امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

سلااام

(1397 آذر 2، 22:51)مرد مجاهد نوشته است: خانم عطر رهایی، امکانش هست مقداری درباره این کتاب توضیح بفرمایید؟

کتاب قدرت عادت 3 بخشه:
بخش اول: عادات افراد
بخش دوم: عادات سازمان های موفق
بخش سوم: عادات جوامع
تو این کتاب یاد میده که چطوری عادت ها در ما به وجود میان و نحوه ی کنار گذاشتن عادت های بد و ایجاد عادت های خوب رو بیان میکنه.
در واقع مغز ما همیشه تلاش میکنه که کارهای روزمره رو به عادت تبدیل کنه، برای همین چرخه ی عادت شکل میگیره...داخل چرخه ی عادت میشه یه کارتکراری رو جایگزین یه کار تکراری دیگه کرد، بنابراین میشه با همون محرک و پاداش قبلی، یه عادت جدید رو جایگزین عادت مضر قبلی کنیم، به این صورت:
[تصویر:  aaa.jpg]

(1397 آبان 22، 0:08)مهرخدا نوشته است: عادت داشتم ترانه گوش کنم بعد چند ترانه خسته و کسل میشدم میلم به سمت ترانه های غمگین میرفت با گوش کردنش یاد گذشته ایی که دوستشون داشتم و از دست دادم میوفتادم و ناراحت میشدم و برای فرار از این ناراحتی دست به خ ا میزدم
اومدم اینو شناسایی کردم کار تکراریم رو که موسیقی گوش دادن بود با کتابخوندن عوض کردم انگیزه امم وقت سپری کردن بود چه با موسیقی چه با کتاب فقط میموند جایزه که پاکی و خرید یه کتاب جدید بود
عادتها از چرخه زیر پیروی میکنند
محرک ---> انجام کار تکراری ---> پاداش
و دوباره با گرفتن پاداش محرک ایجاد میشه و ....
کافیه اون کار بد عادت شده رو با مطالعه جایگزین کنیم

برای سازمانها توضیح میده که چطوری میتونن در مورد محصولشون در جامعه عادت سازی کنن و با عادت سازی محصولاتشون رو بفروشن.

این کتاب 352 صفحه ست که من فعلا بخش اول رو دارم میخونم. تا اینجا راضی بودم کلا من کتابهای روانشناسی که با مثال و داستان توضیح میدن رو میپسندم... ان شالله اگه همش رو خوندم بعد اگه خواستین بیشتر توضیح میدم.
مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ
يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً
وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ

53  53  53

Growth is painful ... Change is painful
.But nothing is as painful as staying stuck somewhere you don't belong

سپاس شده توسط
سلام 303

Rezvaneh   ا||  14 روز دوستی با کتاب |................................| کتاب : روحیه ام را بالا ببر

این کتاب به سلامتی تموم شد ..از فردا ان شاء الله یه کتاب دیگه را شروع می کنم. 49-2
و کن اللهم بعزتک لی فی کل الاحوال رئوفا
خدایا به عزتت سوگند با من در همه حال مهربان باش

53 دعای کمیل 53
سلام
خانوم اجاااازه! میشه جای منو عوض کنین؟ اراده همش روی کتابم خط می‌کشه 20 
مدادمم گرفته اسم منو از روش پاک کرده اسم خودشو نوشته میگه مال خودمه!

اصلا شما چرا کتب مرجع رو نمی‌دید ببریم خونه؟ اینجا اراده نمیذاره بخونیم که!

هانتر1/ 05 روز دوستی با کتاب / کتاب : عشق یک پادشاه Khansariha (56)
[تصویر:  1391853874.gif]
یَا مَنْ قَلَّ لَهُ شُکْرِی فَلَمْ یَحْرِمْنِی وَ عَظُمَتْ خَطِیئَتِی فَلَمْ یَفْضَحْنِی وَ رَآنِی عَلَى الْمَعَاصِی فَلَمْ یَشْهَرْنِی
اى آنکه من شکرت را اندک کردم و باز از نعمتت محرومم نساختى و خطاى بزرگ و بسیار کردم و مرا رسوا نکردى و مرا در حال عصیان بسیار دیدى و بى‏ آبرویم نفرمودى

(دعای عرفه)

[تصویر:  1319696219.gif]
[تصویر:  142.gif][تصویر:  r.gif][تصویر:  e.gif][تصویر:  t.gif][تصویر:  n.gif][تصویر:  u.gif][تصویر:  h.gif]
[تصویر:  05_blue.png]

سپاس شده توسط
(1397 آذر 5، 0:33)rezvaneh نوشته است: سلام 303

Rezvaneh   ا||  14 روز دوستی با کتاب |................................| کتاب : روحیه ام را بالا ببر

این کتاب به سلامتی تموم شد ..از فردا ان شاء الله یه کتاب دیگه را شروع می کنم. 49-2

Hanghead Hanghead Hanghead

رامین پس چیکار میکنی ؟؟؟ 45 45 Khansariha (58)

چرا ساعت مطالعه اینقدر بالاست اینجا ؟
مگه قرار نشد به بهونه  فروش کالا یه گوشه مکتبخونه رو بگیریم ویدئو کلوپ و گیم نت بزنیم ؟؟؟؟ 22

خب اینطوری که نمیشه آخه  Khansariha (60)
ای بابا درد بی پولی باید بریم مسافرکشی  53258zu2qvp1d9v
آخر عمری به چه کاری افتادیم  Hanghead
اونم مسافر کشی با نیسان   God
قاصدک ممنون بابت سوییچ  Khansariha (96)

مکتبخونه 2 نفر ....  Swear1
مکتبخونههههههه  Swear1
بدو بدو حرکته جا نمونی  Swear1
خانوم اجازه؟ اقای اراده نمیذاره درس بخونیم میگه بیا بریم ته مکتبخونه کافی نت بزنیم   Khansariha (70)

حداقل اگه مغازه فلافلی رو پیشنهاد میداد یه چیزی اخه کافی نت؟؟؟ 65

خانوم من 4 روز مثلا درس خوندم بهم کارت صد آفرین نمیدین؟  Khansariha (56)

تو مدرسه وقتی 20 میگرفتیم بهمون کارت صد افرین جاییزه میدادن

5 تا کارت باید جمع میکردیم تا یه مداد رنگی 6 رنگ جاییزه میگرفتیم  53258zu2qvp1d9v

کلا نسل ماها نسل داغونی بود ! کلا بابای من هیچوقت نفهمید من کلاس چندم رو میخونم . نه فقط من همه ما اکثرا اینجور بودیم .

تو خونه هیچوقت مداد رنگی نمیخریدن میگفتن با همون مداد رنگی که جاییزه گرفتی نقاشی بکش

از اون 6 تا رنگ دوتاش قرمز و سیاه بود که خب به کار نمیومد چون مداد قرمز و مشکی رو خودم داشتم 

از 4 تا رنگ باقیمونده یه رنگش سفید بود ! این رنگ صرفا جهت اوسکول کردن دانش آموز تعبیه شده بود و هیچ کاربرد دیگه ای نداشت  Khansariha (56)

میموند سه رنگ که زرد و قهوه ای و سبز بود

هیچوقت نمیشد تو نقاشی ها دریا بکشی! حالا خارج از دریا بقیه چیزها رو هم با مشقت فراوان میکشیدیم

چرا؟؟؟

چون تا میومدی یکم به مدادرنگی فشار بیاری هسته مداد از تهش میزد بیرون ! نمیدونم تجربه کرده بودین یا نه

با انگشت شست دست چپ باید ته مداد رنگی رو نگه میداشتیم با دست راست هم باید نقاشی میکشیدیم

کلا کار دشواری بود نقاشی کردن جوری شد که دیگه از رنگ کردن زده شدم کلا .

خواهرم از من بزرگتر بود . من ابتدایی بودم اون دوره ی راهنمایی رو میخوند . تو کتاب هنرشون دیدم نقاشی با مداد سیاه میکشن و سایه روشن بهش میدن

عکس یه پارچ بود . اول عکس پارچ رو میکشیدن بعد با پهنای مداد سیاهش میکردن و با پنبه انقدر رو کاغد میسابیدن تا سایه روشن میشد

این نقاشی رو خوشم اومد چون دیگه مشقت رنگ کردن رو نداشت . بهش علاقه مند شدم و سر زنگ نقاشی همینو کشیدم

انقدر قشنگ شده بود که تو صف ناظم اسمم رو گفت و منو صدا کرد و بهم جاییره داد

جاییزه شون چی بود؟؟؟

یه مداد رنگی 6 رنگ که سه رنگش سفید و قرمز و مشکی بود . 22

....................

آنتی اسپم : 
رامین هفته اول همچنان 4 روز با کتاب

.....................

پ.ن : سعی کنید برای بچه هاتون تو بچگی شون خاطره های خوش بسازین . 
دورانی که یه مداد رنگی 12 رنگ جعبه فلزی بزرگترین هدیه ی دنیا محسوب میشد
[تصویر:  a7f963e5e050.gif]
‌‌‌‌
تاخودت کاری نکنی چیزی تغییر نمیکنه ..
سلام

رضوانه . 15 روز دوستی با کتاب. کتاب جدید : لطفا گوسفند نباشید 22

53 دعای کمیل 53
سلام

اینجا دیگه چرا سوت و کور شده ؟

نکنه واقعا به کمپین #نه_به_کتاب پیوستین ؟

....

رضوانه . 17 روز دوستی با کتاب Khansariha (56)

53 دعای کمیل 53
 سپاس شده توسط
هانتر1/ 06 روز دوستی با کتاب / کتاب : عشق یک پادشاه Khansariha (56)
[تصویر:  1391853874.gif]
یَا مَنْ قَلَّ لَهُ شُکْرِی فَلَمْ یَحْرِمْنِی وَ عَظُمَتْ خَطِیئَتِی فَلَمْ یَفْضَحْنِی وَ رَآنِی عَلَى الْمَعَاصِی فَلَمْ یَشْهَرْنِی
اى آنکه من شکرت را اندک کردم و باز از نعمتت محرومم نساختى و خطاى بزرگ و بسیار کردم و مرا رسوا نکردى و مرا در حال عصیان بسیار دیدى و بى‏ آبرویم نفرمودى

(دعای عرفه)

[تصویر:  1319696219.gif]
[تصویر:  142.gif][تصویر:  r.gif][تصویر:  e.gif][تصویر:  t.gif][تصویر:  n.gif][تصویر:  u.gif][تصویر:  h.gif]
[تصویر:  05_blue.png]

سپاس شده توسط
(1397 آذر 8، 17:17)rezvaneh نوشته است: سلام

اینجا دیگه چرا سوت و کور شده ؟

نکنه واقعا به کمپین #نه_به_کتاب پیوستین ؟

سلام
قدرت تیم منو دست کم گرفته بودین؟
این یادداشت رو سها خانوم تو پروفایل من نوشتن 

نقل قول: آقا من خود ب خود نه ب کتاب شدم..با این که دی ماه امتحان دارم واصلا شوخی بردار نیست..اما نمیدونم چرا ب شدت ب کتاب هام نه قاطع میگم.. خیلی داغون...

این نشان از برش قاطع مدیر نارنجی رنگ داره  Khansariha (56)

تازه این که چیزی نیست تا چند وقت دیگه کمپین #نه_به_مسابقات_ماهانه  رو راه میندازیم  Khansariha (56)
بچه ها تا 6 ماه تو برزخ میمونن بعد 6 ماه که ستاره شون تکمیل شد از برزخ میرن مسابقات بهتربن ها  Khansariha (56)
این کمپین بر خلاف نه به کتاب هیچ هدف و معیار خاصی نداره و صرفا جهت اذیت کردن سرپرست تاپیک طراحی شده  Khansariha (56)

من قبلا سرپرست مسابقات بیست روزه بودم . نیسان آبی که بچه ها میگن از اون دوران مونده . هرکی قهرمان میشد پشت نیسان بار میزدم میبردم 30 روزه تحویل میدادم

یبار وسط زمستون خانوم کیمیا رو بسته بندی کردم و روش هم نوشتم با احتیاط حمل شود شکستنی است . بردم جلو در 20 روزه تحویل دادم اومدم . بعد از یک روز احسان اومد گفت فاکتور ناخواناست و خانوم کیمیا رو راه نداده بود بره تو

خانوم کیمیا تو سرما منجمد شده بود . از جلو در 30 روزه جمعش کردیم آوردیم تو 20 روزه پهنش کردیم و بخاری رو روشن کردیم تا یخش آب شه

بعد از اون اتفاق رسما بر علیه تاپیک 30 روزه اعلان جنگ کردم و دیگه هیچ قهرمانی نفرستادم 30 روزه . تا چند روز تو تحریم بودن

اون دوران کمپین نه به 30 روزه راه افتاده بود . الان هم میشه کمپین نه به ماهانه راه بیوفته .

هیچوقت دوست نداشتم این اتفاق بیوفته ولی وجدان کاریم اجازه نمیده این کمپین رو راه نندازم  Khansariha (56)

البته شاید راهی پیدا بشه که بتونیم کمپین رو همین ابتدای کار لغو کنیم

چه راهی؟

شما واقعا فکر کردین من وجدان کاریم رو به اعتبار مثبت 2 میفروشم؟؟؟  Khansariha (56)

درست فکر کردین  Khansariha (56)

مدیر تالار شاد شاد نیست که . راهزنه راهزن .  Khansariha (56)

آنتی اسپم :

5 روز هدر رفت زندگی  Khansariha (56)
[تصویر:  a7f963e5e050.gif]
‌‌‌‌
تاخودت کاری نکنی چیزی تغییر نمیکنه ..
 حامدحامد [تصویر:  khansariha (56).gif] هفته چهارم [تصویر:  khansariha (56).gif]  3 تا 9 آذر [تصویر:  khansariha (56).gif] 3 روز با کتاب 

[شنبه هر هفته به روز رسانی می شود.]

این هفته: ادامه کتاب

[تصویر:  8cgm_32731.jpg]

با این مطالعه لاکپشتی من، حالا حالاها خوندن این کتاب ادامه داره.
سللاااام به همه

انگار کمپین نه به کتاب الکی الکی جواب داده
منم از جمله قربانی هاشم Hanghead

کویین کامینگ سون Khansariha (13)
منتظرم باشیدااااااا 4chsmu1
من از کمپین نه به کتاب خارج می شم

و به کمپین نه به رامین می پیوندم 4chsmu1 

عاشق فاطمه زهرا / ۳ روز با کتاب Khansariha (69)
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

قاصدک || هفته دوم |...........|| دوستی با کتاب : 02 روز || کتاب : قورباغه ات را بوس کن!
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
سلام 
اوه اوه 
چه کمپین تو کمپینیه 
4chsmu1
من از کمپین خودم وارد مشیم از کمپین رامین عبور میکنم و نهایتا از کمپین نه به کتاب خارج میشم  Gigglesmile

آقای اراده / 4 روز با کتاب : پینگ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان