امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

سلام ب همه مهربونا  Khansariha (2)
14 صلوات برای امید عزیز 
14 صلوات برای امیر حسین عزیز
(1397 تير 11، 14:37)امیرحسین خان نوشته است: گام چهارم:

تو این مرحله باید تعیین کنیم می خوایم فکرمون(خیالمون) کدوم سمت بره؟

ما همیشه می گیم: "نه، فکرم نباید اون سمت بره" خب؛ این که شد توی زمین دشمن بازی کردن! شما خودت خیالت رو جهت دهی کن، و به محض انحراف از جهت جلوی حرکتش رو بگیر.

همونجور که توی اون لینکی که دادم نوشته، خیال مثل یک پرنده چموش می مونه که اگه آزادش بذاریم به هرزه گردی دچار می شه.
پس ما نباید اجازه بدیم خیالمون آزاد شه. هر چه بیشتر تو این مرحله موفق باشیم، توی مبارزه با نفس هم موفق تر خواهیم بود.

بنابراین تمرین بعد:

10 موضوع رو بنویسید که دوست دارید خیالتون رو به سمتشون هدایت کنید.
این موضوعات رو هم مثل همون هدایت کننده های خیال، جایی بنویسید و همیشه پیشتون باشن.

گام پنجم:
شما می تونید اجازه بدید خیالتون به جهت هایی غیر از 10 مورد بالا بره، اما باید به جایی برسیم که هیچوقت خیالمون خودش آزادانه حرکت نکنه! مثال عرض می کنم، اگه شما می خواید امروز تماما فکرتون درس باشه. وقتی دیدید فکرتون رفته سمت صدقه دادن؛ با این که کار خوبیه، اما چون آزادانه حرکت کرد باید جلوش رو بگیرید. می تونید خودتون برنامه ریزی کنید براش: چون موضوع مهمیه، از الان تا ده دقیقه دیگه راجع بهش فکر می کنم. اما حق نداری آزاد بمونی!
اینجوریه افسار خیال رو در دست می گیرید ان شاءلله

تمرین:
یک عدد کش دور دستتون بندازید، هر زمان خیالتون آزادانه حرکت کرد، کش رو بکشید و بزنید به دستتون(البته خیلی محکم نزنید که آسیب برسه) و از ادامه پرواز آزاد خیال جلوگیری کنید. اگه دیدید موضوع خوب و لازمیه، خودتون بهش جهت دهی کنید و در غیر اینصورت فراموشش کنید.

اصلاً این عنصر ضبط نگاه و ضبط خیال که جناب امیرحسین خان بَرِش تأکید داره، همانطور که گفتم به نظر من پاشنه آشیل (یا اگر بخواهیم به فارسیش بگیم، چشم اسفندیارِ) ترک خ.ا هست. بحث نگاه یه چیزه بحث خیال خیلی فراتر از اونه. اگر چشم ما عادت کنه به هرزه گردی و در کوچه و خیابان و در فضای مجازی، هر صحنه وسوسه انگیز و خلاف شرع و عرف رو نگاه کنه، این نگاه کردن یه چیزه. ائمه معصومین گفتن نگاه به نامحرم مانند تیری از جانب شیطان است. حالا اگر صرفاً همین نگاه کردن بود و قضیه در همین جا تموم می شد، شاید بشه گفت آنقدر آسیب زا نیست. آسیب اصلی وقتی به وجود میاد که به دنبال نگاه، احساس و فکر هم درگیر بشه. فکر اینکه کاش این خانم الآن متعلق به من بود و کاش بهش دسترسی داشتم و بعد بزرگنمایی جزئیات اندام و چهره اون برای خودمون، باعث میشه فکر و ذهنمون مرتب درگیر باشه و دیگه جایی برای فکرها و مطالب مثبت و لازم زندگی در مغز باقی نمونه. این ها رو من تجربه کردم و واقعاً آسیب دیدم. بعد هم یه احساس حقارتی به آدم دست میده که به قول آن دوستمان در وبسایتش، با خودمون میگیم حتماً من یه عیب و ایرادی چیزی دارم که نمی تونم به این دسترسی داشته باشم.

من متاسفانه تا پیش از این عادت کرده بودم شبها وقتی که در رختخواب دراز کشیده بودم و قبل از اینکه خوابم ببره، باید حتماً به مسائل پورن فکر می کردم و باید حتماً خودمو مشغول با این زن و اون دختر تصور می کردم. اصلاً بدجور به این کار عادت داشتم. به خاطر همین فکر و خیال هایی که فقط در حد فکر و خیال بود و هیچگاه به واقعیت تبدیل نمی شد، اعصابم بیشتر داغون میشد و احساس می کردم مغزم داره تحلیل میره از این تصورات خیال انگیز ولی ناکام.
الآن چند مدتیه موقع خوابیدن خودمو وادار می کنم که به این چیزها فکر نکنم. جدیداً قبل از خواب کتاب می خونم تا چشمام خسته بشه و خوابم ببره.

یه چند روزیه خودمو عادت دادم حتی همین صدا و سیمای خودمون، وقتی یه بازیگر زن یا یه مجری زن نشون میده که کمی جذابیت داره، نگاه نمی کنم و سریع کانالو عوض می کنم.
چند روز پیش داخل بانک بودم. تو نوبت نشسته بودیم. تلویزیون هم روشن بود که در سمت راست من نصب بود. نمی دونم سریال چیزی داشت که همین که صدای هنرپیشه زن میومد، دقت کردم خیلی ها سرشونا برمی گردونن و به صفحه تلویزیون نگاه می کردن. من با خودم عهد کردم تا لحظه خروج از بانک حق ندارم مثل بقیه به صفحه تلویزیون نگاه کنم و شکر خدا موفق هم شدم.
همینطور که امیرحسین هم گفته، یه چند روزی هم کش میندازم دور بازوم و هروقت که نگاه یا فکرم داره منحرف میشه، کشو می کشم و رها می کنم. سوزش و دردش بهم یادآوری می کنه که حواسم باشه.

نمیگم در کنترل نگاه و ضبط خیال موفقیت صد در صد داشتم اما وقتی می بینم نسبت به قبل خیلی بیشتر خودمو دارم کنترل می کنم، به خودم امیدوار میشم.

باور کنید یه مدت اونقدر چشم چرونی می کردم که انگار جزو ذاتم شده بود و خلاصی از اون برام غیر ممکن می نمود.
سلام

14 صلوات هم سهمی من برای خان خانان امیر حسین خان 49-2 
به نیت سلامتی، پاکی و موفقیت در زندگیش..

و

وضعیت من : خدا رو شکر از لحاظ پاکی خوبم .. به شرایط ایده آل رسیدم ..اما از لحاظ روحی به هم ریختم .. 53258zu2qvp1d9v 
و دلم بشدت گرفته ... Hanghead
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
سلام 
hamedhamed عزیز نوشته و تایید کرده حرف های امیرحسین خان رو که رمز ترک [ کنترل فکر و کنترل چشم ]

ولی من به نظرم رمز ترک به یاد امام زمان بودن از نوع فعال از نوعی که خودمون رو تو گروه [ حزب الله به امامت مهدی (ع) ] بدونیم

من الان ۳ روز صبح تا شب خودم رو بستم به امام زمان
تو نرم افزار کتابخانه رایگان قائمیه چنتا کتاب فارسی دانلود کردم در مورد امام زمان 

مکیال مکارم ، محمد تقی موسوی
غیبت شیخ طوسی
غیبت نعمانی
نجم ثاقب محدث نوری

غروب که ازکار برمیگردم یک ساعت در مورد امام زمان مطالعه میکنم

امام زمان تو این چند روز از حالت آرمانی و کمرنگ قبلی ، به متن زندگیم تبدیل شده 

اما رابطه امام زمان با ترک گناه ؟؟
حالت اول : بدون امام زمان
وقتی ما بدون امام زمان میخوایم ترک کنیم میگیم ما نیاز جنسی داریم و خدا حلالش رو به ما نداده و هر لحظه تحت وسوسه میتونیم باشیم و گناه نکردن برامون سخت میشه چون فاصله ای بین خودمون و گناه و فاصله ای بین خودمون و فلان فیلم خارجی و هالیوودی نمیبینیم 

حالت دوم ترک با امام زمان :
وقتی خودمون رو شیعه و محب امام زمان میدونیم بین خودمون و فلان فیلم خارجی و فلان بازیگر بی حیای خارجی فاصله زمین تا آسمون رو میبینیم که شیعه هیچ سنخیتی با افراد بی حیا و فاسد و بی عفت نداره واسه همون واسه حفظ هویت خودمون سمت گناه نمیریم 

تو حالت اول به گناه نزدیکیم باید تلاش کنیم به گناه نیوفتیم
تو حالت دوم اصلا یک ذره هم فشار جنسی رومون نیست و با گناه فاصله زیادی داریم

تو حالت اول فکربازیگر و فلان زن و ... میاد به ذهن
تو حالت دوم امام زمان و شیعه ها مثل بهجت سلمان طباطبایی ابوذر عمار یاسر .... و حضرت فاطمه و زینب میاد به ذهن 

فقط ۳ روز ارتباط کامل با امام زمان بر قرار کردم نتیجه یک ثانیه به نامحرم نگاه نکردم , یک ثانیه به حرام فکر نکردم 
۳ روز کاملا نمازام اول وقت + نماز مغرب به جماعت + هر سه شب نماز شب

حیف نیست امام زمان ول کنیم و به جاش به چند نفر زن فاسد و مرد دزد ناموس و ... فکر کنیم ؟؟؟؟
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

چشم چرانی و فکر به شهوات حرام خیلی چیزا رو از آدم میگیره مثل آرامش فکر و وقت و عمر و ....

ولی مهمترین چیزی که ازمون میگیره هویت شیعه بودنمونه 
بعد گناه دیگه تو دار و دسته خوبا و افراد الهی نیستیم
ولی با فکربه امام زمان که چطوری میتونم سربازش باشم تو غیبت ؟ این هویت به ما برمیگرده 

ترک خیلی آسون میشه 

اگر کنترل چشم کنیم و فکرمون رو پاک کنیم بدون توجه به امام زمان این پاکی ارزشش کم میشه
حدیث : اگر شخصی شبها به عبادت برخیزد و روزهایش را روزه بدارد و تمام مالش را صدقه دهد و همه سالهای عمرش حج خانه کعبه را انجام دهد امّا ولایت ولیّ خدا را شناسد تا از او پیروی کند و تمام اعمالش با راهنمایی او انجام پذیرد، حقّ ثواب نزد خداوند برای او نیست و او از اهل ایمان نمی باشد 

چون از امام زمان دور میشیم ، مدیران یوتوب یا مدیران سایت های مستهجن ما رو منحرف می کنند ، اگر دستومن تو دست امام زمان و گروه خوبان و شیعیان واقعی باشه هیچ وقت رسانه های غربی نمیتونند ما رو جذب کنند
حدیث : حضرت باقر علیه السلام می‌فرمود: هر که دینداری خدا کند در حالی که خود را در آن به رنج اندازد ولی امام منصوب از طرف خدا برای او نباشد، تلاش او پذیرفته نیست و گمراه و سرگردان است و خداوند کردار او را بدمی شمارد، او به مانند گوسفندی است که از چوپان و گله خود گم شده و شب و روز می‌جهد و می‌دود، و می‌رود و می‌آید و شب گله غریبی ببیند و بدان دل نهد و فریب آن بخورد و با آن در آغلش شب را بگذراند، و هنگامی که چوپان گله خود را براند، آن چوپان و گله را نشناسد و سرگردان بجهد و چوپان و گله خود را بطلبد، و گله ای با چوپانش بیند و بدان دل نهد و فریفته گردد، و چوپان بر آن بانگ زند که: به چوپان و گله خودت پیوند، زیرا تو گم گشته و سرگردانی و از چوپان و گله ات برکناری و آن گوسفند گم شده هراسان و سرگردان و تنها بجهد و چوپانی ندارد که او را به چراگاه خودش رهبری کند و یا برگرداند. در همین اثنا که حیران است بناگاه گرگ از گم شدنش فرصت جویی کند و او را بخورد، وَ اللَّهِ یا مُحَمَّدُ مَنْ أصبَحَ مِنْ هذهِ الأُمّة لا إمامَ لَهُ مِنَ اللَّهِ عزّ و جلّ طاهِرٍ [ظاهِرٍ] عادِلٍ أصْبَحَ ضالاً تائِهاً... ؛ به خدا قسم ای محمد؛ حال کسی که در این امت به دامان امامی که طاهر [یا ظاهر] منصوب از طرف خداوند بوده باشد دست نزند گم شده و سرگردان است و اگر بر این حال بمیرد در کفر یا نفاق مرده است، ای محمد بدان که رهبران ستم و پیروانشان، از دین خدا برکنارند، راستی که گمراهند و گمراه کننده و همه کارهایشان مانند خاکستری است در برابر گردباد روز طوفانی، به هیچ وجه بر آنچه کسب کرده اند دسترسی ندارند، این است همان گمراهی دور [۲] .
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سپاس شده توسط
سلام به همه 
نباز به کمکتون دارم دوستان
دو روزه احساس میکنم موقعیت خوبی ندارم 
مقداری خطرناکه موقعیت ام 
خستگی 
بی حالی 
سستی 
ضعف 
کمی عدم کنترل نگاه 
همه و همه دارن اذیت ام میکنن
راه حل خروج از این حال چیه بنظرتون 
اصلا نمیخوام برگردم ب قبل و حالت یاس و نا امیدی 
نظر تک تک شما برام مهمه 
ممنون میشم

یوزپلنگان عزیز
ببخشید این هفته سرگروه خوبی نبودم... خیلی از برنامه هام اجرا نشد برای گروهمون 
مواقب خوبیهاتون باشید تا آخر هفته 
حتما از وضعیت خودتون و برنامه هاتون و کارهایی که کردین برامون بگین  Khansariha (8)
داداش یه ازمایش خون بده شاید ویتامین دی یا alt ( مربوط به کبد) بالا پایین شده
اگر مشکل روحیه که خودت استاد مایی ما جسارت صحبت با شما رو نداریم ولی ادمی بعد از یه مدتی تو هر مسیری باشه از اون مسیر خسته میشه 
دوام بیار راه درست رو خوب داری پیش میری 49-2 49-2
[تصویر:  355b0c83-680a-44de-b22b-8fa226123a99-7457402.png]
 تشکر از همه ی دوستانی که برای من صلوات فرستادند Thankyou و
با آرزو های زیباشون مرا برای ادامه ی مسیر امیدوار کردن
و قطعا اگه این هفته هفته ی خوبی بوده برام یکی از دلایلش دعای شماست 128fs318181
20 صلوات برای شما و همه ی عزیزانی که در این راهند 53
20 صلوات هم برای پاکی امیر حسن خان 53
که شاید بعضی جاها دیدگاهش با من یکی نباشه
ولی اینقدر تلاش می کنه و کمک می کنه که مطمئنا جایگاهش خیلی بالاتره
داداش این تلاشت و اخلاصت قابل تحسینه
و قابل احترام
برات آرزوی موفقیت می کنم داداش گرامی

(1397 مرداد 1، 20:09)mohammad_93 نوشته است: .ممنونم برای پیام قشنگت امیدوارم همیشه موفق باشی و زندگی ارومی داشته باشی 302 302
 مخلص داداش و ممنون ازت شمام همینطور

(1397 مرداد 2، 17:36)آرمین نوشته است: سلام
رهروانی های ما چطورن؟ 

امیدوارم که پرانرژی به جنگ تن به تن با نفس برید و پیروز از میدان برگردید.  317
ما می تونیم.  Khansariha (69)
 سلام آرمین خان
همه عالی و پاک در مسیر سخت ولی زیبای آزادی
شما چطوری کلا خبری نیست ازت داداش
بابت پیام هام و همه ی زحماتت ممنون

(1397 مرداد 3، 1:57)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: هم گروهی هام چی خواهند گفت؟
۱۲۰ روز خوب رو خراب کنم، حیف نیست؟
این که می خوام ازدواج کنم اگر بشکنم، ممکنه؟ اصلا روم می شه برم خواستگاری دختر مردم؟
اگر بشکنم با اعصاب خوردی بعدش و سریالی شدنش چه کنم؟
اگر بشکنم کارهام بیشتر و بیشتر عقب می مونه و باز اعصاب خوردی بیشتر. با این چه کنم؟
اگر خراب کنم با عذاب وجدان بعدش چه کنم؟

از همه ی این ها مهم تر.
اگر خراب کنم، دیگه چطور روم می شه با امام زمان صحبت کنم و دعای عهد بخونم؟
چطور تحمل می کنم که اعمالم رو به امام زمان نشون می دن؟
چقدر کنف می شم جلوی امامم؟ چقدر خرد می شم؟

اصلا از این هم مهم تر، چطور می خوام توبه کنم بعدش؟
اصلا فرصتش پیش می آد که توبه کنم؟ اگر پیش نیاد چی؟
توی این چهار ماه خیلی فرصت ها پیش اومد که اشک ریختم و توبه کردم. اگر دیگه پیش نیاد چی؟

نه، نمی خوام بشکنم و بعدش کاسه ی چه کنم چه کنم دست بگیرم. بشکنم و بعدش بیام به این فکر کنم که چه گلی به سرم بگیرم.
الان وقت عمله. الان وقت فکره. الان وقت توکله.

- کانون رو فراموش نکنم وقت خطر
- کارهام هم عقب افتاد به درک، پاکی من مهم تر از چیزهای دیگه است
- دنیا دو روزه و می گذره، تو تلاشت رو بکن. اما توان تو هم محدوده
- به خدا توکل کن توی زندگی. بذار مسائل رو اون حل و فصل کنه
- مشکلات ذهنی و محیطی که زیاد می شن، به هم نریز. فرصت پیش می اد که حل و فصلشون کنی.

از لحظاتت لذت ببر. همین
عاشق عزیز دم شما گرم
ممنون که هم به فکر خودت بودی
و هم به فکر دختر مردم
این یعنی عاشق بودن
و ندایی که به من می گوید:
گر چه شب تاریک است
دل قوی دار،
سحر نزدیک است
دل من در دل شب
خواب پروانه شدن می بیند .
 موفق باشی داداش

(1397 مرداد 3، 4:30)صادقین نوشته است: سلام عزیزان49-2

امید عزیز عذرخواهی برای چی؟
ممنونم ازت که برنامه ختم صلوات ها رو به خوبی برگزار می کنی.128fs318181
همچنان منتظر صحبت و درددلت هستیم:
داداش صادقین عزیز ممنون
البته زیادم دقیق اجرا نمی کنما، فک کنم با یکی دیگه اشتباه گرفتی 4chsmu1
هر چی فک کردنم درد و دلی نداشتم ایشالا دور بعد

(1397 مرداد 3، 17:38)قاصدک نوشته است: سلام

وضعیت من : خدا رو شکر از لحاظ پاکی خوبم .. به شرایط ایده آل رسیدم ..اما از لحاظ روحی به هم ریختم .. 53258zu2qvp1d9v 
و دلم بشدت گرفته ... Hanghead
خدا را شکر داداش
قاصدک عزیز
امیدوارم یاس و نا امیدی نداشته باشی چون واقعا نومید نباید شد 
نومید مشو ای جان در ظلمت این زندان
کان شاه که یوسف را از حبس خرید آمد

از مرگ چرا ترسم کو آب حیات آمد

وز طعنه چرا ترسم چون او سپرم آمد

موفق باشی

(1397 مرداد 3، 20:37)آقای اراده نوشته است: سلام به همه 
مقداری خطرناکه موقعیت ام 
خستگی 
بی حالی 
سستی 
ضعف 
کمی عدم کنترل نگاه 
نظر تک تک شما برام مهمه 
ممنون میشم

یوزپلنگان عزیز
حتما از وضعیت خودتون و برنامه هاتون و کارهایی که کردین برامون بگین  Khansariha (8)
اراده جان من معمولا تو این جور مواقع چن تا کار می کنم
ورزش و دوش منظم
خواب منظم
صحبت با یکی که حالتو خوب کنه ، بهت انرژی بده
دوباره بری روی اهدافت فکر کنی و انگیزه بگیری
گرچه شاید گله هایی از خدا داشته باشیم
خدا ما بی تو خسته ایم تو بی ما چگونه ای
ولی بدونیم آن یار همیشه کنارمونه
و هر روز و هر لحظه به ما میگه
ای مونس روزگار چونی بی من
نیم ز کار تو فارغ همیشه در کارم***که لحظه لحظه تو را من عزیزتر دارم
به ذات پاک من و آفتاب سلطنتم***که من تو را نگذارم به لطف بردارم
 داداش شما همیشه فوق العاده بودی ، درسته خیلی از برنامه ها را اجرا نکردیم Hanghead  ولی شما به بزرگی خودت ببخش
امیدوارم دو هفته ی آینده پر انرژی باهدف با برنامه و کلی فکرای جدید باشی
موفق باشی در پناه خدا

امید 24 / گروه یوز پلنگان /هفته ی چهارم  سبز
کارهای این هفته که دو سه روز اسباب کشی یه بنده خدایی بود اینقد کار کردم دیگه انرژی برام نموند  ولی ورزش و خوابم تقریبا خوب شد  
این هفته جدید هم مسافرتم با اجازتون ، می ریم کلی کیف می کنم  و صد البته دو تا کتاب هم بردم که تمومش می کنم ایشالا  

نذر کرده ام    یک روزی که خوشحال تر بودم    بیایم و بنویسم که   زندگی را باید با لذت خورد

که ضربه های روی سر را باید آرام بوسید   و بعد لبخند زد و دوباره با شوق راه افتاد

یک روزی که خوشحال تر بودم  می آیم و می نویسم که     این نیز بگذرد

مثل همیشه که همه چیز گذشته است و   آب از آسیاب و طبل طوفان از نوا افتاده است

یک روزی که خوشحال تر بودم   یک نقاشی از پاییز میگذارم ,

که یادم بیاید زمستان تنها فصل زندگی نیست   زندگی پاییز هم می شود , رنگارنگ , از همه رنگ ,

یک روزی که خوشحال تر بودم   نذرم را ادا می کنم

تا روزهایی مثل حالا   که خستگی و ناتوانی لای دست و پایم پیچیده است

بخوانمشان     و یادم بیاید که

هیچ بهار و پاییزی بی زمستان مزه نمی دهد

و                                                           هیچ آسیاب آرامی بی طوفان

منگر به هر گدایی که تو خاص از آن مایی   مفروش خویش ارزان که تو بس گرانبهایی

Khansariha (89)
محمد 93/یوزپلنگان/ قرمز
هفته ای که گذشت:واقعیتش یکی از سخترین هفته تو این سال برام بود تا الان، هفته شلوغ و پراسترسی بود و متاسفانه اوضاع از کنترلم خارج شد...گرمای هوا هم خیلی سخته امیدوارم زودتر رو به خنکی بره
هفته اینده:خب امیدوارم هفته بعدی رو موج سبز بودن باشم تمرینات ورزشیم رو جدی تر دنبال کنم و برای تقویت زبانم تلاش کنم
[تصویر:  355b0c83-680a-44de-b22b-8fa226123a99-7457402.png]
سلام رفقا ... میخواستم پیشنهاد بدید و کمکم کنید  Hanghead
از اول شروع این دور پاکیم نماز هام اصلا منظم نیست و خیلی قضا میشه ..  Hanghead
حتی ممکنه قضاش رو هم بعضی اوقات نخونم   Hanghead

خودم اصلا دوست ندارم اینجوری باشم .. 46
الان میرم در موردش مطالعه کنم ولی گفتم به شما هم بگم تا بلکه بتونم رفعش کنم ..  Khansariha (56)

پیشاپیش از جواب هاتون ممنون  53
(1397 مرداد 3، 20:37)آقای اراده نوشته است: سلام به همه 
مقداری خطرناکه موقعیت ام 
خستگی 
بی حالی 
سستی 
ضعف 
کمی عدم کنترل نگاه 
نظر تک تک شما برام مهمه 
ممنون میشم

یوزپلنگان عزیز

آقای اراده امروز جمعه من هم وضعیت خوبی ندارم. یعنی بر خلاف روزهای قبل که خیلی خوب از پَسِش بر اومده بودم، امروز نمی دونم چرا این شیطون گور به گور شده دست از سرم برنمی داره. دیشب و پریشب توی خواب خیلی اذیتم می کرد. یعنی همش خواب می دیدم این شیطون لاکردار بهم میگه برو خ.ا کن. می گفت گور بابای دنیا برو، برو داخل اتاق، تنهایی بشین و خوش باش و خ.ا کن. همش بهم می گفت تو که عمراً نمی تونی ترک کنی پس خودتو به زحمت ننداز و برو لذت لحظه ای ببر. لعنتی توی خواب ول کنم نبود. ولی امروز توی بیداری اومده سراغم و وسوسه ام می کنه. بدجورم داره وسوسه می کنه. هرچی دارم می زنم به کوچه علی چپ، دست بردارم نیست عوضی. امروز در زمینه کنترل نگاه و ذهن بر خلاف روزای قبل اصلاً وضعیت خوبی نداشتم و در این مورد تسلیم شیطان شدم ولی در زمینه خ.ا تا حالاش که مقاومت کردم. بعد از این هم به کمک خدا و دعای شما بچه های باصفا نیاز دارم.

شاید یکی از راهکارهایی که بتونم بهت پیشنهاد بدم (البته منِ رو سیاه کمتر از اینم که به تو راهکار نشون بدم) این باشه که به قول دکتر آزمندیان، ضمیر ناخودآگاهمون رو گول بزنیم. ضمیر ناخودآگاه در عین قدرتمند بودن، مثل بچه ای هست که زودی گول می خوره. مثلاً بهش بگو باشه فعلاً تا یکشنبه که میشم چهل روز صبر می کنم، چون حیفه حالا که تا اینجا اومدم جلو، حیفه که 40 روز را تمومش نکنم. بگو حالا تا اون موقع صبر می کنم بعد یه فکری به حالت می کنم. اینجوری گول می خوره و میگه باشه. آره 40 روز را تمومش کن، حیفه.
بعد از 40 روز هم یه جور دیگه گولش بزن. همینطور برو تا پاکی بی نهایت ان شاءالله.
سلام

اعلام وضعیت هفته چهارم :

قاصدک / گروه آفتاب / هفته چهارم : سبـــز   53 

ارزیابی :
کنترل نگاه رو نسبتا خوب بودم .. و کنترل گوشی یکم اذیتم کرد . یکم شیطنت داشتم .. اما بعضی جا ها زدم تو گوش شیطون .. 49-2 

برنامه هفته آینده :
همچنان کنترل نگاهم  و کمی روی به یاد خدا بودن در همه لحظات و توبه و استغفار از گناه پیشین کار کنم ...

و
با آرزوی موفقیت برای دوستان به خصوص بچه های گروه بی گروه آفتاب .. Hanghead
آسپایکوئتا ؟!!
حامد 6 ؟؟!

و

(1397 مرداد 5، 14:50)سالِک نوشته است: سلام رفقا ... میخواستم پیشنهاد بدید و کمکم کنید  Hanghead
از اول شروع این دور پاکیم نماز هام اصلا منظم نیست و خیلی قضا میشه ..  Hanghead
حتی ممکنه قضاش رو هم بعضی اوقات نخونم   Hanghead

خودم اصلا دوست ندارم اینجوری باشم .. 46
الان میرم در موردش مطالعه کنم ولی گفتم به شما هم بگم تا بلکه بتونم رفعش کنم ..  Khansariha (56)

پیشاپیش از جواب هاتون ممنون  53

سلام
خیلی خوبه به فکری .. این به فکر بودن باید بشه نیروی محرکه برای اصلاح کردن ..
مرد میدونی ؟؟  پس بسم الله Khansariha (69) 

من چند تا مورد به ذهنم میرسه .بقیه هم بگن .. 

به نظرم اول با خودت و خدا عهد کن که از امروز مردونه میای پای کار و جبران می کنی ..
بعد سعی کن از همین فردا تمرین کنی نماز هاتو اول وقت بخونی.. من خودم واقعا تحربه کردم موقعی که اذان می گن خیلی راحت تر میشه نماز خوند تا موقعی که از زمانش میگذره ..  اگر گذشت با خودم می گم .. دیگه که گذشت . خوب حالا وقت دارم تا قضا بشه 40  حالا بذار یه ساعت دیگه .. هنوز وقت دارم ..
همینطور که میگذره کم انگیزه میشم و برام سخت میشه ..

پس ازت می خوام یه یا علی بگی و اول وقتش کنی .. سختیش برای نماز های صبحه ولی نماز های ظهر و مغرب رو خیلی راحت میشه اول وقت حوند..
و
یه مورد دیگه هم مسحده .. نماز جماعت .. نور علی نوره .. 
چندین جنبه داره مسجد رفتن .. مهم ترینش اینه که هم اول وقت میشه و هم به جماعت .. اما یکم به خاطر مسیر ممکنه سختت باشه . کما اینکه منم یه مدته کم مسحد میرم و باید تجدید نظر کنم در خودم ..

و
یه کار که از فردا انجام بدی اینه که در تاپیک قرار عاشقی اعلام وضعیت کنی .. تاپیک داریم مثل ماه ..
همین اعلام کردن به کارت نظم میده و در جهت بهبودیش بر میای  .. پیشنهاد می کنم ..

فعلا همینا به ذهم میرسه ..

فقط باید بخوای .. اون موقع خدا هم یار و یاورت میشه .. Khansariha (69)
منتظر حرکتت هستیم ...

یاعلی 53
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
ممنون قاصدک جان ... 53
لطف کردی داداش 
..
.. Hanghead
..
 ولی کار از این حرفا گذشته ..
غم عمیقی وجودم رو گرفته ... 
لعنت ..
سلام 
هفته پیش زرد 
ولی برنامه هفته بعدم ادامه دوستی با امام زمان
======
یه حدیثی هست میگه هر فردی گناه کنه به همون اندازه حلال ازش کم میشه
خدا توقرآن میگه کسی که عفت داشته باشه من خدا شرایط ازدواجش رو فراهم میکنم

ببینید کسی که تو خیابون به نامحرم نگاه میکنه رسما خودش رو از دیدن معشوق حلال خودش محروم میکنه

کسی که  تو موبایل و کامپیوتر عکس ناجور نامحرم یا فیلم مستهجن میبینه داره از سهمیه حلال خودش برای تماشای حرام دیگران استفاده میکنه

یعنی کسی که با عفت میتونه شرایط رو برای لذت شخصی خودش فراهم کنه [ جز یکی از ۲ نفر حلال لذت برنده باشه ]
با گناه سهمیه حلال خودش رو به تماشای ۲ غریبه اختصاص میده و عملا به سوم شخص و هیچکاره تبدیل میشه - آش نخورده و دهن سوخته - لذت کامل نمیبره ولی از ازدواج و سهمیه حلالش کم میشه 

دیگه خیلی متریالیستی و زمینی حرفام رو زدم که به غیرتمون بر بخوره و مغرور باشیم و لذت رو برای خودمون حلال جور کنیم به جای اینکه مثل فرد بی عرضه و بی لیاقت فقط دیگران رو تماشا کنیم

سلام به همه 
ایشالا تا عصر اعلام وضعیت میکنم 
حامد جان منتظر اعلام وضعیت هفته چهارم هستم 
برنامه هفته پنجم ایشالا تا عصر اعلام خواهد شد

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان