امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "نسیم حیات" (گروه خانم ها) (غیر فعال)

سلااااااااااااااااااااااااااام
خانوم گلیااااااا
خوبین؟؟؟

سوزان جونم یکم جدی تر راه پاکی را طی کن

نازی جونم مرررسی از بحثی که گفتی
نظر من:

اول از همه با خودمون که رودر واسی نداریم راهمون را باید تعیین کنیم
روش گیوتینی که خیلیا ازش استفاده میکنن فکرای منفی را بدو ورود تکه تکه اش کنید
فکرای منفی با حالتهای افسردگی یا عصبی بودن رابطه مستقیم داره
روحیمون باید تا حد امکان خوب باشه
شنیدین میگن مومن واقعی کسیه که همیشه دلش شاد باشه و اخلاقش نیکو باشه
یعنی غم ازش دوره و همیشه با دید + به همه چی نگاه میکنه
پس این خصلت را باید تقویتش کنیم
فعلاً تا اینجاش داشته باشید

منا دعااا کنیداااا
او که حافظ توست هرگز نخواهد خوابید ...

2uge4p4 Khansariha (69) 2uge4p4
سلام53

خوبین؟ خوشین؟

ماه محرمو به همه تسلیت می گم ایشالا موقع عزاداری همدیگرو فراموش نمی کنیم.Khansariha (8)

دیروز مهمون داشتیم کلی کار داشتم اخر شب اینقد خسته بودم که اصلن نا نداشتم بیام حالتونو بپرسم. ایشالا که هرجا هستین خوب و پاک باشین.

نازی جون موضوع خیلی خوبی انتخاب کردی ابجی. این چیزیه که واقعا خیلی بهش نیاز داریم.

برای دوری از افکار منفی تلقین مثبت مخصوصا قبل از خواب و اول صبح کمک کننده است. تغییر حال و هوایی که توش هستیم هم می تونه کمک کنه مثلا اگه تنها هستیم بریم جایی که چند نفر دیگه کنارمون باشن یا اینکه با یه دوست صحبت کنیم حالا یا رودررو یا با تلفن یا چت یا هرچیز دیگه ای.

گاهی وقتا خوردن یه لیوان اب خنک هم میتونه به تمرکز حواسمون کمک کنه . انجام مدیتیشن هم خیلی خوبه مخصوصا اگه با تکرار یک ذکر باشه. البته ذکر خدا به تنهایی خیلی موثره.

می تونیم هر وقت فکر منفی اومد سراغمون چند ایه قران بخونیم یا یکی از دعاهایی که خیلی باهاشون انس داریمو بخونیم مثلا من خودم دعای کمیلو خیلی دوست دارم و واقعا هر وقت می خونم حالم کاملا عوض میشه.

ورزش کردن، گوش دادن به موسیقی ( موسیقی خوب یا به قولی فاخر) هم می تونه کمک کنه فکر منفی رو از ذهنمون دور کنیم.

اما به نظر من از اینا مهمتر پیشگیریه. یعنی قبل از اینکه فکر منفی بیاد سراغمون جلوشو بگیریم. حالا چطوری خوب اینم خودش بحثیه. من چند تا چیز به نظرم میرسه دیگران هم هرچی به فکرشون میرسه بگن که استفاده کنیم.

یکی از چیزایی که فکر می کنم مهم هست و متاسفانه می بینم خیلی داره باب میشه اظهار غم و غصه کردنه. مثلا از هرکی میپرسی خوبی ؟ میگه: ای بد نیستیم. هستیم حالا ....

و ازین جور چیزا. بهتر نیست بجای این بگیم الحمدالله . خدا روشکر و جمله های مثبت دیگه. در واقع منظورم اینه که بیام یه تغییر رفتاری تو خودمون بوجود بیاریم که اول از هر چیزی شاکر وقانع باشیم. وقتی ما به جای شکرگذاری خدا و قناعت به لطفش همش شکایت می کنیم ناخوداگاه همه چیزای منفی رو سمت خودمون میکشیم و خوب افکار منفی هم مستثنی نیستند.

من خودمو مثال میزنم . خوب من 31 سالمه ، اکثر هم سنو سالام الان یا سرکارن و اندازه این مدتی که من سابقه بیکاری دارم اونا سابقه کار دارن ازدواج کردنو دارن بچه هاشونو بزرگ می کنن یا اینکه ادامه تحصیل دادنو خلاصه بگم یه جورایی من ازشون خیلی عقبم. ولی میدونین چی تو زندگی منو بیشتر عقب انداخت ؟ ناشکری کردن . هی نشستم فکر کردم وای خدایا چرا اونا اینو دارن من ندارم چرا و چرا و چرا .... میگین اینا چه ربطی به افکار منفی داره ؟ خیلی ربط داره . اولا که با این افکارم دچار افسردگی شدم ، دوما همین افکار یه راه باز کرد برای افکار منفی . شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشه خیلی وقتا قبل از خ.ا اول چند روز دپرس می شدم و یاد مشکلاتم می افتادم بعد برای فرار از غم و غصه هام غرق رویاهایی می شدم که در نهایت می رسیدم به افکار منفیو اخرشم که دیگه معلومه.

وقتی خدا رو شکر می کنیم خدا به ما ارامشی میده که به ما قدرت کنترل ذهنمونو میده. شاید ایناکه میگم از نظر علمی درست نباشه ولی من بارها اینا رو تجربه کردم.

یه راه دیگه برای پیشگیری درگیر کردنه ذهن با موضوعات خوب و سازنده است. بعضی وقتا من فکر می کنم ذهنم یه لحظه اگه به چیزی مشغول نباشه می میرم1744337bve7cd1t81 یه جایی خوندم که ذهن ما ناخوداگاه به سمت مشغول بودن میره. یعنی همیشه ذهنمون درگیر یه مسئله ای هست حالا هرچی. خوب چه بهتر که این مشغولیت به چیزای خوب باشه.

برنامه ریزی داشتن، انجام فعالیتهای مفید مثل ورزش، مخصوصا مطالعه، کارهای صنایع دستی و .... همه کارایی هستن که ذهن انسانو از افکار منفی دور می کنن.
فعلا چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه . بازم روی این مسئله فکر میکنم. هرچی به ذهنم رسید میگم. ایشالا که مفید باشه.53

[تصویر:  final%201.png]
[تصویر:  nasimhayat.png]
[تصویر:  1.png]
(1391 آبان 26، 19:54)nazi1991 نوشته است:

همگی مشغول درسو کارشدیم دیگه نسیم سوت و کور شده...
42

راستی بحثی که قرار بود بیام بگم که در موردش بحرفیم...
چطور با افکار منفی(منفیروس) مبارزه کنیم...
دوس دارم حرفای قشنگتون رو بشنوم
یاعلی

53

اوهوم درسا زیاد شده,اومدن ما هم به اینجا کم

راجع به موضوع:

وقتی یه فکر منفی میاد سراغم باید از همون اول خطشو کور کنم,اگه از همون اول جلوشو بگیرم دیگه رشد نمیکنه و تمام فکرمو مشغول خودش نمیکنه
پس قدم اول همون ریشه کم کردن یه فکر کوچیکه تا بزرگ نشه

ولی باید قبل از اینکه یه فکر منفی بیاد سراغم پیشگیری کنم,این پیشگیری شامل یه مجموعه از کارا میشه.مثل انجام دادن کارایی که دوست دارم,کارایی که باید انجام بدم صد البته قوی کردن رابطه ام با خدا و حفظ آرامش 1
[img=0x0]http://8pic.ir/images/u2kig0x2xk6igwj759y.png[/img][تصویر:  QS_7c5f964da77044e88497dbf7f765d819.jpg]
سلااااااممم بر دخملااای گل گلااااابKhansariha (18)
شب زیبای پاییزیتون بخیرKhansariha (8)
مرسی واسه صحبتایی که در مورد مقابله با فکر منفی کردید...
خیلی عالی بود...Smiley-face-thumb
من میخوام به طور کلی افکار منفی رو توضیح بدم(راه شناسایی ابتنلا به ویروس منفیروس).
....منفیروس رو روانشناسا این اسمو روش گذاشتن...میشه ویروس فکر منفی...
چون معتقدن مسریه این اسمو انتخاب کردن...Khansariha (56)

شما لطف کردید در مورد جنبه ی ترک بحث کردید که خیلی خوب بود...
من میخوام به طور کلی در مورد فکر منفی....را های مقا بله باهاش...و مثبت اندیشی صحبت کنم...
که سعی میکنم که هر بار یه تیکه بگم که حوصله ی خوندنشو داشته باشید:tanks:

علایم ابتلا به منفیروس:
تغییر خلق مثل بی دلیل احساس تنهایی ،ناراحتی، غصه، بی تفاوتی و خشم....
تغییر رفتار: نسبت به رویداد ها و شرایط اطرافمون تغییر موضع میگیریم مثلا فکر میکنیم فرد به خصوصی رفتارش ظاهرا بی دلیل با ما عوض شده و بی دلیل موضع میگیریم و رفتارمون رو غیرمنطقی باهاش عوض میکنیم....
تغییر دیدگاه یا همون رنگ زندگیمون عوض شه....تا حالا از زندگی راضی بودیمااا یهو بی مقدمه از همه عالمو آدم شاکی میشیم...و حس میکنیم از ما بدبخت تر دیگه وجود نداره!!!
اگه یکی تو تاکسی یا تو اتوبوس کنارمون بشینه که از زندگی ناراضی باشه سریع اون فکرای منفی به سراغمون میا د و پر و بال میگیره!!!
ولی باز هم تو افراد مختلف علایم متفاوته...
خوب علایمشو فهمیدیم...
علایم اینکه یه فکر منفی و به درد نخور داره تو وجودمون ریشه میکنه...
حالا چطور باید جلوشو بگیریم که گنده نشه که دیگه کاری ازمون بر نیاد...
انشالاا دفعه ی بعد در مورد را های پیشگیریش صحبت میکنیم

Smiley-face-thumb
ادامه دارد....
......loading.......

[تصویر:  gv2wijl9ycr1oop6w.jpg]
پاکی یعنی تولد دوبــــــــــاره
ومـــــــــا
تو کانــــــــــون
دوباره متولد شدیـــــــــم...

سلاااااااااااااااام
برای ثبت نام
سری جدید مسابقات همگاااانی

[تصویر:  heart_mini.gif]سلا اجي جونميا [تصویر:  heart_mini.gif]
خوبيد ؟[تصویر:  girl_smile.gif]
قول داده بودم كه فعال بشم ..[تصویر:  girl_hide.gif]
به قولي كه به چكاوك جونم دادم نتونستم عمل كنم[تصویر:  girl_cray.gif]... اميدوارم بتونم به اين قولم عمل كنم ..[تصویر:  girl_hide.gif]
نازي[تصویر:  girl_hospital.gif]،اجي اميدوارم بتونيم همه از اين ايام بهترين استفاده رو بكنيم [تصویر:  girl_in_love.gif]
خيلي بحثه خوبيه..[تصویر:  tender.gif]
اميدوارم همه ي اجيا بيان و نظراشونو بگن ..[تصویر:  girl_witch.gif]
خب

برای پیشرفت در کار یا احساس آرامش، بهترین راه این است که:

. اگر احساس افسردگی، عصبانیت، ترس یا تصوری از هر چیز منفی می کنید، بپرسید چه چیز باعث نگرانی است
[تصویر:  girl_yes3.gif] .

2 . وقتی که متوجه شدید که مساله چه بوده، خیلی راحت به خودتان بگویید: این افکار نه تنها به من کمکی نمی کند، بلکه مضر هم هست ; نباید به آن ها اجازه ورود بدهم و با تمام قدرت با آن ها مقابله کنید . همان ابتدای کار ضعیف می شوند که این هم پیشرفت خوبی است و با کمی تمرین پیشرفت های بیش تری هم می کنید
[تصویر:  girl_yes2.gif] .
3 . مراقب افکار منفی بعدی باشید که شاید ده ثانیه یا ده دقیقه بعد به سراغتان بیاید و به همان روش قبلی عمل کنید . با علم به این که این افکار مخل آرامشتان است، در برابر آن ها مقاومت کنید و به آن ها بگویید: از ذهنم دور شوید ای پیام های بیهوده، مضر، ظالم و انرژی دزد! من مانع ارسال این پیام به خود می شوم . این ها هیچ سودی برای من ندارند . کلی هم به ضررم تمام می شوند
[تصویر:  girl_yes.gif] .
4 . باز هم مراقب باشید و ببینید افکار ناخودآگاهتان چه هستند; افکار اصلی که گرفتارشان هستید، چه هستند و بعد در برابر افکار مخرب مقاومت کنید
[تصویر:  girl_pardon.gif]
ادامه دارد ..[تصویر:  Laie_30A.gif]
[تصویر:  98886820611051912952.jpg]

4fvfcja
وقتي ميام كانون .. اول يك نگا به امضام ميكنم تا يك وقت كسي اون شخصيه چاخاله وسط امضامو نخورده باشه 22
خلاصه ديگه 22
چاخال و پاك باشيد 22
سلام دخملیا. خوفید؟303
امروز کلاسم تشکیل نشد، برا همین بدو بدو خودمو رسوندم ب شما!!!!:smile girl:
خیلی دوستتون دارم
زودی میام باز
سلام آجی ها

خوبین؟؟؟

چه خبر ها..خوش میگذره؟؟

ما اومدیم دنبال حامی ها ...یکمی کارشون داریم4fvfcja

حامیان عزیز گروه لطفا سریعتر به اینجا مراجعه کنید.[تصویر:  3.gif]

هر کدوم از حامی ها هم پست منو ندید و لایک نکرد دستشو بگیرین بیارینش.

موفق باشین

من الله توفیق53
یا عباس
سلاااااااااااااااااااااام
چرا اینجا سوووت و کووووره؟؟؟؟
به سولماز عزیز خوش اممممد میگم

بچه ها مسابقات همگانی منتظرما چرا نیستید پس؟؟؟
هپی
نازی
مهسا
ماسا
یک مشت خاک
مبینا
اورسلا
منتطرمااااا

سلام 53

ببخشید دیروز نتونستم بیام. دیروز متوجه شدیم یکی داره از حساب کاربری اینترنت ما دزدکی استفاده می کنه حساب 6 ماهمون یهو به یه ماه نرسیده تموم شد1744337bve7cd1t81

ازین به بعد شاید روزی چند بار بیام ولی هر بار به مدت کم چون نباید مودممون زیاد روشن بمونه17

سلام بچه هااااااااا
[تصویر:  df2a4f1c990326d746ed481ac7887f33.gif][تصویر:  df2a4f1c990326d746ed481ac7887f33.gif][تصویر:  df2a4f1c990326d746ed481ac7887f33.gif]
خوبیـــــــــــــــــــن؟؟
[تصویر:  divider-512.gif]
نازی جون مرسی موضوعت عاالیه Smiley-face-thumb
منم میام تو بحث شرکت میکنم

چه خبرا دخترا؟
از حال هم بی خبر نباشین هاا
[تصویر:  a8d29d01e789ec7a7214effef195330c.gif]
شکلک چ ربطی داشت نمیدونمwacko2
مثلا از حال هم خبر داشته باشیم با هم شطرنج بازی کنیم;))
یه مشت خاک عزیزم
بیا اینجا منتظرتیم
[تصویر:  balloony.gif]

دختراااااااا جشن 100 روز پاکی ماساست
[تصویر:  4c5b4597923e77f366178e54d2d60098.gif][تصویر:  4c5b4597923e77f366178e54d2d60098.gif]
چرا اینجایین؟
بدویین بیان دیگه
ببینین مرضیه چ پذیرایی کرده
قیمه هم داده
اعتراف میکنم دلم رفت اون قیمه رو دیدم42
بچه هاااااا
[تصویر:  dancegirl2.gif]
حتما حتما تو این سری از مسابقات همگانی شرکت کنین 317
اگر تصمیم جدی دارین که ترک کنین
هرچقدم که سخته
شرکت کنین
این مسابقه یه بهانه ای میشه که تمرین کنین و بالاخره یاد بگیرین کنترل فکر رو
تا وقتی هم که نتونین فکرتون رو کنترل کنین کنترل دست مهاله
اینو مطئن باشین
نگین که حالا من ترک میکنم ولی تو این مسابقه شرکت نمیکنم چون نمیتونم فکرمو کنترل کنم
از این خبرا نیس
اگه میخوای ترک کنی همیشه پاک باشی باید سختی بکشی
باید خیلی چیزارو رعایت کنی
حالا این فرصت اینجا تو کانون برات هست
ازش استفاده کن
(اون کسی ک گفت نمیخوام سرکت کنم ها با اون عزیز هم هستم42)

وااااا17
اورسلا
عجب ادمایی پیدا میشن ها17
نا امید شدی؟!!!

[تصویر:  97496937818841963171.jpg]
ســـــــــــــــــــــــــــــــــــلام دخملای خشگلم303

خوفید؟ چ خبرا؟؟؟؟؟؟؟

دلم حسابی براتون تنگیده
Smiley-face-thumb

اون روزا نت فقط مختص کانون بود ولی حالا نت میام یاد هرچی تحقیق و پروژه هست میوفتم! تازه بعضی استادا باکلاس شدند درسشونو رو پاور بهمون تحویل میدند، سیستم شده جای درس خوندن!!
Khansariha (56)انقدر بدم میاد، چیه درس خونی، اصن کلاس نداره!!! cheshmak

کلی حرف داشتم یادم رفت...........حالا گریه میکنما! حرفامو پس بدید!!!
1276746pa51mbeg8j

مجبورم حالا هی یا هیچی نگم یا الکی اسپم بزنم!!! حافظمو یجا جا گذاشتم..
42

حالشو ندارم برم مسنجر حال تک تکتونو بپرسم ازین پیام جدیده هم خوشم نیومد! خودتون بدونید ک خیلی دوستون دارم و دل تنگتونم
Khansariha (8)

راستی تو همه مسابقات اسم منم وارد کنیدا!

حرفام یادم اومد بهتون میگم

ب یادم باشید دوستجونیا. دوستون دارم
Khansariha (8)

سلام آبجی های نازم

حالتون چطوره؟

خوبین؟ سلامتین؟؟

نازی جون خیلی بحث خوبیه

مطلبی هم که گذاشتی خیلی خوبه

ممنون از همه ی بچه هایی که تو این بحث شرکت کردن و یا قراره شرکت کنن41

خوب حالا میریم ادامه ی بحث:

من هم به شدت مبتلا به این منفیروس(17) هستم.

و به عینه دیدم که عامل بسیاری از شکست ها، نا امیدی از زندگی، خیال بافی ها ، افسردگی ، عدم اعتماد به نفس و ... از همین افکار منفی منشا میگیرن...

پس بهترین راهکار برای یه زندگی موفق، از بین بردن منشا همه ی این عدم موفقیت ها یعنی افکار منفی هستش

یعنی در واقع باید مثبت اندیشی رو در خودمون افزایش بدیمSmiley-face-thumb

ای برادر تو همه اندیشه ای / ما بقی زان استخوان و ریشه ای

ترک کردن هم اول از همه نیاز به اصلاح اندیشه هامون داره

من بر می گردم...317
سلام بر برو بکس گل کانون
نسیم حیاتیای ماه
خوبین همگی؟
ببخشین چندروزه کم پیدا شدم1276746pa51mbeg8j
خدایی این درسا پدرمونودرآوردن..
یه چندروزیم هست میان ترم داریم باید همه کارامونو پاسپارتو کنیم "قاب بگیریم"
وااااای نمیدونین چه کار خسته کننده ای و چقدر اعصاب میخواد..[تصویر:  q.gif]
خب اومده بودم چی بگم؟؟
آهان..
این مسابقات همگانی که گذاشتین دیدم
ولی والا میگم
یکمم خستم مغزم کار نمیکنه! رسما هنگ کردم!17
اینکه همش باید امتیاز بدیم بخودمون گیج کنندس...
از خیرش گذشتم.معذرت میخام از عدم حضورم!

بعدشم بچه ها جدیدا ها انقدر سرد شدم اصلا بخوام فکرای منحرف هم بکنم بازم تحریک نمیشم!
(البته فکر بد که سعی میکنم نکنم..ولی یه جور سردی درخودم حس میکنم.همیشه هم بی حال و بی انرژی و خستم..)
فکر کنم کافور غذاهای دانشگاه کارشو کرد!4fvfcja4fvfcja
یعنی ضرر نداره این کافورا میریزن تو غذا؟
1276746pa51mbeg8j
البته الان که کار ترکمو راحتتر کرده ولی نکنه اعتیاد بیاره بعد از دانشگاه دوباره مشکل ساز باشه برام؟ سختم بشه باز؟1276746pa51mbeg8j
[تصویر:  7xo9iif681u74a7tyqju.png]      

[sup] خــدایــا فقـــط بخــاطـــر تــــو  ♥[/sup]

[تصویر:  474.gif]

بفرمایید شکلکای  ترول
سلام53

ابجیا چطورین؟ خوبین؟

منم خوبم شکر خدا.varzesh

نمی دونم امسال چه خبره والا. یه اتفاقاتی می افته من اینجوری میشم 1744337bve7cd1t81 . اون از خواستگار که اصن طرفو ندیدیم همه چی بهم خورد اون از کار که اون جوری شد. حالا هم که ارشد قبول شدم مجازی دانشگاه سهند تبریز. نه اینکه خوشحال نشدم ها نه ولی بیشتر همون شکلیم که گفتم1744337bve7cd1t81

میترسم این همه راه برم تبریز تو مصاحبه رد بشم، اینم بشه مثه اون دوتا دیگه. 1276746pa51mbeg8j

چی بگم بخدا تو کار خدا موندم. صلاح و مصلحت چیه فقط خودش می دونه. 42

این بحثمونم بحث خیلی خوبیه ها . کاش همه شرکت کنن. با یکی دو نفر نمیشه خیلی حرفای متنوعی زد. هرکی هر راه حلی به ذهنش میرسه بیاد بگه.منتظریم ها.53258zu2qvp1d9v

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 10 مهمان