امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

ای رهروان پاکی! خیلی قشنگه که ما بحث کنیم در مورد مسائل مختلف 49-2
هر کسی هم نظری داره و نظر ها می تونه موافق باشه یا مخالف.
اما اگر بحث ها بخواد رنگ بوی ناراحتی و تندی بگیره ، مدریت وظیفه داره که بحث ها رو منتقل کنه به تاپیک میزگرد.
پس در عین اختلاف نظر با هم دوست باشید ، 4chsmu1 
می دونم سخته ولی تحمل مخالف خودش نشانه ای از انسان رشد یافته است. Khansariha (56)
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
از کسایی که 2000 هزار و 5000 روز پاک هستند بپرسید فیلم خارجی میبینند ؟
مگه ما قصدمون پاکی نیست ؟
بلاخره یکبار در بری از شر خ.ا. دوبار خودت رو کنترل کنی 10 بار 100 بار بلاخره یک فیلمی پیدا میشه که زمین بزنه طرف رو 
و این میشه همون دور باطل
از همین زرمجو و اون دوستمون که الان چند سال پاک باید از اونا بپرسیم که فیلم خارجی می بینند یا نه !
===========
برای یاد گیری زبان من که رشتم معماری میشینم مستند های انگلیسی و زبان اصلی معماری و دیزاین رو دانلود میکنم
هم سوادم میره بالا
هم زبانم تقویت میشه
و هم آلوده به شهوات هالیوودی نمیشم 
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سپاس شده توسط
(1395 بهمن 21، 21:33)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: ای رهروان پاکی! خیلی قشنگه که ما بحث کنیم در مورد مسائل مختلف 49-2
هر کسی هم نظری داره و نظر ها می تونه موافق باشه یا مخالف.
اما اگر بحث ها بخواد رنگ بوی ناراحتی و تندی بگیره ، مدریت وظیفه داره که بحث ها رو منتقل کنه به تاپیک میزگرد.
پس در عین اختلاف نظر با هم دوست باشید ، 4chsmu1 
می دونم سخته ولی تحمل مخالف خودش نشانه ای از انسان رشد یافته است. Khansariha (56)

قطعا همینطوره 
درجه ایمان افراد فرق میکنه 
ما اینجا یک هدف مشترک داریم که اونم ترک 
یکی  مثل من هدفش از ترک گناه = رسیدن به عشق خداست
یکی ممکنه هدفش دوری از عوارض پزشکی باشه
یکی ممکنه هدفش دوری از افسردگی و عذاب وجدان باشه

اهداف متفاوته و مثلا که کسی ایمانش به خدا بالاست حق نداره دیگری رو تحت فشار قرار بده یا نظرش رو تحمیل کنه
و مثلا فردی که ایمان کمتری به خدا داره حق نداره طرف مقابل رو متحجر و سنتی فرض کنه 

همه ما با هم دوستیم و انشالله روزی میاد که هممون جشن پاکی بلند مدت میگیریم
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سپاس شده توسط
(1395 بهمن 21، 20:49)صادقین نوشته است: سلام
عاشق جان
درسته که اونا ممکنه موارد مثبتی هم داشته باشند
ولی راه و مسیر و نیت اصلیشون باطله. بذار مثال بزنم
مگه بنی امیه هیچ کار مثبتی نکردند؟چرا. اونا هم مسجد ساختند. مدرسه و کتابخونه ساختند 
ولی اسلامی که دنبالش بودند حقیقی بود؟
یا اسلامی صرفا مادی و به دور از معارف الهی و تایید کننده ظلم ظالمان؟
یه مثال دیگه می زنم
ژاپنی ها بین دو جنگ جهانی شبه جزیره کره رو اشغال کردند.
بنا کردند اونجا جاده سازی و راه آهن و اینها.
آیا این باعث شد مردم کره دست از مبارزه بردارند؟ نه اتفاقا گروه های مقاومت درست کردند.

چون اونا کارای به ظاهر مثبتی هم که کردند برای منافع خودشون بود.
بحث فیلمای هالیوود هم همینجوره. اونا به دنبال ترویج تفکر مادی و سرمایه سالاری اند.
یعنی نشون دادن تمدن مادی غرب به عنوان نهایت آرزوهای انسانی.

منم هفت هشت سال پیش می نشستم از تلویزیون فیلمای خارجی رو که پخش می کرد می دیدم
اما زیاد روی طرز فکر و نگاه به زندگی اثر میذاره
حرفت رو قبول دارم و به تجربه این برام ثابت شده.
فیلم های هالیوودی معمولا در جهت اهداف کلی آمریکا و یهودیت ساخته می شه.
برای اثبات این موضوع هم باید بریم ببینیم بودجه های این فیلم ها از کجا می آد.
ولی باز هم می گم ، شما نمی تونی به صورت یک کل واحد به کل فیلم های خارجی نگاه کنی.
کشور های مختلف فیلم می سازند ، ژاپن ،‌ انگلیس ، ایتالیا ، چین و ...
حتی توی خود هالیوود هم کارگردان های مستقل پیدا می شند.

ولی در هر صورت همون طور که گفتم از سه جهت می شه آدم دیدن این فیلم ها رو توجیه کنه:

یک این که کسی که بخواد انگلیسی رو یاد بگیره
دو این که کسی که بخواد تخصصی سینما کار کنه یا نقد فیلم کار کنه
سه این که شما بخوای برای این که به گناه نیفتی خودت رو سر گرم کنی.

و در این سه حالت این که می تونه در راه رضای خدا باشه و آخرت و ببینهات و حرف هایی باشه که بازگشت جان می گند.
ولی در کل با شما ها موافقم که باید هر چقدر که می شه کم تر بشه و قبلا این رو به یوسف جان هم توی پ پ گفته بودم.  302

انصافا بحث مهمیه ، چون همین امروز من دنبال زیرنویس فیلم می گشتم که با عکس بد مواجه شدم. Hanghead
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
اینجور که من نتیجه گرفتم با این حجم از فیلم وسریالی که توی یه سال اخیر دیدم الان باید یه کافر بی دین زناکار همجنسگرای معتاد باشم 
خیلی خوبید  Smiley-face-biggrin
ولی چون میدونم بحث تو این زمینه به جایی نمیرسه به سبک اصغر فرهادی با یه پایان باز ختمش کنیم بهتره

بریم سر اصل مطلب
یوسف / گروه سریع وخشن / هفته سوم سبز
 سپاس شده توسط
همین بحث در مورد کلش صدق می کنه برای اسراییله و هیچ وقت یه حریف قوی رو با اسراییلیا نمیدانزه.
 سپاس شده توسط
(1395 بهمن 21، 21:50)یوسف نوشته است: اینجور که من نتیجه گرفتم با این حجم از فیلم وسریالی که توی یه سال اخیر دیدم الان باید یه کافر بی دین زناکار همجنسگرای معتاد باشم 
خیلی خوبید  Smiley-face-biggrin
ولی چون میدونم بحث تو این زمینه به جایی نمیرسه به سبک اصغر فرهادی با یه پایان باز ختمش کنیم بهتره

بریم سر اصل مطلب
یوسف / گروه سریع وخشن / هفته سوم سبز

یا پیغمبر دروغ گفته که نگاه به نامحرم تیری سمی از تیر های ابلیس

یا ما {من جمله خودم که تا حالا 1000 تا فیلم هالیوودی دیدم} کار درستی انجام میدیم !

البته این دنیا کفاف قضاوت رو نمیده 

اون دنیا معلوم میشه کسی که چشمش رو از روی نامحرم بسته برنده شده 

یا کسی که نشسته فیلم خارجی نگاه کرده تا اوقات فراغتش پر بشه !

چون اگر کسی بیاد بگه من فیلم صحنه دار دیدم ولی هیچ تاثیری روم نداشت من به شخصه باور نمیکنم 

=======

رسول خدا : تمامي چشم ها در روز قيامت گريانند، مگر سه دسته: 1 ـ آن چشمي كه به جهت خوف و ترس از عذاب خداوند گريه كرده باشد. 2 ـ چشمي كه از گناهان و نامحرمان بسته باشد . 3 ـ چشمي كه شبها در عبادت و بندگي خداوند متعال بيدار بوده باشد.

سپاس شده توسط
یوسف جان
ما به کسی تهمت نمی زنیم و ادعای خوب بودن کامل هم نداریم

اما به راه اسلام حقیقی که سعادت دنیا و آخرت رو تامین می کنه معتقدیم
ما نمی گیم سر یه سال فرد کافر میشه
نه اگه ایمان محکم باشه حتی توی اون کشورا هم میشه حفظش کرد

بحث اینه که به صورت زیر پوستی و مرور و خرد خرد عقاید و نوع نگاه به زندگی و انسان تغییر می کنه.

فکر می کنی برای چی تونستن سبک زندگی و نوع نگاه به انسان رو تغییر بدن؟
مگه غیر از استفاده از همین ابزارهاست؟

عاشق جان
درسته ممکنه فیلمساز مستقل هم باشند ولی برخلاف این تفکرات کمتر فیلمی پیدا میشه
مثلا کسی حق نداره درباره هولوکاست فیلم بسازه
پس این موارد هم هست
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
http://www.aparat.com/v/5dDPn
 سپاس شده توسط
بزرگوار مشکلت اینه که فکر میکنی من فیلم رو واسه چشم چرونی وفلان بازیگر زن میبینم
حالا شاید شما اون هزار تا فیلمی که میگی دیدی رو به همین خاطر دیدی ولی من اگه بخوام دنبال چی دیگه ای باشم صاف میرم سایت دوتا فیلم میگیرم
چیزی که مشخصه اینه که یک درصد حرف هم رو نمیفهمیم 
من از کجا میگم شما از پیغمبر ایه وحدیث میاری
قبلا هم گفتم بی خیالش
پس بی خیال
(1395 بهمن 21، 22:24)یوسف نوشته است: بزرگوار مشکلت اینه که فکر میکنی من فیلم رو واسه چشم چرونی وفلان بازیگر زن میبینم
حالا شاید شما اون هزار تا فیلمی که میگی دیدی رو به همین خاطر دیدی ولی من اگه بخوام دنبال چی دیگه ای باشم صاف میرم سایت دوتا فیلم میگیرم
قبلا هم گفتم بی خیالش
پس بی خیال

نه داداش گلم کسی همچین فکری نمی کنه 1
شما هم درباره بقیه همچین فکری نکن!
حرف ایشونم این نیست که از اول قصد کسی که این فیلم ها رو می بینه خ.ا است! نه...معلومه که نیست چون بقول خودت برای این کار راههای دیگه ای هم هست. حرف سر اینه که ممکنه با یه نگاه غیر عمد آدم تحریک بشه و در ادامه به سمت دیدن فیلم های ناجور کشیده بشه.

من بشخصه معتقدم (و قبلا هم بارها توی همین کانون گفتم) که تنها راه جلوگیری از خ.ا اینه که حتی نذاریم به مرحله نعوظ برسیم! دیدن این فیلم ها اگه حتی فقط یک درصد این تاثیر رو داشته باشه من برای خودم ممنوع میکنم. و به بقیه دوستانی که اینجا هستن هم توصیه میکنم برای خودشون ممنوع کنن. (کاری هم به پیام مخفی و... فیلم ها ندارم) 128fs318181
[تصویر:  1391853874.gif]
یَا مَنْ قَلَّ لَهُ شُکْرِی فَلَمْ یَحْرِمْنِی وَ عَظُمَتْ خَطِیئَتِی فَلَمْ یَفْضَحْنِی وَ رَآنِی عَلَى الْمَعَاصِی فَلَمْ یَشْهَرْنِی
اى آنکه من شکرت را اندک کردم و باز از نعمتت محرومم نساختى و خطاى بزرگ و بسیار کردم و مرا رسوا نکردى و مرا در حال عصیان بسیار دیدى و بى‏ آبرویم نفرمودى

(دعای عرفه)

[تصویر:  1319696219.gif]
[تصویر:  142.gif][تصویر:  r.gif][تصویر:  e.gif][تصویر:  t.gif][تصویر:  n.gif][تصویر:  u.gif][تصویر:  h.gif]
[تصویر:  05_blue.png]

(1395 بهمن 21، 22:24)یوسف نوشته است: بزرگوار مشکلت اینه که فکر میکنی من فیلم رو واسه چشم چرونی وفلان بازیگر زن میبینم
قبلا هم گفتم بی خیالش
پس بی خیال

دیدی باز زود قضاوت کردی !

من میگم کسی که سمت خدا حرکت میخواد کنه به هیچ عنوان نباید به سمت هالیوود یا هر صنعت فیلم غرب و شرق بره 

من گفتم هالییود فقط هرزه نگاریه ؟ از کجای حرف من همچین نتیجه غلطی رو گرفتی ؟

تازه تهمت هم به من میزنی که شاید تو هزار تا فیلم رو به این خاطر دیدی !!!

من بخوام فیلم دانلود کنم میرم از سایت دانلود ها دانلود میکنم که صحنه ها رو سانسور میکنه {این برای رفع تهمت}

3 ماه پیش فیلم suicide squad رو از سایت دانلود ها دانلود کردم که پرفروشترین فیلم سال امریکا بود

باورم نمی شد تو یک فیلم 2 ساعته حداقل 200 دیالوگ ناب شیطانی رد و بدل بشه 

شاید عوام براشون جنبه فان و سرگرمی داشته باشه دیالوگی که مثلا اون جن در آخر فیلم میگه {{به من سجده کن تا تو را به آرزویهایت برسانم}}

ولی تک تک این دیالوگ ها برای فردی مثل من که بیش از 2000  حدیث و 100 تا کتاب مرجع مذهبی خونده یه دنیا حرف هست تو این دیالوگ ها 

من وقتی سنم پایین بود عوامانه فیلم نگاه میکردم

ولی رفته رفته بزرگتر که میشدم با تحلیل و تفکر فیلم ها رو میدیدم

و الان با قطعیت کامل میگم هالییود تریبون ابلیس برای اشاعه زنا و مشروبات الکلی و سکولاریسم و دنیا پرستی ومواد مخدر  ... است 

مهم نیست ببیننده فیلم با چه هدفی فیلم نگاه میکنه - حتی اگر کسی بخواد برای پر شدن وقت و تمرین زبان انگلیسی فیلم نگاه کنه - برای این کار غذای مسمومی به روحش داده با این فیلم ها

مگر اینکه کسی هیچ کاری به خدا و پیغمبر و پرونده اعمالش که تو قیامت رو میشه نداشته باشه که اون بحثش جداست

و من هیچ قضاوتی در مورد ایمان دوستم {یوسف} ندارم . تنها در مورد خودم میتونم نظر بدم

تنها چیزی که مطمئنم اینه که هالییود غذای سمی روح است ! و افتخار میکنم به اینکه هر چی بزرگتر شدم فیلم دیدن هام رفته رفته کمتر شد و روحم پاکتر و خدایی تر 

درسته من هنوز ترک نکردم ولی شاهد این هستم هر سال دارم نسبت به پارسال بیشتر به معبود و معشو.ق آسمانیم نزدیک تر میشم

سپاس شده توسط
سلام 
صبح انقلابیتون بخیر 

قاصدک /  گروه سریع و خشن / هفته سوم : سبز ‌‌‌‌‌‌‌‌
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
دوستان این سخرانی رو ببینن

http://s4.picofile.com/file/8285781750/%...C.mp4.html

من همین الان کلشمو حذف کردم. Confetti
 سپاس شده توسط
(1395 بهمن 22، 9:39)می خوام ترک کنم نوشته است: من همین الان کلشمو حذف کردم. Confetti

اگر دوست داشتی یه معرفی خیلی کوتاه بکن خودت رو تا بیشتر ابهات آشنا بشیم

سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 7 مهمان