امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

(1397 تير 10، 20:29)بازگشت به خاک نوشته است: من تو گروه شما هستم یا نیستم ؟

سلام برادر
این پست و پستای بعدی رو اگه مطالعه کنی توضیخات بیشتر رو دادیم.
انتظار داریم و امیدواریم شما به همراه امیرحسین و محمدرضا روزهای خوبی رو در کنار هم داشته باشید.49-2
منتظر فعالیت های گروهی از سوی شما و همگروهی ها هستیم53

(1397 تير 12، 10:26).Mohamadreza. نوشته است: رفقا اسم گروه ما چی شد ؟

من متاسفان هنوز بلند نشدم ..
ولی این چند روز سعی کردم شکستم سریالی نشه .. الحمدالله هم نشد و الان روز سومه
ممنون از همه بابت حرفا53

سلام محمدرضا
خوبی داداش عزیز؟ الان بهتری؟

توی مواقعی که ما خطر رو احساس می کنیم به نظرت بهترین کار چی می تونه باشه؟
البته بهتر اینه که با مدیریت ذهنمون نذاریم کار به اونجا بکشه.

و اینکه در مواقعی که لغزش اتفاق میفته مهمترین کار اینه جلوی تکرار و یا همون سریالی شدن رو بگیریم.
تجربه ات توی این مواقع چیه؟
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
                                                        بسم الله الرحمن الرحیم   [تصویر:  khansariha%20(2).gif]
سلام به همه خوبان  49-2
جمع بندی از سوالات کلیدی راه ترک 
نقل قول: 1- هدف از ترک ؟ 
2- مسیر ( راهکار ها و برنامه ریزی ها )؟
3-عوامل مزاحم ؟

پاسخ آقای اراده  Khansariha (69)
(1397 تير 10، 10:01)آقای اراده نوشته است:
3-عوامل مزاحم ؟ 
1- هدف از ترک بهبود حالت روحی ... آرامش ... نزدیک تر شدن به خدا ... ادامه اموری که ترک اونها رو محدود کرده بود ... زنده شدن دوباره
3- عوامل مزاحم : اقتصاد - حرفای دیگران - اعصاب خوردی های روزانه - سختی های کاری - عدم امید به آینده
2- و اما مسیر : این قسمت خیلی شاخه های جانبی داره ... تجربه من در چند ماه گذشته این هستش که هر موقع بی برنامه بودم کسل بودم و هوشیار نبودم به امور زندگی ام دچار مشکل شدم ... چند ماهه دارم تلاش می کنم که ترک جزئی از زندگی من نباشه همه زندگیم باشه ... چون خیلی مهمه ... چون اگر آزاد شدی مسائل دیگه خیلی راحت تر حل میشن 

به همین منظور فعالیت های زندگیمو با ترک هماهنگ کردم 
مثلا اگر قرار بود با تاکسی یا ماشین برم سر کار  >> با دوچرخه میرم سر کار که ورزش کرده باشم 
مثلا اگر قرار بود سر کار بشینم روی صندلی و فعالیت نکنم >> با فعالیت زیاد خودم رو خسته میکنم 
مثلا اگر عادت داشتم نماز هامو عقب بندازم >> با رفتن به مسجد نمازمو سر وقت میخونم 

بنظرم یکسری فعالیت ها هستن که الزامی هستن
1- نماز >> یعنی همون چیزی که در تاپیک قرار عاشقی پیگیری میکنیم 
2- کنترل نگاه وذهن >> یعنی همون چیزی که در تاپیک کنترل نگاه و ذهن پیگیری میکنیم 
3- کنترل غذایی ( پرهیز از ریزه خواری و پر خوری )
4- کنترل عصبانیت و خشم از طریق بهبود روابطمون با دیگران
5-تنظیم خواب
6- ورزش

در کنار موارد بالا یکسری موارد هم اختیاری هستن اما کمک میکنن به ترک بهتر
1- قرآن خوندن 2- سخنرانی گوش کردن 3- دائم وضو بودن 4- مسجد رفتن 5- زیارت عاشورا دعای عهد و ادعیه 6- ذکر گفتن 7- یاد مرگ 8- ختم صلوات 9- ... 

رعایت موارد اساسی در کنار موارد اختیاری می تونه تا 90 درصد ما رو در جهت خوبی قرار بده  Khansariha (69) 

خب الان نیاز به جدولی هست که موارد اساسی و موارد اختیاری ثبت بشن هر روز 
نمونه این جدول با توجه به فعالیت های هر نفر میتونه متفاوت باشه 
اما برای من به اینصورت هستش 
[تصویر:  hmz_capture.png]
این جدول تا 80 درصد مسیر روزانه رو روشن تر میکنه و منو به سمت فعالیت های اساسی سوق میده 
اگر همه با هم بتونیم حداقل در موارد اساسی جدول مثله نماز و نگاه و آیتم های دیگه به تفاهم برسیم بنده میتونم هر هفته عملکرد هر نفر رو امتیاز دهی کنم و با بقیه افراد گروه مقایسه کنم ( البته من معتقدم که هر نفر رو باید با خودش مقایسه کرد اما میتونه با عث ایجاد انگیزه بشه )
حامد عزیز که میدونم از جدول استفاده میکنه اما به بقیه دوستان هم توصیه میکنم. 302 

پاسخ حامد  Khansariha (69)
(1397 تير 10، 14:00)hamedhamed نوشته است: - هدف از ترک برای من بازگشتم به زندگیه. دوست دارم یه زندگی عادی مثل همه مردم داشته باشم. در مقایسه با بقیه مردم، چرا باید استرس من اینقدر بالا باشه؟ چرا مثل همه آدما نباید بتونم در جمع صحبت و اظهارنظر کنم؟ چرا من نمی تونم در جمع دوستان و آشنایان،مثل اونها بخندم و شاد باشم؟ چرا اینقدر از اجتماع دوری می کنم و توی خودمم؟ چرا نباید مثل بقیه آدم ها، نیاز جنسی رو در ازدواج مرتفع کنم؟ چرا باید در جوانی دچار حواس پرتی و فراموش کاری باشم؟ چرا چهره من باید زرد و نزار و چشمام بی فروغ باشه؟ و هزاران چرای دیگر. هدفم اینه که برگردم و مثل آدمیزاد زندگی کنم.

- فکر می کنم بهترین مسیری که می تونم برای خودم ترسیم کنم، از مسیر این کانون می گذره. وقتی در جمع کانونی ها هستم، برای پاکی انگیزه پیدا می کنم. من هم به تبعیت از سرگروه محترم، بعضی مواردو که احساس کردم عمل به اون ها، باعث میشه کمتر به سمت گناه برم، در جدولی برای خودم یادداشت کردم که به صورت روزانه تیک می خورن. در راس اونها کنترل چشم و ذهنه. اگر بگم با این برنامه ای که برای خودم در جدول نوشتم (هرچند دچار نقص زیادی هست) کنترلم بر کارهایی که انجام میدم، دقیق تر و منسجم تر شده، بیراه نگفتم. مثلاً حتی در مورد مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، من قبل از این خیلی در این مورد تنبلی می کردم و یا خسته بودم و حوصله نداشتم مسواک بزنم ولی الآن خودمو ملزم کردم که هر شب مسواک و نخ دندان انجام بشه.

- تنها بودن در یک جا، نداشتن هیچ فعالیت و نداشتن سرگرمی، پرسه زدن در سایت ها و کانال های بی خودی، کنترل نداشتن بر نگاه و ذهن، فشار جامعه و خانواده، برخوردهای سرد دیگران، برنامه نداشتن، ورزش نکردن، و ... همه و همه جزو عوامل مزاحم در مسیر ترک برای من هستن

پاسخ دوستمون بازگشت به خاک  Khansariha (69)

بنده و تسلیم خدا بودن و شیعه امام زمان بودن

==================
راهکار اول کنترل شدید چشم ، من در خیابون همیشه با عفت هستم ولی متاسفانه در اینترنت اصلا وضعیتن خوب نیست ، برنامه من قطعا دوری از نامحرم تو فضای مجازی + کنترل فکر و توجه به پاکی ها و خدا و .... 

==================
3-عوامل مزاحم ؟ 
تنها عامل مزاحم برای من ، گم کردن هویت هست ، هویت من شیعه و یکتاپرستی است ولی وقتی به سایت های ناجور میرم این سایت ها و این آدم های فاسق و گناهکار ، مزاحم دین و هویت و دنیای من هستند
عامل مزاحم من سال ها وقت صرف کردن برای مذخرفات تو اینترنته که همشون تو مغز من انبار شده و ابلیس هر دفعه به همون آرشیو توی مغزم برای فشار استفاده میکپه 

پاسخ محمد  Khansariha (8)
پاسخ امید  Khansariha (8) 
این هم اعلام وضعیت من تا این لحظه  Gigglesmile[تصویر:  j8g1_capture.png]
(1397 تير 12، 10:18)آقای اراده نوشته است:
بسم الله الرحمن الرحیم   Khansariha (2)
سلام به همه خوبان  49-2

موضوع انتخاب اسم گروه :
آقای اراده : شمشیربازان 3 یوز پلنگان 4 بوشیدو 3.5 عاشقان صدر جهان 3.5
حامد : شمشیربازان 3.5یوز پلنگان 5 بوشیدو 2.5 عاشقان صدر جهان 3
محمد : شمشیربازان 4 یوز پلنگان 5 بوشیدو 3 عاشقان صدر جهان 4
امید :  Khansariha (8)

امید جان منتظر رای شما تا آخر هفته جاری میمونیم .

اسیر عشق شدن چاره ی خلاص من است
خوب بریم سراغ اسم گروه فوق العادمون ببخشید بابت تاخیر Hanghead
ولی نتایج (ماشالا اینقد سریع پیش می رید 49-2 ) مشخصه
من هم به خاطر زحمات همه ی شما به همه ی اسم ها 5 می دم 53
شمشیربازان 5 یوز پلنگان 5 بوشیدو 5 عاشقان صدر جهان 5
4chsmu1
و یه خسته نباشید خدمت همه ی اعضا و همینطور سرگروه Thankyou
خدا قوت و موفق باشی
راجع به جدول هم جالبه فقط بباید حوصله کنم بسازمش و سوال ها را هم ایشالا اگه وقت کردم Shy فک  می کنم و جوابشو می نویسم 53258zu2qvp1d9v 
بازم ممنون بابت زحماتتون 302
نذر کرده ام    یک روزی که خوشحال تر بودم    بیایم و بنویسم که   زندگی را باید با لذت خورد

که ضربه های روی سر را باید آرام بوسید   و بعد لبخند زد و دوباره با شوق راه افتاد

یک روزی که خوشحال تر بودم  می آیم و می نویسم که     این نیز بگذرد

مثل همیشه که همه چیز گذشته است و   آب از آسیاب و طبل طوفان از نوا افتاده است

یک روزی که خوشحال تر بودم   یک نقاشی از پاییز میگذارم ,

که یادم بیاید زمستان تنها فصل زندگی نیست   زندگی پاییز هم می شود , رنگارنگ , از همه رنگ ,

یک روزی که خوشحال تر بودم   نذرم را ادا می کنم

تا روزهایی مثل حالا   که خستگی و ناتوانی لای دست و پایم پیچیده است

بخوانمشان     و یادم بیاید که

هیچ بهار و پاییزی بی زمستان مزه نمی دهد

و                                                           هیچ آسیاب آرامی بی طوفان

منگر به هر گدایی که تو خاص از آن مایی   مفروش خویش ارزان که تو بس گرانبهایی

Khansariha (89)
ببینید چه می کنن این گروه یوزپلنگان. آفرین بچه ها. دمتون گرم. چه پسرایی داره این گروه یوزپلنگان. یکی از یکی بهتر. چه می کنن اینا. چه خوب وارد ماراتن 40 روزه شدن. آفرین بچه ها. آفرین به این اراده و تلاش. هزاران آفرین. صد هزار آفرین.

)این پیام کائنات بود به گروه یوزپلنگان(

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcTZTbSNr31nOVqWASsPTFs...1zRSr3Hl4g]
ماشاالله به گروه یوزپلنگان  Khansariha (69) 
 و اما .....
اسم گروه ما چی شد بلاخره ؟ 65

شاید هم اعلام شده ما بی خبریم !  Hanghead
1- هدف از ترک ؟ احساس میکنم به پرتگاه زندگیم نزدیک شدم و تاثیرات خ ا رو زندگیم می بینم اراده و انگیزم رو تقریبا از دست دادم و خیلی تو کیفیت زندگیم تاثیر گذاشته  
2- مسیر ( راهکار ها و برنامه ریزی ها )؟ راهکار خاصی متاسفانه ندارم سربازی کلا باعث شده بی برنامه بشم ولی میخواهم خودم رو برای 9 ماه دیگه اماده یک زندگی جدید بکنم 
3-عوامل مزاحم ؟ متاسفانه من از عوامل بیرونی خیلی ضربه میخورم حتی در حال حاضر سعی کردم روابطم رو با بعضی ها قطع کنم ولی خوب به غیر منزوی کردن خودم دستاورد دیگه ای نداشته
[تصویر:  355b0c83-680a-44de-b22b-8fa226123a99-7457402.png]
(1397 تير 12، 19:12).Mohamadreza. نوشته است: ماشاالله به گروه یوزپلنگان  Khansariha (69) 
 و اما .....

هنوز اسم نداریم
و قصد هم نداشتیم که فعلا اسم داشته باشیم، می گفتم قبل از این که دغدغه مون بره سمت اسم کارمون رو شروع کنیم
اما دیگه نیازی به صبر بیشتر نیست
لطفا بازگشت به خاک عزیز هم اسم پیشنهادیش رو بگه
اسامی پیشنهادی
امیرحسین خان: جنگ تا مرگ
محمدرضا: منتظران
بازگشت به خاک:
زندگی مِلک وقف است دوست من !

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

بریده ای از کتاب ابن مشغله اثر نادر ابراهیمی

بسم الله الرحمن الرحیم   [تصویر:  khansariha%20(2).gif]
سلام به همه خوبان  
سلام به یوزپلنگان  Gigglesmile
ممنونم محمد عزیز بابت پاسخت 

خب دوستان در این هفته دو هدف رو دنبال میکردیم 
اولین مورد اسم گروه بود که با عدالت انتخاب شد  Gigglesmile 
دومین مورد هدف گذاری برای پاک شدن از طریق انتخاب بهینه ترین راه برای پاکی هستش 
این مورد برای هر نفر متفاوته و به خود شخص بستگی داره 
بقیه فقط میتونن از طریق همفکری کمک کنن 

هدف از طرح سوالات بالا همین موضوع بود
اینکه هر نفر بدونه چه مسیری رو قراره طی کنه و به چه دستاوردی برسه 
هدف اصلی همه ماها پاکی هستش و قطعا پاک شدن اولویت اوله 

برای این اولویت اول زندگی چه تلاش هایی بایستی انجام بشه ؟
آیا بدون تلاش میشه پاک شد ؟ Khansariha (56)

حامد عزیز اینطور فکر میکنه 
نقل قول:
- فکر می کنم بهترین مسیری که می تونم برای خودم ترسیم کنم، از مسیر این کانون می گذره. وقتی در جمع کانونی ها هستم، برای پاکی انگیزه پیدا می کنم. من هم به تبعیت از سرگروه محترم، بعضی مواردو که احساس کردم عمل به اون ها، باعث میشه کمتر به سمت گناه برم، در جدولی برای خودم یادداشت کردم که به صورت روزانه تیک می خورن. در راس اونها کنترل چشم و ذهنه. اگر بگم با این برنامه ای که برای خودم در جدول نوشتم (هرچند دچار نقص زیادی هست) کنترلم بر کارهایی که انجام میدم، دقیق تر و منسجم تر شده، بیراه نگفتم. مثلاً حتی در مورد مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، من قبل از این خیلی در این مورد تنبلی می کردم و یا خسته بودم و حوصله نداشتم مسواک بزنم ولی الآن خودمو ملزم کردم که هر شب مسواک و نخ دندان انجام بشه.

محمد عزیز هم اینطور نوشته 
نقل قول:  راهکار خاصی متاسفانه ندارم سربازی کلا باعث شده بی برنامه بشم ولی میخواهم خودم رو برای 9 ماه دیگه اماده یک زندگی جدید بکنم 
 متاسفانه من از عوامل بیرونی خیلی ضربه میخورم حتی در حال حاضر سعی کردم روابطم رو با بعضی ها قطع کنم ولی خوب به غیر منزوی کردن خودم دستاورد دیگه ای نداشته

دوست عزیزمون بازگشت به خاک هم اینطور بیان کرده
نقل قول: راهکار اول کنترل شدید چشم ، من در خیابون همیشه با عفت هستم ولی متاسفانه در اینترنت اصلا وضعیتن خوب نیست ، برنامه من قطعا دوری از نامحرم تو فضای مجازی + کنترل فکر و توجه به پاکی ها و خدا و .... 
تنها عامل مزاحم برای من ، گم کردن هویت هست ، هویت من شیعه و یکتاپرستی است ولی وقتی به سایت های ناجور میرم این سایت ها و این آدم های فاسق و گناهکار ، مزاحم دین و هویت و دنیای من هستند
عامل مزاحم من سال ها وقت صرف کردن برای مذخرفات تو اینترنته که همشون تو مغز من انبار شده و ابلیس هر دفعه به همون آرشیو توی مغزم برای فشار استفاده میکپه 

با توجه به وضعیت هر نفر فعالیت های اختیاری رو متفاوته اما یک سری فعالیت ها برای ما الزام هستن 
1- پیشبینی گناه  
2- نماز خوندن  49-2
3- کترل نگاه  
4- هر لحظه هوشیار بودن به خود 
5- کنترل خشم و عصبیت 
6- برنامه ریزی مستمر برای پاکی و ارزیابی روزانه نفس  Hanghead
7- گاها ورزش  Swear1

در این مسیر از دو استاد اخلاق خوب هم میتونیم بهره ببریم 
استاد رائفی پور و پناهی 
به همه دوستان توصیه میکنم هر روز مطالب زیر رو گوش کنن
برای من که خیلی مفید بوده 
برای شما هم قطعا همینطوره 

استاد پناهیان و استادعلی اکبر رائفی پور
[url=https://dadashreza.com/raefipoor/][/url]
پس منتظر نظراتتون در مورد موارد زیر هستم
 1-  لینک هایی که فرستادم
2- برنامه های دقیق و کاربردی شما برای داشتن زندگی شاد و متعادل و دور کننده از گناه ؟
 3- چطوری خودمون رو ارزیابی و محاسبه کنیم ؟

حامد Khansariha (8)
محمد Khansariha (8)
امید  Khansariha (8)
بازگشت به خاک Khansariha (8)
و ...  Khansariha (8)
ای کاش رفقای اینجا رو من  تو واقعیت داشتم
دور بر من رفقام زیاد جالب نیستن 
یه عده عملا کافر و دخترباز و ...
ردم نمیکنمشون ولیزیادم نزدیک و صمیمی نمیشم
تازه هفته پیش من رو به پارتی مختلط دعوت کردن !
فقط سکوت کردم در برابر این همه دنیازدگی و بی خدایی

(1397 تير 13، 1:03)امیرحسین خان نوشته است:
(1397 تير 12، 19:12).Mohamadreza. نوشته است: ماشاالله به گروه یوزپلنگان  Khansariha (69) 
 و اما .....

هنوز اسم نداریم
و قصد هم نداشتیم که فعلا اسم داشته باشیم، می گفتم قبل از این که دغدغه مون بره سمت اسم کارمون رو شروع کنیم
اما دیگه نیازی به صبر بیشتر نیست
لطفا بازگشت به خاک عزیز هم اسم پیشنهادیش رو بگه
اسامی پیشنهادی
امیرحسین خان: جنگ تا مرگ
محمدرضا: منتظران
بازگشت به خاک:

هر ۲ اسمی که انتخاب کردین خیلی قشنگه هر دوش انگار از آرزوهای منه
مسابقه دقیقا از چه روزی شروع میشه ؟
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

(1397 تير 13، 15:31)بازگشت به خاک نوشته است: ای کاش رفقای اینجا رو من  تو واقعیت داشتم
دور بر من رفقام زیاد جالب نیستن 
یه عده عملا کافر و دخترباز و ...
ردم نمیکنمشون ولیزیادم نزدیک و صمیمی نمیشم
تازه هفته پیش من رو به پارتی مختلط دعوت کردن !
فقط سکوت کردم در برابر این همه دنیازدگی و بی خدایی

سلام دوستم 
همیشه از این آدما هستن 
آدمایی که به هیچ چیز اعتقاد ندارن 
این هم یجور گرفتاری هستش که اونها دارن 
منم دوستی داشتم که به ناچار همیشه تحملش میکردم 
به زور منو میبرد بیرون که تفریح کنه و همه اش از همین مزخرفات تحویلم میداد 
باعث عذاب بود همه اش 
اما از جایی به خودم گفتم چرا افسار زندگیمو بدم به همچین آدم هایی
و باهاش مخالفت کردم
(1397 تير 13، 15:27)بازگشت به خاک نوشته است: مسابقه دقیقا از چه روزی شروع میشه ؟

مسابقه از تاریخ 9 تیر تا 19 مرداد 1397 (16 شوال تا 27 ذی القعده) به مدت شش هفته برگزار میشه.
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
امیرحسین جان ... 
فکر کنم همون جنگ تا مرگ خوبه ..  Khansariha (69)

ای بابا چرا انقدر خلوته ؟ Swear1

حوصله ام سر رفته  Smiley-face-whistle-1

سلام اراده جان  49-2
چه خبرا ؟
سلام خوبم
تو خوبی ؟
یکم احساس خستگی دارم فقط 49-2

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان