امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

قرار عاشقی (سرپرست: مرد مقاومت )

سلام به همگی  عزیزان

صبـــــــــــــح:
ظهـر و عصـر: 
مغرب و عشا:  
[تصویر:  qol.jpg]
به نام خداوند جان و خرد

سلام به همه
دم همگی گرم
خانم زفیر خوش آمدید1

صبـــــــــــــح:
ظهـر و عصـر: 
مغرب و عشا:  

اما موانع حضور قلب، این موانع بر دو قسم است:

یک قسم هست که با مسکن و تقویت جنبۀ مقابل دفع می‌شود، و این مثل کسی است که اندکی از محبت دنیا در دلش باشد ولی نه بحدی که دنیا مالک نفس او شده باشد و دل نتواند از آن غافل شود، چنین مؤمنی هر گاه راههای حواس ظاهری را سد کند، و موقع نماز مکان خلوت و تاریکی برای خود اختیار نماید تا اینکه چیزی که او را از تدبر و تفکر در نمازش باز بدارد نشنود و نبیند، همین برای رفع مشغله‌های دنیائی، و منع نفس از تفکر در آنچه که بر اثر ملکات بخاطرش می‌آید کافی است. البته بشرطی که قبل از نماز آنچه را که می‌بایست انجام داده باشد، و عظمت نماز، و موقعیت خطیر آن، و ایستادن در پیشگاه خداوند و خطر قبول و یا رد آن در نظرش باشد و نفس و قلب خود را از آنچه که ممکن است در اثناء نماز او را بخود مشغول دارد فارغ گرداند، مثلا اگر تشنه است قبل از نماز آب بیاشامد سپس بنماز بایستد تا نفس در حین نماز، بیاد آب نباشد، و هم چنین بقیۀ موارد، بطوریکه قبل از گفتن تکبیرة الاحرام از هر جهت فراغت بال برایش حاصل شود، و در نماز هر عملی را که انجام میدهد، و هر ذکری که بر لب می‌آورد، در ابتدا، معنای آن قول و عمل را اجمالا در نظر آورد و سپس با تدبر و تفهم شروع در آن عمل کند.

قسم دوم موانعی است که برای رفع آن، مسکن فایده‌ای ندارد بلکه مسهلی لازم دارد که ریشۀ مرض و اخلاط را قطع کند، و ریشۀ شهوات و علایق دنیائی را از دل بر کند که این علایق دنیائی بسیار است، و آیۀ شریفه همه آنها را در بر دارد:
زُیِّنَ لِلنّٰاسِ حُبُّ الشَّهَوٰاتِ مِنَ النِّسٰاءِ وَ الْبَنِینَ وَ الْقَنٰاطِیرِ الْمُقَنْطَرَةِ مِنَ الذَّهَبِ وَ الْفِضَّةِ وَ الْخَیْلِ الْمُسَوَّمَةِ وَ الْأَنْعٰامِ وَ الْحَرْثِ ذٰلِکَ مَتٰاعُ الْحَیٰاةِ الدُّنْیٰا وَ اللّٰهُ عِنْدَهُ حُسْنُ الْمَآبِ.
ترجمه: زینت داده شد برای مردمان دوستی شهوتها از زنان و فرزندان و انبان‌های پر از طلا و نقره و اسب‌های نشان‌دار و چهار پایان و کشتزار، این‌ها کالاهای این جهان است و عاقبت نیکو و سرانجام نیک نزد خدا است.
و آن کس که محبتش نسبت بدنیا افزون و علایقش بسیار شود بگونه‌ای که آن علایق مالک نفس او گردد و قلبش را در هنگام نماز بخود مشغول دارد بداند که از لشگریان شیطان است، چون دنیا مذموم و محبت آن چنان که در روایات آمده است رأس و منشأ هر خطا و گناهی است؛
 سپاس شده توسط
سلام
خدا قوت به همگی 49-2
ان شالله یه روزی برسه یه نماز جماعت توی کانون برگذار کنیم 4chsmu1

صبـــــــــــــح: 
ظهـر و عصـر:  
مغرب و عشا:   
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
 سپاس شده توسط
سلام و درود بی پایان خداوند بر همه شما  302
شنبه 25 فروردین:
صبـــــــــــــح: 
ظهـر و عصـر:  
مغرب و عشا:   
حلول ماه شعبان مبارک ان شاالله بخوبی ازش بهره ببریم
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
 سپاس شده توسط
خووووش اومدید زفیربانو 
ان شاالله برقرار و مانا باشید 49-2
 سپاس شده توسط
نقل قول: برای صبح زود تر بیدار شدن پیشنهادی دارید؟؟؟؟
سوال منم هست 53258zu2qvp1d9v
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
 سپاس شده توسط
سلام به همگی  عزیزان

صبـــــــــــــح:
ظهـر و عصـر: 
مغرب و عشا:  
 سپاس شده توسط
★اول وقت(: حتی تا یک ساعت
★متوسط! دوساعت به بالا
★نزدیک به قضا):
...........  .   .... ..ش.1ّّ ..2...3..4..5.جمعه
صبـــــــــــــح: 
ظهـر و عصـر: 
 . مغرب و عشا:      
* اول هفته رو حدودی نوشتم.دقیق خاطرم نبود.حالا ایشالا ازین به بعد دقت کنم(:
بچه ها...
حالم متوسطه روبه پایینه!!!!
دعا کنید...جوووووون هرکی دوس داری دعا کنید! Hanghead
ای خداااااا
هووووف!
 سپاس شده توسط
صبـــــــــــــح:
ظهـر و عصـر:
مغرب و عشا:
 سپاس شده توسط
سلام. بنظرم اومد این مراقبه رو بیشترش کنیم.جالب میشه...
★اول وقت(: حتی تا یک ساعت
★متوسط! دوساعت به بالا
★نزدیک به قضا):
...........  .   .... ..ش.1ّّ ..2...3..4..5.جمعه
صبـــــــــــــح: 
ظهـر و عصـر: 
 . مغرب و عشا:      
کار مثبت:ستاره سبز
کار منفی:ستاره قرمز
نا امیدی:
حسادت:  
غیبت:    
دروغ:    
تنبلی:    
قران:     
التماس دعا.
 سپاس شده توسط
زفیربانوجان چقد عالی که در کنار تلاش برای اول وقت خوندن نمازهات داری برای بهتر شدن سایر جنبه های زندیگت هم تلاش میکنی 49-2
عزیزم ی تاپیک داریم مخصوص ترک عادات من شما رو به اونجا دعوت میکنم تا مواردی مثه ناامیدی و بقیه رو که نوشتی اونجا اعلام کنی
ترک عادات

در مورد رنگ ستاره ها هم عزیزم رنگ آبی که بذاری یعنی نمازت اول وقت نبوده ولی قضا هم نشده یعنی همون نزدیک به قضا رو هم با آبی مشخص میکنیم  302
ممنون از مشارکتت بانو
 سپاس شده توسط
صبـــــــــــــح: 
ظهـر و عصـر:  
مغرب و عشا:   
 سپاس شده توسط
زینبی جان آنچه که من امتحان کردم این بود که زود خوابیدن باعث بوقت بیدار شدن برای نماز میشه 
هر زمانی که من ساعت 12 یا قبل از اون خوابیدم برای نماز صبح مشکلی نداشتم و بوقت بیدار شدم ولی وقتایی که تا دیروقت بیدارم نماز صبحهام اغلب دیر میشه
پدر و مادرم ی عادت خوب  دارن همیشه سر شب ساعت 10 اینا خوابن بعد قبل نماز صبح بیدار میشن عبادتشونو انجام میدن 
بعدشم نون میگیرن صبحونه درست میکنن اول صبح کاراشونو انجام میدن همیشه هم بشاشن 
در طول روز هم من کمتر دیدم مادرم بخوابن همیشه ی کاری برای انجام دادن پیدا میکنند بخاطر همین هم شب بعد شام اینقد خواب عمیقی میرن که بیا و ببیین1
 سپاس شده توسط
به نام خدا

بچه ها ببخشید من هر روز اعلام نمیکنم. ینی یادم میره اصن

حالا برای دیروز رو میزنم

رضا/ از سه شنبه 22 اسفند96
امروز: چهارشنبه 30 فروردین 97

نماز صبح:              ★ 
نماز ظهر:          ★     ★ ★
نماز عصر:         ★     ★ ★
نماز مغرب:        ★     ★ ★
نماز عشاء:       ★     ★ ★ 
شاید آن نور که از پنجره می آید خداست.
                                                   شاید آن قهقهه ی کودک و آن عطر خوش یاس خداست
شاید آن چشمان تو وقتی نگاهم میکنی
                                                   معجزه، آن لحظه های نابِ عشق، اینها خداست
او سر آغاز من است، جان من است
                                                   در تمام لحظاتم، حامی و حاضر  خداست
دارم از عمق وجودم میفشانم عشق او
                                                   آرزویم بَرِ پردیس، درآن عرشِ خداست
زندگی را زندگی خواهم نمود
                                                   هرچه من دار و ندارم، همه از لطف خداست
سلام به همگی  عزیزان

صبـــــــــــــح:
ظهـر و عصـر: 
مغرب و عشا:  
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان