دوست خوبم به کانون ترک خودارضایی خوش اومدی. اگر این پیغام رو می بینی، به این خاطر هست که هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن تا به ما ملحق شی و از تمام امکانات سایت استفاده ببری.
اگر قبلا ثبت نام کردی، می تونی از اینجا وارد شی.
مهمان عزیز : .::.:. چهره ماندگار سال رو تو انتخاب کن .:.::.

مهمان عزیز : .::.:. ســـــــــــــال نو مبــــــــــــــارک .:.::.


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

8) مراحل و واکنش های عصبی و فیزیکی رابطه ی جنسی از ابتدا تا پایان

#1
عنوان مقاله: مراحل و واکنش های عصبی و فیزیکی رابطه ی جنسی از ابتدا تا پایان
نویسنده: دکتر الناز رفیعی
منبع: آموزش جنسی آقایان

(تمامی قسمت هایی که به رنگ این متن در آمده اند نوشته ی ققنوس می باشد.)

برای آنکه دیدی کامل و جامع نسبت به عمل خود ارضایی پیدا کنیم بهتر دیدم که مراحل یک آمیزش جنسی طبیعی را بیان کنم و تفاوت آن را با خود ارضایی به صورت دقیق بررسی کنم.
به طور کلی آمیزش جنسی شامل 4 مرحله است که هر کدام دارای نشانه های قابل رویتی هستند.
لازم به ذکر که تمامی این 4 مرحله در آمیزش طبیعی و خود ارضایی وجود دارد ولی با تفاوت هایی که در متن مقاله به صورت خلاصه بیان شده است!

1) برانگیختگی یا Excitement:
خصوصیات این فاز می تواند از چند دقیقه تا چند ساعت بروز کرده و کاملا پایدار بماند.
در این حالت فرد احساس کشیدگی در عضلاتش می کند. ضربان قلب افزایش می یابد و همچنین نفس کشیدن یک مقدار سنگین می شود.
به دلیل جریان سریع خون در بدن پوست بصورت تیره تر و یا قرمز تر می شود.
در زنان و تا حدودی در مرد ها سر سینه ها شروع به سفت شدن می کند.
خون به سمت جهاز جنسی هجوم می برد و در نتیجه آلت در مردان بر انگیخته شده و در زنان دیواره واژن متورم می شود.
در این مرحله شخص به محرک های اطرافش پاسخ مقطعی می دهد و مجددا در خودش فرو می رود.
امواج احساسی شروع به ساطع شدن می کند و مغز تمرکزش را به روی موارد حسی و ارتباطی قرار می دهد.

این مرحله در آمیزش طبیعی بر اساس دریافت های حسی پنج گانه ی فرد صورت می گیرد ولی در خود ارضایی به دلیل عدم وجود شریک جنسی، شخص ناچار است با توجه به محرکات که معمولا مشاهده تصاویر مستهجن و یا فرو رفتن در تفکرات جنسی است، خود را به صورت کاملا مصنوعی برانگیزاند و با توجه به این انگیزش مصنوعی، تمامی مراحل و فاز های بعد نیز به صورت کاملا مصنوعی پیش خواهد رفت و در نتیجه موجب می شود که فرد بعد از خود ارضایی نه تنها احساس رضایت کند، بلکه موجب تشنگی بیشتر فرد خواهد شد.

2) مرحله ثابت شدن یا Plateau:
این فاز در واقع تشدید مراحل فاز یک است.
در این فاز ضربان قلب بالا می رود و گردش خون و سرعت تنفس افزایش می یابد و ماهیچه ها، خصوصا بخش دست و پا و صورت منقبض می شوند. در این مرحله مغز زیر بار امواج احساسی قرار می گیرد و تمرکز خود را از قسمت های تحلیلی و منطقی بر می دارد. در این مرحله فرد به کارهایی دست می زند که ممکن است بعدا از فکر کردن به آن اعمال احساس شرم کند!!!

همانطور که خواندید مغز بیشتر تمرکز را بر روی قسمت احساسی قرار می دهد در حالی که در خود ارضایی به دلیل عدم وجود شریک جنسی شخص مجبور است که به توهمات و تفکرات و تصویر سازی های جنسی دست بزند و این یعنی تحمیل فشار اضافه به سیستم عصبی که موجب می شود شخص نتواند لذت واقعی یک آمیزش را بچشد و ارگاسم ناقصی را تجربه می کند.
لازم به ذکر است که اکثر افرادی که به فاز دوم وارد می شوند، دیگر نمی توانند جلوی فوران احساسات (تسخیر هیجانی) خود را بگیرند و دست به خود ارضایی می زنند و همان طور که گفت شد این فاز مرحله ی تشدید شده ی فاز یک است و اگر کسی که در فاز یک قرار بگیرد و تلاشی درجهت خارج شدن از فاز یک نکند، در نتیجه به فاز دو وارد می شود، تقریبا برگشتن از فاز دو محال است و شخص به دلیل عدم تمرکز بر قسمت تحلیل و منطق، دیگر نمی توانم جلوی خود را بگیرد و عنان از کف می دهد. پس باید به محظ قرار گیری در فاز یک (فاز بر انگیختگی) خود را از آن خارج کنید.
نکته: در مورد این قسمت "تحلیل و منطق مغز" و چگونگی کارکرد آن، بعدا مطالب جامع و مفصلی ارائه خواهد شد.

3) انزال یا Orgasm:
این فاز کوتاه بوده و لحظه ای می باشد. انقباض ماهیچه ها بطور مقطعی ولی صد درصد صورت می گیرد. ضربان قلب و سرعت تنفس به بالاترین حالت خودش می رسد. در مواقعی حتی حبس کوتاه مدت تنفس صورت می گیرد. در مردان این مرحله با خروج مایع منی یا  Semenصورت می گیرد.

نکته فوق العاده مهم این است که انزال و ارگاسم دو مسئله کاملا جدا هستند و شرایط فاز سه برای شخصی است که اولا در آمیزش طبیعی باشد و ثانیا سلامت جنسی داشته باشد و مرحله انزال و اوج لذت جنسی (ارگاسم) برایش هم زمان اتفاق افتد. البته این "هم زمانی" فقط برای آقایان صادق است و درخانم ها امکان دست یابی به چند ارگاسم هم وجود دارد.
ولی در خود ارضایی شخص فقط و فقط دچار انزال می شود در حالی که ارگاسم کامل نشده است یعنی از وی منی خارج می شود ولی نه تنها لذت یک آمیزش طبیعی را نمی برد، بلکه فشار عصبی زیادی را به مغز وارد می کند که از جمله بارز ترین پیامد های این فشار، خستگی شدید است و مهم تر اینکه شخص با اینکه انزال شده است ولی هنوز احساس تشنگی می کند که باعث می شود شخص در طول روز چندین بار دست به خود ارضایی بزند قافل از اینکه هر بار تشنه تر می شود.
توجه به این نکته که در خود ارضایی، اوج لذت جنسی یا ارگاسم برای دو جنس (مرد و زن) ناقص می باشد، مهم است.
در آینده برای روشن تر شدن قضیه، مقاله ای جامع در مورد تفاوت انزال و اوج لذت جنسی (ارگاسم)، آورده خواهد شد.

4) بازگشت یا Resolution:
در این مرحله بدن شروع به بازگشت به حالت عمومی خودش می کند. اندام های پف کرده و سفت شده دوباره شل شده و حالت طبیعی به خودش می گیرند.

تذکر بسیار مهم:
تمام این تغییرات فیزیکی بوده و لازمه ی آن، در رابطه ی آمیزش طبیعی، مسائل روانی می باشد. کافیست که شخص در آمیزش طبیعی حالت روانی مناسبی نداشته باشد تا یک ارگاسم ناقص را تجربه کند. توجه داشته باشید که در رابطه ی طبیعی هم، ارگاسم ناقص شایع است. کامل نبودن رابطه فقط به مسائل روانی فرد بستگی دارد. چنانچه تخلیه روحی فرد صورت نگیرد، باعث یک تشنگی خطرناک می شود و این در حالی است که فرد می بیند که از نظر جسمی تخلیه لازم صورت گرفته ولی رابطه نه تنها باعث شارژ روحی وی نشده است بلکه تشنگی روحی را هم به همراه آورده است و در دراز مدت براحتی افسردگی و خستگی جنسی را برای شخص به همراه می آورد.
این تخلیه ناقص روحی در آمیزش طبیعی بسیار شایع است.

حال فرض کنید که در خود ارضایی با توجه به غیر طبیعی بودن و تخیلی بودن رابطه، چه پیامد های مخرب روحی و جسمی، علاوه بر پیامد های احتمالی آمیزش طبیعی، به فرد مبتلا تحمیل می شود!
زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست
هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته به جاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یادکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان