امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

(1396 آذر 4، 23:51)sea2015 نوشته است: سلام من دارم به قهقهرا میرم یکی به دادم برسه

سلام عزیز... اینجا همه کسایی عضو هستن که حس میکزدن دارن میرن به قهقرا ولی تصمیم گرفتن اوج بگیرن و توی مسیر سبز حرکت کنن. هرچه میخواهد دل تنگت بگو. اینجا تا دلت بخاد گوش برای شنیدن، دست برای گرفتنت هست.  53258zu2qvp1d9v
شاید آن نور که از پنجره می آید خداست.
                                                   شاید آن قهقهه ی کودک و آن عطر خوش یاس خداست
شاید آن چشمان تو وقتی نگاهم میکنی
                                                   معجزه، آن لحظه های نابِ عشق، اینها خداست
او سر آغاز من است، جان من است
                                                   در تمام لحظاتم، حامی و حاضر  خداست
دارم از عمق وجودم میفشانم عشق او
                                                   آرزویم بَرِ پردیس، درآن عرشِ خداست
زندگی را زندگی خواهم نمود
                                                   هرچه من دار و ندارم، همه از لطف خداست
 سپاس شده توسط
سلام داداش سیا بیا از خودت برامون بگو اگه دوست داری . 
یکم سبک شی

کفتار ها به گرد حرم زوزه می کشند / باشد زمان غرش شیران حیدری ...

سلام دوست عزیزختم صلوات برداشتیم برای یکی از شهدای مدافع حرم و مردم زلزله زده کرمانشاه ایشالله شهید مدافع حرم بهمون توی زندگی و توی مسیر ترک 
شماهم به اندازه توانایتون صلوات بردارین 
حتی یک صلوات هم می‌تونه کمک هم به خودمون کنه هم روح اون شهید ازمون خوشحال باشه [تصویر:  302.gif]  

http://www.ktark.com/thread-167-post-404249.html#pid404249

سپاس شده توسط
سلام دوستان
خراب شد متاسفانه
مستر دگرش/امید سبز/ هفتته سوم(96/9/5) قرمز

فقط افکار منفی و نا امیدی....
 سپاس شده توسط
سلام. 
860 روز مداوم و متوالیه بلطف خدا و امام زمان پاکم
[تصویر:  1_sy21.jpg]

عمر را ضایع مکن در معصیت
تا تر و تازه بمانی جاودان

نفس شومت را بکش کان دیو توست
تا ز جیبت سر برآرد حوریان

چون بکشتی نفس شومت را یقین
پای نه بر بام هفتم آسمان

[تصویر:  05_blue.png]
(1396 آذر 6، 14:21)razmjoo نوشته است: سلام. 
860 روز مداوم و متوالیه بلطف خدا و امام زمان پاکم
دمت گرم دعا میکنم تا موقع ازدواج از گناهان مجردی مثله این پاک بمونی . برام دعا کن  53

الان داشتم تو مسابقه بهترین ها لیست بروز شده ش را چک میکردم . متاسفانه دوستانی را اونجا دیدم که مثل خوده من تا نزدیک یکسال پاکی هم رفته بودن اما بازم توبه را شکستند . 
من خودم تا اونجا که یادمه علت شکستم رد شدن از خط قرمز فیلم و در پی اون افزایش شهوت و در نهایت شکستن توبه بود که متاسفانه چندین ماهه دوباره دارم تلاش میکنم اینکار را ترک کنم . 
میخوام دوستان راه حلی ارائه بدین اگه موفق شدیم مدت طولانی ترک کنیم دیگه هیچ چیزی نتونه توبه را بشکونه . 
من نظر خودم اینه که باید تقوامون را زیاد کنم مثلا با گوش کردن به سخنرانی های مذهبی جذاب یا خوندن نمازهای مستحبی 
شما چی به ذهنتون میرسه
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

THANKS GOD : [ACII[II]AE]

سپاس شده توسط
سلام ، عذرخواهی بابت تأخیر

nobody31  /   گروه چهار مرد شگفتی ساز   /   هفته سوم   /   وضعیت زرد

خب کم میام کانون و از این جهت احساس خوبی ندارم ، خیلی بی خبرم از همه بچه ها و فقط با نگاه به نتایج هفتگی یه خروده از حال دوستان باخبر میشم . امیدوارم همگی خدارو پید کنیم و با کمکش راهمون رو به خوبی طی کنیم تا سرمنزل مقصود.
هفته ی خوبی بود و لحظه ها و ساعت های پاک و خوبی رو تجربه کردم ... گرچه این هفته دوباره خراب شد ... اما احساس قدرت میکنم و امیدوارم به خودم و به آینده ...
باید با دلم بیشتر خدا رو مزه کنم و بیشتر آشتی کنم و عمیق تر معنای زندگی رو ادراک کنم.
سعی میکنم ار قرآن دور نشم و هرگز هفته ای بی قرآن برمن نگذره و به انس روزانه بهش برسم. نماز های واجب رو هم باید با اداب بهتری بخونم تا به نوافل هم کم کم عادت کنم. سرم خیلی شلوغه ولی روزهای خوبی رو پشت سر میذارم و لذت میبرم از روزهام ... خدایا به امید تو

ارزیابی هفته ی قبل :

- کسب هوشیاری و برنامه ریزی بیشتر و جدی تر برای پاکی (خوب بود ولی کم بود و نیاز به مراقبت بیشتری هست)
- مراقبت بر ارتباط با خدا و نمازهام و قرآن (خوب بود ، ولی نیاز به جدیت بیشتری هست.)
- تکمیل هشتاد تا صد درصدی طرح پروژه ام ( براش زحمتایی کشیدم ولی نمیشه گفت هشتاد درصد از طرح رو انجام دادم ، نسبتا راضی ام و توکل بر خدا)

برنامه هفته بعد:

- کسب هوشیاری و برنامه ریزی بیشتر و جدی تر برای پاکی
- مراقبت بر ارتباط با خدا و نمازهام و قرآن
-  تکمیل هشتاد تا صد درصدی طرح پروژه ام 

14 صلوات برای  mohsen73
14 صلوات برای        engineer
14 صلوات برای               rezaKy
از خدا براتون پاکی ابدی ، سلامتی ، موفقیت روزافزون و عاقبت بخیری رو میخوام.

من باید میزان هوشیاری ام در عمل رو مدام افزایش بدم
نباید بذارم هرنیرویی هر طرفی که میخواد بکشوندم
من  باید خودم باشم و مدام از خودم مراقبت کنم
من میتونم ، آره ...
چون من خدا رو دارم و اون کمکم میکنه
 سپاس شده توسط
به نام خدا

برنامه‌ی ختم صلوات گروهی

«رهروان پاکی»

[تصویر:  jsi6_%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%8...8Cd-11.png]
        عاشق فاطمه زهرا: تاریخ 96/08/17
        "Zeus": تاریخ 96/08/20
          رضا222: تاریخ 96/08/22
         hamedhamed: تاریخ 96/08/24  
         omid 24: تاریخ 96/08/27 
         Mr Degaresh: تاریخ 96/08/29 
         mohsen73: تاریخ 96/09/01  
         engineer: تاریخ 96/09/04  

53  rezaKy: تاریخ 96/09/06 53
         nobody31: تاریخ 96/09/08
         Naser_paki: تاریخ 96/09/11
       هبوطتاریخ 96/09/13

drift: تاریخ 96/09/15
         Hamed6: تاریخ 96/09/18
         majid78: تاریخ 96/09/20
 سپاس شده توسط
به نام خدا

سلام به بچه های رهروان.

طبق رسم فراموش شده ای که توی برنامه ختم صلوات گنجانده شده، روزی که نوبت صلوات هر کسی هست، چند کلمه ای صحبت میکنه و به بقیه روزِ خودش رو یاد آوری میکنه.
منم طبق این رسم صحبتی میکنم:

شاید با خودتون بگین ای بابا بازم داره راجب مرگ صحبت میکنه. ولی میخام ایندفه نظر خودمو راجب دنیای دیگه بگم و نظر شما رو هم بدونم.

با عقل و منطق خودمون که فکر میکنیم، قطعا حوادث پس از مرگ رو هیچکس ندیده که بخایم خیلی دقیق راجع بهش نظر بدیم و توالیِ دقیق اتفاقا رو پشت هم بگیم. چرا پس اینقدر دقیق گفتن که اول دو فرشته هستن به نامهای نکیرومنکر و از اعتقاد دینی ما سوال میکنن. بعد وارد مسیری میشیم که برزخ هست و انتهای وادی السلام قرار داره و همه باید خودمون رو به اون برسونیم و توی این مسیر، سقوط و بازماندگی از راه، میشه آتش و عذاب..(این رو از کتابی به اسم سرگذشت ارواح به قلم آقای جعفر سبحانی نقل میکنم)

توی زندگی اخروی، چه سندهایی میتونین بیارین که به من اثبات کنه اینا واقعا درسته(چون من به اتفاق افتادن این حوادث شک دارم) بعد راجب بهشت و جهنم، من معتقدم نه نهر عسل واقعی هست، نه قصرهای بنا شده با اعمال نیک ما و نه حوری ها و نه انگورها و میوه های بهشتیِ دیگه. و نه جهنمی هست که توش مذاب داغ به حلق بریزن و هرروز عذاب تکرار بشه.
کسی میتونه برای من شواهدی بیاره که اینا اتفاق خواهد افتاد یا خیر؟ آیا شک میکنین؟ خوبه چون در این صورت ابتدای مسیر آگاهی قرار دارین.
(1396 آذر 7، 10:56)rezaKy نوشته است: به نام خدا

سلام به بچه های رهروان.

طبق رسم فراموش شده ای که توی برنامه ختم صلوات گنجانده شده، روزی که نوبت صلوات هر کسی هست، چند کلمه ای صحبت میکنه و به بقیه روزِ خودش رو یاد آوری میکنه.

شاید با خودتون بگین ای بابا بازم داره راجب مرگ صحبت میکنه. ولی میخام ایندفه نظر خودمو راجب دنیای دیگه بگم و نظر شما رو هم بدونم.

با عقل و منطق خودمون که فکر میکنیم، قطعا حوادث پس از مرگ رو هیچکس ندیده که بخایم خیلی دقیق راجع بهش نظر بدیم و توالیِ دقیق اتفاقا رو پشت هم بگیم. چرا پس اینقدر دقیق گفتن که اول دو فرشته هستن به نامهای نکیرومنکر و از اعتقاد دینی ما سوال میکنن. بعد وارد مسیری میشیم که برزخ هست و انتهای وادی السلام قرار داره و همه باید خودمون رو به اون برسونیم و توی این مسیر، سقوط و بازماندگی از راه، میشه آتش و عذاب..(این رو از کتابی به اسم سرگذشت ارواح به قلم آقای جعفر سبحانی نقل میکنم)

توی زندگی اخروی، چه سندهایی میتونین بیارین که به من اثبات کنه اینا واقعا درسته(چون من به اتفاق افتادن این حوادث شک دارم) بعد راجب بهشت و جهنم، من معتقدم نه نهر عسل واقعی هست، نه قصرهای بنا شده با اعمال نیک ما و نه حوری ها و نه انگورها و میوه های بهشتیِ دیگه. و نه جهنمی هست که توش مذاب داغ به حلق بریزن و هرروز عذاب تکرار بشه.
کسی میتونه برای من شواهدی بیاره که اینا اتفاق خواهد افتاد یا خیر؟ آیا شک میکنین؟ خوبه چون در این صورت ابتدای مسیر آگاهی قرار دارین.
سلام رضا جان

شناخت انسان نسبت به جهان از روش های مختلفی بدست می اد و همین شناخته که جهان بینی انسان رو شکل می ده.
بگذریم از این که خیلی از انسان ها فکر نمی کنند و با همون اعتقادات درهم و برهمی که از محیط اطرافشون بدست اومده زندگی می کنند.

اما برای کسی که می خواد شروع که به فکر کردن در مورد مبدا، معاد، هدف زندگی و ....
نیازه که دقیق باشه ...
دقیق یعنی این که مثلا وقتی می پرسی که چطور اثبات می شه که بهشت و جهنم هست؟ باید دقیقا مشخص کنی که چطور اثباتی منظورت هست؟

خلاصه ی کلام این که شناخت انسان از طرق مختلفی حاصل می شه.
یک روش اینه که انسان خودش چیزی رو ببینه و حس کنه.
یک روش هم اینه که به شما خبری برسه، از فردی که امین و راستگو و صادقه.

پیامبر اسلام دعوتش رو این طور شروع می کنه....
بالای بلندی می ره و از مردم می پرسه، آیا اگر من به شما بگویم پشت این کوه لشکری به جنگ با شما می آید از من می پذیرید؟
همه گفتن بله، شما محمد امین هستی...
در ادامه پیامبر می فرمایند که لا اله الا الله تفلحوا...

خب این هم یک راهه شناخته.
در مورد بهشت و جهنم، برای کسی که ایمان داشته باشه که قرآن سخن خداست، نباید شکی باشه که بهشت و جهنم وجود داره.
معاد جسمانی جزو جدا نشدی اعتقادات ما به عنوان مسلمانه.
در قرآن داریم:

و روزى كه كافران بر آتش عرضه مى ‏شوند [از آنان مى ‏پرسند] آيا اين راست نيست مى‏ گويند سوگند به پروردگارمان كه آرى مى‏ فرمايد پس به [سزاى] آنكه انكار میکرديد عذاب را بچشيد (۳۴)

اما این که پذیرفتن این اعتقاد سخت هست دلایل مختلفی داره که می شه در موردشون صحبت کرد.

فکر می کنم داداش نوید خیلی خیلی بهتر می تونه در مورد این سوال توضیح بده.....
نوید جان؟ ..
...
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1396 آذر 7، 10:56)rezaKy نوشته است: به نام خدا

سلام به بچه های رهروان.

سلام داداش رضا عزیز 
عرضم به خدمتت که من چون رشتم علوم و معارف هست و بعضی درسامون مشترک با انسانی هست سال دوم بود یه درسی داشتیم توی دین و زندگی که در مورد همین موضوع بود که مقدمش این بود که میگفت انسان یه موجود سیری ناپذیره یعنی هرچی نعمت بهش بدی بازم بهترشا میخواد مقدمه دوم این بود که این دنیا چون محدود هست نمیتونه پاسخ خواسته های نامحدود ما یا سیری پذیری ما را بده مثلا این موضوعا در نظر بگیریم که یه آدم بزرگواری میره جان خودشا که عزیز ترین داراییش هستا میده در راه خدا و دفاع از ناموس و مملکت خودش میده خوب یه سوال به وجود میاد آیا با دادن جان همه چی تموم میشه اگه جواب ما مثبت باشه که خوب پس با عقل جور در نمیاد که بهترین دارایتا بدی و چیزی نگیری یا به عبارتی بازم هم سیری ناپذیری ما اشاره میکنه خوب پس باید یه دنیایی باشه که بشه توی اون یه پاداشی برای این کاری که کرده وجود داشته باشه دنیایی که به این فرد نعمت هایی شیرین تر نعمات دنیایی میده و اون دنیا چیزی جز بهشت نیست یا بر عکس کسی که توی این دنیا ظلم یا کار گناهی انجام داده باشه نمیتونه بره پیش اون آدم خوبه پس باید بره یه جایی که از گناهاش پاک شه و اون جهنمه 
به عبارتی بیان گر عدالت خداوند هم هست چون کسایی که توی این دنیا سختی بیشتری کشیده باشن و از امیال وحوس های دنیایی شون گذشته باشم میرن بهشت و کسانی که خلاف اعمال افراد بالا را انجام داده باشن میرن جهنم تا از گناهانشون پاک شن
303 302
 سپاس شده توسط
منم با هردو موافقم که باید بهشت و جهنمی باشه. ولی شکِ من اینه که احتمالا طورِ دیگه ای وجود خواهد داشت و اینایی که توی قران میخونیم، استعارات و اشاراتی هست به بهشت و جهنم واقعی. آخه شما ببینین تفاسیری که از بهشت میشه، میگن زندگی ابدی ای که هر روز، با زندگی توی قصرهای زیبایی که نتیجه اعمال نیک بوده زندگی میکنین، حوریان بهشتی دور و اطراف شما هستن، وعده ی خوردن و آشامیدن از نهرِ روان و درختهای بهشتی.. اینا همشون خاسته های تن و جسم بشر توی همین دنیاس. آیا ما توی بهشت قراره تا ابد( فکرشو بکنین ابد ینی چی) همین کارا رو بکنیم؟ اصن هدف ما اینه که آخرش تا ابد با حوریان باشیم، بخوریم، بیاشامیم؟ 

(آقا مغزم در اینجا سوت کشید) از اینکه فکر میکنم هدف چیه و آخرش چی میشه، دیوونه میشم. نمیتونم قبول کنم که پاداش شهادت، خوردن و آشامیدن باشه اونم تا ابد. درعین حال نمیتونم توصیفایی که از بهشت میشه رو با چیزی تطبیق بدم
اقا رضا فرق ابدیت بهشت با دنیا اینه که بهشت مثله دنیا نیست که ادم از خوردنش ؛ خوابیدنش ؛ نوشیدنش ؛ احساس خستگی کنه ان شاالله خودت رفتی بهشت منظورمو میفهمی . من قبلا که تو کار سیر و سلوک بودم و خیلی روی بعد روحی خودم کار کردم تا حدی تونستم این خستگی ناپذیر بودن نعمت های بهشتی را درک کنم ...
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

THANKS GOD : [ACII[II]AE]

من هم با رضا موافقم در مورد این که لذت های بهشتی حقیقتش این طوری که بیان می شه نیست.
و این ها برای تقریب به ذهنه.
چون که ذهن ما همین ها رو دیده و تجربه کرده.
لذت های جنسی و خوردن و آشامیدن و آرامش و ....
مردم رو هم نگاه کنی اکثرا توی دنیا دنبال این مسائل هستن

و گرنه لذت های بهشت فوق تصور انسانه.

چه این که همون طور که پیروز می گه لذت های معنوی هم برای یکی مثل من قابل تصور نیست.
یعنی من نمی تونم بفهمم پیروز چی می گه.
مثل یک نقاشی زیبا که هر چقدر هم که توصیفش کنی باز هم دیدنش نمی شه.
مثل یک موسیقی زیبا که که هر چقدر هم در موردش بخونی، شنیدنش نمی شه.
هیچ وقت کتاب هایی که تئوری موسیقی رو آموزش می دن، جذابیت یک دقیقه موسیقی رو نمی تونن منتقل کنن.
از یه سخنرانی کپی می کنم:

نقل قول: شما نمی دانید بهشت یعنی چه. بهشت یک غذای خوش مزه است؟ یک خواب راحت است؟ مثلا فرض کنید گردش خوب است؟ اصلا. آقای بهجت چه فرموده بودند؟ فرموده بودند این پادشاهان نمی دانند نماز چقدر حظ و لذت دارد. اگر یک ذره اش را بفهمند لذت های دیگر را دور می ریزند و خودشان را می کـُشند که به این برسند.

خب با این جمله از آیت الله بهجت ما فهمیدیم لذت نماز رو؟ نه خب فقط می فهمیم که خبر هایی هست.
وقتی بهش برسی می فهمی که ای دل غافل عجب چیزی بوده و ما خبر نداشتیم.

این متن هم خیلی خوبه،‌ حتما مطالعه کنید.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
برنامه‌ی ختم صلوات گروهی

«رهروان پاکی»

[تصویر:  jsi6_%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%8...8Cd-11.png]
        عاشق فاطمه زهرا: تاریخ 96/08/17
        "Zeus": تاریخ 96/08/20
          رضا222: تاریخ 96/08/22
         hamedhamed: تاریخ 96/08/24  
         omid 24: تاریخ 96/08/27 
         Mr Degaresh: تاریخ 96/08/29 
         mohsen73: تاریخ 96/09/01  
         engineer: تاریخ 96/09/04  

rezaKy: تاریخ 96/09/06  
         [تصویر:  53.gif] nobody31: تاریخ 96/09/08[تصویر:  53.gif]
         Naser_paki: تاریخ 96/09/11
       هبوطتاریخ 96/09/13

drift: تاریخ 96/09/15
         Hamed6: تاریخ 96/09/18
         majid78: تاریخ 96/09/20

14 تا صلوات برای نوبادی عزیز. ایشالا توی زندگی، مشکلات هرگز دژِ محکم اراده ت رو نتونه بشکنه. ایشالا شاد باشی
 سپاس شده توسط
ذکر ۱۵ صلوات برای رضا جان و ۱۵ صلوات برای nobody.
انشالله مشکلاتشون حل بشه.
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان