امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

سلام maryamgoli :

درد و دلت رو خوندم . نظره من اينه كه هيچ وقت از خدا شكايت نكن تو بايد توكلت به خدا باشه.
يه جمله ي معروفي هست كه مي گه : ( با خدا باش و پادشاهي كن )
من اصلا از اين حرفت خوشم نيومد كه گفتي (آخر هم سر ما بى كلاه ميمونه كه حرفتو گوش كرديم)
به نظرم دل پري داري درسته ؟
اينو از من به عنوان يه دوست قبول كن : مگه مي شه كسي حرف خدا را گوش كنه و بهش توكل كنه در آخر هم سرش بي كلاه بمونه. من كه فكر نمي كنم.
پس به خدا توكل كن خودش مشكلاتتو حل مي كنه.
(همانا خداوند توكل كنندگان را دوست دارد)
اينقدر هم از خدا شكايت نكن.

يا حق
اتماس دعا
سلام بچه هاي عاشق
حرفاي همتونو خوندم و حقيقتا از اين بحث هاي عشق و عاشقي خيلي خوشم مياد چون خودمم دقيقا توي اين جو هستم و همتون مخصوصا آقا مهدي و طرفش رو درك ميكنم(البته با توصيفاتي كه آقا مهدي داشتن). دوس دارم كه اين بحثارو بازم ادامه بديم و خودمم نظرمو اعلام كنم ولي فعلا بايد برم به تدريسم برسم كه شاگرده منتظره.4fvfcja
فعلا از حضورتون مرخص ميشم، ايشالا وقت كنم و بيام بيشتر بنويسم.
اینجا سیم دلت به آسمان وصل میشود درنگ نکن

وعده گاه ما : تاپیک قرار عاشقی

[تصویر:  nasimhayat.png]

مطلب زیر تقدیم به برادران کانونی ام

https://www.ktark.com/Thread-%D8%AD%D8%A...#pid202152

اللهم مولای کم من قبیح سترته

و کم من فادح من البلا اقلته

و کم من عثار وقیته

وکم من مکروه دفعته

و کم من ثنا جمیل لست اهلا له نشرته
مهدی ! 4fvfcja راستش آره ببخش ! در این مورد که از قضیه منفی بحث گفتم !! آخه اینقدر از دست بعضی از دوستام ناراحتم..

ولی بیشتر کلی داشتم میگفتم

گفتم پیش میاد که علاقه و "وابستگی" زمینی مقابل عشق خدا قرار میگیره ! مثالشم زدم گقتم مثلا موقع تصمیم گیری برا ازدواج یا همون مثالی که خودت درباره جنگ زدی!!و اون حدیثی که از امام سجاد گفتم !!
و هر مثالی که زدم منظورش که مهدی نبوده!4fvfcja

و گفتم برا تو و کسی که تصمیم به ازدواج بگیره حداقل یک سال وقت میخواد که مهارت های عقلی و رفتاری و اجتماعی لازم رو کسب کنه ...

اگه تو این راه و به سلامت طی کردی خدا رو شکر..خوشحال شدم3174141

سوال ؟ آیا الان به مرحله یی رسیدی که همه چیزو کافی میدونی ؟

همه مشورت هات رو کردی؟ میدونی از زندگی چی میخوای و...؟

اون چی؟اونم مثل تو این آمادگی رو داره ؟

خدارو شکر پس اگه شرایط رو جور کردی چرا ازدواج نکردی؟چرا بهت مهلت دادن؟

مگه لازم دونستن بازم یه کار هایی بکنی؟ علتش چیه ؟!4fvfcja
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
(1388 ارديبهشت 22، 11:24)maryamgoli نوشته است: مهدى جان جسارت به شما نكردم، اصلا و ابدا منظورم به شما نبود و منظورم نكوهش زيبايى نبود. چون منم كه دخترم ظاهر يه پسر تا حدى برام مهم هست. منظورم ارزشها بود كه تغيير كردند..
و البته درد بى عشقى ز جانم برده طاقت برده طاقت.. اينجا كه ديگه ميتونيم حرف بزنيم، نه؟ درد دل ديگه.. نكنه اگر اينجا هم از احساسم بگم، دختر بدى ام؟ مردم از بس فكر كردم و به زبون نياوردم.. شايد هم بهم فشار روحى اومد. نميدونم عشق يك طرفه معنى هم داره يا نه، گرچه خودم دچارش شدم، ولى فكر ميكنم اگر آدم فكر كنه اينى كه عاشقشه نيمه گمشدشه، خوب مگه ميشه نيمه گمشده اينو نفهمه و ول كنه بره؟ فكر نميكنم اين نيمه گمشده باشه..
خدای نکرده منم قصد توهین نداشتم،اصلا حرف من چیز دیگه بود
حداقل مطمئنم که اگه مردی شما رو بخاطر ظاهر بپسنده،زندگی که باهاش خواهید داشت،به احتمال زیاد به سرانجام نخواهد رسید،
چون شما هم یه روزی براش کهنه میشی،و اون بازم میره دنبال یه خانوم
زیباتر،خیلی رک میگم،وقتی شما دلشو زدین،میره یه خوشگلتر پیدا میکنه،
بنظر من اگه کسیرو دوست دارین و فکر میکنین بهم شبیه هستین و بهم میخورین،چه اشکالی داره،بهش بگین،اینطوری حداقل خودتونو راحت کردین

درضمن اینجا مکانیه واسه درددل گفتن و درد دل شنیدن،
و هیچکسم توش دخلو تصرف نداره،چه برسه به من که خاک پاتونم نیستم
(1388 ارديبهشت 22، 16:52)مجتبی نوشته است: سوال ؟ آیا الان به مرحله یی رسیدی که همه چیزو کافی میدونی ؟

همه مشورت هات رو کردی؟ میدونی از زندگی چی میخوای و...؟

اون چی؟اونم مثل تو این آمادگی رو داره ؟

خدارو شکر پس اگه شرایط رو جور کردی چرا ازدواج نکردی؟چرا بهت مهلت دادن؟

مگه لازم دونستن بازم یه کار هایی بکنی؟ علتش چیه ؟!4fvfcja

خب داداش مجتبی یکم وارد حریم خصوصی نشدی؟
ولی جواب میدم،بله اون آمادگیشو داره،البته باید از خودش پرسید
ولی چون دختره،تو هر سنی هم که باشه میتونه زندگی تشکیل بده
اساسا دخترا عقلشون زودتر کامل میشه،و تو خیلی از اتفاقاتی که براشون میفته خیلی بیشتر از پسرا منطقی برخورد میکنن،
اما من،اولا من ازشون مهلت نخواستم،و اونا هم بمن مهلت ندادن
ولی یواشکی از خودش مهلت خواستم که ایشونم بهم مهلت داد
بله من هنوز شرایط تشکیل خونواده رو ندارم،بخاطر درسم که باقی مونده
و برخی مسائل دیگه که موجب میشه ما نتونیم زیاد عقد بمونیم
اگر این مسائل نبود همین الان مال هم میشدیم
ولی ......
تا همین حد میتونم توضیح بدم،میبخشی،
اون جمله اولی رو که نوشتم شوخی بود،به قول بینام، خنده
یه مدینه،یه بقیعه،یه امامی که حرم نداره،
سینه زنهاش،کسی نیست تا،روی قبرش یدونه شمع بذاره،
دل بی تاب،دیگه شد آب،که توو آفتاب نه سایبونی داره،
نه یه خادم،نه یه زائر،نه کنارش یه روضه خونی داره،
امون ای دل،امون از غریبی...
(1388 ارديبهشت 22، 16:51)پرواز نوشته است: سلام بچه هاي عاشق
حرفاي همتونو خوندم و حقيقتا از اين بحث هاي عشق و عاشقي خيلي خوشم مياد چون خودمم دقيقا توي اين جو هستم و همتون مخصوصا آقا مهدي و طرفش رو درك ميكنم(البته با توصيفاتي كه آقا مهدي داشتن). دوس دارم كه اين بحثارو بازم ادامه بديم و خودمم نظرمو اعلام كنم ولي فعلا بايد برم به تدريسم برسم كه شاگرده منتظره.4fvfcja

مرسی از لطفتون،
با اینکه طرفمو دوست دارم،ولی از دستش دلخورم،حالا بماند که چرا
راستی دوستان،امروز رفتم پیش دکتر ازش خواستم گچ دستمو باز کنه
و به جاش آتل ببنده،آخه با دسته گچ گرفته نمیشه هیچ کاری کرد
اما دردش چند برابر شده،
دوباره ازتون میخوام واسه خوب شدن بابام دعا کنین
یه مدینه،یه بقیعه،یه امامی که حرم نداره،
سینه زنهاش،کسی نیست تا،روی قبرش یدونه شمع بذاره،
دل بی تاب،دیگه شد آب،که توو آفتاب نه سایبونی داره،
نه یه خادم،نه یه زائر،نه کنارش یه روضه خونی داره،
امون ای دل،امون از غریبی...
مريم گلي جان :
به نظر من ما مردا هيچ وقت دوست نداريم با دختري كه تو خيابون باهاش رفيق شديم ازدواج كنيم
حد اقل به شخصه اينطوري هستم

ﺻﺪﺑﺎﺭ ﻭ ﻫﺰﺍﺭﺑﺎﺭ ﺑﺴﺘﻢ ﺗﻮﺑﻪ

ﺧﻮﻥ ﻣﻴﮕﺮﻳﺪ ﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺳﺘﻢ ﺗﻮﺑﻪ

(1388 ارديبهشت 22، 21:57)mahdi نوشته است:
(1388 ارديبهشت 22، 16:51)پرواز نوشته است: سلام بچه هاي عاشق

مرسی از لطفتون،
با اینکه طرفمو دوست دارم،ولی از دستش دلخورم،حالا بماند که چرا
راستی دوستان،امروز رفتم پیش دکتر ازش خواستم گچ دستمو باز کنه
و به جاش آتل ببنده،آخه با دسته گچ گرفته نمیشه هیچ کاری کرد
اما دردش چند برابر شده،
دوباره ازتون میخوام واسه خوب شدن بابام دعا کنین

حتما مهدی جان بین نماز مغرب و عشا حتما دعاشون میکنم شما هم مارو از دعای خیرت بینصیب نکن هروقتم دستت خوب شد بهمون خبر بده که کلی نگرانیم:s:
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
(1388 ارديبهشت 22، 21:46)سلام سلام نوشته است: يه كم اون پستاي به قول تنها "فيلسوفانه" خودمو پاك كردم. اينجوري سبكترم.

"شب رفت صبوح آمد غم رفت فتوح آمد/بشكن بزنيد ياران، تا باد چنين بادا" (شعر از خودم-با تشكر از مولانا بخاطر كمكاي خوبشون!)

اون آیه قرآن و اون قسمتی که پررنگ کرده بوده بیدی جالب بودن، حداقل یه حرفی واسه گفتن داری،
(1388 ارديبهشت 22، 21:27)mahdi نوشته است: [quote='maryamgoli' pid='8618' dateline='1242114893']

بله من هنوز شرایط تشکیل خونواده رو ندارم،بخاطر درسم که باقی مونده
و برخی مسائل دیگه که موجب میشه ما نتونیم زیاد عقد بمونیم
اگر این مسائل نبود همین الان مال هم میشدیم
ولی ......

قبلش "من نمی خوام بدونم این مسائل چیه"

یه "درد و دل" در درباره خودمه

یه بحث کلی در مورد فرهنگ خانوادها در باره زیاد عقد موندنه (، درباره مهدی هم نیست ها! شاید مسئله شون چیز دیگه یه )

..............................................................................................

متاسفانه اکثر خانوادهامون فرهنگ زیاد عقد موندن رو ندارن13 ،اکثر خانواده ها این طورین !! قبلا توی یکی از تاپیک ها دلایل خودم رو اورده بودم ،به دلایلی هم که اونجا نوشتم این یه فرهنگ غلطه من اصلا قبول ندارم !! باید فرهنگ سازی کنیم اینو باید عده ای شروع کنن و گرنه شروع نمیشه ....
تا کسی شروع نکنه این فرهنگ ایجاد نمیشه
من مطمئنا خودم این کارو میکنم !من این فرهنگ سازی و میخوام با خودم شروع کنم ..میخوام تغییر بدم..من همیشه میخوام دگرگون ساز بشم..تحول ایجادکنم...برای چیزایی که مطمئنم غلطن..نمی خوام دلیل و اینها بیارم چیزیه که خودم واقعا غلط میدونم
"نمی خوام تو زندگیم فقط یه تماشاچی باشم "
این مهمترین شعار من برای ترک خود ارضاییم هست
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
اگر حالم بهتر شد مینویسم. . الآن هر چی نوشتم دیدم ذهنم نظم نداره, پرتو پلا میشه. .

ولی عجب دیشب قاتی بودما131744337bve7cd1t81, آلانم قاتی شده بودم انقد نوشتم پاک کردم بهتر شدم. .

دیشب یهو یاد یکی افتادم, بعدش تنهایی, بی عشقی, عشقی که در نطفه خفه شد. .
بال‌های توکلم شکسته, قول میدم سعی کنم با کمک شما دوستان خوب ترمیمشون کنم. .

راستی خوب منم دوست ندارم با پسری ازدواج کنم که با یه دختر تو خیابون دوست میشه..4fvfcja
ممنون و خیلی دوستتون دارم. .53
اى خدا متشكرم! كانون متشكرم..
(1388 ارديبهشت 23، 3:15)maryamgoli نوشته است: دیشب یهو یاد یکی افتادم, بعدش تنهایی, بی عشقی, عشقی که در نطفه خفه شد. .
بال‌های توکلم شکسته, قول میدم سعی کنم با کمک شما دوستان خوب ترمیمشون کنم. .

قلبت رو با خدا پر کن قلب های ما تا زمانی که آرام نگیرند بی قرارند
قلبت رو با خدا پر کن اون وقت هیچ وقت بی عشق نمی مونی ،خاطرت تنها نمیشه
هر چیز اون دوست داره دوست بدار اون وقت اونقدر چیز برا دوست داشتن وجود داره..اونقدر چیز برا فدا شدن براش وجود داره ..
اونقدر کار نکرده ،عبادت نکرده ،ستایش نکرده ، فکر نکرده در بارش وجود داره که یه عمر مشغول میشی
پاهای بلند عشقش رو پیدا کن!
میخوای عشق بورزی میخوای محبت کنی گریه دوری سر بدی دلت از محبت بگیره دلت از شوق منفجر شه!پاهای بلند عشقش رو تجربه کن!چه کسی این لیاقت رو داره ؟

من عشق را با تو تجربه کردم....دل من تو را می خواهد...
هرچند قله ی بلند تو،
پاهای کوتاه را شکسته
من،با پای بلند عشق تو می آیم ...

صدای مهربان تو
حتی از زبان رنج ها به گوش میرسد
من برای تو بی تابم
می توانم همچون راه های کوهستان
سختی هارا درپیچ و تابم هضم کنم
اینگونه تا قله های بلند راهی نیست .

من عشق را با تو تجربه کردم
تو خستگی تکرار را شکستی
تو رفتن حتی در بن بست ها را نشان دادی
در پشت در های بسته فریاد هم توجیه ماندن است .
..............................................................................................
در تو خدای هستی جلوه کرد
و انسان خسته خود را یافت
مرا ،مرا که منتظر طلوع رویشی بودم ،
در سرزمین عشقت نشاندی
دل خسته ی من ،
در باغ دست های تو رویید
از ابر کلام تو نوشید
از خورشید نگاه تو بالید
بی تو صدای دلم
همچون، ناله ی سرگردان طوفان هاست
بی تو نوای گنگم بی معنا ست
تو صدای دل منی
تو زمزمه ی شاد منی
تو تنهایی سرشار منی

ای درد آشنا
ای رنج دیر پا
دل خسته ی من
باغ دست های تو را
ابر کلام تو را
خورشید نگاه تو را می خواهد
ای بهار سرشار دل های آشنا ...
سلام به همه(دلیل زود اومدنم رو تو تاپیک تولد گفتم پس دیگه نمیگم)
چه خبراس اینجا!؟!؟
چرا اینجا بودی غم گرفته..چرا اینجا اینهمه ماتم گرفته!؟(شعر گفتم..خنده)

اولا:تازه واردین سلامــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ..خوش اومدین حسابی هم خوشحال باشین..(اینجا خیلی نمیتونم جیغ جیغ کنم..توی تاپیک 10 تازه نفس منتظر همتون هستم به شدت)مطمئنم باشین ترک کردنتون 100% شک نکنین

دوما:به مجتبی و شقی و آرا خیلی خیلی تبریک میگم برای ترکشون4141

سوما:واوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو چه خبرا بوده اینجا
چقدر حرفای عاشقانه و عارفانه و فیلسوفانه و ...Khansariha (134)
نظر بی نام خانم گل: کاری که مطمئنی درسته رو انجام بده اما قبلش 2 تا کار انجام بده
1-بگو خدایا هر چی صلاحه همون بشه(یا به قول یه دوستی : خدایا صلاحمون رو در این کار قرار بده!..دوستامم لنگه ی خودمن!خنده)
2-یا علی بگو و برو به پیش

همه چیز حل میشه..شاید اولش اون چیزی نشه که تو دوست داری...اما آخرش مطمئنم راضی میشی

چهارما:دیروز رفتم نمایشگاه..کلی گناه کردم..به جون خودم نمیخواستم اون آقاهه رو مسخره کنم اما خوب به من چه...وقتی سیبیلاش شکل نیچه بود !!...(الآن شطرنجیم ها42)

پنجما:جیغ+سوت+دست..بابا یکم بخندین دنیا 2 روزه با تمام مشکلات و بدبختیاش و بی شوهریاش و بی زنیاش و بی پولیش و بی کاریاش و بی هنریاش و ...اگه امروز نخندی فقط 1 روز دیگه برای خندیدن داری !
از من گفتن بود

من معتقدم اون دنیا برای نخندیدن هم ادم رو مواخذه میکنن
باورت نمیشه!؟؟!17
خوب دیگه اون دست من نیست...
317

و در آخر : زندگی حکمت اوست
زندگی دفتری از خاطره هاست
دو سه روزی تو ورق خواهی زد
مابقی را قسمت
خوشا باران و وصف بی مثالش
سلام به همه
بي نام خانم ، خوشحالم از اينكه شادي و مارو هم شاد ميكني ايشالا هميشه خندون باشي.
امروز اومدم كه يه كم درد دل اينجا بنويسم ولي حيف كه نميتونم همه حرفايي كه توي دلم هست رو اينجا بزنم حيف...13
بچه ها برام دعا كنيد چون ناگفته هاي دلم بدجوري اذيتم ميكنه و به هيچ كس جز خدا نميتونم بگم، اي كاش عزيز دلم يه كم دركم ميكرد آخه بيشتر از اينا ازش انتظار داشتم، اما اميدوارم هرجا كه هست خوش باشه و سلامت و هميشه براش دعا ميكنم كه خدايا خداوندا ، يه مو از سرش كم نكن. آخه بدبختي درد دل هم مجاز نيست.
ولي خدا ميدونه انقد دوسش دارم.......
خدا ميدونه روزي نميشه كه يادش نكنم چون با حرفا و كاراش يادگاري هاي زيادي از خودش به جا گذاشته
نميخواستم بگم اما اين يه نكته تو دلم مونده اگه نگم مي ميرم، اون روز كه ديدمش ميخواستم داد بزنم بهش بگم از ته دل ميخوامت ولي نميشد، هربار كه از چند قدميش رد ميشدم تو دلم كلي قربون صدقه اش ميرفتم.
ميدونم كه خدا ما رو به هم ميرسونه
دير و زود داره ، سوخت و سوز نداره
اینجا سیم دلت به آسمان وصل میشود درنگ نکن

وعده گاه ما : تاپیک قرار عاشقی

[تصویر:  nasimhayat.png]

مطلب زیر تقدیم به برادران کانونی ام

https://www.ktark.com/Thread-%D8%AD%D8%A...#pid202152

اللهم مولای کم من قبیح سترته

و کم من فادح من البلا اقلته

و کم من عثار وقیته

وکم من مکروه دفعته

و کم من ثنا جمیل لست اهلا له نشرته
پس اینجا همه عاشقن ما خبر نداشتیم ای ول خوشبحالتون عاشقی هم عالمی داره ما که از 7 دولت آزاد شدیم ،ولی امروز تو دانشگاه طرفو (لاومو )دیدم میخواستم باهاش حرف نزنم خودش اومد باهام حرف زد کلی شرمنده شدم کاش میدونست دیدن دوبارش دل منو آتیش میزنه منو داغون میکنه کاش میفهمید که دیگه دوستش ندارم (فقط به خاطر خود مهربونش)
ولی خدایا تا زندست خودت همیشه مراقبش باش و اون دنیا تو بهشت مارو به هم برسون چون خودش گفت که ما اون دنیا به هم میرسیم منم حرفای اون برام سنده مطمئنم خدا مارو تنها نمیذاره این دنیا نشد اون دنیا...
من که امیدمو از دست نمیدم هیچ وقت روحیمو داغون نمیکنم
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
می بینم کهههه من نبودم بحث داغ عاشقی همه رو سوزونده اینجا4fvfcja
فقط مواظب باشین ذوب نشینcheshmak
این قدر بحث های عشقولی می نویسین یهو دیدین منم رفتم عاشق شدمااا4fvfcja

خلاصه بعد مدتی اومدم سر زدم گفتم منم یه چیزی بگم همینطوری نرم17
دیگهههه حرفم نمیاد...جز اینکه دعا یادتون نره دوستان53258zu2qvp1d9v

ووووو.... انشاالله همتون به عشقای عزیزتون برسین و خوشبخخخخت بشیییینvarzesh
منم تو عروسیتون دعوت کنینااااKhansariha (134)41
بهترین راه پیش بینی آینده،ساختن آن است

زندگي يک آرزوي دور نيست؛ زندگي يک جست و جوي کور نيست
زيستن در پيله پروانه چيست؟

زندگي کن ؛ زندگي افسانه نيست
گوش کن ! دريا صدايت ميزند؛ هرچه ناپيدا صدايت ميزند
جنگل خاموش ميداند تو را؛ با صدايي سبز ميخواند تو را
زير باران آتشي در جان توست؛
قمري تنها پي دستان توست
پيله پروانه از دنيا جداست؛

زندگي يک مقصد بي انتهاست؛ هيچ جايي انتهاي راه نيست؛
اين تمامش ماجراي زندگيست...

راستش از بی احترامی ها و نا مهربانی ها خسته شدم ... اینجا روزگاری جای مهربونی و محبت بود ... ولی متاسفانه مدتیه که دیگه اون رنگای قشنگ کمرنگ شدن ... امیدوارم شماها که هنوز اینجایین دوباره بهش رنگ بدین وزیباترش کنین (البته از درون و نه فقط در ظاهر) ... براتون دعا می کنم ... فراموشم نکنین ... حلالم کنین ... التماس دعا ... دلم برای تک تکتون تنگ میشه ... خیلی دوستون دارم
:13:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان