امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

15 صلوات برای سلامتی آرمین عزیز
 در جواب سوالت که گفتی چرا برای خودمون ارزش قائل نیستیم این قضیه دو جنبه مختلف داره اولیش( و مهم ترین بعد قضیه) بی تفاوتی و کم کاری خودمون هست که دوستان بهش اشاره کردن و دومیش  فکر کنم بر میگرده به نظام آموزشی کشور، که ما از همون بچگی جوری تربیت نشدیم که مسئولیت پذیر باشیم و روند زندگی مون رو تو دستمون بگیریم.

اگر از میان جهنم می گذری به راهت ادامه بده.

امشب یه ذره دپرسم گایز. همینطوری اومدم کانون گفتم بذار بگم شاید حل شه. نمیدونم دلتنگیه، بی حوصلگیه چیه Hanghead
شاید آن نور که از پنجره می آید خداست.
                                                   شاید آن قهقهه ی کودک و آن عطر خوش یاس خداست
شاید آن چشمان تو وقتی نگاهم میکنی
                                                   معجزه، آن لحظه های نابِ عشق، اینها خداست
او سر آغاز من است، جان من است
                                                   در تمام لحظاتم، حامی و حاضر  خداست
دارم از عمق وجودم میفشانم عشق او
                                                   آرزویم بَرِ پردیس، درآن عرشِ خداست
زندگی را زندگی خواهم نمود
                                                   هرچه من دار و ندارم، همه از لطف خداست
باسلامی دوباره Confetti من یه چیزی رو خوب نفهمیدم تو مسابقه ی 10 روزه باید چجوری اعلام وضعیت بکنی اونجا نوشته که به ترتیب .اسم /روز بد /روزهای خوب رو بنویسیم یعنی اگه تا 10 روز روز بد نداشتیم اعلام وضعیت نکنیم 39 یا می تونیم هر روزی که بخواییم اعلام وضیت بکنیم آخه یکی از مواردش روزهای بد هستش  این ومی گم واعلام وضعیت تو گروه چجوریه؟اگه می شه یکی توضیح بده 1276746pa51mbeg8j
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
سلام 
تو قسمت اول اسمتو مینویسی 
تو قسمت دوم تاریخ اخرین لغزشت 
تو قسمت سوم تعداد روزای پاک
مثلا فرض کن من اخرین لغزشم بیست وچهارم بوده اینجوری باید بنویسم:
یوسف / 24 تیر / دو روز خوب  53258zu2qvp1d9v
اگه به ده روز برسی که میری مرحله بعد
اگرم خدای نکرده اتفاقی افتاد تاریخ رو از اول مینویسی
رهروان رو تا حالا اینجوری ندیده بودم 4
چه در جوش و خروشه... آدم حس میکنه از سیر واقیع جا میمونه 4
چه آیتم هایی اضافه شده! 4
صلوات واسه آرمین؟! زیااااد 4
[تصویر:  1516091_1378333602425510_322294495_n.jpg]

535353
[تصویر:  05_blue.png]
۱۴ تا صلوات آرمین عزیز 53

چه کولاکی کرده گروه کولاک.
به لوگو هم رسیدن. 4chsmu1

(1396 تير 26، 21:13)rezaKy نوشته است: امشب یه ذره دپرسم گایز. همینطوری اومدم کانون گفتم بذار بگم شاید حل شه. نمیدونم دلتنگیه، بی حوصلگیه چیه Hanghead
منم خودم خیلی این طوری می شم.
گاهی دلیل داره ،‌ گاهی بی دلیل.
من خودم آدم موفقی نیستم ولی معمولا انکار حالات روحی هیچ وقت برام جواب نداده.
ولی وقتی وجود اون حالت رو انکار نکردم ، تونستم اوضاع رو بهتر کنم. 53258zu2qvp1d9v

(1396 تير 26، 21:11)engineer نوشته است: 15 صلوات برای سلامتی آرمین عزیز
  دومیش  فکر کنم بر میگرده به نظام آموزشی کشور، که ما از همون بچگی جوری تربیت نشدیم که مسئولیت پذیر باشیم و روند زندگی مون رو تو دستمون بگیریم.
باهات موافقم داداش.
این که کسی به ما یاد نداد که چطور زندگی کنیم.
و واقعا این رو باید یاد بگیریم. چطور زندگی کردن رو.
نقل قول: همین هایی که ادعا می کنن خیلی خسته شدن و با تمام وجود و از عمق قلب پاکی رو می خوان.
داداش موضوع باور و امیده
وقتی کسی راهی رو بره و تلاشی کنه و شکست بخوره
یه باوری براش ایجاد می شه که : من نمی تونم

دیدی تو نتونستی خ.ا نکنی؟
دیدی که نتونستی درست رو پاس بشی؟
دیدی که دنبال کار رفتی و نیافتی؟

دیدی می خواستی صبح ساعت شیش بلند شی نتونستی؟
دیدی می خواستی امشب بری بیرون با خانواده خوش بگذرونی گند خورد به همه چی؟
دیدی؟ دیدی؟ دیدی؟ دیدی؟ .....

نهایتا همین تجربیات شخصیت انسان رو شکل می دن.
تو انسانی هستی که نمی تونی شرایط رو عوض کنی.
همینی که هست.
هر چی زمان بگذره ، بدتر می شه این وضع.
مثل دفن شدن انسان زیر خروار ها خاک می مونه.

این نظر منه.

عاشق فاطمه زهرا : تلاش و توکل
drift
همـت: درماندگان
روزبه

دوستان گروه ما.
لطفا به انتخاب اسم عنایت داشته باشید.
ان شاء الله از فردا شب رای گیری رو شروع می کنیم.

انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

اسم گروه هرچند که بنظرم تلاش و توکل خوبه ولی برای اینکه یک ترکیب برای اسم بنظرم رسید: 
گروه : یار مهربان
چرا برای خودمان ارزش قائل نیستیم... :نظرمن: درگیری ها و دغدغه هایی که از سر ناچاری در زندگی روزمره گرفتارش هستیم و هر روز این قدر این درگیری ها در اولویت هستند و ذهن رو مشغول میکنن که واقعا خودمان و یک زندگی عادی رو ناخواسته از یاد میبریم.

خیلیاز ما جوونا کلی درس خوندیم و باسواد شدیم ولی اون کسی که از اول رفته سراغ یک حرفه خیلی دستش از ما تو پول در آوردن جلوتره،خیلی از ماها درآمد آنچنانی نداریم یا حتی شاید سر کار نباشیم،من میگم دنبال استخدامی نباشیم ،دنبال این باشیم خودمون یک کاری رو ایجاد کنیم ،هرچند ساده باشه،در یک زمینه هنری یا فنی سعی کنیم کم کم تخصص کسب کنیم حین اینکه اگر دوست داریم در رشته تحصیلی مون هم شغل مرتبط به دست بیاریم هم دنبال شغل بگردیم،این دوره زمونه آدم باید از چندجا درآمد کسب کنه،همیشه به فکر کارایی باشیم که هرکسی نتونه انجام بده یا اگر از دست هرکس برمیاد ما اون رو به طرز متفاوتی انجام بدیم.
سلام به بچه های رهروان
Gol
14 صلوات به نیت پاکی و سلامت جسم و روح و عاقبت بخیری برادر آرمین

در مورد سوالت: «چرا برای خودمون ارزش قائل نیستیم؟»

جوابش چندان سخت نیست.
ما از اصل خودمون دور شدیم. باید بنشینیم در خلوت خودمون و خدای خودمون و فکر کنیم.

ببینیم چی برای انسان ارزش محسوب میشه و چی غیر ارزش
بعضی چیزایی برای ما تبدیل به ارزش شده که لزوماً با ذات انسانی در تضاده.

شما از سبک زندگی مثال زدی. که این هم یه بخششه.
نوع نگرش و نگاه به انسانه که طرز رفتار ما رو شکل میده.
این که انسان صرفاً دارای زندگی تک بعدی و این دنیایی هست یا زندگی فراتر از این ها در پیشه؟

به نظر می رسه مشکل از عدم شناخت نیست که از عمل نکردن و سستی در انجام کارهاست.
بعضی هم مربوط به هزینه هاست. هزینه از جان، مال و آبرو

به طور کلی اگه انسانی مسئولیت خودش رو بشناسه و به اون به شکل صحیح عمل کنه، انسان ارزشمندیه.

برای مسئولیت پذیر شدن باید تمرین کرد و مهم ترین تمرین، اطاعت از خداست.

ابتدا باید از کارای فردی شروع کرد.
مثل خوندن نماز اول وقت، قطع ارتباط با نامحرم، دوری از فضاهای حرمت شکن، دروغ نگفتن، غیبت نکردن

بعد بیایم توی کارای اجتماعی و از اطرافیانمون و خانواده شروع کنیم.

هر موقع تونستیم این تمرین رو به خوبی و با خلوص نیت به انجام برسونیم، می تونیم برای باقی مسئولیت های فردی و اجتماعی آماده باشیم.
-----
یه تجربه قدیمی هم از برادر رزمجو نقل می کنم:

(1394 مرداد 21، 15:27)razmjoo نوشته است: سلام . یادمه اون موقع که رکورد بالای 22 ماه رو زدم هروقت وسوسه میومد سراغم سریع یه مثال رو با خودم مرور می کردم که اگر اشتباه نکنم از کتاب معراج السعاده خونده بودم . امروز یه کوچولو وسوسه میخواست وارد دلم بشه که خدا لطف کرد و این مثال بعد مدتها یادم اومد و امداد الهی نجاتم داد.

و اون مثال اینه :
وسوسه (شیطان یا خواهش نفس) مثل یک خر میمونه و ما مادامی که مقابل در خونه دل وایستادیم و این خر رو به اتاق دل راه ندادیم مشکلی هم باهاش نداریم  و کارمون زیاد سخت نیست ( یعنی همون اول جلوی وسوسه رو بگیریم ) . ولی اگر خدای نکرده این خر وارد اتاق شد دیگه بیرون کردنش کار خیلی سختیه و با هزار زحمت شاید بتونی بندازیش بیرون .. پس تا این خر وارد دلتون نشده جلوش بایستید تا کارتون سخت نشه ... این در واقع مراقبه هست در یک مثال راحت .

پس ، جلوی ورود خر رو بگیر!!!
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
(1396 تير 26، 21:37)یوسف نوشته است: سلام 
تو قسمت اول اسمتو مینویسی 
تو قسمت دوم تاریخ اخرین لغزشت 
تو قسمت سوم تعداد روزای پاک
مثلا فرض کن من اخرین لغزشم بیست وچهارم بوده اینجوری باید بنویسم:
یوسف / 24 تیر / دو روز خوب  53258zu2qvp1d9v
اگه به ده روز برسی که میری مرحله بعد
اگرم خدای نکرده اتفاقی افتاد تاریخ رو از اول مینویسی

یه دنیا ممنون داداش
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
(1396 تير 26، 23:14)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: ۱۴ تا صلوات آرمین عزیز 53

چه کولاکی کرده گروه کولاک.
به لوگو هم رسیدن. 4chsmu1
[quote pid='394322' dateline='1500320682']

قربانت Shy Shy لطف بچه ها بوده که همکاری کردن. دستشون درد نکنه 

[/quote]
با سلام خدمت دوستان مهربانم
معرفی مختصر از خودم (دوستان گفته بودن بیشتر خودت معرفی کن)
من تو یه شرکت خصوصی نفتی کار میکنم حدودا 5ماهه.به دلیل شغل پدرم (نظامی)تو شهرهای مختلفی زندگی کردم(اهواز، مشهد،کرج،تهران،یزد،بندرعباس،زاهدان،)زندگی کردم و تک فرزند هستم نه خواهر  ونه برادر
از سوم راهنمایی به این مشکل دچار شدم و سال اول دانشگاه بود که فهمیدم چه خبره و از اون موقع تصمیم گرفتم اینکارو نکنم و کماکان در تلاش برای رفع این اشتباه
اول راه نیستم اما هنوز تا اخر این راه مسیر زیادی مونده 53 53 53 53 53 53
بازم اگر سوالی هست بپرسید میدونیم .که این آشنایی برای کمک به همدیگه و رشد این فضا ست . امیدوارم من هم بتونم مفید باشم.
ممنونم از همتون برای بودنتون .امیدوارم بتونیم روزهای خوبی رو داشته باشیم.
سلامی دوباره خدمت دوستان خوبم
سه تا کلمه و ربط آنها به هم
ارزش قاءل شدن برای خود(در زمینه شهوت)                              شهوت                             بر عهده گرفتن مسءولیت زندگی (در زمینه شهوت)
مسءول زندگی خودت فقط خودت هستی
به هیچ عنوان در زندگی دنبال مقصر نباش.زمانیکه دیگران مقصر اشتباهات خودتون میکنیدو شخصیت بازنده نسبت به خودتون داشته باشید شیظان برتو غلبه میکنه
شما اگه نتونی زندگیتو کنترل کنی پس چطوری میتونی شهوتو کنترل کنی مسءول همشون خودتی نه شخص دیگه ای.
کسیکه دنبال مظلوم نمایی باشه و مدام با این و اون درد و دل کنه همیشه احساس بد داره (همچین افرادی به هیچ عنوان مسءول زندگیشون نیستن)
پاشو مسءول زندگیت باش خدا هم کنارته دیگه از چی میترسی قوی باش.
حالا ثمره این ناله کردن میشه احساس بد    احساس بد =انجام گناه
مهمترین نکته در زندگی اینکه صفر تا صد زندگیو باید قبول کنی خیلی از ما شکست هامونو قبول نمیکنیم و دنبال مقصریم از مشکلات نترس و ازشون درس بگیر.
در اولین قدم باید بگی:خودمم که سرنوشتمو میسازم نه دیگران وقتی به این باور برسی از جات بلند میشی وبه جای اینکه دنبال مقصر باشی میری که مشکلات و حل کنی.
نکته:کسیکه که افسار زندیگشو بر عهده میگیره خود ارضایی نمیکنه چون میگه من خودم مسءولم چرا باید به خودم آسیب برسونم
چون انجام اینکار به بدن آسیب میرسونه چرا باید به خودم آسیب برسونم چرا باید حافظمو داغون کنم
حالابه نظرتون کسیکه مسءول تمام زندیگشه آیا به بدنش آسیب میرسونه؟
کسیکه مدام اشتباهاتشو میاره جلو چشاش و گذشته مرور میکنه حالش و احساسش بد میشه در نتیجه شیطان میگه حالا برای آرامشی کوتاه برای اینکه بار منفی ذهنت کم بشه بیا گناه کن.
همرو ببخش مخصوصا خودت و به خودت بگو:مسءول زندگیم خودمم و کاری  میکنم که گذشتم جلو پاهام زانو بزنه اینجوری شیظان ناامید میشه
پس دیگرانو ببخش مخصوصا خودت و بار منفی ذهنتو رها کن و افسار شهوت و کنترل کن. 53 53 53 53 53 53 53 302 302 302 302
موفق باشید.
به نام خدای بخشنده ی مهربان
سلام خدمت دوستان عزیز

اولا نبینم داداش رضا دپرس باشه 16با این همه زحمتی که برامون می کشی
هر وقت اینجوری شدی به خودم بگو Khansariha (89) درستش کنم 4chsmu1

برای سلامتی ، پاکی و خوبیهای آرمین جان هم 14 صلوات فرستادم
به من که خیلی چسبید چن وقت بود چن تا صلوات با توجه نفرستاده بود، خدا خیرت بده 4chsmu1
و خوب جواب سوالت آرمیین جان به نظرم حرف بیشتر بچه ها درست بود ولی منم فکر می کنم و نظرمو می دم
نذر کرده ام    یک روزی که خوشحال تر بودم    بیایم و بنویسم که   زندگی را باید با لذت خورد

که ضربه های روی سر را باید آرام بوسید   و بعد لبخند زد و دوباره با شوق راه افتاد

یک روزی که خوشحال تر بودم  می آیم و می نویسم که     این نیز بگذرد

مثل همیشه که همه چیز گذشته است و   آب از آسیاب و طبل طوفان از نوا افتاده است

یک روزی که خوشحال تر بودم   یک نقاشی از پاییز میگذارم ,

که یادم بیاید زمستان تنها فصل زندگی نیست   زندگی پاییز هم می شود , رنگارنگ , از همه رنگ ,

یک روزی که خوشحال تر بودم   نذرم را ادا می کنم

تا روزهایی مثل حالا   که خستگی و ناتوانی لای دست و پایم پیچیده است

بخوانمشان     و یادم بیاید که

هیچ بهار و پاییزی بی زمستان مزه نمی دهد

و                                                           هیچ آسیاب آرامی بی طوفان

منگر به هر گدایی که تو خاص از آن مایی   مفروش خویش ارزان که تو بس گرانبهایی

Khansariha (89)
چرا برای خودمون ارزش قائل نیستیم؟

خوب به نظرم مهمترین علت دوست نداشتن خودمونه !!! عاشق خودمون نیستیم و دوست داشتن خودمونو وابسته به چیزای خارجی می کنیم  ولی ما بدون هیچ چیز دیگه ای همین که انسانیم و خدا مارو آفریده ارزشمندیم و همین که راه درستو انتخاب کردیم ارزشمندیم . 
و نیازی نیست که به اون عوامل خارجی برسیم مثلا قیافم این شه و یا زمانی که پولدار شدم و یا پاک پاک که شدم خودم را دوست دارم نه من همین الان هم خودم را دوست دارم.
و اگه خودمون را ارزشمند فرض نکنیم استرس ایجادمیشه  ، مقایسه با دیگران و اعتیاد به این کار که خودمون را کوچیکتر  و حقیرتر می کنیم
پس فقط کافیه خودمون باشیم و اشتباهاتمون را بپذیریم و با اشتباهاتمون مثل یه دوست خوب رفتار کنیم و تلاش کنیم برای بهتر شدن .اونوقته که  همه ی کارایی که بیرون می کنیم توی  تنهایی ام می کنیم چون برای خودمون ارزش قائلیم.
اونوقته که بزرگیم. Khansariha (69)

و چی کار کنیم برای خورمون ارزش قائل باشیم
-مهمترین چیز دوست داشتن خودمونه با همه ی خوبی ها و بدی هامونه و عشق بدون شرط البته 302 . و بدونیم هیچ شخصی ایده آل نیست 65

-می تونیم هدف برای خودمون تعیین کنیم اگه بدونیم برای چی زندگی می کنیم و مسئولیتمون چیه توی این دنیا مطمئنن تلاش می کنیم برای بهتر شدن و حتی اگه خسته بشیم راهمون را ادامه می دیم و زمانی که تلاش کنیم برای هدفمون و برای خودمون ارزش قائل بشیم و از تک تک ثانیه هامون استفاده می کنیم.

-محبت داشتن به دیگران و کمک به دیگران که اینم زندگیمون را ارزشمند می کنه

-رابطه با خدا ، با  پاکی مطللق که بندگانش را بدون هیچ شرطی دوست داره آدم را بالا می بره

در کم ز خویشتن به حقارت نظر مکن ****** عمری که می رود به هر حال جهد کن
گر قدر خویش بدانی قدرت فزون شود****** نیکو نهاد باش که پاکیزه پیکری
دریاب وقت خویش که دریای گوهری****** بشناس قدر خویش که گوگرد احمری
مردان به سعی و تلاش به جایی رسیده اند ******* تو بی هنر کجا روی به نقس پرور
چقدر نوشتم 4chsmu1
نذر کرده ام    یک روزی که خوشحال تر بودم    بیایم و بنویسم که   زندگی را باید با لذت خورد

که ضربه های روی سر را باید آرام بوسید   و بعد لبخند زد و دوباره با شوق راه افتاد

یک روزی که خوشحال تر بودم  می آیم و می نویسم که     این نیز بگذرد

مثل همیشه که همه چیز گذشته است و   آب از آسیاب و طبل طوفان از نوا افتاده است

یک روزی که خوشحال تر بودم   یک نقاشی از پاییز میگذارم ,

که یادم بیاید زمستان تنها فصل زندگی نیست   زندگی پاییز هم می شود , رنگارنگ , از همه رنگ ,

یک روزی که خوشحال تر بودم   نذرم را ادا می کنم

تا روزهایی مثل حالا   که خستگی و ناتوانی لای دست و پایم پیچیده است

بخوانمشان     و یادم بیاید که

هیچ بهار و پاییزی بی زمستان مزه نمی دهد

و                                                           هیچ آسیاب آرامی بی طوفان

منگر به هر گدایی که تو خاص از آن مایی   مفروش خویش ارزان که تو بس گرانبهایی

Khansariha (89)
آرمین پرسید چرا برای خودمون ارزش قائل نیستیم.
به نظر من برای اینکه قدر نمیدونیم اون چیزایی رو که داریم.
اگه برای خودمون وقت نمیذاریم، اگه خودمون رو گیر انداختیم توی وضعیتی که اصلا دوسش نداریم،اگه دو دیقه برای خودمون وقت نمیذاریم و با خودمون حرف نمیزنیم و خاسته هامون رو واضح به خودمون نمیگیم، اگه حتی وقت نمازامون حواسمون به شام یا فلان چیزه، و هزززار تا چیز دیگه  اینا همه مصادیق اینه که به خودمون اهمیت نمیدیم. 
راه حل: حتما نگاه کنیم به درونمون. بشناسیم خودمون رو. با خودمون خلوت کنیم و همیشه از خدا بخوایم راه درست رو جلوی رومون بذاره و به ما بصیرت بده تا راه رو ببینیم.  
خلاصه که برای خودمون وقت بذاریم
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان