امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

اگر دنبال مطلب کامل و جامع در مورد مسئله سگ در دین اسلام هستید این مقاله رو کامل بخونید

از جمله سوالاتی که در اين مقاله مورد بحث قرار گرفته:
سگ نجس هست يا نه؟
اگر هست پس چرا در قرآن از نجاست سگ سخنی نيامده؟
حال که چنين است فقها حکم نجاست سگ را چگونه برداشت می کنند؟
آيا همه سگ ها نجس هستند حتی سگهايی که استفاده مفيد و عقلايی دارند؟
اصلا چرا سگ نجس هست؟
نجس بودن سگ چه ربطی به حرمت خريد و فروش آن دارد؟
آيا مي توان سگ را در خانه نگهداری کرد؟
آيا نجس دانستن سگ سبب ناديده گرفتن حقوق سگ به عنوان يک حيوان نمی شود؟
و...

در ضمن این نکته رو به یاد داشته باشیم رعایت حقوق حیوانات به معنای این نیست که ما با اونا مثل انسان رفتار کنیم
مثل اینکه به اونا لباس بپوشیم یا بیاریمشون توی اتاقمون یا کارای دیگه
خود اونا اینجور بیشتر اذیت میشن. اونا در محیط خودشون راحت ترند و غریزه شون دنبال همونه
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
در تکمیل صحبت های مهدیار و صادقین عزیز این رو هم بگم که یکی دیگه از نشانه های انسانیت اینه که وقتی یه شایعه ای رو شنیدیم بدون اینکه مطمئن نشدیم اون رو منتشر نکنیم و بر اساس اون قضاوت نکنیم
زیر گرفتن کارتن خواب ها توسط شهرداری یه دروغ محضه! ماجرای کلیپی که منتشر شد این بود که یه وانتی از جاده منحرف شده و 12 تا کارگر رو زیر گرفته!
 لینک خبر

درضمن! گربه نه تنها نجس نیست بلکه نگهداری اون در اسلام هم توصیه شده:
امام کاظم(ع): «نشاید که خانه هر یک از شماها از سه چیز تهى باشد که آنها آباد کن خانه باشند: گربه و کبوتر و خروس و اگر با خروس مرغى هم باشد چه‌بهتر وگرنه باکى نیست بر کسى که توانا بر آن نیست. »

آمپول زدن به سگ ها هم هیچ ربطی به نجس بودنشون نداشته!! بلکه چون سگ ولگرد بودن و برای اهالی اون شهر مزاحمت ایجاد میکردن این کار رو کردن (البته من هم نمیدونم آیا راه دیگه ای وجود داشته غیر از این و انجامش ندادن یا نه! بخاطر همین نه کارشون رو تایید میکنم نه رد)

درباره اون رفتاری هم که با گربه کردن مطرح شد اگر واقعیت داشته باشه احتمالا یکی از همون بی دین هایی بودن که به هیچ چیزی معتقد نبودن. وگرنه توی اسلام بارها و بارها به خوش رفتاری با حیوانات و آزار ندادنشون توصیه شده!
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : حيوان شش حقّ به گردن صاحب خود دارد : هر گاه از آن پياده شد علفش دهد ، هرگاه از آبى گذشت آبش دهد ، به ناحقّ آن را نزند ، بيشتر از قدرتش آن را بار نكند ، بيشتر از توانش آن را راه نبرد و مدت زيادى روى آن درنگ نكند . 
...........
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : زنى بدكاره سگى را ديد كه بر سر چاهى له له مى زند و كم مانده است از تشنگى بميرد . او كفش خود را در آورد و آن را به روسرى خود بست و به وسيله آن از چاه آب كشيد [و به آن حيوان داد] ؛ و به سبب اين كار آمرزيده شد.
...........
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : هر حيوانى ـ پرنده يا جز آن ـ كه به ناحقّ كشته شود در روز قيامت از قاتل خود شكايت خواهد كرد .

حرف آخر:  به فرض محال اگر این چیزهایی هم که مطرح شد واقعیت داشته باشه باید گفت:
اسلام به ذات خود ندارد عیبی
هر عیب که هست از مسلمانی ماست!
[تصویر:  1391853874.gif]
یَا مَنْ قَلَّ لَهُ شُکْرِی فَلَمْ یَحْرِمْنِی وَ عَظُمَتْ خَطِیئَتِی فَلَمْ یَفْضَحْنِی وَ رَآنِی عَلَى الْمَعَاصِی فَلَمْ یَشْهَرْنِی
اى آنکه من شکرت را اندک کردم و باز از نعمتت محرومم نساختى و خطاى بزرگ و بسیار کردم و مرا رسوا نکردى و مرا در حال عصیان بسیار دیدى و بى‏ آبرویم نفرمودى

(دعای عرفه)

[تصویر:  1319696219.gif]
[تصویر:  142.gif][تصویر:  r.gif][تصویر:  e.gif][تصویر:  t.gif][تصویر:  n.gif][تصویر:  u.gif][تصویر:  h.gif]

سپاس شده توسط
چه بحث های قشنگی بودن کلی چیز یاد گرفتم ممنون از همه [emoji120] [emoji120] [emoji120]
 سپاس شده توسط
احساسم بهم میگه خوشحال ترین آدم روی زمینم!... Confetti

چون دلیلی دارم برای تلاش کردن.....
چون فهمیدم میشه که ترک کرد .....
چون از هر لحظه برای مرگ آماده ام و ترسی ندارم...حتی برای روبه رو شدن با مشکلاتی که بزرگم میکنه !
ومیدونم هر بار زمین خوردم میتونم بلند بشم به شرطی که بخوام!
و خیلی دلایل دیگه که بهم میگه خوشحالی....
حس پرنده ای رو دارم که در قفس رو به روی خودش باز میبینه...

دوست دارم این حس رو با شما هم تقسیم کنم ... Khansariha (96)

تورو به هر چی که براتون باارزشه قسم میدم چند ماهی بی خیال پایین تنه بشید ، تا حسی که میگم رو ، شما هم حسش کنید.

احتمالا این آخرین پستامه تا وقتی که اکانتم حذف بشه////اما مواظب خودتون باشین.
توی کانون یاد گرفتم که خیلی چیزارو نباید جواب داد!...باید گذاشت و گذشت و از رووش رد شد !....حتی اگه جواب ها حی و حاضر توی مشت آدم باشه!......

302

باید به کتاب رسید به رقص ( همون ورزش آقا هانتر! 4chsmu1 )رسید باید به خونواده رسید به کارای عقب مونده رسید!.....و خیلی کارای مهم تر...

در کل باید مثبت فکر کرد. Khansariha (69)
 سپاس شده توسط
(1396 فروردين 6، 21:20)دکتر آرش! نوشته است: احساسم بهم میگه خوشحال ترین آدم روی زمینم!... Confetti

چون دلیلی دارم برای تلاش کردن.....
چون فهمیدم میشه که ترک کرد .....
چون از هر لحظه برای مرگ آماده ام و ترسی ندارم...حتی برای روبه رو شدن با مشکلاتی که بزرگم میکنه !
ومیدونم هر بار زمین خوردم میتونم بلند بشم به شرطی که بخوام!
و خیلی دلایل دیگه که بهم میگه خوشحالی....
حس پرنده ای رو دارم که در قفس رو به روی خودش باز میبینه...

دوست دارم این حس رو با شما هم تقسیم کنم ... Khansariha (96)

تورو به هر چی که براتون باارزشه قسم میدم چند ماهی  بی خیال پایین تنه بشید ، تا حسی که  میگم رو ، شما هم حسش کنید.

احتمالا این آخرین پستامه تا وقتی که اکانتم حذف بشه////اما مواظب خودتون باشین.
همینه... 53
داشتن حال خوب یکم سخت ولی سختر نگه داشتنشه ...
پس دعا میکنم همیشه این حسو و البته قوی ترشو یدک بکشین...
آرزوی توفیق در تمامی مراحل بعدی زندگی 53
شیرجه های نرفته گاهی کوفتگی های عجیبی بجا میگذراند

[img=0x0]http://www.noonoab.ir/assets/js/admin/uploaded/2013/11/Climbing-5.jpg[/img]
خواب من حتی تو خواب هم در امان نیستم!
مدام تحریک تحریک تحریک شب هم خیر سرم میام بخوابم تو خواب هم تحرک تحریک وحشتناک و باز هم تحریک.
الانم بشدت خوابم میبره اما میترسم بازم خوابهای لعنتی بیاد سراغم
 سپاس شده توسط
(1396 فروردين 6، 22:54)smwarrior نوشته است: چرا اکانتتون حذف بشه؟:/
مگ این امکان هس؟
چ جوری حذف میکنین به منم بگین 53258zu2qvp1d9v

آرشه دیگه! امروز به مدیریت درخواست میده اکانتشو حذف کنن فردا با اکانت پروفسور آرش برمیگرده [emoji1]

آرش جان خوشحالم که این حسو داری. امیدوارم حس و حالت خیلی خیلی بهتر از این بشه و معنوی!

هنوز هم پیشنهاد میدم از کانون نری.

کانون یه مشوق خیلی قویه... منم وقتی 90 روز پاک بودم به خودم مغرور شدم و از کانون رفتم ولی نتیجه‌اش چیزی جز پشیمونی نبود.

با گوشیم پیام میدم، اگه کم و کسری بود به من چه 4chsmu1
یَا مَنْ قَلَّ لَهُ شُکْرِی فَلَمْ یَحْرِمْنِی وَ عَظُمَتْ خَطِیئَتِی فَلَمْ یَفْضَحْنِی وَ رَآنِی عَلَى الْمَعَاصِی فَلَمْ یَشْهَرْنِی
اى آنکه من شکرت را اندک کردم و باز از نعمتت محرومم نساختى و خطاى بزرگ و بسیار کردم و مرا رسوا نکردى و مرا در حال عصیان بسیار دیدى و بى‏ آبرویم نفرمودى

(دعای عرفه)

[تصویر:  142.gif][تصویر:  r.gif][تصویر:  e.gif][تصویر:  t.gif][تصویر:  n.gif][تصویر:  u.gif][تصویر:  h.gif]

(1396 فروردين 6، 23:07)meep نوشته است: خواب من حتی تو خواب هم در امان نیستم!
مدام تحریک تحریک تحریک شب هم خیر سرم میام بخوابم تو خواب هم تحرک تحریک وحشتناک و باز هم تحریک.
الانم بشدت خوابم میبره اما میترسم بازم خوابهای لعنتی بیاد سراغم
میپ عزیز اون لینکی که آرش گذاشته بود توی کانون رو برو و فایلهاش رو دقیق و کامل گوش بده و عمل کن. [emoji116] [emoji116] [emoji116]

http://mesbetala.com/stop-mas-t-ur-bation-course/

با گوشیم پیام میدم، اگه کم و کسری بود به من چه 4chsmu1

(دعای عرفه)

سپاس شده توسط
خدا میدونه که چقدر دلم میگیره وقتی مییرم پیامایی رو میخونم که برای سال 87 و اون موقع ها هستش!....

یه حس نوستالژیک و غریبی بهم دست میده!...2

وقتی پیاماشون رو میخونم بهشون فکر میکنم که الان کجا هستن!؟...یا میرم پروفایلشون رو نگاه میکنم میبنم اون موقع که اینارو نوشتن حدود 24 سالشون بوده و الان توی سال 96 حدود 33 سالشونه!...

شاید ازدواج کردن شاید مجرد موندن ، نمیدونم کجای این دنیا هستن و مشکلشون حل شده یا نه!!؟... 2

خیلی دلم میخواد ازشون باخبر بشم ، بهشون بگم رفیق ما هم بعد از شماها اومدیم!...بگم ما تازه نفسای کانونیم!....ما اومدیم یه جورایی راه شمارو ادامه بدیم!.....

وقتی میخونم پستاشونو که چقدر همراه هم بودن چقدر همدیگرو دلداری میدادن ، یاد بچه های کانونی امروز میفتم!.... 809197ps94ijjhwg

.....یکی از قدیمی های کانون!...گرچه میدونم هیچ وقت به دستش نمیرسه و این پیامو نمیبینه .. اما هر کجا هست براش ارزوی سلامتی میکنم!
 سپاس شده توسط
گرفتارم 
نسبت به هر مونثی واکنش دارم و اذیت می شم حتی توی تی وی خیلی برام سخته 
در حین خواب هم حس می کنم که دچار شهوت شدم و مغزم فقط به سمت و سوی چیزای جنسی معطوف شده ، نمی دونم اسم این بیماری جدیدم چیه ! اما روز و شبُ گرفته و من سوق می ده به لذت جویی دیداری و دست ورزی 
از یه طرف خسته ام از این شرایط و حالات از طرف دیگه لذت داره برام 
یعنی لبه تیغ قدم برداشتن 
نمازهای بی کیفیت الکی و ذات گناه آلود ... 
من چرا آلوده شدم به هوس و شهوت 
خدا لعنت کنه کسی رو که منُ کشید تو این وادی ممکنه خودم باشم ، لعنت بر خودم که این جوری شدم ... 
شهوات رانی و لذت جویی اونم به روش من هیچ پایانی نداره و همش دروغ گفتن به خودمه 
من راه نجاتی ندارم 
دم اونایی گرم که به موقع ازدواج کردن و راه شیطونو بستن 
من اگه الانم ازدواج کنم فایده ای نداره 
چون دیگه طبق اسلام زندگی نمی کنم و چشمم هر چیزی رو دیده و رفتارم هرزه شده و یه جوارایی خودمم یه هرزه شدم اما به سبک نوین که شاید کسی متوجه ش نشه 

نبود من بهتر از بودن منه 
حتی یک روز رو بدون گناه نداشتم
 سپاس شده توسط
(1396 فروردين 8، 12:09)تـــواب نوشته است: گرفتارم 
نسبت به هر مونثی واکنش دارم و اذیت می شم حتی توی تی وی خیلی برام سخته 
در حین خواب هم حس می کنم که دچار شهوت شدم و مغزم فقط به سمت و سوی چیزای جنسی معطوف شده ، نمی دونم اسم این بیماری جدیدم چیه ! اما روز و شبُ گرفته و من سوق می ده به لذت جویی دیداری و دست ورزی 
از یه طرف خسته ام از این شرایط و حالات از طرف دیگه لذت داره برام 
یعنی لبه تیغ قدم برداشتن 
نمازهای بی کیفیت الکی و ذات گناه آلود ... 
من چرا آلوده شدم به هوس و شهوت 
خدا لعنت کنه کسی رو که منُ کشید تو این وادی ممکنه خودم باشم ، لعنت بر خودم که این جوری شدم ... 
شهوات رانی و لذت جویی اونم به روش من هیچ پایانی نداره و همش دروغ گفتن به خودمه 
من راه نجاتی ندارم 
دم اونایی گرم که به موقع ازدواج کردن و راه شیطونو بستن 
من اگه الانم ازدواج کنم فایده ای نداره 
چون دیگه طبق اسلام زندگی نمی کنم و چشمم هر چیزی رو دیده و رفتارم هرزه شده و یه جوارایی خودمم یه هرزه شدم اما به سبک نوین که شاید کسی متوجه ش نشه 

نبود من بهتر از بودن منه 
حتی یک روز رو بدون گناه نداشتم
تواب جان هیچ کار غیرممکنی وجود نداره
مشکل اینجاست که تو خودت نمیخوای... باور کن نمیخوای! این حرف‌ها و نتیجه‌ای که ازش گرفتی هم برای اینه که وجدان خودتو آروم کنی.
فرار ساده‌ترین راهه!

اون اوایل که من میخواستم ترک کنم بیشتر از دو سه روز دووم نمی‌آوردم و میگفتم من نمی‌تونم!
بعد که نشستم با خودم فکر کردم دیدم آیا واقعا نمی‌تونم یا نمیخوام که بتونم؟!

صادقانه جواب خودم رو دادم که: خودم نمیخوام! وگرنه هر انسانی آزاد و با اراده خلق شده... هیچ آدمی نمیتونه بگه من هیچ اراده‌ای از خودم ندارم.

تو هم وقتی وسوسه میاد سراغت انقدر به خودت تلقین می‌کنی نمی‌تونم و نمیشه که واقعا نمی‌تونی... همونطوری که توی رهروان بحثش شد همه اینا از تنبلیه! تنبلیت میاد باور کنی که می‌تونی... تنبلیت میاد مقاومت کنی... تنبلیت میاد بگی نه! چرا؟! چون لذت‌بخشه،هم تنبلی هم شهوت!

تنبلی رو بذار کنار به خودت یه تکونی بده.
فکر میکنی بچه‌هایی که توی همین کانون روزهای پاکیشون زیاد شده وسوسه نمیاد سراغشون؟ هممون دردمون یکیه... منتها هرچقدر که با تنبلی مقابله کنیم همونقدر روزهای پاکیمون بیشتر میشه.

(دعای عرفه)

سپاس شده توسط
(1396 فروردين 7، 9:47)tanha نوشته است: سلام.حالتون خوبه ؟

امیدوارم همگی شما یه روزی مثل من برای تشکر از کانون بهش سر بزنین
روزی که همه غم و غصه هاتون تموم شده 
کانون جان تولدت مبارک..... Confetti Confetti Confetti Confetti 53 53 53 53
سلام.
 تنها خانم این چه دعاییه میکنید؟ 106
فکر کنم باید بمیریم بعد تازه اون دنیا هم جز بهشتیها باشیم که همچین روزی رو ببینیم 53258zu2qvp1d9v
تازه اون موقع شاید نشه بیایم به کانون سر بزنیم نمیدونم نت و اینا وجود داره اون ور یا نه 45
شایدم کانون وجود نداشته باشه 809197ps94ijjhwg
......................................................................................................................
وقتی که عمه م که ماه پیش رحمت خدا رفت رو خاک کردیم واسه اولین بار خیلی به مراسم تدفین و قبر نزدیک شدم. لحد رو که گذاشتیم جوری با گل روی لحد رو عایق کاری کردنیم با داداشم که هوا هم راه نداشت اونجا.بعدم با همکاری پسراش و برادرام و بابام سه سوته کلی خاک ریختیم روش و اومدیم.
ماموریت انجام شد.این همه کاری بود که ماها واسش کردیم. فوقش یه فاتحه و صلواتی هم فرستاده باشیم.
اون موقع آدم تنها نباشه مهمه اعمالش به صورت یه همنشین خوب کنارش باشه خیلی مهمه
دو روزه این دنیا تنها باشیم و بی مونس و همدم چه باک؟؟؟
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
سلام
منو که نمی شناسید ولی تولد خیلی سالگی کانون مبارک
ان شالله که همه بچه ها موفق باشند و مراحل موفقیت رو طی کنند.
سال خیلی خوبی هم داشته باشید با تاخیر
در پناه خدا
هرچند حال و روز زمین و زمان بد است \ یک قطعه از بهشت در آغوش مشهد است
حتی فرشته ای که به پابوس آمده \ انگار بین رفتن و ماندن مردّد است
اینجا مدینه نیست، نه اینجا مدینه نیست \ پس بوی عطر کیست که مثل محمد است؟
حتی اگر به آخرخط هم رسیده ای \ اینجا برای عشق شروعی مجدد است
جایی که آسمان به زمین وصل می شود \ جایی که بین عالم و آدم، زبانزد است
هر جا دلی شکست به این جا بیاورید \ اینجا بهشت، شهر خدا، شهر مشهد است
[تصویر:  87267819991958480523.jpg]

حسین ارام جانم، حسین روح و روانم
بیا نگار اشنا، شب غمم سحر نما
مرا به نوکری خود، شها تو مفتخر نما

سلام میخوام نام کاربریم رو عوض کنم ممنون میشم نظراتتون رو تو صفحه شخصیم اعلام کنید.. 53
[تصویر:  qol.jpg]
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان