امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

احساس حقارت میده برای یه چنین چیز کوچیکی دعا کردن 1276746pa51mbeg8j

اخه دیگه نهایتش 4 ونیم میشه! دیشب دیدم پسره 8 تومن داده موتور خریده افتاده دنبال دختر مردم هی میگه شماره بدم شماره بدم؟! منم میخواستم

فکشو خورد کنم در رف!  :smiley-yell:

عمرا اگه اون برای به دست اوردن اون موتور دعا کرده باشه! یعنی دعا کرده گفته خدایا یه موتور خفن برسون ما بریم دنبال دختر مردم؟! vayy

خیلی حس حقارت میده.خیلی....
این طوری که ما شنیدیم دعا کردن به هر بهانه باعث نزدیکی به خدا می شه
خیلی سفارش شده به دعا
شده واسه یه سه چرخه !
چه برسه به دوچرخه کورسی

[تصویر:  nasimhayat.png]
واقعا؟ من حس میکردم خوب نیست. 1276746pa51mbeg8j
اید بچه های مذهبی بیان بگن
من چند تا حدیث تو ذهنمه ولی نمی تونم الان مطمین شم ازشون
f

سلام
میتوانم خانوم شما که پیام پروفایلتون بسته اس. چطوری پیام بدم؟
رفتم پیش استاده گفت خیلی سخت نگیر انگار با اکسلم میتونم بکشمش . حالا امتحان میکنم اگه نشد میگم.
خیلی ممنونم
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
آقای درخشنده کلا گفتن همه چیز رو درخواست کنید

حتی نمک سر سفرتون رو از ما بخواهین

دیگه از نمک بی ارزش تر فک نکنم باشه 53258zu2qvp1d9v
2uge4p42uge4p42uge4p42uge4p4
امیر مؤمنان حضرت علی(ع) می فرمایند: پیامبر اسلام فرمود:
عمر جهان به پایان نمی رسد مگر آنکه مردی از نسل حسین امور امت مرا در دست می گیرد و دنیا را پر از عدل می کند همچنانکه پر از ظلم شده است.

خب خدا رو شکر
آره منم دیدم با اکسل می کشن نموداراشونو

خیر باشه

به امید خدا ، اگر استادتون گفته مشکل نداره یه برنامه واست می فرستم نمودار می کشه عین گلابی. اسم graph هست ، نمودارای اکسل بدرد نمی خورن. اگه خواستی به پ پ بده.

................................................................................................

بچه ها توجه کردین که چقدر تازه وارد داشتیم یه دفعه؟ فکر کنم آقا خلبان سایت رو یه تکونی دادن. داداش مجتبی دوست داریم. 

این تگ ها رو می بینید. این تگ های صفحه ی اصلی کانونه ، هر کس اسم من رو پیدا کرد جایزه اش اینه که می ره واسه خودش یه شارژ می خره.  Gigglesmile
چیه وسع ما در همین حده  Khansariha (13)

[تصویر:  Untitled.png]
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

یه توانم داره
ولی بدون می

کاش بحث دعا رو هم ادامه بدید
به نظرتون چیا رو می شه از خدا خواست

احساس قلبتونو بگید

باید با خدا چجوری بود
یا
تا کجا می شه با خدا راحت بود

رامین
تو رو جون عمه ات این کادر پس زمینه و پیش زمینه های سایت درست کن
داره رو اعصابم میره
نمیشه بری تو اورژانس
چه وضعیش
اعصاب ندارم میام میکشمتا Khansariha (98)
همیشه آغاز راه دشوار است

عقاب در آغاز پرواز، پَر می ریزد

اما در اوج

حتی از بال زدن هم بی نیاز است
سلام

به نظرم از اون وریش هم نگاه کنیم خوبه؛
اینکه بگیم آخه ضایع هستش برای چیزای کوچیک به درگاه خدا دعا کنیم
نتیجه ی این حرف اینه که 
یه چیزای بزرگی هم در این عالم وجود داره برای خدا!
که اگه اونا رو دعا کنیم، خیلی کلاس داره.
مثلا یه بی ام و
یا یه همسر سوپر دولوکس یا دکترا قبول شدن و از اینا.

این نتیجه هه خیلی صایع هستش!
پس همون فکر اول هم ضایع هستش.

یه بار دبیرستان بودم،
تو مسجد کمک جمع میکردن
منم یه سکه در اوردم کمک کردم
بعد یه حس خجالت بهم دست داد که چه کار ضایعی! یه سکه کمک کردم! 
اما بعدش حس حماقت بهم دست داد
که مثلا اگه هزاری کمک میکردم، فکر میکردم خیلی هنر کردم؟!

اتفاقا
خوبیش اینه که فکر کنیم همه ی این چیزا که میخوایم خیلی خیلی کوجیکن برای خدا
اصلا هیچن
و از اینجا به حقارت خودمون پی ببریم و
در واقع یه جور اعتراف به کوچولویی و فقر خودمونه.
تو دعای افتتاح که این شبها خوندنش مستحبه میخونیم
اللهم انی اسئلک قلیلاً من کثیر مع حاجة بی الیه عظیمة
خدایا! من یه چیز کوچولویی از اون یه عالمه جود و کرمت میخوام، هر چند نیازم بهش بزرگه.

فقط اگه یه چیز بخوایم،
به نظرم حق مطلبو ادا کردیم
هر وقت خودشو خواستیم.
نقل قول: احساس قلبتونو بگید

باید با خدا چجوری بود
یا
تا کجا می شه با خدا راحت بود

نمیدونم
اما من نادون که انقدر جلوش راحت بودم که هر کاری دلم خواسته کردم
حالا که به دعا میرسم، خجالتی میشم.
خدایا!
اون کارای بدم برای این نبود که فکر کنم، پناه بر خودت، تو نمیبینی، یا نمیفهمی کارمو،
بلکه انقدر تو کریم بودی و صبر کردی
من روم زیاد شد.

حالا چیکار کنم که انقدر اوضام بی ریخت شده؟
بیام خودمو  خالی کنم
هر چی تو دلمه بگم
یا نمیخوای صدامو بشنوی؟
راستی برای بچه هایی که تهرانن
دو تا جا (اینا رو میشناسم، احتمالا بازم هست) میشناسم که برنامه مناجات سحر دارن
مسجد امام حسین، میدان امام حسین، آقای رضا بکایی (ساعت 1 شروع مناجات)
مسجد دانشگاه شریف، دانشگاه شریف، حجت الاسلام قاسمیان (شروع مناجات از 2 پایانش 3)

به نظرم خوبه بریم.
میگن مسجد امام حسین خیلی باحاله مراسمش
من دوستام خیلیاشون میرن ولی خودم کسی رو ندارم باهاش برم:/

چه خوشم اومد اسم من تو کلمات کلیدی بود.فکر کن بادصبا سرچ کنی اینجا بیاد Khansariha (13)

می توانم 
خودم همیشه خیلی با خدا راحتم
همه خواسته هامو میگم و از خدا میخوام
به قول آقای مجاهد برای خدا بزرگ و کوچیک نداره دعاها
همه خواسته هامون برای خدا یکسانه
منم مطمئنم خدا اگه ازش بخوام بهم میده
یعنی خودش گفته ازم بخواین تا بهتون بدم
حالا اینکه یه وقت نمیبینیم نتیجه اش رو به انواع استجابت دعا ربط داره که بحثش زیاده
ولی مطمئن باشید خدا میده
تو چله ترک سوء ظن من یه چیزی یاد گرفتم که به خدا حسن ظن داشته باشیم
اگه هی بگیم نه خدا نمیده یا خدا دیگه به من کاری نداره و این حرفا رو نداشته باشیم
بگیم حتما خیریتم اینه.خدا با منه.همیشه مواظبمه و ....
2uge4p42uge4p42uge4p42uge4p4
امیر مؤمنان حضرت علی(ع) می فرمایند: پیامبر اسلام فرمود:
عمر جهان به پایان نمی رسد مگر آنکه مردی از نسل حسین امور امت مرا در دست می گیرد و دنیا را پر از عدل می کند همچنانکه پر از ظلم شده است.

شما را سفارش مى كنم به دعا كردن، زيرا با هيچ چيز به مانند دعا به خدا نزديك نمى شويد و دعا كردن براى هيچ امر كوچكى را، به خاطر كوچك بودنش رها نكنيد، زيرا حاجتهاى كوچك نيز به دست همان كسى است كه حاجتهاى بزرگ به دست اوست.

كسى كه در دلش هوايى جز خشنودى خدا خطور نكند، من ضمانت مى كنم كه خداوند دعايش را مستجاب كند.

هر كس دوست دارد خداوند هنگام سختى ها و گرفتارى ها دعاى او را اجابت كند، در هنگام آسايش، دعا بسيار كند.

هيچ دعايى زودتر از دعايى كه انسان در غياب كسى مى كند، مستجاب نمى شود.

دعا كردن را در هنگام رقّت قلب غنيمت شمريد، كه رقت قلب، رحمت است.

هر كس بخواهد دعايش مستجاب شود، بايد كسب خود را حلال كند و حق مردم را بپردازد. دعاى هيچ بنده اى كه مال حرام در شكمش باشد يا حق كسى بر گردنش باشد، به درگاه خدا بالا نمى رود.

هر آينه بنده دعا مى كند و خداوند عزوجل به دو فرشته مى فرمايد: من دعاى او را مستجاب كردم اما حاجتش را نگه داريد، زيرا دوست دارم صداى او را بشنوم و همانا بنده دعا مى كند و خداوند تبارك و تعالى مى فرمايد: زود خواسته اش را برآوريد كه من خوش ندارم صداى او را بشنوم.

هر كس در هيچ كارى به مردم اميد نبندد و همه كارهاى خود را به خداى عز و جل واگذارد، خداوند هر خواسته اى كه او داشته باشد اجابت كند.

گاه چيزى را (از خدا) مى خواهى اما به تو داده نمى شود و دير يا زود بهتر از آن به تو داده مى شود، يا به خاطر آنچه خير و مصلحت تو در آن است از برآورده شدن خواسته ات دريغ مى شود، زيرا بسا خواسته اى كه اگر برآورده شود به نابودى و تباهى دين تو مى انجامد، پس، چيزى بخواه كه زيبايى و نيكيش برايت مى ماند و پيامد سوئى ندارد.

هر كس مى خواهد دعايش مستجاب شود و غمش از بين برود بايد گره از كار گرفتارى باز كند.

صدقه بلا را برطرف مى كند و مؤثرترينِ داروست. همچنين، قضاى حتمى را برمى گرداند و درد و بيمارى ها را چيزى جز دعا و صدقه از بين نمى برد.

حق كسى كه به تو نيكى كرده ، اين است كه از او تشكر كنى و نيكى اش را به زبان آورى و از او به خوبى ياد كنى و ميان خود و خداى عزّوجلّ برايش خالصانه دعا كنى ، هرگاه چنين كردى بى گمان در پنهان و آشكار از او تشكر كرده اى . سپس اگر روزى توانستى نيكى او را جبران كنى ، جبران كن .

گناهی كه نعمت ها را تغيير مى دهد، تجاوز به حقوق ديگران است. گناهى كه پشيمانى مى آورد، قتل است. گناهى كه گرفتارى ايجاد مى كند، ظلم است. گناهى كه آبرو مى بَرد، شرابخوارى است. گناهى كه جلوى روزى را مى گيرد، زناست. گناهى كه مرگ را شتاب مى بخشد، قطع رابطه با خويشان است. گناهى كه مانع استجابت دعا مى شود و زندگى را تيره و تار مى كند، نافرمانى از پدر مادر است.

حسين، بزرگ مرد كربلا، مظلوم و رنجيده خاطر و لب تشنه و مصيب زده به شهادت رسيد. پس خداوند، به ذات خود، قسم ياد كرد كه هيچ مصيبت زده و رنجيده خاطر و گنهكار و اندوهناك و تشنه اى و هيچ بَلا ديده اى به خدا روى نمى آورد و نزد قبر حسين علیه السلام دعا نمى كند و آن حضرت را به درگاه خدا شفيع نمى سازد، مگر اين كه خداوند، اندوهش را برطرف و حاجاتش را برآورده مى كند و گناهش را مى بخشد و عمرش را طولانى و روزى اش را گسترده مى سازد. پس اى اهل بينش، درس بگيريد!

نماز شب، موجب رضايت پروردگار، دوستى فرشتگان، سنت پيامبران، نور معرفت، ريشه ايمان، آسايش بدن ها، مايه ناراحتى شيطان، سلاحى بر ضدّ دشمنان، مايه اجابت دعا، قبولى اعمال و بركت در روزى است.

هر كس از لقمه حلال بخورد، قلبش صفا و رقت مى يابد، چشمانش از ترس خداوند متعال پر اشك مى شود و براى (استجابت) دعايش مانعى نمى باشد.

عاجزترین مردم کسی است که نتواند دعا کند.

دعایی که بیشتر امید اجابت آن می رود و زودتر به اجابت می رسد،‌ دعا برای برادر دینی است در پشت سر او.

خدا را بخوانید و به اجابت دعای خود یقین داشته باشید و بدانید که خداوند دعا را از قلب غافل بیخبر نمی پذیرد.

دعايى كه با بسم اللّه  الرحمن الرحيم شروع شود، رد نمى شود.

هر كس مى خواهد دعايش مستجاب و اندوهش برطرف شود، به تنگدست مهلت دهد.

خداوند اجابت دعاى مؤمن را به شوق (شنيدن) دعايش به تأخير مى اندازد و مى گويد: «صدايى است كه دوست دارم آن را بشنوم» و در اجابت دعاى منافق عجله مى كند و مى گويد: صدايى است كه از شنيدنش بدم مى آيد.

دعاى شخص روزه دار هنگام افطار مستجاب مى شود.

هركه خوش دارد دعايش هنگام سختى مستجاب شود، هنگام آسايش، بسيار دعا كند.

اجابت دعایت را دیر مپندار، در حالی که خودت با گناه راه اجابت آن را بسته ای.

==============================

بحث دعا شد گفتم براتون بنویسم 

ببخشید اگر زیاد شد
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان