امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

نقل قول: 1- هدف از ترک ؟ 
2- مسیر ( راهکار ها و برنامه ریزی ها )؟
3-عوامل مزاحم ؟ 
1- هدف از ترک بهبود حالت روحی ... آرامش ... نزدیک تر شدن به خدا ... ادامه اموری که ترک اونها رو محدود کرده بود ... زنده شدن دوباره
3- عوامل مزاحم : اقتصاد - حرفای دیگران - اعصاب خوردی های روزانه - سختی های کاری - عدم امید به آینده
2- و اما مسیر : این قسمت خیلی شاخه های جانبی داره ... تجربه من در چند ماه گذشته این هستش که هر موقع بی برنامه بودم کسل بودم و هوشیار نبودم به امور زندگی ام دچار مشکل شدم ... چند ماهه دارم تلاش می کنم که ترک جزئی از زندگی من نباشه همه زندگیم باشه ... چون خیلی مهمه ... چون اگر آزاد شدی مسائل دیگه خیلی راحت تر حل میشن 

به همین منظور فعالیت های زندگیمو با ترک هماهنگ کردم 
مثلا اگر قرار بود با تاکسی یا ماشین برم سر کار  >> با دوچرخه میرم سر کار که ورزش کرده باشم 
مثلا اگر قرار بود سر کار بشینم روی صندلی و فعالیت نکنم >> با فعالیت زیاد خودم رو خسته میکنم 
مثلا اگر عادت داشتم نماز هامو عقب بندازم >> با رفتن به مسجد نمازمو سر وقت میخونم 

بنظرم یکسری فعالیت ها هستن که الزامی هستن
1- نماز >> یعنی همون چیزی که در تاپیک قرار عاشقی پیگیری میکنیم 
2- کنترل نگاه وذهن >> یعنی همون چیزی که در تاپیک کنترل نگاه و ذهن پیگیری میکنیم 
3- کنترل غذایی ( پرهیز از ریزه خواری و پر خوری )
4- کنترل عصبانیت و خشم از طریق بهبود روابطمون با دیگران
5-تنظیم خواب
6- ورزش

در کنار موارد بالا یکسری موارد هم اختیاری هستن اما کمک میکنن به ترک بهتر
1- قرآن خوندن 2- سخنرانی گوش کردن 3- دائم وضو بودن 4- مسجد رفتن 5- زیارت عاشورا دعای عهد و ادعیه 6- ذکر گفتن 7- یاد مرگ 8- ختم صلوات 9- ... 

رعایت موارد اساسی در کنار موارد اختیاری می تونه تا 90 درصد ما رو در جهت خوبی قرار بده  Khansariha (69)

خب الان نیاز به جدولی هست که موارد اساسی و موارد اختیاری ثبت بشن هر روز 
نمونه این جدول با توجه به فعالیت های هر نفر میتونه متفاوت باشه 
اما برای من به اینصورت هستش 
[تصویر:  hmz_capture.png]
این جدول تا 80 درصد مسیر روزانه رو روشن تر میکنه و منو به سمت فعالیت های اساسی سوق میده 
اگر همه با هم بتونیم حداقل در موارد اساسی جدول مثله نماز و نگاه و آیتم های دیگه به تفاهم برسیم بنده میتونم هر هفته عملکرد هر نفر رو امتیاز دهی کنم و با بقیه افراد گروه مقایسه کنم ( البته من معتقدم که هر نفر رو باید با خودش مقایسه کرد اما میتونه با عث ایجاد انگیزه بشه )
حامد عزیز که میدونم از جدول استفاده میکنه اما به بقیه دوستان هم توصیه میکنم. 302
گام سوم:

اولین مرحله کنترل و مبارزه با نفس، کنترل فکره(ضبط خیال). و کسی که این مرحله رو طی کنه، اصل کار رو انجام داده ان شاءلله.
بنابراین توی این چهل روز برنامه گروه ما هدایت فکر، ضبط خیال، در دست گرفتن افسار تفکر و هر چیز دیگه ای که اسمش رو بذاریم هست(آقا محمدرضا، بازگشت به خاک، موافقید داداشا؟)

توی این کار باید همیشه حواسمون باشه: ما دو دشمن خیلی زیرک داریم، شیطان و بزرگتر از اون؛ نفس خودمون.
این دو دشمن با پیشرفته ترین فنون مذاکره و فریب قصد دارن قوه خیال ما رو تو دستشون بگیرن. و ما باید برای هدایت خیال دو مرحله در پیش بگیریم:

مرحله اول: مراقبت و دفاع همه جانبه از قوه خیال.
نباید بذاریم دست دشمن به این قوه برسه، راه حلش هم مشغول کردن خیاله. نباید لحظه ای باشه که برای خیالمون بدون برنامه ریزی بمونیم؛ و اگه هم برنامه ای نداشتیم باید به لیست هدایت کننده ها(که توی گام قبل نوشتیم) رجوع کنیم.
همچنین نباید بذاریم منحرف کننده های خیال سراغ ما بیان. و برای زمانی که مجبور می شیم هم باید برنامه داشته باشیم که افسار این پرنده چموش رها نشه و نفسمون به هرزه گردی دچارش نکنه.

مرحله دوم: شبیخون زدن به دشمن
باید دشمن رو غافل گیر کنیم تا زمین گیر شه و نتونه به قوه خیالمون نزدیک شه
در واقع تو این مرحله ما به جای این که اجازه بدیم دشمن درگیر ما شه، درگیر چیزای دیگه ش می کنیم

چجوری؟
مثلا با نخوردن بعضی غذاهای خیلی خوشمزه!
اینجوری نفسمون به جای این که بخواد ما رو فکر گناه بیاندازه، مدام درگیر اینه که "چرا اون غذای خوشمزه رو نخوردی، من می خوامش و..." و ما هم توی هدایت قوه خیال موفق بودیم، چون خودمون خواستیم به این سمت بره.
با این رفتار ما علاوه بر حفظ خیال، نفس رو هم ضعیف می کنیم و خودمون قوی تر خواهیم شد.

همچنین راهکار های دیگه ای برای این شبیخون هست: یهو بلند شو برای این که بزنی تو دهنش نماز شب بخون! بلند شو دعا بخون! نماز اول وقت بخون!
تو اوج مسابقه فوتبال، بلند شو و ادامه ش رو نبین!
تو نقطه اوج فیلم، تلویزیون رو قطع کن
بلند شو برو ورزش های سنگین کن که حالش گرفته شه

خلاصه: از هر روشی برای مشغول کردن دشمنت استفاده کن

و حالا سوال سوم:
به نظرتون برای در اختیار گرفتن قوه خیال، چه کارهای دیگه ای لازمه انجام بدیم؟ چجوری به دشمن شبیخون بزنیم؟ چیکار کنیم که خیال ما سمت گناه نره؟

تمرین عملی:
1)لیست هدایت کننده های خیال رو روی یه کاغذ بنویسید و همیشه جلوی چشمتون باشه.
2)لیست منحرف کننده های خیال رو هم روی یک کاغذ جداگونه یادداشت کنید
3)این دو لیست رو هر روز مرور کنید و هر چی به ذهنتون رسید بهشون اضافه کنید
زندگی مِلک وقف است دوست من !

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

بریده ای از کتاب ابن مشغله اثر نادر ابراهیمی

(1397 تير 9، 22:51)آقای اراده نوشته است: بسم الله الرحمن الرحیم  Khansariha (2)
سلام مجدد دوستای خوبم
همونطور که میدونیدخیلی زود دیر میشه و زمان بی رحمانه حرکت و اقتدارش رو به رخ میکشه 
یک روز از چهل روزمون گذشت  Hanghead 
عمرمون داره مثله برق و باد حرکت میکنه 
کاری کنیم که از فرصت زندگی خوب استفاده کنیم 
موضوع اسم گروهمون که تقریبا کارش تمومه
اما ما بایستی هدف رو بشناسیم و به سمتش حرکت کنیم 
هدف در چهل روز بهبوده یعنی تا میتونی حالتو خوب کنی 
این کار جنبه های خیلی متنوع و زیادی داره 
اما میشه براش یه قالب بندی ساخت 
من در مورد برنامه ریزی حرفا و پیشنهاد های زیادی دارم اما قبل از اینکه برم سراغشون ازتون درخواستی دارم
این موضوع به اندازه چهل روز ترک مهمه 
چون اول باید نقشه داشته باشی بعد راه رو پیدا کنی و طی کنی 
بنابراین فردا در یک فرصت خوب و در کمال ارامش ده دقیقه وقت بذاریم 
و موارد زیر رو صریح پاسخ بدیم 
1- هدف از ترک ؟ 
3-عوامل مزاحم ؟ 

ممنونم  Khansariha (8)

- هدف از ترک برای من بازگشتم به زندگیه. دوست دارم یه زندگی عادی مثل همه مردم داشته باشم. در مقایسه با بقیه مردم، چرا باید استرس من اینقدر بالا باشه؟ چرا مثل همه آدما نباید بتونم در جمع صحبت و اظهارنظر کنم؟ چرا من نمی تونم در جمع دوستان و آشنایان،مثل اونها بخندم و شاد باشم؟ چرا اینقدر از اجتماع دوری می کنم و توی خودمم؟ چرا نباید مثل بقیه آدم ها، نیاز جنسی رو در ازدواج مرتفع کنم؟ چرا باید در جوانی دچار حواس پرتی و فراموش کاری باشم؟ چرا چهره من باید زرد و نزار و چشمام بی فروغ باشه؟ و هزاران چرای دیگر. هدفم اینه که برگردم و مثل آدمیزاد زندگی کنم.

- فکر می کنم بهترین مسیری که می تونم برای خودم ترسیم کنم، از مسیر این کانون می گذره. وقتی در جمع کانونی ها هستم، برای پاکی انگیزه پیدا می کنم. من هم به تبعیت از سرگروه محترم، بعضی مواردو که احساس کردم عمل به اون ها، باعث میشه کمتر به سمت گناه برم، در جدولی برای خودم یادداشت کردم که به صورت روزانه تیک می خورن. در راس اونها کنترل چشم و ذهنه. اگر بگم با این برنامه ای که برای خودم در جدول نوشتم (هرچند دچار نقص زیادی هست) کنترلم بر کارهایی که انجام میدم، دقیق تر و منسجم تر شده، بیراه نگفتم. مثلاً حتی در مورد مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، من قبل از این خیلی در این مورد تنبلی می کردم و یا خسته بودم و حوصله نداشتم مسواک بزنم ولی الآن خودمو ملزم کردم که هر شب مسواک و نخ دندان انجام بشه.

- تنها بودن در یک جا، نداشتن هیچ فعالیت و نداشتن سرگرمی، پرسه زدن در سایت ها و کانال های بی خودی، کنترل نداشتن بر نگاه و ذهن، فشار جامعه و خانواده، برخوردهای سرد دیگران، برنامه نداشتن، ورزش نکردن، و ... همه و همه جزو عوامل مزاحم در مسیر ترک برای من هستن
(1397 تير 10، 12:13)امیرحسین خان نوشته است: گام سوم:

اولین مرحله کنترل و مبارزه با نفس، کنترل فکره(ضبط خیال). و کسی که این مرحله رو طی کنه، اصل کار رو انجام داده ان شاءلله.
بنابراین توی این چهل روز برنامه گروه ما هدایت فکر، ضبط خیال، در دست گرفتن افسار تفکر و هر چیز دیگه ای که اسمش رو بذاریم هست(آقا محمدرضا، بازگشت به خاک، موافقید داداشا؟)

توی این کار باید همیشه حواسمون باشه: ما دو دشمن خیلی زیرک داریم، شیطان و بزرگتر از اون؛ نفس خودمون.
این دو دشمن با پیشرفته ترین فنون مذاکره و فریب قصد دارن قوه خیال ما رو تو دستشون بگیرن. و ما باید برای هدایت خیال دو مرحله در پیش بگیریم:

نباید بذاریم دست دشمن به این قوه برسه، راه حلش هم مشغول کردن خیاله. نباید لحظه ای باشه که برای خیالمون بدون برنامه ریزی بمونیم؛ و اگه هم برنامه ای نداشتیم باید به لیست هدایت کننده ها(که توی گام قبل نوشتیم) رجوع کنیم.
همچنین نباید بذاریم منحرف کننده های خیال سراغ ما بیان. و برای زمانی که مجبور می شیم هم باید برنامه داشته باشیم که افسار این پرنده چموش رها نشه و نفسمون به هرزه گردی دچارش نکنه.

در واقع تو این مرحله ما به جای این که اجازه بدیم دشمن درگیر ما شه، درگیر چیزای دیگه ش می کنیم

چجوری؟
اینجوری نفسمون به جای این که بخواد ما رو فکر گناه بیاندازه، مدام درگیر اینه که "چرا اون غذای خوشمزه رو نخوردی، من می خوامش و..." و ما هم توی هدایت قوه خیال موفق بودیم، چون خودمون خواستیم به این سمت بره.
با این رفتار ما علاوه بر حفظ خیال، نفس رو هم ضعیف می کنیم و خودمون قوی تر خواهیم شد.

همچنین راهکار های دیگه ای برای این شبیخون هست: یهو بلند شو برای این که بزنی تو دهنش نماز شب بخون! بلند شو دعا بخون! نماز اول وقت بخون!

و حالا سوال سوم:
به نظرتون برای در اختیار گرفتن قوه خیال، چه کارهای دیگه ای لازمه انجام بدیم؟ چجوری به دشمن شبیخون بزنیم؟ چیکار کنیم که خیال ما سمت گناه نره؟

تمرین عملی:
کاملا موافقم
کنترل خیال خیلی مهمه 
منتهی من نمیدونم چرا اینقدر دم دمی مزاج هستم
یه روز صبح تا شب مومن میشم با نماز شب و اشک و تقوا و .....
فرداش پشت سر هم مورد تهاجم ابلیس و نفس قرار میگیرم و فکرم میشه جولانگاه شهوت
من تو گروه شما هستم یا نیستم ؟

1- هدف از ترک ؟ 
بنده و تسلیم خدا بودن و شیعه امام زمان بودن

==================
راهکار اول کنترل شدید چشم ، من در خیابون همیشه با عفت هستم ولی متاسفانه در اینترنت اصلا وضعیتن خوب نیست ، برنامه من قطعا دوری از نامحرم تو فضای مجازی + کنترل فکر و توجه به پاکی ها و خدا و .... 

==================
3-عوامل مزاحم ؟ 
تنها عامل مزاحم برای من ، گم کردن هویت هست ، هویت من شیعه و یکتاپرستی است ولی وقتی به سایت های ناجور میرم این سایت ها و این آدم های فاسق و گناهکار ، مزاحم دین و هویت و دنیای من هستند
عامل مزاحم من سال ها وقت صرف کردن برای مذخرفات تو اینترنته که همشون تو مغز من انبار شده و ابلیس هر دفعه به همون آرشیو توی مغزم برای فشار استفاده میکپه 
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

(1397 تير 10، 20:29)بازگشت به خاک نوشته است: کاملا موافقم
کنترل خیال خیلی مهمه 

من فکر می کنم بهترین پاسخ توی این بیت شعر باشه

رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود، رهرو آن است که پیوسته و آهسته رود.

یعنی این که اگر شما یک شب نماز شب خوندی و ده شب نخوندی، بعد یک شب خوندی و ۸ شب نخوندی
شما آدم نماز شب خون نیست و به اون نماز شب دلخوش نباش

بزرگان می گن که اگر شما کاری رو می خوای دیگه مطمئن بشی ازش
یک سال به طور مداوم اون رو انجام بده

یک کار کوچیک که مطمئن هستی ازش برمیای رو انتخاب کنی
و پیوسته انجام بده

مثلا روزی یک صفحه قرآن
اما ترک نشه

بعد از یک ماه ، چهل روز ، یک سال
همین یک صفحه قرآن روزانه
که شاید در نگاه اول خنده دار بیاد از فرط سادگی
معجزه ها که نمی کنه
و تاثیرش رو به عینه در زندگی می بینی

به شرطی که پیوسته باشه.... 49-2
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

(1397 تير 9، 23:52)آسپلیکوئتا! نوشته است: سلام

من خدمت جناب "عاشق فاطمه زهرا"عرض کنم که نام بنده همون نامیه که گذاشتم رو پروفایل 4chsmu1 
21 21

در مورد اسم گروه هم نظری ندارم شما سرگروهین ما همه مطیع شما هستیم! Khansariha (13) 53

من دور اولمه و خواهشمندم زیاد ازم توقع فوق العاده بودن نداشته باشید آروم آروم راه میفتم!البته با کمک هم گروهی های بسیار بسیار محترم و صمیمی 53258zu2qvp1d9v  49-2

ممنونم واقعا 53
خدایی من خیلی سختمه که اسمت رو بنویسم اینجا 4chsmu1
یه چی بگو که باهاش راحت باشیم.
هر دفعه باید نگاه کنم چی بود اسمت 4chsmu1 

من ازت توقع دارم که عالی باشی. چون می تونی Khansariha (69) 

(1397 تير 10، 1:00)قاصدک نوشته است: سلام
تبریک به دوستان...  قرعه کشی کردید و ما را در گروه اول قرار دادید.. 49-2 
بچه ها ان شالله با کمک همدیگه به نتایج خوبی برسیم
اسم پیشنهادی من: گل نرگس ....
قشنگه 4chsmu1  گروهمون بوی گل نرگس بگیره همه عاشقمون میشن. 49-2 
بچه ها من شاید تا آخر هفته نتونم سر بزنم. دیگه هرچی خودتون صلاح میدونید.. اعمال کنید...
بیادتون هستم و حواسم به خودم خواهد بود..

یاعلی

پس منتظرت هستم که سر بزنی بهمون آخر هفته و خبر خوب سبز بودنت رو بیاری 317

عاشق : آفتاب
قاصدک : گل نرگس
حامد۶:
آسپلیکوئتا:
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

(1397 تير 10، 20:29)بازگشت به خاک نوشته است:

چجوری؟

و حالا سوال سوم:

تمرین عملی:
کاملا موافقم
کنترل خیال خیلی مهمه 

حدیثی که نوشتم رو خوندی؟
ما تا روز مرگ درگیر این جنگیم...

لطفا پیام های من از روز شنبه رو بخون و به سوالام جواب بده
البته من اصراری ندارم، و واقعا اگه شما و محمدرضا نمی خواید با این روش پیش بیاید من راحت تر هم خواهم بود! اما اگه دوست دارید با هم پیش بریم، بسم الله
ولی اگه دوست ندارید، بدون تعارف بهم بگید! داداشیمون سر جاش خواهد بود و بنده روشم رو برای خودم نگه خواهم داشت.
روش ازاین قراره که هدف ما ترک خ.ا نخواهد بود. هدف هدایت قوه خیال خواهد بود

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

(1397 تير 9، 22:17)آقای اراده نوشته است:
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم [تصویر:  khansariha%20(2).gif]
و اما اسمای پیشنهادی دوستام  [تصویر:  khansariha%20(89).gif] 

آقای اراده :     شمشیربازان  [تصویر:  khansariha%20(13).gif] 
حامد :           یوزپلنگان  [تصویر:  gigglesmile.gif] 
محمد :         بوشیدو (سامورایی ژاپنی)  Khansariha (129)
امید :           عاشقان صدر جهان  [تصویر:  128fs318181.gif] 

خب نوبت میرسه به رای گیری  Khansariha (69) دوستام زحمت بکشید از 0 تا 5 به هر اسم رای بدین ... همه اسما مفهومی و قشنگن اما بالاخره نظر شخصیتون هم مهمه  303
آقای اراده : شمشیربازان 3 یوز پلنگان 4 بوشیدو 3.5 عاشقان صدر جهان 3.5
حامد : Khansariha (8)
محمد : Khansariha (8)
امید : Khansariha (8)

و اما در مورد امتیاز دادن به اسم های انتخابی. من منتظرم ابتدا دوستان عزیزم محمد و امید هم مثل آقای اراده عزیز امتیاز بدن و بعدش من هم به اسامی پیشنهادی امتیاز میدم. من پیش دستی نمی کنم و به احترام این دوستان صبر می کنم و بعدش اقدام به امتیاز دادن می کنم. فقط هم منظورم احترام به رای و نظر شماست و منظور دیگه ای ندارم. باور کنید. Smiley-face-cool-2 Khansariha (51) 4fvfcja 23 45 4chsmu1
خوشحالم میبینم که از همه فعالتریم این نشون میده که با برنامه امدیم جلو و برنده ماییم
رای منم ایناست: شمشیربازان 4 یوز پلنگان 5 بوشیدو 3 عاشقان صدر جهان 4
تیم ما قهرمان میشه خدا میدونه که حقشه........ 317
[تصویر:  355b0c83-680a-44de-b22b-8fa226123a99-7457402.png]
گام چهارم:

تو این مرحله باید تعیین کنیم می خوایم فکرمون(خیالمون) کدوم سمت بره؟

ما همیشه می گیم: "نه، فکرم نباید اون سمت بره" خب؛ این که شد توی زمین دشمن بازی کردن! شما خودت خیالت رو جهت دهی کن، و به محض انحراف از جهت جلوی حرکتش رو بگیر.

همونجور که توی اون لینکی که دادم نوشته، خیال مثل یک پرنده چموش می مونه که اگه آزادش بذاریم به هرزه گردی دچار می شه.
پس ما نباید اجازه بدیم خیالمون آزاد شه. هر چه بیشتر تو این مرحله موفق باشیم، توی مبارزه با نفس هم موفق تر خواهیم بود.

بنابراین تمرین بعد:

10 موضوع رو بنویسید که دوست دارید خیالتون رو به سمتشون هدایت کنید.
این موضوعات رو هم مثل همون هدایت کننده های خیال، جایی بنویسید و همیشه پیشتون باشن.

گام پنجم:
شما می تونید اجازه بدید خیالتون به جهت هایی غیر از 10 مورد بالا بره، اما باید به جایی برسیم که هیچوقت خیالمون خودش آزادانه حرکت نکنه! مثال عرض می کنم، اگه شما می خواید امروز تماما فکرتون درس باشه. وقتی دیدید فکرتون رفته سمت صدقه دادن؛ با این که کار خوبیه، اما چون آزادانه حرکت کرد باید جلوش رو بگیرید. می تونید خودتون برنامه ریزی کنید براش: چون موضوع مهمیه، از الان تا ده دقیقه دیگه راجع بهش فکر می کنم. اما حق نداری آزاد بمونی!
اینجوریه افسار خیال رو در دست می گیرید ان شاءلله

تمرین:
یک عدد کش دور دستتون بندازید، هر زمان خیالتون آزادانه حرکت کرد، کش رو بکشید و بزنید به دستتون(البته خیلی محکم نزنید که آسیب برسه) و از ادامه پرواز آزاد خیال جلوگیری کنید. اگه دیدید موضوع خوب و لازمیه، خودتون بهش جهت دهی کنید و در غیر اینصورت فراموشش کنید.

از دوستان عزیزم ممنونم که به اسم پیشنهادی من امتیاز بالایی دادن.
رای منم ایناست:

شمشیربازان 3.5
یوزپلنگان 5
بوشیدو 2.5
عاشقان صدر جهان 3
(1397 تير 10، 23:17)امیرحسین خان نوشته است:
(1397 تير 10، 20:29)بازگشت به خاک نوشته است:

چجوری؟

و حالا سوال سوم:

تمرین عملی:
کاملا موافقم
کنترل خیال خیلی مهمه 

حدیثی که نوشتم رو خوندی؟
ما تا روز مرگ درگیر این جنگیم...

لطفا پیام های من از روز شنبه رو بخون و به سوالام جواب بده
البته من اصراری ندارم، و واقعا اگه شما و محمدرضا نمی خواید با این روش پیش بیاید من راحت تر هم خواهم بود! اما اگه دوست دارید با هم پیش بریم، بسم الله
ولی اگه دوست ندارید، بدون تعارف بهم بگید! داداشیمون سر جاش خواهد بود و بنده روشم رو برای خودم نگه خواهم داشت.
روش ازاین قراره که هدف ما ترک خ.ا نخواهد بود. هدف هدایت قوه خیال خواهد بود

موافقم داداش 
کاملا موافقم
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

بسم الله الرحمن الرحیم   Khansariha (2)
سلام به همه خوبان  49-2

موضوع انتخاب اسم گروه :
آقای اراده : شمشیربازان 3 یوز پلنگان 4 بوشیدو 3.5 عاشقان صدر جهان 3.5
حامد : شمشیربازان 3.5یوز پلنگان 5 بوشیدو 2.5 عاشقان صدر جهان 3
محمد : شمشیربازان 4 یوز پلنگان 5 بوشیدو 3 عاشقان صدر جهان 4
امید :  Khansariha (8)

امید جان منتظر رای شما تا آخر هفته جاری میمونیم .
 سپاس شده توسط
رفقا اسم گروه ما چی شد ؟

من متاسفان هنوز بلند نشدم ..
ولی این چند روز سعی کردم شکستم سریالی نشه .. الحمدالله هم نشد و الان روز سومه
ممنون از همه بابت حرفا  53

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان