امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

واااای بالاخرخ تونستم کانون رو باز کنم هووووراااااا
2uge4p4 2uge4p4
او که حافظ توست هرگز نخواهد خوابید ...

2uge4p4 Khansariha (69) 2uge4p4
 سپاس شده توسط
(1396 دي 22، 0:11)رامین. نوشته است: نمیدونم گوش من چه جاذبه ای داره که در سال یدونه سوسک تو خونه پیدا بشه ؛ همونم وقتی دراز کشیدم درست میاد سمت گوش من  53258zu2qvp1d9v
الان دراز کشیده بودم یه سوسک ریز اومد رفت روی گوشم ؛ زدم افتاد زمین فرار کرد زیر یخچال
سری قبلی نیمه خواب بودم یه سوسک بزرگ اومد رو صورتم . متوجه شدم سوسکه ولی تو خواب نا نداشتم واکنشی نشون بدم گفتم حالا میره دیگه  Khansariha (56) یکم رو صورتم بود بعدش رفت روی گوشم ؛ وقتی راه میرفت صدای پاهاش اذیت میکرد ؛ دیگه حوصله م سر رفت با دست زدم روش سوسکه رو صورتم خمیر شد   Khansariha (70)
وقتی خواب باشی و حسش نباشه باید بلد باشی وقتی میاد تو صورتت با یه حرکت فرز بگیری پرتش کنی اون ور هر چقدرم دورتر بهتر تا باز بیاد رو صورتت یا خوابت برده نمیفهمی یا کلا صبح شده 49-2 خوابگاه اتاقمون سوسک داشت خیلی خفن ما هم میکشتیمشون سرگرمی و تفریحمون سوسک کشی بود...تا اینکه دیگه از حد و حدود خارج شدن و تو ظرف و ظروف وول میخوردن و سر سفره میومدن بغل دستمون Swear1
پرسیدیم چی خوبه؟ چی خوب نیست برای رهایی از اینها؟ یکی ازبچه هایی که درسشون خوبه و باهوشن و رشته شون مرتبط مثله خانم smwarrior 4chsmu1 به ما گفت یه ماده جدید سمی اومده که برا انسان غیر سمیه 4chsmu1 و برای سوسکها مثه چلو کباب و قورمه سبزی میمونه غذای مورد علاقشونه گوشه های اتاق بزارین سر یه هفته نشده نابود میشن...خوب اینکه عالیه اسمش چیه؟ 317 طرف دیگه تا اینجاشو بلد بود یادش رفته بود اسمش فقط میگفت شرکت امحا زده و توی تیوپ مثه خمیردندونهKhansariha (56)
خوب من و دوستم میرفتیم دم داروخونه ها شیر یا خط میکردیم که رفتیم داخل کی بپرسه...من قشنگ صحبتهای دوستم رو به مسئول داروخانه میگفتم همینایی که بالا نوشتم رو بعد میپرسیدم اینی که گفتم دارید؟ اونم میگفت اره گچ سوسک کش پودرضد سوسک سم ضد سوسک قطره ضد سوسک اسپرس امشی داریم کدومشو میخای 17 خبر نداشتن ما خودمون بنداز عالمیم Cowboypistol تا اینکه یه جا رفتیم دوستم خیلی راحت گفت ببخشید خانم پماد سوسک دارید؟ Gigglesmile
و اون داشت و اینگونه بود که نسل سوسک رو منقرض کردیم در اتاق...پماد سوسک بخرید و امتحان کنید و لذت ببرید 53
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
به نام خدا 
پیام بهبودی
با قدم زدن در مسیر بهبودی، میفهمیم که نمیتوانیم  صرفا با خوب بودن جلوی بدبختی را بگیریم. از آنجا که ما در سیاره ای زندگی میکنیم که آنچنان مهمان نواز نیست، از آنجا که ما نمیتوانیم خودمان را از نیروهای اقتصادی و سیاسی دنیا جدا کرده و یا آنها را کنترل کنیم، از آنجا که همه نقشه های ما جامه ی عمل به خود نمیپوشند از آنجا که وقایعی که خارج از کنترل ماست می توانند کسانی که ما دوست داریم را از ما بگیرند و گذشت سن و بیماری نیز مانند مرگ غیر قابل اجتناب هستند، 
ما نمیتوانیم جلوی وقایع ناگوار را بگیریم. 

اما الان لااقل آزادیم که از بار تلاش کردن برای جلوگیری از وقایع ناگوار از طریق "خوب بودن" رها شویم! ما فقط میتوانیم به این دلیل ساده که خوب بودن احساس خوبی به ما میدهد آن را انتخاب کنیم.ما به این ترتیب از بار احساس اینکه (مجبوریم هر ذره از خوش شانسی که نصیبمان میشود را با "خوب بودنمان" جبران کنیم تا از احساس بی ارزشی رها شویم)، آزاد شده و به راحتی میتوانیم از شانس خوبی که نصیبمان میشود لذت ببریم. 

وقتی اتفاق ناگواری می افتد، ما مجبور نیستیم از خودمان بپرسیم که چه بدی و خطایی مرتکب شده ایم،در عوض ما در مواجهه با آن واقعه ناگوار با شجاعت، و با عشق و حمایتی که از دوستانمان میگیریم، روبرو میشویم. 53
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
با سلامی مجدد 303
قصد داشتم راجع به اکانت کانون تو تلگرام حرف بزنم.مدیران متحرم لطفا بار دیگه به این قضیه نگاه کنید و زود مخالفت نکنین.
اولش اینو بگم منظور ما کاناله نه گروه بیچاره آقا رضا.چن بار این موردو بگه.
حالا هر چند تقریبا همه می دونن ولی بار دیگه می گم تا در این مورد بحث نشه تو گروه همه ی اعضا می تونن پیام بذارن ولی تو کانال فقط ادمین (و کسانی که ادمین مشخص کرده) می تونن پیام بذارن.برا همین موضوع کانال ثابته و با حرف های بقیه موضوع به جا های دیگه کشیده نمی شه. و چون هرکسی نمی تونه پیام بذاره توش جملات و کلمات رکیک دیده نمی شه.
تقرییا نود درصد منتقدان تو این زمینه مشکل داشتن.
و همانطور که همه می دونن این کانال فقط برای تبلیغات (یا در کلمه بهتر معرفی) کانونه. شما ممکنه اصلا روی کانالو هم نبینین یا اگه بخواین می تونین بدون عضو شدن مطالبوشو بخونین که بیشتر در مورد معرفی بخش ها و امکاناته کانونه که وبلاگ ها ندارن و همچنین کلیپ ها و متن های انگیزیشی که حتی می تونه از طرف خود کاربران کانون باشه بلاخره برخاسته از تجربیاتشونه.
پس گروهی در کار نیست و به هیچ وجه نمی تونه این حال و هوای خاص کانونو (که شخصا نمی دونم چطوری به وجود اومده ) رو داشته باشه.
قبلنا در طرحی که فرستاده بودم اینو گفته بودم که کانون به چیز جدیدی نیاز داره و اگه محیا نشه رفته رفته خلوت تر می شه با این که متاسفانه مبتلایان این کار بیشتر هم می شن(با توجه به شرایط کنونی یقیا همینطوره) حالا این تغییر می تونه هم در برنامه های کانون برا ترک باشه یا در زمینه ی دیگه ای مثل همین مورد.
می شه بدون کانالم کانونو گرم تر کرد این سخن خانم سها رو رد نمی کنم ولی به عقیده من هیچ چیز موثرتر از این نیست تعداد افراد این قافله رو از این که هست بیشتر کنیم وقتی گروه بزرگتر بشه همدلی و همیاری هم بیشتر و ی حسی به آدم اجازه نمی ده که از چنین چیز عظیمی که هدف مشترک داره جا بمونه.هدف از تشکیل کانون هم همین بوده تا کسانی که وضع همدیگرو درک می کنن ی جا جم بشن.
حالا مهمترین بحث اینکه کسی باشه تا کانالو مدریت کنه و بتونه اونو تبلیغ کنه و مطب بذاره.ولی فکر نکنم کاری سختی باشه.وقتی مطالبشو با نظرات و همفکری همدیگه تهیه کنیم.این کار برا خودمون هم مفیده بقیه راحته.
پس وجود ی همچین چیزی برا کانون ضروریه و هیچگونه صدمه ای به کانون نمی زنه.کانال به منزله ی بنره و از حال و هوای کانون سهمی نداره و چیزی هم کم نمی کنه(برا کسانی که نگران آرامش و خاموشی احساسات بد در کانون اند)
سرپرستان انلاین هم الحمدلله هستن و معمولا از تعداد بقیه افراد انلاین.
قبلنا تلگرام در اون حد شلوغ نبود برا همین ممکنه دلیل عدم موفقیت کار همین بوده.الان تقریبا هر معلمی که مطرحه برا خودش کانال داره تلگرام هم برخلاف بقیه رسانه های مجازی پایداره و به این زودی ها از مد نمیافته مثل یاهو.
حالا هرچند نشده.امتحان دوبارش که اشکالی نداره مخصوصا برا همچین چیزی که می شه گفت جزو شاهرگ کانونه.
[تصویر:  201705052108014731-5511488.jpg]
 سپاس شده توسط
خوبی دیگه ای که کانال داره اینه که یادی می شه برا اونایی قبلا عضو بودن شاید بازم سر بزنن تا مرور خاطره کنن البته اگه به خوبی تبلیغ بشه.
 الان هرچند ما داریم در آرامش تو همچین جای باصفایی فعالیت میکنیم ولی در پشت اینا خیلی افراد و برنامه ها و تشکیلات هستن که هر یک کارای مختلفی می کنن.اینم مثل ی منبع انرژی و پشت پرده برا کانونه که نیروی کارشو فراهم می کنه.همه می دونن علاوه بر اونا فعالیت های داخلی کانون بیش از هر سایت دیگه ای توسط همین اعضا انجام می شه و حتی مدیرانش هم قبلا ی عضو تازه وارد بودن. چنین چیزی مانع راحتی افراد نیس.
خدا کرم ابریشم را به پروانه
دانه ی شن را به مروارید
تکه زغالی را به الماس تغییر میدهد
اگر زمان به سختی گذشت
و تحت فشار بودی ؛
بدان روی تو نیز کار می کند.
(ریک وارن)

خیزش برای ۱۲۰ روز پاکی

سپاس شده توسط
سلام

تا یه خبر مثل کشته شدن خدمه کشتی سانچی میشه دیدید چه مردم همه دلسوز میشن؟
یه جوری اشک میریزن، یه جوری پیام تسلیت برای همدیگه می فرستن، یه جوری ابراز ناراحتی می کنن که انگار عزیز از دست رفته ی خودشون بوده.

نخیر برادر من. نه خواهر من.
این سی نفر هم مثل همون آدم هایین که از صبح تا شب باهاشون سر کار داری.
همونایی که هر روز بهشون ظلم می کنی
همونایی که با بی وجدانی تمام ازشون عبور می کنی

جالبه
ما فقط تو این جور مواقع دلسوز و یار و یاور مردم میشیم
کل زندگی مون تو یه فاز دیگه ایم، بعد تا یه خبر این مدلی میشه، تغییر فاز میدیم

از صبح تا شب با آدم های دور و ورمون بدخلقی می کنیم
با بی دقتی تمام کارهای محول شده بهمون رو انجام میدیم
با بدقولی هامون هر روز چندین و چند نفر رو معطل خودمون می کنیم
با پرتوقعی مون نه آب از گلوی خودمون میذاریم پایین بره نه اطرافیان مون
با کم کاری هامون رو اعصاب بقیه راه میریم
به خاطر بی تخصص بودن مون حق آدم های دیگه رو پایمال می کنیم
با بی صداقتی مون اعتماد رو ریشه کن کردیم
با دورویی هامون دوست و دشمن رو نه با چشم و نه با زبون و نه با هیچ عضوی از بدن دیگه نمیشه تشخیص داد

بعد میایم میگیم آخه! کشتی غرق شد! چقدر دلم سوخت!

این چه نوع دل سوختن برای مردمه؟
یکی ندونه فکر می کنه طرف از صبح تا شب برای مردم عرق میریزه؛ از شب تا صبح هم از فکر مردم خوابش نمی بره.

در حالی که این همون آدمیه که عین دیوانه ها تو خیابون رانندگی می کنه؛ محض رضای خدا یه بار به یه ماشین راه نمیده. حتا اگه راه مال اون باشه.
این همون آدمیه که عین چهارپا هر موقع به ذهنش رسید از عرض خیابون عبور می کنه؛ هنوز فهمی از خط کشی عابرپیاده  نداره.
این همون آدمیه که بعد از ده ها سال هنوز مفهوم صف رو درک نکرده. کسی زودتر از صف نونوایی خارج میشه که زودتر وارد صف شده باشه.
این همون آدمیه که ترجیح میده حقوقش ده هزار تومن بیشتر شه اما نیم ساعت چاپلوسی کنه.
این همون آدمیه که اگه یه طرف صحبت از هزار تومن تو جیب خودش باشه و طرف دیگه میلیاردها تومن حق مردم، اولی رو با جون و دل انتخاب می کنه. برای بقیه هم از زرنگی و درنده بودنش با افتخار تعریف می کنه.

ما زیادی آدم های بی فرهنگی شدیم.
دقیق تر بگم مردم بی فرهنگی شدیم.
ته فرهنگ ما همین تسلیت گفتن هاست. همین ناراحتی های دست چندم. همین اشک های تمساحی.
اما چه فایده که این اشک ها مرده ای رو زنده نمی کنه. همچنان که هیچ لبخندی، سنگی رو از جلوی پیاده ای برنمی داره.

فقط انجام کار درست، در زمان درست، توسط فرد درست و برای شخص درسته که ارزشمنده.
و هر چیزی جز این، چیزی جز سرگرمی نیست.

و
ما مدام سرگرمیم

و
چقدر زود دیر میشه

پ.ن: سراسر تاسف و کلی ناراحتی...
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

واقعا درست میگی داداش آرمین. من صفحه اصلی اینستاگرامم پر شده از این پستا. بعضیا که هم پست و هم استوری میذارن. یه طرح میاد، شیش نفر اون طرح رو پست میکنن، نیم ساعت بعد یه طرح با یه نوشته ی دیگه میاد، همه میرن اونو پست میکنن. 

نمیدونم برای چی اینکارو میکنن. فقط میدونم بی نهایت ملت جوگیری هستیم. بدون فکر مثه زامبی دنبال چیزایی میریم. با تسلیت من هیچکس داغ دلش آروم تر نمیشه. 
....
شاید آن نور که از پنجره می آید خداست.
                                                   شاید آن قهقهه ی کودک و آن عطر خوش یاس خداست
شاید آن چشمان تو وقتی نگاهم میکنی
                                                   معجزه، آن لحظه های نابِ عشق، اینها خداست
او سر آغاز من است، جان من است
                                                   در تمام لحظاتم، حامی و حاضر  خداست
دارم از عمق وجودم میفشانم عشق او
                                                   آرزویم بَرِ پردیس، درآن عرشِ خداست
زندگی را زندگی خواهم نمود
                                                   هرچه من دار و ندارم، همه از لطف خداست
راجب حرفای لاست میدِ عزیز باید بگم چیزایی رو گفتی که برا منم تازگی داشت. ینی نکته های جدیدی گفتن که بهش فک نکرده بودم منم. مثل اینکه اون قبلتر اگه کانالی بوده که با شکست مواجه شده، شاید بخاطر خلوت تر بودنش بود

نکته بعدی هم اینه کانال میتونه دارای چندتا ادمین باشه. اصلا منم نه.. هر دونفر یا سه نفری که مشکلی نداشته باشن با اینکه ادمینای دیگه چهره شون رو ببینن. 

نکته مهم: هیچ عضوی نمیتونه چهره ی ادمین ها رو ببینه و حتی آی دیِ ادمین هم ناشناخته س برای همه ی اعضا

اصراری که میکنم برای کانال، هیچ نفع شخصی ای توش نیست. از مدیرا خاهش میکنم یه بار دیگه در نظر بگیرن این درخواست رو

اینبار یه پیشنهاد:فرصتی دو هفته ای به کانال بدین تا ببینیم چه نتیجه ای خواهد داشت. بیاین یک نفر دیگه رو هم که شده نجات بدیم از این بیماری. بیاین لا اقل کانون رو برسونیم به گوش اون جوونی که میخاد ترک کنه. تا خودش انتخاب کنه.
شاید آن نور که از پنجره می آید خداست.
                                                   شاید آن قهقهه ی کودک و آن عطر خوش یاس خداست
شاید آن چشمان تو وقتی نگاهم میکنی
                                                   معجزه، آن لحظه های نابِ عشق، اینها خداست
او سر آغاز من است، جان من است
                                                   در تمام لحظاتم، حامی و حاضر  خداست
دارم از عمق وجودم میفشانم عشق او
                                                   آرزویم بَرِ پردیس، درآن عرشِ خداست
زندگی را زندگی خواهم نمود
                                                   هرچه من دار و ندارم، همه از لطف خداست
 سپاس شده توسط
بعضی وقتا فکر میکنم می بینم چقدر خوبه آدم تو زندگیش فقط خودش و خودش باشه...
امروز پول دارم میرم یه غذای درست حسابی میخورم
فردا پول ندارم با نون و ماست سپری میکنم
امروز خیلی انرژی دارم و دوست دارم کار کنم تا آخرشب کار میکنم
فردا اصلا حس کار ندارم فقط دوست دارم تفریح کنم، میرم تفریح میکنم
چقد خوبه این حس آزادی، خیلی خوبه که میدونم فقط خودم هستم و خودم. میتونم با خودم کنار بیام، با خودم بسازم
با خودم کیف کنم، با خودم گریه کنم، با خودم ناراحت و خوشحال باشم
چقد خوبه که خودم هستم و خودم.

اگر از میان جهنم می گذری به راهت ادامه بده.

سپاس شده توسط
سلام
خوبین چه خبر ؟ 53
[تصویر:  sms-rooz-pedar.jpg]
 سپاس شده توسط
ممنون میشم بهم چند تا کتاب خوب معرفی کنید برای مطالعه در محل کار
[تصویر:  sms-rooz-pedar.jpg]
 سپاس شده توسط
سلام
چه کاری؟شیرنیش کو؟

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط