نظرسنجی: آیا این مسابقه تا حالا تاثیری در کنترل نگاهتون داشته؟
این نظرسنجی بسته شده است.
اصلا
9.54%
25
9.54%
تا حدوددی
33.97%
89
33.97%
خیلی
56.49%
148
56.49%
در کل
262 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 4.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مسابقه کنترل نگاه و ذهن (سرپرست: زینبی)

برای ضبط خیال از ورود افکار و احیانا وسوسه های نفسانی و خواهش های نفس، که سخت ترین کارهاست، در عرفان و اخلاق دستور العمل هایی می دهند که انسان بتواند بر خیال خود تسلط یابد و از پراکندگی افکار خودداری کند. آنان می گویند همانطور که ولگردی صفتی مذموم است، گاهی انسان اگر چه در یک مکان ساکن است، ولی در واقع ولگردی می کند. یعنی خیال او از این شاخه به آن شاخه و این سمت به آن سمت او را می برد.
شاید شاه بیت و اصل دستور العمل عرفا و اساتید اخلاق را بتوان در یک کلمه خلاصه کرد، و آن تمرین و ممارست است. همانگونه که ماهیچه های ما جز با ورزش و تمرین، برجسته و نیرومند نمی شوند، احوال اخلاقی و روانی ما هم جز با تمرین و ممارست عملی تقویت نمی شوند. باید از کارهای کوچک شروع کرد تا آهسته آهسته انسان به جایی برسد که می تواند واقعا خیال و اندیشه خود را به کنترل در آورد و البته معلوم است که نمی توان در این مسیر عجله به خرج داد و یا احیانا فشارهای بیش از حد معمول بر خود تحمل کرد، که آثار خسارت بار و بعضا جبران ناپذیری در پی دارد.

hawzah.net
[تصویر:  Untitled_2.png]
حامدحامد [تصویر:  Sham.gif] 9 تیر [تصویر:  Sham.gif] هفته یازدهم [تصویر:  Sham.gif] پایانِ روز جمعه[تصویر:  Sham.gif] کنترل نگاه 3+ [تصویر:  Sham.gif] کنترل ذهن 3+ 
 سپاس شده توسط
سلام
جناب خان / نگاه +4 / ذهن +5
53
 سپاس شده توسط
ای بابا چرا من اینجا رو پیدا نمیکردم Khansariha (89)

آفبا/هفته سوم/3خرداد/كنترل نگاه21+/كنترل ذهن21+16 16
 سپاس شده توسط
حامدحامد[تصویر:  Sham.gif]16 تیر[تصویر:  Sham.gif]هفته دوازدهم[تصویر:  Sham.gif]پایانِ روز جمعه[تصویر:  Sham.gif]کنترل نگاه 5+[تصویر:  Sham.gif]کنترل ذهن 6+
 سپاس شده توسط
آفبا/هفته سوم/3خرداد/كنترل نگاه2+/كنترل ذهن2+
 سپاس شده توسط
حامدحامد[تصویر:  Sham.gif]23 تا 29 تیر[تصویر:  Sham.gif]هفته سیزدهم[تصویر:  Sham.gif]پایانِ روز دوشنبه[تصویر:  Sham.gif]کنترل نگاه 3+[تصویر:  Sham.gif]کنترل ذهن 3+
 سپاس شده توسط
سلام دوستانم 
ببخشید که این دوسه هفته اخیر من بی نظم بودم
ی مسافرت فوری پیش اومد بخاطر بیماری پدرم و دسترسی به نت نداشتم عذر تقصیر و ببخشید از این بابت 302

اول اعلام وضعیتهای معوقه خودم رو بگم:
خاله شادن / هفته دهم / 9تیر تا 15 تیر/ با لطف خدا کنترل ذهن 5 /کنترل نگاه 7
هفته یازدهم/ 16 تیر تا 22تیر/ کنترل نگاه 7 /کنترل ذهن 3 Hanghead
هفته دوازدهم/ 23 تیر تا 29 تیر/ کنترل ذهن 5 / کنترل نگاه4
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
 سپاس شده توسط
برنده هفته 9تیر تا 15 تیر (هفته دهم سوپرمدال): 
کسی نیست جــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــز مستر اراده گـــــــــــــــرامی Khansariha (46) 317 
 و خـــــــــــــــــــــاله شادن 49-2
 سپاس شده توسط
برنده هفته 17 تا 22 تیرماه (هفته یازدهم):
مستر حامد گرامی  317 Khansariha (46)
آفررررررین اقا حامد خیلی انگیزه میگیرم وقتی میبینم اینقدر اراده و استمرار دارید 2uge4p4

من چون کنترل نگردن ذهن تو هفته قبل منجر به شکستم شد نمیخوام جزو برنده های هفته قبل باشم
 سپاس شده توسط
مستر آفبا گرامی ممنون میشم هفتگی اعلام وضعیت کنید که بتونم تو روند مسابقه قرارتون بدم و اگر برنده شدید حقتون ضایع نشه 302
 سپاس شده توسط
اقاامیرحسین خان این مسابقه هدفش همینه ک کمکمون کنه کم کم قلق نفسمون دستمون بیاد و کنترل ذهن و نگاهمونو بدست بگیریم
من بعد از شرکت تو این مسابقه بود که فهمیدم علل شکتم فقط و فقط کنترل نکردن ذهنه و این خیلی کمک کننده هس برام
از هفته پیش وقتی ناپرهیزی های ذهنیم شروع شد خودم میدونستم پشت بندش شکسته ولی متاسفانه کنترل نکردم و انچه ک نباید روی داد Hanghead
توکل برخدا ان شاالله همه مون بتونیم دوم بیاریم
 سپاس شده توسط
سلام 
آقای اراده / 16 الی 22 تیر
کنترل نگاه 5+
کنترل ذهن 7+
 سپاس شده توسط
حامدحامد[تصویر:  Sham.gif]23 تا 29 تیر[تصویر:  Sham.gif]هفته سیزدهم[تصویر:  Sham.gif]کنترل نگاه 7+[تصویر:  Sham.gif]کنترل ذهن 7+
 سپاس شده توسط
سلام 
آقای اراده / 23 الی 29 تیر
کنترل نگاه 5+
کنترل ذهن 6+
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان