امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

(1396 تير 6، 17:57)خدا همراهمونه نوشته است: خداروشکر فراوان که کانون هست که جدای از ترک کردن وقتایی که خیلی تنها و بیکسیم بیایم و حال دلمون رو بهتر کنیم 53258zu2qvp1d9v  128fs318181
شده وقتی دلتون میگیره بیاین کانون؟ 1

آره خیلی
من وقتی بخوام با کانون خلوت کنم گذشته هاش رو میخونم
یکی از اون جا ها همین بخش شبانه روزی هست
میرم به صفحات خیلی قبل مثل هزار صفحه قبل تر
بعد شروع میکنم به خوندن حرفای اون روزا
برام یه حس خوبی میده...
یکی دیگه از جاهایی که اینجور وقتا میخونم بخش درد دل ها هستش
بعضی وقتام میرم تو لیست اعضای سایت و ادامه ماجرا 4chsmu1
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
 سپاس شده توسط
پست موقت : جهت تبلیغ امضای جدید
[تصویر:  sms-rooz-pedar.jpg]
 سپاس شده توسط
سلام به همه دوستانم در مسیر بهبودی
کسی میدونه انجمن اس ای (معتادان ج ن س ی) چطور جایی هستش؟
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
 سپاس شده توسط
(1396 تير 7، 21:58)smwarrior نوشته است:
(1396 تير 7، 17:14)خاله شادن نوشته است: سلام به همه دوستانم در مسیر بهبودی
کسی میدونه انجمن اس ای (معتادان ج ن س ی) چطور جایی هستش؟

دقیقا سوال منم هست !؟
اگه معتادان گم نامه جلساتش چرا حضوریه خوب؟
یا من بد متوجه شدم؟

منظور از گمنامی یه چیزی شبیه اینجاست شما همساده رو میشناسید کلی پای حرفاش نشستید ولی انگار اون رو نمیشناسید. در جلسه حضوری هم افراد با اسم کوچیک همو صدا میزنن در مشارکتها و حرف زدناشون یه سری اصول رو رعایت میکنن مثلا از مسائل ریز خانوادگی یا شغلیشون با ذکر آدرس و مشخصات خانواده محل کار یا دوستانشون اجتناب میکنن و از همه مهمتر در سطح اجتماع هیچ حرفی راجع به مشکلشون نمیزنن و همدیگه رو به اسم انجمنی نمیشناسن. یعنی در سطح اجتماع ناشناس باقی میمونند و هر حرفی درجلسه حضوری زده میشه در همونجا دفن میشه و دنبال فرد نمیاد استفاده از موبایل و دوربین و ضبط صوت حین جلسه ممنوعه افرادی که جز گروه نیستن نمیتونن در جلسه حضور پیدا کنند ا
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
مثل خودمونه

53

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
اگر یه وقتی دلت شکست و یا گرفت 
به درک می خواستی اینطوری نشه 
از ویژگی های زمانه من Hanghead
 سپاس شده توسط
سلام
بفرمایین جشن داریم [تصویر:  317.gif]
[img=0x0]http://avazak.ir/Java/line/Avazak.ir-Line5.gif[/img]

کارگاه آموزشی تالار مسابقات

کنترل نگاه و ذهن                                               مسابقه بهترین ها

قرار عاشقی                                   نماز و روزه های قضا و مستحبی[img=0x0]http://dingo.care2.com/c2c/emoticons/star.gif[/img] 

جشن پاکی مسابقات   

[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8236215876/u2kig0x2xk6igwj759y.jpg[/img]
 سپاس شده توسط
Swear1  بفرمائید آجیل
.
.
.
.
.
 سپاس شده توسط
سلام
دوستان من متاسفانه زیاد آدم مقیدی نیستم نسبت به خیلی مسائل ولی روی حلال و حرام خیلی سعی میکنم حساس باشم. مشکلم راجع به کارمند بانک شدنه که اگه استخدام بشم آیا درآمدی که کسب میکنم حلاله یا حرامه تو نت سرچ کردم بیشتر سردرگم شدم. اگه کسی تجربه ای داره راجع به این موضوع یا نظر شخصی داره یا مطلبی تو نت دیده منو راهنمایی کنه ممنون میشم. 303
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
(1396 تير 8، 18:08)همساده نوشته است:
سلام
دوستان من متاسفانه زیاد آدم مقیدی نیستم نسبت به خیلی مسائل ولی روی حلال و حرام خیلی سعی میکنم حساس باشم. مشکلم راجع به کارمند بانک شدنه که اگه استخدام بشم آیا درآمدی که کسب میکنم حلاله یا حرامه تو نت سرچ کردم بیشتر سردرگم شدم. اگه کسی تجربه ای داره راجع به این موضوع یا نظر شخصی داره یا مطلبی تو نت دیده منو راهنمایی کنه ممنون میشم. 303

سلام,چرا حرام باشه؟لطفا بیشتر توضیح بدید,,البته اگه منظورتون سودی که بانکها میگیرن هست ببینید مرجع تقلیدتون چی میگن
و کن اللهم بعزتک لی فی کل الاحوال رئوفا
خدایا به عزتت سوگند با من در همه حال مهربان باش

53 دعای کمیل 53
 سپاس شده توسط
(1396 تير 7، 22:02)smwarrior نوشته است: اقا چ جوری باید سیمکارتو 4G کرد؟
چرا *۵۵۵*۳۴# جواب نمیده؟

پ.ن:حال ندارم برم دفاتر پیشخوان22

شارژ کافی برای تبدیل داری؟ فک کنم کدش *۵۵۵*۱۲۳# باشه اگه نشد از اپ ایرانسل من استفاده کن راحت تره

Sa تو اسکایپم جلسه میزارن ولی حیف ساعت جلسات حضوریش برا من خیلی دیره :/
عاقبت خاک شود حسن جمال من و تو
خوب و بد می گذرد وای به حال من و تو
 سپاس شده توسط
(1396 تير 8، 19:04)rezvaneh نوشته است:
سلام

سلام,چرا حرام باشه؟لطفا بیشتر توضیح بدید,,البته اگه منظورتون سودی که بانکها میگیرن هست ببینید مرجع تقلیدتون چی میگن
میگم اگه معاملات بانکی مشکوک به ربا باشه. خب کار کردن تو همچین بانکی مگه حرام نیست؟
تو سایت مرجع تقلیدم سرچ کردم راجع بع اشتغال چیزی نگفته بود سوالم پرسیدم ولی چشمم آب نمیخوره که زودتر از یکشنبه جواب بدن فقط یه چیز مرتبط دیدم:
سؤال 369. حکم گذاشتن پول در حسابهای سرمایه گذاری بانکهای ایران که ظاهرا سود ثابتی به آن تعلق می گیرد، چیست؟ (در واقع به خاطر اینکه تورم از نرخ سود بانک بیشتر است، زیان متغیر می دهد تا اینکه سود ثابت) در قرارداد کلمه علی الحساب ذکر می شود ولی در عمل سود ثابتی تعلق می گیرد. اگر جواب منفی است؛ تکلیف کسی که نمی تواند جای دیگری سرمایه گذاری کند چیست؟ آیا به خاطر اینکه از ضرر بیشتر (به خاطر تورم زیاد و کاهش ارزش پول) جلوگیری کند، می تواند به این کار دست بزند؟

جواب) اگر با بانک شرط سود کنید این سپرده گذاری و سود دریافتی حرام است و اگر شرط سود نکنید ولی خود را طلبکاربانک بدانید باز هم بنابراحتیاط واجب این سپرده گذاری و سود دریافتی حرام است. واگر شرط سود نکنید و خود را طلبکار ندانید این سپرده گذاری اشکالی ندارد و اگر بعنوان سرمایه گذاری باشد با رعایت شرائط مضاربه در صورتی که برای معاش خود و خانواده به این سرمایه گذاری نیاز دارید باید بنابر احتیاط واجب همان ابتداء یک پنجم آن را بعنوان خمس بپردازید و اگر برای معاش خود و خانواده به آن نیاز ندارید بنابر فتوی باید خمس این سرمایه را بپردازید و سودی که بانک می پردازد قبل از تصرف در آن ، بنابر احتیاط واجب یک پنجم آنرا به سادات فقیر به قصد مافی الذمه بدهید و اگر چیزی از چهار پنجم این سود تا سال خمسی باقی ماند و صرف در مخارج زندگی نشد واجب است خمس آن‌را بپردازید. (استفتاء/14222) (منهاج 2/م 1219)
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
(1396 تير 8، 19:43)همساده نوشته است:
(1396 تير 8، 19:04)rezvaneh نوشته است:
سلام

میگم اگه معاملات بانکی مشکوک به ربا باشه. خب کار کردن تو همچین بانکی مگه حرام نیست؟
تو سایت مرجع تقلیدم سرچ کردم راجع بع اشتغال چیزی نگفته بود سوالم پرسیدم ولی چشمم آب نمیخوره که زودتر از یکشنبه جواب بدن فقط یه چیز مرتبط دیدم:
سؤال 369. حکم گذاشتن پول در حسابهای سرمایه گذاری بانکهای ایران که ظاهرا سود ثابتی به آن تعلق می گیرد، چیست؟ (در واقع به خاطر اینکه تورم از نرخ سود بانک بیشتر است، زیان متغیر می دهد تا اینکه سود ثابت) در قرارداد کلمه علی الحساب ذکر می شود ولی در عمل سود ثابتی تعلق می گیرد. اگر جواب منفی است؛ تکلیف کسی که نمی تواند جای دیگری سرمایه گذاری کند چیست؟ آیا به خاطر اینکه از ضرر بیشتر (به خاطر تورم زیاد و کاهش ارزش پول) جلوگیری کند، می تواند به این کار دست بزند؟

جواب) اگر با بانک شرط سود کنید این سپرده گذاری و سود دریافتی حرام است و اگر شرط سود نکنید ولی خود را طلبکاربانک بدانید باز هم بنابراحتیاط واجب این سپرده گذاری و سود دریافتی حرام است. واگر شرط سود نکنید و خود را طلبکار ندانید این سپرده گذاری اشکالی ندارد و اگر بعنوان سرمایه گذاری باشد با رعایت شرائط مضاربه در صورتی که برای معاش خود و خانواده به این سرمایه گذاری نیاز دارید باید بنابر احتیاط واجب همان ابتداء یک پنجم آن را بعنوان خمس بپردازید و اگر برای معاش خود و خانواده به آن نیاز ندارید بنابر فتوی باید خمس این سرمایه را بپردازید و سودی که بانک می پردازد قبل از تصرف در آن ، بنابر احتیاط واجب یک پنجم آنرا به سادات فقیر به قصد مافی الذمه بدهید و اگر چیزی از چهار پنجم این سود تا سال خمسی باقی ماند و صرف در مخارج زندگی نشد واجب است خمس آن‌را بپردازید. (استفتاء/14222) (منهاج 2/م 1219)

نمیدونم,,صبر کنید تا جوابتونو بدن,اگه خیلی عجله دارید میتونید به دفترشون زنگ بزنید
و کن اللهم بعزتک لی فی کل الاحوال رئوفا
خدایا به عزتت سوگند با من در همه حال مهربان باش

53 دعای کمیل 53
 سپاس شده توسط
سلام

سلام آقای همساده
تا اونجایی که علم من قد میده به اینجور مشاغل و پولی که ازش درمیاد شبهه ناک میگن ؛ خیلی از مشاغل اینجوری هستن ، مثل ارايشگری که اصطلاحا میگن پولش مال مخلوط به حرام هست .
در این مورد به خصوص باید برید سراغ مرجعتون ، اگر میتونید حضوری برید دفتر مرجع تقلیدتون و کسب تکلیف کنید چون ممکنه با احراز یه سری شرایط بهتون مجوز بدن ممکنه هم این کارو نکنن ، بستگی به نظر مرجع داره
اگر رفتن به دفتر مرجع مقدور نیست تلفنی تماس بگیرید .
به نظر من بزرگترین امتیاز دین داری یه مرد مال حلال دراوردنشه ، درین باره هم کلی روایت داریم که نیازی به بیانش نیست .

Sent from my HTC_D626ph using kanoon

الم یعلم بأن الله یری

[تصویر:  7m1m_2222222222222.png]
[تصویر:  34z.png]
 سپاس شده توسط
اره ممنونم خانم خورشید من این اسمی که گفتین مد نظرم بود ولی بلد نبودم نوشتم حرام 65
در کل همینی که گفتین  به  مال شبهه ناک و کار شبهه ناک دلم راضی نیست حرام که جای خود داره 53258zu2qvp1d9v خودم که هیچی نشدم حداقل یه نسل خوبی ازم به جا بمونه پسرم حیفه 4chsmu1 تا الان اگه درآمدی یا پس اندازی هم داشتم تو صندوق قرض الحسنه محلمون گذاشتم تو بانک نزاشتم از همون صندوق هم وام گرفتم اونجا مدیرش میگه هر چی دوست داری بهره وام بده هر چی که میتونی اونم به عنوان کمک به افراد نیازمند و امور جاری صندوقه یعنی هیچی هم میتونی ندی.خلاصه جای خوبیه از سود و بهره ۲۰ درصدی خبری نیس ولی برکت داره انصافا. 49-2 اما متاسفانه تقریبا مطمئنم وارد زندگی متاهلی بشم منم وارد بازی وام و سپرده و سود خواهم شد 1744337bve7cd1t81 خدا عاقبت هممون رو به خیر کنه
تو سایتشون سوال پرسیدم ولی خب بازم فردا میزنگم.ممنونم
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 13 مهمان