امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

سلام دوستان، کسی هست که برای یادگیری زبان بطور جدی واسه خودش برنامه داشته باشه به جز کلاس های بیرون و موسسه های زبان، میخاستم ببینم چه برنامه ای واسه خودتون ریختید و از چه منابعی استفاده میکنید اگه کسی هست راهنمایی کنه ممنون میشم  53
(1396 تير 31، 13:26)mohsennia نوشته است: سلام دوستان، کسی هست که برای یادگیری زبان بطور جدی واسه خودش برنامه داشته باشه به جز کلاس های بیرون و موسسه های زبان، میخاستم ببینم چه برنامه ای واسه خودتون ریختید و از چه منابعی استفاده میکنید اگه کسی هست راهنمایی کنه ممنون میشم  53
قاصدک رشته ش زبانه بهتر میتونه کمک کنه. ولی از اونجا که هر جا آشه همساده فراشه منم یه نظر میدم Khansariha (57)  
تجربه: سلام من سالهای پیش یه درس بهمون خورده بود به اسم زبان پیش استاد از بیرون اومده بود زارت اولین جلسه شروع کرد سوال پرسیدن از من خوب دیگه تهشم گفت پسرم زبان خیلی مهمه 4chsmu1  در همه کنکورها زبان رو سفید میزاشتم. اینو که بهم گفت خیلی بهم برخورد چون یه چندتا دختر خندیدنHanghead
شروع کردم از همون روز به خوندن اونم همون چیزی که تو میگی به صورت خودآموز. فکر کنم تقریبا عموم کتابهای لغت معروف رو خوندم   الان مدرک زبان معتبرم گرفتم کنکوردکتری هم ۴۵ درصد زدم.
 نقاط ضعف من :
1- من زبان رو واسه درک مطلب یاد گرفتم واسه خوندن متن و کتاب و مقاله چون این قسمتشم به کارم میومد اندکی هم قسمت شنیداریم تقویت شد اما غافل شدم از مهارتهای نوشتن و حرف زدن. 
2-  به یه نمره خوب توی آزمون راضی شدم و اینکه از عموم هم دوره ای هام بهترم  یا مقاله های تخصصی رشته خودمو میفهمم همین ارضام کرد برنامه روزانه م رو کنار گذاشتم چند وقت پیش خواستم متن یه سند که تو کانون بود رو بخونم دو ساعت وقتمو گرفت لامسب فراره این زبان ولش کنی ولت میکنه مثه بدنسازی میمونه این شد که دوباره شروع کردم این بار دارم سخنرانی های اوباما رو گوش میدم دوستم دکتری زبان داره فرستاده واسم اگه دانشگاه هم قبول بشم میخوام بر م کلاس این تابو کلاس زبان نرفتنم رو بشکنم
 نقاط قوت:
۱- سنگ از آسمون میومد اتیش از زمین من به برنامه ای که واسه زبان آموزی ریخته بودم عمل میکردم. مثلا ۱۱۰۰ واژه با اینکه خیلی هم راحت نیست ولی من برنامه ریزی کردم ظرف ۳ یا ۴ ماه کامل مسلط شدم بهش. مرور هر روزه 
2- فیلم و انیمیشن زبان اصلی خیلی میدیدم هیچی نمیفهمیدم اولش ها ولی خوب روم کم نمیشه دو ساعت میشستم نگاه میکردم. اینم رو شنیداریم تاثیر خوبی گذاشت.
3- هیچ نقطه قوت دیگه ای نداشتم Gigglesmile

پیشنهاد:
۱-هر چی خواستی بخونی و هر منبعی بهت معرفی شد سعی کن همه مهارتها رو همزمان جلو ببری این یه توصیه دوستانه و برادرانه چون خودم ضربه خوردم ازش.
۲-واسه لغت بهترین کتابی که دیدم و خوندم به چندین نفرم اینجا توصیه کردم ولی کسی فکر نکنم استفاده کرده باشه مثه بقیه توصیه هام 4chsmu1 کتاب ۶۰۰۰ واژه س  فوق العادس کتاب صوتی هم داره.
۳-  از مالتی مدیا غافل نشو آقا انیمیشن ببین حالا زیر نویس انگلیسی هم داشت عیب نداره ولی زیر نویس فارسی هرگز هرگز هرگز. فیلمش قشنگ بود نفهمیدی بار دوم با زیر نویس فارسی ببین  49-2
۴-  زبان یه پدیده اجتماعیه پس باید تو جمع یادش گرفت ( جمله خودم نبود Shy)با هر سنی هستی با هر سطح زبانی هستی شروع کن کلاس رفتن رو و قطعش نکن. خودآموزی خوبه ولی متاسفانه باید زبان رو تو آموزشگاه یاد گرفت اساسی یا باید یه مدت بری آمریکا
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
نقل قول: ۱- سنگ از آسمون میومد اتیش از زمین من به برنامه ای که واسه زبان آموزی ریخته بودم عمل میکردم. مثلا ۱۱۰۰ واژه با اینکه خیلی هم راحت نیست ولی من برنامه ریزی کردم ظرف ۳ یا ۴ ماه کامل مسلط شدم بهش. مرور هر روزه

39
خوش به حالتون 65

Hanghead
سلام به همتون....
مخصوصا زینبی و دختر خورشید و حوا هستم. شازده کوچولو و صادقین و موری و چشم های خاکستری و جناب خان و انیس و aliunknown و engineerو alpha و 101. که در نبودم یادی ازم کردن.
باقی دوستایی که اسمشون رو ننوشتم , چیزی از دوست داشتنم نسبت بهشون کم نشده.... 302

پ ن:توی این مدتی که نبودم زندگیم بالا پایین زیادی نداشت فقط اون کسی. که دوستش داشتم نامزد کرده با همدانشگاهیش...
دیروز فهمیدم که نامزد کرده. الان کلا ذهنم اشفته س. ...اما فکر کنم گذر زمان همه چی رو حل کنه! و من ارووم تر بشم.

مراقب خودتون باشین من شاید نتونم به این زودیا برگردم اما بتونم میام. خدانگهدار
 سپاس شده توسط
سلام آرش داداش خیلی متاسف شدم از این اتفاق که افتاده امیدوارم بتونی انسان قویتری بشی...
........................................................................................................................
متاسفانه این مساله یه اپیدمی شده تو بچه های کانون خصوصا پسرا فکر کنم علتشم برمیگرده به همین مشکلمون...خدا کنه همه اعضا راحت باشن از هر چیزی که باعث گرفتن آرامششون میشه Khansariha (8)
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
سلام به همگی

من یه مشکل خیلی بزرگ دارم فقط خواهش میکنم راه حل کاربردی و به درد بخوربدید

من برای هرکاری که به ذهنم جرقه میزنه مثلا درس یا ورزش اون لحظه ی شروعش با کلی انرژی آغاز میکنم وتا حدودی خوب پیش میرم
ولی بعد مدتی نمیتونم ادامش بدم کم کم هدفی که داشتم به نظرم کوچیک و بی ارزش میاد وباخودم میگم کار بیخودیه واصلا چرا من دارم تلاش میکنم وانگیزمو به کلی کم میکنم با واگویه هام
به کلی اون هدف واسم بی ارزش میشه ودیگه هیچ شوق وذوقی واسه ادامه ندارم

اینجوریه که هیچوقت هیچکاریو به آخر نمیرسونم اولش فک میکنم ادامه میدم ولی بعد دوسه هفته همچی روول میکنم و دوباره روز از نو روزی ازنو [WEARY FACE][WEARY FACE]

ارسال شده از GT-N7100s با استفاده از kanoon
[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
(1396 تير 31، 13:26)mohsennia نوشته است: سلام دوستان، کسی هست که برای یادگیری زبان بطور جدی واسه خودش برنامه داشته باشه به جز کلاس های بیرون و موسسه های زبان، میخاستم ببینم چه برنامه ای واسه خودتون ریختید و از چه منابعی استفاده میکنید اگه کسی هست راهنمایی کنه ممنون میشم  53

سلام
داداش همساده مفصل گفتن چه کارها باید کرد
منم یه توضیح کوچولو از کارایی که کردم و میکنم رو بگم
خب از اینجا بگم که داداش من کلاس زبان میره کتابای American English File رو میخونن 
رفتم با استادشون حرف زدم گفتم حاجی منم میخوام زبان بخونم ولی حس کلاس رفتن و اینا رو ندارم چه باید بکنم؟
گفتن که این کتاب american ها بسیار خوبن برای خود آموز خوندن
در کنارش مجموعه کتاب oxford word skills  برای لغت و مجموعه کتاب tactics for listening  معرفی کردند
منم تحقیق کردم دیدم ای دریغاااا چه کتاب هایین اینا  وای بر من که ازشون غافل بودم
قضیه تا مرحله تحقیق رفت بعد سال قبل نمایشگاه بین المللی کتاب شهرمون(من هرسال میرم این نمایشگاه رو Khansariha (69) ) بعله میگفتم 
رفتم نمایشگاه کلی گشتم بخش زبان دیدم این کتابایی که گفتم رو با کلی تخفیف میفروشن Khansariha (69)
منم بن تهیه کردم و کل مجموعه american ها که 6 تا کتاب +workbook هستند و کل مجموعه oxford word که 3 تا سطحه و همچنین کل مجموعه listening که اونم 3 تا سطحه رو خریدم (بدون تخفیف بیشتر از 250 آب میخورد)  65
خب من اینا رو خریدم یه  4 -5 ماه گوشه کتابخونه بود هی چپ چپ نگاهم میکردن تو فکر کن 18 تا کتاب اینطوری  45 Vamonde22 39 vayy نگات کنن چه حالی میشی Khobam
خب بعد این قضایا ترسیدم و گفتم نمیشه اینطوری باید شروع کنم بخونم 
رفتم همون اموزشگاه داداشم گفت یا شیخ من این کتاب ها رو دونه دونه بخونم میشود ایا بیام اینجا آزمون بدم ببینم چند مرده حلاجم؟
اونا گفتن وای چرا که نهههههه!!!! 49-2 4chsmu1
منم فرم پر کردم وبشکن زنان اومدم بیرون و شروع کردم به خوندن که برم بترکونم Confetti
بعد زمانه جوری شد که یه ماه وقفه افتاد اما تو این یک ماه یک اتفاق دیگه افتاد و زد من تو یه پک اموزشی ثبت نام کردم که محرمانس نمیگم اسمشو اما بدونین توش اموزش زبانم بود 4chsmu1 Khansariha (69) 
رفتیم کلاس زبان نشستیم استاد اومد گفت میخوام american درس بدم Khansariha (69) و سطح صفر یا یک شروع میکنم البته سرپایی تعیین سطح کرد  اکثر اونایی که تو کلاس بودن تو سطح 0 تا یک بودن ماهم دادوهوار راه انداختیم که  نمیشه و اینا  Swear1 Swear1 Swear1 
بعد منم عصبانی اومدم خونه گفتم یعنی چی که نمیشه (چون بعد کتاب american 3 میتونی به فکر تافل و اینا باشی برا همین میخواستم بالاتر باشم اینقدر بچه خوبیم 53258zu2qvp1d9v 317 )
نشستم خوندم تو عرض سه چهار روز خوندم بعد رفتم پیش استاد گفتم عامو من میخوام برم کلاس بالاتر گفت که فقط میتونم ببرمت کلاس سطح سه یعنی american 2 
منم گفتم نووووو پرابلم  Khansariha (69) 53258zu2qvp1d9v 317  
و این شد که من تو عرض یک ماه سه تا کتاب american 0-1-2 رو درحال خوندن شدم
البته اینم بگم اون آزمون دادن هم سرجاشه  Khansariha (46)
خلاصه زبان انگلیسی خیلی شیرینه حتما بخونین 49-2 2uge4p4
البته داداش همساده به منم این کتاب 4000 رو معرفی کرده بودند 4chsmu1 4chsmu1

خلاصه امیدوارم که مفید بوده باشه  Khansariha (69)
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
حتما باید بیام داد و بیداد راه بندازم؟!؟!؟!؟!

Swear1 Swear1 Swear1 Swear1 Swear1 Swear1 Swear1 Swear1 Swear1

آقاااااا

خانوممممم

در مصاحبه خانم زندگی زیبا  (کلیک) منتظر همه شما کانونیا هستیماااا

2uge4p4 2uge4p4 2uge4p4 2uge4p4 2uge4p4
49-2 49-2 49-2 49-2 49-2 49-2 49-2 49-2

وَ وَ وَ وَ وَ وَ وَ

خبر دیگه اینکه

با همه شما کانونیا مصاحبه خواهیم داشتتتتت

Khansariha (69) Khansariha (69) Khansariha (69) Khansariha (69) Khansariha (69) Khansariha (69) Khansariha (69)
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
 سپاس شده توسط
سپاس از تجربه خوب داداش هادی
هادی ۴۰۰۰ واژه نبود و ۶۰۰۰ هزار واژه بود معلومه که خیلی توجه کردی و سه چهار دور خونیدش Swear1
کلا این انتشارات آکسفورد خوبه فقط صرفا یه پیشنهاد میتونید به صورت رایگان این فایلها رو دانلود کنید از نت اگه قصد مطالعه خودخوان دارید. البته باید پی دی اف خوان باشید من دیگه حالم بد میشه کتاب میگیرم دستم  Khansariha (56)
و اینکه هادی خدا وکیلی حالا که رفتی ولش نکن دیگه این خیلی نکته مهمیه ولش نکن هیچ زمانی دیر نیست برای شروع این کلاس رفتنت رو مقید باش من قول بهت میدم جواب میگیری. تو برنامه منم هست که برم.
(1396 مرداد 1، 14:40)venoos21 نوشته است: سلام به همگی

من برای هرکاری که به ذهنم جرقه میزنه مثلا درس یا ورزش  اون لحظه ی شروعش با کلی انرژی آغاز میکنم وتا حدودی خوب پیش میرم
ولی بعد مدتی نمیتونم ادامش بدم کم کم هدفی که داشتم به نظرم کوچیک و بی ارزش میاد وباخودم میگم کار بیخودیه واصلا چرا من دارم تلاش میکنم وانگیزمو به کلی کم میکنم با واگویه هام

اینجوریه که هیچوقت هیچکاریو به آخر نمیرسونم اولش فک میکنم ادامه میدم ولی بعد دوسه هفته همچی روول میکنم و دوباره روز از نو روزی ازنو [WEARY FACE][WEARY FACE]

اینجا رو یه سر بزنید شاید به دردتون خورد. نخورد باز تو انجمن بگید با هم بیشتر بحرفیم راجع به این موضوع 49-2
تاپیک برنامه ریزی

برنامه ریزی ۲
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
(1396 مرداد 1، 0:32)smwarrior نوشته است: آقا تابستون واسه اوناست22

ما فقط عرق سوز میشیم-_-

چرا همه تو مسافرتن؟:/اصنم حسود نیستم کلا کپیدیم تو خونه:(

سلام
خیلی حس مشترک دارم و داشتم باهات..

تا ب تازگی ک ی سری جاها رو تو شهرم کشف کردم ک قبلا حتی اسمشم نمیدونستم..
دیدم ای آقااااا مسافرت ک ب کوله پشتی و پول و رزرو هتل و اینها نیست..

ی وقتی حتی چهارتا خیابون اونطرفتر میتونه مثل مسافرت حال و هواتو عوض کنه.

خوش بگذره ب هممون..

و
(1396 مرداد 1، 14:40)venoos21 نوشته است: سلام به همگی

من برای هرکاری که به ذهنم جرقه میزنه مثلا درس یا ورزش  اون لحظه ی شروعش با کلی انرژی آغاز میکنم وتا حدودی خوب پیش میرم

سلام
بانو ونوس آقای همساده بهترین راهنمایی رو کردن..

فقط من ی نکته برای شروع کار میگکم بهت.. قدمهاتو کوچیک بردار..
فاز اول برنامه ریزی اینه ک مثلا برای ی روز مشخص کنی چند تا کار رو میخوای انجام بدی.. و آخر شب هم محاسبه  کنی..

یهو نری سر این ک ساعت بنویسی و دقیقه و ثانیه اش رو مشخص کنی!

آروم آروم برو جلو..

ان شاء الله هممون موفق باشیم..

یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سلام سها خانم
به ما هم معرفی کنین بریم 302
53
 سپاس شده توسط
آقا من نشستم کلی فکر کردم نقاشی کشیدم با کلی مفهموم و موضوع چرا نمی رین نگاه کنید؟ Swear1
این جا
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
داداش از موقعی که دیدم نقاشیتو کمرم شکست 
اصلا حقشه کریستوفر نولان بیاد موضوع برداره واسه فیلم بعدیش  4fvfcja
(1396 مرداد 1، 19:01)سها نوشته است: سلام
خیلی حس مشترک دارم و داشتم باهات..

تا ب تازگی ک ی سری جاها رو تو شهرم کشف کردم ک قبلا حتی اسمشم نمیدونستم..
دیدم ای آقااااا مسافرت ک ب کوله پشتی و پول و رزرو هتل و اینها نیست..

ی وقتی حتی چهارتا خیابون اونطرفتر میتونه مثل مسافرت حال و هواتو عوض کنه.

خوش بگذره ب هممون..
خیلی خوشحالم باز سها خانم اومدن اینجا...کاش حاج آقا بدونه خدا یه فرشته زمینی از کانون ما بهش هدیه داده و قدر بدونه....صمیمانه آرزومند خوشبختیتون هستم 49-2
(1396 مرداد 1، 21:49)یوسف نوشته است: داداش از موقعی که دیدم نقاشیتو کمرم شکست 
خیلی هم موضوع نقاشیش  قشنگه نولان از خداشم باشه اگه راست میگی خودت بکش ببینم Swear1
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
(1396 مرداد 1، 21:49)یوسف نوشته است: داداش از موقعی که دیدم نقاشیتو کمرم شکست 

اتفاقا نولان همین الان تماس گرفته بود. 4chsmu1
دیگه قراره از فردا بریم سر صحنه فیلم برداری. 4chsmu1
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی