دوست خوبم به کانون ترک خودارضایی خوش اومدی. اگر این پیغام رو می بینی، به این خاطر هست که هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن تا به ما ملحق شی و از تمام امکانات سایت استفاده ببری.
اگر قبلا ثبت نام کردی، می تونی از اینجا وارد شی.

امتیاز موضوع:
 • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

مضرات سایت های هرزه نگار

#16
يك متن مفيد در رابطه با كنترل نگاه خوندم كه گفتم شما هم استفاده ببريد
برگرفته از سايت پاسخگو:

با توجه به کشش غریزه نفسانی در برخورد با نامحرم، نگاه خود را چگونه کنترل کنیم؟

شکی نیست که نگاه سرآغاز لغزش و گاه سقوط و انحراف است. ممکن نیست کسی نگاه خود را کنترل نکند اما موفق به «مهار نفس و شهوت» بشود، زیرا پس از دیدن «میل و هوس» تحریک می‌شود.
بنابراین اولین قدم اساسی و عملی در کنترل میل و هوس ـ به خصوص برای مرد ـ مراقبت از نگاه است. اسلام دستور داده که اگر کسی به طور غیر ارادی چشمش به نامحرم افتاد، از نگاه مجدد که مسلّماً عمدی و آلوده است بپرهیزد، حتی چهره طرف مقابل را در ذهن خود تداعی نکند و از هر گونه فکر و خیال وسوسه‌انگیز خودداری نماید.
پیامبر اکرم(ص) فرمود: «نگاه به نامحرم تیری زهرآلود از ناحیه شیطان است. هر کس از ترس خدا آن را ترک گوید، خدا به او ایمانی می‌دهد که شیرینی‌اش را در دل احساس کند».(1)
براى کنترل نگاه از گناه راهکارهایى وجود دارد که مهم‏ترین آن‏ها عبارتند از:

1- خداباورى: اعتقاد به خدا و یقین داشتن به این که انسان در محضر او است و خدا ناظر بر تمام احوال و درون آدمى است، به انسان کمک مى‏کند نگاه خود را کنترل نماید. امام صادق(ع) مى‏فرماید: «فروبستن چشم از گناه میسّر نیست مگر این که انسان عظمت و جلال پروردگار را در قلبش دیده باشد».
از امام على(ع) سؤال شد: توانایى بر کنترل چشم چگونه حاصل مى‏شود؟ فرمود: «این که خود را تحت قلمرو سلطان آگاه از همه مسائل بدانى و تسلیم او باشى».(2)
2- توجه به آثار فروبستن چشم: اگر انسان بداند کنترل نگاه چه آثار و برکاتى دارد، قطعاً به ادامه آن تشویق خواهد شد. آثار و فوائدى که بر چشم پوشى مترتب است، عبارتند از:

أ) راحتى دل: کسى که چشمش را فرو بندد، دلش را آرام کرده است.
با چشم چرانى انسان احساس آرامش نمى‏کند، زیرا آنچه دیده می‌بیند، دل به سوی آن روان می‌شود.
زدست دیده و دل هر دو فریاد هر آن چه دیده بیند، دل کند یاد
امیرمؤمنان‏(ع) مى‏فرماید: «کسى که چشمش را فرو بندد، دل را آسوده کند».(3)
احساسات و غرایز شهوانى تمام نشدنى و سیرى‏ناپذیر است و نفس اماره انسان را به بدى و زشتى هر چه بیشتر وادار مى‏کند.
امام على(ع) مى‏فرماید: «کسى که چشم فرو بندد، دلش را صفا داده است».(4)
ب) کشف حقایق: رسول اکرم(ص) مى‏فرماید: «چشمتان را فرو بندید تا شگفتی‌ها را ببینید».(5)
ج) شیرینى عبادت را حس کردن: پیامبر مى‏فرماید: «مسلمانى چشم خود را از زن نامحرم فرو نمى‏بندد مگر آن که خداوند شیرینى عبادتش را در دل او ایجاد مى‏کند».(6)
د) تزویج حور العین: امام صادق(ع) مى‏فرماید: «کسى که نگاهش به زن نامحرمى بیفتد، پس چشمش را به سوى آسمان افکند و یا نگاهش را فرو بندد، خداوند حورالعین را به ازدواج او در مى‏آورد».(7)

3- توجه به پیامدهای چشم چرانى: کسى که بداند چشم چرانى چه پیامدهاى ناگوارى دارد، قطعاً به ضرر خود اقدام نخواهد کرد و نگاهش را کنتزل خواهد کرد.
چشم چرانى، زاینده گناهان و از ترفندهاى شیطان است. امام علی(ع) مى‏فرماید: «چشم‏ها کمینگاه شیطان است».(8)
به نظر کارشناسان، چشم‏چرانى منشأ عوارضى چون دشوارى تنفس، درد اطراف قلب، تپش قلب، ضعف و خستگى عمومى، سردرد، بى قرارى و خستگى فکرى است. (9) پس چشم چرانى عوارض جسمانى و روحى بسیارى دارد که شناخت این امور در درمان چشم چرانى مؤثر است. کسى که خواهان روانى شاد و آرام است، باید از این عادت دست بردارد.
رسول اکرم(ص) مى‏فرماید: «کسى که چشمش را از حرام پر کند، خداوند روز قیامت چشمش را از آتش پر خواهد کرد، مگر آن که توبه کند و برگردد».(10)
در روایت دیگر مى‏فرماید: «نگاه تیرى از تیرهاى مسموم شیطان است».(11)
حضرت مسیح(ع) فرمود: «از نگاه به نامحرم بپرهیزید که بذر شهوت و رشد دهنده فسق است».(12)

4- راندن افکار شیطانى: براى کنترل نگاه، باید اندیشه را از نفوذ افکار شیطانى دور نگه داشت، زیرا گام نخست در انحراف، فکر کردن درباره آن است. امام على(ع) مى‏فرماید: «کسى که در باره گناه بسیار بیندیشد، سرانجام به آن کشیده خواهد شد».(13)[كلا انديشه درباره تركش و ترسيدن از ابتلاي مجدد هم فكر كنم همين تاثيرو داره!]

5- پرهیز از عوامل تحریک‌زا: تخیّلات تحریک کننده، رفت و آمد در جاهایى که نامحرم است، گفت و گو با نامحرم، دیدن فیلم‏ها و عکس‏هاى مبتذل، زمینه را براى چشم چرانى فراهم مى‏کند.

6- دقت در دوست‌یابى: بررسى‏ها نشان مى‏دهد که نوجوانان، اوّلین قدم‏هاى انحراف و تباهى را به کمک دوستان ناباب برداشته، سپس در سراشیبى سقوط قرار گرفته‏اند.(14) آلودگى و انحراف، به سرعت از طریق دوستان نا اهل به افراد پاک و سالم سرایت مى‏کند و چشم چرانى از این قاعده مستثنا نیست.
امام على(ع) مى‏فرماید: «از معاشرت با مردم فاسد بپرهیز که طبیعت تو، ناخودآگاه ناپاکى را از طبع آن‏ها دریافت مى‏کند».(15)

7- ازدواج: یکى از راه‏هاى مؤثر در کنترل نگاه، ارضاى صحیح غریزه جنسى از طریق ازدواج است. رسول خدا(ص) مى‏فرماید: «اى گروه جوانان! هر یک از شما که قدرت ازدواج دارد، حتماً اقدام کند، زیرا این بهترین وسیله است که چشم را از نگاه‏هاى آلوده و عورت را از بى عفتى نگه می‌دارد».(16)

8- تقویت اراده: چشم چرانى اگر به صورت عادت در آمده باشد، همچون ویژگی‌های طبیعى و ذاتى، دامنه دار و پر نفوذ مى‏گردد و به صورت طبیعت دوم در مى‏آید. در این حال رهایى از این عادت ناپسند، نیاز به تصمیم و عزمى راسخ دارد. آن چه در شروع کار مهمّ است، خواستن و انگیزه داشتن است. براى مبارزه با چشم چرانى باید دو کار انجام گیرد:
الف) به خواسته نفس پاسخ مثبت داده نشود،
ب) عادت پسندیده‏اى جایگزین گردد و خود را به کارهاى پسندیده مانند مطالعه کتاب و ورزش مشغول سازد.
پى‌نوشت‏ها:
1ـ بحار الانوار، ج 104، ص 38.
2ـ همان، ج 101، ص 41.
3ـ مستدرک الوسائل، ج 4، ص 268.
4ـ میزان الحکمة، ج 4، ص 3289.
5ـ بحارالأنوار، ج 101، ص 42.
6ـ میزان الحکمة، ج 4، ص 3292.
7. همان.
8ـ همان، ص 3288، ح 20244.
9ـ دکتر پاک نژاد، اولین دانشگاه و آخرین پیامبر، ج 16، ص 22.<-------> كتابي كه در همين انجمن معرفي شده و قسمتي ازون موجود هست
10 ـ بحارالأنوار، ج 73، ص 334.
11 ـ همان، ج 101، ص 38.
12ـ همان، ص 42.
13ـ غررالحکم، ج 5، ص 321.
14ـ محمد على سادات، راهنماى پدران و مادران، ج 1، ص 99.
15ـ ابن ابى الحدید، شرح نهج البلاغه، ج 20، ص 272.
16ـ مکارم الاخلاق، ص 10.
راهكار الهي ترك

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم

أَلَمْ نَشْرَحْ لَکَ صَدْرَکَ ﴿١﴾ وَوَضَعْنَا عَنْکَ وِزْرَکَ ﴿٢﴾ الَّذِی أَنْقَضَ ظَهْرَکَ ﴿٣﴾ وَرَفَعْنَا لَکَ ذِکْرَکَ ﴿٤﴾ فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا ﴿٥﴾
 إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا ﴿٦﴾ فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ ﴿٧﴾ وَإِلَى رَبِّکَ فَارْغَبْ ﴿٨﴾


چرخه:
پس چون فراغت يافتي،[در طاعت] بكوش(٧) و با اشتياق بسوي پروردگارت روي آور(٨) -->آيا كار را بر تو راحت نكرديم؟(١-٢-٣-٤-٥-٦)

-->چون نفس را مشغول نكني،وي تورا به بازي ميگيرد<--
--->كار را بر نفست سخت گردان<---
(تو دهني به نفس با نه گفتن به تمايلات حتي حلال)
[تصویر: 05_blue.png]
 سپاس شده توسط
#17
ی زمانی اعتیاد شدید داشتم به هرزه نگاری،که علت اصلی خ.ا میشد..اما به حول قوه الهی تمووووووووووووووووووووووووووووومممم شد.Khansariha (69)
[تصویر: 05_blue.png]

پشیمانی بعد از عمل را بیاد داشته باش.
 سپاس شده توسط
#18
ینی آدم روزی ده بار خشک و خالی خ.ا کنه ...بهتر از اینه که یه بار با فیلم این کارو انجام بده...
 
همیشه از شکست و ناامیدی شروع میشه آدم وقتی خوشحاله وبا انرژی اصن دلش میخواد؟؟!

مگذارید احساس ناامیدی بر شما غلبه کند حتی اگه در بدترین وضعیت روحی قرار دارید...


من خودم معمولا با گوش کردن به آهنگای epic (حماسی) ناامیدی از خودم دور می کنم...
[تصویر: 05_blue.png]
 سپاس شده توسط
#19
علت اعتیاد به خ.ا  40    Shy  
ترشح ماده ای به اسم دوپامین در قسمت جلوی مغز
میدونید چه تاثیراتی دوپامین بر مغز میذاره؟  13  39

لطفا این ویدئو را ببینید:

http://www.aparat.com/v/69YlD


همه ی این ها، ترشح یه سری هورمون هست

یعنی انقدر ما ضعیف هستیم که به خاطر ترشح یه سری هورمون ها (یه سری ماده های شیمیایی) در بدن، کنترل بر خودمون را از دست میدیم؟   Khansariha (60)


اینا همه توهم لذته...ترشح یه سری هورمونه...تا هورمون تموم شه دیگه لذت نداره...لذت زود گذره...

 لذت واقعی یه چیز دیگه ست
لذت واقعی در دوستی با خداست... در اطاعت خداست... در عشق هست...[تصویر: 317.gif][تصویر: confetti.gif][تصویر: 2uge4p4.gif]


خدایا کمکون کن اراده ی قوی پیدا کنیم تا بتونیم بر وسوسه های شیطانی و لذت های زود گذر دروغی، غلبه کنیم... 63
[تصویر: gal82.jpg&917953621]
به جای "شکست عشقی" می تونید نام این بیماری را هم بذارید


كفر متحرك به اسلام می رسد، ولى اسلام راكد، پدر بزرگِ كفر است.
سلمان‏ها در حالى كه كافر بودند، حركتشان آنها را به رسول منتهى كرد

و زبيرها در حالى كه با رسول بودند، ركودِشان آنها را به كفر پيوند زد.
كفرى كه با حركت ما همراه باشد، وحشتى ندارد، وحشت آنجايى است كه با ركودها پيوند خورده باشيم.

علی صفایی

[تصویر: 05_blue.png]

#20
سلام..

پورنوگرافی چیست؟

پورنوگرافی یا هرزه نگاری، تجسمی بی پرده از مسایل جنسی با هدف تحریک یا ارضاست که در قالب های مختلف از جمله کتاب، فیلم، اینترنت ، مجله و... ارائه می شود.
 
ابتدا در خودارضایی به نظر ما میرسد که ما تنها به یک عمل اعتیاد داریم در اصل 3 نوع اعتیاد در افراد بواسله مداومت در این عمل ایجاد می گردد 1- اعتیاد به خود این عمل تخلیه و لذت جنسی 2- اعتیاد به تصاویر و سایت های مستحجن و مسائل تحریک کننده ( پرنوگرافی یا هرزه نگاری) 3- مسئله دینی و مسائل روحی و روانی  ( حالت فکری و کلی افراد )
بنابر گزارشی کودکان کم سن و سال انگلیسی به دیدن سایت‌های آن‌لاین مستهجن معتاد شده‌اند به طوری که یک سوم از این کودکان 10 ساله، تصاویر عریان را دیده‌اند.

در گزارش نگران‌کننده‌ای که اخیرا منتشر شده، نشان می دهد چهار پنجم از پسران و دختران مرتبا به سایت‌های پورنو دسترسی دارند.
    
این گزارش همچنین نشان می دهد بر اساس آمارها، بیش از یک سوم بیماران جوان در کلینیک‌های خصوصی بدان خاطر بستری می شوند که اعتیادشان به پورنوگرافی آن‌لاین از میان برود. همچنین در این گزارش فاش شده است که 26 درصد از جوانانی که به کلینیک پورتلند در انگلیس مراجعه می‌کنند، به خاطر ترک اعتیادشان به سایت‌های مستهجن است.

به گزارش سرویس فرهنگی اجتماعی جام نیوز به نقل از سایت دیلی میل؛ بعد از اخبار فراوانی که در خصوص اعتیاد کودکان انگلیسی منتشر شد طی تحقیقی که برای اولین بار در استرالیا به انجام رسیده است محققان تاثیر شدید اعتیاد به تصاویر پورنو را بر روی افراد و خانوادههایشان بررسی کردند.

بر همین اساس در استرلیا معتادان به تصاویر مستهجن، ترجیح میدهند به جای برقراری روابط زناشویی، تصاویر مستهجن که به صورت آنلاین پخش می شود را به تماشا بنشینند.

در این گزارش که بر اساس یک نظرسنجی اینترنتی تنظیم شده است مشخص گردید: «20 درصد از 800 شرکت کننده ترجیح میدهند که به جای برقراری رابطه جنسی با همسران خود، تصاویر مستهجن تماشا نمایند.»

همچنین 43 درصد شرکت کنندگان در نظر سنجی گفته اند که تماشای این گونه فیلمها و عکس ها را از سنین 11 تا 13 سالگی شروع کرده اند. همین نتایج نشان داد که 47 درصد شرکت کنندگان 30 دقیقه تا 3 ساعت از وقت خود را، صرف تماشای فیلمهای پورنو میکنند.

30  درصد از این افراد نیز تائید کرده اند که عملکرد شغلی آنان، تحت تاثیر تماشای زیادی این فیلمها قرار گرفته است.

روشهای غلبه بر اعتیاد به پرنوگرافی و تصاویر جنسی

نکته ابتدایی

بفهمید که اعتیاد به پورنوگرافی تنها لذتی نیست که باید از آن دوری کنید، به آن بعنوان یک اعتیاد نگاه کنید که هیچوقت قابل درمان نیست.

1- یک عادت تازه را شروع کرده تا جایگزین عادت به پورنوگرافی شود.

2- کارهای اینترنتی مثبت برای خود ایجاد کنید. درمورد یک موضوع خاص عضو یک انجمن شوید. یا وقتی احساس بیکاری و بیحوصلگی میکنید از بازی های آنلاین استفاده کنید.

3- از دوستانی که شما را به اینکارها ترغیب می کنند دوری کنید

4- سعی کنید در مسیر ترک قدم بردارید و تا رسیدن به نتایج بهتر از مسیر خارج نشوید

5- قرار داشتن در مسیر درست خود عامل اصلی ترک ، فراموشی و بازدارنده از پورنوگرافی ست.

6-مهم نیست درمان چقدر طول بکشد مهم طی کردن مسیر حفظ ارامش حالت روحی و درونی در خود است این مدت نباید به هیچ سایت و تصاویر پورن دسترسی داشت بایدبه جای گذین ها و مسائل دیگه و پیشرفت تان توجه کنید.

7-  اگر تصمیم گرفته اید با این عادت خود مقابله کنید، فقط کافی است یک "نه" محکم به خود بگویید سعی کنید با تنبیه و ایجاد سوارف جلوی خود تون رو بگیرید.
حضرت علي (علیه السلام ) 
 نفس متجاوز و سرکش خويش را با ترک عادات ناپسند خوار نمائيد و با انجام اوامر الهي وادارش سازيد و بار غرامتهاي تخلفش را بر وي تحميل نمائيد ، با ارتکاب مکارم اخلاق زينتش کنيد و از پليديهاي گناه مصونش داريد.

#21
اثر پورنوگرافی بر مغز چگونه است؟ چگونه پورنوگرافی باعث تغییر ساختار مغز می‌شود؟
اثر پورنوگرافی بر مغز
اضطراب, اعتیاد, ترس, رابطه جنسی, شریک عاطفی


اثر پورنوگرافی بر مغز از طریق تغییز ساختارهای مغز که در طول سالیان تکامل شکل گرفته است صورت می پذیرد. هنگامی که یک موش نر را کنار یک موش ماده در قفس رها می‌کنید، چه اتفاقی می‌افتد؟ ابتدا حالت جنون‌آمیز موش نر را می‌بینید و سپس به تدریج موش نر از موش ماده خسته می‌شود. حتی اگر موش ماده تمایل بیشتری به جفت‌گیری داشته باشد، موش نر رابطه را کافی می‌داند (بی‌اعتنا می‌شود).

با این حال، اگر موش ماده را با موش ماده‌ی جدیدی جایگزین کنید، موش نر بلافاصله نیرو می‌گیرد و با حالت بسیار مشتاقی تلاش می‌کند تا با او آمیزش داشته باشد. شما می‌توانید این روند را با موش‌های ماده‌ی دیگری نیز تکرار کنید تا زمانی‌که موش نر خسته شود و حتی گاهی از حال می‌رود.

به این فرآیند اثر کولیج می‌گویند- پاسخ اتوماتیک به جفت‌های جنسی جدید. جالب اینجاست که با وجود خارج شدن اسپرم‌های مردان بر اثر فعالیت جنسی، هنگامی که آنها یک مورد جدید را مشاهده می‌کنند به سرعت فعال می‌شوند. این پاسخ اتوماتیک نیرومند به شهوت جدید، همان چیزی است که شما را به سمت پورنوگرافی اینترنتی می‌کشاند.

مثل آن موش آزمایشگاهی، شما یک مکانیزم اولیه در مغزتان دارید که باعث تحریک دوجانبه شما نسبت به زنان یا مردان، یا هر چیز دیگری که روی صفحه نمایش خود می‌بینید، می‌شود. (توجه: اثر کولیج در زنان نیز اتفاق می‌افتد. مطالعات نشان می‌دهند در شرایط مناسب زنان نیز عملکردی مشابه مردان خواهند داشت.)

مدارهای اولیه در مغز شما احساسات، محرک‌ها، برانگیختگی‌ها و تصمیم‌گیری‌های غیرارادی‌تان را مدیریت می‌کنند. آنها وظایفشان را چنان خوب انجام می‌دهند که در سیر تکامل، نیازی به تغییر و تکمیل آنها از هنگام پیدایش انسان‌ها تا زمان پیدایش پورنوگرافی پیدا نشده است. اثر پورنوگرافی بر مغز چنان است که باعث تغییر ساختار تکامل یافته انسان در طول تاریخ تکامل می شود.

دوپامین بیشتر لطفا!

برای تمامی پستانداران از جمله انسان‌ها، موش‌ها و …، میل و انگیزه‌ی انجام رابطه جنسی عمدتاً از شیمی اعصاب به نام دوپامین ایجاد می‌شود. دوپامین، قسمت عمده‌ای از بخش اولیه مغز را که مدار پاداش است، تحریک می‌کند. این قسمت همان جایی است که ما هوس و لذت را تجربه می‌کنیم و معتاد می‌شویم.

اثر پورنوگرافی بر مغز

مدار پاداش، شما را مجبور می‌کند تا کارهایی را که بقای شما را تامین می‌کنند و باعث انتقال ژن‌هایتان می‌شوند، انجام دهید. در راس فهرست پاداش‌های انسانی، غذا، رابطه جنسی، عشق، دوستی و هرچیز نو و جدیدی قرار دارند. اینها «تقویت‌کننده‌های طبیعی» نامیده می‌شوند که برخلاف مواد شیمیاییِ اعتیادآور هستند (با مواد شیمیاییِ اعتیادآور متفاوتند).

در حقیقت، وظیفه اصلی دوپامین در سیر تکاملی این است که شما را به انجام کارهایی وادار کند که به نفع ژن‌های شماست. هر چقدر میزان ترشح دوپامین بیشتر باشد، شما تمایل بیشتری به آن کار خواهید داشت. اگر هم دوپامینی ترشح نشود، شما آن محرک را به کلی نادیده می‌گیرید. به عنوان مثال، شکلات‌های پرکالری و یا بستنی از موادی هستند که دوپامین زیادی در مغز ترشح می‌کنند. یکی دیگر از نام‌های دوپامین، مولکول اعتیادآور است زیرا نقش اساسی در تمامی انواع اعتیادها ایفا می‌کند.

اگرچه دوپامین اغلب به عنوان یک «مولکول سرخوشی» اشاره شده است، اما از لحاظ اصولی این اسم بی‌عیب و اشتباه نیست. دوپامین جستجو و تنوع‌طلبی در پاداش است. جستجو کردن پاداش برای خواسته‌ها و انتظارات. دوپامین انگیزه و حرکت برای دنبال نمودن پاداش‌های بالقوه یا اهداف بلندمدت را نیز فراهم می‌آورد. اگرچه بحث‌برانگیز است اما به نظر می‌رسد پاداش نهایی و احساسات خوب از opioid ها ناشی می‌شود. به زبان ساده، دوپامین خواستن است و opioid ها دوست داشتن.
 
همانطور که یک روانشناس، در اینباره توضیح داده است: «انتقال دهنده عصبی دوپامین سبب نمی‌شود که مردم لذت را تجربه کنند، بلکه بیشتر باعث ایجاد یک رفتار جستجوگرانه می‌شود. او افزود: «دوپامین موجب می‌شود تا ما بخواهیم، تمایل پیدا کنیم، با تلاش فراوان به دنبالش بگردیم و آن را جستجو کنیم. سیستم opioid سبب احساس لذت می‌شود. در عین حال او شرح داد که: «عملکرد سیستم دوپامین قویتر از عملکرد سیستم opioid است». «ما بیشتر از آنکه لذت را بخواهیم، تمایل به جستجوی لذت داریم». این همان پدیده ای است که تنوع‌طلبی را به‌دنبال دارد.

تنوع، تنوع و تنوع بیشتر

دوپامین به دنبال چیزهای جدید و تازه است. یک اتومبیل جدید، یک فیلم جدید، یک گوشی جدید، در حقیقت ما همه معتاد دوپامین هستیم. درحالیکه در مورد هر چیز جدیدی، هیجان اولیه به سرعت با کم شدن دوپامین کم‌رنگ می‌شود.
حال در اینجا چگونگی کار اثر کولیج را شرح می‌دهیم: موش نر بعد از این که با موش ماده ارتباط برقرار می‌کند، میزان دوپامین در مغزش کاهش می‌یابد. ولی به محض اینکه یک موش ماده جدید جایگزین می‌شود، سطح دوپامین دوباره بالا می‌رود. آیا به‌نظر آشناست؟
 
تعجبی ندارد که موش‌ها و انسان‌ها در مورد واکنش به محرک‌های جنسی جدید، مشابه هم عمل می‌کنند. به عنوان مثال، هنگامی که محققان استرالیایی (نمودار) یک فیلم شهوت‌انگیز را بارها و بارها نشان دادند؛ تست آلت تناسلی افراد و گزارش‌های ذهنی آنها هردو بیان‌کننده این موضوع بودند که به تدریج برانگیختگی جنسی کاهش می‌یابد. درحقیقت، تکرار (همان کار قدیمی، همان کار قدیمی)، تنها باعث خسته‌کننده شدن موضوع می‌شود. خوگیری نشان دهنده کاهش دوپامین است.

پس از ۱۸ بار نمایش فیلم- دقیقاً هنگامی که افراد در حال چرت زدن بودند- محققان در دفعه‌ی نوزدهم و بیستم فیلم جدیدی پخش کردند. دنگ ! مشاهده‌کنندگان و آلت‌های تناسلی‌شان مجددا تحریک شدند و ثابت کرد که مورد جدید و تازه، تاثیر زیادی دارد (بله! زنان نیز نتایج مشابهی را نشان دادند). اینجا نقطه ای است که اثر پورنوگرافی بر مغز بیشتر و بیشتر می شود.
 
پورنوگرافی اینترنتی خصوصاً به مدار پاداش گره خورده است، زیرا همیشه تنها با یک کلیک می‌توان به این تنوع و تازگی رسید. این تازگی می‌تواند یک شریک عاطفی جدید، صحنه غیرمعمول، عمل جنسی عجیب و غریب و یا … باشد (جای خالی را شما پر کنید). با باز کردن تعداد زیادی صفحه و کلیک کردن بر روی آنها طی ساعت‌های طولانی، تعداد شریک‌های جنسی‌ جدیدی که هر ده دقیقه تجربه می‌کنید بیشتر از تعداد کل شریک‌های جنسی‌ خواهد بود که اجداد شکارچی ما در تمام طول عمرشان تجربه کرده‌اند. تحقیقات تایید کرده‌اند که انتظار پاداش و تازگی چیزها، یکدیگر را با افزایش برانگیختگى جنسى و تغییر ساختار لیمبیک سیستم در مغز تقویت می‌کنند. پورنوگرافی اینترنتی چیزی است که دانشمندان آن را یک محرک فرابهنجار می‌نامند. اینها محرک‌هایی هستند که نسخه‌های اغراق‌آمیز از محرک‌های واقعی (شاید هم غیرواقعی) می‌باشند که ما اشتباهاً آنها را به عنوان محرک‌های بسیار باارزش حس می‌کنیم.
 
محرک‌های غیرطبیعی

این نیکولاس تینبرگن، برنده جایزه نوبل بود که سال‌ها پیش عبارت محرک فرابهنجار (یا فوق عادی) را ابداع کرد. او کشف کرد که پرندگان، پروانگان و بسیاری از جانوران دیگر می‌توانند با ترجیح دادن تخم‌های ساختگی یا شریک‌های جنسی غیرواقعی، فریب بخورند. برای مثال، تینبرگن تخم‌های غیرواقعی بزرگتر از حد معمول ساخته بود و آنها را به صورتی خاص تزئین کرده بود و پرندگان ماده تلاش می‌کردند تا روی آن بنشینند در حالیکه تخم‌های خودشان بی‌وقفه در حال تغییر رنگ، لکه‌لکه شدن و فاسد شدن بودند.
 
انسان‌ها مانند پرندگان، ارزش یک محرک را با میزان فعالسازی مدار پاداش ارزیابی می‌کنند. به همین دلیل است که انگیختگی جنسی، سطوح بالایی از دوپامین و opioid را آزاد می‌کند- تکثیر (تولید فرزند)، مهمترین شغل ژن‌های شما است
پورنوگرافی اینترنتی فقط شامل تنوع و تازگی جنسی مکرری نیست که باعث بیدار شدن سیستم پاداش ما می‌شود. دوپامین همچنین بر اثر احساسات و محرک‌های دیگری نیز آزاد می‌شود که همگی اغلب در پورنوگرافی اینترنتی هم یافت می‌شوند:
 
• احساسات قوی- مانند گناه، نفرت، خجالت، اضطراب و ترس.
• خواستن و جستجو – مدار پاداش اغلب مدار طلب و خواستن نامیده می‌شود.
• هر چیزی که انتظارات را نقض کند- شوک، غافلگیری یا خیلی بیشتر از چیزی که تصور می‌کنیم.

از دیرباز در اطراف خود با کلمات و تصاویر شهوانی در ارتباط بوده‌ایم بطوریکه با دیدن موردی جدید، تاثیر عصبی شیمیایی بر روی انسان می‌گذارند. با این حال، تازگی مطالبی که پلی بوی ماهانه ارائه می‌دهد، خیلی سریع از بین می‌رود.

آیا کسی مجله پلی بوی را می‌تواند با تازگی موجود در سایت‌های اینترنتی مقایسه کند؟ چیزی که پورنوگرافی موجود در اینترنت را منحصر به فرد می‌کند این است که شما می‌توانید دوپامین بالای خود را با یک کلیک و یا یک صفحه اینترنتی بالا نگه دارید.
 
بسیاری از این حالت‌های هیجانی مشابه (اضطراب، شرم، شوک، تعجب) نه تنها دوپامین را افزایش می‌دهند، بلکه هرکدام هورمون‌های استرس و انتقال‌دهنده‌های عصبی را نیز افزایش می‌دهند (نوراپی نفرین، اپی نفرین، کورتیزول). این استرس‌های عصبی، تا زمانی که اثرات قدرتمند دوپامین درحال تقویت شدن باشد، برانگیختگى جنسى را افزایش می‌دهند. با گذشت زمان، مغز یک کاربر پورن می‌تواند احساس اضطراب یا ترس را به جای احساس انگیختگی جنسی اشتباه بگیرد. این کمک می‌کند تا توضیح دهیم که چرا برخی کاربران پورن هر دم به‌دنبال صحنه‌های شوک‌آور بیشتری هستند. زیرا آنها نیاز بیشتری به این هورمون‌ها برای تحریک شدن و به هیجان آمدن و رسیدن به ارگاسم دارند و بنابراین اثر پورنوگرافی بر مغز هردم بیشتر می شود و تغییرات بیشتری را باعث می شود.
 
چه چیزی پورنوگرافی را محرکی منحصر به فرد می‌سازد؟

امروزه دسترسی به فیلم‌های پورنوگرافی بسیار آسان است و به صورت بیست و چهار ساعته می‌توان به آن دسترسی داشت. همچنین این دسترسی به صورت رایگان و خصوصی و نامحدود می‌باشد. عرضه فیلم‌های پورنوگرافی به‌صورت متنوع است. نحوه‌ای که عرضه می‌شود و نحوه‌ای که مخاطب آن را استفاده می‌کند باعث می‌شود معمولاً دوپامین برای دوره‌های غیرمعمول طولانی بالا نگه داشته شود که این امر پورن‌های اینترنتی را با امری اجباری و بالقوه اعتیادآور تبدیل می‌کند. افرادی که معتقدند ما اعتیاد به پورن داریم وابستگی و اعتیاد به پورن را با اعتیاد به موادمخدر یا بازی‌های ویدئویی مقایسه می‌کنند. در حالی‌که اعتیاد رفتاری و اعتیاد به مواد در بعضی تغییرات خاص مغزی مشترک هستند ولی این تشبیه کمی ما را گمراه می‌کند. ما مدارهای مغزی برای رابطه جنسی داریم و این مدارها بخصوص در طول نوجوانی آسیب‌پذیر هستند (البته تا زمانی که زنده‌ایم تا حدودی آسیب‌پذیر هستیم).
 
به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت در مغز انسان هیچ مداری برای الکل، کوکائین یا یک بازی کامپیوتری وجود ندارد. درحالیکه همگی اینها می‌توانند دوپامین مرکز پاداش را افزایش دهند (پیش شرط لازم برای اعتیاد) اما هیچکدام توانایی تغییر شکل الگوی انگیختگی جنسی‌مان را ندارند در حالیکه پورنوگرافی می‌تواند مدار گسترده مغزمان را برای تمایلات جنسی و تکثیر کاملاً تغییر دهد.

چون ارگاسم، قدرتمندترین تقویت‌کننده‌ی طبیعی است و کار عالی تکثیر ژن‌هایمان را برعهده دارد؛ مغز ما تلاش می‌کند تا هر چیز مرتبط با این تجربه قدرتمند را به‌خاطر بسپارد. این کار با مرتبط نمودن هر چیز و عملی که در حین این رویداد بزرگ و اوج لذت جنسی صورت می‌پذیرد انجام می‌شود که در مورد پورنوگرافی شامل موارد زیر می‌شود: چشم چرانی، جستجوگری، تنوع سیری‌ناپذیر، یادگارپرستی (هر چیزی که در لحظه ارگاسم در کنار فرد باشد و یا چشم فرد به آن بیفتد می‌تواند به‌عنوان یک عامل قوی در رسیدن به ارگاسم عمل کند)، بازیگران متعدد فیلم‌های پورنوگرافی، تب‌های متعدد (Multiple Tabs) یا به‌عبارت دیگر انتخاب‌های متعدد، انجام کارهای عجیب، شوک، غافلگیری، اضطراب، و غیره. از آن پس فرد نسبت به هر یک از این موارد ذکر شده شرطی شده و و تنها به‌واسطه آنها تحریک می‌شود و دیگر یک شریک جنسی واقعی فرد را تحریک نمی‌کند.
 
طرق تاثیر پورنوگرافی بر مغز
 
اعتیاد شرط لازم برای تغییرات مغزی یا تاثیر پورنوگرافی بر مغز نمی‌باشد. بلکه اثرات آن را باید به‌صورت طیفی دانست.

پورنوگرافی اینترنتی در واقع محرک فوق‌العاده‌‌ی منحصر به فرد و یک دستگاه تولید دوپامین است. سوال متداول و مرسوم این است که: «عواقب احتمالی این دوپامین چه هستند؟» و شاید سوال کمی دقیقتر به این صورت باشد: «پیامدهای احتمالی این دوپامین در پاسخ به یک نوع محرک خاص چه می‌باشند؟ (در این مورد، محرک پورنوگرافی اینترنتی و صفحه نمایش کامپیوتر است)».

در حالی که عواقب بسیار زیادی می‌توان برای آن ذکر کرد، اما شاید مهمترین عواقب موارد زیر باشند:

۱) شرطی‌سازی جنسی – که به دو روش کلی زیر می‌باشد:

اولین نوع شرطی‌سازی جنسی را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد: «آها، این طریقی است که افراد رابطه جنسی دارند و من باید این کار را انجام دهم». اکثر تحقیقات و مقالات رایج در مورد این نوع شرطی‌سازی جنسی، به ویژه در نوجوانان متمرکز هستند.
 
نوع دوم را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد: «آها، این دقیقا همان چیزی است که مرا سرحال می‌آورد (تحریک می‌کند).» شکل عمیق‌تر و گسترده‌تر این یادگیری ممکن است شامل موارد زیر باشد: تماشای فیلم‌های پورنی که بیشتر از فعالیت جنسی واقعی هیجان‌انگیز هستند، یا نیاز به کلیک‌های پی در پی از ویدیویی به ویدیویی دیگر تا اینکه تا اینکه فرد از لحاظ جنسی برانگیخته بماند، و یا لیست بی‌پایانی از گزارشات کاربران از یادگار پرستی‌های خود. (فتیشیسم جنسی).

۲) تغییرات مغزی وابسته به اعتیاد – که این مورد بسیار دیده می‌شود. این تغییرات مغزی پیچیده بوده و به‌صورت یک طیف عمل می‌کند. یعنی لازم نیست تا فرد کاملاً معتاد شود تا این تغییرات در مغز او ایجاد شوند، بلکه به میزانی که فرد بیشتر به تماشای پورنوگرافی می‌پردازد تغییرات بیشتری در مغز او به‌وقوع می‌پیوندد.

در اینجا یک موضوع مهم مطرح است: هم شرطی شدن جنسی و هم اعتیاد، یک تغییر کلیدی مشترک بر روی مغز می‌گذارند که توسط همان سیگنال بیولوژیکی (دوپامین) آغاز می‌شوند و در همان ساختار (هسته اکومبانس) رخ می‌دهند.

• تغییر مغز «شرطی شدن» نامیده می‌شود (البته در اعتیاد کامل تغییرات اضافی مغزی دیگری نیز اتفاق می‌افتد).
• این تغییر در مرکز پاداش مغز (هسته اکومبنس) روی می‌دهد.
• سیگنال اولیه، دوپامین می‌باشد.

شرطی شدن زمانی اتفاق می‌افتد که مغز خاطره‌ای از پورنوگرافی داشته باشد، مثل صداها، بوها، احساسات و خاطرات مرتبط با دریافت پاداشی بزرگ مانند خودارضایی با پورن- که ایجاد گذرگاه‌هایی در ذهن‌مان می‌کند که می‌تواند مرکز پاداش‌مان را در آینده منفجر کند. این نشانه‌ها به صورت قدرتمند و سخت در ذهن ما می‌مانند و از آن پس هر کدام از آن صداها و بوها باعث تحریک مرکز پاداش مغز می‌گردد و فرد بیشتر و بیشتر به‌دنبال تکرار این صداها، بوها، هیجانات و خاطرات است.

اثر پورنوگرافی بر مغز
 
زیاده‌روی در مصرف مواد یا پاداش‌های طبیعی (پورن، غذای ناسالم) باعث افزایش سطح دوپامین می‌شود که مغز ابتدایی شما آن را به این صورت تفسیر می‌کند: «این فعالیت واقعا و واقعا ارزشمند است – و شما باید آن را دوباره و دوباره انجام دهید.» البته هیچ چیز برای مغز ابتدایی شما مهمتر از گسترش ژن‌هایتان نیست، حتی اگر این کار نگاه کردن به صفحه نمایش باشد. در حقیقت دوپامین به ما کمک می‌کند تا آنچه را که باعث بقای ژن‌های ما می‌شود را به‌خاطر سپرده و تکرار کنیم تا از این طریق بقای ژن‌هایمان تضمین شود و این کار از طریق تغییر سیم‌کشی مغز و یا به‌عبارت دیگر تغییر ساختار مغز صورت می‌پذیرد. بنابراین پورنوگرافی باعث می‌شود ساختار مغز تغییر کند.

منبع

https://www.yourbrainonporn.com/doing-wh...lved-to-do
حضرت علي (علیه السلام ) 
 نفس متجاوز و سرکش خويش را با ترک عادات ناپسند خوار نمائيد و با انجام اوامر الهي وادارش سازيد و بار غرامتهاي تخلفش را بر وي تحميل نمائيد ، با ارتکاب مکارم اخلاق زينتش کنيد و از پليديهاي گناه مصونش داريد.

 سپاس شده توسط
#22
سلام؛

این کتاب راهکار بهبودی از پورن رو توضیح داده؛ 50 صفحه ایش رو خوندم مفید بود؛
از سایت fortify هست.
آپلود کردم؛ ان شا الله مفید واقع بشه.

دانلود
[تصویر: 2x9o_pesarane_mah.jpg]
[تصویر: 05_blue.png]
 سپاس شده توسط
#23
۲۴ آبان امسال میشه اولین سالی که بدون پ... سپری کردم....
ترک این لعنتی برام مثل مرگ و زندگی میموند....
من به همه دری زدم که ترکش کنم اما نتونستم...
نظر خودم اینه :
تا آدم اراده نکنه بزاره کنار نمیتونه. هر چقدرم نصیحتش کنن... هر چقدرم از مضراتش بگن... آدم باید اراده کنه
آدم باید از ته دل متنفر بشه...
اما اینم یادتون باشه...
اگه یه مدت از ترک دیدن پ. گذشت نگید خوب شدم....
خطر همیششششه در کمیییینه. اگه تنها شدید و بیکار بودید به سرتون زد برید یه چندتایی ببینید فوری سیستم رو از برق بکشید بیرون و به عواقب بعدش فکر کنید. به این فکر کنید که یه صحنه ی لعنتی ۱۷ سال تو ذهنتون حک میشه و میمونه و تازه بعد ۱۷ سال شروع میکنه به کمرنگ شدن  Hanghead
طوری باشید که حتی اگه شیل...تر فک..،*)ن رو سیستمون نصب بود جنبه ی استفاده ازش رو داشته باشید....

همه چی درست میشه دوست خوبم
فقط اراده کن بزاریش کنار.... باشه؟
خیلی ها دچارش بودن و ترکش کردن و زندگیشون برگشت به روال عادی...
چرا تو نتونی؟ مگه تو چی کم داری قهرمان 53258zu2qvp1d9v ؟ 

اگه طعم پاکی رو چشیدی دیگه غیرممکنه به لذت هایی که توهم هستن در واقع،‌ دل ببندی

53 53 53
[تصویر: Sign_2.png]
 سپاس شده توسط
#24
این پورنو از خود.ا هزاربرابر اعتیاداورتر هست . همین الان مثل خوره وسوسه ش افتاده به جونم . یه چیزی که این اعتیاد داره تنوع طلبی در مشاهده رابطه در پوزیشن ها یا نسبت ها یا اشیا و هزار کوفت دیگه هست که واقعا ذهن را از فکر کردن به مسایل مهم بازمیداره Hanghead ،ادم وسوسه میشه تا رابطه جنسی را به انواع شکل های دلخواه ببینه . Swear1 حتی همین الان که دارم مینویسم داره وسوسه دیدن صحنه هایی که تا حالا ندیدم از ذهنم عبور می کنه  Swear1 میترسم از این اعتیاد که ممکنه زندگیم را نابود کنه  Swear1 من با وجود اعتیاد به خ.ا تونستم تو برنامه زندگی موفق عمل کنم اما با پورن نمیشه دیگه حتی تمرکز کرد نه به پورن مرگ به پورن  Swear1 من برم چند تا فایل انگیزشی ببینم بدجوری پورن  Swear1

ویرایش ; الان به این نتیجه رسیدم که گوش دادن سخنرانی مذهبی یا حتی علمی در مورد پورن میتونه وسوسه را از بین ببره
( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65
[  مناجات]           
  
  
 سپاس شده توسط
#25
(1397 دي 9، 2:35)pirooz97 نوشته است: این پورنو از خود.ا هزاربرابر اعتیاداورتر هست . همین الان مثل خوره وسوسه ش افتاده به جونم . یه چیزی که این اعتیاد داره تنوع طلبی در مشاهده رابطه در پوزیشن ها یا نسبت ها یا اشیا و هزار کوفت دیگه هست که واقعا ذهن را از فکر کردن به مسایل مهم بازمیداره Hanghead ،ادم وسوسه میشه تا رابطه جنسی را به انواع شکل های دلخواه ببینه . Swear1 حتی همین الان که دارم مینویسم داره وسوسه دیدن صحنه هایی که تا حالا ندیدم از ذهنم عبور می کنه  Swear1 میترسم از این اعتیاد که ممکنه زندگیم را نابود کنه  Swear1 من با وجود اعتیاد به خ.ا تونستم تو برنامه زندگی موفق عمل کنم اما با پورن نمیشه دیگه حتی تمرکز کرد نه به پورن مرگ به پورن  Swear1 من برم چند تا فایل انگیزشی ببینم بدجوری پورن  Swear1

ویرایش ; الان به این نتیجه رسیدم که گوش دادن سخنرانی مذهبی یا حتی علمی در مورد پورن میتونه وسوسه را از بین ببره

من هم یه روز درگیر این موضوع بودم پیروز جان 
راهی بهت معرفی میکنم که خودم ازش جواب گرفتم 
آروم آروم فراموشش کن 
از قدرت فراموشی ذهنت استفاده کن 
ذهن یه قدرتی داره به نام فراموش کردن 
مثلا شما با یه نفر دعوا میکنی 
تا دو سه روز توی ذهنت میمونه و بعدش فراموش میکنی البته وابسطه به شدت دعوا 
اما اگر مداوم با خودت تکرارش کنی و اون رو برای خودت عقده و کینه کنی هر روز میاد داخل ذهنت 
برای همینه که میگن بخشنده باشین و گناه و اشتباه دیگران رو نادیده بگیرین 
شما اگر میخوای پو...ن رو به فراموشی بسپاری حتی باید اسمشو هم فراموش کنی 
هر نشونه ای ازش توی ذهنت هست رو فراموش کنی 
برای چی داخل کانون تاکید میشه که کلماتی مثل پو...ن   خ..ا و ... رو کامل بیان نکنید برای اینه که ذهنتون تکرار نکنه این کلمات رو 
حتی اسمشون رو هم فراموش کنیم 
بشین و منطقی با درون خودت صحبت کن 
ببین تا بحال سودی از دیدن این هرزه نگار ها بردی ؟
پیشرفتی در زندگیت دادن ؟
پس بهش نه بگیم 
نمیخوام مقاومت کنیم 
میخوام شیرینی و لذتشو از دل بیرون کنیم 
میخوام آروم آروم یادمون بره همچین چیزایی میدیدیم
"اگر ندانی داری کجا میروی هر راهی میتواند مسیر تو باشد"
[تصویر: hangin.gif][تصویر: treeswing.gif][تصویر: wavesmile.gif][تصویر: traylersmiley2.gif][تصویر: painting.gif][تصویر: photosmile.gif][تصویر: gardensmiley.gif]
 شاد و رنگی رنگی باشین   :)))))


نقل قول:
این پسر روز به روز داره بهتر می شه، از هر لحاظی.

بهتون قول می دم که آخرش اسمش می ره توی افتخارات کانون [تصویر: khansariha (69).gif] 
دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره [تصویر: khansariha (69).gif]

#26
برای فراموشی اثرات منفی هرزه نکار ها موارد زیر خیلی توصیه شده :
یه عادت خوب رو جایگزین کنیم 
مثلا از فردا تصمیم بگیرید هر روز 3  دقیقه کتاب بخونید و این کار رو 21 روز ادامه بدین 
(روانشناس ها 21 روز و 40 روز رو توصیه میکنن)
تغییرات مثبت بعد از 21 روز در مغز ایجاد میشه و ناخوداگاه منظم تر زندگی میکنید منظم تر غذا میخورید منظم تر به خواب میرید و ....
کافیه امتحانش کنیم 
کتاب مورد علاقمون رو برداریم و با  مکتبخونه  همراه بشیم  Khansariha (56)
قران رو برداریم و با تاپیک روزانه های قرآنی  همراه بشیم  Hanghead  (کاش اول از همه خودم این تاپیکو استارت میزدم )
"اگر ندانی داری کجا میروی هر راهی میتواند مسیر تو باشد"
[تصویر: hangin.gif][تصویر: treeswing.gif][تصویر: wavesmile.gif][تصویر: traylersmiley2.gif][تصویر: painting.gif][تصویر: photosmile.gif][تصویر: gardensmiley.gif]
 شاد و رنگی رنگی باشین   :)))))


نقل قول:
این پسر روز به روز داره بهتر می شه، از هر لحاظی.

بهتون قول می دم که آخرش اسمش می ره توی افتخارات کانون [تصویر: khansariha (69).gif] 
دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره [تصویر: khansariha (69).gif]

 سپاس شده توسط
#27
توی رهروان یه پست گذاشتم.... بعد که خوندم دیدم ممکنه کمک کننده باشه
حیفم اومد اینجا هم نزارمش.... امیدوارم مفید واقع بشه براتون  53

نقل قول: یادم نیست کی ... و دقیقا چه زمانی بود... اما طرفای ۳۰ خرداد بود....  Hanghead 

چند روزی بعد از شکست.... چند روزی بعد از تموم شدن امتحانام.... چند روزی بعد از تلاش برای ... یه کار احمقانه  Tears 
پدر و مادرم رفتن.... از خونه....
نفهمیدم چی شد.... رفتم سراغ سیستم... ذهنم شروع کرد بگه خب اول فلان چیز رو سرچ کن  Hanghead 
بهش عمل میکردم... به تک تک حرفاش عمل میکردم...
وارد اون سایت لعنت شده شدم  Hanghead Shy 
داشت لود میشد....
که جیغ زدم نههههههههههههههههههههههههههه
جواب داد:
هه، تو داری کیو گول میزنی؟ تا مرز شکست نزدیک شدی. چرا میخوای خودتو از یه لذت عالی محروم کنی  Hanghead 
گفتم:
هه و درد. هه و مرز. هه و کوفت  Hanghead 

آره. من دیگه پاک نیستم. اما من ۷ ماهه که هیچ صحنه ی پو...... ندیدم. تو این زمینه که هنوزم پاکم...
نفهمیدم چی شد؟ چی نشد؟ سیستم رو از برق کشیدم بیرون....
و دوباره داد زدم خدایا کمکم کن  Hanghead 

فشار بهم غلبه کرد... و تو همون حال ... یه شکست داشتم.... 
دوباره اون صدا گفت :
خب دیگه کیو میخوای گول بزنی. تو تا همینجاش هم کلی گناه کردی. خب پاشو برو سراغ اون کار ناتموم... پاشو سیستم رو بزن توی برق  Hanghead دیدن اون صحنه ها با ندیدنش برابره. چون تو شکستی...
اونجا بود که این جمله تو ذهنم شکل گرفت:
خط قرمز همیشه خط قرمزه
خط قرمز همیشه خط قرمزه. حتی اگه خ.ا کردی .
حتی اگه روز سختی در پیش داشتی
حتی اگه حالت بده
کاری به قضایای پشتش نداشته باش رفیق.
اینو بدون خط قرمز همیشه خط قرمزه.
شاید تو لحظه ای که مثل یه بمب داری منفجر میشی نتونی اهمیت این جمله رو درک کنی.
اما بعدا بابت گوش دادن و پیروی از این جمله کلی به خودت افتخار میکنی
حتی اگه مرتکب گناه شده باشی.
بچه ها؟
به نظرتون اگه من اونروز سیستم رو بیرون نمیکشم چی میشد؟
ما همیشه شاید رو برای اتفاقات بد به کار میبریم. مثلا شاید اگه خ.ا نمیکردم الان این نمیشدم.
اما بیاید یبارم که شده شاید رو برای اتفاقات خوب به کار ببریم...
شاید اگه من اونروز پو... میدیدم خط زندگیم به کل تغییر میکرد
شاید :
بیماری که داشتم وخیم تر از این چیزی که الان هست میشد
کارم به رابطه های وحشتناک میکشید
جونم به خطر میوفتاد
اون ۵ ماه تلاشی که برای پاکسازی اون صحنه های لعنتی از ذهنم کردم. همه اش نافرجام میموند... 
کابوس های شبانه ام بدتر میشد.
خ.ا تو خواب دوباره برمیگشت.
ذهنم شدیدا شرطی میشد.
جمع کردن حتی ۷ روز پاکی برام مثل یه آرزوی دست نیافتنی میشد.
الان از لحاظ درسی پیشرفت نمیکردم.
حتی شاید الان توی کانون نبودم! و جایی بودم که نباید ... جایی که بهش تعلق ندارم....
فکر کنم اهمیت جمله تا الان برای همه واضح شده باشه...
پس یادتون باشه 53258zu2qvp1d9v 

خط قرمز همیشه خط قرمزه
[تصویر: Sign_2.png]
#28
هر چي ميكشيم از دست همين سايتاس اگه اراده كنيم اينارو حذف كنيم قطعا مشكلمون حل ميشه
 سپاس شده توسط
#29
سلام   نمیدونم اینجا جاش هست یا نه   از اولین باری که سوق داده شدم سمت گناه
من یه معتاذ واقعی اینستاگرام بودم و هستم  یه بار سال سوم دبیرستان بعد از امتحان شیمی حدود 24 خرداد یود انگار  با تبلت تو اکسپلوره ی اینستا میچرخیدم که به یکی از پستای دن بیلزرین برخورد کرذم  از سر کنجکاوی وارد پیج این پوکر باز معروف شدم  و از ش خارج شدم  شد شهریور ماه توی پیچ همین شحض هشتگ هایی ذیذم که معنیشونو نمیدونستم خلاصه بعذ از 12 ساعت نت گرذی اون چیزی که نبایذ میدیدم رو برای اولین بار توی 17 سالگی دیدم و اون اتفاق افتاد  حال بدم غیر قابل توصیف بود ولی شروعش ازون زمان بود   خدا دوسم داشت که شمارو پیدا کرذم  او شهری من هستم  دخترا و پسرا  توی ذوستام و . .. .  این کارو عیب نمیدونن و حتی راجع به اینکه چند بار در روز و چطوری خود . .  میکنن باهم حرف میزنن   واسه همین قبح قضیه ریخته
. . . . . . ار خودمم بگم که حتی سایتای پ...رنی  که توی دارک وب بود رو هم مثه کف دست میشانسک چه برسه به سایتایی که تو گوگل هست . . . .
الانم گنگم  حتی نمیدونم توی این انجمن چیکار میکنم
الهــــــــــــم صل علی محمد و آل محــــــــــمد
و عجــــــــــــــــل فرجهـــــــــــــــــــــــم

[تصویر: 141318_954600038.jpg]
زخم میزنی اما از جذام بیزاری
 سپاس شده توسط
#30
سلام و عرض ادب؛
تو این پست میخوام راهکار مبارزه با سایت های پ..و..ر..ن رو توضیح بدم.
منظورم از کلمه مبارزه اینه که تحت هر شرایطی (وسوسه، حالت اجبار اعتیاد جنسی، و ...) سراغ پ..و..ر..ن نریم و سایت هاش برامون باز نشه وگرنه حالت عادی که سایت ها تو ایران مسدود هستند و با کنار گذاشتن فیلتر... شکن هم میشه راحت دسترسی بهشون رو محدود کرد. بگذریم. بریم سراغ آموزش:

بهترین راه واسه این کار استفاده از نرم افزارهای کنترل فرزندان توسط والدین هست.
نرم افزارهای زیادی هستند. بعضی هاشون خوبه و بعضی هاشون ضعیف. ولی با توجه به اینکه تعداد سایت های پ..و..ر..ن خیلی خیلی زیاد هست (میلیون ها سایت) ، خیلی سخته نرم افزاری رو پیدا کنیم همه ی اینا رو مسدود کنه. همچنین ما باید به نرم افزاری احتیاج داشته باشیم که آپدیت هم بشه. و همچنین کرک و اینا هم نباشه تا خیالمون رو تا حدی راحت کنه. واسه همین من نرم افزاهای آنتی ویروسی که دارای قابلیت Parental Control رو پیشنهاد می کنم.
برخی آنتی ویروس های که میدونم این قابلیت رو دارند Kaspersky و Bitdefender و Eset Internet Security هستند. حالا شاید بقیه هم داشته باشند.
من خودم از Eset Internet Security استفاده می کنم و آموزشم هم طبق همین نرم افزار هست.
واسه شروع کار آخرین نسخه این نرم افزار رو روی سیستمتون نصب کنید.
بعدش با استفاده از یک لایسنس فعالش کنید.
لایسنس های رایگان تو اینترنت هست ولی پیشنهاد من استفاده از لایسنس های خریداری شده هست. به چند دلیل:
1- مطمئن هستین که همه ی قابلیت های نرم افزار فعال هستند.
2- تو اون بازه زمانی که اکتیو هست مطمئنید که غیرفعال نمیشه (بر خلاف لایسنس های رایگان که مدت اعتباری مثلا 90 روزه میدند ولی به علت مصرف بیش از حد کابران از این لایسنس ها تو بازه زمانی کم غیر فعال میشن.)

واسه خرید لایسنس های معتبر هم میتویند به سایت ایران ست آپ مراجعه کنید و حتماً هم لایسنس اصلی رو بگیرین. هر 90 روز 15000 تومن. قیمت اکنونش. بگذریم.

خو حالا باید بریم سراغ اعمال محدودیت ها:
اول برید Setup بعد فلش مقابل Security Tools رو بزنید. (واسه دیدن بزرگتر عکس ها روش کلیک کنید)
[تصویر: eset1.JPG]

بعدش تیک بغل Parental Control رو بزیند به حالت فعال در بیاریدش.

[تصویر: eset2.JPG]
بعدش برید تو تنظیماتش (فلش جلوش رو بزینید) یا شاید هم خودش بره اتومات؛ اینجا یادم نیست.
حالا باید یه سن رو واسه کاربر تنظیم کنید. واسه اینکار روی Child account کلیک کنید. و تاریخ تولدتون رو وارد کنید و Apply رو بزنید. دو تصویر زیر:
[تصویر: eset3.JPG]

[تصویر: eset11.JPG]

بعدش واسه فیلتر محتوا روی Block content and setting کلیک کنید.

[تصویر: eset5.JPG]

و از صفحه ی باز شده تیک همه ی گزینه ها زده باشه و تیک گزینه Adult و Sex Education رو بردارید.

[تصویر: panel_parental_categories.png]

اوکی کنید و تمام!!
حالا با این کار هر وقت او یه سایت پ..و..ر..ن رفتید همچین اتفاقی میفته

[تصویر: eset6.JPG]

تا اینجا شد اعمال محدودیت.

حالا محافظت ؛ به چه معنی ؟ به این معنی که نشه این قابلیت رو غیر فعال کرد.
واسه این کار باید برای تغییر تنظیمات نرم افزار یه پسوورد بذارید.
این پسوورد فقط مواقعی که بخواین تنظیماتی رو تغییر بدین ازتون میخواد. وگرنه تو حالت عادی واسه وارد نمودن کد لایسنس جدید یا اسکن نمودن کامپیوتر از ویروس و همچنین واسه آپدیت نرم افزار پسوورد رو ازتون نمیخواد.

اما برای تغییر تنظیمات؛ غیرفعال کردن همین Parental Control ، حذف آنتی ویروسس! و سایر چیزها ازتون پسوورد میخواد.

هم میتونید که پسووردی بزارید که کلا تو یادتون نباشه (اندکی ریسک  4chsmu1  )
هم میتونید پسووردتون رو به کسی بسپارید شاید مواقعی واسه یه سری تنظیمات آنتی ویروس بهش احتیاج داشته باشین.
دیگه به پای خودتون که چه کاری میکنید. بگذریم.

حالا واسه گذاشتن پسوورد هم میتونید برید تو تنظیمات آنتی ویروس:
این مسیر:
از سمت چپ Setup بعدش از پایین سمت راست: Advanced Setup
[تصویر: eset7.JPG]

و بعدش از پنجره باز شده زیر User Interface و بعدش بعلاوه ی Access Setup رو بزینید و پسوورد جدید و تکرارش رو وارد کنید و ادامه کار.

[تصویر: config_environment.png]

یا راه آسونتر اینکه برید تو Setup و بعدش Parental Control و بعدش یه علامت تعجب میبینید که نوشته Protect all setting with password رو اون کلیک کنید و پسوورد رو بزارید.

در انتها بگم که واسه فعال نمودن دوباره نرم افزار بعد از پایان بازه زمانی نیازی به داشتن پسوورد و وارد شدن به تنظیمات نیست بلکه میتونید از همون صفحه اصلی نرم افزار (قسمت Home) روی گزینه Active full product کلیک کنید و لایسنس رو وارد کنید. (تصاویر زیر)
[تصویر: eset8.JPG]

[تصویر: eset10.JPG]

[تصویر: eset9.JPG]

واسه راهنمایی های بیشتر هم میتونید به این لینک سری بزنید.
https://help.eset.com/eis/12/en-US/idh_p...ental.html

موفق باشید.
[تصویر: 2x9o_pesarane_mah.jpg]
[تصویر: 05_blue.png]


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان