امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

منم موافقم با ارتباط با خدا مخصوصل نماز اول وقت
[تصویر:  51960705784679108839.jpg]
خوب قانون دوم رو گذاشتم تفکر مثبت که شامل:تفکر مثبت،انگیزه داشتن،ایمان و اعتماد به نفس و روحیه برای ترک و امید داشتن می باشد.

کارهایی که می شه انجام داد برای تفکر مثبت:استفاده از جملات انگیزشی و روحیه بخش،عبارات تاکیدی و تلقین به نفس.

مثلا برای جملات انگیزشی:شیرینی یک بار پیروزی به تلخی صد بار شکست می ارزد.
برای عبارات تاکیدی اول صبح و آخر شب صد بار این جمله را برای خود تکرار کنیم و به آن اعتقاد داشته باشیم.مثلا:به لطف الهی روز به روز انگیزه ام بیشتر و بیشتر می شود.
عبارات تاکیدی هر کس می تونه برای خودش یه چیزی داشته باشه مثلا تو هر موردی که لنگ می زنه.فقط ترتیبش باید مثل بالا باشه،اول لطف خدا بعد روز به روز یا لحظه به لحظه رسیدن به منظور.

برای تلقین به نفس مثلا در طول روز دائم به خودش بگه: من می تونم یا من می تونم ترک کنم، من توانایش رو دارم،این دفعه موفق می شم،

نظر شما دوستان چیه؟چه پیشنهادی در این مورد می دین؟

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
(1391 دي 29، 15:51)حریق خزان نوشته است: سلام. خو ب خدا رو شکر که کسانی از خودمون هستن که بهمون با نیت خالص کمک کنن . من باورم نمیشه . به خدا بهترین بچه ها اینجان. دوست دارم گریه کنم. اینا از ته دل میخوان پاک باشن. خیلی ارزش داره . دلم واسه مظلومیت بچه های اینجا و خودم میسوزه که از اعماق قلبشون و بدون انتظار هیچ چیزی به هم کمک میکنن. انگار سالیان ساله که همو میشناسن و از درد دل هم خبر دارن. خاک پای همتونم . منو هم تنها نزارید .

(1391 دي 30، 16:10)پشتکار نوشته است: خوب قانون دوم رو گذاشتم تفکر مثبت که شامل:تفکر مثبت،انگیزه داشتن،ایمان و اعتماد به نفس و روحیه برای ترک و امید داشتن می باشد.

کارهایی که می شه انجام داد برای تفکر مثبت:استفاده از جملات انگیزشی و روحیه بخش،عبارات تاکیدی و تلقین به نفس.

مثلا برای جملات انگیزشی:شیرینی یک بار پیروزی به تلخی صد بار شکست می ارزد.
برای عبارات تاکیدی اول صبح و آخر شب صد بار این جمله را برای خود تکرار کنیم و به آن اعتقاد داشته باشیم.مثلا:به لطف الهی روز به روز انگیزه ام بیشتر و بیشتر می شود.
عبارات تاکیدی هر کس می تونه برای خودش یه چیزی داشته باشه مثلا تو هر موردی که لنگ می زنه.فقط ترتیبش باید مثل بالا باشه،اول لطف خدا بعد روز به روز یا لحظه به لحظه رسیدن به منظور.

برای تلقین به نفس مثلا در طول روز دائم به خودش بگه: من می تونم یا من می تونم ترک کنم، من توانایش رو دارم،این دفعه موفق می شم،

نظر شما دوستان چیه؟چه پیشنهادی در این مورد می دین؟

موافقم و امتحان میکنم ممنون
سلام
من همه اين قوانين رو قبول دام ولي بايد يه سري کار ها که بايد تو مواقع اورژانسي انجام داد رو هم بگيد.
مثلا کاري که ماقبلا تو جنگجويان قديم مي کرديم اين بود که ايدي يا هو داده بوديم بعد موقع خطر آنلاين با بچه ها صحبت مي کرديم و خيلي هم موثر بود و يه سري کارايي که بايد تو عمل براي پيشگيري انجام بشه مثل دوري از تنهايي و... .

بعد يه چيز ديگه داداش پشت کار اين قانون هارو يه فايل ورد بکن تا بعدا هم در دسترس باشه.

ممنون

ياعلي
آبرو داشتن لیاقت می خواد  که من سست عنصر ندارم//امید وارم که این دفه نشکنم

1276746pa51mbeg8j461276746pa51mbeg8j
START AGAIN

From 93/2/3
Kool
  [تصویر:  05_blue.png]

جوابی دیگر

mhbgrafa (امروز در ۰۸:۱۹ عصر)
پاسخ سلام
خوبی؟
ببین پشتکار جان
ما باید اول ببینیم که چرا میخوایم ترک کنیم؟
وقتی هدفمون رو از ترک کردن فهمیدیم باید به خودمون نگاه کنیم.
ببینیم چقدر گنجایش داریم؟
ظرفیت خودمون رو پیدا کنیم و پرش کنیم...
حالا اگه ظرفیتمون رو نشناسیم و بخوایم افراطی کار کنیم یا بعبارتی جوگیر بشیم، از هدفمون فاصله میگیریم و زده میشیم.
حالا که ظرفیت وجودیمونو پیدا کردیم در راستای پر کردنش گام بر میداریم و حین پر شدن خود بخود اون ظرفه هم گنجایشش بیشتر میشه.

حالا کارایی که من کردم تقریبا ایناست...

1. ارتباطاتمو با خدا بیشتر کردم.
2. سعی کردم نمازام رو سر وقت بخونم.
3. شرکت در جلسات هفتگی و زیارت امام زاده.
4. واسه خودم چله میگرفتم (خیلی سبک، مثل زیارت عاشورا،دعا توسل)
4. ی احساس تنفر از این گناه واسه خودم ایجاد کردم.
5. همیشه از تنها شدن فرار می کردم.
6. واسه خودم کار میتراشیدم و سعی میکردم بیکار نباشم.
7. بیشتر از اینکه مراقب خودم باشم مواظب چشم،گوش و زبونم بودم...

اینم بگم که درسته ما پسرا خیلی زود تحریک میشیم ولی اگه بهش زیاد پر و بال ندیم خیلی خیلی زود از سرمون میپره.

انشاالله که همه موفق باشند...
التماس دعا
یا زهرا[تصویر:  8.gif]

چیزی که تا الان مشترک بوده.رابطه ی قوی با خدا.تفکر مثبت.شرط کردن در صبح.مراقبت در طول روز.قرآن خوندن.خدا رو همیشه ناظر دیدن.ارتباط با همدیگر.روزه.داشتن انگیزه مثلا پیروزی در مسابقه.کنترل نگاه و ذهن.برداشتن قدم در راه ترک.عفت به خرج دادن.ایمان و اعتماد به نفس و روحیه برای ترک.اراده به خرج دادن.نماز اول وقت.توکل به خدا.امید داشتن.مبارزه.خود را به کاری مشغول کردن.احساس تنفر از گناه.دوری از تنهایی.

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

خوب قانون سوم رو می زاریم،قانون مراقبة که شامل:کنترل نگاه و ذهن،عفت به خرج دادن،شرط کردن در صبح،مراقبت در طول روز و کنترل شکم.محاسبه در اخر شب.

این قانون به این صورته که ما باید اول صبح با اعضا و جوارحمون شرط کنیم که گناه نکن و خدا را اطاعت کنند.در طول روز تا وقتی که می خوابیم باید مراقب این اعضا باشیم.و قبل خواب محاسبه کنیم،اگه کار خوبی کردیم خدا رو شکر کنیم و اگر لغزشی داشتیم استغفار کنیم و در صدد جبران بر بیایم.

من یه متنی رو برای انجام مشارطه در اول صبح آماده کردم که این رو از اطراف،کتاب ها و سایت ها جمع آوری کردم.از شما دوستان می خوام که این رو یادداشت کنید.

1- مشارطه و پیمان گیری:

من جز سرمایه ی گران بهای عمر کالایی ندارم،شاید امروز روز آخرم باشد که عمر دارم،اگر از دست برود و کار درستی انجام ندهم،دیگر سرمایه ای برایم باقی نمی ماند و تمام هستی ام از دست می رود"و العصر ان الانسان لفی خسر الا الذین امنو و عملو الصالحات و تواصو بالحق و تواصو بالصبر" و برای قیامت چیزی در عوض آن کالای عمر بدست نیاورده ام که با آن سعادت ابدی را بخرم.با از دست رفتن این سرمایه،من گرفتار خسران عظیم می شوم،مگر این که کالایی از آن گران بهاتر و ماندگارتر بدست آورم،این کالا:"مگر کسانی که ایمان آورده و اعمال شایسته و صالح انجام داده اند،و یکدیگر را به حق سفارش کرده و یکدیگر را به شکیبایی و استقامت توصیه نموده اند." فکر کن عمر تو پایان یافته و از مشاهده ی حوادث بعد از مرگ و دیدن حقایق تلخ و ناگواری که با کنار رفتن حجابها آشکار می شود،سخت پشیمان شده ای و فریاد برآورده ای:"ای فرشتگان پروردگار،خواهش می کنم مرا باز گردانید تا عمل صالح انجام دهم در برابر کوتاهی هایی که کرده ام." باز فرض کن پاسخ نمفی "کلّا" را از آن ها نشنیدی و به درخواست تو عمل کردند و امروز به جهان بازگشته ای،بگو چه کاری برای جبران کوتاهی ها و تقصیرات گذشته می خواهی انجام دهی؟
ای نفس،تو را در مورد اعضاء هفتگانه یعنی چشم،گوش،زبان،دست،پا،شکم و فرج(آلت جنسی)،سفارش می کنم،این ها خدمتگذاران و سر بر فرمان تو دارند،آیا می دانی جهنّم هفت در دارد،و از هر دری گروه خاصّی از گناه کاران وارد می شوند؟آیا می دانی که این درهای هفتگانه احتمالا برای کسانی است که با این اعضای هفتگانه عصیان کنند؟بیا و با کنترل دقیق این اعضاء درهای دوزخ را به روی خود ببند،و درهای بهشت را به روی خود بگشا.ای نفس تو را به مراقبت از این اعضا سفارش جدّی می کنم.که این نعمت های بزرگ الهی را در طریق معصیت او به کار نگیری،بلکه این مواهب عظیم را تنها وسیله ی اطاعت او قرار دهی.ای نفس مراقب باش.

لطفا این رو یادداشت کنید،چون قراره از این بعد اول صبح مشارطه کنید.

سلام بچه ها اومدم واسه اعلام پاکی پاک پاکم تا عید انشاالله
سلام
عيد الزهرا تون مبارک

بسيار عالي داداش پشت کار دمت گرم

فقط يه چيزي: اي مشارطه که وگفتي يعني چه`؟

START AGAIN

From 93/2/3
Kool

خب بعد از مشارطة باید در طول روز مراقب باشیم به این صورت:

2- مراقبت:

بعد از مرحله یپیمان گیری نوبت به مرحله عمل به پیمان و تداوم آن می رسد.
باید در طول روز در تمام حالات مراقب نفس باشیم که به تعهدی که بسته ایم عمل کنیم.انسان باید در همه حال مواظب و خودبیدار باشد.خدا را همواره حاضر و ناظر بداند و پیمانش را به یاد داشته باشد،که اکر یک لحظه غفلت کند ممکن است شیطان و نفس امّاره در اراده اش رخنه کنند و از عمل به تعهد بازش بدارند.
امیرالمومنین علیه السلام فرمود:عاقل کسی است که همواره مشغول جهاد با نفس باشد،در اصلاح آن کوشش نماید،و از هوی هابازش بدارد و به این وسیله او را در تملک خویش در آورد.انسان عاقل با اشتغال به نفس از دنیا و آنچه در دنیا است بیزار خواهد بود.
فرمود:هر کس که در داخل نفسش بازدارنده ای داشته باشد از جانب خدا برایش حافظی گمارده می شود.
و فرمود:اعتماد و خوشبینی به نفس از استوارترین فرصت های شیطان می باشد.
انسان مراقب و خودبیدار،همیشه به یاد خداست و خود را در محضر خدای متعال می بیند.هیچ عملی را بدون تامل و تفکر انجام نمی دهد.اگر گناه و معصیتی پیش آمد فورا به یاد خدا و حساب قیامت می افتد و ترک می کند.عهد و پیمانش را فراموش نمی کند و به این وسیله نفس خویش را همواره در کنترل و تملک دارد،و از بدی ها و زشتی ها بازش می دارد.این برنامه یکی از بهترین وسائل تهذیب و تزکیه ی نفس می باشد.به علاوه انسان مراقب در طول روز،همواره بیاد واجبات و مستحبات و انجام وظیفه و عمل صالح و خیرات می باشد.سعی می کند نماز را در وقت فضیلت و با خشوع و حضور قلب انجام دهد.آنچنان که گویا آخرین نماز اوست.در همه حال و همه کار به یاد خداست.اوقات فراغت را بیهوده تلف نمی کند و برای امر آخرت از آن ها استفاده می نماید.قدر اوقات را می داند و از هر فرصتی برای تکمیل نفس تلاش و جدیت می کند.به مقدار توانش در انجام مستحبات کوشش می نماید.چه خوبست انسان خودش را به انجام بعض مستحبات مهم عادت بدهد،ذکر خدا و یاد خدا در هر حالی برای انسان امکان پذیر است.
مهم تر این که انسان می تواند با اخلاص و قصد قربت همه ی اشتغالات روزانه اش را در مسیر عبادت و سیر و صعود الی الله قرار دهد.حتی کسب و کار و خوردن و آشامیدن و خوابیدن و نکاح و سایر کارهای مباح را بوسیله ی اخلاص و نیت می توان جزئ عبادات قرار داد.کسب و کار اگر به قصد تهیه ی روزی حلال و خدمت به خلق خدا باشد عبادت است،همچنین خوردن و آشامیدن و استراحت کردن اگر مقدمه ی زنده ماندن و بندگی خدا باشد عبادت محسوب می شود.بندگان خاص الهی همیشه چنین بوده و هستند.

سلام

پاسخی دیگر

باران.. (امروز در ۰۷:۵۶ صبح)
پاسخ سلام ..عذرتقصیر جهت تاخیر

اون روزا ما دنبال روشی بودیم برای کنترل ذهنمون..یعنی فکر آلوده که می ومد باید باهاش چه کنیم؟

استرس و ناراحتی روی من تاثیر منفی زیادی داشت سعی کردم اون رو کنترل کنم

یعنی دیدم چی میشه که حالم بد میشه اون عوامل و سعی کردم حل کنم...اینجوری خود به خود اینم حل میشه [تصویر:  1.gif]

چیزی که تا الان مشترک بوده.رابطه ی قوی با خدا.تفکر مثبت.شرط کردن در صبح.مراقبت در طول روز.قرآن خوندن.خدا رو همیشه ناظر دیدن.ارتباط با همدیگر.روزه.داشتن انگیزه مثلا پیروزی در مسابقه.کنترل نگاه و ذهن.برداشتن قدم در راه ترک.عفت به خرج دادن.ایمان و اعتماد به نفس و روحیه برای ترک.اراده به خرج دادن.نماز اول وقت.توکل به خدا.امید داشتن.مبارزه.خود را به کاری مشغول کردن.حل کردن و خذف عوامل شکست.

سلام
پسرا

سلام جوونا

سلام نوجوونا

خواستم اول شهادت امام یازدهم رو خدمت شما تسلیت بگم

و بعدشم این مطلب که امروز ذهنم رو مشغول کرده رو بگم که یکم باهم فکر کنیم

خداییش
امروز بعد شهادت امام یازدهم
آغاز امامت امام زمان هست

آیا تا حالا شده
یه نیم ساعت وقت بزاریم
فکر کنیم دلایل اینکه
امام دوازدهم
غائب شده
چیه؟

گرچه خود امام می گن بهره بردن از من مثل خورشید پشت ابر هست
خوب برای چی امام رو صد در صد نداشته باشیم!!!!!

مشکل از کجاس

میشه فکر کنید و جوابمو بدین

باور کنید ، اینجا که میام کلی انرژی می گیرم...
دلیلشم
وجود گلهایی مثل شماست...

دعام کنید ... 303
[تصویر:  %D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8...7-6-62.gif]
ورزش دشمن خـ . ا

« اگر لذتِ تَرک لذتِ را بدانی/ دگر لذتِ نفس را، لذت نخوانی»
لیست افراد برای قولنامه پاکی تا نوروز

[b]محسن 72
حسام 313
رامتین
اهورا
آسمون آبی
تراولر
اسنایپر
عموسعید
مرد
پشتکار
یگانه
ابول
بچه دهات
آرشام
آزاد
بابابزرگ
روزبه
بی تاب

[/b]
توجه کنید که از فردا یعنی دوم بهمن تا 30 اسفند یعنی 58 روز
در هر ماه یک شسکت قابل بخشش و بیشتر از این حذف از قولنامه و یک اعتبار منفی
اصلی ترین هدف پاک بودن در این مدت ـه و قوانین صفت وسخت هم نداریم
همین ها رو داشته باشین تا اگر قوانینی بود بهش اضافه کنیم
مرسی
[تصویر:  51960705784679108839.jpg]
سلام بچه ها
مرد جان اسم منم بنويس
پاکي تا نوروز يوهووووووو

آقا من به يه نتيجه اي رسيدم بعد از حساب رسي خودم فهميدم دوباره توي اومدن به کانون دارم زياده روي مي کنم.
علتي که يه مدتي نيومدم هم همين بود.
چون تلپ تو گروه بودم يه غرور ويه اعتماد به نفس کاذبي پيدا کرده بودم و فکر مي کردم ديگه نميشکنم ولي وقتي ميشکستم روهم در هم ميشکست برا همين يه مدتي نيومدم.
حالا مي خوام فقط روزي دو بار بيام کانون تا هم افراط نکرده باشم و هم تفريط نکرده باشم.

داداش پشت کار قولنامه هات خيلي باحاله.به کمکشون تونستم اشکالات کارمو پيدا کنم.

آقا يه سوال ديگه من توي حموم بيشتر ميشکنم.
چيکار کنم؟در طول روز کنترل افکار و نگاه و زبون رو دارم و حواسم هست.

ممنون

يا مهدي (عج)
داداش عليرضا اين اي دي ما فک کنم تعليق شده يه کاريش بکن من نمي دونم چي کار کنم.
نمي تونم پ خ هامو بخونم.
ممنون

START AGAIN

From 93/2/3
Kool

(1391 بهمن 1، 13:14)محمد رضا3002 نوشته است: داداش پشت کار قولنامه هات خيلي باحاله.به کمکشون تونستم اشکالات کارمو پيدا کنم.

آقا يه سوال ديگه من توي حموم بيشتر ميشکنم.

ممنون

يا مهدي (عج)
داداش عليرضا اين اي دي ما فک کنم تعليق شده يه کاريش بکن من نمي دونم چي کار کنم.
نمي تونم پ خ هامو بخونم.
ممنون

سلام

خوبی؟

اگه مرد اجازه بده یه قول نامه عالی رو اجرا می کنیم.Khansariha (18)
مدت زمان حموم رفتنت رو کاهش بده یا در حموم رو باز بزار.
پ خ خیلی وقته برای همه بسته شده .

ممنون

(1391 بهمن 1، 13:14)محمد رضا3002 نوشته است: آقا يه سوال ديگه من توي حموم بيشتر ميشکنم.

ممنون

يا مهدي (عج)
سلام داداش

الهی من به فدای اون روح ملکوتیت که سوالتو می پرسی و نمی زاری تو ذهنت بمونه...

داداش من خودم سرمو اصلا با شامپو نمی شورم
اگه شسته بودم الان کچل شده بودم4fvfcja

رفتیم سراغ گیاهان دارویی
با اجازت چون تو احادیث از سدر خیلی تعریف شده
ولی خیلی برای مو خوبه

وقتی میرم حمام
سدر رو می زنم به سرم
و نیم ساعت باید تو حمام باشم
خوب وقتی میری حمام
از اونجایی که طبق احادیث حمام خانه جناب شیطان رجیم هست
و بدن هم عریان می باشد
خوب