دوست خوبم به کانون ترک خودارضایی خوش اومدی. اگر این پیغام رو می بینی، به این خاطر هست که هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن تا به ما ملحق شی و از تمام امکانات سایت استفاده ببری.
اگر قبلا ثبت نام کردی، می تونی از اینجا وارد شی.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12) فیلم‌های مستهجن و تاثیرات آن

#1
موضوع مقاله: فیلم‌های مستهجن و تاثیرات بسیار بد و مخربی بر نگرش و رفتار جنسی نوجوانان و جوانان دارد
نویسنده: نا مشخص!
منبع: سایت پزشکان ایران

(تمامی قسمت هایی که به رنگ این متن در آمده اند نوشته ی ققنوس می باشد.)

فیلم‌های مستهجن و تاثیرات بسیار بد و مخربی بر نگرش و رفتار جنسی نوجوانان و جوانان دارد.
این فیلم‌ها  تصویر نادرستی از روابط زن و مرد نیز ارائه می‌دهند. علت این امر عدم دسترسی جوانان به بزرگ سالان قابل اعتمادی است که بتوانند آنان را راهنمایی کنند. جوانانی هستند که هیچ چیز در مورد روابط جنسی نمی دانند چرا که هیچ کس در مورد این مسایل با آنان گفتگو نمی کند. فیلم های پورنو برای این جوانان می تواند نقش الگو را ایفا کند و همین مساله باعث نگرانی است.
دوست عزیز دیر یا زود، شما به عنوان پدر یا مادر در یک خانواده نقش ایفا خواهید کرد. لطفا در مورد مسائل جنسی با فرزندان خویش در زمان مناسب گفتگو کنید. شما چه بخواهید و چه نخواهید، چه خوشتان بیاید و چه نیاید، فرزند شما در مورد جنسیت خود و جنس مخالف کنجکاو است و به هر طریقی که بتواند سعی در پاسخ گویی به این کنجکاوی می کند. چه بهتر است که شما پاسخ درست و منطقی را به کنجکاوی وی بدهید.
برای اغلب جوانان، تماشای فیلم مستهجن نخستین قدم ها به‌ سوی ارضای میل جنسی است. چنین بازنمایی روابط جنسی، چه تاثیری بر جوانان می گذارد؟
به گفته خانم میشلا مارزانو  (Michela Marzan)، فیلسوف و جامعه‌شناس، تا سال ۲۰۰۲ سن متوسط اولین تماشای فیلم مستهجن در میان نوجوانان، حدود ۱۳ سالگی بود. امروزه امکان دسترسی به تصاویر پورنوگرافی از طریق اینترنت، این سن را در میان نوجوانان باز هم پایین‌تر آورده است.
یک جوان ۲۶ ساله می‌گوید در میان اطرافیانش هیچ کس را نمی شناسد که دوران نوجوانی و قبل از داشتن اولین تجربه جنسی، فیلم پورنو تماشا نکرده باشد.
به اعتقاد سرژ تیسرون  (Serge Tisseron)، روان پزشک و روانکاو فرانسوی، تماشای فیلم های پورنو، امروزه روش جدیدی برای عبور از دوران نوجوانی به بزرگسالی است.
در حال حاضر حمایت بیش از حد والدین از فرزندان نوجوان شان، موجب طولانی شدن دوران نوجوانی در آنان شده است. جوانان امروزی برای این که بتوانند مرز مشخصی بین گذشته و آینده بکشند رفتاری از خود بروز می دهند که بیش از هر چیز بر محور خشونت و س|ک|س می‌چرخد. پورنوگرافی مرز بین خشونت و س|ک|س است.
تماشای این تصاویر به نوجوانان امکان می دهد بگویند دیگر بزرگ شده‌اند، به این دلیل ساده که تماشای این نوع تصاویر برای آنها ممنوع است و محتوایشان خاص بزرگ سالان است.
تماشای فیلم های پورنو، که برای نوجوانان امروزی هم چون مناسکی است که باید آنرا به جا آورد، شامل دو مرحله است.
مرحله اول وقتی است که نوجوان فیلم پورنو را تماشا کرده و مرحله دوم زمانی است که نوجوان در موقعیتی قرار می گیرد که می‌تواند آنچه را دیده عیناً اجرا کند. خطر واقعی فیلم های پورنو، می‌تواند بروز این تصور غلط در نوجوان باشد که آنچه دیده، الگوهای درست روابط جنسی در زندگی واقعی هستند.
جوان ۲۷ ساله ای می گوید اولین تجارب جنسی اش او را با تفاوت فاحشی بین آنچه دیده و آنچه تجربه کرده بود مواجه کرده است. او می افزاید، احساس سردرگمی می کردم چرا که کارهایم، تاثیری که در فیلم ها دیده بودم را بر زنان نمی گذاشت. برخلاف آنچه در فیلم های پورنو دیده بودم، زنانی که با آنان همبستر می شدم به راحتی هنرپیشه های فیلم، ارضا نمی شدند و این موجب می‌شد تصور کنم حتماً ناتوانی و ایراد از من است.
این مرد جوان همچنین می‌گوید برای مدتها خودش را زیر ‌سوال برده و اعتماد به نفسش را در زمینه روابط جنسی از دست داده بود. تنها گفتگو با دوست دختر هایش در این زمینه موجب شده در یابد که کاملاً طبیعی است و در رابطه اش احساس امنیت کند.
به اعتقاد خانم میشلا مارزانو، عواقب ناشی از دستور العمل هایی که این گونه فیلم ها برای ارضای جنسی ارائه می‌دهند، نادیده گرفتن ویژگی های شخصی افراد است. در این فیلم ها احساسات و مشخصه های فردی مد نظر قرار نمی گیرند.
خانم کلود روزیه  (Claude Rozier)، پزشک و متخصص مسائل جنسی می‌گوید، مشکل اساسی فیلم های پورنو، مکانیکی بودن روابط جنسی در آنهاست.
این فیلم ها همچنین به نظر او تصویر نادرستی از روابط زن و مرد نیز ارائه می دهند: مرد ها همواره بر رابطه بین دو نفر مسلطند و آنها هستند که قادر به ارضای زنانند، زنانی که همیشه آماده و موافقند.
در واقع نوجوانان با تماشای فیلم های پورنو، بیش از این که در مورد چگونگی برقراری رابطه بیاموزند، مجموعه تخیلات جنسی را که برای خودارضایی نیاز دارند غنی‌تر می‌کنند.

غنی سازی تخیلات لازم برای خود ارضایی!!!

به اعتقاد ژرارد بونه (Gérard Bonnet) ، روانکاو، هدف اصلی پورنوگرافی این است که با بازنمایی روابط جنسی، به افراد لذت آنی بدهد.

لذت آنی!!!

فیلم پورنو، هم چون راه میان بری است که به بیننده امکان می دهد تا با دستچین تصاویر تحریک آمیزتر، بیشترین لذت جنسی را، بدون نیاز به ایجاد رابطه، کسب کند.

دستچین تصاویر!!!

فیلم‌های پورنو، عاری از احساسات و مقدمه چینی هایی است که برای جذب طرف مقابل لازم و ضروری است. در این فیلم ها رابطه جنسی بدون هیچ پیش در آمد، گفتگو و به ویژه بدون هیچ عشقی برقرار می شود.

بدون احساس!!! بدون مقدمه!!! بدون پیش در آمد!!! بدون هیچ عشقی!!! دقیقا شبیه به ارضای حیوانی که فقط و فقط از روی غریزه است!!!
دوستان عزیز حیوانات از رابطه ی جنسی هیچ گونه لذتی نمی برند و فقط و فقط بر اساس غریزه عمل می کنند در حالی که در انسان این طور نیست.به اعتقاد سرژ تیسرون، فیلم های پورنو توانایی تخیل کردن را از ببیننده سلب می کنند، در حالی که خیال پردازی و تصورات، جای مهمی را در روابط جنسی اشغال می کنند.

سلب تخیل کردن!!! توانایی تصور برای موفق بودن در زندگی لازم و ضروری است. ان شاء الله در آینده در این مورد مفصل بحث خواهیم کرد.


او می‌گوید پورنوگرافی این روابط را به حد قالب های پیش ساخته [بر اساس فیلم نامه] پایین می آورد، قالب هایی که مدعی اند همه واقعیت روابط عاشقانه انسان ها را بازسازی می کنند.
در مقابل، خانم کلود روزیه معتقد است، دختران و پسران نوجوان ممکن است در ابتدا چنین قالب هایی را پذیرا شوند، اما به سرعت و با هم فکری اطرافیانشان به واقعیت پی می برند.

نوش دارو بعد از مرگ سهراب!
به فرض که این طور باشد و شخص بعد از تماشای فیلم و هم صحبتی با اطرافیان به واقعیت پی ببرد، ولی اگر دچار خود ارضایی و یا بیماری های مقاربتی شده باشد، آیا باز هم دانستن حقیقت می تواند به وی کمک کند؟ آیا همه آنقدر با اطرافیان خود راحت هستند که بتوانند با آنان در این مورد صحبت کنند؟پذیرش یا رد آنچه در فیلم های پورنو می گذرد، کاملاً به این نکته بستگی دارد که نوجوان بتواند یافته هایش را با دیگران در میان بگذارد و تنها روبرو شدن با ایده های مخالف است که می تواند او را از برداشت اولیه اش دور کند.

یعنی اگر شخص در محیطی قرار داشته باشد که کسی نظر مخالفی در مورد این گونه فیلم ها نداشته باشد، ممکن است هیچ وقت واقعیت را در نیابد و تا آخر عمر با توهمات جنسی زندگی کند و حتی از زندگی زناشویی نیز لذت نبرد چرا که توانیی عملی کردن آنچه را دیده را ندارد! و متاسفانه این امر امروزه در کشور ما بسیار شایع است. توصیه می کنم به یکی از مراکز درمانی و یا مشاوره ای خانواده و زناشویی مراجعه کنید تا به حقیقت پی ببرید.
دختر هفده ساله ای که تا کنون رابطه جنسی را تجربه نکرده و همچون اکثر نوجوانان، فیلم های پورنو را تماشا کرده، می‌گوید برای او همه چیز کاملاً روشن است، در این فیلم ها هنرپیشه ها بازی می کنند و همه چیز بر مبنای سکس است‌. در حالی که لازمه یک رابطه جنسی، احساسات عاشقانه است.

برای سرژ تیسرون، نظر این دختر نشان دهنده چیزی است که او به آن یقین دارد: خطر اصلی پورنوگرافی را پشت سر گذاشته ایم.
به نظر او، بچه ‌های امروزی خود تهیه کنندگانی هستند که به طرق مختلف از تصاویری که با استفاده از تلفن همراه یا دوربین های دیجیتال و فیلم برداری می گیرند استفاده می کنند. آنها می دانند که می‌توان این تصاویر را دستکاری کرد.
این روانکاو معتقد است که جوانان کمتر آنچه را می بینند باور می کنند و به نظر او به مرور از اینگونه فیلم‌ها فاصله می‌گیرند.
یک مدد‌کار اجتماعی که با جوانان حومه شهری کار می کند، چندان با آقای تیسرون موافق نیست و معتقد است که نظریه اش را نمی شود به همه جوانان تعمیم داد.

به کلمه ی "نظریه" دقت کنید! نظریه چیزی است که صحت آن از نظر علمی ثابت و یا رد نشده است!


به گفته او نوجوانانی که وی با آنان سر و کار دارد، اینگونه فیلم ها را اغلب جدی می گیرند. او علت این امر را عدم دسترسی جوانان به بزرگسالان قابل اعتمادی می داند که می توانند آنان را راهنمایی کنند. به گمان او جوانانی هستند که هیچ چیز در مورد روابط جنسی نمی‌دانند چرا که هیچکس در مورد این مسایل با آنان گفتگو نمی کند. فیلم‌های پورنو برای این جوانان می‌تواند نقش الگو را ایفا کند و همین مساله باعث نگرانی است.
لازمه آموزش جنسی نیز مانند دیگر مقوله‌های آموزشی، گفتگو است. گفتگو بین جوانان و بزرگسالان، تنها راه برخورد صحیح با کجروی‌ها و برداشت‌های نادرست است.
امید است که شما دوست عزیز این نقطه ی خالی را، در وحله ی اول خویش و در وحله ی بعد فرزندانتان،  با آموزش های درست و اصولی پر کنید.
زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست
هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته به جاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

#2
بی تفاوتی به همسر در نتیجه اعتیاد به فیلم های هرزه

دکتر غلامحسین قائدی، روان‌شناس کلینیک سلامت خانواده و کارشناس رفتارهای جنسی، هرزه نگاری را یکی‌از مسائل بحث‌برانگیز و یک تجارت کثیف در سراسر دنیا ذکر می‌کند و می‌گوید: «بعضی افراد ممکن است خواسته یا ناخواسته با این‌گونه سایت‌ها و فیلم‌ها به صورت اتفاقی مواجه شوند و بعد مراجعه آنها ادامه یابد تا زمانی که وابستگی و نیاز در آنها به وجود آید و به نوعی به این گونه فیلم‌ها و عکس‌ها معتاد شوند.»

عضو هیات علمی دانشگاه شاهد با بیان اینکه افرادی که به این تجارت می‌پردازند، تبلیغات خاص خود را دارند، می‌افزاید: «زمانی که فاصله بین بلوغ و شکل‌گیری نیازهای جنسی زیاد شود، گرایش فرد به سمت مسائل اینچنینی افزایش می‌یابد تا جایی که فرد به این گونه موارد معتاد می‌شود.»


وی از دست دادن روابط عاطفی و سالم با خانواده را یکی از تبعات گرایش به فیلم‌ها و سایت‌های مستهجن برمی‌شمرد و می‌افزاید: «با توجه به اینکه کشورمان جمعیت جوان زیادی دارد، آسیب‌پذیری آن بیشتراست و زمانی که امکان برطرف کردن نیازی‌های جنسی به صورت شرعی و قانونی فراهم نشود، گرایش به فیلم‌ها و سایت‌های مستهجن یکی از روش‌های ارضا می‌شود.»


این روان‌شناس، معتقد است زمانی که فرد به صورت مکرر به فیلم‌ها و سایت‌های مستهجن مراجعه کند، سرانجام همه افکارش به این سمت می‌رود و در نهایت محرک جنسی قدرتمندتری برای ارضای نیازهای خود می‌خواهد.


دکتر قائدی، مشکل اساس درباره مسائل جنسی در ایران را نداشتن آمار می‌داند و می‌گوید: «این که گفته می‌شود50 درصد یا 40 درصد طلاق‌ها در ایران مربوط به مسائل جنسی است مربوط به تحقیقی است که درسال 82 صورت گرفته و بر سر آن حرف و حدیث زیاد است، بنابراین نمی‌توان آن را به همه طلاق‌ها تعمیم داد. لازم است برای گرفتن آمار تحقیقات میدانی در چند استان در این زمینه صورت گیرد.»

این روان‌شناس کلینیک سلامت خانواده، درباره تبعات گرایش به فیلم‌ها و سایت‌های مستهجن می‌گوید: «مصرف‌کننده‌ای که به سراغ پورنوگرافی می‌رود به این گونه مسائل معتاد می‌شود و نیاز به درمان دارد، این افراد نسبت به همسران خود بی‌تفاوت می‌شوند و این راه تنها راه ارضای جنسی آنها خواهد شد.»


وی می‌افزاید: «گرایش به این گونه سایت‌ها، باعث می‌شود فرد با روابط معمولی ارضا نشود و قطعا به روابط انحرافی و محرک‌های جنسی قوی‌تر نیاز دارد که همین مساله خود باعث اختلاف، قطع رابطه، جدایی و طلاق خواهد شد.»


این کارشناس رفتارهای جنسی، یکی دیگر از تبعات این گرایش را ازبین رفتن حساسیت فرد نسبت به مسائل جنسی ذکر می‌کند و می‌گوید: «محتویات این فیلم‌ها باعث می‌شود که قبح مسائلی مانند تجاوز و کودک‌آزاری در نظر فرد از بین برود و او را نسبت به اخلاقیات بی‌تفاوت کند.»


وی تصریح می‌کند: «مردان مراجعه‌کننده به فیلم‌ها وسایت‌های مستهجن به زنان به چشم ابزار اطفای شهوت نگاه می‌کنند و نگرش تحریف شده‌ای به روابط جنسی دارند که این برای جامعه و برای فرد و خانواده او خطرناک است.»


مطالب و فیلم‌های هرزه با واقعیت تطابق ندارد


دکتر عفت السادات خویی، عضو هیات علــمی دانشگاه علـوم پزشکی ایران نیز گرایش به سایت‌ها و فیلم‌های مستهجن را بسیار مخرب می‌داند و می‌گوید: «اگر اطلاع‌رسانی درست صورت گیرد و مردم از نظر کنجکاوی اقناع شوند، دلیلی برای مراجعه به این گونه سایت‌ها و فیلم‌ها وجود ندارد.»


این دکترای تخصصی ارتقای سلامت جنسی، معتقد است که در بیشتر موارد افراد خاصی از این گونه سایت‌ها استفاده می‌کنند و افراد نرمال جامعه کمتر به این گونه سایت‌ها گرایش دارند.


وی این افراد خاص را مبتلا به انحرافات جنسی می‌داند و می‌گوید: «ممکن است فرد در گردش‌های اینترنتی با این سایت‌ها مواجه شود اما کسانی هستند که به صورت هدفمند به دنبال این مسائل می‌روند و دلیل اصلی آنها توجیه انحرافات جنسی یا آموزش این انحرافات به دیگران است.»


این رفتارشناس جنسی، با بیان اینکه مسائلی که در این گونه فیلم‌ها و سایت‌ها وجود دارد، با واقعیت تطابق ندارد، تاکید کرد: در این فیلم‌ها رفتارهای غیرطبیعی به چشم می‌خورد که هیچ توجیه تجربی ندارد، بنابراین استفاده از پورنو برای هیچ فردی توجیه نمی‌شود.»


دکتر خویی تاکید می‌کند: «آنچه در این سایت‌ها عرضه می‌شود محصولات مصنوعی محرک است که با واقعیت تطبیق ندارد و افراد را دچار تناقض در رفتار می‌کند. ضمن اینکه دغدغه فکری برای فرد به‌وجود می‌آورد و روابط بین فردی را به خطر می‌اندازد.»


این استاد دانشگاه با تاکید برمخرب بودن مشاهده فیلم‌های هرزه، تاکید دارد؛ موارد غیرطبیعی موجود در این فیلم‌ها، جوانان و نوجوانان را به سمت تجربه آنها می‌کشاند.

منبع:

http://www.asriran.info/view/362.aspx
 
 


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان