دوران شیر خواری و کودکی شایع است. کودک همان طور که در عمل انگشتان و دهان خود کنجکاوی می کند"، یاد می گیرد که در مورد دستگاه تناسلی خویش نیز چنین روبه ای را در پیش گیرد. در حدود 15 تا 19 ماهگی ، هر دو جنس ، خود انگیزی تناسلی را اغاز می کنند . احساس لذت از تماس ملایم ناحیه تناسلی حاصل می شود. این احساسات به همراه میل عادی برای کاوش بدن، سبب علاقه ای طبیعی به لذت خود ارضایی در این دوره می شود. کودکان علاقه ی فزاینده ای به دستگاه تناسلی دیگران –والدین ، کودکان و حتی حیوانات پیدا می کنند.
وقتی کودک همبازی پیدا کرد، کنجکاوی او در مورد دستگاه تناسلی خود و دیگران ، محرکی برای عورت نمایی و یا تفتیش ناحیه تناسلی می شود. چنین تجاربی، اگر با ترس گناه الود مهار نشود، به لذت مداوم ناشی از تحریک جنسی کمک می کند.
با نزدیک شدن سن بلوغ و صعود ناگهانی هورمون های جنسی و رشد صفات جنسی ثانویه ، کنجکاوی های جنسی، شدید می شود و خود ارضایی افزایش می یابد. نوجوانان از لحاظ جسمی ، توانایی نزدگی و رسیدن به ارگاسم طی امیزش جنسی را دارا هستند ولی معمولا با مهار ها و محدودیت های اجتماعی کنترل میشوند. نوجوانان تحت فشارهای دوگانه و اغلب متناقضی برای تثبیت هویت جنسی و کنترل تکانه های جنسی هستند که سبب تنش های فیزیولوژیک جنسی قدرتمندی می شود که نیاز به تخلیه دارد و خود ارضایی راهی طبیعی برای کاهش تنش های جنسی است.
به طور کلی ، مردها زودتر از زنان ، خود ارضایی را برای رسیدن به ارگاسم یاد می گیرند و بیشتر از انان ، این کار را انجام می دهند. یک تفاوت هیجانی مهم بین نوجوان و کودک پیش از سن بلوغ ، وجود خیال پردازی های مربوط به رابطه جنسی همراه خود ارضایی در نوجوانان هست. این خیال پردازی ها یک جز کمکی مهم در رشد هویت جنسی است. چون نوجوان در ایمنی نسبی تصورات خود ، نقش جنسی بالغ را می اموزد.
این فعالیت خود انگیختگی معمولا تا سنین بزرگسالی حفظ می شود و در ان سنین به طور طبیعی ، جای خود را به رابطه جنسی می دهد. زوج هایی که با همدیگر رابطه جنسی دارند ، به طور کامل خود ارضایی را کنار نمی گذارند، وقتی رابطه جنسی رضایت بخش نیست و یا به علت بیماری و فقدان شریک جنسی ، خود تحریکی اغلب در خدمت یک هدف انطباقی به ایجاد لذت جنسی و رفع تنش کمک می کند.
عوارض خود ارضایی
تحريم هاي اخلاقي بر عليه خود ارضايي موجب پديد آمدن سفسطه ها و افسانه هايي مثل پيدايش و ايجاد بيماري هاي رواني و جسماني يا کاهش توانايي جنسي در نتيجة اين عمل شده است. واقعيت اين است که هيچ شواهد اختصاصي به نفع اين ادعاهاوجود ندارد از جمله اين سفسطه ها, مي توان به پيدايش کوري, ضعف و اختلالات بينايي, لرزش و رعشه بدن و اندام ها, ريزش مو و کچلي, کمر درد و ضعف و انحناي ستون فقرات, از دست رفتن شجاعت, زور عضلاني و قواي جسماني و اختلالات, بيماريهاي عصبي و رواني و حتي جنون و ديوانگي و . . . اشاره نمود. البته گاهي افسردگي, اضطراب و بدين ترتيب لرزش بدن و دست ها, ريزش مو و ضعف بينايي (غير ارگانيک) در افراد خود ارضاء مشاهده مي شود که ثانوي به احساس گناه و عذاب وجدان خود آگاه و يا نا خودآگاه بوده, تعارض و عقده هاي رواني در طبفه بندي اختلالات اضطرابي, هيستري و اختلال تبديلي (conversion) قرار مي گيرند

خود ارضایی بیمار گونه و غیر طبیعی
خود ارضايي فقط وقتي يک نشانه رواني بيمار گونه به شمار مي آيد که به صورت وسواس گونه و خارج از کنترل ارادي شخص درآيد. در چنين حالتي نه به دليل ماهيت جنسي آن, بلکه به دليل خاصيت وسواسي و جبريش نشانه اي از يک اختلال هيجاني محسوب مي شود. خود ارضايي احتمالاً يک وجهه جهانگير و غير قابل اجتناب رشد رواني جنسي است و در بسياري از موارد, انطباقي است

آلفرد کينزي, خود ارضايي را در مردان شايعتر از زن ها يافت, ولي امروزه احتمالاً اين تفاوت وجود ندارد يا در حال کاهش است. دفعات خود ارضايي از 3 الي 4 بار در هفته در دوران نوجواني, تا يک تا دو بار در هفته در بزرگسالي متفاوت است. اين حالت در بين افراد متأهل نيز شايع است

خود ارضايي هنگامي غير طبيعي محسوب مي شود که (1 تنها شکل فعاليت جنسي در بزرگسالي باشد يا (2 چنان به افراط صورت گيرد که حاکي از وجود يک وسواس عملي يا اختلال عملکرد جنسي باشد يا وقتي مستمراً به رابطه جنسي با فرد ديگري ترجيح داده شود

اديان و مذاهب الهي – ازجمله دين مبين اسلام – خود ارضايي و به خصوص جنبه هاي وسواسي, افراطي و مستمر آن را, مطرود و ناپسند مي دانند. علاقمندان به مطالعه نظر اسلام راجع به خود ارضايي, مي توانند به کتاب «گناهان کبيره آيت الله شهيد دستغيب» مراجعه نمايند

.
بسياري از جوانان و نوجوانان, به دليل تعارضهاي رواني حاصل از تحريم هاي اخلاقي و ناآگاهي در مورد خود ارضايي, دچار استرس, اضطراب و تنش هاي روحي رواني و افسردگي مي شوند. برخي از آنها به دنبال شکست در ترک دائمي خود ارضايي و شدت يافتن اضطراب و افسردگي اشان, به سوء مصرف سيگار, الکل, مواد مخدر و قرص هاي آرام بخش پناه مي آورند. مواردي از افسردگي و خودکشي به دنبال احساس گناه و عذاب وجدان افراطي ناشي از انجام خود ارضايي مشاهده شده است

منبع: " تمایلات و رفتار های جنسی طبیعی و غیر طبیعی "دکتر بهنام اوحدی
#7
4fvfcja

ممنون از مطالبت

من برنامه رادیو فردا رو هم داونلود کردم و گوش دادم ....

ولی توی جوابش من یک سری سوالاتی رو توی ذهنم مطرح دارم ...


مثلن زنا کردن هم برای بدن خوبه و هیچ ضرری نداره ، آیا این که از نظر جسمی و پزشکی ثابت بشه اصرار به این کار(خود ارض..) در حد نرمالش ضرر نداره بلکه یه تخلیه و ارضای مثبت هم هست ، میتونه دلیل منطقی برای ترک نکردن باشه ؟

همینطور چند تا سوال اینطوری ، که من شخصا از خودم میپرسم :

چرا بیشتر نماز های صبحم که قضا شده ، علتش این بوده که شب قبلش دچار خود ارض.. شدم ؟

چرا 90 درصد روز هایی که خود ارض میکردم روز بعدش صبحش کسل بودم و نمیتونستم صبح از رختخواب خودم رو بکنم و توی کارهای روز عقب میافتادم ؟(ولی وقتی دچار ارضای طبیعی توی خواب میشدم ، خیلی انرژی بهتری داشتم و حوصله )

جرا حتی اون روز هایی که نمیدونستم این کار گناهه وقتی انجام میدادم ، حوصله درس خوندن یا تمرکز کامل روی چیزی رو از دست میدادم ، با اکراه میخواستم به بقیه کمک کنم ، یا کاری رو انجام بدم ، و دچار یه جور تنبلی و خستگی زیاد میشدم .؟

و خیلی سوالهای دیگه
#8
قابل توجه دوستان محترم مخصوصا هورا و مجتبی
خیلی ممنون از توجه و لطفی که داشتید.
من همون اول تاپیک گفتم با دیدن یک پست زود قضاوت نکنید و صبر کنید تا مطالب تکمیل شود.
من سعی می کنم نظرات کارشناسان و پزشکان و اشخاص متفاوت را اینجا بیاورم تا این مسئله دقیق و به دور از هرگونه خرافه و احساسات بررسی بشه.
فکر نکنید این مطالب خیال راحت کن است و شما می توانید با خیال راحت یک ماه یکبار یا یک هفته یکبار این عمل را انجام دهید،هنوز تا تکمیل مطالب مانده است.این تازه جاهای خوب ماجرا است.
باز هم می گویم زود تصمیم گیری نکنید و اجازه دهید مطالب به طور کامل تکمیل شود آن موقع می توانید هرچی خواستید بگویید.من هنوز دارم از جهت پزشکی با آوردن نظریات افراد مختلف بررسی می کنم و نباید به یک جهت اکتفا کرد و رفت سراغ اینکار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! جهات دیگر هنوز مانده است.

حکایت همچنان باقی است.....:cheshmak:


#9
خودارضایی و سرطان پرستات

آیا خود ارضائی ممکن است خطر سرطان پروستات را زیاد کند ؟
اطلاعاتی که در این زمینه وجود دارد مبهم است. در سال 2003 یک تحقیق نشون داد که انزال های مکرر در اوائل زندگی خطر سرطان پروستات در سالهای بعدی رو کم می کنه . در سال 2004 نیز تحقیق دیگر که در مجله انجمن پزشکی آمریکا نیز چاپ شد گزارش کرد که سرطان پروستات ارتباطی با انزال های مکرر ندارد. هم خود ارضائی و هم مقاربت با شریک جنسی شامل انزال های مکرر می شود

.در تحقیقی که اخیرا در مجله بین المللی ارولوژی منتشر شد گزارش کرد که انجام خود ارضائی در سنین کم خطر سرطان سنین بالا را زیاد می کند ولی انجام خود ارضائی در سنین بالا این خطر را کم می کند و مقاربت با شریک جنسی تاثیری در بالا بردن احتمال سرطان پروستات ندارد.

محققان در توجیه نتیجه این تحقیق اینطور استدلال می کنند که این خود انجام خود ارضائی نیست که در سنین20 یا 30 باعث افزایش خطر سرطان پروستات می شود بلکه ممکنه در این افراد میل جنسی بالا باشه و هورمون های مردانه بیشتری داشته باشند... و این هورمونها باعث بروز مشکل برای پروستات شوند. اما در سنین 50 انجام خود ارضائی باعث تخلیه مواد سمی و مضر از پروستات می شود.

در سال 2008 گزارش تحقیقی از طرف یکی از محققین و متخصصان ارولوژی در مجله انجمن ارولوژی انگلستان منتشر شد مبنی بر اینکه خود ارضائی و مقاربت با شریک جنسی و کلا انزال در دهه 20 احتمال سرطان پروستات را بیشتر می کند و لی اگر بالای 40 انجام شود این احتمال نه تنها زیاد نمی شود کم هم می شود
روش مطالعه که ما به آن case control می گوئیم این بوده که از 431 مردی که زیر 60 سال داشتند و مبتلا به سرطان پروستات شده بودند... اطلاعاتی از گذشته جنسی آنها پرسیده اند که مثلا 20 سالت بود از نظر جنسی چطور بودی بعد که به 40 رسیدی چطور شد...

مردان چه گفته بودند : 59% گفتند که در دهه 20 خودشون فعال بودند ( خود ارضائی - مقاربت ) یعنی بیش از 12 بار در ماه مقاربت داشتند.به 30 که رسیدن شد 48% ,به 40 رسیدن شد 28% ,به 50 که رسیدن شد 13%

این گزارش تحقیقی اما و اگر های زیادی داره و حتی پزشکی که اون اظهار نظر و در باره ارتباط خود ارضائی با سرطان پروستات کرده تاکید کرده که مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

جمعا از تحقیقاتی که تاکنون انجام شده می توان نتیجه گرفت که خودارضایی در جنس مذکر و تا 40 سالگی را می توان به سرطان پرستات ربط داد و باید جنس مذکر با این مسئله با احتیاط برخورد کند.
(مقالات انگلیسی هم در این مورد موجود است که از یک نمونه ی آن می توانید بهره ببرید. لینک مقاله )
#10
کشتی با نفس... واقعن دمت گرم... من که استفاده کردم... باید کاری رو که میکنیم با آگاهی کامل باشه مثلن همین تصمیم برای ترک
به نظر من تو هر کاری مخصوصن ترک این کار که انرژی زیادی از لحاظ روحی میخواد نباید خودمون رو گول بزنیم مثلن من خودم اوایل فکر میکردم خودا... آدم رو کور میکنه!!! اما رفتم گشتم دیدم نه و من به شخصه به این نتیجه رسیده ام که این کار مشکل فیزیولوژیکی (نه شرعی نه روحی) برای آدم اصلن ایجاد نمیکنه و بدون اینکه خودم رو گول بزنم ترک میکنم و اینجوری کلن راحت ترم (حالا هر کسی یه جوری راحت تره برای ترک)
مثلن هورای عزیزم این که میگی اگه یه تازه نفس اینا رو بخونه اراده اش ضعیف میشه به نظر من اون اراده به درد عمه ش میخوره!!! چون بالاخره دیر یا زود اگه تو اینترنت تو سایتای پزشکی سرچ کنه پی میبره که مثلن این کار ضرری برای بدن نداره...اونوقت ترکم کرده باشه دوباره میره سراغش و این دردناک تره که آدم بعد از ترک دوباره بره سراغش... بهتره به جای اینکه بگیم فرد تازه نفس اراده ش ضعیف میشه بگیم یه مقدار آرامش میگیره و با تمرکز بیشتری میتونه ترک کنه... من خودم امتحان کردم هر موقع بعد از شکستن میزدم تو سر خودم و به خودم فحش میدادم و پاچه این و اون رو میگرفتم بدتر میشدم چون آرامش نداشتم چون این پستایی که کشتی با نفس گذاشته رو نخونده بودم تو منگنه بودم منگنه عذاب وجدان بیش از حد منگنه گول زدن خودم که ای وای هر کی تو خیابون منو ببینه از قیافه م تشخیص میده...
چیزی که مطمئنم هر کاری با آرامش بهتر پیش میره مخصوصن یه همچین کاری که تمرکز میخواد... به هر حال این نظر منه و چیزیه که بهش رسیدم.. ببخشید بابت پر حرفی
قوی باش...


[تصویر:  gid0g8lmsh26k0vbqrhd.gif]
#11
ممنون هدف مقدس از اظهار نظرت همچنین شما هورا جان
هورا جان حرف شما قابل احترامه ممکنه شخصی با خواندن یک پست در اراده اش تضعیف بشود...اما اگر او اراده ای قوی داشته باشد محال است اینکار را بکند...ما که نباید حقیقت را کتمان کنیم...باید حقیقت خودارضایی مشخص بشه و اون چرندیاتی که در موردش وجود داره به دور ریخته بشه
فردی که می خواد این عملو ترک کنه باید بدونه برای چی می خواد ترک کنه تا توی تصمیمش مصمم تر باشه اما فکر نکنم فردی این قدر ساده لوح باشه که با دیدن یک پست ارادش ضعیف بشه...اما یک نکته اینجاست که ممکنه شک کنه و این شک ارزشمنده چون میره به دنبال حقیقت ماجرا نه چرندیاتی که یه مشت آدم ساده لوح رواج دادند.این عمل همانطور که از اسم تاپیک مشخصه باید بره زیر ذره بین و توهماتی که دربارش وجود داره از بین بره...متاسفانه شاید ما نمی خوایم اون خرافاتی را که در مورد خودارضایی وجود داره به دور بریزیم و بهونمون هم اینه که می خوایم این عمل را به طور کامل ترک کنیم این جور ترک وقتی که اطلاعات کاملی در مورد اون چیزی که می خوای ترکش کنی وجود نداره به چه دردی می خوره؟
مثلا من در نظرات یکی از وبلاگ ها خوندم که شخصی با برادرش در خیابان میرفته یکی از دوستانش او را می بینه و می پرسه این کیه باهاته میگه برادرمه...اون برادره با عصا بوده و کور شده بوده و بدنش میلرزیده و ... بااین که 23 سال داشته و طرف به دوستش می گه که برادرش چندین سال خودارضایی کرده و به این وضعیت دچار شده....خب این یه دروغ بزرگه و واقعا خنده داره و جای تاسف داره که خیلی ها این افسانه را باور کرده بودن!!!!!!!
همه باید نسبت به این عمل آگاهی کامل داشته باشند ما که نمی تونیم بشینیم بگیم که آره هر کی خودارضایی می کنه کرو کور و کچل میشه که...وقتی اطلاعات کافی در این باره شخص به دست آورد میشینه با خودش سبک سنگین می کنه میگه این عمل این خصوصیاتو داره آیا من باید ترکش کنم یا نه...اگه اره چرا باید ترکش کنم اون هدف مهمه تا به خواستش دست پیدا کنه.
بازم ممنون از دوستان بابت اظهار لطفشون
#12
گزارشی کوتاه از مصاحبه با "آقای دکتر آذرخش مکری" روانپزشک و عضو هيئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

-لطفا راجع به ارضاء جنسی صحبت کنيد.
+يکی از راه هايی که برای ارضا جنسی پيش از ازدواج توصيه شده خود ارضايی کردن است. چون اين کار بسيار کم خطرتر از داشتن تجربيات جنسی پرخطر و متعدد است.اگر خود ارضايی به صورت وسواس فکری در نيايد،ضرری برای بدن و يا روان ندارد

-آيا خود ارضايی نشانه هايپرسکسواليته(زیاده خواهی جنسی) بودن است؟
+خود ارضايی به خودی خود نشانه هايپرسکسواليته يا زياده خواهی جنسی نيست بلکه اگر خارج از قائده باشد نشانه وسواس فکری است تا زياده خواهی جنسی.

-خود ارضايی چرا از نظر دينی حرام اعلام شده؟
+من در مقامی نيستم که پاسخ شما را بدهم توصيه می کنم به رساله های علمای اسلام شناس مراجعه کنيد.

-آيا خود ارضايی باعث کوچک شدن بيضه ها می شود؟ و آيا باعث عقيمی می شود؟
+خير. نگران نباشيد خود ارضايی باعث کوچک شدن بيضه ها نمی شود و باعث عقيمی هم نمی شود.

-آيا خودارضايی باعث انزال زودرس می شود و آيا لذت بيشتری از نزديکی با همسرم در آينده نخواهد داشت؟
+خود ارضايی اگر تحت فشار روانی برای زود انزال شدن باشد ممکن است باعث شرطی شدن شما شود و در هر بار تحريک جنسی زود انزال شويد.
مثلا برای کسانی که نمی خواهند کسی آنها را ببيند و سريع می خواهند خود ارضايی کنند.
اما در غير اينصورت باعث انزال زودرس نمی شود.
در مورد سئوال دومتان، احساس خود ارضايی و دخول دو حس متفاوت است و چون محرک ها در اين دو مورد با هم متفاوت است جای نگرانی وجود ندارد. برای بعضی از افرادی که خودارضايی را با فشار زياد بر روی آلت انجام می دهند شايد مشکل باشد تا به تحريک های واژن پاسخ بدهند اما اين مسئله بعد از مدتی که رابطه مداوم با همسرتان داشته باشيد بر طرف می شود.

-پس از خود ارضايی درد بيضه و زير دل و کمر دارم چه بايد بکنم؟
+ببينيد بيضه ها محل توليد اسپرم هستند و پروستات هم محل توليد مايع منی است. اگر خودارضايی به صورت بيش از قائده انجام شود يعنی همان حالت وسواسگونه را داشته باشد در واقع شما به اين اندامها فشار مضاعف وارد کرده ايد و اين ممکن است دليل دردتان باشد.
در مورد کمر درد هم چون عضلات و اعصاب ناحيه تناسلی، کمر و پرينه يعنی ناحيه بين مقعد و پيشابراه يا مجرای ادرار بهم مرتبط هستند و در هنگام انزال انقباض شديدی را تجربه می کنند امکان دارد موجب درد کمر شوند.
اما تمامی آنها با چند دقيقه استراحت بايد به حال طبيعی برگردند. خانمها هم ممکن است درد زير دل را تجربه بکنند که بدليل انقباض عضلات زير شکم و رحم در موقع ارگاسم يا اوج لذت جنسی است. بعضی عفونت های ناحيه تناسلی هم اين دردها را تشديد می کنند.

تهیه و تنظیم گزارش : سارا ناصر زاده محقق و درمانگر مشکلات جنسی مقیم لندن سایت شخصی

(بنا به دلایلی از آوردن کل گزارش خودداری شد)
#13
بخشی از مقاله ای در ارتباط با خودارضایی:

استمنا یا اونانیسم یا ماستور باسیون یا خود ارضایی یا به اصطلاح عوام جلق عبارت است از س*س با خود تا سر حد ارضاء شدن که بیشتر توام با خیال بافی صورت می گیرد . خود ارضایی در قبل از ازدواج یک امر طبیعی و بدلیل کمبود رابطه جنسی میباشد و در نزد هر دو جنس شایع است . نوجوان و جوان مدتی بعد از بلوغ کم کم تحت فشار جسمی قرار خواهد گرفت و حتی در صورت عدم اقدام به این مورد در هنگام خواب تخلیه و ارگاسم صورت خواهد گرفت . لازم به ذکر است زمان اولین خود ارضایی در افراد مختلف گوناگون است و حتی خود ارضایی در کودک ۲ ساله نیز گزارش شده است . انسان تنها موجودی نیست که خود ارضایی می کند، و در میمونها نیز این مورد مشاهده شده است .

خود ارضایی در بعد از ازدواج :

خود ارضایی در بعد از ازدواج بدلیل عدم رفتار جنسی مناسب زوجین صورت می گیرد و می بایست فرد را با ایجاد رویه درست زناشویی به روال عادی بازگرداند.البته در زمان بارداری و در هفته های آخر بارداری نیز خود ارضایی در مردان دیده می شود.

حالات روحی افراد بعد از خود ارضایی:

فرد پس از خود ارضایی خود را آدم ضعیف النفسی می یابد و تا حدودی خود را مریض و متفاوت از دیگران احساس میکند.پس از خود ارضایی بارها به خود قول می دهد که دیگر این کار را نکند ولی مجدداً تکرار می گردد! این امر باعث می شود که فرد فکر کند اراده نداشته و خود را ضعیف احساس کند.بعضی افراد بعد از خودارضایی بستگی به نوع تربیت و اخلاقیات خود دچار عذاب وجدان نیز می گردند.

بررسی خود ارضایی از نظر علمی :

افراط در هر چیز نتیجه ای جز ضرر ندارد.موردیکه اشکال خود ارضایی میباشد این است که شما صرفاً از نظر جنسی ارضا میشوید و سایر حواس شما مثل لامسه و غیره همچنان تشنه میباشند.به همین دلیل خود ارضایی شما را مانند یک رابطه واقعی ارضا نمیکند و حالت آرامش روحی بعد از رابطه واقعی را به شما القا نمیکند.پس افراط در آن می تواند باعث بهم ریختگی توازن شما گردد.در زمان حالت جنسی شما برای انزال کالری زیادی میسوزانید . پس سعی کنید که حتماً بعد از آن مواد مقوی و همچنین غذای گرم بخورید.

اعتیاد به خود ارضایی :

حال اگر خودارضایی در فرد خارج از کنترل گردد و مثل بعضی افراد مدام مشغول انجام این عمل باشید ، مسلماٌ این سیکل محاسبه شده توسط بدن به هم خواهد خورد. آسیبهایی که بشما میزند بخاطر عدم دریافت کالری و از سوی دیگر سوزاندن کالری ذخیره شده بدن ، می تواند شدید باشد . لاغری و حتی چاقی مزمن برای شما به ارمغان بیاورد . یا کلاٌ هر اختلالی را در بدن شما تولید کند . به اندامهای تناسلی ضربه وارد کند . آنها را تحلیل ببخشد . خروج منی در آقایان و عدم ادرار و در نتیجه باقی ماندن بخشی در لوله خروجی آلت باعث عفونت در دراز مدت گردد . تخلیه عروقی بدن و شدت گرمایی بالای آن در صورتی که شستشو را رعایت نکنید می تواند باعث ناراحتی های پوستی گردد . مسئله زود انزالی را برای شما به ارمغان بیاورد که توضیح لازمه آن را اینجا دادم . می توانید مطالعه کنید . به پروستات شما ضربه بزند . دچار ضعف بدنی گردید . (ضعف بدنی بخاطر کالری سوخته شده) و کالری لازمه به سلولهای ضعیف و حساس از قبیل آنهایی که در چشم وجود دارند نمی رسد و به آنها آسیب برساند . بسادگی دچار دردهای کمر گردید . فاصله بین مهره ها را از ماده لازمه و نرم کننده خالی کنید از طرف دیگر سکس امری روانی و لازم برای شرکت تمام اعضای بدن میباشد: در خود ارضایی بطور مثال بخش لامسه چندان مورد توجه قرار نمی گیرد . در نتیجه نمی تواند به هیچ عنوان جایگزین سکس گردد . اشکال این مسئله این است که زمانی که تمام اعضای بدن شما ( مثل زمان سکس ) مورد تخلیه قرار نگیرد ، شما آنها را تشنه کردید و به آن پاسخ ندادید! مانند آب شور به فرد تشنه . در نتیجه تخلیه شده اید اما کامل خیر! در مواقع بحرانی از تحریک تخلیه به این صورت همانطور که در قسمت بالا مقاله گفتم دارای مزایا می باشد اما در حالت معمول که فرد از روی بیکاری یا یک تحریک قابل کنترل و یا هر مورد دیگری ، بی جهت بدن خود را فعال می کند، باعث می گردد که ااقدام به انجام به این عمل را بالا ببرد و در روز به چندین دفعه برساند . در نتیجه آسیبها کاملاٌ تشدید شده و مشخص است .

خود ارضایی خوب است یا بد؟

خود ارضایی مثل هر چیز دیگری دارای فایده و ضرر است . اینکه ما ضررها را بزرگ کنیم و الکی عنوان کنیم کار عاقلانه ای نکردیم . بلکه در واقع کار درست استفاده و حرکت در مسیر متعادل هر چیزی است . پر واضح است که اگر از چیزی درست استفاده نکنید قادر است بشما ضربه وارد سازد. پس می توان عنوان کرد که خود ارضایی مانند همه چیزهای دیگر در دنیا هم فایده دارد و هم ضرر . استفاده نا مربوط از این امکان و ایجادشرایط خارج از وضعیت معمول آن، می تواند مثل سایر چیزها به هر فردی لطمه وارد سازد.
پیامدهای خودارضایی که بصورت اعتیاد و بیش از حد باشد:

۱٫ مرحله مشکل ساز (Problematic)
در افرادی که مدتی است گرفتار خودارضایی بیمارگونه و به شکل اعتیاد شده اند(روزانه بیش از ۱تا ۲بار) ، زودرس ترین عوارض ناشی‏از خودارضایی بسیار زیاد عبارت است از:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. عدم تمرکز حواس (Lack of concentration)،
ج. ضعف حافظه (Poor memory)،
د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety).

۲٫ مرحله گرفتاری شدید (Severe)
بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و فرد حتی در روز ۳ تا ۴ بار استمناء می کند و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی (Mood swings)،
ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجی ( Irritability)،
د. کمردرد (Lower back pain)،
ه. نازک شدن موها (Thinning hair)،
و. ناتوانی جنسی زودرس در جوانی (Youth impotence)،
ز. بی‏خوابی یا بدخوابی و مشکلات مشابه (Insomnia/Sleep problem).۳٫ مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد (Addictive)

بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله دوم است و فرد حتی در روز ۵ بار استمناء می کند و در نتیجه عوارض بسیار شدیدتری ظاهر شده است:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. ریزش شدید موها (Severe hair loss)،
ج. تارشدن دید چشم‏ها (Blurred vision)،
د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)،
ه. انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)،
و. درد کشاله ران و ناحیه تناسلی (Groin/Testicular pain)،
ز. دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in).


در دانش پزشکی، روند پیدایش علایم یک بیماری و چگونگی بروز عوارض و نشانه‏های کلینیکی، در شناخت هر چه بیشتر یک بیماری بسیار مهم است و می‏تواند پزشک را در تشخیص و درمان بهتر بیماری و مریض را در پیشگیری کمک کند. به این دلیل مناسب است درباره نحوه پیدایش برخی از عوارض خود ارضایی که در به آن اشاره شد بیشتر به آن توضیح داده شود تا خواننده عزیز با روند پیدایش این عوارض، یا به اصطلاح پاتوفیزیولوژی (Pathophysiology) آن آشنا شود.
۱٫ خستگی و کوفتگی:

انقباض شدید و یک مرتبه تمام عضلات بدن در جریان انزال (ارگاسم یا اوج لذت جنسی)، باعث مصرف سریع مواد غذایی ذخیره شده در عضلات و به طور عمده کاهش گلیکوژن (ماده اصلی لازم برای تولید انرژی عضلانی) می‏شود. خستگی عضلانی تقریبا با سرعت تهی شدن عضلات از گلیکوژن رابطه مستقیم دارد و هرچه این سرعت بیشتر باشد، خستگی بیشتر است .در خودارضاییبسیار زیاد و بیمار گونه، به علت انقباض‏های مکرر عضلات بدن، ذخایر گلیکوژن عضلات به سرعت تمام می‏شود و خستگی و کوفتگی همیشه از عوارض بدیهی آن است.


۲٫ ریزش مو:

خودارضایی شدید و بیمارگونه به تدریج با تغییرات هورمونی و شیمیایی که در بدن ایجاد می‏کند، باعث افزایش هورمون جنسی مردانه؛ یعنی، تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون (DHT=Dihydrotestosterone) می‏شود که از عواقب بالا بودن ماده DHTدر خون، ریزش موها و تاسی و بزرگ شدن پروستات و عوارض ناشی از آن در پیری است.
۳٫ خود ارضایی مکرر و بیمار گونه و اعتیادی باعث تحریک بیش از حد سیستم عصبی پاراسمپاتیک و افزایش تخلیه اَسِتیل کولین (Acetyle Choline) از انتهای این رشته ها در مغز می‏گردد که این خود باعث پاره‏ای از عوارض جسمانی و روانی، چون حواس‏پرتی (Absentmilndedness)، کمی حافظه (Memory)، عدم تمرکز حواس، سیاهی رفتن چشم و در نهایت تاری دید می‏شود. تمام این علامت‏ها ناشی از تغییر تعادل میزان مواد شیمیایی موجود در مغز است که بین سلول‏های عصبی رد و بدل می‏شود و انتقال پیام‏های مختلف را بر عهده دارد.
برخی نیز بر این عقیده‏اند که علت بروز اختلالات مغزی (مانند حواس پرتی، عدم تمرکز حواس و کاهش حافظه) ناشی از ظرفیت عظیمی از انرژی بدن است که در انزال های مکرر در یک روز ، تخلیه شده و هدر می‏رود؛ زیرا مایع منی حاوی مقدار بسیار زیادی DNA (هسته ۴۰۰-۳۰۰، اسپرمی که در هر انزال خارج می‏شود)، RNA آنزیم‏ها، پروتئین‏ها، مواد قندی، لسیتین (Lecithin)، کلسیم، فسفر، نمک‏های بیولوژیک، تستوسترون و… است. این ذخایر عظیم انرژی – که باید در بدن برای رشد و تقویت بخش‏های مختلف مورد استفاده قرار گیرد – بیهوده و به طور مکرر از بدن خارج می‏شود و هر کدام عوارضی را به دنبال می‏آورند.
برای مثال از آنجا که سلول‏های خونی و پلاکت‏ها در مغز استخوان‏ها تولید می‏شود و به تکامل نهایی می‏رسد و برای تولید آنها نیز انرژی بسیار زیادی مورد نیاز است؛ در افراد گرفتار خودارضایی، تکامل مغز استخوان و در نتیجه تولید سلول‏های خونی با مشکل مواجه شده و منشأ کم خونی، ضعف و خستگی در این افراد است. نیز دفع فسفر و لیستین بیش از حد از طریق انزال‏های مکرر، باعث کاهش ذخایر این مواد می‏شود که مواد حیاتی برای سلامتی سلول‏های عصبی هستند و در نتیجه اختلال عملکرد سیستم عصبی، مانند حواس پرتی، عدم تمرکز حواس و… بروز خواهد کرد.

آسیب‏های روحی و روانی‏
ضعف حافظه و حواس‏پرتی، اضطراب، منزوی شدن و گوشه‏گیری، افسردگی، بی‏نشاطی و لذت نبردن از زندگی، پرخاشگری، بداخلاقی و تندخویی، کسالت دائمی و ضعف اراده، احساس حقارت، عدم اعتماد به نفس، احساس گناه و عذاب وجدان بروندادهای روانی و روحی خودارضایی بیمارگونه و به شکل اعتیادی است. شرح پاره‏ای از این موارد در مباحث گذشته روشن شد.

آسیب‏های اجتماعی‏ :
ناسازگاری خانوادگی، بی‏میل شدن به همسر و ازدواج ، ناتوانی در ارتباط با جنس مخالف و همسر(استمناء بعد از ازدواج )، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزّت، پاکی، شرافت و جایگاه اجتماعی، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگی مشترک‏ جهت آگاهی بیشتر

راه‏های درمان‏ برای اعتیاد به خود ارضایی بیمار گونه :

۱٫ نخستین گام برای درمان خود ارضایی بیمار گونه ، اعتقاد و ایمان به درمان‏پذیری آن و دوری از یأس و ناامیدی است. اما رسیدن به نتیجه و ایجاد هرگونه تغییر و دگرگونی نیازمند گذشت زمان، انتخاب راه صحیح
و به کارگیری دقیق دستورها است. البته ترک اعتیاد و عادتِ نامطلوب، در زمانِ کوتاه بدون راهنمای کارآزموده و دلسوز، امکان ندارد. از همه اینها مهم‏تر، اراده و خواست فرد، نقش کلیدی و محوری را ایفا می‏کند. درمان و چاره جویی باید منطبق بر خواست فرد باشد؛ زیرا تا وقتی که او نخواهد، می‏توان با قاطعیت گفت که درمان نخواهد شد.
بنابراین بیمار اگر بخواهد، می‏تواند بر بیماری اش غلبه کند و جمله معروف «خواستن توانستن است»، عین حقیقت است. اراده همچون نهالی است که باید آن را پرورش داد تا به مرحله خودشکوفایی و ثمردهی برسد؛ به عبارت دیگر، اراده تقویت شدنی و پرورش یافتنی است و راه پرورش و تقویت آن این است که برخلاف میل خود، اندک اندک به مقابله با ایک اعتیاد برخیزد تا پس از مدتی لذت توانستن را بچشد
۲٫ تلاش برای تقویت اراده از گام‏های مهم در امر بهبود است. نگویید اراده از ما سلب شده است! ممکن است اراده انسان ضعیف شود؛ ولی هیچ گاه از بین نمی‏رود. نشانه اینکه هنوز اراده باقی است، این است که شخص این عمل را در حضور دیگران و در هر شرایطی انجام نمی‏دهد. برای تقویت اراده، راه‏های زیادی پیشنهاد شده که از جمله آنها تلقین به خود است‏

ویکتور پوشه – روان شناسِ فرانسوی – می‏گوید: افراد مبتلا به این استمناء بیمار گونه و اعتیادی ، هر روز به دفعات مختلف با تمرکز فکر به خود بگویند: «من به خوبی قادرم این اعتیاد را از خود دور کنم، من قادرم». تکرار این عبارت ساده، اثر عجیبی در تقویت اراده و روحیه دارد.


پل ژاگو بر آن است که: «تلقین، قبل از خواب نیز مؤثر است»
۳٫ سعی شود شکم به هنگام خواب، بیش از حد معمول پر نباشد.
۴٫ از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب گردد.
۵٫ از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده، خودداری شود
۶٫ از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های تحریک‏کننده و فکر کردن در این امور، دوری شود.
۷٫ از خوردن مواد غذایی محرک، مانند خرما، پیاز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز و غذاهای پرچرب – اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا شود.
۸٫ قبل از خواب مثانه تخلیه شود.
۹٫ از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز شود (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابیدن).
۱۰٫ از دست‏ورزی با اندام جنسی، باید اجتناب نمود و در هیچ شرایطی، نباید دست‏ورزی کرد!
۱۱٫ هرگز نباید به رو خوابید.
۱۲٫ به منظور تخلیه انرژی – زاید بدن، به طور منظم و زیاد باید ورزش کرد.
۱۳٫ برای اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و … پر کند.
۱۴٫سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید.
۱۵٫ هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، باید بلافاصله از مکان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شود و خود را به کاری سرگرم کند. در این زمینه گفت و گو با دوستان، مشارکت در برنامه های جمعی بسیار مفید است.
#14
واقعا وقتی بعضی از مطالبو خوندم کفری شدم و دلم نیمد چیزی نگم.:smiley-yell:

خدا چی گفته؟آفرین، گفته نکن.خوب پس نکن.چون مطمئن باش 200 درصد توش ضرر داره .حالا تو بیا با هزار جور حرف دکتر محبی و فلان و بهمان بگو نه اگه افراطی بشه خطرناکه یا هرچیزه دیگه

مساله هایی که خدا توش حکم داده اصلا بحث کردن در موردش بی معناست ،چون عقل من و تو ناقصه،علم ناقصه، بشر ناقصه و فقط خدا کامله،حالا تو بیا بگو من تحقیق کردم فهمیدم ضرر نداره و خدا اشتباه گفته:smiley-yell:

فقط چند لحظه بشین فکر کن همین حالا خداوند بیاد روی زمین روبروی تو وایسه و بهت بگه از این غذا نخور ،چی کار میکنی ؟،میری تحقیق میکنی ببینی خدا درست گفته یا نه؟

پس بحث کردن در این مورد محلی از اعراب نداره و مطمئن باشین همین عقل ناقص بشر هم روزی به جایی میرسه که همه دکترها مجبور میشن به مضرات این عمل اعتراف کنن،امیدوارم اون روز زنده باشم

(روی صحبتم با کشتی با نفس نبود 303 روی صحبتم با اون دکترها و آدمایی بود که میگن خودارضایی اگر به دور از افراط بشه مشکلی نداره.واقعا براشون متاسفم13)
چرا آدم ها فکر میکنند هنوز هم فرصتی باقیست؟؟؟......
الم يعلم بان الله يري....
#15
سلام

سپاس از زحمتهایی که کشتیگیر محترم میکشن بابت غنی کردن مطالب تاپیکشون و اینکه با اینکه تازه واردن خیلی به کانون لطف دارن و میخوان سطح دانایی بچه ها رو بالا ببرن..

اما یه سوال برای من مطرح شد که خوشحال میشم جوابمو بدین..
اینکه:
اصولا چرا دارین این همه بررسی میکنین ؟و چرا ذربین گذاشتین روی این موضوع؟

میدونم که به نظرتون تا آگاهی نباشه موفقیت هم کمتر بدست میاد..
اما آیا برای رسیدن به هر موفقیتی باید حتما منتظر آگاهی بود؟
اینطوری زمان از دست نمیره؟

راستش معتقدم ماها یه حُسن داریم و اونم اینه که تا حد خیلی خوبی خطوط قرمز زندگیمون مشخصه..همینطور تشویق های خوبی داریم برای انتخابهایی که قطعا به نفعمونه..

1400 سال پیش یه دین اومد که گفت آقایان محترم از طلا استفاده نکنین..گفت رفقای عزیز از مشروبات استفاده نکنین..

الان پزشکها و محقین به این نتیجه رسیدن که بله ...طلا برای سیستم نمیدونم چی آقایان بسیار مضر است و همینطور مشروبات فلان و فلان ضرر رو برای بدن داره..
بماند که این وسط چندین نتیجه مطرح شد و یه عده بهش عمل کردن و بعد هم یه عده دیگه ردشون کردن..

برد با کی بود؟اونایی که همون سالها پذیرفتن اون دستور رو؟ یا کسایی که منتظر نتیجه تحقیقات موندن؟

واضحه....

در مورد "چیز" هم داستان همینه...
تا ما بیام بررسی بکنیم و مکاشفه و مطالعه و چه و چه زمان زیادی رو از دست دادیم..
وقتی به قول و حرف خدا ایمان داشته باشیم و بدونیم بدمونو نمیخواد دیگه حله...
دیگه باید از این کار دوری کنیم...
عقل سلیم اینو میگه...چون میدونه که علم خدا نهایت نداره و مطلق هست...

نظر شما چیه؟

در پناه امن یاد خدا،ایام به کام..یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

 سپاس شده توسط


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان