امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

حسام جان نوبت توم میشه ... نوبت پاکیت ... غصه نخور ... 5353
منم وضعم خیلی خراب بود .هنوزم لبه پرتگاهم... اما خب خدا هنوز منو دوس داره ... فعلا دووم اوردم .
توم میتونی رفیق ...
 أَلَا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ

آگاه باشید، تنها با یاد خدا دلها آرامش مییابد!  

وَالَّذِينَ عَمِلُواْ السَّيِّئَاتِ ثُمَّ تَابُواْ مِن بَعْدِهَا وَآمَنُواْ إِنَّ رَبَّكَ مِن بَعْدِهَا لَغَفُورٌ رَّحِيمٌ. (الأعراف . آیه 153)

و كسانى كه مرتكب گناهان شدند آنگاه توبه كردند و ايمان آوردند قطعا پروردگار تو پس از آن آمرزنده مهربان خواهد بود.
حسام جان عالیه داداش ...Khansariha (46)

یه پیشنهادی دارم داداش  .. از دید پیشرفت به برنامه هات نگاه کن داداش .. هر برنامه ای که داری واسه ترکت ... و کلا و..

خیلی ایده ال گرایانه نگاه کنیم ، ممکنه با یه شکست و ... خیلی بد وا بدیم و ناامیدی ستی بیاد سراغمون ..

اما اینطور بهش نگاه کن که قراره پیشرفت کنی ...

هر راهکاری که مد نظرت هست .. رو انجام بده ..ان شالله که دائمی باشه ..اما اگر هم یه جا به شکست خورد ..ناامید نشو ..این مهمه ... دوباره بلند شو ... و همونو ادامه بده ... تا هربار پیشرفتتو ببینی ... باید استقامتت زیاد شه ...

گفتی تو نمازت حظور قلبت نداری ... دقیقا همین دید هم رو نمازت داشته باش ... به همراه کمی اجبار ...

باید مجبور کنی خودتو که به نماز احترام بذاری ...
 به اینکه اگه یه رب برای نمازم وقت بذارم نه دنیا تموم میشه نه مانع کارهام میشه ...
این اجبار فقط برای شاید ده پنزده روز نیازه  ... اما بعد مدتی ذهن و روان عادت میکنه  و لذت بیشتری هم داره نماز  و اون قساوت هم از بین میره ..
و یه چیزه دیگه اینه که تعقیبات نمازت هم تداوم داشته باشه ...
اینو بهت قول میدم ... چون کاریه که خودم میکنم ...

ان شالله هرکاری که میکنی ، هر برنامه ای که داری ، تداوم داشته باشه ...

دوست داریم حسامی رو ببینیم که اگه یه جایی هم زمین خورد دوباره همون راه درستش رو ادامه  بده و نزنه زیر همه چی

ان شالله که از حرفای همه بچه ها استفاده کرده باشی  ... و پیشرفتتو ببینیم قهرمان Khansariha (46)

یا علی 53
شگفتا هر چه ترا به يادم بياورد، زيباست .

بوی نمور کوچه و کلمات ..
نگاه مورب کسی که از انتهای بن‌بست باز آمده است ..
و دستها، دامنه‌ها، روزنامه‌های عصر، پتوی کهنه‌ای بر هره‌ی ديوار ...
هرچه ترا به يادم بياورد، زيباست.

[تصویر:  0607.jpg]
داش حسام

پدر و مادر من و شما حاضر هستن جای ماها عذاب بشن؟

این چزا رو بزار کنار.تو باید این گناه رو بزاری کنار به هر قیمتی.

این راه رو امتحان کن.حداقل دو روز فقط نون و نمک بخور.

چرا از امام علی الگو نمی گیریم؟

" با  تشنگی و گرسنگی با نفسهایتان مبارزه کنید همانا پاداش این کار همانند پاداش مبارزه در راه خداست" خاتم الانبیا (ص)

این جمله ی بالا یعنی چی؟به نظر شما جمله ی تو خالی و بی معنیه؟!!چرا اعتماد نمی کنید؟!!این جمله از طرف پیامبره .خدا می گه هر چی پیامبر می گه ما بهش وحی کردیم.خدا این جمله رو به پیامبر وحی کرده.چرا راحت از کنارش رد می شیم؟!!من واقعا تعجب می کنم این راه جلومونه ولی زانوی غم بغل گرفتیم و می گیم آیا راهی هست؟!!آقا جان نابرده رنج گنج میسر نمی شود.خودمون رو خسته نکنیم.بدون زحمت نمی شه.

"عملی دوست داشتنی تر از گرسنگی و تشنگی در نزد خدا نیست" پیامبر اعظم(ص)
به نظر شما این جمله هم بی دلیله؟!!مگه در این کار چیه که خدا اینقدر دوست داره؟نکنه فکر می کنید خدا دوست داره زجر بکشیم؟!!چرا بهره نمی برید؟دیگه پیامبر چطوری حالیمون کنه که این راهشه؟

برترین شما روز قیامت در نزد خداکسی است که گرسنگی و تشنگی بیشتری کشیده باشد

هر کی می خواد تو قیامت از بقیه بهتر باشه!!اگه عاقل باشیم با این اشاره ها می فهمیم.

نماز مگه برای حضور قلب و دیدن خدا در نماز نیست؟مگه حضور قلب باعث نمی شه که از این گناه فاصله بگیریم؟پس آیا حضور فلب به معنی دیدن خدا با قلب نیست؟ در نتیجه به جمله ی پایینی مراجعه کنید.

گرسنگی بکشید و بر بدنهاییتان سخت بگیرد شاید دلهایتان خداوند متعال را ببیند

در حدیث معراج خداوند پرسید : ای احمد ! آیا آثار روزه را می دانی ؟ پاسخ داد : خیر . خداوند فرمودند : نتیجه روزه کم خوری و کم گویی است . و آن حکمت را به ارمغان می آورد و حکمت معرفت را در پی دارد و معرفت یقین را .و وقتی که بنده ای به یقین رسید باکی ندارد که چگونه روزگار را سپری کند . در سختی یا آسانی و این مقام خوشنود هاست . وهرکس طبق خوشنودی من رفتار کند ، سه خصلت را به او می دهم : شکری که نادانی همراه آن نباشد ، یادی که فراموشی نداشته باشد و دوستی که دوستی من را بر دوستی آفریدگانم ترجیح دهد . هتگامی که اورا در دل بندگانم انداخته  و چشم قلب اورا به عظمت جلالم می گشایم و علم آفریدگانم را از پنهان نمی دارم ، در تاریکی شب و روشنایی روز بااو مناجات می کنم تاآنجا که سخن گفتن و همنشینی او با بندگانم قطع شود و کلام خود و فرشتگانم را به گوش او می رسانم و اسراری راکه از بندگانم پنهان کرده ام برای او آشکار می کنم ، عقل اورا غرق درشناخت خود کرده و درک او را بالا می برم ، مرگ را براو آسان می کنم تا وارد بهشت شود و وقتی که ملک الموت او را ملاقات کند ، به او می گوید : آفرین برتو و خوشا به حالت ! خوشا بحالت !خداوند مشتاق تواست خداوند می گوید : این بهشت من است ، درآن بخرام و خوش باش و در همسایگیم ساکن شو .روح انسان می گوید :خدایا خود را به من شناساندی و با این شناخت از جمیع آفریدگانت بی نیاز شدم . قسم به عزت و جلالت اگر خوشنودی تو در این است که قطعه قطعه شده یا هفتاد بار به بدترین شکل کشته شوم خوشنودی توبرای من دوست داشتنی تر است آنگاه خدای متعال می فرماید : به عزت و جلالم سوگند ، هیچگاه مانعی بین خود و تو قرار نمی دهم ، تا هر وقت خواسته باشی برمن وارد شوی ، که با دوستان خود چنین کنم .››

یکی از چیزهایی که با بندگان خدا قطع میشه حتما همین نگاه های گناه آلود به عکس و فیلم  حرام و.... هست .

ممنون

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
گرسنگى كشيدن، چه نيكو ياروى براى پاك‏دامنى است! امیرالمومنین علی بن ابی طالب صلوات الله و سلامه علیه

والله قسم این حدیث ها رو باید با طلای خالص نوشت ،قاب کرد جلوی چشم خودمون.

من به این حدیث ها یقین کامل دارم.چون باعث شد 210 روز پاک باشم.

گرسنگى كشيدن، چه نيكو يارى دهنده اى بر سركشىِ نفْس و شكستن عادت آن است.امام علی علیه السلام

از فواید گرسنگی:

شکستن شدت شهوات و نیروهایی است که باعث انجام گناهان کبیره شده و سبب هلاکت انسان می شوند . چون بیشتر گناهان کبیره از شهوت سخن گفتن و شهوت جنسی بوجود می آید و کم کردن این دوشهوت باعث مصون ماندن از خطرها می شود

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

سلام 
پشتکار عزیز ممنونم بابت حرفای قشنگ و مفیدت. 
واقعا همینطوره . گرسنگی خیلی تاثیر داره تو رفتار انسان واسه همین خداوند متعال "روزه" رو واسه ما مقرر کرده. و هیچ کار خدا بی حکمت نیست.
خودم که کلا به غذا اهمیت نمیدادم و نمیدم اما تو این چند روز باز سعی کردم گرسنگی بیبشتری بکشم . 

اما در مورد اهمیت غذا :

1- وَلَا رَطْبٍ وَ لَا يَابِسٍ اِلّا فِي كِتَابٍ مُبينٍ . ( انعام ۵۹ ) . 
۲- وَ نَزّلنَا عَلَيكَ الكِتَابَ تِبيَاناً لِكُلِ شَي هُدي و رَحْمَة وَ بُشْرَي لِلْمُسْلِمِينَ . ( نحل ۸۹) . 
۳- وجود ۱۶۰ آيه در مورد تغذيه در قرآن كريم . 
۴- وجود چهار كلمه‌ فلينظر در قرآن كريم . 
۵- اختصاص دو كلمه فلينظر به غذاي انسان . 
۶- وجود چهار كلمه شفا در قرآن . 
۷- شِفا يعني درمان، بهبودي و سلامتي. 
۸- شَفا يعني بيماري و كسالت و از دست دادن سلامتي. 
۹- اختصاص شفا به يكي از مواد غذائي ( عسل ). 
۱۰- اختصاص شفا به قرآن در سه مورد ديكر . 
۱۱- بدون غذا زندگي و ادامه حيات مفهومي ندارد = مرگ . 
۱۲- غذاي انسان داروي او و داروي او غذايش بايد باشد . 
۱۳- نوع تغذيه در رفتار و اعمال انسان تاثير بسزائي دارد . 
۱۴- از اهميت غذا اين كه در زندگي اخروي به انسان آن را به عنوان پاداش مي دهند.
مهمترین نکته به نظر من همون مورد 13 هست که نوع غذا هم در اعمال و رفتارمون تاثیر داره! 

توجه: همه موجودات در جهان هستي طبق غريزه و فطرت خود غذا مي خورند. به جز انسان كه از غريزه و فطرت خود عدول مي كند و هرج و مرج را اشاعه مي دهد. (روم ۳۰) 

۷- نوع تغذيه در رفتار و كردار آدمي اثر بسزائي دارد و مي تواند او را سخي و يا شقي كند. 
خداوند متعال در اين زمينه بيان زيبائي دارد، كه مي فرمايد: 

يَا اَيّهَا الرّسُلِ كُلُوا مِنَ الطّيّبَاتِ وَاعْمَلوا صَالِحاً اني بِمَا تَعْمَلونَ عَليمٌ. ( سوره مباركه مومنون آيه‌ ۵۱). 

يا در جاي ديگر خداوند متعال چنين مي فرمايد: 

مَيْتَهً اَوْ دَمَاً مَسْفوحاً اَو لَحْمِ خِنزير فَانّه رِجْسٌ. ( سوره‌ مباركه انعام آيه‌ ۱۴۵). 

نتيجه: از دو آيه‌ فوق چنين مي گيريم كه غذاي روزمره انسان چقدر در زندگي تاثير بسزائي را دارد! 
الف : مي تواند او را سعادتمند كند و به سرچشمه‌ نور و حكمت سوق دهد. (پيامبر اسلام). 
ب : همچنين انسان شقي و پليدي ببار آورد. (نوع تغذيه). 

منبع : طب قرانی 

وَالَّذِينَ عَمِلُواْ السَّيِّئَاتِ ثُمَّ تَابُواْ مِن بَعْدِهَا وَآمَنُواْ إِنَّ رَبَّكَ مِن بَعْدِهَا لَغَفُورٌ رَّحِيمٌ. (الأعراف . آیه 153)

و كسانى كه مرتكب گناهان شدند آنگاه توبه كردند و ايمان آوردند قطعا پروردگار تو پس از آن آمرزنده مهربان خواهد بود.
بچه ها امسال سال خوبی برای من نیست.
تا قبل از عید 63 روز پاک بودم اما 5 فروردین شکستم. بعد از اون هر 2 هفته یکبار پاک بودم اما بعدش دوباره گناه میکردم اونم چندین بار در روز.
دارم افسردگی میگیرم، هرکاری میکنم نمیتونم خودم رو نگه دارم.
با ایکه جدیدا شاغل شدم و اوغات فراغتم رو پر کردم اما در یک لحظه نفس میاد سراغم.
نمیدونم چیکار کنم.
دیگه ناامید شدم.
امروز صبح هم دوباره 3 بار شکستم.
دارم خودم رو نابود میکنم.
خدایا کمکم کن...

فاصله بین مرگ و زندگی فاصله بسیار کوتاهیست,یک لحظه است,ما سرگرم زندگی هستیم و غافلیم از این حرکتی که همه بسمت لقاالله می کنند. همه هم خدا را ملاقات می کنند,هرکسی یک جور,بعضی ها واقعا رو سفید خدا را ملاقات می کنند.
باید سعی مون این باشه که رو سفید خدا رو ملاقات کنیم, از حالا تا یک لحظه دیگه هیچ نمیدانیم که ما از این مرز عبور خواهیم کرد یا نه.
از خدا بخواهیم مرگ ما مرگی باشه که خود اون مرگ هم باعث روسفیدی ما بشه.
انشاالله...
[تصویر:  05_blue.png]
رسول خدا ـ علیه السّلام ـ می‌فرماید: «هر کس، که با دست شهوتش را بیرون کند ملعون است
مضرات معرفتی عمل استمناء طبق روایات ،دوری از رحمت خدا و اهل بیت علیهم السلام خواهد بود

اینو خوندم دلم لرزید! خدایا ما چقدر بد هستیم.

(1392 خرداد 19، 9:22)hossein-gh نوشته است: بچه ها امسال سال خوبی برای من نیست.
تا قبل از عید 63 روز پاک بودم اما 5 فروردین شکستم. بعد از اون هر 2 هفته یکبار پاک بودم اما بعدش دوباره گناه میکردم اونم چندین بار در روز.
دارم افسردگی میگیرم، هرکاری میکنم نمیتونم خودم رو نگه دارم.
با ایکه جدیدا شاغل شدم و اوغات فراغتم رو پر کردم اما در یک لحظه نفس میاد سراغم.
نمیدونم چیکار کنم.
دیگه ناامید شدم.
امروز صبح هم دوباره 3 بار شکستم.
دارم خودم رو نابود میکنم.
خدایا کمکم کن...
سلام حسین جان 303
داداش گل، آروم باش... چقدر پر اضطراب... Khansariha (18)

ناامید باشی از چی؟ از خودت یا از لطف خدا؟
که هر دوش اشتباهه و در ناامیدی بسی امید است...

خوبه که سرتو شلوغ کردی و اوقات فراغتتم پر کردی...
خودت فکر می کنی علت این شکستا چیه؟
سهل انگاری نماز؟ فشار عصبی و روانی؟ از یادت بردن هدفت از پاکی؟ عامل های محرک؟
خودتی که می تونی گره کارتو پیدا کنی... 
پیداش کن و بگو ما هم کمکت کنیم...

همون لحظه که نفست اومد سراغت و می خواست گولت بزنه...
اول چند تا نفس عمیق بکش...
بعد هم بهش بگو:
(1392 خرداد 16، 15:41)مجتبی نوشته است: "به نفست بگو بی حوصله میشی وقتی میشکنی تا چند ساعت بعدش حال هیچ کاریو نداری حوصله نداری گاهی عقلت توی اون لحظات دری وری میگه یکم عقلت مست میشه و به چه کنم چه کنم میفتی . توی تصمیمات و برنامه ات دچار بی ارادگی و بی حوصلگی و بی حالی میشی .

به نفست بگو چقدر خواب کافی  و نشاط کافی خوبه . بش بگو روزهای بعد پاکی براش لذت بخش تره بش بگو لذات دیگه رو با پاکی توی روزهای بعد از پاکی بیشتر میشه چشید ،  دیگه چشمها و دماغ و حس چشایی گریپ نیست . میشه از دیدن یه منظره بیشتر لذت برد . میشه با آرامش و خلوت فکری بهتری خوابید .

میشه هم دردی و درک بهتری با بقیه داشت . بخدا وقتی پاک باشی آب که میخوری باش حال میکنی و لذت بستنی خوردن رو بیشتر میفهمی ! 

این ها رو بنفست بگو .

بگو تو بی نظمی و بی خوابی رو دوست داری که میشکنی ؟ 
تو بی قراری و بی حوصلگی و تشویش فکری رو دوست داری که میشکنی ؟ 
تو حس گناه و پوشوندن وجدان رو دوست داری که میشکنی ؟ 
بش بگو تو حال بد و بی تمرکزی رو دوست داری ؟ 
تو چه کنم چه کنم و گیجی و تردید رو توی تصمیمات  زندگیت دوست داری که میشکنی ؟ 

مرتب بس بگو و بشمار . بعد خود نفست میگه بیا دیگه نشکنیم ! بیاد خود نفست بگه من طرف لذت پاکیم . طرف لذت ارامشم . طرف لذت شهوتم منتها پاکش و به موقعش توی خواب . بیاد بگه طرف لذت بردن از غذا ها و منظره ها و میوه هام .

بیاد بگه نمی خوام با یه شکست  خ.ا ، غدایی که میخورم رو کوفت کنم! 
 نمی خوام گردشی که با دوستم میرم رو از کم درکی و بی حو صلکی باش کوفت کنم .!
 خودش میاد میگه نمی خوم انقدر تحملم کم بشه که  بواسطه شکست که نتونم یه ساعت بشینم درس بخونم و یه ساعت نشستن بر ای درس برام عذاب باشه . 

دوستانه باش حرف بزن 
بلاخره برای شکستت لحظه قبلش توجیهی میاری 
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

حسین جان منم وقتی میشکستم، دو سه بار تکرار میکردم گناهمو . 
به خودت تلقین نکن. انرژی منفی نده .اینجوری بیشتر نابود میشی ! 
اون پاکی های خودت رو بیاد بیار . قبول کن که میتونی . 
این یه حالت روحی- روانیه. باید روانشناس خودت باشی . نفستو بشناسی بعدشم کنترل و دوری از افکار نامربوط.

سلام دوستان

ببخشید واقعا معذرت می خوام که این حرف رو می زنم.

وقتی نمی تونید جلوی شهوت رو بگیرید چرا صیغه نمی کنید؟

من کافیه به دامادمون یه اشاره کنم تا برام ردیف کنه.

چرا دنبال این قضیه نمی رین؟

گناه کوچیکی نیستا می فهمین یا نه؟

می ارزه حتی در مبارزه با اون آدم جونش رو از دست بده.چرا راحت از کنارش می گذرید؟

دنبال صیغه بگردید تا شهوتتون از راه درست ارضا بشه و به گناه نیوفتید.

اگه اراده کنید راحت می تونید پیدا کنید.

اگه بحث پوله که اگه تمام دنیا رو بدیم تا گناه نکنیم باز می ارزه.

خوب چی می گین؟

اتفاقا سخت نیست.

یه چرخ بزنی توی شهر راحت پیدا می شه.

چطور واسه گناهش پیدا می شه واسه حلالش پیدا نشه؟!!

تازه پولم بهش می دی حلال هم هست قبول کردنش هم برای طرف راحت تره.

هر مدت هم که بخوای صیغه می کنی.از یک ساعت بگیر تا هر وقت دلت بخواد.

به نظرم حلالش راحت تره.مشکل ما می دونی چیه؟

مشکل ما اینه که واقعا نمی خوایم گناه نکنیم.اگه ما بخوایم واقعا پاک بمونیم،دست به هر کاری میزنیم که پاک بمونیم حتی اگه بمیریم.

همین عصری برو یه دور بزن چند تا اگه پیدا نکردی هر چی می خوای بگو.البته انشالله

(1392 خرداد 19، 15:44)MohseN72 نوشته است: سلام
مم می خام اینجا درد و دل کنم ی کم
تو خونه همه مشکل منو می دونن
خیلی احساس بدی دارم:11:
احساس می کنم هر روز جلو همه خورد میشم:11:
داداشم ک هی نمک می پاشه:11:
هر روز ک می گذره مشکلاتم با خانواده بیشتر میشه:11:
ب خاطره همین مسئله
دیگه نمی دونم چیکار کنم
آدم ک آبروش میره
دیگه بر نمی گرده:11:
منظورت اینه که میدونن خ آ؟
از کجا می دونی ؟مطمینی یا شک داری؟از کجا فهمیدی؟مستقیم بهت گفتن؟یه کم توضیح بده
داداشت نمک می پاشه یعنی مزه می ریزه یا نمک رو زخم می پاشه؟میتونی بگی چی میگه
راستش فک می کنم شاید خیال می کنی

در ضمن آدم آبروش که می ره با گذر زمان بر می گرده
الان دوره بی آبرویی هاس همه گناهکارن!
مخصوصا وقتی قضیه تو خونواده هس  همه میزنن به فراموشی یا اینکه وانمود می کنن نمی دونن یا اصلا راجع بهش حرف نمی زنن.
راستش رفتار برادرت جالب نیس البته اگه کوچیکتره خیلی دور از انتظار هم نیس
یه کم موضوع رو بشکافی بهتره
افشین 840 / 17 خرداد / 313
کوروش کبیر:
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک بسپارند تا اجزا بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد.
این که خیلی بده . ... 1276746pa51mbeg8j 
سعی کن این ذهنیت داداشتو عوض کنی .بذار بفهمه که دیگه اینکارو نمیکنی ...

بچه ها ای کاش اراده من حقیر هم برای ترک مثل شماها بود. خوش به حالتون. من که دارم بدجوری شکست می خورم. هر کاری می کنم جواب نمیده. از خدا بخواید به دادم برسه
به نام یگانه خدای هستی
ارادتمند شما

diamond111

[تصویر:  8.gif]

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 8 مهمان