امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

جواب قبلی رو بده از بعدی بپرس

چرا یکبار برای همیشه جلوی نفسمون نمی ایستیم  ؟!
با اینکه از تموم بدی های این راه خبر داریم ...
چرا بعضی اوقات خودمون رو میزنیم به اون راه !
 سپاس شده توسط
هم اینکه عادت کردیم...

هم اینکه نا امیدیم ..فکر می کنیم نمیشه ترک کرد .. در صورتی که میشه 128fs318181
و
هم اینکه شاید فکر می کنیم ما جوونیم و حالا حالا ها نمی میریم و وقت واسه توبه واقعی هست

این ها کار شیطانه ...کار شیطان زیبا نشان دادن گناهه...ما باید کار و کاسبیشو تعطیل کنیم

شیطان میگه یه بار دیگه ...این دیگه دفعه آخره ...و دفعه بعد هم همینا رو میگه Hanghead

شیطان میگه نمیتونی...نمیشه ...مگه میشه ترک کرد ؟
بله میشه Khansariha (69)

و
مگه عزرائیل قبل اومدن خبر میکنه ؟ ....چه وحشتناکه اگه تو اون وضعیت بمیریم 2

بعدی : چه غذایی بیشتر از همه دوست دارین ؟ 4chsmu1
آشپزی بلدین ؟ Khansariha (56)
و کن اللهم بعزتک لی فی کل الاحوال رئوفا
خدایا به عزتت سوگند با من در همه حال مهربان باش

53 دعای کمیل 53
من فیله ماهی را بیشتر از هرچی دوست دارم
اشپزی هم در حد نیمرو و تخم مرغ اب پز واردم  Gigglesmile
بعدی
بهترین کتابی که خوندی چی بوده
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

THANKS GOD : [ACII[II]AE]

سپاس شده توسط
قرآن
واقعا می گم
من خیلی بیچاره تر از اونم که اهل قرآن خوندن باشم، شاید فوقش هفته ای یک بار بشینم پای قرآن Shy 
اما همون دفعات خیلی کم، خیلی کیف می کنم...

حالا اگه منظورت کتابی هست که نویسنده ش بشر باشه، خوب زیاد دارن اما یکی از بهترین هایی که خوندم کتاب سلام بر ابراهیمه.

بعدی: قبلی
زندگی مِلک وقف است دوست من !

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

بریده ای از کتاب ابن مشغله اثر نادر ابراهیمی

سپاس شده توسط
(1397 مرداد 3، 3:44)pirooz97 نوشته است: بهترین کتابی که خوندی چی بوده

بهترین کتابی که خوندم : سلام بر ابراهیم .

بعدی:قبلی
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
 سپاس شده توسط
بهترین کتابی که خوندم کوچه نقاش ها بود
بعدی:هدفی که حال حاضر داری چیه؟(جز ترک)
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
 سپاس شده توسط
(1397 مرداد 3، 8:29)امیرحسین خان نوشته است: قرآن
واقعا می گم
من خیلی بیچاره تر از اونم که اهل قرآن خوندن باشم، شاید فوقش هفته ای یک بار بشینم پای قرآن Shy 
اما همون دفعات خیلی کم، خیلی کیف می کنم...

حالا اگه منظورت کتابی هست که نویسنده ش بشر باشه، خوب زیاد دارن اما یکی از بهترین هایی که خوندم کتاب سلام بر ابراهیمه.

بعدی: قبلی

من کتاب میخونم 4chsmu1
ولی نه زیاد Hanghead
یه لحظه فکر کردم بهترین کتابی که خوندم چی بوده... که نمیدونم چرا کتاب «ذهن شما دوست شما نیست»  اومد تو ذهنم. 4chsmu1
هر چند شاید کتاب بهتری هم خونده باشم .

سوال بعد: همون قبلی
 سپاس شده توسط
(1397 مرداد 3، 10:23)زینبی نوشته است: بهترین کتابی که خوندم کوچه نقاش ها بود

هیچی   Hanghead 
بعدی قبلی
 سپاس شده توسط
(1397 مرداد 3، 13:35)یوسف نوشته است:

هیچی   Hanghead 
بعدی قبلی

من بهترین کتابی ک خوندم ی رمان بود ..ب اسم اینجا زنی عاشقانه میبارد1
پ ن:دوستان کتاب سلام برابراهیم خوبه اما من کتاب دا رو چندین بار خوندمش و واقعا تو این زمینه برام بهترینه1البته یکی از بهترین ها
سوال دوم:هنوز هیچ برنامه ای ندارم..ب عبارتی منتظرم این ماه تموم شه..منتظر ی اتفاق هایی هستم بیوفته بعد برم سراغ هدف ها..
بعدی:دورترین خاطره بچگیت؟؟؟؟همه شرکت کنن..اون هایی ک سپاس میزنن فرار نکنن از سوالات Khansariha (56) 4chsmu1
 سپاس شده توسط

بهترین کتابی که خوندم سنگفرش های خیابان طلاست که برای یکی از کارافرین های موفق کره بود که چند وقت پیش بازداشتش کردن Swear1
هدفی که دارم :شروع دوباره در رشته ورزشی که به صورت حرفه ای انجام میدادم اما تو این سال به خاطر شرایطی که برام پیش امد نتوانستم تمریناتم رو ادامه بدم
اماده کردن خودم برای کنکور ارشد برای سال بعد Shy البته پیش بینی برای سال بعد در حال حاضر با توجه به شرایط الان خیلی سخته Shy 
دورترین خاطره هم بر میگرده دوران که میخواستم شنا  رو یاد بگیرم مربی شنا برام وقتی میله شنا رو میگرفت انگار بهم برزگترین کمک زندگیم میخواست بکنه نفس کم میاوردم و وقتی اون میله رو میدیدم خیلی حس خوبی بهم میداد 
همون سوال قبلی
[تصویر:  355b0c83-680a-44de-b22b-8fa226123a99-7457402.png]
نقل قول: بعدی : به نظرت میشه خودارضایی رو کامل ترک کرد؟ منظورم صد در صده؟ تا اخر عمر؟

قطعا می شه این کار رو انجام داد.
جواب ساده اش این هست که خب بعد از یه مدت آدم ازدواج می کنه احتمالا...
ولی این جواب درستی نیست.
چند وقتی هست به این نتیجه رسیدم که نیاز جنسی هم فقط بخش کوچکی از روح بزرگ انسانه.
انسانی که به نیاز های جنسی زیادی توجه بکنه از بخش های دیگه ی روحش غافل می شه.
این درحالی هست که نیاز جنسی اگر آزاد گذاشته بشه، می تونه کل زندگی ادم رو در بر بگیره.
با این دید، ازدواج هم برای رفع نیاز های جنسی نیست. برای کامل شدن و رشد و تعالی انسانه
که در کنارش این نیاز جنسی هم برآورده می شه و حرفی هم نیست.

با این دید محدودیت هایی که اسلام گذاشته، اتفاقا خیلی ضروری به نظر می رسه برای انسان.
در حقیقت برای این هست که انسان خیلی درگیر این موضوع نشه.

حالا بعد از این مقدمه ی طولانی، جواب سوال:
اصلا خ.ا و عادت به خ.ا و اعتیاد به خ.ا، چیز مهمی نیستن.
این ها فقط یک نقطه ی کوچیک توی زندگی هستن که ما زوم کردیم روشون و برامون بزرگ شدن
وقتی زوم رو کم کنیم و همه ی ابعاد زندگی رو نگاه کنیم، اصلا خ.ا رو فراموش می کنید.
و یادتون می ره که اصلا خ.ا چی هست و چجوریه؟

نقل قول: چرا یکبار برای همیشه جلوی نفسمون نمی ایستیم  ؟!
با اینکه از تموم بدی های این راه خبر داریم ...
چرا بعضی اوقات خودمون رو میزنیم به اون راه !
جوابای خانم رضوانه خیلی خوب بودن.
من اضافه کنم: ما ضعیفیم
باید خودمون رو قوی و قوی تر بکنیم
با مطالعه ی کتاب های خوب، مطالعه ی قرآن ، نهج البلاغه، ورزش، برنامه ریزی، کم کردن تفریحات به درد نخور و وقت تلف کنی و ....
و مهم تر از همه، با تفکر زیاد. یک ساعت تفکر معادل هفتاد سال عبادته، این شوخی نیست واقعا.

نقل قول: بعدی : چه غذایی بیشتر از همه دوست دارین ؟ [تصویر:  4chsmu1.gif]

آشپزی بلدین ؟ [تصویر:  khansariha (56).gif]
از وقتی که مجبور شدم تنهایی زندگی کنم، مجبور شدم آشپزی هم بکنم.
آشپزی خیلی خوبه، به آدم آرامش می ده
اصلا نمی شه توی آشپزی عجله کرد.
برای من شلوغ پلوغ و بی دقت، آشپزی فرصت خوبی هم که ظریف و دقیق کارم رو انجام بدم
هر لحظه باید توجه کنی، نمک چقدر بریزم؟ فلفل چقدر؟ چقدر سرخ کنم؟ چقدر تفت بدم؟ الان چی اضافه کنم و ...
به نظرم واقعا آشپزی یه هنره

نقل قول: بهترین کتابی که خوندی چی بوده
کتابی که خیلی روم تاثیر داشت، کتاب «اتش بدون دود» نوشته ی نادر ابراهیمی بود.
یک رمان چند جلدی فوق العاده با ادبیاتی غنی.

نقل قول: بعدی:هدفی که حال حاضر داری چیه؟(جز ترک)
خب هدف اصلی که قرب الهی و رسیدن به خدا و جمع کردن توشه برای قیامته.
اما ....
چند تا هدف کوتاه مدت دارم به این صورت
این که دکترام رو به خوبی و با رزومه ی خیلی قوی تموم کنم که بعدش بتونم یه دانشگاه خوب استخدام بشم
ازدواج کنم
کارهای تشکیلاتی که توی دانشکده شروع کردیم رو به سرانجام برسونیم

هدف بلند مدت هم دارم
این که بتونم در حوزه ی خودم، فیزیک اثر گذار باشم
در قدم اول به عنوان یک دانشمند مسلمان
و در قدم بعدی مبارزه با شرک و الحادی و سکولاریسمی که در علم وجود داره و تقویت جبهه ی علم دینی (این دیگه آرامانه نه هدف  4chsmu1 )
عجب سوال خوبی هست این سوال ، تشکر از خانم زینبی 53258zu2qvp1d9v 

نقل قول: بعدی:دورترین خاطره بچگیت؟؟؟؟همه شرکت کنن..اون هایی ک سپاس میزنن فرار نکنن از سوالات [تصویر:  khansariha (56).gif] [تصویر:  4chsmu1.gif]
چقدر به مغزم فشار آوردم برای این سوال:
یه تصویر از زمان طفولیتم به ذهنم میاد، زمانی که خواهر کوچک ترم رو برای اولین بار دیدم 4chsmu1
شب قبلش رو هم یادمه

الان که فکر می کنم قبل ترش رو هم یادم می آد، یکی دو سالگیم رو، تو خونه می چرخیدم برای خودم 4chsmu1 

سوال بعدی:

در حال حاضر کشور ما با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنه،
ما به عنوان مردم چه کارهایی می تونیم انجام بدیم برای بهبود اوضاع؟
چطور می تونیم در این شرایط همچنان شاد و پر امید زندگی کنیم؟
اصلا باید چیکار کنیم، از کجا شروع کنیم؟
(بحث رو سیاسی نکنید لطفا 53258zu2qvp1d9v )
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
یه جو خیلی وحشتناکی راه افتاده که واقعا افتضاحه
مثلا شما میری تو بازار یه چیزی بخری قیمت یه چیزه , چند ساعت بعد میری همون جنس رو از همونجا بگیری میگه گرون شده
متوجهید؟ 
مردم خیلی بی انصاف شدن
قشنگ ولشون کنی همدیگرو میخورن ( البته نه همه)

فکر کنم بهترین کاری که از دست ما برمیاد اینه که یه خورده انصاف رو رعایت کنیم حالا تو هر کاری که از دستمون برمیاد  53258zu2qvp1d9v

بعدی : قبلی
جواب من هم انصافه 
من چون در مسیر شغلی که قرار گرفتم زیاد با مردم سر و کار دارم و حال روز مردم و کسب و کار بازاریان محترم رو زیاد میبینم بدون قصد توهین ب کسبه محترم فقط یک راه حل پیشنهاد میدم. اینها از دیدگاه یک کارشناس اقتصادی نیست و صرفا مخصوص خرده فروش ها در آخرین حلقه توزیعی کالا بیان میشه 
فروشنده ها یه جوری قیمت بزنن که نه سیخ بسوزه و نه کباب 
یعنی اینکه متناسب با منطقه ای که دارن خرید و فروش میکنن و اسطاعت مردم و هزینه هایی که انجام میدن سعی کنن دلسوز مشتری باشن
افزایش قیمت ناچارا اتفاق میفته چون جنس ها گرون شدن اما باز هم میشه منصفانه حدود عادلانه رو تعیین کرد 
نه اینکه یکی از همکاران من به بهونه گرونی 30 هزار تومن بذاره روی یک جنس 70 تومنی و 100 بفروشه ( آخه لامصب گرون هم میکنی 5 تومن 10 تومن که کسری سرمایه پیدا نکنی نه یکشبه 30 تومن )
هر کسی در هر مقامی باید فکر کنه که اگر کمکی به کسی کرد چند وقت بعد به خودش کمک میشه  Hanghead
.
.
.
این حرفا که زدم در مقام عمل برای کسی که زن و بچه داره قسط داره بدهکاری داره درامد نداره خیلی سخته (این طرف قضیه رو هم نادیده نگیریم )
حال اقتصاد و خصوصا بازاریان ما زیاد خوب نیست (البته یکسری از بازاریان ما هم خیلی حالشون خوبه خیلییییی)
خلاصه برخی قیمت ها از دست فروشنده ها خارجه ... اصل قضیه درست بشه ایشالا .
هوای هم رو داشته باشیم ... در هر مقامی هستیم  Hanghead

بعدی : قبلی
(1397 مرداد 30، 22:05)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: ************

سوال بعدی:

در حال حاضر کشور ما با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنه،
(بحث رو سیاسی نکنید لطفا 53258zu2qvp1d9v )

سلام؛ چند قسمت سوال رو جوابی براش ندارم؛ چون از اونجا که گفتی سیاسی نکنید واسه همین چیزی نمیگم...
و حالا اون قسمتی که سبز رنگ کردم  Gigglesmile

گاهی اوقات ما تو شرایطی هستیم که کار خاص آنچنانی ازمون بر نمیاد و گرون شدن یه سری چیزها فرق چندانی به حال ما نمیکنه (منظورم از نظر سود هست وگرنه ضرر و سخت شدن زندگی که واسه همه اتفاق میفته... (به غیر یه سری قشر خاص)).
حالا با توجه به این چیزایی که گفتم بهتره خودمون رو از یه سری خبرها و حرف ها و یه سری چیزهای دیگه دوری بدیم.
چطور شاد و پر امید باشیم؟؟؟

الان هر جا میرین حرف قیمت اجناس و ارز و طلا هست. از کوچه و خیابون گرفته تا تلویزیون و اینترنت و حتی تو خانواده ها!
آیا این نوع حرف زدن ها و همچنین تحلیل کردن ها! ( 4chsmu1 ) فرقی به حال ما و ماجرا میکنه؟ جزء اینکه باعث ناراحتی و نا امیدی ما میشه؟

طرف کلا تو زندگیش چند تیکه طلا و یه چند تا سکه داره اونوقت هر روز داره قیمت طلا و سکه رو دنبال میکنه (که چی؟ آخه تو رو طلا سرمایه گذاری کردی؟ کار و بارت با طلا هست؟ چیزی بهت اضافه میشه؟ یا فقط حالت رو بد میکنه و ناراحت میشی)

یا یه سری همش دنبال قیمت دلار و اینا هستن و به لطف گوشی هوشمند و اینترنت خبرها رو به دیگران انتقال میدن...  4chsmu1

یه سری صفحات هم تو فضای مجازی واسه افزایش بازدید ها و ... رو این مسائل هی مانور میدن.

به شخصه مدتی اصلا صفحات مربوط به اخبار رو دنبال نمیکنم؛ چون فعلا کسب و کارم ارتباط مستقیمی با این مسائل نداره. و متاسفانه خیلی دیگه از کسایی که میشناسم و شرایطشون مشابه من هست و میبینم که هی پیگیر این مسائل هستن.

به خونواده هم توصیه میکنم که زیاد این مسائل رو دنبال نکنید چون نهایتا روی روحیات شما تاثیر میذاره؛ ولی کو گوش شنوا ؟  Hanghead

به هر حال واسه داشتن شادی حداقلی تو این اوضاع سخت بهترین کار از نظر من همین میتونه باشه (دوری از یه سری مسائل و تمرکز بر زندگی و کار خود  4chsmu1 ) ...

---
یادم رفته بود...  سوال بعدی: سوال قبلی  4chsmu1
(1397 شهريور 15، 1:15)aliunknown نوشته است:
نقل قول: در حال حاضر کشور ما با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنه، 
(بحث رو سیاسی نکنید لطفا [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif] )
Hanghead Hanghead  نظری ندارم 
53 ( قبلا راجبش نوشتم اما بعد چند دقیقه پستم رو برداشتم ... )

سوال بعدی:
تا حالا شده کسی رو دوست داشته باشید؟
اما بهش نگفته باشید که چقدر دوستش دارید؟
حتی بعد گذشت یه مدت خیلی طولانی؟
آیا اون شخص متوجه شده... یا نه؟ ( که ممکنه دوستش داشته باشید... )

بله . نمی دونم شاید متوجه شده باشه شایدم نه ./الان که چند سال گذشته دیگه اهمیتی برام نداره . البته دوست داشتم وضعیتم به گونه ی دیگه ای بود و حتما بهش می گفتم ولی تقدیر را چه میشه کرد  65

بعدی 
سوال قبلی
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

THANKS GOD : [ACII[II]AE]

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان